2020-12-01   21:58:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 2018-2019, Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 13 okt

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:31   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    31.85  1:05.63  1:40.56    2:13.99   
Amanda Nilsson  2002  Södertörns Simsällskap    32.69  1:06.71  1:42.03    2:17.24   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    32.84  1:08.19  1:44.86    2:21.76   
Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.03  1:11.40  1:48.72    2:27.08   
Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    33.31  1:10.13  1:48.80    2:28.28   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    33.66  1:11.28  1:50.36    2:29.75   
Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    34.97  1:13.99  1:55.34    2:37.09   
Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.81  1:14.12  1:56.64    2:38.87   
Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening    36.27  1:16.75  1:58.28    2:39.70   
10  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    35.09  1:17.30  2:03.43    2:49.17   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnea Gipperth  2003  Järfälla Simsällskap    32.50  1:06.88  1:41.05    2:13.93   
Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap    31.59  1:05.72  1:40.47    2:14.50   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    31.64  1:05.57  1:40.79    2:14.78   
Tone Sandsjö  2003  Järfälla Simsällskap    31.82  1:06.18  1:41.00    2:15.68   
Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    31.92  1:06.37  1:41.15    2:15.74   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    33.03  1:09.30  1:47.14    2:23.84   
Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    33.11  1:09.57  1:47.33    2:24.61   
Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap    33.84  1:10.72  1:48.29    2:24.76   
Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    32.86  1:09.16  1:46.63    2:24.92   
10  Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    32.91  1:09.73  1:48.03    2:26.46   
11  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    34.63  1:13.26  1:52.93    2:31.56   
12  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    34.45  1:13.66  1:54.09    2:33.06   
13  Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    34.23  1:12.70  1:52.73    2:33.19   
14  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    37.33  1:19.19  2:01.86    2:45.02   
15  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04    37.12  1:20.35  2:06.77    2:52.86   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vilma Lindberg  2004  Södertälje Simsällskap    31.69  1:06.23  1:41.55    2:17.94   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    32.15  1:07.14  1:43.30    2:18.97   
Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap    33.73  1:10.82  1:48.96    2:27.24   
Ella Sörensen  2004  Södertälje Simsällskap    34.16  1:13.05  1:53.39    2:31.60   
Felicia Camacho  2004  Södertörns Simsällskap    34.89  1:15.59  1:58.90    2:38.45   
Oliwia Lange  2004  Södertälje Simsällskap    36.23  1:18.27  2:01.93    2:40.88   
Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04    36.29  1:17.60  2:00.32    2:40.93   
Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04    37.84  1:20.14  2:06.19    2:52.06   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Eld  2005  Spårvägen Simförening    32.52  1:09.20  1:45.12    2:19.55   
Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening    33.26  1:10.22  1:48.77    2:26.58   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap    34.79  1:13.14  1:53.25    2:33.74   
Alina Färm  2005  Spårvägen Simförening    34.34  1:13.27  1:55.04    2:33.80   
Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap    35.33  1:15.80  1:55.85    2:34.79   
Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04    35.51  1:16.37  1:58.51    2:37.46   
Tilja Stålnacke  2005  Södertörns Simsällskap    36.48  1:19.96  2:06.04    2:48.44   
Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap    37.42  1:19.68  2:04.14    2:49.63   
Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap    38.00  1:20.90  2:06.67    2:50.35   
10  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04    39.76  1:25.12  2:11.75    2:54.75   
11  Natalie Nilsson  2005  Södertörns Simsällskap    37.29  1:22.82  2:11.10    3:01.58   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karolina Tylets  2006  Åkersberga Simsällskap    35.41  1:16.94  1:58.31    2:38.55   
Alva Qvist  2006  Södertörns Simsällskap    35.24  1:17.43  2:04.34    2:47.36   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04    39.82  1:24.96  2:10.35    2:54.05   
Emilia Sundström  2006  Älvsjö AIK Simförening    40.88  1:26.88  2:15.50    3:02.62   
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  09:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner