2020-12-03   08:21:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 2018-2019, Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:31   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    31.85  1:05.63  1:40.56    2:13.99   
Amanda Nilsson  2002  Södertörns Simsällskap    32.69  1:06.71  1:42.03    2:17.24   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    32.84  1:08.19  1:44.86    2:21.76   
Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.03  1:11.40  1:48.72    2:27.08   
Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    33.31  1:10.13  1:48.80    2:28.28   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    33.66  1:11.28  1:50.36    2:29.75   
Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    34.97  1:13.99  1:55.34    2:37.09   
Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.81  1:14.12  1:56.64    2:38.87   
Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening    36.27  1:16.75  1:58.28    2:39.70   
10  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    35.09  1:17.30  2:03.43    2:49.17   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnea Gipperth  2003  Järfälla Simsällskap    32.50  1:06.88  1:41.05    2:13.93   
Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap    31.59  1:05.72  1:40.47    2:14.50   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    31.64  1:05.57  1:40.79    2:14.78   
Tone Sandsjö  2003  Järfälla Simsällskap    31.82  1:06.18  1:41.00    2:15.68   
Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    31.92  1:06.37  1:41.15    2:15.74   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    33.03  1:09.30  1:47.14    2:23.84   
Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    33.11  1:09.57  1:47.33    2:24.61   
Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap    33.84  1:10.72  1:48.29    2:24.76   
Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    32.86  1:09.16  1:46.63    2:24.92   
10  Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    32.91  1:09.73  1:48.03    2:26.46   
11  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    34.63  1:13.26  1:52.93    2:31.56   
12  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    34.45  1:13.66  1:54.09    2:33.06   
13  Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    34.23  1:12.70  1:52.73    2:33.19   
14  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    37.33  1:19.19  2:01.86    2:45.02   
15  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04    37.12  1:20.35  2:06.77    2:52.86   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vilma Lindberg  2004  Södertälje Simsällskap    31.69  1:06.23  1:41.55    2:17.94   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    32.15  1:07.14  1:43.30    2:18.97   
Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap    33.73  1:10.82  1:48.96    2:27.24   
Ella Sörensen  2004  Södertälje Simsällskap    34.16  1:13.05  1:53.39    2:31.60   
Felicia Camacho  2004  Södertörns Simsällskap    34.89  1:15.59  1:58.90    2:38.45   
Oliwia Lange  2004  Södertälje Simsällskap    36.23  1:18.27  2:01.93    2:40.88   
Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04    36.29  1:17.60  2:00.32    2:40.93   
Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04    37.84  1:20.14  2:06.19    2:52.06   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Eld  2005  Spårvägen Simförening    32.52  1:09.20  1:45.12    2:19.55   
Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening    33.26  1:10.22  1:48.77    2:26.58   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap    34.79  1:13.14  1:53.25    2:33.74   
Alina Färm  2005  Spårvägen Simförening    34.34  1:13.27  1:55.04    2:33.80   
Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap    35.33  1:15.80  1:55.85    2:34.79   
Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04    35.51  1:16.37  1:58.51    2:37.46   
Tilja Stålnacke  2005  Södertörns Simsällskap    36.48  1:19.96  2:06.04    2:48.44   
Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap    37.42  1:19.68  2:04.14    2:49.63   
Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap    38.00  1:20.90  2:06.67    2:50.35   
10  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04    39.76  1:25.12  2:11.75    2:54.75   
11  Natalie Nilsson  2005  Södertörns Simsällskap    37.29  1:22.82  2:11.10    3:01.58   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karolina Tylets  2006  Åkersberga Simsällskap    35.41  1:16.94  1:58.31    2:38.55   
Alva Qvist  2006  Södertörns Simsällskap    35.24  1:17.43  2:04.34    2:47.36   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04    39.82  1:24.96  2:10.35    2:54.05   
Emilia Sundström  2006  Älvsjö AIK Simförening    40.88  1:26.88  2:15.50    3:02.62   
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  09:31 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:44   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    28.63        1:00.59   
Erik Bergstrand  2002  Södertälje Simsällskap    30.55        1:04.72   
Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    30.78        1:06.83   
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    30.44        1:07.73   
Juan Esbjörnsson  2002  Södertälje Simsällskap    30.82        1:07.73   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    31.50        1:07.91   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    30.30        1:08.40   
Nicolas Jernberg  2001  Älvsjö AIK Simförening    32.24        1:11.34   
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    31.24        1:12.06   
10  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    33.53        1:14.53   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    28.85        1:01.20   
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    28.68        1:01.92   
Mattias Kvist  2003  Södertörns Simsällskap    28.84        1:04.13   
Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    30.30        1:05.96   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    30.84        1:06.54   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    30.53        1:06.88   
Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Simförening    32.13        1:07.60   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    32.51        1:11.89   
Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    32.83        1:13.78   
10  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap    38.64        1:23.39   
11  Kalle Glassel  2003  Åkersberga Simsällskap    37.56        1:24.83   
12  Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap    38.68        1:28.52   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    30.13        1:06.27   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap    30.04        1:07.15   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    31.55        1:09.90   
Malte Söderberg  2004  Södertälje Simsällskap    32.86        1:10.14   
Spencer Huerta  2004  Södertälje Simsällskap    33.78        1:12.82   
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    32.94        1:15.31   
Alvin Hamzehnejad  2004  Södertörns Simsällskap    36.61        1:18.90   
Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap    36.54        1:19.33   
Isak Ekman  2004  Södertörns Simsällskap    36.07        1:21.98   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Malm  2005  Spårvägen Simförening    32.12        1:09.13   
David Holmberg  2005  Spårvägen Simförening    32.79        1:09.56   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap    32.28        1:10.35   
Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening    33.69        1:13.03   
Wilmer Räni  2005  Spårvägen Simförening    36.56        1:18.20   
Elijas Eriksson  2005  Järfälla Simsällskap    37.16        1:23.42   
Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening    37.03        1:24.49   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04    40.15        1:29.86   
Joakim Johansson  2005  Södertälje Simsällskap    48.86        1:45.66   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap    36.24        1:19.32   
William Erneholm  2006  Spårvägen Simförening    36.41        1:20.06   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening    37.53        1:20.48   
Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap    39.56        1:29.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  09:44 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:03   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap    37.05        1:18.54   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    37.14        1:18.63   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    39.08        1:23.17   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    40.09        1:25.20   
Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    41.41        1:27.95   
Ida Rudin  2001  Solna Sundbyberg SS 04    42.23        1:28.59   
Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening    43.12        1:30.67   
Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    43.75        1:31.66   
Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    42.82        1:32.70   
10  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    44.29        1:33.28   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tone Sandsjö  2003  Järfälla Simsällskap    35.46        1:15.21   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    37.69        1:19.21   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    37.80        1:20.16   
Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap    40.52        1:23.30   
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    40.87        1:27.50   
Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    42.25        1:28.18   
Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    41.29        1:29.44   
Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04    50.58        1:50.46   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Lindberg  2004  Södertälje Simsällskap    36.13        1:17.05   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    39.69        1:23.57   
Emilia Tshibanda  2004  Södertälje Simsällskap    39.00        1:23.59   
Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04    43.29        1:30.02   
Oliwia Lange  2004  Södertälje Simsällskap    46.06        1:34.91   
Felicia Camacho  2004  Södertörns Simsällskap    44.27        1:35.08   
Gabriella Gilbert  2004  Solna Sundbyberg SS 04    44.46        1:36.68   
Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    45.15        1:37.03   
Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04    45.34        1:37.19   
10  Sofia Bäckström  2004  Solna Sundbyberg SS 04    48.26        1:41.81   
11  Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04    47.78        1:42.20   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap    39.41        1:24.21   
Alina Färm  2005  Spårvägen Simförening    40.93        1:27.07   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    42.22        1:28.49   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    41.22        1:29.08   
Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap    44.75        1:34.33   
Lisa Danfelter  2005  Spårvägen Simförening    43.47        1:34.57   
Alexandra Kanhamn  2005  Åkersberga Simsällskap    44.26        1:34.79   
Cecilia Krans  2005  Solna Sundbyberg SS 04    45.32        1:35.35   
Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04    45.19        1:36.49   
10  Ella Mahe  2005  Solna Sundbyberg SS 04    45.56        1:36.54   
11  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap    46.02        1:39.38   
12  Alexandra Silverryd  2005  Solna Sundbyberg SS 04    46.68        1:39.99   
13  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap    49.23        1:45.26   
14  Maja Dunder  2005  Solna Sundbyberg SS 04    52.05        1:49.90   
Amelie Jäntti  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening    38.69        1:21.87   
Karolina Tylets  2006  Åkersberga Simsällskap    41.51        1:26.22   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04    43.60        1:30.78   
Ellinor Eldh  2006  Södertörns Simsällskap    41.61        1:31.09   
Alva Qvist  2006  Södertörns Simsällskap    44.08        1:34.56   
Ines Ljungqvist  2006  Södertörns Simsällskap    46.29        1:42.28   
Stella Gammel  2006  Solna Sundbyberg SS 04    53.15        1:52.21   
Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  10:03 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:22   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Markus Charlton  2001  Södertörns Simsällskap    33.35  1:09.72  1:46.57    2:23.40   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    34.35  1:13.54  1:52.85    2:32.61   
Juan Esbjörnsson  2002  Södertälje Simsällskap    35.53  1:14.87  1:56.00    2:37.36   
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    37.76  1:20.32  2:03.69    2:47.51   
Nicolas Jernberg  2001  Älvsjö AIK Simförening    40.86  1:26.17  2:12.03    2:57.45   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    33.47  1:10.72  1:49.40    2:27.59   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    35.80  1:15.97  1:56.92    2:37.97   
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    36.03  1:16.89  1:58.63    2:38.51   
Liam Björklund  2003  Södertörns Simsällskap    37.50  1:18.84  2:01.27    2:43.51   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    36.53  1:18.25  2:02.25    2:46.47   
Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Simförening    39.86  1:23.53  2:06.94    2:50.32   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    34.56  1:13.42  1:53.13    2:33.16   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    34.33  1:14.89  1:57.87    2:41.30   
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    37.23  1:19.54  2:01.75    2:44.48   
Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04    40.43  1:25.19  2:11.53    2:57.03   
John Ström  2004  Spårvägen Simförening    40.81  1:28.69  2:18.03    3:06.38   
Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap    40.36  1:28.01  2:18.61    3:08.94   
Filip Hägglund  2004  Södertörns Simsällskap    42.44  1:31.33  2:23.11    3:13.89   
Gustav Aglert  2004  Solna Sundbyberg SS 04    44.51  1:35.52  2:26.58    3:16.45   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap    37.02  1:18.58  2:00.49    2:43.14   
Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening    38.24  1:20.78  2:03.02    2:44.02   
Wilmer Räni  2005  Spårvägen Simförening    44.61  1:34.74  2:24.78    3:14.46   
Elijas Eriksson  2005  Järfälla Simsällskap    45.11  1:35.58  2:27.43    3:20.36   
Joakim Johansson  2005  Södertälje Simsällskap    46.80  1:41.48  2:35.15    3:27.72   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening    44.94  1:34.85  2:25.34    3:14.91   
Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap    46.25  1:39.74  2:34.52    3:27.06   
Leo Näreskog  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  10:22 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:41   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    1:09.38  2:28.82  3:57.23    5:10.36   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    1:13.56  2:32.27  4:01.50    5:12.67   
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    1:11.40  2:29.63  4:00.37    5:14.08   
Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    1:12.91  2:39.44  4:10.40    5:23.35   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    1:14.21  2:40.51  4:14.36    5:30.82   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    1:16.34  2:45.90  4:18.80    5:34.93   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    1:20.82  2:48.82  4:33.13    5:59.09   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linnea Gipperth  2003  Järfälla Simsällskap    1:15.23  2:32.50  4:05.81    5:17.83   
Tone Sandsjö  2003  Järfälla Simsällskap    1:14.56  2:45.88  4:11.90    5:26.04   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    1:16.78  2:50.92  4:20.81    5:36.28   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    1:16.97  2:45.20  4:21.78    5:40.85   
Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:21.08  2:47.72  4:19.42    5:33.55   
Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04    1:30.89  3:10.43  4:50.33    6:17.27   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening    1:19.12  2:46.30  4:19.80    5:37.17   
Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap    1:37.79  3:15.92  5:05.26    6:28.96   
Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap    1:33.15  3:14.72  5:13.46    6:47.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  10:41 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:01   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    1:05.22  2:15.96  3:26.68  4:37.39  17:41.14   
          5:48.89  7:01.18  8:14.02  9:25.20     
          10:36.12  11:46.95  12:58.11  14:09.07     
          15:20.19  16:30.05         
Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    1:07.39  2:21.23  3:35.69  4:50.83  18:50.23   
          6:07.44  7:24.24  8:40.46  9:57.30     
          11:13.77  12:29.95  13:47.13  15:03.41     
          16:20.37  17:37.04         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    1:08.81  2:22.79  3:36.46  4:51.06  18:33.27   
          6:03.89  7:18.43  8:33.72  9:48.98     
          11:04.41  12:19.87  13:35.47  14:50.94     
          16:07.29  17:21.85         
Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    1:08.35  2:22.87  3:38.19  4:54.45  18:54.74   
          6:10.79  7:27.43  8:44.01  10:00.89     
          11:17.58  12:35.13  13:51.17  15:07.61     
          16:24.39  17:41.09         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  11:01 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:38   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    1:06.62  2:19.11  3:31.65  4:44.35  9:25.51   
          5:56.75  7:07.39  8:18.00       
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    1:13.87  2:34.60  3:57.89  5:23.77  10:58.92   
          6:49.58  8:14.28  9:38.26       
Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap            DNF   
                     
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    1:06.51  2:17.84  3:31.18  4:43.65  9:27.72   
          5:56.16  7:07.00  8:18.51       
Kalle Glassel  2003  Åkersberga Simsällskap    1:14.93  2:42.63  4:12.80  5:42.56  11:37.15   
          7:12.94  8:42.77  10:13.52       
Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap    1:20.83  2:49.65  4:19.61  5:49.95  11:42.02   
          7:18.46  8:47.44  10:15.52       
Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap    1:23.59  2:59.48  4:37.50  6:15.66  12:41.96   
          7:55.96  9:35.39  11:10.39       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    1:03.97  2:12.14  3:20.62  4:30.09  9:03.65   
          5:38.95  6:48.35  7:57.76       
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:04.37  2:13.45  3:24.39  4:34.85  9:16.15   
          5:45.57  6:56.74  8:08.06       
Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap    1:15.13  2:37.55  4:00.21  5:22.60  10:31.82   
          6:42.43  8:01.24  9:18.53       
Alvin Hamzehnejad  2004  Södertörns Simsällskap    1:19.37  2:43.68  4:06.49  5:31.76  11:04.20   
          6:55.65  8:20.74  9:46.51       
Isak Ekman  2004  Södertörns Simsällskap    1:18.11  2:42.33  4:07.38  5:33.10  11:04.52   
          6:57.75  8:23.34  9:47.57       
Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap    1:14.41  2:40.26  4:09.36  5:39.42  11:34.43   
          7:09.69  8:39.72  10:09.72       
Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap    1:19.90  2:49.93  4:21.39  5:53.21  11:46.88   
          7:22.39  8:53.79  10:23.67       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap    1:10.55  2:25.97  3:40.85  4:55.80  9:53.33   
          6:10.29  7:25.10  8:40.05       
Viktor Dahlberg  2005  Spårvägen Simförening    1:11.23  2:26.83  3:42.16  4:57.97  9:58.13   
          6:13.74  7:29.76  8:45.87       
Carl Malm  2005  Spårvägen Simförening    1:14.81  2:35.99  3:57.90  5:18.47  10:25.93   
          6:37.27  7:56.61  9:13.06       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  11:38 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:11   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    34.67  1:12.83  1:50.97    2:30.04   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    34.38  1:13.49  1:53.98    2:34.57   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    36.07  1:16.17  1:57.04    2:37.07   
Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap    36.02  1:17.74  2:01.77    2:47.08   
Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    36.66  1:19.39  2:05.49    2:54.57   
Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap    33.50  1:10.70  1:48.88    2:27.91   
Tone Sandsjö  2003  Järfälla Simsällskap    35.24  1:14.39  1:54.63    2:36.00   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    34.77  1:14.86  1:57.13    2:42.39   
Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    36.09  1:18.96  2:03.36    2:45.37   
Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap    36.94  1:19.18  2:02.15    2:45.79   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    36.07  1:19.68  2:05.29    2:49.73   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    37.14  1:20.73  2:05.66    2:49.94   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap    44.17  1:39.91  2:40.11    3:41.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:40   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    28.54  1:03.20  1:42.28    2:14.26   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    29.92  1:06.94  1:46.67    2:19.65   
Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    31.30  1:07.22  1:47.50    2:22.21   
Juan Esbjörnsson  2002  Södertälje Simsällskap    31.66  1:09.51  1:50.37    2:23.20   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    31.61  1:07.15  1:50.30    2:25.14   
Erik Bergstrand  2002  Södertälje Simsällskap    30.49  1:09.62  1:53.91    2:29.31   
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    31.90  1:12.82  1:57.35    2:29.37   
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    30.47  1:12.51  1:58.60    2:29.70   
Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    31.95  1:10.57  1:56.13    2:30.37   
10  Aaron O´malley  2002  Spårvägen Simförening    32.94  1:14.55  1:59.12    2:33.73   
11  Nicolas Jernberg  2001  Älvsjö AIK Simförening    34.98  1:16.86  2:01.93    2:38.99   
12  Jacob Lange  2002  Södertälje Simsällskap    33.28  1:13.40  2:03.85    2:42.27   
13  Daniel Agarwal  2002  Södertälje Simsällskap    37.13  1:22.06  2:15.12    2:57.22   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    29.31  1:05.78  1:46.19    2:18.07   
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    29.27  1:06.62  1:46.54    2:18.56   
Mattias Kvist  2003  Södertörns Simsällskap    29.87  1:05.44  1:46.61    2:18.68   
David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    30.18  1:08.17  1:46.56    2:19.03   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    30.91  1:08.71  1:50.55    2:24.73   
Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    31.46  1:10.38  1:54.89    2:28.51   
Liam Björklund  2003  Södertörns Simsällskap    32.28  1:11.63  1:54.12    2:28.54   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    32.61  1:12.60  1:54.11    2:28.81   
Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Simförening    32.64  1:12.72  1:55.35    2:28.95   
10  Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    32.95  1:14.85  1:56.17    2:32.84   
11  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    33.59  1:13.24  2:00.30    2:35.24   
12  Paul Kumlin  2003  Åkersberga Simsällskap    39.67  1:31.50  2:26.44    3:12.47   
Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening            DNS   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    31.30  1:08.74  1:48.43    2:21.06   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    30.59  1:06.50  1:49.59    2:21.71   
Malte Söderberg  2004  Södertälje Simsällskap    32.97  1:13.16  1:51.63    2:26.33   
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    34.34  1:15.83  1:58.40    2:36.87   
Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap    35.34  1:18.88  2:04.55    2:39.30   
Alvin Hamzehnejad  2004  Södertörns Simsällskap    35.95  1:18.59  2:08.34    2:45.72   
Isak Ekman  2004  Södertörns Simsällskap    36.42  1:23.31  2:15.60    2:52.21   
John Ström  2004  Spårvägen Simförening    37.39  1:25.44  2:14.41    2:55.20   
Lennon Köndell  2004  Södertälje Simsällskap    42.37  1:29.47  2:25.72    3:05.43   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap    31.52  1:11.10  1:52.80    2:26.06   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap    33.81  1:13.07  1:57.84    2:32.81   
Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening    33.56  1:13.30  1:56.87    2:33.09   
Carl Malm  2005  Spårvägen Simförening    33.09  1:12.76  1:58.90    2:33.11   
David Holmberg  2005  Spårvägen Simförening    34.73  1:17.45  2:04.52    2:40.80   
Viktor Dahlberg  2005  Spårvägen Simförening    38.55  1:21.61  2:09.36    2:46.79   
Elijas Eriksson  2005  Järfälla Simsällskap    35.51  1:18.88  2:12.80    2:51.83   
Wilmer Räni  2005  Spårvägen Simförening    37.33  1:23.90  2:14.64    2:55.36   
Arvid Engqvist  2005  Södertälje Simsällskap    40.97  1:25.29  2:19.65    2:57.13   
10  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04    40.03  1:27.10  2:20.36    3:05.54   
11  Joakim Johansson  2005  Södertälje Simsällskap    49.34  1:41.02  2:35.18    3:19.23   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap    35.92  1:19.13  2:08.25    2:46.15   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening    37.13  1:21.08  2:10.89    2:48.18   
William Erneholm  2006  Spårvägen Simförening    37.96  1:23.63  2:10.44    2:48.36   
Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening    38.58  1:23.71  2:14.31    2:52.73   
Sam Hamzehnejad  2006  Södertörns Simsällskap    40.40  1:26.35  2:19.08    3:00.72   
Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap    42.27  1:31.90  2:24.27    3:06.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  15:40 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:11   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    1:07.55  2:18.09  3:27.59    4:35.54   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    1:08.67  2:19.50  3:31.46    4:43.20   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    1:10.05  2:25.49  3:40.12    4:52.79   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    1:13.01  2:29.80  3:47.86    5:06.37   
Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:17.57  2:40.55  4:00.19    5:17.27   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linnea Gipperth  2003  Järfälla Simsällskap    1:09.94  2:20.49  3:30.11    4:38.61   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    1:07.84  2:18.28  3:29.20    4:39.61   
Tone Sandsjö  2003  Järfälla Simsällskap    1:09.45  2:20.39  3:30.92    4:39.72   
Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    1:08.53  2:21.74  3:36.07    4:52.30   
Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap    1:11.59  2:28.96  3:47.14    5:07.70   
Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    1:14.20  2:32.97  3:52.21    5:08.45   
Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    1:15.17  2:33.72  3:52.57    5:08.69   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    1:14.70  2:33.79  3:53.00    5:10.36   
Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    1:16.46  2:40.01  4:03.33    5:25.83   
10  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap    1:20.11  2:49.98  4:21.70    5:48.89   
11  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    1:21.66  2:52.53  4:25.50    5:57.19   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:10.52  2:24.77  3:38.81    4:52.21   
Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    1:15.53  2:38.28  4:01.05    5:21.97   
Ella Sörensen  2004  Södertälje Simsällskap    1:15.92  2:40.10  4:04.02    5:25.68   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    1:12.86  2:32.00  3:53.07    5:08.11   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    1:56.29  3:18.59  4:39.64    5:15.82   
Alina Färm  2005  Spårvägen Simförening    1:14.77  2:39.54  4:04.43    5:27.73   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap    1:15.60  2:41.17  4:05.51    5:29.89   
Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap    1:21.83  2:51.23  4:19.50    5:39.94   
Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening    1:22.78  2:52.43  4:21.41    5:48.88   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Karolina Tylets  2006  Åkersberga Simsällskap    1:21.65  2:50.81  4:19.39    5:39.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  16:11 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:31   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    31.84        1:06.55   
Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    32.85        1:07.54   
Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    33.29        1:08.35   
Jacob Lange  2002  Södertälje Simsällskap    34.10        1:09.28   
Per Levander  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.26        1:10.88   
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    34.23        1:11.70   
Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.74        1:12.91   
Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    37.14        1:16.33   
Daniel Agarwal  2002  Södertälje Simsällskap    40.40        1:23.25   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    31.73        1:03.70   
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap    30.96        1:04.23   
Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    34.23        1:09.77   
Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Simförening    35.09        1:10.48   
Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap    33.74        1:10.86   
Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    36.37        1:16.54   
Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap    37.71        1:17.09   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    37.61        1:17.95   
Kalle Glassel  2003  Åkersberga Simsällskap    39.20        1:20.50   
10  Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap    43.29        1:29.42   
11  Ludvig Johansson  2003  Södertälje Simsällskap    43.35        1:30.25   
12  Paul Kumlin  2003  Åkersberga Simsällskap    46.14        1:35.62   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    32.92        1:07.36   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    33.71        1:08.46   
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    35.21        1:12.36   
Malte Söderberg  2004  Södertälje Simsällskap    35.77        1:13.48   
Filip Hägglund  2004  Södertörns Simsällskap    37.56        1:15.24   
Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap    37.70        1:17.30   
Spencer Huerta  2004  Södertälje Simsällskap    38.59        1:17.55   
Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap    38.15        1:19.05   
Lennon Köndell  2004  Södertälje Simsällskap    41.72        1:26.02   
10  Gustav Aglert  2004  Solna Sundbyberg SS 04    42.05        1:26.67   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening    35.06        1:13.61   
David Holmberg  2005  Spårvägen Simförening    35.97        1:14.46   
Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening    40.10        1:21.16   
Elijas Eriksson  2005  Järfälla Simsällskap    39.19        1:22.43   
Arvid Engqvist  2005  Södertälje Simsällskap    40.74        1:24.58   
Emil Johanson  2005  Södertörns Simsällskap    44.66        1:34.82   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening    40.30        1:20.42   
Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening    39.51        1:21.11   
Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap    43.30        1:29.92   
Leon Bocké  2006  Åkersberga Simsällskap    43.01        1:29.99   
Leo Näreskog  2006  Solna Sundbyberg SS 04    46.93        1:39.01   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  16:31 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:46   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap    34.47  1:10.22  1:46.96    2:23.35   
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    34.44  1:10.68  1:49.01    2:28.47   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    36.32  1:13.93  1:51.68    2:29.85   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    38.38  1:18.78  2:00.17    2:40.50   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    40.11  1:22.94  2:06.74    2:49.24   
Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    40.62  1:24.61  2:10.00    2:54.71   
Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening            DNF   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnea Gipperth  2003  Järfälla Simsällskap    33.44  1:09.19  1:45.50    2:21.24   
Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    35.48  1:13.79  1:53.59    2:34.81   
Tone Sandsjö  2003  Järfälla Simsällskap    38.23  1:18.66  1:59.34    2:39.12   
Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    38.91  1:20.81  2:03.90    2:45.63   
Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    40.49  1:23.40  2:05.77    2:47.09   
Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    39.55  1:22.89  2:06.98    2:49.52   
Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    41.83  1:28.03  2:13.96    3:00.35   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    44.13  1:31.50  2:19.36    3:05.83   
Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap    44.11  1:32.44  2:21.26    3:07.64   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    34.04  1:10.52  1:48.75    2:27.14   
Ella Sörensen  2004  Södertälje Simsällskap    39.00  1:21.66  2:05.12    2:46.21   
Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    41.53  1:26.38  2:12.71    2:57.09   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marit Seeliger  2005  Södertälje Simsällskap    41.61  1:26.18  2:11.87    2:56.36   
Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04    40.75  2:13.83  2:13.83    2:56.72   
Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap    44.01  1:33.24  2:22.42    3:08.03   
Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening    45.27  1:34.45  2:23.52    3:09.24   
Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap    42.36  1:30.52  2:20.59    3:10.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  16:46 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:07   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    26.83        55.45   
Juan Esbjörnsson  2002  Södertälje Simsällskap    27.36        57.56   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    27.39        57.81   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    27.59        57.95   
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    27.81        58.02   
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    27.95        58.11   
Markus Sandh  2002  Järfälla Simsällskap    27.89        59.44   
Erik Bergstrand  2002  Södertälje Simsällskap    28.33        1:00.51   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    28.80        1:00.52   
10  Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    29.50        1:00.74   
11  Nicolas Jernberg  2001  Älvsjö AIK Simförening    29.73        1:01.59   
12  Aaron O´malley  2002  Spårvägen Simförening    29.68        1:02.01   
13  Per Levander  2002  Solna Sundbyberg SS 04    29.86        1:02.24   
14  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04    30.07        1:02.99   
15  Elliot Höft  2002  Solna Sundbyberg SS 04    30.36        1:03.30   
16  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    30.47        1:04.28   
17  Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    30.39        1:04.59   
18  Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04    31.71        1:05.85   
19  Jacob Lange  2002  Södertälje Simsällskap    31.68        1:05.86   
20  Daniel Agarwal  2002  Södertälje Simsällskap    33.70        1:10.37   
21  Hameedullah Safdari  2001  Åkersberga Simsällskap    39.93        1:27.53   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Södertörns Simsällskap    26.46        55.49   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    27.11        55.84   
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    27.85        57.43   
David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    28.06        58.56   
Liam Björklund  2003  Södertörns Simsällskap    29.11        59.60   
Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap    28.17        59.70   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    29.07        1:00.56   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    29.50        1:01.33   
Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    29.36        1:01.37   
10  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    30.03        1:03.02   
11  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    30.76        1:03.48   
12  Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap    29.12        1:04.73   
13  Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    31.61        1:05.16   
14  Kalle Glassel  2003  Åkersberga Simsällskap    32.19        1:06.74   
15  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap    33.37        1:09.21   
16  Jesper Sandström  2003  Solna Sundbyberg SS 04    33.79        1:09.61   
17  Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap    34.23        1:11.66   
18  Ludvig Johansson  2003  Södertälje Simsällskap    34.97        1:12.49   
19  Noa Sigfelt  2003  Södertörns Simsällskap    35.31        1:16.59   
20  Paul Kumlin  2003  Åkersberga Simsällskap    37.43        1:19.43   
Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    28.18        57.69   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    28.65        59.22   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap    29.92        1:01.17   
Spencer Huerta  2004  Södertälje Simsällskap    30.54        1:02.67   
Malte Söderberg  2004  Södertälje Simsällskap    30.75        1:02.88   
Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap    31.67        1:05.00   
Isak Ekman  2004  Södertörns Simsällskap    32.52        1:07.06   
John Ström  2004  Spårvägen Simförening    34.08        1:11.33   
Filip Hägglund  2004  Södertörns Simsällskap    34.33        1:11.77   
10  Lennon Köndell  2004  Södertälje Simsällskap    34.30        1:12.30   
11  Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04    34.39        1:12.45   
12  Gustav Aglert  2004  Solna Sundbyberg SS 04    36.18        1:16.63   
Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap    28.42        58.97   
Carl Malm  2005  Spårvägen Simförening    30.02        1:02.38   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap    30.15        1:02.47   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening    31.12        1:04.17   
David Holmberg  2005  Spårvägen Simförening    31.43        1:04.70   
Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening    31.64        1:05.35   
Viktor Dahlberg  2005  Spårvägen Simförening    32.00        1:06.07   
Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening    32.76        1:07.67   
Elijas Eriksson  2005  Järfälla Simsällskap    32.09        1:07.67   
10  Malkolm Nömm  2005  Solna Sundbyberg SS 04    32.55        1:09.66   
11  Arvid Engqvist  2005  Södertälje Simsällskap    35.11        1:12.02   
12  Malcolm Honkanen  2005  Södertörns Simsällskap    34.43        1:13.38   
13  Joakim Johansson  2005  Södertälje Simsällskap    37.32        1:20.51   
14  Oscar Blaus  2005  Åkersberga Simsällskap    40.59        1:21.33   
15  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04    37.75        1:21.70   
16  Emil Johanson  2005  Södertörns Simsällskap    37.42        1:22.50   
17  Alexandros Katsikanis  2005  Solna Sundbyberg SS 04    41.39        1:32.09   
18  Lorentz Marklund  2005  Åkersberga Simsällskap    42.13        1:35.08   
19  Victor Kumlin  2005  Åkersberga Simsällskap    46.38        1:44.29   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap    33.30        1:08.45   
Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening    33.99        1:09.92   
Sam Hamzehnejad  2006  Södertörns Simsällskap    33.75        1:10.22   
William Erneholm  2006  Spårvägen Simförening    33.45        1:10.88   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening    34.52        1:12.37   
Leo Näreskog  2006  Solna Sundbyberg SS 04    39.31        1:22.03   
Leon Bocké  2006  Åkersberga Simsällskap    38.48        1:22.12   
Hampus Glanshed  2006  Södertörns Simsällskap    44.90        1:35.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  17:07 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:22   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    28.33  59.16  1:31.98    2:05.23   
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    28.76  1:01.67  1:35.32    2:07.80   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    30.19  1:02.18  1:35.93    2:10.28   
Aaron O´malley  2002  Spårvägen Simförening    30.01  1:02.85  1:37.69    2:12.03   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    29.00  1:02.34  1:38.04    2:12.26   
Markus Sandh  2002  Järfälla Simsällskap    28.94  1:02.55  1:38.95    2:12.38   
Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    30.59  1:04.31  1:40.00    2:14.84   
Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    30.95  1:05.65  1:43.21    2:20.80   
Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    32.36  1:08.58  1:46.81    2:24.91   
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening            DNS   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Södertörns Simsällskap    27.72  58.09  1:30.16    2:03.12   
Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap    29.54  1:02.19  1:36.22    2:10.46   
Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Simförening    30.79  1:03.99  1:38.31    2:11.56   
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    29.34  1:02.00  1:36.98    2:11.73   
Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    30.15  1:03.51  1:38.67    2:12.64   
Liam Björklund  2003  Södertörns Simsällskap    30.81  1:03.86  1:38.43    2:12.74   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    30.13  1:04.17  1:39.26    2:13.87   
Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    29.98  1:04.33  1:40.25    2:16.18   
Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    31.37  1:06.76  1:43.22    2:19.24   
10  Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    31.56  1:07.30  1:45.46    2:22.57   
11  Ludvig Johansson  2003  Södertälje Simsällskap    35.16  1:13.89  1:55.17    2:35.39   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    28.80  1:00.56  1:33.45    2:06.23   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap    29.57  1:02.77  1:36.88    2:10.91   
John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    31.00  1:05.47  1:40.47    2:13.31   
Spencer Huerta  2004  Södertälje Simsällskap    31.57  1:07.41  1:44.46    2:19.87   
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    32.21  1:10.41  1:49.91    2:28.37   
Ludvig Alverfors  2004  Spårvägen Simförening    34.07  1:12.87  1:52.97    2:31.74   
Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04    37.60  1:19.37  2:02.07    2:41.70   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Malm  2005  Spårvägen Simförening    31.14  1:06.32  1:42.19    2:17.64   
Viktor Dahlberg  2005  Spårvägen Simförening    32.13  1:07.71  1:44.27    2:19.83   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening    33.69  1:12.79  1:52.72    2:29.37   
Elijas Eriksson  2005  Järfälla Simsällskap    34.06  1:14.57  1:55.90    2:36.80   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04    38.18  1:22.35  2:10.73    2:56.85   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening    33.75  1:12.16  1:51.25    2:30.36   
William Erneholm  2006  Spårvägen Simförening    34.15  1:13.49  1:53.67    2:31.59   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening    35.44  1:16.63  1:59.31    2:40.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  09:22 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:33   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap    31.75        1:08.41   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    32.30        1:08.96   
Amanda Nilsson  2002  Södertörns Simsällskap    32.04        1:10.52   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    32.31        1:10.66   
Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap    34.24        1:13.46   
Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    35.34        1:14.90   
Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    36.81        1:24.51   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap    29.58        1:04.85   
Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap    31.96        1:07.38   
Tone Sandsjö  2003  Järfälla Simsällskap    32.03        1:09.85   
Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    32.47        1:11.68   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    34.05        1:12.75   
Linnea Gipperth  2003  Järfälla Simsällskap    33.99        1:13.23   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    32.71        1:13.92   
Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    34.96        1:20.65   
Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    36.58        1:23.56   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    32.50        1:10.73   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    33.37        1:13.56   
Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap    35.90        1:18.82   
Oliwia Lange  2004  Södertälje Simsällskap    42.09        1:32.74   
Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04    42.33        1:35.39   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap    32.10        1:09.14   
Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening    34.38        1:14.74   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    33.96        1:15.28   
Marit Seeliger  2005  Södertälje Simsällskap    37.73        1:24.12   
Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap    39.64        1:28.02   
Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap    40.61        1:31.19   
Alexandra Kanhamn  2005  Åkersberga Simsällskap    41.88        1:35.74   
Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening    43.39        1:35.96   
Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening            DNS   
Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening    36.29        1:20.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  09:33 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:49   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    33.10        1:10.83   
Juan Esbjörnsson  2002  Södertälje Simsällskap    34.43        1:13.02   
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    34.56        1:14.36   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    36.01        1:14.51   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    35.41        1:15.92   
Aaron O´malley  2002  Spårvägen Simförening    39.50        1:22.48   
Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    40.64        1:26.46   
Hameedullah Safdari  2001  Åkersberga Simsällskap    47.29        1:47.17   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    32.09        1:07.97   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    34.03        1:11.81   
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    35.62        1:14.66   
Liam Björklund  2003  Södertörns Simsällskap    36.59        1:16.72   
Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Simförening    37.57        1:18.60   
Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    37.35        1:19.66   
Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    41.62        1:27.92   
Noa Sigfelt  2003  Södertörns Simsällskap    44.76        1:38.11   
Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap    47.34        1:42.22   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    34.20        1:11.44   
Malte Söderberg  2004  Södertälje Simsällskap    34.10        1:11.68   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    34.48        1:14.91   
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    35.86        1:16.11   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap    38.43        1:20.56   
Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04    38.93        1:21.88   
Ludvig Alverfors  2004  Spårvägen Simförening    40.22        1:24.45   
Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap    39.45        1:25.15   
Alvin Hamzehnejad  2004  Södertörns Simsällskap    41.75        1:29.04   
10  Filip Hägglund  2004  Södertörns Simsällskap    42.67        1:29.70   
11  Spencer Huerta  2004  Södertälje Simsällskap    42.93        1:31.81   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap    36.11        1:14.65   
Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening    36.57        1:15.54   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap    37.55        1:19.35   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening    40.36        1:25.18   
Viktor Dahlberg  2005  Spårvägen Simförening    41.28        1:25.41   
David Holmberg  2005  Spårvägen Simförening    40.97        1:26.37   
Wilmer Räni  2005  Spårvägen Simförening    41.06        1:28.10   
Malcolm Honkanen  2005  Södertörns Simsällskap    42.01        1:31.32   
Emil Johanson  2005  Södertörns Simsällskap    43.24        1:32.32   
10  Malkolm Nömm  2005  Solna Sundbyberg SS 04    42.75        1:33.94   
11  Elijas Eriksson  2005  Järfälla Simsällskap    44.75        1:35.47   
12  Joakim Johansson  2005  Södertälje Simsällskap    45.84        1:38.64   
13  Victor Kumlin  2005  Åkersberga Simsällskap    1:00.35        2:10.69   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sam Hamzehnejad  2006  Södertörns Simsällskap    42.88        1:31.10   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening    44.60        1:33.63   
Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening    45.26        1:34.94   
Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap    44.51        1:35.07   
Hampus Glanshed  2006  Södertörns Simsällskap    52.05        1:51.59   
Simon Ericsson  2006  Åkersberga Simsällskap    57.63        2:02.67   
Leon Bocké  2006  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  09:49 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:07   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    40.33  1:24.73  2:09.13    2:52.45   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    38.61  1:21.98  2:07.13    2:52.48   
Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening    43.52  1:32.87  2:23.42    3:14.18   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tone Sandsjö  2003  Järfälla Simsällskap    36.33  1:16.87  1:58.52    2:40.92   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    38.68  1:22.00  2:07.38    2:53.04   
Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap    40.68  1:26.02  2:11.30    2:55.73   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    40.03  1:26.54  2:14.34    3:02.35   
Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    42.41  1:29.23  2:17.22    3:06.54   
Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    40.93  1:29.96  2:19.49    3:08.73   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    39.70  1:23.93  2:08.76    2:53.63   
Emilia Tshibanda  2004  Södertälje Simsällskap    41.61  1:29.35  2:19.02    3:07.26   
Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04    43.14  1:31.00  2:21.06    3:10.04   
Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    44.23  1:33.86  2:24.04    3:14.19   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening    41.07  1:27.69  2:14.56    3:00.77   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap    41.91  1:28.93  2:18.45    3:08.28   
Lisa Danfelter  2005  Spårvägen Simförening    44.83  1:36.46  2:29.48    3:20.78   
Elin Björklund  2005  Älvsjö AIK Simförening    43.42  1:35.01  2:29.81    3:21.91   
Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap    46.70  1:40.76  2:35.89    3:26.69   
Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04    46.49  1:40.84  2:35.36    3:28.12   
Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap    46.93  1:42.68  2:42.03    3:41.57   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karolina Tylets  2006  Åkersberga Simsällskap    40.28  1:26.54  2:15.09    3:02.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  10:07 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:26   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    1:06.57  2:26.60  3:49.25    4:58.27   
Juan Esbjörnsson  2002  Södertälje Simsällskap    1:12.71  2:36.57  4:02.73    5:13.19   
Nicolas Jernberg  2001  Älvsjö AIK Simförening    1:18.86  2:47.11  4:22.43    5:39.15   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    1:10.35  2:31.12  3:56.51    5:04.39   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    1:09.28  2:28.06  3:56.17    5:07.87   
David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    1:08.17  2:34.18  3:57.10    5:11.89   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    1:16.18  2:37.96  4:03.56    5:16.35   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    1:18.08  2:46.90  4:16.98    5:38.00   
Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:12.39  2:31.68  3:56.41    5:04.53   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    1:09.58  2:31.00  4:01.03    5:09.70   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap    1:13.14  2:42.06  4:17.84    5:29.28   
John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:21.35  2:45.95  4:25.46    5:36.49   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap    1:12.42  2:31.70  4:01.05    5:13.08   
Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening    1:19.73  2:44.34  4:13.88    5:29.17   
Carl Malm  2005  Spårvägen Simförening    1:16.57  2:41.15  4:17.52    5:30.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  10:26 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:15   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    1:10.32  2:23.16  3:35.71  4:47.64  18:00.41   
          6:00.13  7:12.32  8:23.95  9:35.61     
          10:47.85  12:00.34  13:12.75  14:26.02     
          15:38.02  16:50.05         
Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    1:21.92  2:52.47  4:23.58  5:54.68  22:33.68   
          7:25.68  8:56.11  10:28.52  12:00.32     
          13:32.68  15:04.43  16:36.30  18:07.88     
          19:37.24  21:06.32         
Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening    1:25.88  2:58.07  4:31.55  6:06.30  23:14.59   
          7:41.71  9:15.29  10:50.71  12:25.13     
          14:00.62  15:37.32  17:12.78  18:44.33     
          20:16.81  21:47.75         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    1:10.79  2:25.47  3:39.90  4:54.62  18:23.08   
          6:08.00  7:21.26  8:34.30  9:48.25     
          11:01.85  12:15.69  13:29.06  14:43.33     
          15:57.52  17:11.50         
Tone Sandsjö  2003  Järfälla Simsällskap    1:11.23  2:25.17  3:38.79  4:52.59  18:27.57   
          6:06.42  7:20.18  8:34.31  9:48.38     
          11:02.50  12:16.62  13:31.16  14:45.67     
          16:00.24  17:14.90         
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    1:16.56  2:39.40  4:01.98  5:24.31  20:18.70   
          6:47.00  8:09.36  9:32.40  10:53.82     
          12:15.84  13:38.35  14:59.97  16:21.98     
          17:43.18  19:02.22         
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    1:14.48  2:36.05  3:58.65  5:21.36  20:21.72   
          6:44.26  8:07.45  9:30.07  10:52.66     
          12:14.85  13:37.18  14:59.23  16:21.82     
          17:43.34  19:02.76         
Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap    1:22.86  2:56.78  4:32.03  6:07.59  23:52.51   
          7:43.89  9:19.46  10:56.04  12:33.28     
          14:10.20  15:47.47  17:25.29  19:03.45     
          20:40.55  22:16.08         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ella Sörensen  2004  Södertälje Simsällskap    1:16.45  2:41.36  4:07.64  5:33.87  21:29.44   
          7:00.30  8:26.99  9:53.05  11:21.22     
          12:48.85  14:18.23  15:46.06  17:14.35     
          18:42.76  20:08.46         
Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    1:19.81  2:47.72  4:15.64  5:43.93  21:52.20   
          7:11.48  8:39.61  10:07.65  11:36.27     
          13:03.99  14:33.12  16:02.94  17:32.37     
          19:00.22  20:27.69         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap    1:24.95  2:57.65  4:30.32  6:03.60  22:57.82   
          7:36.69  9:10.14  10:43.42  12:16.45     
          13:51.22  15:25.64  16:58.13  18:29.89     
          20:01.23  21:33.13         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:50   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    1:10.83  2:24.55  3:37.46  4:50.63  9:39.64   
          6:03.32  7:16.48  8:29.38       
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    1:07.54  2:20.64  3:33.52  4:47.65  9:39.87   
          6:01.83  7:16.32  8:29.65       
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    1:11.56  2:28.39  3:45.38  5:02.76  10:10.28   
          6:20.00  7:37.84  8:54.83       
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    1:13.83  2:32.71  3:52.75  5:12.81  10:41.42   
          6:34.98  7:58.41  9:20.78       
Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    1:12.87  2:33.04  3:55.47  5:18.76  10:53.18   
          6:43.21  8:06.80  9:30.86       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Linnea Gipperth  2003  Järfälla Simsällskap    1:11.86  2:25.28  3:38.62  4:51.97  9:36.51   
          6:03.37  7:15.61  8:27.58       
Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap    1:09.29  2:22.68  3:35.99  4:49.93  9:39.50   
          6:03.10  7:16.03  8:28.79       
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    1:11.79  2:28.82  3:47.53  5:06.13  10:16.28   
          6:25.06  7:43.89  9:01.54       
Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    1:20.33  2:45.89  4:12.26  5:38.83  11:20.87   
          7:06.05  8:31.85  9:58.17       
Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap    1:20.84  2:57.10  4:35.82  6:17.76  13:17.40   
          8:03.60  9:50.56  11:35.93       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:09.66  2:23.11  3:36.83  4:51.11  9:46.75   
          6:05.59  7:20.45  8:34.88       
Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    1:18.49  2:41.55  4:03.66  5:25.91  11:00.89   
          6:49.43  8:13.63  9:37.94       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Wilma Eld  2005  Spårvägen Simförening    1:14.95  2:36.06  3:57.16  5:17.54  10:25.89   
          6:36.66  7:56.45  9:13.87       
Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening    1:23.39  2:54.04  4:25.62  5:57.28  12:03.03   
          7:29.52  9:01.28  10:34.27       
Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap    1:24.46  2:57.02  4:31.46  6:08.18  12:26.85   
          7:44.49  9:21.70  10:56.95       
Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap    1:26.49  3:00.94  4:37.90  6:13.81  12:37.94   
          7:49.71  9:27.12  11:03.48       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening    1:17.54  2:40.61  4:04.02  5:25.35  10:57.08   
          6:48.22  8:10.85  9:34.98       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  11:50 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:03   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    31.54  1:07.44  1:44.93    2:22.23   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    33.24  1:10.81  1:50.09    2:28.05   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap    31.43  1:09.06  1:48.97    2:29.14   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    31.98  1:10.44  1:52.30    2:32.02   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    32.77  1:11.67  1:52.37    2:32.48   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Holmberg  2005  Spårvägen Simförening    33.89  1:12.75  1:54.95    2:38.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  15:03 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:27   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    31.85  1:08.49  1:50.92    2:25.66   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    32.87  1:10.85  1:53.94    2:26.75   
Emma Roloff  2002  Södertörns Simsällskap    33.20  1:11.16  1:53.78    2:28.92   
Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap    34.20  1:11.39  1:55.47    2:30.67   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    32.76  1:13.45  1:57.25    2:33.41   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    35.11  1:17.90  2:02.49    2:39.42   
Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    34.72  1:18.41  2:05.87    2:42.54   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    34.28  1:16.26  2:04.78    2:43.45   
Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    37.96  1:24.24  2:17.31    2:58.56   
10  Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening    41.31  1:29.31  2:18.82    2:59.90   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tone Sandsjö  2003  Järfälla Simsällskap    31.50  1:14.11  1:55.00    2:30.67   
Linnea Gipperth  2003  Järfälla Simsällskap    34.19  1:12.17  1:58.04    2:32.06   
Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    34.03  1:12.65  1:57.60    2:33.40   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    33.94  1:15.68  2:03.09    2:39.99   
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    34.50  1:18.10  2:06.32    2:43.13   
Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    33.12  1:17.34  2:07.12    2:43.47   
Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap    36.55  1:21.07  2:05.46    2:44.15   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    34.86  1:21.65  2:06.96    2:44.76   
Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    35.02  1:23.96  2:12.69    2:48.53   
10  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    37.28  1:20.80  2:10.64    2:49.58   
11  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    35.75  1:25.35  2:22.59    3:08.54   
12  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap    42.52  1:32.40  2:26.03    3:08.68   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    32.84  1:11.83  1:58.86    2:36.94   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    33.89  1:15.76  2:01.86    2:37.63   
Emilia Tshibanda  2004  Södertälje Simsällskap    35.42  1:19.51  2:09.95    2:51.05   
Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    39.06  1:23.94  2:16.25    2:54.80   
Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04    37.17  1:23.53  2:17.40    2:57.51   
Oliwia Lange  2004  Södertälje Simsällskap    41.42  1:33.46  2:24.50    3:03.93   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening    34.18  1:16.07  2:01.44    2:37.64   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap    31.50  1:13.91  2:02.05    2:38.57   
Alina Färm  2005  Spårvägen Simförening    38.77  1:25.99  2:13.85    2:51.90   
Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04    37.61  1:23.05  2:12.77    2:52.77   
Wilma Groth  2005  Spårvägen Simförening    37.41  1:24.80  2:17.45    3:00.69   
Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap    39.60  1:28.75  2:26.32    3:08.78   
Karolina Nivenius  2005  Spårvägen Simförening    40.08  1:28.92  2:22.22    3:09.68   
Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap    42.55  1:30.17  2:31.25    3:17.63   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Gunnarsson  2006  Södertörns Simsällskap    36.97  1:23.39  2:14.22    2:56.52   
Ellinor Eldh  2006  Södertörns Simsällskap    39.10  1:24.34  2:15.96    2:58.03   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04    42.17  1:31.45  2:21.33    3:07.44   
Tuva Eriksson  2006  Älvsjö AIK Simförening    49.99  1:40.99  2:39.79    3:25.95   
Karolina Tylets  2006  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  15:27 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:50   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    1:04.32  2:13.59  3:23.98    4:31.78   
Markus Sandh  2002  Järfälla Simsällskap    1:06.81  2:21.85  3:38.20    4:53.02   
Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    1:07.14  2:22.53  3:38.99    4:53.10   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Södertörns Simsällskap    1:03.32  2:11.95  3:21.18    4:28.45   
Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Simförening    1:06.63  2:18.74  3:30.88    4:41.07   
Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    1:06.58  2:19.56  3:31.74    4:44.23   
Liam Björklund  2003  Södertörns Simsällskap    1:07.20  2:20.64  3:34.28    4:47.96   
Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    1:01.93  2:09.31  3:17.19    4:22.72   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:03.20  2:10.45  3:17.60    4:22.78   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap    1:06.18  2:18.85  3:31.36    4:42.45   
Lennon Köndell  2004  Södertälje Simsällskap    1:15.51  2:40.24  4:04.05    5:26.78   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap    1:03.91  2:13.14  3:23.62    4:32.01   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap    1:07.37  2:20.19  3:32.37    4:43.75   
Viktor Dahlberg  2005  Spårvägen Simförening    1:08.00  2:22.58  3:37.30    4:50.17   
Carl Malm  2005  Spårvägen Simförening    1:09.57  2:25.44  3:40.35    4:52.94   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening    1:10.87  2:31.56  3:49.20    5:05.56   
Elijas Eriksson  2005  Järfälla Simsällskap    1:14.82  2:38.68  4:00.40    5:21.89   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustav Storell  2006  Södertörns Simsällskap    1:12.90  2:30.93  3:52.00    5:08.64   
Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening    1:14.24  2:35.69  3:55.70    5:16.29   
William Erneholm  2006  Spårvägen Simförening    1:13.26  2:34.05  3:55.99    5:16.66   
Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  15:50 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:06   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap    34.29        1:08.95   
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    34.19        1:09.20   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    36.13        1:13.38   
Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    37.19        1:16.73   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    39.12        1:20.51   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Gipperth  2003  Järfälla Simsällskap    33.88        1:08.63   
Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    34.64        1:09.44   
Tone Sandsjö  2003  Järfälla Simsällskap    35.86        1:12.61   
Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    35.78        1:16.84   
Gabriella Ehn  2003  Södertörns Simsällskap    37.10        1:17.55   
Elin Nygren  2003  Södertörns Simsällskap    38.64        1:20.26   
Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    39.48        1:20.85   
Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    39.68        1:23.36   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    40.72        1:24.72   
10  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap    42.59        1:27.06   
11  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04    44.45        1:32.76   
Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    33.68        1:09.11   
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    36.81        1:16.15   
Felicia Camacho  2004  Södertörns Simsällskap    39.70        1:20.47   
Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    39.91        1:21.56   
Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    43.65        1:30.56   
Leona Arganti  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap    35.15        1:12.93   
Wilma Eld  2005  Spårvägen Simförening    37.80        1:15.83   
Lisa Uddeholt  2005  Spårvägen Simförening    37.15        1:16.42   
Elin Björklund  2005  Älvsjö AIK Simförening    37.98        1:19.50   
Cecilia Krans  2005  Solna Sundbyberg SS 04    40.07        1:23.23   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap    40.57        1:23.25   
Wilma Groth  2005  Spårvägen Simförening    41.65        1:25.28   
Natalie Nilsson  2005  Södertörns Simsällskap    40.21        1:25.38   
Maja Dunder  2005  Solna Sundbyberg SS 04    42.56        1:26.05   
10  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening    43.78        1:28.82   
11  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap    42.37        1:29.12   
12  Karolina Nivenius  2005  Spårvägen Simförening    44.59        1:32.28   
13  Alexandra Kanhamn  2005  Åkersberga Simsällskap    44.09        1:32.65   
14  Alexandra Silverryd  2005  Solna Sundbyberg SS 04    51.34        1:47.02   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellinor Eldh  2006  Södertörns Simsällskap    39.56        1:21.56   
Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening    41.16        1:24.43   
Karolina Tylets  2006  Åkersberga Simsällskap    41.91        1:25.57   
Tuva Eriksson  2006  Älvsjö AIK Simförening    49.14        1:37.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  16:06 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:18   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    33.01  1:08.39  1:44.95    2:21.98   
Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    34.40  1:11.61  1:50.02    2:27.37   
Jacob Lange  2002  Södertälje Simsällskap    34.05  1:11.85  1:51.36    2:30.38   
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    35.34  1:13.63  1:54.06    2:34.33   
Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    36.84  1:16.79  1:59.20    2:41.53   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Södertörns Simsällskap    32.57  1:07.18  1:42.19    2:16.85   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    33.27  1:10.44  1:47.96    2:23.48   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    34.63  1:11.76  1:49.51    2:26.68   
Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap    35.38  1:14.39  1:54.98    2:33.59   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    34.69  1:11.55  1:49.10    2:26.24   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    35.03  1:12.56  1:51.59    2:29.54   
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    35.93  1:15.64  1:55.99    2:35.96   
Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap    39.42  1:24.01  2:08.76    2:51.49   
Lennon Köndell  2004  Södertälje Simsällskap    41.26  1:27.74  2:15.10    2:58.76   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening    35.52  1:15.23  1:55.03    2:33.35   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening    37.37  1:18.62  2:00.86    2:41.09   
Malkolm Nömm  2005  Solna Sundbyberg SS 04    38.02  1:22.13  2:08.19    2:50.35   
Arvid Engqvist  2005  Södertälje Simsällskap    40.35  1:25.23  2:10.41    2:52.26   
Elijas Eriksson  2005  Järfälla Simsällskap    41.31  1:26.53  2:12.18    2:56.97   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening    40.76  1:25.09  2:10.14    2:52.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  16:18 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:39   
  Arrangör  Stockholms simförbund med föreningar         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Arrhén Andersson  2002  Järfälla Simsällskap    29.91        1:01.30   
Amanda Nilsson  2002  Södertörns Simsällskap    30.68        1:02.88   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    30.85        1:04.41   
Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    32.44        1:06.82   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    32.62        1:07.23   
Lilly Lundgren  2002  Järfälla Simsällskap    32.18        1:07.44   
Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    32.92        1:08.87   
Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap    32.90        1:10.12   
Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    34.80        1:11.78   
10  Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening    35.80        1:14.24   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap    29.54        1:01.52   
Tone Sandsjö  2003  Järfälla Simsällskap    30.50        1:02.90   
Linnea Gipperth  2003  Järfälla Simsällskap    30.86        1:03.05   
Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    31.41        1:03.98   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    30.95        1:04.96   
Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    32.22        1:06.50   
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    32.39        1:06.70   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    32.14        1:06.71   
Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    33.02        1:09.32   
10  Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap    33.48        1:09.70   
11  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    33.91        1:09.81   
12  Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    32.60        1:09.93   
13  Gabriella Ehn  2003  Södertörns Simsällskap    34.15        1:11.06   
14  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    34.21        1:11.64   
15  Elin Nygren  2003  Södertörns Simsällskap    34.77        1:13.07   
16  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap    35.83        1:13.58   
17  Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap    36.39        1:17.22   
18  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.99        1:18.12   
19  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    37.55        1:19.99   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    31.88        1:06.06   
Maja Frejd  2004  Södertörns Simsällskap    31.92        1:06.57   
Emilia Tshibanda  2004  Södertälje Simsällskap    32.34        1:08.21   
Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    34.02        1:10.68   
Felicia Camacho  2004  Södertörns Simsällskap    34.12        1:10.97   
Ella Sörensen  2004  Södertälje Simsällskap    33.96        1:11.00   
Oliwia Lange  2004  Södertälje Simsällskap    34.88        1:12.11   
Gabriella Gilbert  2004  Solna Sundbyberg SS 04    34.35        1:13.21   
Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04    35.23        1:13.68   
10  Sofia Bäckström  2004  Solna Sundbyberg SS 04    39.44        1:22.38   
11  Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    38.61        1:22.50   
12  Leona Arganti  2004  Solna Sundbyberg SS 04    42.68        1:27.50   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap    30.89        1:04.33   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    31.92        1:05.97   
Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening    31.75        1:06.32   
Wilma Eld  2005  Spårvägen Simförening    32.36        1:06.92   
Marit Seeliger  2005  Södertälje Simsällskap    33.33        1:08.76   
Alina Färm  2005  Spårvägen Simförening    33.47        1:08.77   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap    33.65        1:09.90   
Elin Björklund  2005  Älvsjö AIK Simförening    33.06        1:10.85   
Lisa Uddeholt  2005  Spårvägen Simförening    34.16        1:12.67   
10  Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04    35.56        1:12.71   
11  Tilja Stålnacke  2005  Södertörns Simsällskap    35.54        1:15.17   
12  Alexandra Kanhamn  2005  Åkersberga Simsällskap    36.28        1:16.91   
13  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap    36.71        1:16.97   
14  Signe Kling  2005  Åkersberga Simsällskap    36.74        1:17.64   
15  Wilma Groth  2005  Spårvägen Simförening    36.38        1:17.74   
16  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening    37.48        1:18.47   
17  Natalie Nilsson  2005  Södertörns Simsällskap    37.10        1:20.61   
18  Karolina Nivenius  2005  Spårvägen Simförening    39.46        1:22.94   
19  Amelie Jäntti  2005  Solna Sundbyberg SS 04    41.66        1:23.56   
20  Ella Mahe  2005  Solna Sundbyberg SS 04    41.59        1:28.60   
21  Lisa Danfelter  2005  Spårvägen Simförening    41.26        1:29.72   
22  Alexandra Silverryd  2005  Solna Sundbyberg SS 04    44.17        1:34.18   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karolina Tylets  2006  Åkersberga Simsällskap    36.18        1:15.53   
Ellinor Eldh  2006  Södertörns Simsällskap    35.50        1:15.91   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04    36.94        1:16.09   
Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening    39.12        1:22.53   
Ines Ljungqvist  2006  Södertörns Simsällskap    40.30        1:25.80   
Tuva Eriksson  2006  Älvsjö AIK Simförening    41.12        1:25.98   
Stella Gammel  2006  Solna Sundbyberg SS 04    41.10        1:29.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  16:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner