2020-12-06   02:28:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 2018-2019, Eriksdal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 13 okt

Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  10:28   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    1:17.97  2:44.42  4:20.75    5:36.90   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    1:11.85  2:38.16  4:20.64    5:37.61   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Maija Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:13.58  2:36.04  4:07.00    5:17.96   
Iris Hanski  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:13.22  2:33.33  4:06.81    5:18.48   
Kerttu Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:15.92  2:35.38  4:11.83    5:23.00   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    1:16.15  2:41.13  4:12.96    5:25.85   
Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    1:15.88  2:39.58  4:19.19    5:33.21   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    1:16.36  2:38.41  4:17.19    5:34.67   
Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    1:17.72  2:52.71  4:25.95    5:40.75   
Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    1:23.87  2:54.82  4:23.32    5:41.12   
Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens IF SF    1:23.70  2:49.46  4:29.12    5:53.21   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    1:08.17  2:23.52  3:54.37    5:09.04   
Aino Rantala  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:16.45  2:39.65  4:11.91    5:20.59   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Fiona Laakso  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:13.15  2:37.33  4:11.21    5:27.33   
Kukka Kangas  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:18.48  2:36.51  4:13.42    5:30.40   
Ella Suominen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:22.89  2:51.33  4:25.73    5:38.50   
Maura Bergström  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:16.89  2:43.96  4:21.16    5:38.84   
Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:20.82  2:56.08  4:37.34    6:06.02   
Kristina Grimbaum  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:34.44  3:15.42  5:01.46    6:26.98   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ellen Kaituri  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:16.90  2:44.74  4:10.14    5:23.44   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    1:17.40  2:44.64  4:20.91    5:36.60   
Daniela Lietzén  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:24.75  2:50.81  4:20.92    5:37.86   
Kaisla Korvonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:26.41  2:56.17  4:34.11    5:52.11   
Tilda Aaltonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  10:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner