2020-11-27   16:28:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 2018-2019, Eriksdal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 13 okt

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  09:37   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    27.64        1:00.54   
David Macleod  2001  Stockholmspolisens IF SF    27.68        1:01.68   
Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    28.63        1:01.76   
Karl Palmqvist  2002  Simklubben Neptun    29.87        1:04.88   
Linus Thörn  2002  Simklubben Neptun    30.86        1:06.84   
Stavros Theodosiadis  2002  Simklubben Neptun    32.32        1:13.29   
Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    32.89        1:14.01   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aku Kaila  2003  Raision Urheilijat    28.15        1:00.77   
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    29.49        1:02.57   
Jakob Rasmuson  2003  Simklubben Neptun    29.43        1:05.06   
Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb    30.35        1:05.77   
Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    31.33        1:08.58   
Malte Norberg  2003  Simklubben Neptun    31.97        1:09.96   
Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    31.92        1:10.34   
Erik Falk  2003  Stockholmspolisens IF SF    31.88        1:10.56   
Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.11        1:11.64   
10  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    34.78        1:13.99   
11  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    31.94        1:15.02   
12  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    36.01        1:18.64   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aapo Kinnunen  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    28.88        1:03.77   
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF    30.57        1:04.79   
Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    30.66        1:06.13   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    31.46        1:06.57   
Jeremia Varonen  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.45        1:08.54   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    32.15        1:10.24   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    32.90        1:12.74   
Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.56        1:12.84   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    34.39        1:13.04   
10  Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    33.19        1:13.65   
11  Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap    34.66        1:18.43   
12  Jonathan Hörberg  2004  Simklubben Neptun    36.39        1:19.37   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    31.58        1:08.63   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    32.82        1:12.33   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    32.68        1:12.67   
Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun    34.53        1:13.96   
Jasper Oikarainen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.24        1:14.20   
Luka Laaksonen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.24        1:14.35   
Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun    35.19        1:15.14   
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    36.18        1:16.39   
Tim Rogersson  2005  Simklubben Neptun    34.03        1:16.98   
10  David Berggren  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    36.54        1:20.52   
11  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    38.12        1:21.85   
12  Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap    39.63        1:30.32   
13  Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    44.58        1:37.59   
Kasper Kainonen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Lundgren  2006  Simklubben Neptun    36.48        1:18.63   
Allan Herulf  2006  Simklubben Neptun    40.87        1:26.59   
Walter Herulf  2006  Simklubben Neptun    41.60        1:28.19   
Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun    42.04        1:31.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner