2020-12-05   08:25:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 2018-2019, Eriksdal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 13 okt

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  09:29   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Weuro  2002  Raision Urheilijat    28.39  1:00.50  1:32.05    2:03.05   
Anniina Kallio  2002  Raision Urheilijat    29.02  1:01.09  1:34.68    2:07.90   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    30.24  1:02.41  1:35.49    2:09.00   
Anna Vira  2002  Raision Urheilijat    30.61  1:03.49  1:37.04    2:10.15   
Alexandra Jensen  2001  Simklubben Neptun    30.47  1:04.01  1:37.87    2:12.13   
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    31.45  1:04.55  1:38.37    2:12.66   
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun    30.94  1:04.65  1:39.08    2:12.98   
Vuokko Suomäki  2001  Raision Urheilijat    31.08  1:04.66  1:39.54    2:14.01   
Filippa Hammarén  2002  Simklubben Neptun    30.33  1:05.08  1:40.76    2:15.97   
10  Vilma Iisalo  2001  Raision Urheilijat    31.19  1:05.95  1:41.77    2:17.28   
11  Isadora Rosén  2002  Simklubben Neptun    33.10  1:11.10  1:50.69    2:29.89   
12  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun    35.65  1:16.96  1:59.96    2:41.04   
13  Sofija Lajsic  2002  Simklubben Neptun    37.96  1:20.35  2:04.51    2:48.51   
Josefin Pettersson  2002  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maija Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.09  1:02.51  1:36.22    2:10.06   
Iris Hanski  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.13  1:03.21  1:37.54    2:12.39   
Kerttu Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.68  1:04.41  1:39.04    2:13.60   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    30.96  1:05.29  1:40.43    2:15.02   
Roosa Aho  2003  Raision Urheilijat    31.47  1:05.50  1:40.98    2:15.89   
Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun    30.39  1:04.07  1:39.84    2:16.83   
Hilma Hagberg Moberg  2003  Södertörns Simsällskap    31.03  1:05.84  1:41.88    2:16.98   
Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    31.87  1:06.70  1:42.05    2:17.31   
Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap    31.27  1:06.47  1:43.24    2:19.38   
10  Daniela Degenhardt  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.32  1:06.96  1:44.61    2:22.45   
11  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    31.52  1:07.05  1:44.79    2:22.98   
12  Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF    32.63  1:10.01  1:48.53    2:26.01   
13  Hilda Helo  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.94  1:08.94  1:46.82    2:26.05   
14  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF    31.83  1:09.51  1:48.62    2:26.18   
15  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    32.82  1:10.39  1:50.21    2:28.62   
16  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun    37.07  1:19.77  2:05.12    2:49.60   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Irene Mäkilä  2004  Raision Urheilijat    29.88  1:02.64  1:35.96    2:08.31   
Aino-Kaisa Paatos  2004  Raision Urheilijat    30.71  1:03.41  1:36.90    2:09.19   
Riika Niskala  2004  Raision Urheilijat    30.58  1:04.46  1:39.08    2:12.84   
Aino Rantala  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.44  1:04.38  1:39.42    2:13.75   
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    30.64  1:04.43  1:39.27    2:13.79   
Ella Bolmstrand  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    31.68  1:06.68  1:42.35    2:15.92   
Ella Nihtilä  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.77  1:07.04  1:43.06    2:18.98   
My Laverman  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.95  1:09.04  1:45.62    2:21.71   
Oona Sirkiä  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.07  1:07.74  1:45.44    2:21.89   
10  Sofia Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF    31.68  1:07.32  1:44.55    2:22.40   
11  Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun    33.21  1:09.98  1:46.79    2:22.72   
12  Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    33.69  1:10.36  1:48.27    2:25.87   
13  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    33.07  1:10.32  1:48.52    2:26.52   
14  Sini Salmi  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.12  1:09.60  1:48.32    2:26.80   
15  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    33.97  1:12.21  1:51.11    2:29.24   
16  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    34.66  1:13.03  1:52.43    2:31.01   
17  Ida Lindström  2004  Stockholmspolisens IF SF    34.82  1:13.07  1:52.58    2:31.20   
18  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    34.91  1:14.88  1:55.26    2:34.87   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Suominen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.26  1:06.02  1:42.32    2:17.92   
Minttu Kiili  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.89  1:06.67  1:42.58    2:17.96   
Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    32.20  1:07.07  1:42.90    2:18.47   
Wilma Åhlen  2005  Skuru Idrottsklubb    31.87  1:07.24  1:43.34    2:18.58   
Maura Bergström  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.69  1:06.96  1:43.90    2:21.53   
Fiona Laakso  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.89  1:06.88  1:44.97    2:22.65   
Sonila Selimi  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.40  1:07.24  1:45.60    2:23.96   
Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun    32.28  1:08.96  1:47.43    2:25.33   
Lovisa Ramsten  2005  Simklubben Neptun    33.66  1:11.49  1:50.57    2:26.34   
10  Julianna Kurkela  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.75  1:09.71  1:48.08    2:26.41   
11  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun    33.42  1:10.51  1:49.06    2:27.37   
12  Molly Rantil  2005  Simklubben Neptun    31.96  1:10.20  1:50.44    2:29.27   
13  Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    34.87  1:12.80  1:52.16    2:29.75   
14  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    34.89  1:12.79  1:52.43    2:30.44   
15  Maja Wallberg  2005  Simklubben Neptun    35.30  1:15.28  1:57.13    2:36.67   
16  Melanie Blix Grimaldi  2005  Simklubben Neptun    35.80  1:16.65  1:58.97    2:38.83   
17  Nerejda Zakeri  2005  Stockholmspolisens IF SF    34.77  1:15.60  1:59.83    2:43.52   
18  Nicole Wahlström  2005  Gustavsbergs Simsällskap    38.13  1:23.16  2:08.84    2:52.16   
19  Moa Karlsson  2005  Hellas Simklubb    40.62  1:26.75  2:14.46    2:59.52   
20  Maya Liss-Jonsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    40.48  1:28.72  2:17.51    3:03.11   
21  Johanna Espeland  2005  Gustavsbergs Simsällskap    41.40  1:30.41  2:21.58    3:12.23   
22  Maanasha Uthayathas  2005  Stockholmspolisens IF SF    39.92  1:27.59  2:22.16    3:15.71   
Elvira Lannér  2005  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    31.41  1:07.03  1:43.30    2:19.14   
Kaisla Korvonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.36  1:12.61  1:51.90    2:28.39   
Emilia Lind  2006  Simklubben Neptun    33.93  1:12.25  1:52.30    2:29.66   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap    34.85  1:12.36  1:51.87    2:30.52   
Alice Stenbeck  2006  Simklubben Neptun    34.69  1:14.08  1:54.56    2:32.69   
Emma Persson  2006  Wisby Simsällskap    34.57  1:13.38  1:54.65    2:34.72   
Amelia Gustafsson  2006  Simklubben Neptun    34.98  1:13.55  1:53.94    2:34.73   
Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun    35.89  1:16.77  1:57.63    2:36.49   
Tilda Aaltonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.45  1:14.79  1:56.39    2:37.42   
10  Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    36.43  1:17.33  1:58.87    2:39.03   
11  Sofia Lövqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    36.66  1:17.50  2:00.57    2:42.83   
12  Ella Adman  2006  Wisby Simsällskap    35.14  1:16.66  2:00.57    2:43.60   
13  Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    39.97  1:25.22  2:12.01    2:52.89   
14  My Wiker  2006  Gustavsbergs Simsällskap    38.05  1:23.43  2:08.97    2:53.73   
15  Meja Johansson  2006  Stockholmspolisens IF SF    37.75  1:23.09  2:10.11    2:55.77   
16  Alice Sjödén-Sikström  2006  Stockholmspolisens IF SF    37.73  1:23.23  2:12.40    2:59.47   
17  Sara Wattad  2006  Stockholmspolisens IF SF    39.70  1:26.40  2:15.06    3:01.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner