2020-12-01   21:08:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 2018-2019, Eriksdal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  09:29   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Weuro  2002  Raision Urheilijat    28.39  1:00.50  1:32.05    2:03.05   
Anniina Kallio  2002  Raision Urheilijat    29.02  1:01.09  1:34.68    2:07.90   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    30.24  1:02.41  1:35.49    2:09.00   
Anna Vira  2002  Raision Urheilijat    30.61  1:03.49  1:37.04    2:10.15   
Alexandra Jensen  2001  Simklubben Neptun    30.47  1:04.01  1:37.87    2:12.13   
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    31.45  1:04.55  1:38.37    2:12.66   
Alexandra Vartiainen  2001  Simklubben Neptun    30.94  1:04.65  1:39.08    2:12.98   
Vuokko Suomäki  2001  Raision Urheilijat    31.08  1:04.66  1:39.54    2:14.01   
Filippa Hammarén  2002  Simklubben Neptun    30.33  1:05.08  1:40.76    2:15.97   
10  Vilma Iisalo  2001  Raision Urheilijat    31.19  1:05.95  1:41.77    2:17.28   
11  Isadora Rosén  2002  Simklubben Neptun    33.10  1:11.10  1:50.69    2:29.89   
12  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun    35.65  1:16.96  1:59.96    2:41.04   
13  Sofija Lajsic  2002  Simklubben Neptun    37.96  1:20.35  2:04.51    2:48.51   
Josefin Pettersson  2002  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maija Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.09  1:02.51  1:36.22    2:10.06   
Iris Hanski  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.13  1:03.21  1:37.54    2:12.39   
Kerttu Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.68  1:04.41  1:39.04    2:13.60   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    30.96  1:05.29  1:40.43    2:15.02   
Roosa Aho  2003  Raision Urheilijat    31.47  1:05.50  1:40.98    2:15.89   
Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun    30.39  1:04.07  1:39.84    2:16.83   
Hilma Hagberg Moberg  2003  Södertörns Simsällskap    31.03  1:05.84  1:41.88    2:16.98   
Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    31.87  1:06.70  1:42.05    2:17.31   
Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap    31.27  1:06.47  1:43.24    2:19.38   
10  Daniela Degenhardt  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.32  1:06.96  1:44.61    2:22.45   
11  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    31.52  1:07.05  1:44.79    2:22.98   
12  Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF    32.63  1:10.01  1:48.53    2:26.01   
13  Hilda Helo  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.94  1:08.94  1:46.82    2:26.05   
14  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF    31.83  1:09.51  1:48.62    2:26.18   
15  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    32.82  1:10.39  1:50.21    2:28.62   
16  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun    37.07  1:19.77  2:05.12    2:49.60   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Irene Mäkilä  2004  Raision Urheilijat    29.88  1:02.64  1:35.96    2:08.31   
Aino-Kaisa Paatos  2004  Raision Urheilijat    30.71  1:03.41  1:36.90    2:09.19   
Riika Niskala  2004  Raision Urheilijat    30.58  1:04.46  1:39.08    2:12.84   
Aino Rantala  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.44  1:04.38  1:39.42    2:13.75   
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    30.64  1:04.43  1:39.27    2:13.79   
Ella Bolmstrand  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    31.68  1:06.68  1:42.35    2:15.92   
Ella Nihtilä  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.77  1:07.04  1:43.06    2:18.98   
My Laverman  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.95  1:09.04  1:45.62    2:21.71   
Oona Sirkiä  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.07  1:07.74  1:45.44    2:21.89   
10  Sofia Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF    31.68  1:07.32  1:44.55    2:22.40   
11  Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun    33.21  1:09.98  1:46.79    2:22.72   
12  Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    33.69  1:10.36  1:48.27    2:25.87   
13  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    33.07  1:10.32  1:48.52    2:26.52   
14  Sini Salmi  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.12  1:09.60  1:48.32    2:26.80   
15  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    33.97  1:12.21  1:51.11    2:29.24   
16  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    34.66  1:13.03  1:52.43    2:31.01   
17  Ida Lindström  2004  Stockholmspolisens IF SF    34.82  1:13.07  1:52.58    2:31.20   
18  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    34.91  1:14.88  1:55.26    2:34.87   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Suominen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.26  1:06.02  1:42.32    2:17.92   
Minttu Kiili  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.89  1:06.67  1:42.58    2:17.96   
Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    32.20  1:07.07  1:42.90    2:18.47   
Wilma Åhlen  2005  Skuru Idrottsklubb    31.87  1:07.24  1:43.34    2:18.58   
Maura Bergström  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.69  1:06.96  1:43.90    2:21.53   
Fiona Laakso  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.89  1:06.88  1:44.97    2:22.65   
Sonila Selimi  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.40  1:07.24  1:45.60    2:23.96   
Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun    32.28  1:08.96  1:47.43    2:25.33   
Lovisa Ramsten  2005  Simklubben Neptun    33.66  1:11.49  1:50.57    2:26.34   
10  Julianna Kurkela  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.75  1:09.71  1:48.08    2:26.41   
11  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun    33.42  1:10.51  1:49.06    2:27.37   
12  Molly Rantil  2005  Simklubben Neptun    31.96  1:10.20  1:50.44    2:29.27   
13  Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    34.87  1:12.80  1:52.16    2:29.75   
14  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    34.89  1:12.79  1:52.43    2:30.44   
15  Maja Wallberg  2005  Simklubben Neptun    35.30  1:15.28  1:57.13    2:36.67   
16  Melanie Blix Grimaldi  2005  Simklubben Neptun    35.80  1:16.65  1:58.97    2:38.83   
17  Nerejda Zakeri  2005  Stockholmspolisens IF SF    34.77  1:15.60  1:59.83    2:43.52   
18  Nicole Wahlström  2005  Gustavsbergs Simsällskap    38.13  1:23.16  2:08.84    2:52.16   
19  Moa Karlsson  2005  Hellas Simklubb    40.62  1:26.75  2:14.46    2:59.52   
20  Maya Liss-Jonsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    40.48  1:28.72  2:17.51    3:03.11   
21  Johanna Espeland  2005  Gustavsbergs Simsällskap    41.40  1:30.41  2:21.58    3:12.23   
22  Maanasha Uthayathas  2005  Stockholmspolisens IF SF    39.92  1:27.59  2:22.16    3:15.71   
Elvira Lannér  2005  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    31.41  1:07.03  1:43.30    2:19.14   
Kaisla Korvonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.36  1:12.61  1:51.90    2:28.39   
Emilia Lind  2006  Simklubben Neptun    33.93  1:12.25  1:52.30    2:29.66   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap    34.85  1:12.36  1:51.87    2:30.52   
Alice Stenbeck  2006  Simklubben Neptun    34.69  1:14.08  1:54.56    2:32.69   
Emma Persson  2006  Wisby Simsällskap    34.57  1:13.38  1:54.65    2:34.72   
Amelia Gustafsson  2006  Simklubben Neptun    34.98  1:13.55  1:53.94    2:34.73   
Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun    35.89  1:16.77  1:57.63    2:36.49   
Tilda Aaltonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.45  1:14.79  1:56.39    2:37.42   
10  Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    36.43  1:17.33  1:58.87    2:39.03   
11  Sofia Lövqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    36.66  1:17.50  2:00.57    2:42.83   
12  Ella Adman  2006  Wisby Simsällskap    35.14  1:16.66  2:00.57    2:43.60   
13  Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    39.97  1:25.22  2:12.01    2:52.89   
14  My Wiker  2006  Gustavsbergs Simsällskap    38.05  1:23.43  2:08.97    2:53.73   
15  Meja Johansson  2006  Stockholmspolisens IF SF    37.75  1:23.09  2:10.11    2:55.77   
16  Alice Sjödén-Sikström  2006  Stockholmspolisens IF SF    37.73  1:23.23  2:12.40    2:59.47   
17  Sara Wattad  2006  Stockholmspolisens IF SF    39.70  1:26.40  2:15.06    3:01.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:29 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  09:37   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    27.64        1:00.54   
David Macleod  2001  Stockholmspolisens IF SF    27.68        1:01.68   
Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    28.63        1:01.76   
Karl Palmqvist  2002  Simklubben Neptun    29.87        1:04.88   
Linus Thörn  2002  Simklubben Neptun    30.86        1:06.84   
Stavros Theodosiadis  2002  Simklubben Neptun    32.32        1:13.29   
Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    32.89        1:14.01   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aku Kaila  2003  Raision Urheilijat    28.15        1:00.77   
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    29.49        1:02.57   
Jakob Rasmuson  2003  Simklubben Neptun    29.43        1:05.06   
Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb    30.35        1:05.77   
Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    31.33        1:08.58   
Malte Norberg  2003  Simklubben Neptun    31.97        1:09.96   
Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    31.92        1:10.34   
Erik Falk  2003  Stockholmspolisens IF SF    31.88        1:10.56   
Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.11        1:11.64   
10  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    34.78        1:13.99   
11  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    31.94        1:15.02   
12  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    36.01        1:18.64   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aapo Kinnunen  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    28.88        1:03.77   
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF    30.57        1:04.79   
Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    30.66        1:06.13   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    31.46        1:06.57   
Jeremia Varonen  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.45        1:08.54   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    32.15        1:10.24   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    32.90        1:12.74   
Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.56        1:12.84   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    34.39        1:13.04   
10  Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    33.19        1:13.65   
11  Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap    34.66        1:18.43   
12  Jonathan Hörberg  2004  Simklubben Neptun    36.39        1:19.37   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    31.58        1:08.63   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    32.82        1:12.33   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    32.68        1:12.67   
Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun    34.53        1:13.96   
Jasper Oikarainen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.24        1:14.20   
Luka Laaksonen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.24        1:14.35   
Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun    35.19        1:15.14   
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    36.18        1:16.39   
Tim Rogersson  2005  Simklubben Neptun    34.03        1:16.98   
10  David Berggren  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    36.54        1:20.52   
11  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    38.12        1:21.85   
12  Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap    39.63        1:30.32   
13  Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    44.58        1:37.59   
Kasper Kainonen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Lundgren  2006  Simklubben Neptun    36.48        1:18.63   
Allan Herulf  2006  Simklubben Neptun    40.87        1:26.59   
Walter Herulf  2006  Simklubben Neptun    41.60        1:28.19   
Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun    42.04        1:31.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:37 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  09:52   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Uusküla  2002  Raision Urheilijat    36.41        1:15.35   
Nora Segerström  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    35.44        1:15.38   
Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    36.37        1:17.20   
Tora Hansson  2002  Skuru Idrottsklubb    38.13        1:21.11   
Clara Bohman  2001  Simklubben Neptun    44.09        1:36.42   
Alexandra Berggren  2002  Simklubben Neptun    48.71        1:46.71   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebekka Luoto  2003  Raision Urheilijat    33.80        1:11.31   
Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    36.66        1:17.73   
Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF    37.59        1:22.11   
Iza Ramså Ness  2003  Stockholmspolisens IF SF    41.50        1:28.83   
Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun    44.59        1:36.21   
Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Neptun    51.51        1:51.00   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Siiri Konkka  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.43        1:18.60   
Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    38.40        1:22.88   
Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF    40.30        1:25.45   
Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun    40.44        1:25.74   
Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    40.40        1:27.60   
Ella Bolmstrand  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    42.74        1:28.24   
Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    42.56        1:28.97   
Maxima Klein  2004  Hellas Simklubb    53.93        1:53.45   
Fanny Aschan  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    38.52        1:21.45   
Sonila Selimi  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    38.66        1:22.32   
Kukka Kangas  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    38.96        1:22.65   
Minttu Kiili  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.03        1:22.76   
Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun    39.47        1:23.53   
Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    39.59        1:23.88   
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    40.02        1:25.82   
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    40.68        1:26.96   
Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    41.13        1:27.05   
10  Saga Lööf  2005  Simklubben Neptun    41.03        1:28.05   
11  Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap    42.59        1:29.10   
12  Maja Wallberg  2005  Simklubben Neptun    42.15        1:29.89   
13  Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb    42.59        1:30.47   
14  Moa Karlsson  2005  Hellas Simklubb    42.25        1:31.79   
15  Elvira Lannér  2005  Gustavsbergs Simsällskap    44.45        1:33.48   
16  Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    44.31        1:33.80   
17  Nicole Wahlström  2005  Gustavsbergs Simsällskap    45.89        1:36.49   
18  Nerejda Zakeri  2005  Stockholmspolisens IF SF    48.65        1:45.50   
19  Maya Liss-Jonsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    52.02        1:49.32   
20  Maanasha Uthayathas  2005  Stockholmspolisens IF SF    51.03        1:49.43   
21  Johanna Espeland  2005  Gustavsbergs Simsällskap    51.95        1:51.76   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Kaituri  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.78        1:16.70   
Daniela Lietzén  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.31        1:21.26   
Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun    41.16        1:26.93   
Alice Stenbeck  2006  Simklubben Neptun    41.60        1:28.47   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap    43.82        1:31.27   
Amelia Gustafsson  2006  Simklubben Neptun    42.80        1:31.70   
Emma Persson  2006  Wisby Simsällskap    45.84        1:36.35   
Agnes Salmi  2006  Skuru Idrottsklubb    45.63        1:36.71   
Beatrice Olsson  2006  Wisby Simsällskap    45.92        1:37.77   
10  Ella Adman  2006  Wisby Simsällskap    47.14        1:39.66   
11  Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    49.97        1:45.93   
12  Elin Palmqvist  2006  Wisby Simsällskap    53.09        1:52.18   
Sara Wattad  2006  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:52 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  10:08   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Roope Paatos  2002  Raision Urheilijat    32.59  1:09.52  1:46.22    2:22.83   
Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    39.96  1:25.56  2:13.52    3:00.60   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.98  1:15.42  1:58.03    2:40.87   
Isak Wallström-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    36.60  1:18.29  2:00.07    2:40.88   
Isak Monka  2003  Simklubben Neptun    39.76  1:24.58  2:10.63    2:56.39   
Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap    40.36  1:27.18  2:14.50    3:02.33   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    36.54  1:17.58  1:59.16    2:40.15   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    39.07  1:22.66  2:07.30    2:50.44   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    39.00  1:22.68  2:07.86    2:52.91   
Jonathan Hörberg  2004  Simklubben Neptun    45.81  1:37.59  2:31.69    3:24.39   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    36.27  1:17.49  2:00.20    2:41.61   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    39.48  1:24.40  2:09.87    2:54.60   
Luka Laaksonen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.11  1:27.08  2:14.65    2:59.20   
Jasper Oikarainen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.73  1:28.13  2:14.34    3:00.45   
Patrik Reiman  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    45.69  1:33.53  2:23.75    3:11.95   
Max Allén  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    43.84  1:34.47  2:25.72    3:16.83   
Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    45.48  1:39.05  2:31.42    3:23.43   
Eemeli Arnell  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    48.04  1:43.96  2:40.76    3:36.53   
Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun    39.24  1:25.53  2:13.20    2:59.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  10:08 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  10:28   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    1:17.97  2:44.42  4:20.75    5:36.90   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    1:11.85  2:38.16  4:20.64    5:37.61   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Maija Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:13.58  2:36.04  4:07.00    5:17.96   
Iris Hanski  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:13.22  2:33.33  4:06.81    5:18.48   
Kerttu Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:15.92  2:35.38  4:11.83    5:23.00   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    1:16.15  2:41.13  4:12.96    5:25.85   
Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    1:15.88  2:39.58  4:19.19    5:33.21   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    1:16.36  2:38.41  4:17.19    5:34.67   
Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    1:17.72  2:52.71  4:25.95    5:40.75   
Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    1:23.87  2:54.82  4:23.32    5:41.12   
Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens IF SF    1:23.70  2:49.46  4:29.12    5:53.21   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    1:08.17  2:23.52  3:54.37    5:09.04   
Aino Rantala  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:16.45  2:39.65  4:11.91    5:20.59   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Fiona Laakso  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:13.15  2:37.33  4:11.21    5:27.33   
Kukka Kangas  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:18.48  2:36.51  4:13.42    5:30.40   
Ella Suominen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:22.89  2:51.33  4:25.73    5:38.50   
Maura Bergström  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:16.89  2:43.96  4:21.16    5:38.84   
Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:20.82  2:56.08  4:37.34    6:06.02   
Kristina Grimbaum  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:34.44  3:15.42  5:01.46    6:26.98   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ellen Kaituri  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:16.90  2:44.74  4:10.14    5:23.44   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    1:17.40  2:44.64  4:20.91    5:36.60   
Daniela Lietzén  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:24.75  2:50.81  4:20.92    5:37.86   
Kaisla Korvonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:26.41  2:56.17  4:34.11    5:52.11   
Tilda Aaltonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  10:28 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  10:55   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Gabriel Henkel  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:02.31  2:07.34  3:13.00  4:20.13  16:45.38   
          5:27.19  6:34.76  7:42.65  8:50.16     
          9:58.10  11:06.49  12:14.43  13:22.98     
          14:30.56  15:38.34         
Isak Gustafsson  2001  Simklubben Neptun    1:06.07  2:17.86  3:30.17  4:42.69  17:56.64   
          5:55.32  7:07.85  8:20.46  9:33.22     
          10:46.32  11:59.41  13:11.58  14:23.96     
          15:35.93  16:48.42         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Isak Wallström-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    1:09.04  2:23.21  3:38.61  4:54.77  18:28.87   
          6:10.67  7:26.45  8:42.09  9:56.54     
          11:12.21  12:26.98  13:41.04  14:55.18     
          16:08.70  17:20.29         
Malte Norberg  2003  Simklubben Neptun    1:13.43  2:33.76  3:52.98  5:11.31  19:49.24   
          6:31.39  7:49.88  9:08.98  10:28.82     
          11:47.72  13:09.33  14:31.00  15:53.26     
          17:13.53  18:34.61         
Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    1:13.89  2:36.56  4:02.02  5:27.30  21:13.96   
          6:53.36  8:20.79  9:48.09  11:15.63     
          12:43.18  14:11.26  15:35.69  17:04.19     
          18:31.16  19:55.91         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    1:12.93  2:32.27  3:51.47  5:10.27  19:11.97   
          6:27.98  7:44.90  9:03.15  10:20.97     
          11:38.74  12:55.60  14:13.48  15:30.95     
          16:47.21  18:02.85         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
David Berggren  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:17.05  2:42.23  4:07.95  5:34.06  21:21.85   
          6:59.57  8:25.05  9:50.94  11:17.57     
          12:44.67  14:11.06  15:38.06  17:05.91     
          18:33.04  19:59.83         
Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:20.41  2:49.02  4:19.08  5:50.38  22:27.91   
          7:22.30  8:55.30  10:29.29  12:02.18     
          13:33.78  15:05.45  16:36.48  18:08.62     
          19:38.94  21:05.95         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  10:55 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  11:20   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    1:00.55  2:04.87  3:09.76  4:15.19  8:43.37   
          5:21.44  6:28.55  7:36.23       
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:02.37  2:09.23  3:17.93  4:26.94  9:01.03   
          5:36.00  6:45.03  7:54.13       
Linus Thörn  2002  Simklubben Neptun    1:05.78  2:17.10  3:29.75  4:42.91  9:37.11   
          5:56.68  7:10.82  8:24.37       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Jakob Rasmuson  2003  Simklubben Neptun    1:06.63  2:17.28  3:28.60  4:40.56  9:21.28   
          5:52.49  7:03.05  8:12.89       
Erik Falk  2003  Stockholmspolisens IF SF    1:06.05  2:19.14  3:34.57  4:50.29  9:44.25   
          6:05.53  7:20.34  8:33.74       
Akira Konttinen  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:07.11  2:21.04  3:36.63  4:51.19  9:50.53   
          6:06.34  7:21.85  8:37.24       
Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun    1:10.54  2:25.15  3:40.41  4:55.83  9:52.10   
          6:12.04  7:28.42  8:42.87       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    1:06.35  2:18.04  3:29.89  4:41.42  9:22.61   
          5:53.90  7:05.58  8:16.36       
Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    1:06.30  2:17.58  3:30.09  4:42.68  9:24.60   
          5:54.98  7:06.15  8:17.20       
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    1:05.78  2:18.38  3:33.40  4:48.60  9:38.01   
          6:02.37  7:16.03  8:28.08       
Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap    1:10.46  2:24.99  3:39.73  4:54.49  9:51.05   
          6:09.67  7:24.29  8:38.96       
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    1:11.11  2:28.61  3:46.23  5:03.69  10:08.50   
          6:21.68  7:38.93  8:56.09       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    1:09.53  2:25.28  3:42.10  4:59.04  10:01.52   
          6:14.74  7:32.59  8:49.39       
Patrik Reiman  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:19.23  2:41.35  4:06.23  5:31.89  11:01.33   
          6:55.70  8:19.57  9:41.93       
Max Allén  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:20.29  2:46.29  4:13.42  5:39.84  11:20.48   
          7:07.94  8:32.76  9:58.24       
Kasper Kainonen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:19.83  2:50.69  4:22.79  5:55.49  11:57.13   
          7:28.85  9:00.99  10:32.80       
Eemeli Arnell  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:24.89  2:58.15  4:33.33  6:11.51  12:25.18   
          7:46.15  9:21.96  10:55.05       
Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:25.61  3:04.74  4:44.53  6:22.09  12:49.49   
          8:01.99  9:40.55  11:18.32       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  11:20 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  15:07   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anniina Kallio  2002  Raision Urheilijat    30.56  1:06.45  1:44.75    2:23.57   
Olivia Weuro  2002  Raision Urheilijat    32.13  1:09.81  1:48.56    2:26.10   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    32.90  1:12.14  1:52.75    2:32.44   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maija Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.35  1:13.56  1:54.88    2:35.59   
Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    34.51  1:14.55  1:56.66    2:39.81   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    35.16  1:17.11  2:00.26    2:42.73   
Hilda Helo  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.30  1:21.31  2:17.01    3:07.28   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    31.33  1:07.37  1:44.25    2:21.35   
Siiri Konkka  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.95  1:09.32  1:47.94    2:27.93   
Oona Sirkiä  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.75  1:10.48  1:50.86    2:33.40   
Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun    34.99  1:16.59  1:59.58    2:44.13   
Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    37.55  1:20.70  2:04.92    2:48.63   
Ella Nihtilä  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.87  1:17.25  2:03.30    2:50.88   
Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    37.40  1:21.90  2:10.07    2:57.30   
Ida Lindström  2004  Stockholmspolisens IF SF    36.68  1:20.53  2:08.17    2:57.87   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kristina Grimbaum  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    41.44  1:34.51  2:32.52    3:29.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  15:07 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  15:25   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    27.89  1:02.25  1:43.10    2:15.12   
Isak Gustafsson  2001  Simklubben Neptun    29.85  1:05.34  1:47.69    2:20.90   
David Macleod  2001  Stockholmspolisens IF SF    30.30  1:06.90  1:53.36    2:25.93   
Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    33.17  1:13.88  2:01.13    2:35.82   
Stavros Theodosiadis  2002  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    29.94  1:06.10  1:50.55    2:25.77   
Erik Falk  2003  Stockholmspolisens IF SF    32.96  1:11.15  1:57.16    2:30.51   
Malte Norberg  2003  Simklubben Neptun    32.62  1:13.43  2:01.04    2:34.56   
Akira Konttinen  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.96  1:18.23  2:09.29    2:43.71   
Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    36.50  1:18.56  2:07.77    2:45.17   
Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    32.28  1:17.52  2:07.33    2:45.28   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Aapo Kinnunen  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    29.54  1:06.52  1:51.58    2:25.18   
Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    31.56  1:11.40  1:54.64    2:29.78   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    33.09  1:10.73  1:55.25    2:30.03   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    33.04  1:13.25  1:59.97    2:32.59   
Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap    34.52  1:16.36  1:59.44    2:35.44   
Jeremia Varonen  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.89  1:11.41  2:01.66    2:36.10   
Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.26  1:15.09  2:06.05    2:42.83   
Jonathan Hörberg  2004  Simklubben Neptun    38.28  1:20.90  2:15.45    2:55.69   
Anton Sjödin  2004  Gustavsbergs Simsällskap    42.57  1:34.00  2:32.99    3:19.54   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    31.16  1:08.99  1:51.27    2:25.44   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    32.44  1:11.58  1:56.09    2:30.68   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    32.02  1:10.63  1:56.53    2:31.22   
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    34.56  1:16.16  1:58.80    2:34.51   
Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun    34.74  1:17.84  2:02.41    2:37.58   
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    35.57  1:19.32  2:02.81    2:39.27   
Luka Laaksonen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.66  1:18.78  2:07.29    2:42.12   
Tim Rogersson  2005  Simklubben Neptun    34.73  1:18.51  2:08.75    2:45.36   
Jasper Oikarainen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.11  1:19.18  2:09.09    2:45.41   
10  Philip Palmqvist  2005  Simklubben Neptun    36.22  1:17.04  2:15.15    2:54.50   
11  Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap    37.09  1:21.31  2:12.33    2:54.63   
12  Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb    36.95  1:24.77  2:15.36    2:56.36   
13  Patrik Reiman  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    43.73  1:29.96  2:19.56    2:57.35   
14  David Berggren  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    38.24  1:23.78  2:19.87    2:58.69   
15  Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    43.43  1:30.01  2:21.14    3:01.15   
16  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    37.87  1:29.35  2:25.50    3:04.05   
Georgios Theodosiadis  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
Mathias Steffansson  2005  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun    32.42  1:12.90  1:56.86    2:32.81   
Marcus Lundgren  2006  Simklubben Neptun    35.30  1:17.35  2:06.18    2:44.32   
Walter Herulf  2006  Simklubben Neptun    38.43  1:21.51  2:15.89    2:55.57   
Ludvig Löfström  2006  Simklubben Neptun    41.80  1:28.67  2:20.63    2:57.41   
Christos Theodosiadis  2006  Simklubben Neptun    40.66  1:26.31  2:19.46    2:59.04   
Allan Herulf  2006  Simklubben Neptun    40.17  1:31.64  2:24.60    3:05.21   
Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    40.78  1:28.21  2:24.58    3:07.31   
William Martin-Lamm  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    41.65  1:27.33  2:27.90    3:08.40   
Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    40.71  1:29.54  2:27.80    3:08.70   
10  Oliver Hagberg  2006  Stockholmspolisens IF SF    47.64  1:44.49  2:47.05    3:39.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  15:25 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  15:48   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:05.93  2:15.45  3:24.96    4:33.41   
Vuokko Suomäki  2001  Raision Urheilijat    1:07.41  2:18.85  3:30.32    4:40.84   
Emma Uusküla  2002  Raision Urheilijat    1:06.88  2:19.72  3:31.44    4:41.06   
Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    1:11.47  2:27.13  3:41.73    4:53.60   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rebekka Luoto  2003  Raision Urheilijat    1:03.59  2:10.59  3:16.63    4:21.72   
Kerttu Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:07.24  2:17.66  3:27.94    4:37.16   
Roosa Aho  2003  Raision Urheilijat    1:09.16  2:21.34  3:32.46    4:42.16   
Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF    1:08.20  2:21.10  3:35.11    4:48.05   
Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap    1:09.15  2:23.82  3:38.06    4:49.43   
Daniela Degenhardt  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:12.75  2:30.05  3:47.60    5:00.81   
Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun    1:22.10  2:53.37  4:26.36    5:58.51   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Aino-Kaisa Paatos  2004  Raision Urheilijat    1:05.78  2:14.68  3:24.41    4:30.16   
Irene Mäkilä  2004  Raision Urheilijat    1:05.42  2:14.54  3:23.75    4:30.29   
Aino Rantala  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:07.18  2:20.41  3:32.09    4:40.96   
Riika Niskala  2004  Raision Urheilijat    1:08.34  2:21.05  3:32.62    4:42.30   
Ella Bolmstrand  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    1:11.49  2:27.06  3:42.07    4:52.84   
My Laverman  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:12.36  2:30.51  3:47.79    5:04.92   
Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    1:14.00  2:32.87  3:51.88    5:09.42   
Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    1:13.81  2:34.43  3:54.76    5:14.71   
Sofia Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF    1:12.46  2:32.82  3:54.31    5:14.80   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ella Suominen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:09.37  2:23.14  3:37.42    4:49.28   
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    1:08.14  2:21.42  3:36.00    4:50.08   
Minttu Kiili  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:09.69  2:23.80  3:37.87    4:50.24   
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    1:13.34  2:29.67  3:45.60    4:59.66   
Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap    1:12.72  2:30.00  3:46.69    5:01.88   
Julianna Kurkela  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:11.57  2:30.58  3:49.14    5:07.98   
Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:15.45  2:34.66  3:53.64    5:10.14   
Melanie Blix Grimaldi  2005  Simklubben Neptun    1:16.09  2:38.99  4:01.74    5:21.95   
Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:16.54  2:39.43  4:02.74    5:24.81   
10  Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:17.86  2:42.73  4:08.07    5:27.70   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    1:11.26  2:26.93  3:41.24    4:52.60   
Ellen Kaituri  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:11.07  2:26.09  3:40.90    4:55.70   
Daniela Lietzén  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:14.33  2:33.92  3:52.40    5:08.68   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap    1:15.61  2:35.20  3:54.71    5:10.44   
Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    1:18.16  2:41.79  4:05.99    5:27.10   
Emma Persson  2006  Wisby Simsällskap    1:15.62  2:39.02  4:04.19    5:27.15   
Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    1:27.33  3:03.13  4:39.99    6:09.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  15:48 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  16:05   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Hallenborg  2002  Skuru Idrottsklubb    30.82        1:04.46   
David Macleod  2001  Stockholmspolisens IF SF    31.63        1:06.90   
Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    33.69        1:10.90   
Stavros Theodosiadis  2002  Simklubben Neptun    37.20        1:17.32   
Gustav Dahlberg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    38.72        1:19.24   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aku Kaila  2003  Raision Urheilijat    29.20        58.59   
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    30.56        1:03.70   
Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun    32.67        1:06.86   
Jakob Rasmuson  2003  Simklubben Neptun    32.66        1:07.66   
Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap    39.82        1:22.23   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF    29.91        1:01.99   
Aapo Kinnunen  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.29        1:06.50   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    33.80        1:10.66   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    33.86        1:11.01   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    35.07        1:12.10   
Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    35.35        1:12.14   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    36.32        1:15.07   
Jonathan Hörberg  2004  Simklubben Neptun    39.36        1:19.35   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    33.53        1:08.81   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    35.18        1:11.61   
Philip Palmqvist  2005  Simklubben Neptun    34.59        1:11.64   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    35.85        1:15.01   
Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun    38.33        1:19.33   
Georgios Theodosiadis  2005  Simklubben Neptun    39.89        1:19.73   
Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun    39.06        1:21.26   
Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap    39.98        1:22.50   
David Berggren  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.82        1:24.28   
10  Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    41.46        1:24.87   
11  Mikail Arslan  2005  Stockholmspolisens IF SF    44.31        1:33.23   
12  Max Allén  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    44.66        1:33.88   
13  Eemeli Arnell  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    47.47        1:40.34   
Alexander Richards  2005  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun    34.86        1:12.55   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    37.74        1:16.11   
Walter Herulf  2006  Simklubben Neptun    41.14        1:24.37   
Christos Theodosiadis  2006  Simklubben Neptun    42.73        1:26.26   
Ludvig Löfström  2006  Simklubben Neptun    42.34        1:27.65   
Rasmus Bäckman  2006  Stockholmspolisens IF SF    42.07        1:27.88   
Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb    43.02        1:29.32   
Allan Herulf  2006  Simklubben Neptun    48.14        1:37.58   
Alexander Kahlin  2006  Stockholmspolisens IF SF    47.55        1:38.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  16:05 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  16:19   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vilma Iisalo  2001  Raision Urheilijat    32.04  1:07.65  1:44.56    2:22.09   
Anna Vira  2002  Raision Urheilijat    33.49  1:10.34  1:48.52    2:26.65   
Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    38.88  1:20.54  2:02.29    2:43.11   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Iris Hanski  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.31  1:10.87  1:48.22    2:25.56   
Kerttu Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.56  1:12.36  1:51.07    2:28.50   
Maija Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.68  1:13.63  1:52.65    2:30.43   
Hilma Hagberg Moberg  2003  Södertörns Simsällskap    34.99  1:12.80  1:52.84    2:32.05   
Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun    34.02  1:10.52  1:50.53    2:32.39   
Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF    35.24  1:14.95  1:55.95    2:34.34   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    35.30  1:14.02  1:54.66    2:35.49   
Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    35.81  1:14.91  1:55.91    2:36.45   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Siiri Konkka  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.26  1:11.82  1:50.43    2:29.47   
Aino Rantala  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.42  1:15.86  1:55.67    2:32.78   
Sini Salmi  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.91  1:16.28  1:58.74    2:40.00   
Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    38.15  1:19.69  2:01.23    2:42.22   
Ella Nihtilä  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    37.11  1:19.08  2:03.54    2:46.27   
Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.37  1:22.18  2:05.36    2:47.72   
My Laverman  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    41.37  1:25.11  2:09.31    2:53.03   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kukka Kangas  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    33.86  1:11.89  1:51.78    2:29.36   
Fiona Laakso  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.90  1:14.90  1:54.37    2:32.46   
Maura Bergström  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.55  1:15.44  1:55.69    2:35.39   
Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun    37.34  1:16.73  1:57.63    2:38.64   
Sonila Selimi  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.24  1:16.98  1:58.31    2:39.66   
Julianna Kurkela  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.23  1:23.08  2:07.09    2:48.57   
Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    42.53  1:27.70  2:12.69    2:56.42   
Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    42.67  1:29.52  2:16.44    3:01.14   
Kristina Grimbaum  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.99  1:28.97  2:16.00    3:02.08   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    38.17  1:18.73  1:59.85    2:40.21   
Kaisla Korvonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    38.76  1:20.67  2:02.98    2:43.37   
Tilda Aaltonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.33  1:23.99  2:07.77    2:49.63   
Beatrice Olsson  2006  Wisby Simsällskap    44.06  1:32.38  2:20.91    3:05.67   
Sofia Lövqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    45.92  1:35.43  2:24.85    3:11.19   
Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    46.96  1:38.33  2:27.79    3:15.02   
Elin Palmqvist  2006  Wisby Simsällskap    48.34  1:40.64  2:33.41    3:25.43   
Ella Adman  2006  Wisby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  16:19 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  13 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  16:33   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    25.01        52.71   
Roope Paatos  2002  Raision Urheilijat    26.81        53.94   
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    26.42        55.24   
Karl Palmqvist  2002  Simklubben Neptun    27.06        55.90   
Gabriel Henkel  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    27.31        55.91   
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    27.51        56.23   
Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    27.50        57.27   
David Macleod  2001  Stockholmspolisens IF SF    27.59        57.99   
Isak Gustafsson  2001  Simklubben Neptun    27.58        58.39   
10  Alexander Jansson  2002  Simklubben Neptun    29.24        1:03.79   
11  Gustav Dahlberg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.03        1:10.62   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    27.22        57.06   
Isak Wallström-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    27.11        57.08   
Erik Falk  2003  Stockholmspolisens IF SF    27.51        57.27   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    28.07        58.45   
Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    28.55        59.71   
Akira Konttinen  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    29.12        1:01.20   
Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    29.72        1:01.35   
Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    29.43        1:01.92   
Malte Norberg  2003  Simklubben Neptun    30.26        1:02.68   
10  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    29.50        1:03.85   
11  Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    30.12        1:04.27   
12  Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    30.95        1:05.31   
13  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    31.80        1:06.12   
14  Isak Monka  2003  Simklubben Neptun    31.57        1:06.14   
15  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap    33.55        1:10.26   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jeremia Varonen  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    29.44        1:01.24   
Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap    30.71        1:03.42   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    30.63        1:03.48   
Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    30.99        1:03.95   
Gevork Sarkisyants  2004  Stockholmspolisens IF SF    30.42        1:05.41   
Jonathan Hörberg  2004  Simklubben Neptun    34.93        1:12.30   
Anton Sjödin  2004  Gustavsbergs Simsällskap    38.15        1:20.21   
Ekaksh Verma  2004  Simklubben Neptun    37.43        1:20.93   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    29.89        1:02.39   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    30.48        1:02.82   
Tim Rogersson  2005  Simklubben Neptun    31.10        1:04.98   
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    31.22        1:05.09   
Luka Laaksonen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.35        1:05.31   
Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun    31.52        1:05.55   
Jasper Oikarainen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.44        1:05.68   
Philip Palmqvist  2005  Simklubben Neptun    31.34        1:05.88   
Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun    32.24        1:06.97   
10  Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    31.80        1:07.29   
11  Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap    33.50        1:08.85   
12  Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    33.87        1:11.35   
13  Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap    33.97        1:11.68   
14  Kasper Kainonen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    33.97        1:12.08   
15  Mikail Arslan  2005  Stockholmspolisens IF SF    34.13        1:12.30   
16  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    34.89        1:12.44   
17  Georgios Theodosiadis  2005  Simklubben Neptun    35.02        1:13.38   
18  Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    35.53        1:13.74   
19  Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb    35.98        1:14.72   
20  Frans Willquist  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    38.05        1:18.49   
21  Mathias Steffansson  2005  Gustavsbergs Simsällskap    37.52        1:19.36   
22  Leo Brehmer  2005  Skuru Idrottsklubb    38.59        1:22.32   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun    31.05        1:05.26   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    32.80        1:08.02   
Marcus Lundgren  2006  Simklubben Neptun    33.30        1:08.12   
Walter Herulf  2006  Simklubben Neptun    33.48        1:10.55   
William Martin-Lamm  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    35.23        1:14.02   
Christos Theodosiadis  2006  Simklubben Neptun    35.72        1:14.34   
Rasmus Bäckman  2006  Stockholmspolisens IF SF    35.82        1:16.55   
Allan Herulf  2006  Simklubben Neptun    36.88        1:16.80   
Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    37.21        1:19.75   
10  Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    38.37        1:20.00   
11  Ludvig Löfström  2006  Simklubben Neptun    36.98        1:20.40   
12  Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb    38.86        1:21.78   
13  Oliver Hagberg  2006  Stockholmspolisens IF SF    40.38        1:28.41   
Ivan Hvenmark  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  16:33 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  09:26   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Roope Paatos  2002  Raision Urheilijat    27.98  57.18  1:25.89    1:54.85   
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    26.47  55.80  1:25.87    1:55.11   
Gabriel Henkel  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    28.28  58.35  1:28.51    1:58.85   
Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    27.88  59.30  1:31.82    2:04.04   
Karl Palmqvist  2002  Simklubben Neptun    28.11  59.75  1:33.37    2:06.06   
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    29.36  1:01.71  1:34.43    2:06.88   
Linus Thörn  2002  Simklubben Neptun    28.67  59.92  1:33.14    2:07.26   
Stavros Theodosiadis  2002  Simklubben Neptun    30.28  1:05.13  1:42.80    2:20.59   
Alexander Jansson  2002  Simklubben Neptun    32.41  1:10.39  1:51.16    2:30.25   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Aku Kaila  2003  Raision Urheilijat    28.23  57.49  1:27.19    1:56.69   
Jakob Rasmuson  2003  Simklubben Neptun    28.75  1:00.01  1:32.68    2:05.19   
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    28.62  1:00.70  1:34.44    2:05.91   
Erik Falk  2003  Stockholmspolisens IF SF    29.09  1:02.00  1:36.72    2:10.14   
Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun    29.80  1:03.13  1:37.38    2:10.44   
Akira Konttinen  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.42  1:04.38  1:39.83    2:13.77   
Leo Trolin  2003  Hellas Simklubb    35.62  1:15.30  1:57.65    2:39.99   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Aapo Kinnunen  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    29.04  1:02.49  1:37.11    2:09.77   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    29.40  1:02.77  1:37.01    2:10.32   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    30.58  1:04.62  1:39.70    2:13.15   
Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap    30.73  1:04.99  1:40.02    2:14.80   
Jeremia Varonen  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.74  1:05.49  1:42.05    2:17.48   
Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    30.85  1:04.53  1:40.50    2:17.54   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    31.13  1:06.03  1:42.07    2:17.79   
Sami Alzghoul  2004  Stockholmspolisens IF SF    33.25  1:11.86  1:51.78    2:29.58   
Gevork Sarkisyants  2004  Stockholmspolisens IF SF    31.82  1:10.53  1:52.04    2:30.27   
10  Anton Sjödin  2004  Gustavsbergs Simsällskap    37.43  1:22.97  2:11.26    2:57.44   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Luka Laaksonen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.72  1:08.60  1:45.36    2:20.04   
Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun    31.60  1:06.51  1:43.53    2:21.01   
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    32.60  1:08.63  1:45.50    2:21.03   
Tim Rogersson  2005  Simklubben Neptun    32.50  1:09.38  1:46.98    2:23.37   
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    32.93  1:09.77  1:47.51    2:25.58   
Jasper Oikarainen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.07  1:11.11  1:49.19    2:26.02   
Patrik Reiman  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    33.84  1:12.19  1:51.35    2:28.91   
Philip Palmqvist  2005  Simklubben Neptun    33.01  1:11.99  1:52.91    2:30.76   
Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap    34.41  1:13.57  1:55.16    2:35.12   
10  Max Allén  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.31  1:15.98  1:57.41    2:37.71   
11  Kasper Kainonen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.54  1:16.05  1:57.26    2:40.33   
12  Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    36.94  1:18.50  1:59.98    2:40.63   
13  Georgios Theodosiadis  2005  Simklubben Neptun    35.29  1:16.62  1:59.65    2:42.68   
14  Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb    36.52  1:19.40  2:04.47    2:47.04   
15  Mikail Arslan  2005  Stockholmspolisens IF SF    36.23  1:19.31  2:05.26    2:47.19   
16  Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    37.61  1:22.48  2:08.82    2:51.03   
17  Mathias Steffansson  2005  Gustavsbergs Simsällskap    38.21  1:22.05  2:08.25    2:54.02   
18  Eemeli Arnell  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.84  1:28.45  2:17.24    3:05.34   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun    31.47  1:07.04  1:44.11    2:21.82   
Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun    32.49  1:09.40  1:47.23    2:22.70   
Marcus Lundgren  2006  Simklubben Neptun    33.81  1:10.86  1:48.88    2:26.30   
Walter Herulf  2006  Simklubben Neptun    35.16  1:14.33  1:55.70    2:35.70   
Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun    35.95  1:16.27  1:57.82    2:39.04   
William Martin-Lamm  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    37.06  1:19.38  2:03.37    2:44.25   
Christos Theodosiadis  2006  Simklubben Neptun    36.18  1:18.41  2:02.46    2:44.89   
Ludvig Löfström  2006  Simklubben Neptun    37.55  1:21.10  2:05.41    2:47.04   
Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    36.40  1:18.67  2:02.68    2:47.23   
10  Allan Herulf  2006  Simklubben Neptun    37.54  1:19.24  2:03.43    2:47.43   
11  Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    38.93  1:22.63  2:09.11    2:52.00   
12  Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb    39.02  1:25.79  2:11.86    2:55.88   
13  Rasmus Bäckman  2006  Stockholmspolisens IF SF    36.18  1:20.65  2:09.62    2:59.27   
14  Oliver Hagberg  2006  Stockholmspolisens IF SF    40.68  1:32.59  2:28.93    3:20.18   
Alexander Kahlin  2006  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:26 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  09:47   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anniina Kallio  2002  Raision Urheilijat    29.24        1:02.76   
Olivia Weuro  2002  Raision Urheilijat    30.63        1:04.83   
Anna Vira  2002  Raision Urheilijat    30.40        1:06.22   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    31.91        1:08.99   
Nora Segerström  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    32.49        1:12.57   
Filippa Hammarén  2002  Simklubben Neptun    32.43        1:13.62   
Vuokko Suomäki  2001  Raision Urheilijat    33.06        1:13.67   
Alexandra Lindén  2001  Stockholmspolisens IF SF    33.45        1:16.43   
Alice Svensson  2002  Simklubben Neptun    35.18        1:17.46   
10  Isadora Rosén  2002  Simklubben Neptun    35.82        1:21.03   
11  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun    40.03        1:27.46   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Iris Hanski  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.79        1:10.73   
Maija Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    33.47        1:12.20   
Hilda Helo  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.89        1:12.21   
Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.76        1:12.93   
Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF    32.67        1:13.31   
Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.49        1:16.18   
Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    33.11        1:17.01   
Daniela Degenhardt  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.74        1:18.85   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Siiri Konkka  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    30.77        1:05.86   
Oona Sirkiä  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.27        1:09.31   
Irene Mäkilä  2004  Raision Urheilijat    32.99        1:10.16   
Aino Rantala  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    33.00        1:10.71   
Riika Niskala  2004  Raision Urheilijat    33.45        1:10.82   
Aino-Kaisa Paatos  2004  Raision Urheilijat    33.70        1:12.43   
Johanna Bagelius  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    33.24        1:12.64   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    33.12        1:13.76   
Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun    33.77        1:14.30   
10  Ella Nihtilä  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.24        1:14.57   
11  Ida Lindström  2004  Stockholmspolisens IF SF    36.87        1:16.89   
12  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    36.07        1:18.35   
13  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    36.65        1:19.43   
14  Sofia Lindqvist  2004  Stockholmspolisens IF SF    36.51        1:22.21   
15  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    37.11        1:23.43   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fiona Laakso  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.43        1:10.15   
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    32.67        1:12.04   
Sonila Selimi  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    33.30        1:12.14   
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    33.68        1:12.68   
Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap    33.18        1:12.77   
Kukka Kangas  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.54        1:14.98   
Lovisa Ramsten  2005  Simklubben Neptun    33.63        1:15.83   
Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    35.90        1:16.03   
Minttu Kiili  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.96        1:17.55   
10  Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    36.20        1:19.58   
11  Molly Rantil  2005  Simklubben Neptun    36.77        1:20.54   
12  Julianna Kurkela  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.58        1:20.60   
13  Nicole Wahlström  2005  Gustavsbergs Simsällskap    40.01        1:26.93   
Elvira Lannér  2005  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun    33.27        1:10.92   
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb    34.46        1:14.96   
Daniela Lietzén  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.09        1:17.79   
Emilia Lind  2006  Simklubben Neptun    33.53        1:18.79   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap    39.26        1:25.28   
Beatrice Olsson  2006  Wisby Simsällskap    40.00        1:29.28   
Emma Persson  2006  Wisby Simsällskap    41.22        1:30.69   
Tilda Aaltonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.51        1:31.08   
Meja Johansson  2006  Stockholmspolisens IF SF    41.22        1:33.55   
10  Ella Adman  2006  Wisby Simsällskap    41.59        1:33.65   
11  Bonnie Tham  2006  Gustavsbergs Simsällskap    41.63        1:33.72   
12  Sara Wattad  2006  Stockholmspolisens IF SF    43.53        1:36.22   
13  Elin Palmqvist  2006  Wisby Simsällskap    52.01        1:53.47   
Rebecca Friberg  2006  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:47 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  09:41   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    32.89        1:11.95   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Malmström  2003  Skuru Idrottsklubb    33.52        1:11.37   
Isak Wallström-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    34.00        1:12.52   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.47        1:12.59   
Isak Monka  2003  Simklubben Neptun    37.38        1:19.68   
Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    38.19        1:22.03   
Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    34.74        1:13.58   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    38.43        1:20.10   
Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap    38.16        1:20.86   
Jeremia Varonen  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.89        1:30.17   
Sami Alzghoul  2004  Stockholmspolisens IF SF    42.09        1:30.52   
Anton Sjödin  2004  Gustavsbergs Simsällskap    50.02        1:48.22   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    34.69        1:13.75   
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    36.22        1:16.10   
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    36.42        1:16.74   
Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun    38.30        1:22.83   
Jasper Oikarainen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    41.37        1:26.50   
Luka Laaksonen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    41.49        1:27.61   
Patrik Reiman  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    41.66        1:27.64   
Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap    41.74        1:29.09   
Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap    42.60        1:30.25   
10  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    42.00        1:32.71   
11  Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    45.23        1:34.42   
12  Max Allén  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    44.87        1:35.11   
13  Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    45.76        1:35.81   
14  Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb    44.93        1:36.14   
15  Mathias Steffansson  2005  Gustavsbergs Simsällskap    46.00        1:36.74   
16  Georgios Theodosiadis  2005  Simklubben Neptun    45.64        1:38.85   
17  Eemeli Arnell  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    47.77        1:42.17   
18  Leo Brehmer  2005  Skuru Idrottsklubb    50.31        1:44.92   
Frans Willquist  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun    37.34        1:20.33   
Marcus Lundgren  2006  Simklubben Neptun    39.63        1:23.84   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    42.05        1:29.97   
Christos Theodosiadis  2006  Simklubben Neptun    43.59        1:30.42   
Ludvig Löfström  2006  Simklubben Neptun    45.43        1:38.46   
Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    48.71        1:44.74   
Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    51.18        1:48.15   
Oliver Hagberg  2006  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:41 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  09:58   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Uusküla  2002  Raision Urheilijat    37.07  1:20.06  2:02.63    2:44.54   
Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    37.84  1:20.54  2:03.95    2:49.22   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebekka Luoto  2003  Raision Urheilijat    35.44  1:15.28  1:55.67    2:36.10   
Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    37.09  1:18.71  2:00.90    2:42.30   
Kerttu Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.04  1:24.38  2:10.49    2:56.51   
Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF    39.77  1:24.61  2:12.61    3:00.09   
Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF    40.67  1:27.38  2:14.74    3:01.34   
Iza Ramså Ness  2003  Stockholmspolisens IF SF    41.84  1:31.34  2:22.45    3:13.96   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    37.59  1:19.44  2:01.53    2:43.17   
Sara Torstensson  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    37.96  1:20.64  2:04.42    2:47.79   
Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    39.42  1:23.59  2:09.18    2:53.88   
Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    40.20  1:25.49  2:11.27    2:57.15   
Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF    41.01  1:26.95  2:14.44    3:03.22   
Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun    41.47  1:28.74  2:17.47    3:04.49   
Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    42.84  1:30.62  2:18.30    3:04.67   
Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    40.86  1:29.43  2:20.63    3:11.92   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maura Bergström  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.12  1:22.80  2:08.12    2:54.46   
Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun    39.53  1:24.72  2:11.50    2:58.89   
Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    41.13  1:26.82  2:13.77    3:00.66   
Ella Suominen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    41.42  1:27.50  2:14.73    3:00.94   
Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    41.83  1:28.62  2:16.40    3:02.76   
Kristina Grimbaum  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    41.95  1:32.21  2:24.86    3:14.82   
Saga Lööf  2005  Simklubben Neptun    42.94  1:34.12  2:25.30    3:18.66   
Elvira Lannér  2005  Gustavsbergs Simsällskap    46.52  1:41.71  2:38.35    3:34.17   
Johanna Espeland  2005  Gustavsbergs Simsällskap    50.07  1:48.94  2:50.06    3:49.19   
10  Nerejda Zakeri  2005  Stockholmspolisens IF SF    51.21  1:50.37  2:52.25    3:53.67   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellen Kaituri  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    37.82  1:20.37  2:03.14    2:44.53   
Daniela Lietzén  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.00  1:24.48  2:08.19    2:50.09   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    39.88  1:24.93  2:10.84    2:56.21   
Kaisla Korvonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.81  1:26.53  2:13.78    3:00.57   
Engla Blanco  2006  Simklubben Neptun    41.48  1:29.98  2:18.95    3:06.12   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap    44.20  1:33.00  2:22.68    3:10.64   
Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    44.06  1:34.06  2:25.95    3:15.28   
Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    52.22  1:51.61  2:51.48    3:47.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  09:58 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  10:14   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:02.91  2:17.66  3:44.69    4:52.09   
Isak Gustafsson  2001  Simklubben Neptun    1:09.62  2:26.32  3:56.55    5:03.05   
Stavros Theodosiadis  2002  Simklubben Neptun    1:19.31  2:55.62  4:39.61    6:03.33   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    1:08.09  2:25.89  3:50.96    4:57.92   
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF    1:09.93  2:25.42  3:51.49    5:02.35   
Aapo Kinnunen  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:12.05  2:33.00  4:09.32    5:19.37   
Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    1:15.27  2:41.52  4:10.41    5:21.39   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    1:14.78  2:37.76  4:14.46    5:25.69   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    1:12.67  2:37.65  4:05.24    5:23.24   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    1:31.58  3:05.76  4:53.81    6:17.10   
William Martin-Lamm  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    1:41.05  3:17.50  5:23.32    6:49.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  10:14 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  10:39   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    1:09.86  2:25.63  3:41.31  4:57.57  19:01.23   
          6:14.55  7:31.47  8:49.00  10:06.06     
          11:22.50  12:39.07  13:56.01  15:12.97     
          16:29.83  17:46.89         
Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap    1:10.47  2:26.82  3:43.49  5:00.02  19:07.82   
          6:17.26  7:34.04  8:50.73  10:08.55     
          11:26.19  12:43.32  14:01.54  15:19.64     
          16:37.02  17:53.92         
Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    1:10.00  2:25.84  3:42.03  4:58.15  19:37.75   
          6:15.78  7:34.01  8:53.77  10:14.21     
          11:34.64  12:55.43  14:16.54  15:38.07     
          16:58.45  18:18.32         
Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun    1:21.70  2:53.42  4:27.34  6:01.79  23:49.11   
          7:37.35  9:13.88  10:50.83  12:27.86     
          14:05.84  15:43.70  17:22.09  19:00.55     
          20:38.90  22:16.37         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:18.01  2:39.99  4:02.36  5:25.13  20:40.57   
          6:48.68  8:11.40  9:35.42  11:00.53     
          12:25.60  13:49.11  15:10.14  16:33.65     
          17:57.00  19:20.43         
Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:20.10  2:46.44  4:12.96  5:41.96  21:45.29   
          7:11.63  8:39.40  10:05.87  11:34.67     
          13:03.06  14:32.74  16:02.18  17:31.57     
          18:59.95  20:25.00         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    1:17.86  2:39.22  4:01.97  5:24.75  20:09.57   
          6:47.26  8:08.14  9:29.72  10:51.67     
          12:13.79  13:35.74  14:55.64  16:15.79     
          17:33.96  18:52.85         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  10:39 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  11:15   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    1:12.69  2:29.78  3:46.85  5:04.28  10:12.45   
          6:21.79  7:39.34  8:57.24       
Filippa Hammarén  2002  Simklubben Neptun    1:12.14  2:31.80  3:50.76  5:10.43  10:14.04   
          6:28.87  7:46.07  9:02.16       
Alexandra Lindén  2001  Stockholmspolisens IF SF    1:10.12  2:26.34  3:43.00  5:00.86  10:16.06   
          6:19.07  7:38.87  8:58.69       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Maija Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:07.28  2:19.63  3:31.67  4:44.20  9:35.23   
          5:57.05  7:09.93  8:23.41       
Kerttu Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:07.90  2:20.62  3:33.35  4:46.40  9:37.39   
          5:59.77  7:13.35  8:26.38       
Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF    1:08.30  2:22.61  3:38.71  4:54.79  9:57.53   
          6:11.11  7:26.70  8:42.70       
Iris Hanski  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:09.84  2:25.38  3:41.75  4:57.81  10:01.11   
          6:14.56  7:31.04  8:46.98       
Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    1:11.89  2:29.83  3:51.96  5:16.38  10:34.51   
          6:36.62  8:00.28  9:19.80       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Aino Rantala  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:08.60  2:23.95  3:39.83  4:56.56  9:52.64   
          6:11.59  7:26.51  8:40.96       
Ella Nihtilä  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:10.85  2:25.94  3:42.12  4:58.09  10:03.34   
          6:13.51  7:29.94  8:48.80       
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    1:10.59  2:26.09  3:41.80  4:58.30  10:03.67   
          6:15.12  7:32.07  8:48.73       
My Laverman  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:12.00  2:29.82  3:48.89  5:08.27  10:23.50   
          6:27.00  7:45.91  9:05.64       
Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    1:15.16  2:36.35  3:58.49  5:20.10  10:35.83   
          6:41.07  8:01.82  9:21.17       
Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    1:13.79  2:34.41  3:54.89  5:16.09  10:36.98   
          6:37.68  7:58.91  9:19.65       
Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun    1:21.53  2:48.81  4:16.11  5:43.95  11:26.43   
          7:10.08  8:36.96  10:04.76       
Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun    1:20.97  2:50.15  4:19.30  5:49.05  11:33.76   
          7:18.59  8:46.14  10:10.91       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ella Suominen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:10.97  2:27.65  3:44.47  5:00.36  9:57.82   
          6:16.03  7:31.45  8:46.64       
Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    1:10.85  2:26.38  3:42.42  4:58.48  10:00.42   
          6:15.28  7:31.73  8:47.50       
Minttu Kiili  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:10.47  2:25.77  3:42.04  4:58.02  10:01.64   
          6:13.61  7:29.97  8:46.36       
Kukka Kangas  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:12.03  2:28.88  3:45.97  5:02.70  10:06.85   
          6:19.34  7:36.39  8:52.41       
Fiona Laakso  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:11.10  2:28.12  3:46.01  5:04.32  10:13.32   
          6:22.36  7:40.65  8:58.58       
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    1:11.44  2:27.27  3:45.29  5:03.23  10:17.41   
          6:22.59  7:42.26  9:01.61       
Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun    1:15.95  2:37.52  3:59.23  5:21.58  10:43.71   
          6:43.73  8:05.14  9:26.56       
Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:20.91  2:47.23  4:14.94  5:43.04  11:17.36   
          7:08.09  8:33.33  9:57.54       
Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:21.87  2:48.50  4:16.48  5:44.40  11:26.76   
          7:11.52  8:38.75  10:05.01       
10  Nicole Wahlström  2005  Gustavsbergs Simsällskap    1:25.86  3:03.61  4:41.67  6:18.83  12:48.27   
          7:56.94  9:34.14  11:13.27       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap    1:18.85  2:43.06  4:07.88  5:32.82  11:04.92   
          6:56.84  8:21.85  9:45.33       
Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    1:22.11  2:49.47  4:17.12  5:44.66  11:17.42   
          7:09.73  8:34.72  9:58.02       
Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    1:30.71  3:09.15  4:48.36  6:26.55  12:44.06   
          8:03.85  9:40.44  11:16.65       
My Wiker  2006  Gustavsbergs Simsällskap    1:25.48  3:01.18  4:38.32  6:15.76  13:00.71   
          7:54.43  9:36.13  11:19.15       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  15:22   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    29.32  1:03.99  1:40.95    2:16.64   
Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    29.60  1:04.36  1:40.83    2:18.21   
David Macleod  2001  Stockholmspolisens IF SF    30.79  1:06.63  1:43.75    2:21.71   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun    34.53  1:17.61  2:01.86    2:44.60   
Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    36.39  1:21.34  2:03.21    2:48.10   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    31.43  1:08.32  1:46.64    2:23.26   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    37.60  1:21.12  2:05.47    2:47.88   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    32.86  1:12.75  1:53.96    2:36.64   
Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    37.11  1:19.67  2:05.80    2:51.53   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  15:22 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  15:35   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anniina Kallio  2002  Raision Urheilijat    29.37  1:05.66  1:46.08    2:18.53   
Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    30.51  1:06.65  1:49.38    2:23.24   
Emma Uusküla  2002  Raision Urheilijat    31.77  1:10.62  1:53.13    2:27.40   
Nora Segerström  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    32.51  1:11.86  1:53.70    2:29.31   
Filippa Hammarén  2002  Simklubben Neptun    34.15  1:14.23  2:00.29    2:35.35   
Alexandra Lindén  2001  Stockholmspolisens IF SF    34.65  1:16.62  2:03.79    2:39.21   
Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    34.40  1:16.05  2:02.96    2:39.51   
Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    34.84  1:16.90  2:02.19    2:43.23   
Alice Svensson  2002  Simklubben Neptun    34.59  1:19.12  2:12.19    2:53.51   
10  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun    39.51  1:28.07  2:23.94    3:01.61   
11  Clara Bohman  2001  Simklubben Neptun    39.77  1:31.94  2:25.78    3:07.26   
Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Iris Hanski  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.32  1:09.67  1:54.94    2:29.90   
Maija Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    33.74  1:13.36  1:58.08    2:32.36   
Kerttu Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.48  1:13.07  1:59.46    2:33.99   
Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.29  1:14.52  2:01.80    2:37.57   
Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    35.13  1:17.14  2:00.45    2:37.57   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    33.85  1:12.49  2:01.28    2:38.59   
Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.72  1:14.58  2:02.27    2:39.29   
Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    34.09  1:13.65  2:01.49    2:39.35   
Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.42  1:14.52  2:01.16    2:39.53   
10  Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    34.66  1:21.95  2:07.20    2:45.53   
11  Daniela Degenhardt  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.40  1:18.05  2:09.41    2:47.80   
12  Hilda Helo  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    33.88  1:17.73  2:14.29    2:49.30   
13  Iza Ramså Ness  2003  Stockholmspolisens IF SF    40.30  1:28.26  2:16.16    2:56.72   
14  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun    45.30  1:42.44  2:37.40    3:23.90   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Siiri Konkka  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    31.40  1:09.74  1:53.65    2:28.71   
Aino Rantala  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    33.33  1:13.05  2:00.02    2:32.98   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    34.17  1:16.28  2:02.10    2:37.88   
Sara Torstensson  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    35.52  1:18.31  2:02.11    2:39.16   
Oona Sirkiä  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.80  1:13.20  2:02.09    2:39.42   
Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun    35.27  1:18.35  2:03.40    2:40.26   
Johanna Bagelius  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    33.72  1:15.38  2:02.91    2:40.58   
Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    36.48  1:18.55  2:03.42    2:41.78   
Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    33.82  1:17.15  2:07.13    2:44.71   
10  Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun    34.39  1:19.19  2:07.82    2:45.02   
11  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    36.01  1:20.24  2:07.52    2:47.88   
12  Maya Levin  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    38.43  1:21.45  2:10.93    2:50.03   
13  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun    36.27  1:21.73  2:09.82    2:50.13   
14  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens IF SF    35.93  1:22.59  2:11.28    2:50.85   
15  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    37.59  1:23.32  2:13.12    2:50.93   
16  My Laverman  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.49  1:21.27  2:13.35    2:51.50   
17  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun    38.17  1:23.98  2:16.31    2:57.24   
Ella Nihtilä  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kukka Kangas  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.18  1:11.24  1:57.02    2:32.24   
Sonila Selimi  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.30  1:10.33  1:56.63    2:34.44   
Maura Bergström  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    33.55  1:12.95  1:58.06    2:34.51   
Ella Suominen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    34.82  1:16.10  2:01.52    2:37.19   
Fiona Laakso  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    33.08  1:12.21  2:01.29    2:37.36   
Minttu Kiili  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.21  1:15.92  2:00.80    2:37.47   
Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun    35.13  1:18.22  2:04.59    2:42.16   
Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun    36.33  1:16.60  2:04.85    2:42.80   
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    34.43  1:15.38  2:05.47    2:42.89   
10  Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    34.46  1:19.21  2:07.64    2:43.33   
11  Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap    35.02  1:17.13  2:06.74    2:43.90   
12  Lovisa Ramsten  2005  Simklubben Neptun    34.27  1:18.19  2:08.34    2:47.42   
13  Julianna Kurkela  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.32  1:18.49  2:08.65    2:47.56   
14  Maja Wallberg  2005  Simklubben Neptun    35.87  1:19.11  2:08.98    2:47.64   
15  Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    35.70  1:18.71  2:08.65    2:48.22   
16  Molly Rantil  2005  Simklubben Neptun    37.62  1:22.84  2:13.13    2:48.46   
17  Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    34.53  1:18.90  2:06.94    2:49.21   
18  Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    35.16  1:21.05  2:15.21    2:55.41   
19  Melanie Blix Grimaldi  2005  Simklubben Neptun    39.53  1:25.88  2:23.08    3:02.73   
20  Nerejda Zakeri  2005  Stockholmspolisens IF SF    39.47  1:28.26  2:27.93    3:08.32   
21  Nicole Wahlström  2005  Gustavsbergs Simsällskap    41.74  1:32.55  2:26.40    3:08.85   
22  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb    41.91  1:30.87  2:27.58    3:11.15   
23  Elvira Lannér  2005  Gustavsbergs Simsällskap    42.85  1:36.61  2:32.42    3:17.16   
24  Johanna Espeland  2005  Gustavsbergs Simsällskap    51.83  1:48.07  2:49.36    3:37.91   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellen Kaituri  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    32.86  1:14.07  1:54.91    2:30.07   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    33.64  1:11.99  1:59.88    2:36.75   
Ingrid Lund  2006  Simklubben Neptun    34.28  1:15.94  2:03.68    2:40.29   
Daniela Lietzén  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.55  1:16.99  2:02.40    2:40.69   
Sara Lofter  2006  Simklubben Neptun    35.04  1:17.06  2:05.40    2:42.77   
Alice Stenbeck  2006  Simklubben Neptun    39.22  1:22.24  2:10.82    2:50.71   
Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    39.18  1:25.10  2:15.87    2:55.30   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap    41.08  1:27.90  2:15.95    2:55.90   
Emma Persson  2006  Wisby Simsällskap    39.95  1:26.47  2:17.29    2:56.16   
10  Tilda Aaltonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.10  1:23.79  2:16.95    2:57.02   
11  Amelia Gustafsson  2006  Simklubben Neptun    38.55  1:27.47  2:19.83    2:59.44   
12  Ella Adman  2006  Wisby Simsällskap    42.33  1:26.54  2:23.54    3:05.76   
13  Beatrice Olsson  2006  Wisby Simsällskap    41.75  1:32.23  2:26.27    3:09.35   
14  Alice Sjödén-Sikström  2006  Stockholmspolisens IF SF    41.73  1:30.60  2:28.76    3:13.13   
15  Ebba Kinnunen  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.27  1:31.30  2:30.56    3:14.53   
16  Bonnie Tham  2006  Gustavsbergs Simsällskap    44.65  1:38.92  2:38.26    3:22.30   
17  My Wiker  2006  Gustavsbergs Simsällskap    46.86  1:38.19  2:39.77    3:26.22   
18  Rebecca Friberg  2006  Simklubben Neptun    47.67  1:45.84  2:48.45    3:40.60   
Agnes Salmi  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  15:35 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  15:54   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Roope Paatos  2002  Raision Urheilijat    58.20  1:59.10  3:00.47    4:02.19   
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    59.61  2:02.73  3:07.55    4:11.18   
Gabriel Henkel  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:00.42  2:04.75  3:08.61    4:12.82   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Akira Konttinen  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:05.07  2:16.93  3:29.70    4:43.26   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    1:07.58  2:21.08  3:34.37    4:45.48   
Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    1:08.99  2:28.38  3:47.18    5:01.38   
Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    1:16.13  2:38.63  3:59.01    5:17.38   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Aapo Kinnunen  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:05.49  2:17.35  3:28.56    4:38.18   
Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    1:08.30  2:21.60  3:34.36    4:44.84   
Morten Brattgård  2004  Gustavsbergs Simsällskap    1:08.20  2:21.13  3:34.54    4:45.26   
Jeremia Varonen  2004  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:08.06  2:23.07  3:39.09    4:53.66   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:11.37  2:24.50  3:37.12    4:48.40   
Luka Laaksonen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:11.98  2:27.80  3:43.95    4:58.07   
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    1:10.57  2:28.06  3:46.61    5:03.00   
Jasper Oikarainen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:13.87  2:34.69  3:56.33    5:15.00   
Patrik Reiman  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:17.41  2:38.77  3:59.45    5:17.16   
David Berggren  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:13.12  2:34.92  3:57.27    5:17.91   
Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap    1:17.41  2:45.19  4:14.54    5:43.61   
Kasper Kainonen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:16.78  2:43.44  4:14.00    5:43.87   
Max Allén  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:19.09  2:48.97  4:17.13    5:45.16   
10  Eemeli Arnell  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:26.30  3:00.12  4:35.31    6:06.52   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun    1:09.87  2:25.21  3:41.60    4:57.18   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    1:17.35  2:38.31  3:58.54    5:15.44   
William Martin-Lamm  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    1:20.37  2:50.37  4:20.36    5:50.04   
Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    1:28.18  3:03.71  4:37.77    6:10.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  15:54 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2018/2019    Utskriftsdatum  14 oktober 2018   
  Tävlingsort  Stockholm, Eriksdal    Utskriftstid  16:10   
  Arrangör  Stockholms simförbund med SK Neptun         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Iisalo  2001  Raision Urheilijat    31.36        1:05.54   
Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    37.96        1:17.31   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun    33.02        1:08.34   
Kerttu Nurmi  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    33.84        1:09.26   
Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    34.51        1:11.45   
Hilma Hagberg Moberg  2003  Södertörns Simsällskap    34.74        1:12.06   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    35.03        1:12.13   
Roosa Aho  2003  Raision Urheilijat    35.14        1:13.11   
Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF    35.75        1:13.39   
Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens IF SF    35.46        1:13.92   
Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF    35.69        1:15.14   
10  Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF    37.00        1:15.63   
11  Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Neptun    46.31        1:36.72   
Hilda Helo  2003  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m