Tulokset UGP 1 2018-2019, Eriksdal
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Eriksdal |
|
Utskriftstid |
09:29 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Weuro |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
28.39 |
1:00.50 |
1:32.05 |
|
2:03.05 |
|
2 |
Anniina Kallio |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
29.02 |
1:01.09 |
1:34.68 |
|
2:07.90 |
|
3 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
30.24 |
1:02.41 |
1:35.49 |
|
2:09.00 |
|
4 |
Anna Vira |
2002 |
Raision Urheilijat |
|
30.61 |
1:03.49 |
1:37.04 |
|
2:10.15 |
|
5 |
Alexandra Jensen |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
30.47 |
1:04.01 |
1:37.87 |
|
2:12.13 |
|
6 |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.45 |
1:04.55 |
1:38.37 |
|
2:12.66 |
|
7 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
30.94 |
1:04.65 |
1:39.08 |
|
2:12.98 |
|
8 |
Vuokko Suomäki |
2001 |
Raision Urheilijat |
|
31.08 |
1:04.66 |
1:39.54 |
|
2:14.01 |
|
9 |
Filippa Hammarén |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
30.33 |
1:05.08 |
1:40.76 |
|
2:15.97 |
|
10 |
Vilma Iisalo |
2001 |
Raision Urheilijat |
|
31.19 |
1:05.95 |
1:41.77 |
|
2:17.28 |
|
11 |
Isadora Rosén |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
33.10 |
1:11.10 |
1:50.69 |
|
2:29.89 |
|
12 |
Evelina Berg |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
35.65 |
1:16.96 |
1:59.96 |
|
2:41.04 |
|
13 |
Sofija Lajsic |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
37.96 |
1:20.35 |
2:04.51 |
|
2:48.51 |
|
- |
Josefin Pettersson |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maija Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
30.09 |
1:02.51 |
1:36.22 |
|
2:10.06 |
|
2 |
Iris Hanski |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
30.13 |
1:03.21 |
1:37.54 |
|
2:12.39 |
|
3 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
30.68 |
1:04.41 |
1:39.04 |
|
2:13.60 |
|
4 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
30.96 |
1:05.29 |
1:40.43 |
|
2:15.02 |
|
5 |
Roosa Aho |
2003 |
Raision Urheilijat |
|
31.47 |
1:05.50 |
1:40.98 |
|
2:15.89 |
|
6 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
30.39 |
1:04.07 |
1:39.84 |
|
2:16.83 |
|
7 |
Hilma Hagberg Moberg |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.03 |
1:05.84 |
1:41.88 |
|
2:16.98 |
|
8 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
31.87 |
1:06.70 |
1:42.05 |
|
2:17.31 |
|
9 |
Zeline Bengtson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.27 |
1:06.47 |
1:43.24 |
|
2:19.38 |
|
10 |
Daniela Degenhardt |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.32 |
1:06.96 |
1:44.61 |
|
2:22.45 |
|
11 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
31.52 |
1:07.05 |
1:44.79 |
|
2:22.98 |
|
12 |
Maria Bang |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.63 |
1:10.01 |
1:48.53 |
|
2:26.01 |
|
13 |
Hilda Helo |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
32.94 |
1:08.94 |
1:46.82 |
|
2:26.05 |
|
14 |
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.83 |
1:09.51 |
1:48.62 |
|
2:26.18 |
|
15 |
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
32.82 |
1:10.39 |
1:50.21 |
|
2:28.62 |
|
16 |
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.07 |
1:19.77 |
2:05.12 |
|
2:49.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Irene Mäkilä |
2004 |
Raision Urheilijat |
|
29.88 |
1:02.64 |
1:35.96 |
|
2:08.31 |
|
2 |
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
Raision Urheilijat |
|
30.71 |
1:03.41 |
1:36.90 |
|
2:09.19 |
|
3 |
Riika Niskala |
2004 |
Raision Urheilijat |
|
30.58 |
1:04.46 |
1:39.08 |
|
2:12.84 |
|
4 |
Aino Rantala |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
30.44 |
1:04.38 |
1:39.42 |
|
2:13.75 |
|
5 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
30.64 |
1:04.43 |
1:39.27 |
|
2:13.79 |
|
6 |
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.68 |
1:06.68 |
1:42.35 |
|
2:15.92 |
|
7 |
Ella Nihtilä |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.77 |
1:07.04 |
1:43.06 |
|
2:18.98 |
|
8 |
My Laverman |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
32.95 |
1:09.04 |
1:45.62 |
|
2:21.71 |
|
9 |
Oona Sirkiä |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
32.07 |
1:07.74 |
1:45.44 |
|
2:21.89 |
|
10 |
Sofia Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.68 |
1:07.32 |
1:44.55 |
|
2:22.40 |
|
11 |
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
33.21 |
1:09.98 |
1:46.79 |
|
2:22.72 |
|
12 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.69 |
1:10.36 |
1:48.27 |
|
2:25.87 |
|
13 |
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.07 |
1:10.32 |
1:48.52 |
|
2:26.52 |
|
14 |
Sini Salmi |
2004 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
32.12 |
1:09.60 |
1:48.32 |
|
2:26.80 |
|
15 |
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.97 |
1:12.21 |
1:51.11 |
|
2:29.24 |
|
16 |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
34.66 |
1:13.03 |
1:52.43 |
|
2:31.01 |
|
17 |
Ida Lindström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.82 |
1:13.07 |
1:52.58 |
|
2:31.20 |
|
18 |
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
34.91 |
1:14.88 |
1:55.26 |
|
2:34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Suominen |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.26 |
1:06.02 |
1:42.32 |
|
2:17.92 |
|
2 |
Minttu Kiili |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.89 |
1:06.67 |
1:42.58 |
|
2:17.96 |
|
3 |
Iris Martinsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
32.20 |
1:07.07 |
1:42.90 |
|
2:18.47 |
|
4 |
Wilma Åhlen |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.87 |
1:07.24 |
1:43.34 |
|
2:18.58 |
|
5 |
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.69 |
1:06.96 |
1:43.90 |
|
2:21.53 |
|
6 |
Fiona Laakso |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
30.89 |
1:06.88 |
1:44.97 |
|
2:22.65 |
|
7 |
Sonila Selimi |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
31.40 |
1:07.24 |
1:45.60 |
|
2:23.96 |
|
8 |
Elisa Sundberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
32.28 |
1:08.96 |
1:47.43 |
|
2:25.33 |
|
9 |
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
33.66 |
1:11.49 |
1:50.57 |
|
2:26.34 |
|
10 |
Julianna Kurkela |
2005 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
32.75 |
1:09.71 |
1:48.08 |
|
2:26.41 |
|
11 |
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
33.42 |
1:10.51 |
1:49.06 |
|
2:27.37 |
|
12 |
Molly Rantil |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
31.96 |
1:10.20 |
1:50.44 |
|
2:29.27 |
|
13 |
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.87 |
1:12.80 |
1:52.16 |
|
2:29.75 |
|
14 |
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.89 |
1:12.79 |
1:52.43 |
|
2:30.44 |
|
15 |
Maja Wallberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
35.30 |
1:15.28 |
1:57.13 |
|
2:36.67 |
|
16 |
Melanie Blix Grimaldi |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
35.80 |
1:16.65 |
1:58.97 |
|
2:38.83 |
|
17 |
Nerejda Zakeri |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.77 |
1:15.60 |
1:59.83 |
|
2:43.52 |
|
18 |
Nicole Wahlström |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
38.13 |
1:23.16 |
2:08.84 |
|
2:52.16 |
|
19 |
Moa Karlsson |
2005 |
Hellas Simklubb |
|
40.62 |
1:26.75 |
2:14.46 |
|
2:59.52 |
|
20 |
Maya Liss-Jonsson |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.48 |
1:28.72 |
2:17.51 |
|
3:03.11 |
|
21 |
Johanna Espeland |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
41.40 |
1:30.41 |
2:21.58 |
|
3:12.23 |
|
22 |
Maanasha Uthayathas |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.92 |
1:27.59 |
2:22.16 |
|
3:15.71 |
|
- |
Elvira Lannér |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.41 |
1:07.03 |
1:43.30 |
|
2:19.14 |
|
2 |
Kaisla Korvonen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.36 |
1:12.61 |
1:51.90 |
|
2:28.39 |
|
3 |
Emilia Lind |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
33.93 |
1:12.25 |
1:52.30 |
|
2:29.66 |
|
4 |
Malva Eriksson |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
34.85 |
1:12.36 |
1:51.87 |
|
2:30.52 |
|
5 |
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
34.69 |
1:14.08 |
1:54.56 |
|
2:32.69 |
|
6 |
Emma Persson |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
34.57 |
1:13.38 |
1:54.65 |
|
2:34.72 |
|
7 |
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
34.98 |
1:13.55 |
1:53.94 |
|
2:34.73 |
|
8 |
Engla Blanco |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
35.89 |
1:16.77 |
1:57.63 |
|
2:36.49 |
|
9 |
Tilda Aaltonen |
2006 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
34.45 |
1:14.79 |
1:56.39 |
|
2:37.42 |
|
10 |
Vida Haesert |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.43 |
1:17.33 |
1:58.87 |
|
2:39.03 |
|
11 |
Sofia Lövqvist |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.66 |
1:17.50 |
2:00.57 |
|
2:42.83 |
|
12 |
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
35.14 |
1:16.66 |
2:00.57 |
|
2:43.60 |
|
13 |
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.97 |
1:25.22 |
2:12.01 |
|
2:52.89 |
|
14 |
My Wiker |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
38.05 |
1:23.43 |
2:08.97 |
|
2:53.73 |
|
15 |
Meja Johansson |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.75 |
1:23.09 |
2:10.11 |
|
2:55.77 |
|
16 |
Alice Sjödén-Sikström |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.73 |
1:23.23 |
2:12.40 |
|
2:59.47 |
|
17 |
Sara Wattad |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.70 |
1:26.40 |
2:15.06 |
|
3:01.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
09:29 |
|