2020-02-19   11:36:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionaltstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:08   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 11, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hovedstadens Piger 1  2007    409          2:19.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:29.25                 
  Matilde Maagøe  2007      35.39        35.39   
  Mikkeline Steen Stokkebro  2007                 
  Mathilde Møller  2007                 
  Isabella Pedersen  2007      2:19.10        2:19.10   
                     
Vat  2007    367          2:24.16   
  VAT Copenhagen  2:28.29                 
  Sarah Gudme  2007      35.04        35.04   
  Lara Ghizzaui  2007                 
  Anna Andersen  2007                 
  Nadia Walløe  2007      2:24.16        2:24.16   
                     
Vg17 Piger 1  2007    346          2:27.06   
  VG 17  2:32.00                 
  Mikkeline H. Jacobsen  2007      40.55        40.55   
  Maya Amstrup Riis  2007                 
  Anna Fiona Nybøll  2007                 
  Malouca Laura Bruun  2007      2:27.06        2:27.06   
                     
Hovedstadens Piger 2  2007    333          2:28.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.72                 
  Asta Hindborg  2007      39.43        39.43   
  Julie Philip  2007                 
  Maria Kjer Rasmussen  2007                 
  Alma Sofie A. Bløcher  2008      2:28.87        2:28.87   
                     
Gti Supergirls  2007    332          2:29.02   
  GTI  2:36.10                 
  Signe C. H. Naaby  2007      38.09        38.09   
  Annika Frederiksen  2007                 
  Frida Caroline Knudsen  2007                 
  Naja O. K. Neergaard  2007      2:29.02        2:29.02   
                     
Hovedstadens Piger 3  2007    270          2:39.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:49.46                 
  Astrid Høyer  2007      39.66        39.66   
  Ella Stensgaard  2008                 
  Vigga Jacoby  2007                 
  Vigga Jørgensen  2008      2:39.77        2:39.77   
                     
Vg17 Piger 2  2007    265          2:40.73   
  VG 17  2:41.00                 
  Agnes Højsteen  2007      43.65        43.65   
  Mathilde Johansen  2007                 
  Siena Serizawa  2008                 
  Isabell Hansen  2007      2:40.73        2:40.73   
                     
Køge Piger  2007    246          2:44.80   
  Køge Svømmeklub  2:36.00                 
  Mathilde Pedersen  2007      40.16        40.16   
  Rebekka Roed  2007                 
  Anna Steen Petersen  2007                 
  Amalie Mønster Birk  2007      2:44.80        2:44.80   
                     
Kvik Piger 1  2007    237          2:46.66   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:45.00                 
  Zenia Englund  2008      43.02        43.02   
  Freja Fyller Jacobsen  2007                 
  Laura Jørgensen  2007                 
  Smilla Hauge  2007      2:46.66        2:46.66   
                     
10  Vg17 Piger 3  2007    236          2:47.11   
  VG 17  2:50.00                 
  Hannah Bjerg Hagens  2007      41.92        41.92   
  Ella Kjærebye  2007                 
  Sandra Bünsov Frederiksen  2007                 
  Freja Kobbernagel  2008      2:47.11        2:47.11   
                     
11  Kvik Piger 2  2007    204          2:55.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:55.00                 
  Mollie Kaustrup Lindemose  2007      43.70        43.70   
  Sophie Harborg Fuchs  2007                 
  Amanda Aidinian  2007                 
  Vigga Skou  2008      2:55.39        2:55.39   
                     
12  Vg17 Piger 4  2007    202          2:55.86   
  VG 17  2:59.00                 
  Frederikke M. Rasmussen  2008      46.64        46.64   
  Emma Panton Nielsen  2008                 
  Nynne Bugge  2008                 
  Ida Celine Sangstad Holst  2007      2:55.86        2:55.86   
                     
13  Vg17 Piger 5  2007    192          2:58.97   
  VG 17  3:05.00                 
  Liva Christensen  2008      46.24        46.24   
  Emma Westarp Zornhagen  2007                 
  Smilla Hansson  2008                 
  Klara Rasmussen  2008      2:58.97        2:58.97   
                     
14  Rønne Piger  2007    190          2:59.59   
  Rønne Svømme Klub  3:05.40                 
  Clara Johansen  2008      51.36        51.36   
  Ida Sohn  2008                 
  Karla Bergmann  2007                 
  Jasmin Jansuk Rømer  2007      2:59.59        2:59.59   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  14:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark