2020-02-19   14:03:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionaltstævne

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  10:31   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007    519          28.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.85                 
Anna Andersen  2007    495          29.36   
  Vallensbæk IF Af 1939  30.69                 
Isabella Pedersen  2007    474          29.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.90                 
Martine Damborg  2007    474          29.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  30.62                 
Matilde Maagøe  2007    441          30.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.77                 
Malouca Laura Bruun  2007    439          30.56   
  Glostrup Svømmeklub  31.49                 
Emma Hansen  2007    408          31.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.37                 
Julie Philip  2007    400          31.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.55                 
Astrid Høyer  2007    356          32.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.76                 
10  Frida Caroline Knudsen  2007    354          32.84   
  Greve Svømmeklub  32.15                 
11  Maya Amstrup Riis  2007    352          32.91   
  Vest-Brøndby  32.96                 
12  Asta Hindborg  2007    349          32.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.64                 
13  Naja O. K. Neergaard  2007    338          33.34   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  33.50                 
14  Frederikke Dyrby Pedersen  2007    336          33.40   
  VAT Copenhagen-MK31  35.61                 
15  Mathilde Pedersen  2007    329          33.66   
  Køge Svømmeklub  35.77                 
16  Jasmin Jansuk Rømer  2007    327          33.73   
  Rønne Svømme Klub  34.59                 
17  Isabell Hansen  2007    325          33.80   
  Glostrup Svømmeklub  34.21                 
17  Smilla Hauge  2007    325          33.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.40                 
19  Mikkeline H. Jacobsen  2007    322          33.89  MD1 
  Vest-Brøndby  34.82                 
19  Nadia Walløe  2007    322          33.89  MD2 
  VAT Copenhagen-MK31  35.08                 
21  Mathilde Johansen  2007    315          34.15   
  Glostrup Svømmeklub  34.43                 
22  Karla Bergmann  2007    314          34.16   
  Rønne Svømme Klub  35.12                 
23  Ella Emilia Soelberg  2007    312          34.25   
  VAT Copenhagen-MK31  35.22                 
23  Louise Popp-Madsen  2007    312          34.25   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  34.59                 
25  Caroline Hansen  2007    306          34.48   
  VAT Copenhagen-MK31  35.34                 
26  Anna Steen Petersen  2007    300          34.69   
  Køge Svømmeklub  34.47                 
27  Signe C. H. Naaby  2007    296          34.84   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  35.50                 
28  Mollie Kaustrup Lindemose  2007    288          35.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.71                 
29  Maria Kjer Rasmussen  2007    279          35.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.09                 
30  Caroline Søe Jepsen  2007    278          35.60   
  SVØM Korsør  36.33                 
31  Maja Andersen  2007    276          35.69   
  Vallensbæk IF Af 1939  36.67                 
32  Astrid Pries Hansen  2007    274          35.75   
  Nakskov Svømme Klub  36.12                 
33  Ida Celine Sangstad Holst  2007    271          35.88   
  Glostrup Svømmeklub  36.66                 
33  Silje Egeberg Nordhald  2007    271          35.88   
  Vordingborg Svømme Klub  36.18                 
35  Sascha Haste  2007    271          35.90  OD1 
  Ringsted Svømme Klub  36.81                 
36  Hannah Bjerg Hagens  2007    242          37.27   
  Vest-Brøndby  36.60                 
37  Amalie Møller  2007    237          37.53   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  39.10                 
38  Frederikke Vesth  2007    201          39.64   
  Orient Svømning  40.28                 
Karla Hebeltoft Olesen  2007              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.85                 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alma Sofie A. Bløcher  2008    396          31.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.79                 
Olivia Møllgaard  2008    346          33.09   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  40.20                 
Vigga Jørgensen  2008    311          34.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.90                 
Ida Sohn  2008    283          35.39   
  Rønne Svømme Klub  36.17                 
Amalie Lykke Madsen  2008    277          35.65   
  Greve Svømmeklub  35.89                 
Freja Kobbernagel  2008    274          35.75   
  Vest-Brøndby  35.89                 
Zenia Englund  2008    271          35.90  OD2 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  36.97                 
Betty Bibeyron-Wara  2008    266          36.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.69                 
Siena Serizawa  2008    266          36.11   
  Glostrup Svømmeklub  35.80                 
10  Marie Munk  2008    244          37.16   
  Albertslund IF  39.91                 
11  Asta Lund Nielsen  2008    234          37.66   
  Næstved IF  39.68                 
12  Emma Panton Nielsen  2008    228          38.02   
  Glostrup Svømmeklub  41.73                 
13  Klara Rasmussen  2008    221          38.43   
  Glostrup Svømmeklub  43.61                 
14  Merle Blomberg Jensen  2008    219          38.55   
  Herlufsholm Svømmeklub  38.15                 
15  Naja-Amalie Hallengreen  2008    216          38.71   
  SVØM Korsør  39.46                 
16  Sarah Cecilie Rasmussen  2008    203          39.52   
  Greve Svømmeklub  40.07                 
17  Smilla Hansson  2008    193          40.16   
  Glostrup Svømmeklub  39.74                 
18  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008    192          40.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  41.74                 
19  Frederikke M. Rasmussen  2008    190          40.37   
  Vest-Brøndby  44.92                 
20  Flora Rebecca Profeta  2008    190          40.41   
  VAT Copenhagen-MK31  40.23                 
21  Emilie Lyngfeldt Boholm  2008    187          40.63   
  Haslev Svømmeklub  41.88                 
22  Isabella Høj Johansen  2008    184          40.80   
  Greve Svømmeklub  40.85                 
23  Adia Brekling  2008    183          40.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  41.58                 
24  Ida Fam  2008    182          40.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  44.54                 
25  Vica Lucie Axen  2008    181          41.04   
  Køge Svømmeklub  43.37                 
26  Filippa Tvistholm Jørgens  2008    158          42.93   
  Solrød Svømmeklub  42.08                 
27  Mathilde Rygaard Hansen  2008    152          43.53   
  Solrød Svømmeklub  42.36                 
28  India Høj Dresler  2008    142          44.46   
  VAT Copenhagen-MK31  54.06                 
29  Julie Bruun  2008    122          46.84   
  Greve Svømmeklub  47.52                 
30  Svea Nietzson-Bentholm  2008    109          48.52   
  VAT Copenhagen-MK31  53.33                 
31  Thilde Jølver Rasmussen  2008    93          51.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  47.92                 
Liva Christensen  2008              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Glostrup Svømmeklub  43.86                 
Nynne Bugge  2008              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Glostrup Svømmeklub  41.09                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  10:31 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  10:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sean Petersen  2006    455          26.34   
  Vallensbæk IF Af 1939  27.91                 
Gustav Steen Andersen  2006    355          28.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.41                 
Petar Trkulja  2006    348          28.78   
  Næstved IF  28.67                 
Erik Rasmussen  2006    322          29.53   
  Vest-Brøndby  30.44                 
Mads Mørkhøj Hartington  2006    322          29.54   
  Greve Svømmeklub  29.94                 
Carl Emil Ljungdahl  2006    315          29.77   
  Vest-Brøndby  31.00                 
Zacharias Houmann  2006    313          29.82   
  Ringsted Svømme Klub  29.39                 
Joachim Poulsen  2006    310          29.91   
  Køge Svømmeklub  30.48                 
Magnus Steen Andersen  2006    306          30.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.72                 
10  Laurits Poulsen  2006    281          30.91   
  Køge Svømmeklub  32.61                 
11  Frederik Vestergaard  2006    274          31.16   
  Vallensbæk IF Af 1939  32.79                 
12  Peter K. M. Petersen  2006    274          31.19   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.05                 
13  Hugo Haakansson  2006    273          31.23   
  Vest-Brøndby  32.44                 
14  Tobias Melhede  2006    268          31.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.11                 
15  Simon Hejbroch  2006    259          31.75  OD2 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.44                 
15  Viktor Fenger-Grøn  2006    259          31.75  OD1 
  Glostrup Svømmeklub  32.55                 
17  Emil Espinoza  2006    252          32.07  OD2 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.55                 
17  Halfdan Dahl Jespersen  2006    252          32.07  OD1 
  Hovedstadens Svømmeklub  32.75                 
19  Victor Hemmingsen  2006    250          32.13   
  Ringsted Svømme Klub  32.35                 
20  Magnus Rasmussen  2006    247          32.27   
  Vest-Brøndby  32.71                 
20  Marcus Skov Zacho  2006    247          32.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.21                 
22  Tristan Jensen  2006    241          32.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.05                 
23  Xander Ravn Grønholt  2006    239          32.62   
  Glostrup Svømmeklub  32.92                 
24  Sebastian Højer Øster  2006    239          32.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.89                 
25  William F. Pilgaard  2006    231          32.99   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.98                 
26  Anders Andresen  2006    228          33.16   
  Svømmeklubben Syd  34.34                 
27  Oliver Holst Bøgeskov  2006    221          33.48  MD3 
  Tune I.F. Svømmeafdeling  33.67                 
28  William Folkmann  2006    218          33.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.53                 
29  Mark Dimon  2006    216          33.73   
  Greve Svømmeklub  31.88                 
30  Oscar Serizawa  2006    207          34.24   
  Glostrup Svømmeklub  33.37                 
31  Emil Szipli Pedersen  2006    205          34.36   
  Greve Svømmeklub  33.84                 
32  Martin Daniele  2006    203          34.42   
  Solrød Svømmeklub  34.91                 
33  Calvin Christian Axen  2006    201          34.57   
  Køge Svømmeklub  35.14                 
34  Thor Sean Tørngren  2006    198          34.74   
  Haslev Svømmeklub  36.14                 
35  Carl S. Sørensen  2006    195          34.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.24                 
36  Viktor Sønder Koch  2006    194          34.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.94                 
37  Emil Hass  2006    127          40.30   
  Næstved IF  38.41                 
Alexander Oxenbøll  2006              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Glostrup Svømmeklub  32.91                 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Otto Cairo  2007    296          30.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.37                 
Oscar Vinge-Maigaard  2007    287          30.69   
  Vallensbæk IF Af 1939  32.45                 
Hans Bjørn Legind  2007    274          31.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.96                 
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007    256          31.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.35                 
Storm Melgaard  2007    248          32.22   
  Køge Svømmeklub  33.63                 
Hjalte Lildballe Møller  2007    248          32.23   
  Køge Svømmeklub  32.95                 
Marius Hedvang Segato  2007    242          32.49   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  32.98                 
Christian Quist  2007    221          33.48  MD2 
  SVØM Korsør  33.67                 
Laurits Erichsen  2007    221          33.48  MD1 
  Rønne Svømme Klub  33.73                 
10  Thorkild Bjørn  2007    218          33.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.97                 
11  Jonas Lykke Hergaard  2007    213          33.89   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  36.31                 
12  Mathias Larsen  2007    205          34.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  38.13                 
13  Victor Bjørneborg  2007    205          34.34   
  Greve Svømmeklub  34.78                 
14  Ib Fang Wang  2007    193          35.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.22                 
15  Arthur Kvist Andreassen  2007    189          35.27   
  Vest-Brøndby  35.46                 
16  Herman Plehn Prehn  2007    187          35.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  38.23                 
17  Nicolai Østergaard Hansen  2007    186          35.45   
  Greve Svømmeklub  35.82                 
18  Emil Lejbølle  2007    185          35.53   
  Herlufsholm Svømmeklub  37.41                 
19  Konradas Juska  2007    184          35.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.76                 
20  Nikolaj Nielsen  2007    183          35.63   
  Vallensbæk IF Af 1939  35.45                 
21  Charlie Bastillini-Noval  2007    182          35.73   
  Køge Svømmeklub  37.86                 
21  William Hvid  2007    182          35.73   
  Vallensbæk IF Af 1939  35.64                 
23  Sebastian Aunt  2007    182          35.75   
  Herlufsholm Svømmeklub  35.61                 
24  Daniel Emil Lund Cliff  2007    179          35.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.31                 
25  Mathias Johansen  2007    178          36.01   
  Vallensbæk IF Af 1939  36.06                 
26  Simon Voldmester  2007    175          36.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.47                 
27  Jacob Hwaiz  2007    175          36.22   
  Vest-Brøndby  38.96                 
28  Jeppe Nielsen  2007    170          36.56   
  Næstved IF  37.75                 
29  Jonathan Petersen  2007    149          38.21   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.59                 
30  Phillip Knudsen  2007    144          38.57   
  Herlufsholm Svømmeklub  40.59                 
31  Storm Useinovski Krat  2007    143          38.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.68                 
32  August Juul-Andersen  2007    140          39.01   
  Ringsted Svømme Klub  39.69                 
33  Tristan Hovedskov Nielsen  2007    87          45.66   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  43.61                 
Lucas Sibbern-Larsen  2007              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Næstved IF  40.58                 
Peter Damsø  2007              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Vest-Brøndby  36.16                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  10:55 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  11:08   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martine Damborg  2007    420          1:13.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:16.13                 
                     
Sarah Gudme  2007    410          1:14.02   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:15.87                 
                     
Matilde Maagøe  2007    396          1:14.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.50                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007    354          1:17.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.85                 
                     
Mathilde Møller  2007    322          1:20.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.22                 
                     
Anna Fiona Nybøll  2007    293          1:22.76   
  Glostrup Svømmeklub  1:31.06                 
                     
Frida Caroline Knudsen  2007    277          1:24.41   
  Greve Svømmeklub  1:22.92                 
                     
Mathilde Pedersen  2007    271          1:24.97   
  Køge Svømmeklub  1:25.46                 
                     
Rebekka Roed  2007    256          1:26.56   
  Køge Svømmeklub  1:29.16                 
                     
10  Signe C. H. Naaby  2007    254          1:26.88   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:29.40                 
                     
11  Vigga Jacoby  2007    246          1:27.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:29.20                 
                     
12  Anna Steen Petersen  2007    232          1:29.52   
  Køge Svømmeklub  1:29.58                 
                     
13  Maja Andersen  2007    227          1:30.18   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:32.78                 
                     
14  Silje Egeberg Nordhald  2007    221          1:30.93   
  Vordingborg Svømme Klub  1:32.23                 
                     
15  Agnes Højsteen  2007    219          1:31.29   
  Vest-Brøndby  1:36.04                 
                     
16  Emma Westarp Zornhagen  2007    176          1:38.11   
  Glostrup Svømmeklub  1:51.83                 
                     
Nadia Walløe  2007              DSQ  SW6.4 EFB v/50m 
  VAT Copenhagen-MK31  1:29.75                 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alma Sofie A. Bløcher  2008    273          1:24.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:28.26                 
                     
Amanda Liechti  2008    239          1:28.59   
  Solrød Svømmeklub  1:30.49                 
                     
Olivia Møllgaard  2008    230          1:29.79   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:45.04                 
                     
Selma Ganci Frederiksen  2008    218          1:31.43   
  Næstved IF  1:35.35                 
                     
Zenia Englund  2008    217          1:31.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:31.81                 
                     
Asta Lund Nielsen  2008    208          1:32.79   
  Næstved IF  1:36.92                 
                     
Vigga Skou  2008    205          1:33.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:39.52                 
                     
Cecilie Jakobsen  2008    192          1:35.26   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:32.32                 
                     
Alvilde Gemmer Hanghøj  2008    187          1:36.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:38.51                 
                     
10  Freja Monrad Kirkegaard  2008    181          1:37.20   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:42.91                 
                     
11  Smilla Hansson  2008    180          1:37.29   
  Glostrup Svømmeklub  1:38.38                 
                     
12  Ida Sohn  2008    175          1:38.23   
  Rønne Svømme Klub  1:40.55                 
                     
13  Nynne Bugge  2008    175          1:38.27   
  Glostrup Svømmeklub  1:41.93                 
                     
14  Marie Munk  2008    174          1:38.53   
  Albertslund IF  1:42.98                 
                     
15  Augusta Johansen  2008    170          1:39.31   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:38.17                 
                     
16  Liva Christensen  2008    163          1:40.63   
  Glostrup Svømmeklub  1:50.62                 
                     
17  Flora Rebecca Profeta  2008    162          1:40.81   
  VAT Copenhagen-MK31  1:39.15                 
                     
18  Adia Brekling  2008    156          1:42.06   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:50.94                 
                     
19  Clara Vestergaard  2008    151          1:43.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:42.11                 
                     
20  Frederikke M. Rasmussen  2008    150          1:43.39   
  Vest-Brøndby  1:52.97                 
                     
21  Mille Bækmark  2008    137          1:46.61   
  Albertslund IF  1:57.28                 
                     
22  Thilde Gammelvind  2008    136          1:46.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:50.59                 
                     
23  Clara Johansen  2008    129          1:48.79   
  Rønne Svømme Klub  1:56.30                 
                     
Andrea Busk Strodtmann  2008              DSQ  SW6.4 EFB v/50m 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:42.30                 
                     
Ella Stensgaard  2008              DSQ  SW6.4 EFB v/50m 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:32.26                 
                     
Siena Serizawa  2008              DSQ  SW6.4 EFB v/75m 
  Glostrup Svømmeklub  1:44.38                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  11:08 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  11:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sean Petersen  2006    405          1:06.09   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:09.82                 
                     
Petar Trkulja  2006    337          1:10.27   
  Næstved IF  1:09.90                 
                     
Aksel Thuesen Güsmer  2006    325          1:11.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.71                 
                     
Gustav Steen Andersen  2006    306          1:12.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.26                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006    300          1:13.05   
  Vest-Brøndby  1:14.12                 
                     
Magnus Steen Andersen  2006    261          1:16.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.76                 
                     
Peter K. M. Petersen  2006    245          1:18.13   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:19.39                 
                     
Karl Korfix Barlebo  2006    242          1:18.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.61                 
                     
Vincent Borup Schärer  2006    236          1:19.09   
  Greve Svømmeklub  1:18.42                 
                     
10  Tobias Melhede  2006    226          1:20.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.34                 
                     
11  Rodi Cetinkaya  2006    223          1:20.61   
  Vest-Brøndby  1:22.80                 
                     
12  Emil Espinoza  2006    214          1:21.66   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:20.72                 
                     
13  Josef Shukri  2006    213          1:21.87   
  Vest-Brøndby  1:21.16                 
                     
14  Oliver Holst Bøgeskov  2006    211          1:22.17   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:25.04                 
                     
15  Tristan Jensen  2006    210          1:22.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.85                 
                     
16  Hugo Haakansson  2006    197          1:23.99  OD1 
  Vest-Brøndby  1:22.25                 
                     
16  Rasmus Egholm  2006    197          1:23.99  OD2 
  Glostrup Svømmeklub  1:24.99                 
                     
18  Marcus Skov Zacho  2006    193          1:24.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:24.00                 
                     
19  William Folkmann  2006    191          1:24.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.13                 
                     
20  Anton Serizawa  2006    147          1:32.57   
  Glostrup Svømmeklub  1:30.39                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hans Bjørn Legind  2007    232          1:19.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.48                 
                     
Marinus Leisvig  2007    201          1:23.42   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:28.18                 
                     
William Hvid  2007    198          1:23.93   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:23.37                 
                     
Christian Quist  2007    192          1:24.77   
  SVØM Korsør  1:27.07                 
                     
Mathias Johansen  2007    191          1:24.84   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:25.23                 
                     
Sebastian Aunt  2007    186          1:25.63   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:38.29                 
                     
Marius Hedvang Segato  2007    186          1:25.68   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:31.36                 
                     
Thorkild Bjørn  2007    179          1:26.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:27.49                 
                     
Carl Gustav Christensen  2007    175          1:27.43   
  Køge Svømmeklub  1:31.11                 
                     
10  Jacob Riiber Hvid  2007    173          1:27.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:27.95                 
                     
11  Frederik William Holm  2007    171          1:28.02   
  Ishøj Svømme Klub  1:34.24                 
                     
12  Konradas Juska  2007    162          1:29.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:32.88                 
                     
13  Ib Fang Wang  2007    162          1:29.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:37.39                 
                     
14  Herman Plehn Prehn  2007    157          1:30.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:35.02                 
                     
15  August Juul-Andersen  2007    153          1:31.41   
  Ringsted Svømme Klub  1:35.02                 
                     
16  Rasmus Groule  2007    145          1:33.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:35.95                 
                     
17  Asbjørn Zeller  2007    144          1:33.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.92                 
                     
18  Linus Klarskov Vidovic  2007    139          1:34.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:33.10                 
                     
19  Nicolai Østergaard Hansen  2007    134          1:35.45   
  Greve Svømmeklub  1:35.95                 
                     
20  Daniel Emil Lund Cliff  2007    134          1:35.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.53                 
                     
21  Emil Lejbølle  2007    127          1:37.11   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:36.17                 
                     
22  Laurits Erichsen  2007    115          1:40.46   
  Rønne Svømme Klub  1:40.94                 
                     
23  Gustav Hejl-Rasmussen  2007    113          1:41.04   
  Køge Svømmeklub  1:43.83                 
                     
24  Jonathan Petersen  2007    104          1:43.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:40.45                 
                     
25  Gustav Yde Munkebæk  2007    99          1:45.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:59.24                 
                     
Nikolaj Nielsen  2007              DSQ  SW6.4 EFB v/50m 
  Vallensbæk IF Af 1939  1:28.29                 
                     
Phillip Knudsen  2007              DSQ  SW6.4 EFB v/50m 
  Herlufsholm Svømmeklub  1:40.36                 
                     
Simon Voldmester  2007              DSQ  SW6.4 EFB/50m 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:29.37                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  11:35 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:25   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Andersen  2007    408          38.60  MD1 
  Vallensbæk IF Af 1939  40.15                 
Julie Philip  2007    408          38.60  MD2 
  Hovedstadens Svømmeklub  42.68                 
Sarah Gudme  2007    391          39.16   
  Vallensbæk IF Af 1939  39.28                 
Malouca Laura Bruun  2007    387          39.27  MD1 
  Glostrup Svømmeklub  41.10                 
Maya Amstrup Riis  2007    387          39.27  MD2 
  Vest-Brøndby  39.55                 
Mathilde Møller  2007    366          40.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.09                 
Mikkeline Steen Stokkebro  2007    336          41.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.92                 
Lara Ghizzaui  2007    312          42.21   
  Vallensbæk IF Af 1939  42.79                 
Mathilde Johansen  2007    312          42.22   
  Glostrup Svømmeklub  43.73                 
10  Asta Hindborg  2007    311          42.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  43.74                 
11  Annika Frederiksen  2007    296          42.93   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  44.14                 
12  Astrid Høyer  2007    289          43.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  46.07                 
13  Isabell Hansen  2007    278          43.88   
  Glostrup Svømmeklub  45.92                 
14  Asta Marie R. Jensen  2007    274          44.07   
  Næstved IF  44.64                 
15  Naja O. K. Neergaard  2007    263          44.67   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  46.76                 
16  Anna Steen Petersen  2007    231          46.64   
  Køge Svømmeklub  48.73                 
17  Ella Emilia Soelberg  2007    226          46.95   
  VAT Copenhagen-MK31  50.27                 
18  Freja Fyller Jacobsen  2007    224          47.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  49.15                 
19  Mollie Kaustrup Lindemose  2007    224          47.15   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  49.01                 
20  Emma Kestenholz  2007    223          47.17   
  VAT Copenhagen-MK31  50.19                 
21  Smilla Hauge  2007    220          47.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  46.99                 
22  Ella Kjærebye  2007    213          47.92   
  Glostrup Svømmeklub  49.75                 
23  Laura Jørgensen  2007    212          48.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  49.21                 
24  Astrid Pries Hansen  2007    211          48.05   
  Nakskov Svømme Klub  49.31                 
25  Sandra Bünsov Frederiksen  2007    206          48.43   
  Vest-Brøndby  50.33                 
26  Mathilde Bendtsen  2007    203          48.73   
  Næstved IF  49.83                 
27  Maria Kjer Rasmussen  2007    200          48.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  49.12                 
28  Amalie Møller  2007    197          49.19   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  50.25                 
29  Ida Celine Sangstad Holst  2007    196          49.26   
  Glostrup Svømmeklub  50.82                 
30  Frederikke Vesth  2007    193          49.48   
  Orient Svømning  50.41                 
31  Sophie Harborg Fuchs  2007    187          50.05   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  48.79                 
32  Fiona Lei Byrne  2007    186          50.12   
  Greve Svømmeklub  50.27                 
33  Regitze Wojtaszewski  2007    185          50.19   
  VAT Copenhagen-MK31  49.71                 
34  Emma Westarp Zornhagen  2007    185          50.20   
  Glostrup Svømmeklub  50.25                 
35  Caroline Søe Jepsen  2007    169          51.80   
  SVØM Korsør  1:27.00                 
Karla Hebeltoft Olesen  2007              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  49.36                 
Frederikke Dyrby Pedersen  2007              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  VAT Copenhagen-MK31  50.51                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Stensgaard  2008    274          44.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  47.61                 
Betty Bibeyron-Wara  2008    258          44.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  50.96                 
Amanda Liechti  2008    249          45.47   
  Solrød Svømmeklub  46.90                 
Cecilie Jakobsen  2008    247          45.60   
  Herlufsholm Svømmeklub  49.98                 
Klara Rasmussen  2008    205          48.57   
  Glostrup Svømmeklub  50.73                 
Emma Panton Nielsen  2008    203          48.71   
  Glostrup Svømmeklub  50.05                 
Liva Christensen  2008    201          48.82   
  Glostrup Svømmeklub  54.34                 
Freja Kobbernagel  2008    189          49.88   
  Vest-Brøndby  54.23                 
Freja Monrad Kirkegaard  2008    186          50.09   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  52.82                 
10  Vigga Jørgensen  2008    184          50.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  52.79                 
11  Naja-Amalie Hallengreen  2008    178          50.83   
  SVØM Korsør  54.72                 
12  Nynne Bugge  2008    178          50.88   
  Glostrup Svømmeklub  52.46                 
13  Asta Lund Nielsen  2008    174          51.29   
  Næstved IF  53.80                 
14  Merle Blomberg Jensen  2008    171          51.55   
  Herlufsholm Svømmeklub  57.29                 
15  Vigga Skou  2008    160          52.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  53.33                 
16  Julie Bruun  2008    157          52.98   
  Greve Svømmeklub  53.52                 
17  Mathilde Rygaard Hansen  2008    152          53.61   
  Solrød Svømmeklub  56.86                 
18  Ida Fam  2008    147          54.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59.03                 
19  Adia Brekling  2008    138          55.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  52.92                 
20  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008    135          55.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  58.50                 
21  Sarah Cecilie Rasmussen  2008    132          56.23   
  Greve Svømmeklub  58.29                 
22  Vica Lucie Axen  2008    125          57.16   
  Køge Svømmeklub  1:00.03                 
23  Emilie Lyngfeldt Boholm  2008    124          57.29   
  Haslev Svømmeklub  55.76                 
24  Svea Nietzson-Bentholm  2008    122          57.66   
  VAT Copenhagen-MK31  59.69                 
25  Dagmar Rønnow  2008    116          58.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.40                 
26  Thilde Jølver Rasmussen  2008    101          1:01.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.62                 
27  Thilde Gammelvind  2008    88          1:04.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.32                 
Amalie Lykke Madsen  2008              DSQ  SW4.4. Tyvstart 
  Greve Svømmeklub  58.29                 
Clara Vestergaard  2008              DSQ  SW7.6 ESB v/25m 
  Hovedstadens Svømmeklub  58.84                 
India Høj Dresler  2008              DSQ  SW7.1 2flyb. v/start 
  VAT Copenhagen-MK31  1:00.20                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  12:25 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:40   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Mørkhøj Hartington  2006    365          35.31   
  Greve Svømmeklub  36.47                 
Aksel Thuesen Güsmer  2006    312          37.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.64                 
Simon Hejbroch  2006    303          37.59   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  38.82                 
Peter K. M. Petersen  2006    299          37.75   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  37.93                 
Anders Gaard  2006    295          37.91   
  Vallensbæk IF Af 1939  39.67                 
Magnus Rasmussen  2006    281          38.52   
  Vest-Brøndby  40.39                 
Erik Rasmussen  2006    246          40.28   
  Vest-Brøndby  42.01                 
William Larsen  2006    243          40.42   
  Vordingborg Svømme Klub  46.71                 
Zacharias Houmann  2006    243          40.46   
  Ringsted Svømme Klub  41.16                 
10  Sebastian Højer Øster  2006    233          41.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  41.68                 
11  Laurits Poulsen  2006    211          42.39   
  Køge Svømmeklub  42.68                 
12  Emil Espinoza  2006    210          42.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  44.52                 
13  Karl Korfix Barlebo  2006    204          42.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.69                 
14  Viktor Fenger-Grøn  2006    202          43.02  MD1 
  Glostrup Svømmeklub  42.73                 
15  Alexander Oxenbøll  2006    202          43.02  MD2 
  Glostrup Svømmeklub  43.29                 
16  Halfdan Dahl Jespersen  2006    196          43.40   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.92                 
17  William F. Pilgaard  2006    188          44.03   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  47.18                 
18  Asbjørn Brandt-Lassen  2006    185          44.31   
  VAT Copenhagen-MK31  43.48                 
19  William Folkmann  2006    173          45.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  46.41                 
20  Mark Dimon  2006    169          45.59   
  Greve Svømmeklub  46.01                 
21  Sebastian Egenhardt  2006    159          46.53   
  Vest-Brøndby  46.23                 
22  Josef Shukri  2006    147          47.74   
  Vest-Brøndby  46.87                 
23  Emil Hass  2006    129          49.85   
  Næstved IF  47.57                 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Vinge-Maigaard  2007    258          39.66   
  Vallensbæk IF Af 1939  39.87                 
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007    232          41.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.98                 
Thorkild Bjørn  2007    203          42.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  44.56                 
Marinus Leisvig  2007    176          45.04   
  Vallensbæk IF Af 1939  46.09                 
Victor Bjørneborg  2007    172          45.38   
  Greve Svømmeklub  44.98                 
Jonas Lykke Hergaard  2007    165          46.02   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  46.53                 
Carl Gustav Christensen  2007    157          46.80   
  Køge Svømmeklub  51.56                 
Hjalte Lildballe Møller  2007    157          46.80   
  Køge Svømmeklub  45.63                 
Frederik William Holm  2007    156          46.84   
  Ishøj Svømme Klub  47.15                 
10  Asbjørn Zeller  2007    155          46.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  51.78                 
11  Storm Melgaard  2007    154          47.02   
  Køge Svømmeklub  49.62                 
12  Mathias Larsen  2007    150          47.47   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  50.77                 
13  Rasmus Groule  2007    133          49.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  50.39                 
14  Otto Cairo  2007    129          49.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  52.92                 
15  Oscar Haak  2007    128          50.09   
  Ringsted Svømme Klub  52.32                 
16  Daniel Emil Lund Cliff  2007    121          50.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  54.25                 
17  Peter Damsø  2007    121          50.96   
  Vest-Brøndby  52.38                 
18  Jacob Riiber Hvid  2007    121          50.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  51.48                 
19  Linus Klarskov Vidovic  2007    120          51.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  53.19                 
20  Arthur Kvist Andreassen  2007    117          51.52   
  Vest-Brøndby  51.51                 
21  Alfred Nielsen-Bentholm  2007    117          51.62   
  VAT Copenhagen-MK31  54.00                 
22  Jeppe Nielsen  2007    116          51.65   
  Næstved IF  55.52                 
23  Charlie Bastillini-Noval  2007    106          53.22   
  Køge Svømmeklub  55.02                 
24  Jacob Hwaiz  2007    102          53.87   
  Vest-Brøndby  53.38                 
25  Gustav Yde Munkebæk  2007    89          56.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  57.20                 
26  Anton Dam Rydberg  2007    84          57.47   
  Køge Svømmeklub  56.14                 
Nicky Kort  2007              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  57.07                 
Hans-August Wessel  2007              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  VAT Copenhagen-MK31  53.24                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:40 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007    468          1:12.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:14.22                 
                     
Sarah Gudme  2007    428          1:15.14   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:17.37                 
                     
Isabella Pedersen  2007    398          1:17.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.65                 
                     
Julie Philip  2007    368          1:19.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.58                 
                     
Mathilde Møller  2007    363          1:19.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.42                 
                     
Emma Hansen  2007    357          1:19.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:21.46                 
                     
Asta Hindborg  2007    343          1:20.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:26.93                 
                     
Frida Caroline Knudsen  2007    330          1:21.97   
  Greve Svømmeklub  1:22.32                 
                     
Annika Frederiksen  2007    324          1:22.44   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:24.04                 
                     
10  Maya Amstrup Riis  2007    315          1:23.23   
  Vest-Brøndby  1:23.17                 
                     
11  Astrid Høyer  2007    312          1:23.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:27.55                 
                     
12  Anna Fiona Nybøll  2007    308          1:23.89   
  Glostrup Svømmeklub  1:24.76                 
                     
13  Mathilde Johansen  2007    285          1:26.07   
  Glostrup Svømmeklub  1:26.49                 
                     
14  Mathilde Pedersen  2007    280          1:26.61   
  Køge Svømmeklub  1:31.61                 
                     
15  Nadia Walløe  2007    279          1:26.67   
  VAT Copenhagen-MK31  1:28.86                 
                     
16  Isabell Hansen  2007    278          1:26.74   
  Glostrup Svømmeklub  1:28.31                 
                     
17  Naja O. K. Neergaard  2007    270          1:27.61   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:30.48                 
                     
18  Rebekka Roed  2007    262          1:28.52   
  Køge Svømmeklub  1:34.67                 
                     
19  Mikkeline H. Jacobsen  2007    261          1:28.58   
  Vest-Brøndby  1:28.22                 
                     
20  Asta Marie R. Jensen  2007    261          1:28.60   
  Næstved IF  1:29.43                 
                     
21  Vigga Jacoby  2007    253          1:29.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:29.35                 
                     
22  Mollie Kaustrup Lindemose  2007    250          1:29.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:30.85                 
                     
23  Karla Bergmann  2007    249          1:30.07   
  Rønne Svømme Klub  1:29.94                 
                     
24  Lara Ghizzaui  2007    248          1:30.14   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:32.22                 
                     
25  Signe C. H. Naaby  2007    247          1:30.21   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:32.34                 
                     
26  Laura Jørgensen  2007    247          1:30.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:28.04                 
                     
27  Louise Popp-Madsen  2007    246          1:30.41   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:37.03                 
                     
28  Caroline Hansen  2007    242          1:30.82   
  VAT Copenhagen-MK31  1:30.19                 
                     
29  Anna Steen Petersen  2007    239          1:31.26   
  Køge Svømmeklub  1:29.20                 
                     
30  Astrid Pries Hansen  2007    235          1:31.80   
  Nakskov Svømme Klub  1:30.78                 
                     
31  Smilla Hauge  2007    229          1:32.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:33.81                 
                     
32  Hannah Bjerg Hagens  2007    221          1:33.63   
  Vest-Brøndby  1:33.94                 
                     
33  Sascha Haste  2007    217          1:34.21   
  Ringsted Svømme Klub  1:33.97                 
                     
34  Ida Celine Sangstad Holst  2007    209          1:35.44   
  Glostrup Svømmeklub  1:37.35                 
                     
35  Sandra Bünsov Frederiksen  2007    208          1:35.51   
  Vest-Brøndby  1:35.07                 
                     
36  Ella Kjærebye  2007    203          1:36.36   
  Glostrup Svømmeklub  1:37.19                 
                     
37  Caroline Søe Jepsen  2007    202          1:36.43   
  SVØM Korsør  1:36.29                 
                     
38  Amanda Aidinian  2007    201          1:36.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:35.64                 
                     
39  Fiona Lei Byrne  2007    195          1:37.63   
  Greve Svømmeklub  2:37.43                 
                     
40  Mathilde Bendtsen  2007    185          1:39.42   
  Næstved IF  1:39.23                 
                     
41  Frederikke Vesth  2007    151          1:46.22   
  Orient Svømning  1:35.73                 
                     
Karla Hebeltoft Olesen  2007              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:27.19                 
                     
Agnes Højsteen  2007              DSQ  Asyn.arme v/20m 
  Vest-Brøndby  1:39.79                 
                     
Amalie Mønster Birk  2007              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Køge Svømmeklub  1:51.61                 
                     
Maria Kjer Rasmussen  2007              DSQ  SW6.5 APM v/50m 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:28.39                 
                     
Sophie Harborg Fuchs  2007              DSQ  Brystben eft. start 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:37.49                 
                     
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Stensgaard  2008    297          1:24.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:31.71                 
                     
Alma Sofie A. Bløcher  2008    294          1:25.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:29.25                 
                     
Amanda Liechti  2008    279          1:26.66   
  Solrød Svømmeklub  1:28.13                 
                     
Zenia Englund  2008    241          1:31.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:31.41                 
                     
Freja Kobbernagel  2008    241          1:31.06   
  Vest-Brøndby  1:33.55                 
                     
Siena Serizawa  2008    238          1:31.39   
  Glostrup Svømmeklub  1:35.16                 
                     
Betty Bibeyron-Wara  2008    237          1:31.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:37.41                 
                     
Vigga Jørgensen  2008    231          1:32.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:37.20                 
                     
Marie Munk  2008    225          1:33.16   
  Albertslund IF  1:37.50                 
                     
10  Freja Monrad Kirkegaard  2008    221          1:33.62   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:40.45                 
                     
11  Amalie Lykke Madsen  2008    207          1:35.76   
  Greve Svømmeklub  1:40.85                 
                     
12  Nynne Bugge  2008    193          1:37.95   
  Glostrup Svømmeklub  1:41.99                 
                     
13  Selma Ganci Frederiksen  2008    191          1:38.27   
  Næstved IF  1:41.87                 
                     
14  Naja-Amalie Hallengreen  2008    190          1:38.50   
  SVØM Korsør  1:44.68                 
                     
15  Smilla Hansson  2008    185          1:39.32   
  Glostrup Svømmeklub  1:41.66                 
                     
16  Vigga Skou  2008    183          1:39.79  MD1 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:44.62                 
                     
17  Emma Panton Nielsen  2008    183          1:39.79  MD2 
  Glostrup Svømmeklub  1:44.08                 
                     
18  Asta Lund Nielsen  2008    179          1:40.50   
  Næstved IF  1:41.06                 
                     
19  Ida Sohn  2008    174          1:41.37   
  Rønne Svømme Klub  1:37.38                 
                     
20  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008    174          1:41.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:39.89                 
                     
21  Clara Vestergaard  2008    161          1:44.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:50.54                 
                     
22  Flora Rebecca Profeta  2008    155          1:45.33   
  VAT Copenhagen-MK31  1:41.54                 
                     
23  Merle Blomberg Jensen  2008    154          1:45.51   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:47.00                 
                     
24  Isabella Høj Johansen  2008    149          1:46.88   
  Greve Svømmeklub  1:51.30                 
                     
25  Vica Lucie Axen  2008    140          1:48.91   
  Køge Svømmeklub  1:52.13                 
                     
26  Sarah Cecilie Rasmussen  2008    140          1:48.98   
  Greve Svømmeklub  1:52.18                 
                     
27  Filippa Tvistholm Jørgens  2008    135          1:50.41   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
28  Augusta Johansen  2008    134          1:50.68   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:51.29                 
                     
29  Svea Nietzson-Bentholm  2008    116          1:55.95   
  VAT Copenhagen-MK31  2:08.91                 
                     
Cecilie Jakobsen  2008              DSQ  SW6.3 Neddyk v/50m 
  Herlufsholm Svømmeklub  1:35.83                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:39 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Petar Trkulja  2006    366          1:10.26  OD1 
  Næstved IF  1:12.23                 
                     
Mads Mørkhøj Hartington  2006    366          1:10.26  OD2 
  Greve Svømmeklub  1:12.46                 
                     
Anders Gaard  2006    366          1:10.26  OD3 
  Vallensbæk IF Af 1939  1:14.20                 
                     
Aksel Thuesen Güsmer  2006    358          1:10.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.70                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006    288          1:16.10   
  Vest-Brøndby  1:16.89                 
                     
Magnus Rasmussen  2006    276          1:17.21   
  Vest-Brøndby  1:18.81                 
                     
Simon Hejbroch  2006    275          1:17.28   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:19.44                 
                     
Victor Hemmingsen  2006    265          1:18.30   
  Ringsted Svømme Klub  1:22.90                 
                     
Erik Rasmussen  2006    251          1:19.68   
  Vest-Brøndby  1:20.23                 
                     
10  Emil Espinoza  2006    246          1:20.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:20.67                 
                     
11  Rodi Cetinkaya  2006    245          1:20.38   
  Vest-Brøndby  1:20.91                 
                     
12  Karl Korfix Barlebo  2006    228          1:22.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.11                 
                     
13  Tobias Melhede  2006    226          1:22.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:21.81                 
                     
14  Marcus Skov Zacho  2006    225          1:22.61   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:24.67                 
                     
15  Sebastian Højer Øster  2006    218          1:23.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:26.53                 
                     
16  Alexander Oxenbøll  2006    210          1:24.56   
  Glostrup Svømmeklub  1:25.26                 
                     
17  Hugo Haakansson  2006    210          1:24.61   
  Vest-Brøndby  1:23.59                 
                     
18  Rasmus Egholm  2006    209          1:24.67   
  Glostrup Svømmeklub  1:24.47                 
                     
19  Vincent Borup Schärer  2006    209          1:24.71   
  Greve Svømmeklub  1:24.55                 
                     
20  William F. Pilgaard  2006    206          1:25.08   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:26.89                 
                     
21  Emil Olsen  2006    200          1:25.87   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:27.55                 
                     
22  Viktor Sønder Koch  2006    198          1:26.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:27.85                 
                     
23  Josef Shukri  2006    197          1:26.40   
  Vest-Brøndby  1:22.75                 
                     
24  Xander Ravn Grønholt  2006    196          1:26.46   
  Glostrup Svømmeklub  1:27.10                 
                     
25  Mads G. Skovly Larsen  2006    195          1:26.74   
  Næstved IF  1:29.95                 
                     
26  Sebastian Egenhardt  2006    191          1:27.25   
  Vest-Brøndby  1:28.93                 
                     
27  Martin Daniele  2006    187          1:27.91   
  Solrød Svømmeklub  1:27.74                 
                     
27  Oliver Holst Bøgeskov  2006    187          1:27.91   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:27.93                 
                     
29  Viktor Fenger-Grøn  2006    179          1:29.09   
  Glostrup Svømmeklub  1:27.95                 
                     
30  Anton Serizawa  2006    177          1:29.55   
  Glostrup Svømmeklub  1:30.22                 
                     
31  Carl S. Sørensen  2006    174          1:29.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:31.60                 
                     
32  Calvin Christian Axen  2006    169          1:30.90   
  Køge Svømmeklub  1:31.74                 
                     
33  Emil Szipli Pedersen  2006    166          1:31.39   
  Greve Svømmeklub  1:32.43                 
                     
34  Thor Sean Tørngren  2006    164          1:31.88   
  Haslev Svømmeklub  1:30.25                 
                     
35  Mark Dimon  2006    155          1:33.49   
  Greve Svømmeklub  1:29.95                 
                     
Joachim Poulsen  2006              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Køge Svømmeklub  1:23.51                 
                     
 
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Vinge-Maigaard  2007    274          1:17.38   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:22.18                 
                     
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007    271          1:17.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.78                 
                     
Marinus Leisvig  2007    222          1:23.02   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:30.71                 
                     
Hans Bjørn Legind  2007    217          1:23.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:25.26                 
                     
Victor Bjørneborg  2007    214          1:24.06   
  Greve Svømmeklub  1:26.82                 
                     
Otto Cairo  2007    205          1:25.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:28.01                 
                     
Christian Quist  2007    200          1:25.89   
  SVØM Korsør  1:27.33                 
                     
Daniel Emil Lund Cliff  2007    198          1:26.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:36.07                 
                     
William Hvid  2007    196          1:26.50   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:35.25                 
                     
10  Simon Voldmester  2007    192          1:27.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:27.99                 
                     
11  Sebastian Aunt  2007    188          1:27.73   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:31.79                 
                     
12  Storm Melgaard  2007    184          1:28.41   
  Køge Svømmeklub  1:32.95                 
                     
13  Frederik William Holm  2007    183          1:28.55   
  Ishøj Svømme Klub  1:30.79                 
                     
13  Marius Hedvang Segato  2007    183          1:28.55   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:28.46                 
                     
15  Thorkild Bjørn  2007    182          1:28.60   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:36.12                 
                     
16  Ib Fang Wang  2007    182          1:28.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:40.93                 
                     
17  Jonas Lykke Hergaard  2007    179          1:29.14   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:31.51                 
                     
18  Carl Gustav Christensen  2007    171          1:30.55   
  Køge Svømmeklub  1:32.53                 
                     
19  Laurits Erichsen  2007    162          1:32.23   
  Rønne Svømme Klub  1:37.33                 
                     
20  Nikolaj Nielsen  2007    159          1:32.84  MD1 
  Vallensbæk IF Af 1939  1:35.24                 
                     
20  Peter Damsø  2007    159          1:32.84  MD2 
  Vest-Brøndby  1:34.54                 
                     
22  Mathias Larsen  2007    156          1:33.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:38.41                 
                     
23  Emil Lejbølle  2007    155          1:33.45   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:35.22                 
                     
24  August Juul-Andersen  2007    155          1:33.63   
  Ringsted Svømme Klub  1:37.05                 
                     
25  Linus Klarskov Vidovic  2007    153          1:33.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:32.39                 
                     
26  Konradas Juska  2007    153          1:34.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.53                 
                     
27  Rasmus Groule  2007    151          1:34.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:37.84                 
                     
28  Mathias Johansen  2007    149          1:34.85   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:34.66                 
                     
29  Nicolai Østergaard Hansen  2007    148          1:35.00  MD1 
  Greve Svømmeklub  1:36.62                 
                     
30  Arthur Kvist Andreassen  2007    148          1:35.00  MD2 
  Vest-Brøndby  1:37.27                 
                     
31  Phillip Knudsen  2007    125          1:40.43   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:46.84                 
                     
32  Alfred Nielsen-Bentholm  2007    119          1:42.23   
  VAT Copenhagen-MK31  1:46.27                 
                     
33  Hector Vildrik Thougaard  2007    116          1:43.05   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:58.04                 
                     
34  Jacob Hwaiz  2007    114          1:43.52   
  Vest-Brøndby  1:40.66                 
                     
35  Storm Useinovski Krat  2007    108          1:45.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:47.14                 
                     
36  Oscar Haak  2007    100          1:48.30   
  Ringsted Svømme Klub  1:46.88                 
                     
37  Anton Dam Rydberg  2007    99          1:48.41   
  Køge Svømmeklub  2:02.35                 
                     
38  Gustav Yde Munkebæk  2007    99          1:48.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:53.30                 
                     
Asbjørn Zeller  2007              DSQ  SW6.5 APM v/50m 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.02                 
                     
Charlie Bastillini-Noval  2007              DSQ  SW6.5 APM v/50m 
  Køge Svømmeklub  1:41.12                 
                     
Hjalte Lildballe Møller  2007              DSQ  SW6.5 APM v/50m 
  Køge Svømmeklub  1:28.18                 
                     
Jacob Riiber Hvid  2007              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:35.25                 
                     
Lauge Schønau  2007              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:38 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Andersen  2007    498          2:19.71   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:24.33                 
                     
Matilde Maagøe  2007    451          2:24.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.99                 
                     
Sofie Ravn Herche  2007    451          2:24.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:36.65                 
                     
Martine Damborg  2007    439          2:25.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:33.60                 
                     
Isabella Pedersen  2007    416          2:28.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:37.08                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007    366          2:34.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:36.24                 
                     
Malouca Laura Bruun  2007    364          2:35.13   
  Glostrup Svømmeklub  2:37.57                 
                     
Mathilde Møller  2007    340          2:38.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:40.33                 
                     
Ella Emilia Soelberg  2007    330          2:40.30   
  VAT Copenhagen-MK31  2:56.09                 
                     
10  Emma Hansen  2007    321          2:41.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:39.46                 
                     
11  Caroline Hansen  2007    311          2:43.36   
  VAT Copenhagen-MK31  2:42.13                 
                     
12  Annika Frederiksen  2007    308          2:44.00   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:59.04                 
                     
13  Rebekka Roed  2007    307          2:44.13   
  Køge Svømmeklub  2:53.02                 
                     
14  Karla Bergmann  2007    297          2:46.03   
  Rønne Svømme Klub  2:54.96                 
                     
15  Maja Andersen  2007    290          2:47.34   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:52.80                 
                     
16  Frederikke Dyrby Pedersen  2007    286          2:48.03   
  VAT Copenhagen-MK31  2:58.86                 
                     
17  Silje Egeberg Nordhald  2007    280          2:49.20   
  Vordingborg Svømme Klub  2:54.26                 
                     
18  Anna Fiona Nybøll  2007    272          2:50.80   
  Glostrup Svømmeklub  2:54.33                 
                     
19  Vigga Jacoby  2007    271          2:51.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:52.69                 
                     
20  Mikkeline H. Jacobsen  2007    262          2:52.96   
  Vest-Brøndby  2:52.08                 
                     
21  Lara Ghizzaui  2007    259          2:53.57   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:52.73                 
                     
22  Sascha Haste  2007    253          2:55.01   
  Ringsted Svømme Klub  2:51.32                 
                     
23  Asta Marie R. Jensen  2007    250          2:55.65   
  Næstved IF  2:55.63                 
                     
24  Amanda Aidinian  2007    232          3:00.12   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:28 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sean Petersen  2006    441          2:10.46   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:16.24                 
                     
Gustav Steen Andersen  2006    407          2:14.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:17.75                 
                     
Anders Gaard  2006    336          2:22.87   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:22.74                 
                     
Zacharias Houmann  2006    329          2:23.91   
  Ringsted Svømme Klub  2:37.02                 
                     
Magnus Steen Andersen  2006    310          2:26.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.62                 
                     
Victor Hemmingsen  2006    270          2:33.63   
  Ringsted Svømme Klub  2:36.81                 
                     
Tobias Melhede  2006    266          2:34.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:29.89                 
                     
Halfdan Dahl Jespersen  2006    263          2:34.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:36.12                 
                     
Tristan Jensen  2006    258          2:35.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:39.89                 
                     
10  Laurits Poulsen  2006    252          2:37.23   
  Køge Svømmeklub  2:40.16                 
                     
11  Rodi Cetinkaya  2006    249          2:37.82   
  Vest-Brøndby  2:36.75                 
                     
12  Karl Korfix Barlebo  2006    247          2:38.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:42.72                 
                     
13  Rasmus Egholm  2006    243          2:39.23   
  Glostrup Svømmeklub  2:40.53                 
                     
14  Vincent Borup Schärer  2006    238          2:40.20   
  Greve Svømmeklub  2:40.76                 
                     
15  Emil Olsen  2006    231          2:41.93   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:42.53                 
                     
16  Emil Hass  2006    131          3:15.57   
  Næstved IF  3:23.82                 
                     
Joachim Poulsen  2006              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Køge Svømmeklub  2:40.15                 
                     
William F. Pilgaard  2006              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:43.53                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:54 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:08   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 11, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hovedstadens Piger 1  2007    409          2:19.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:29.25                 
  Matilde Maagøe  2007      35.39        35.39   
  Mikkeline Steen Stokkebro  2007                 
  Mathilde Møller  2007                 
  Isabella Pedersen  2007      2:19.10        2:19.10   
                     
Vat  2007    367          2:24.16   
  VAT Copenhagen  2:28.29                 
  Sarah Gudme  2007      35.04        35.04   
  Lara Ghizzaui  2007                 
  Anna Andersen  2007                 
  Nadia Walløe  2007      2:24.16        2:24.16   
                     
Vg17 Piger 1  2007    346          2:27.06   
  VG 17  2:32.00                 
  Mikkeline H. Jacobsen  2007      40.55        40.55   
  Maya Amstrup Riis  2007                 
  Anna Fiona Nybøll  2007                 
  Malouca Laura Bruun  2007      2:27.06        2:27.06   
                     
Hovedstadens Piger 2  2007    333          2:28.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.72                 
  Asta Hindborg  2007      39.43        39.43   
  Julie Philip  2007                 
  Maria Kjer Rasmussen  2007                 
  Alma Sofie A. Bløcher  2008      2:28.87        2:28.87   
                     
Gti Supergirls  2007    332          2:29.02   
  GTI  2:36.10                 
  Signe C. H. Naaby  2007      38.09        38.09   
  Annika Frederiksen  2007                 
  Frida Caroline Knudsen  2007                 
  Naja O. K. Neergaard  2007      2:29.02        2:29.02   
                     
Hovedstadens Piger 3  2007    270          2:39.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:49.46                 
  Astrid Høyer  2007      39.66        39.66   
  Ella Stensgaard  2008                 
  Vigga Jacoby  2007                 
  Vigga Jørgensen  2008      2:39.77        2:39.77   
                     
Vg17 Piger 2  2007    265          2:40.73   
  VG 17  2:41.00                 
  Agnes Højsteen  2007      43.65        43.65   
  Mathilde Johansen  2007                 
  Siena Serizawa  2008                 
  Isabell Hansen  2007      2:40.73        2:40.73   
                     
Køge Piger  2007    246          2:44.80   
  Køge Svømmeklub  2:36.00                 
  Mathilde Pedersen  2007      40.16        40.16   
  Rebekka Roed  2007                 
  Anna Steen Petersen  2007                 
  Amalie Mønster Birk  2007      2:44.80        2:44.80   
                     
Kvik Piger 1  2007    237          2:46.66   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:45.00                 
  Zenia Englund  2008      43.02        43.02   
  Freja Fyller Jacobsen  2007                 
  Laura Jørgensen  2007                 
  Smilla Hauge  2007      2:46.66        2:46.66   
                     
10  Vg17 Piger 3  2007    236          2:47.11   
  VG 17  2:50.00                 
  Hannah Bjerg Hagens  2007      41.92        41.92   
  Ella Kjærebye  2007                 
  Sandra Bünsov Frederiksen  2007                 
  Freja Kobbernagel  2008      2:47.11        2:47.11   
                     
11  Kvik Piger 2  2007    204          2:55.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:55.00                 
  Mollie Kaustrup Lindemose  2007      43.70        43.70   
  Sophie Harborg Fuchs  2007                 
  Amanda Aidinian  2007                 
  Vigga Skou  2008      2:55.39        2:55.39   
                     
12  Vg17 Piger 4  2007    202          2:55.86   
  VG 17  2:59.00                 
  Frederikke M. Rasmussen  2008      46.64        46.64   
  Emma Panton Nielsen  2008                 
  Nynne Bugge  2008                 
  Ida Celine Sangstad Holst  2007      2:55.86        2:55.86   
                     
13  Vg17 Piger 5  2007    192          2:58.97   
  VG 17  3:05.00                 
  Liva Christensen  2008      46.24        46.24   
  Emma Westarp Zornhagen  2007                 
  Smilla Hansson  2008                 
  Klara Rasmussen  2008      2:58.97        2:58.97   
                     
14  Rønne Piger  2007    190          2:59.59   
  Rønne Svømme Klub  3:05.40                 
  Clara Johansen  2008      51.36        51.36   
  Ida Sohn  2008                 
  Karla Bergmann  2007                 
  Jasmin Jansuk Rømer  2007      2:59.59        2:59.59   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  14:08 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:09   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 12, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vat  2006    337          2:09.98   
  VAT Copenhagen  2:17.31                 
  Sean Petersen  2006      31.04        31.04   
  Simon Hejbroch  2006                 
  Anders Gaard  2006                 
  Oscar Vinge-Maigaard  2007      2:09.98        2:09.98   
                     
Hovedstadens Drenge 1  2006    299          2:15.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:18.89                 
  Karl Korfix Barlebo  2006      36.21        36.21   
  Aksel Thuesen Güsmer  2006                 
  Magnus Steen Andersen  2006                 
  Gustav Steen Andersen  2006      2:15.33        2:15.33   
                     
Vg17 Drenge 1  2006    269          2:20.10   
  VG 17  2:20.00                 
  Carl Emil Ljungdahl  2006      34.88        34.88   
  Magnus Rasmussen  2006                 
  Rodi Cetinkaya  2006                 
  Erik Rasmussen  2006      2:20.10        2:20.10   
                     
Gti Superboys  2006    263          2:21.26   
  GTI  2:30.00                 
  Oliver Holst Bøgeskov  2006      37.11        37.11   
  Mads Mørkhøj Hartington  2006                 
  Vincent Borup Schärer  2006                 
  Mark Dimon  2006      2:21.26        2:21.26   
                     
Hovedstadens Drenge 2  2006    237          2:26.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:30.22                 
  Halfdan Dahl Jespersen  2006      37.66        37.66   
  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007                 
  Hans Bjørn Legind  2007                 
  Tristan Jensen  2006      2:26.12        2:26.12   
                     
Kvik Drenge 1  2006    231          2:27.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:35.00                 
  Tobias Melhede  2006      37.93        37.93   
  Sebastian Højer Øster  2006                 
  Carl S. Sørensen  2006                 
  Emil Espinoza  2006      2:27.30        2:27.30   
                     
Vg17 Drenge 2  2006    221          2:29.55   
  VG 17  2:27.00                 
  Hugo Haakansson  2006      37.18        37.18   
  Viktor Fenger-Grøn  2006                 
  Josef Shukri  2006                 
  Rasmus Egholm  2006      2:29.55        2:29.55   
                     
Kvik Drenge 2  2006    206          2:33.02  MD1 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:50.00                 
  Marcus Skov Zacho  2006      40.17        40.17   
  Thorkild Bjørn  2007                 
  Jacob Riiber Hvid  2007                 
  Otto Cairo  2007      2:33.02        2:33.02   
                     
Køge Drenge 1  2006    206          2:33.02  MD2 
  Køge Svømmeklub  2:36.50                 
  Carl Gustav Christensen  2007      43.40        43.40   
  Laurits Poulsen  2006                 
  Joachim Poulsen  2006                 
  Hjalte Lildballe Møller  2007      2:33.02        2:33.02   
                     
10  Vg17 Drenge 3  2006    199          2:34.85   
  VG 17  2:30.00                 
  Oscar Serizawa  2006      40.62        40.62   
  Alexander Oxenbøll  2006                 
  Xander Ravn Grønholt  2006                 
  Anton Serizawa  2006      2:34.85        2:34.85   
                     
11  Ringsteds Drenge  2006    175          2:41.61   
  Ringsted Svømme Klub  2:31.94                 
  Zacharias Houmann  2006      35.36        35.36   
  Oscar Haak  2007                 
  Victor Hemmingsen  2006                 
  August Juul-Andersen  2007      2:41.61        2:41.61   
                     
12  Køge Drenge 2  2006    136          2:55.70   
  Køge Svømmeklub  3:00.00                 
  Storm Melgaard  2007      41.54        41.54   
  Charlie Bastillini-Noval  2007                 
  Calvin Christian Axen  2006                 
  Anton Dam Rydberg  2007      2:55.70        2:55.70   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  14:09 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og NIF Svøm         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Andersen  2007    481          1:04.94   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:06.00                 
                     
Isabella Pedersen  2007    474          1:05.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.39                 
                     
Martine Damborg  2007    455          1:06.15   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:08.28                 
                     
Malouca Laura Bruun  2007    418          1:08.06   
  Glostrup Svømmeklub  1:09.87                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007    406          1:08.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.04                 
                     
Julie Philip  2007    394          1:09.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.23                 
                     
Emma Hansen  2007    387          1:09.85   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.63                 
                     
Asta Hindborg  2007    361          1:11.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.03                 
                     
Mathilde Møller  2007    352          1:12.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.83                 
                     
10  Mejse Jakobsen  2007    341          1:12.84   
  Køge Svømmeklub  1:14.10                 
                     
11  Naja O. K. Neergaard  2007    318          1:14.56   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:19.62                 
                     
12  Ella Emilia Soelberg  2007    316          1:14.70   
  VAT Copenhagen-MK31  1:17.34                 
                     
13  Karla Bergmann  2007    306          1:15.48   
  Rønne Svømme Klub  1:16.61                 
                     
14  Maria Kjer Rasmussen  2007    305          1:15.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.64                 
                     
15  Rebekka Roed  2007    302          1:15.82   
  Køge Svømmeklub  1:18.84                 
                     
16  Caroline Hansen  2007    302          1:15.88   
  VAT Copenhagen-MK31  1:15.10                 
                     
17  Frederikke Dyrby Pedersen  2007    299          1:16.07   
  VAT Copenhagen-MK31  1:17.76                 
                     
18  Mikkeline H. Jacobsen  2007    297          1:16.26   
  Vest-Brøndby  1:18.73                 
                     
19  Nadia Walløe  2007    296          1:16.38   
  VAT Copenhagen-MK31  1:18.98                 
                     
20  Maja Andersen  2007    287          1:17.16   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:19.91                 
                     
21  Jasmin Jansuk Rømer  2007    286          1:17.21   
  Rønne Svømme Klub  1:20.62                 
                     
22  Mille-Mai Krog  2007    284          1:17.41   
  Vordingborg Svømme Klub  1:19.84                 
                     
23  Emma Kestenholz  2007    256          1:20.15   
  VAT Copenhagen-MK31  1:29.12                 
                     
24  Malou Danefred Nielsen  2007    237          1:22.21   
  Vordingborg Svømme Klub  1:25.98                 
                     
25  Regitze Wojtaszewski  2007    157          1:34.35   
  VAT Copenhagen-MK31  1:31.73                 
                     
Anne-Marie T. Kristensen  2007              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Køge Svømmeklub  1:13.19                 
                     
Asta Marie R. Jensen  2007              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Næstved IF  1:20.39                 
                     
Isabell Hansen  2007              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Glostrup Svømmeklub  1:17.87                 
                     
Mathilde Pedersen  2007              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Køge Svømmeklub  1:15.94                 
                     
Sascha Haste  2007              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Ringsted Svømme Klub  1:17.99                 
                     
Sofie Ravn Herche  2007              DSQ  SW4.4 Tyvstart 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.13                 
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alma Sofie A. Bløcher  2008    361          1:11.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.61                 
                     
Amanda Liechti  2008    353          1:11.99   
  Solrød Svømmeklub  1:16.15                 
                     
Vigga Jørgensen  2008    320          1:14.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.00                 
                     
Olivia Møllgaard  2008    312          1:15.01   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:33.07                 
                     
Ella Stensgaard  2008    302          1:15.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.98                 
                     
Freja Kobbernagel  2008    257          1:19.98   
  Vest-Brøndby  1:22.02                 
                     
Amalie Lykke Madsen  2008    254          1:20.30   
  Greve Svømmeklub  1:20.29                 
                     
Freja Monrad Kirkegaard  2008    239          1:21.95   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:26.63                 
                     
Betty Bibeyron-Wara  2008    234          1:22.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:27.49                 
                     
10  Ida Sohn  2008    233          1:22.63   
  Rønne Svømme Klub  1:23.09                 
                     
11  Naja-Amalie Hallengreen  2008    216          1:24.79   
  SVØM Korsør  1:29.83                 
                     
12  Marie Munk  2008    215          1:24.98   
  Albertslund IF  1:27.42                 
                     
13  Selma Ganci Frederiksen  2008    212          1:25.33   
  Næstved IF  1:27.20                 
                     
14  Asta Lund Nielsen  2008    210          1:25.52   
  Næstved IF  1:26.68                 
                     
15  Sarah Cecilie Rasmussen  2008    198          1:27.29   
  Greve Svømmeklub  1:34.79                 
                     
16  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008    195          1:27.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.89                 
                     
17  Merle Blomberg Jensen  2008    194          1:27.86   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:36.60                 
                     
18  Vigga Skou  2008    188          1:28.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:35.47                 
                     
19  Flora Rebecca Profeta  2008    185          1:29.26   
  VAT Copenhagen-MK31  1:30.43                 
                     
20  Smilla Hansson  2008    183          1:29.55   
  Glostrup Svømmeklub  1:33.05                 
                     
21  Emma Panton Nielsen  2008    182          1:29.69   
  Glostrup Svømmeklub  1:32.36                 
                     
22  Adia Brekling  2008    181          1:29.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:36.48                 
                     
23  Isabella Høj Johansen  2008    174          1:31.04   
  Greve Svømmeklub  1:35.11                 
                     
24  Vica Lucie Axen  2008    171          1:31.55   
  Køge Svømmeklub  1:34.18                 
                     
25  Augusta Johansen  2008    169          1:31.93   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:37.30                 
                     
26  Filippa Tvistholm Jørgens  2008    161          1:33.52   
  Solrød Svømmeklub  1:35.95                 
                     
27  Mille Bækmark  2008    155          1:34.62   
  Albertslund IF  1:42.53                 
                     
28  Emilie Lyngfeldt Boholm  2008    152          1:35.26   
  Haslev Svømmeklub  1:34.63                 
                     
29  Clara Johansen  2008    134          1:39.48   
  Rønne Svømme Klub  1:53.28                 
                     
30  Maja Procter  2008    132          1:39.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:35.98                 
                     
Dagmar Rønnow  2008              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup         </