2020-10-27   12:25:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open, Køge 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2018   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  18:11   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2018         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 16 - 99 år 
Køge Open rekord: Teodor Widerberg (1998) 00:57.43 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas M. Jørgensen  2001    585  28.68        1:00.12   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.71                 
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000    574  28.67        1:00.52   
  Køge Svømmeklub  59.72                 
                     
Mert Kaya  2001    542  28.50        1:01.66   
  Køge Svømmeklub  1:02.39                 
                     
Marius Rasmussen  1999    539  28.91        1:01.77   
  Svømmeklubben Syd  1:02.19                 
                     
Gunnar Widerberg  2000    532  29.34        1:02.06   
  Simklubben Laxen  1:01.88                 
                     
Mads Holm  1998    528  28.55        1:02.21   
  Nakskov Svømme Klub  1:02.33                 
                     
Max Ackermann  1995    523  29.60        1:02.43   
  Simklubben Laxen  1:02.30                 
                     
Asbjørn Floor-Bøjden  2002    521  29.17        1:02.51   
  Vest-Brøndby  1:01.13                 
                     
Andreas L. Damgård  2000    494  30.37        1:03.62   
  Køge Svømmeklub  1:03.77                 
                     
10  August Ryom  2002    493  30.47        1:03.64   
  Køge Svømmeklub  1:04.04                 
                     
11  Roar Andersen  2001    459  29.29        1:05.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.95                 
                     
12  Frederik Kongstad Hansen  2001    457  30.61        1:05.30   
  Haslev Svømmeklub  1:05.12                 
                     
13  Ole Hovmand  2003    441  30.12        1:06.07   
  Svømmeklubben Syd  1:07.35                 
                     
14  Jonathan Eskildsen  2003    433  29.90        1:06.44   
  Køge Svømmeklub  1:08.08                 
                     
15  Jónas Lindenskov Schiller  2003    430          1:06.61   
  Havnar Svimjifelag  1:05.86                 
                     
16  Viktor Eibye  2001    421  31.86        1:07.09   
  Haslev Svømmeklub  1:09.34                 
                     
17  Tobias Lindberg  2003    404  32.69        1:08.01   
  Nakskov Svømme Klub  1:10.90                 
                     
18  Mathias Parkhøi  2003    401  32.45        1:08.17   
  Hvidovre Svømmeklub  1:16.52                 
                     
19  Magnus Juul Hansen  2003    395  31.21        1:08.54   
  Vordingborg Svømme Klub  1:08.84                 
                     
20  Noel Sander Vestergaard  2003    381  33.46        1:09.35   
  Haslev Svømmeklub  1:12.88                 
                     
21  Morten Kilhof  2000    358  33.40        1:10.79   
  Solrød Svømmeklub  1:11.52                 
                     
22  Viktor Holst Rasmussen  2003    356  33.76        1:10.93   
  SVØM Korsør  1:17.38                 
                     
23  Oliver Gadegaard  2003    350  32.71        1:11.31   
  Køge Svømmeklub  1:13.39                 
                     
24  Gustav Hartig-Larsen  2003    349  34.72        1:11.42   
  SVØM Korsør  1:18.23                 
                     
25  Sebastian Hofmann Peterse  2003    337  33.57        1:12.26   
  Nakskov Svømme Klub  1:14.34                 
                     
26  Lucas Nilsson  2003    312          1:14.12   
  Simklubben Laxen  1:14.78                 
                     
27  Brandur A. Matras  2003    311  34.19        1:14.23   
  Ægir Klaksvik  1:17.73                 
                     
28  Jóhannis Erlendsson  2003    290  31.66        1:15.94   
  Havnar Svimjifelag  1:16.52                 
                     
29  Albert U. Thystrup  2003    281  37.38        1:16.78   
  Haslev Svømmeklub  1:18.54                 
                     
30  Tórálvur S. Brestisson  2003    239  36.34        1:20.97   
  Ægir Klaksvik  1:25.24                 
                     
Mads Hauge Sørensen  1997              DSQ  SW7.1 2flyben 50m 
  Køge Svømmeklub  1:03.86                 
                     
Malte Hjalholt  2003              DSQ  sw 7,5 cr.ben50m 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:15.80                 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 14 - 15 år 
Køge Open rekord: Teodor Widerberg (1998) 00:57.43 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Plank  2004    447  29.67        1:05.74   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:07.60                 
                     
Frederik Scheby Petersen  2004    405  30.27        1:07.93   
  Nakskov Svømme Klub  1:08.54                 
                     
Albin Ekstrand  2004    401  30.96        1:08.21   
  Simklubben Laxen  1:11.75                 
                     
Alexander Slente  2004    398  32.25        1:08.38   
  Svømmeklubben Syd  1:10.69                 
                     
Alexander Marcus Englev  2004    393  33.10        1:08.65   
  Greve Svømmeklub  1:08.41                 
                     
Alexander Cueto Rasmussen  2004    392  33.10        1:08.72   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:11.84                 
                     
Holger Flytkjær-Hansen  2004    385  30.91        1:09.13   
  Haslev Svømmeklub  1:09.79                 
                     
Marius Kjær Hoelgaard  2004    374          1:09.77   
  Hvidovre Svømmeklub  1:14.96                 
                     
Tue Vestergaard Jürs  2004    372  33.95        1:09.91   
  Svømmeklubben Syd  1:13.87                 
                     
10  August Anderud  2004    367  32.64        1:10.20   
  Simklubben Laxen  1:09.74                 
                     
11  Emil Søby  2004    364  32.48        1:10.44   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:09.93                 
                     
12  Niklas Jógvan Arge  2004    363  33.41        1:10.49   
  Havnar Svimjifelag  1:12.78                 
                     
13  Christopher Vejlbo Hansen  2005    360  32.72        1:10.69   
  Haslev Svømmeklub  1:12.60                 
                     
14  Sebastian Rendlev  2005    354  32.12        1:11.10   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:14.55                 
                     
15  Kalle Gerner Knudsen  2004    353  34.65        1:11.16   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:18.19                 
                     
16  Erik Olsson  2004    344  33.08        1:11.78   
  Simklubben Laxen  1:11.65                 
                     
17  Daniel Bastholm  2005    340  32.93        1:12.02   
  Greve Svømmeklub  1:10.94                 
                     
18  Nicholas Simson  2005    339  32.83        1:12.08   
  VAT Copenhagen-MK31  1:11.11                 
                     
19  Gustav B. Frederiksen  2004    335  34.67        1:12.38   
  Vordingborg Svømme Klub  1:16.02                 
                     
20  Anton Skov Grell  2004    331          1:12.67   
  Glostrup Svømmeklub  1:14.76                 
                     
21  Konrad Clausen  2005    326  34.96        1:13.06   
  SVØM Korsør  1:14.28                 
                     
22  Theodor Møller  2005    325  35.64        1:13.10   
  Vest-Brøndby  1:14.44                 
                     
23  Philip H. Christensen  2004    324          1:13.22   
  Køge Svømmeklub  1:15.39                 
                     
24  Stefan Rasmussen  2004    315  34.87        1:13.86   
  Svømmeklubben Syd  1:13.77                 
                     
25  Stefan Helding Danielsen  2005    315  34.81        1:13.87   
  Køge Svømmeklub  1:16.90                 
                     
26  Sune Vergmann  2005    313          1:14.05   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:15.10                 
                     
27  Johannes Forsbæk  2004    311  32.94        1:14.17   
  SVØM Korsør  1:16.98                 
                     
28  Alex Baes Maidens  2004    309  34.47        1:14.37   
  VAT Copenhagen-MK31  1:16.45                 
                     
29  Joel Meuller  2004    308  34.35        1:14.44   
  Simklubben Laxen  1:16.53                 
                     
30  Christian Søe Jepsen  2005    305  35.88        1:14.72   
  SVØM Korsør  1:16.41                 
                     
31  Anders Thøgersen  2005    301  33.91        1:14.99   
  Glostrup Svømmeklub  1:16.87                 
                     
32  Simon Swedblom  2004    301  34.66        1:15.05   
  Simklubben Laxen  1:18.43                 
                     
33  Tobias Wiegaard Hansen  2004    289  35.42        1:16.03   
  SVØM Korsør  1:18.45                 
                     
34  Marius Mains  2005    279  36.11        1:16.93   
  Ishøj Svømme Klub  1:17.55                 
                     
35  Villads Brasch Jensen  2004    278  36.45        1:17.00   
  Greve Svømmeklub  1:17.21                 
                     
36  Bence Barnabás Márkus  2005    275  35.92        1:17.26   
  Simklubben Laxen  1:22.76                 
                     
37  August K Madsen  2004    273  34.84        1:17.47   
  Nakskov Svømme Klub  1:17.41                 
                     
38  Mauritz Otzen  2005    263  37.06        1:18.42   
  Vest-Brøndby  1:21.88                 
                     
39  Mathias Olsen  2005    246  38.25        1:20.27   
  Greve Svømmeklub  1:19.32                 
                     
40  Frederik Rasmussen  2005    229  38.95        1:22.13   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:23.67                 
                     
41  Erik Hakopian  2004    226  37.76        1:22.48   
  Simklubben Laxen  1:28.47                 
                     
42  Mathias W. Rasmussen  2005    220  37.85        1:23.22   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:24.23                 
                     
43  Dávid Gislason  2005    219  37.53        1:23.35   
  Havnar Svimjifelag  1:25.11                 
                     
44  Frederik Skytte Nielsen  2005    204  39.94        1:25.39   
  Svømmeklubben Syd  1:33.37                 
                     
45  Anton Ymén  2005    198  40.84        1:26.19   
  Simklubben Laxen  1:33.36                 
                     
46  Villads Lund Larsen  2004    182  40.33        1:28.60   
  Hvidovre Svømmeklub  1:29.51                 
                     
47  Noah Vester Nielsen  2004    174  42.95        1:30.04   
  SVØM Korsør  1:34.21                 
                     
48  August Juel Bragge  2005    172  41.68        1:30.33   
  VAT Copenhagen-MK31  1:28.98                 
                     
Hampus Rosdahl  2005              DSQ  sw 6.2 afsl mave 25m 
  Simklubben Laxen  1:23.72                 
                     
Lucas Møller Larsen  2005              DSQ  sw 7.6 ESB 75m 
  Køge Svømmeklub                   
                     
Nicklas Hampe  2004              DSQ  sw 8.4 ESB 25 m 
  Svømmeklubben Syd  1:51.41                 
                     
Rasmus Capion  2005              DSQ  sw 4.4 tyvstart 
  Vordingborg Svømme Klub  1:17.30                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  23 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark