2019-07-22   03:27:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open, Køge 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2018   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  17:40   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2018         
 
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende 15 - 99 år 
Køge Open rekord: Henriette Brekke (1988) 01:02.89 2013-11-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naya Modin Thomsen  2003    594  31.33        1:07.21   
  Køge Svømmeklub  1:08.27                 
                     
Benedicte Them Jensen  2004    588  32.13        1:07.43   
  Køge Svømmeklub  1:06.87                 
                     
Sofie Bruun Høvring  2004    571  31.41        1:08.10   
  VAT Copenhagen-MK31  1:08.19                 
                     
Tine Petersen  2003    556  32.07        1:08.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:09.90                 
                     
Melanie Eggertsen  2002    543  30.61        1:09.25   
  Nakskov Svømme Klub  1:09.49                 
                     
Josephine Ålenius  2002    541  32.47        1:09.31   
  Simklubben Laxen  1:10.41                 
                     
Caroline Gøttrup Bagge  2003    520  33.55        1:10.25   
  Køge Svømmeklub  1:11.22                 
                     
Freja Petersen  2000    515  32.44        1:10.50   
  Vordingborg Svømme Klub  1:11.87                 
                     
Line Nøhr Petersen  2003    499  34.75        1:11.21   
  Køge Svømmeklub  1:11.59                 
                     
10  Emilia C. R. Olsen  2004    497  33.14        1:11.32   
  VAT Copenhagen-MK31  1:11.19                 
                     
11  Pernille Pedersen  2001    487  32.67        1:11.81   
  Køge Svømmeklub  1:10.24                 
                     
12  Olivia Lildballe Møller  2004    468  32.67        1:12.77   
  Køge Svømmeklub  1:15.15                 
                     
13  Freja Søndergaard  2004    463  34.76        1:13.02   
  Vordingborg Svømme Klub  1:12.88                 
                     
14  Ronja Ró Í Dímun  2004    461  33.08        1:13.10   
  Havnar Svimjifelag  1:14.21                 
                     
15  Petronella Ottosson  2002    461  32.70        1:13.14   
  Simklubben Laxen  1:11.71                 
                     
16  Malan Jóhansdóttir  2004    445  35.14        1:13.98   
  Ægir Klaksvik  1:18.83                 
                     
17  Liva Søby  2004    435  34.03        1:14.58   
  VAT Copenhagen-MK31  1:13.14                 
                     
18  Elin Norrman  2001    433  36.36        1:14.66   
  Simklubben Laxen  1:15.90                 
                     
19  Elsa Jonsson  2004    433  36.36        1:14.69   
  Simklubben Laxen  1:15.73                 
                     
20  Emilia Karlberg  2002    432  33.91        1:14.75   
  Simklubben Laxen  1:12.12                 
                     
21  Mathilde P. Mathiesen  2004    429  34.85        1:14.89   
  Albertslund IF  1:14.54                 
                     
22  Alma Heyn Stage  2004    428  31.86        1:14.98   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
23  Elisabeth Roskær  2004    416  36.51        1:15.67   
  VAT Copenhagen-MK31  1:16.99                 
                     
24  Nanna Udby Laugesen  2004    411  34.70        1:15.98   
  Hvidovre Svømmeklub  1:19.32                 
                     
25  Sarah Aarslew Jensen  2000    407  35.88        1:16.22   
  Køge Svømmeklub  1:14.35                 
                     
26  Julie Wolter  2003    405  36.34        1:16.33   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:17.15                 
                     
27  Sophia Christensen  2003    403  34.15        1:16.45   
  Køge Svømmeklub  1:17.69                 
                     
28  Nomi I. K. Schau  2004    401  36.26        1:16.57   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:17.84                 
                     
29  Mathilde Svendsen  2004    401  36.63        1:16.60   
  Greve Svømmeklub  1:17.79                 
                     
30  Anne Sofie Devantier  2004    397  34.67        1:16.87   
  Hvidovre Svømmeklub                   
                     
31  Lærke Samsø Svenningsen  2002    392  35.45        1:17.20   
  Solrød Svømmeklub  1:20.43                 
                     
32  Miriam Mortensen  2004    389  34.80        1:17.40   
  Havnar Svimjifelag  1:19.06                 
                     
33  Emilia Hedman  2003    389  35.48        1:17.41   
  Simklubben Laxen  1:16.10                 
                     
34  Silja Nøhr Mortensen  2003    388  35.06        1:17.43   
  Albertslund IF  1:23.35                 
                     
35  Laura Thomadsen  2004    384  36.42        1:17.71   
  Albertslund IF  1:23.03                 
                     
36  Sesilia Feilberg  2003    373  36.19        1:18.45   
  Ægir Klaksvik  1:21.80                 
                     
37  Léa Zoé Bingler  2000    367  38.06        1:18.91   
  Vordingborg Svømme Klub  1:16.66                 
                     
38  Anna Højgaard  2004    360  35.28        1:19.39   
  Havnar Svimjifelag  1:21.10                 
                     
39  Nelly Antlöv  2002    357  38.40        1:19.61   
  Simklubben Laxen  1:16.46                 
                     
40  Madeleine Thornsen  2001    357  36.05        1:19.64   
  SVØM Korsør  1:18.87                 
                     
41  Astrid Høffer  2004    352  37.77        1:19.96   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:21.97                 
                     
42  Mirja Sólstein  2003    348  35.51        1:20.31   
  Ægir Klaksvik  1:21.48                 
                     
43  Signe Bagge Møller  2004    344  37.87        1:20.60   
  Svømmeklubben Syd  1:22.34                 
                     
44  Nora Kejser  2004    340  38.16        1:20.96   
  VAT Copenhagen-MK31  1:21.92                 
                     
45  Maria S. Poulsen  2004    338  36.37        1:21.12   
  Havnar Svimjifelag  1:22.88                 
                     
46  Signa Vár Dávadóttir  1998    319  37.77        1:22.62   
  Havnar Svimjifelag  1:22.23                 
                     
47  Tilda Westergren  2004    307  37.70        1:23.69   
  Simklubben Laxen  1:23.12                 
                     
48  Annelisa Joensen  2003    307  39.12        1:23.74   
  Svimjifelagið REYSTI  1:31.40                 
                     
49  Bjørg Ólavsdóttir  2004    301  37.32        1:24.24   
  Havnar Svimjifelag  1:17.26                 
                     
50  Johanna H. Eidesgaard  2004    298  39.53        1:24.53   
  Havnar Svimjifelag  1:19.75                 
                     
51  Bára D. Nattestad  2004    278  41.87        1:26.54   
  Havnar Svimjifelag  1:25.76                 
                     
Amalie Michelsen  2003              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.80                 
                     
Elsebeth Katrina Jógvansd  2002              DNS   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Julie Hansen Schilling  2004              DSQ  sw 4.4 tyvstart 
  Haslev Svømmeklub  1:35.96                 
                     
Sarah Sirek Hansen  2003              DSQ  sw. 4.4 tyvstart 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:14.92                 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende 13 - 14 år 
Køge Open rekord: Henriette Brekke (1988) 01:02.89 2013-11-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thea Mikkelsen  2005    486  33.82        1:11.83   
  Glostrup Svømmeklub  1:14.21                 
                     
Hannah B. Pedersen  2005    478  33.77        1:12.24   
  VAT Copenhagen-MK31  1:12.50                 
                     
Elisabeth Erlendsdóttir  2005    456  32.12        1:13.40   
  Havnar Svimjifelag  1:13.93                 
                     
Petrine R. E. Sørensen  2005    452  32.90        1:13.60   
  Haslev Svømmeklub  1:15.22                 
                     
Annika Britt Larsen  2005    452  34.42        1:13.63   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:16.20                 
                     
Olivia Mai Gustafson  2005    448  34.02        1:13.80   
  Køge Svømmeklub  1:17.52                 
                     
Maya Krogh Brønnicke  2005    444  33.34        1:14.02   
  Køge Svømmeklub  1:13.11                 
                     
Ella Gohr Metz  2005    440  34.35        1:14.29   
  Vest-Brøndby  1:19.06                 
                     
Cille Kirketerp  2005    428  35.52        1:14.93   
  VAT Copenhagen-MK31  1:14.87                 
                     
10  Liva Gottorp Sørensen  2006    423  34.75        1:15.26   
  Vest-Brøndby  1:16.61                 
                     
11  Elisabeth Augusta Englev  2006    418  34.17        1:15.56   
  Greve Svømmeklub  1:14.84                 
                     
12  Sisse Berg Olesen  2005    417  33.98        1:15.61   
  Haslev Svømmeklub  1:18.78                 
                     
13  Andrea Nøhr Petersen  2006    415  35.54        1:15.76   
  Køge Svømmeklub  1:17.51                 
                     
14  Josephine Frederiksen  2005    409  34.42        1:16.11   
  Svømmeklubben Syd  1:17.89                 
                     
15  Julie Brix Østergaard  2006    404  34.46        1:16.41   
  Køge Svømmeklub  1:23.96                 
                     
16  Elida Thornsen  2005    399  35.70        1:16.72   
  SVØM Korsør  1:14.82                 
                     
17  Isa Persson  2006    395  36.52        1:17.01   
  Simklubben Laxen  1:21.82                 
                     
18  Sabrina Meldgaard Pejø  2006    391  36.41        1:17.24   
  Greve Svømmeklub  1:17.83                 
                     
19  Kajsa Salomonsen  2005    388  36.09        1:17.43   
  VAT Copenhagen-MK31  1:17.77                 
                     
20  Alma Møller-Ern  2006    388  36.14        1:17.45   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:19.67                 
                     
21  Beatrice Andersson  2005    387  36.30        1:17.54   
  Simklubben Laxen  1:23.57                 
                     
22  Natascha Packert-Frandsen  2005    386  37.78        1:17.58   
  Vest-Brøndby  1:16.83                 
                     
23  Rikke Therp  2006    384  37.03        1:17.74   
  Vest-Brøndby  1:20.51                 
                     
24  Olivia Laaksonen  2006    381  37.12        1:17.90   
  Simklubben Laxen  1:19.84                 
                     
25  Silje Mathiasen  2006    381  35.43        1:17.92   
  SVØM Korsør  1:19.33                 
                     
26  Filippa Eiler  2005    380  35.61        1:18.00   
  VAT Copenhagen-MK31  1:19.02                 
                     
27  Sarah Ankjær Pedersen  2006    376  36.72        1:18.26   
  Greve Svømmeklub  1:18.43                 
                     
28  Agnes Dalgas Frederiksen  2005    372  36.52        1:18.55   
  Køge Svømmeklub  1:21.60                 
                     
29  Annika Køhn  2005    369  38.14        1:18.75   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:22.16                 
                     
30  Annette Toft  2006    366  38.56        1:18.95   
  Køge Svømmeklub  1:21.39                 
                     
31  Sofie Larsen  2006    362  37.30        1:19.22   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:23.46                 
                     
32  Nancy N. Dam  2005    360  37.58        1:19.40   
  Havnar Svimjifelag  1:16.62                 
                     
33  Dicte Laurberg Vedel  2006    353  36.68        1:19.89   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:19.30                 
                     
34  Mikkeline Timmerman  2005    344  38.06        1:20.60   
  Hvidovre Svømmeklub  1:19.85                 
                     
35  Emilia Gotfredsen  2005    342  36.99        1:20.77   
  Ishøj Svømme Klub  1:21.73                 
                     
36  Maja Ljungdahl  2006    337  38.04        1:21.14   
  Simklubben Laxen  1:23.65                 
                     
37  Anna Blom Bygum  2006    336  38.64        1:21.25   
  Vest-Brøndby  1:23.70                 
                     
38  Mille Hansen  2005    335  38.35        1:21.34   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:27.58                 
                     
39  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    332  40.11        1:21.59   
  Hvidovre Svømmeklub  1:26.92                 
                     
40  Frida Høj Andersen  2005    330  38.87        1:21.75   
  Ishøj Svømme Klub  1:21.89                 
                     
41  Johanna Rasmussen  2006    328  39.56        1:21.86   
  VAT Copenhagen-MK31  1:22.97                 
                     
42  Mathilde U. Thorborg  2005    328  40.13        1:21.90   
  Vest-Brøndby  1:23.24                 
                     
43  Emilie Larsen  2005    327  40.24        1:21.96   
  Svømmeklubben Syd  1:22.54                 
                     
44  Josefine Meng Langhorn  2006    327  36.76        1:21.97   
  Svømmeklubben Syd  1:22.73                 
                     
45  Marie Nissov-Johansen  2006    326  38.90        1:22.03   
  Vest-Brøndby  1:20.10                 
                     
46  Anna Hjorth Christensen  2006    326  38.30        1:22.04   
  Køge Svømmeklub  1:23.05                 
                     
47  Mathilde Hjort Lodstrup  2005    325  38.62        1:22.12   
  Haslev Svømmeklub  1:30.22                 
                     
48  Luna Luminari  2005    325  39.75        1:22.14   
  VAT Copenhagen-MK31  1:22.27                 
                     
49  Elicia Allard  2005    325  39.15        1:22.15   
  Simklubben Laxen  1:22.69                 
                     
49  Lærke Marie Clausen  2005    325  40.13        1:22.15   
  Greve Svømmeklub  1:25.76                 
                     
51  Julie Segato  2005    325  37.53        1:22.16   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:22.80                 
                     
52  Josephine N. Østergaard  2005    325  39.01        1:22.17   
  Svømmeklubben Syd  1:23.99                 
                     
53  Rikke Parkhøi  2006    324  38.41        1:22.22   
  Hvidovre Svømmeklub  1:23.31                 
                     
54  Stina Holmqvist  2006    322  37.99        1:22.39   
  Simklubben Laxen  1:23.52                 
                     
55  Amanda F. Christiansen  2005    319  37.67        1:22.63   
  Vordingborg Svømme Klub  1:23.83                 
                     
56  Birna Isholm  2006    319  39.00        1:22.70   
  Ægir Klaksvik  1:29.11                 
                     
57  Helena Fogh Kronborg  2005    315  38.86        1:23.03   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:26.44                 
                     
58  Sofía Toftegaard  2006    311  37.84        1:23.38   
  Ægir Klaksvik  1:22.79                 
                     
59  Nicoline Mørch Andersen  2005    306  40.23        1:23.79   
  Hvidovre Svømmeklub  1:27.40                 
                     
60  Mille Giolbas  2006    302  40.46        1:24.14   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:23.52                 
                     
61  Luna Hein  2005    285  41.09        1:25.82   
  VAT Copenhagen-MK31  1:31.80                 
                     
62  Malene Dithmar  2006    284  41.35        1:25.93   
  Greve Svømmeklub  1:26.33                 
                     
63  Sophie Amalie Rasmussen  2006    275  41.63        1:26.89   
  Greve Svømmeklub  1:26.32                 
                     
64  Sandra Barisic  2005    257  40.34        1:28.79   
  Simklubben Laxen  1:25.41                 
                     
65  Alberte Berner Mikkelsen  2006    252  41.48        1:29.40   
  Hvidovre Svømmeklub  1:36.88                 
                     
66  Signe Gyldenkærne  2006    249  42.23        1:29.79   
  Vordingborg Svømme Klub  1:27.34                 
                     
67  Marie Skole Sørensen  2006    246  42.44        1:30.14   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:28.67                 
                     
68  Laura Friis Justesen  2006    228  46.09        1:32.41   
  Vordingborg Svømme Klub  1:28.39                 
                     
69  Signe Hofmann Petersen  2006    218  46.57        1:33.85   
  Nakskov Svømme Klub  1:45.80                 
                     
70  Natalie Dang N. Larsen  2006    197  43.17        1:37.05   
  Vordingborg Svømme Klub  1:42.09                 
                     
71  Oddvá Sedea D. Nattestad  2006    184  44.48        1:39.30   
  Havnar Svimjifelag  1:37.14                 
                     
72  Tine Lose  2005    184  45.27        1:39.34   
  Svømmeklubben Syd  1:41.54                 
                     
Sofie Lind  2006              DNS   
  Hvidovre Svømmeklub  1:31.34                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  23 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark