2020-10-24   22:12:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open, Køge 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2018   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  23:25   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2018         
 
 
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Køge Mix 1  2000              1:55.57   
  Køge Svømmeklub  1:54.40                 
  Pernille Pedersen  2001      32.18        32.18   
  Andreas L. Damgård  2000      30.28        1:02.46   
  Rasmus Danielsen  2001      26.45        1:28.91   
  Benedicte Them Jensen  2004      26.66        1:55.57   
                     
Køge Mix 2  2000              1:55.97   
  Køge Svømmeklub  1:56.60                 
  Mert Kaya  2001      28.77        28.77   
  Melanie Degner  2000      34.10        1:02.87   
  August Ryom  2002      26.24        1:29.11   
  Naya Modin Thomsen  2003      26.86        1:55.97   
                     
Simklubben Laxen  1995              1:56.87   
  Simklubben Laxen  1:58.66                 
  Wilma Svensson  2002      31.59        31.59   
  Gunnar Widerberg  2000      30.15        1:01.74   
  Max Ackermann  1995      26.82        1:28.56   
  Karin Widerberg  2003      28.31        1:56.87   
                     
Køge Mix 3  1997              2:00.58   
  Køge Svømmeklub  1:58.00                 
  Elisabeth Them Jensen  2004      33.25        33.25   
  Caroline Gøttrup Bagge  2003      34.27        1:07.52   
  Philip Krogh Brønnicke  2000      27.77        1:35.29   
  Mads Hauge Sørensen  1997      25.29        2:00.58   
                     
Matador Mix Vsk  1995              2:02.22   
  Vordingborg Svømme Klub  2:01.00                 
  Jacob Jensen  1995      29.84        29.84   
  Freja Søndergaard  2004      35.91        1:05.75   
  Magnus Juul Hansen  2003      29.13        1:34.88   
  Freja Petersen  2000      27.34        2:02.22   
                     
Hs Mix 3  2004              2:02.59   
  Havnar Svimjifelag  2:10.00                 
  Jónas Lindenskov Schiller  2003      29.82        29.82   
  Niklas Jógvan Arge  2004      33.18        1:03.00   
  Kristina Í Skála  2005      31.18        1:34.18   
  Ronja Ró Í Dímun  2004      28.41        2:02.59   
                     
Køge Mix 4  2003              2:03.61   
  Køge Svømmeklub  2:06.50                 
  Julie Brix Østergaard  2006      33.08        33.08   
  Line Nøhr Petersen  2003      35.90        1:08.98   
  Jonathan Eskildsen  2003      27.25        1:36.23   
  Bertram Dalgas Frederikse  2003      27.38        2:03.61   
                     
Gti 1  1990              2:03.79   
  GTI                   
  Nicolai D. B. Hansen  2004      30.27        30.27   
  Alexander Marcus Englev  2004      32.68        1:02.95   
  Elisabeth Augusta Englev  2006      31.70        1:34.65   
  Mathilde Svendsen  2004      29.14        2:03.79   
                     
Simklubben Laxen Lag 2  2003              2:04.16   
  Simklubben Laxen  2:05.02                 
  Albin Ekstrand  2004      30.88        30.88   
  Elsa Jonsson  2004      35.62        1:06.50   
  Josephine Ålenius  2002      30.42        1:36.92   
  Lucas Nilsson  2003      27.24        2:04.16   
                     
10  Gti 2  1990              2:04.36   
  GTI                   
  Emma Hebsgaard Nielsen  2003      33.66        33.66   
  Julie Wolter  2003      37.12        1:10.78   
  Nicklas Plank  2004      27.67        1:38.45   
  Oscar Isberg  2004      25.91        2:04.36   
                     
11  Vg17 Beasts  2004              2:06.32   
  VG 17  2:02.00                 
  Daniel Bornhøft Nielsen  2004      31.53        31.53   
  Mathilde U. Thorborg  2005      36.35        1:07.88   
  Thea Mikkelsen  2005      30.67        1:38.55   
  Esben Rasmussen  2004      27.77        2:06.32   
                     
12  Mk Mix 1  2003              2:06.94   
  VAT Copenhagen-MK31  2:04.19                 
  Nicholas Simson  2005      33.02        33.02   
  Louie Hermansen  2004      37.48        1:10.50   
  Sofie Bruun Høvring  2004      28.75        1:39.25   
  Emilia C. R. Olsen  2004      27.69        2:06.94   
                     
13  Køge Mix 5  2003              2:10.13   
  Køge Svømmeklub  2:08.20                 
  Josefine Krumbak  2004      34.27        34.27   
  Philip H. Christensen  2004      38.65        1:12.92   
  Kathrine Sofie Jensen  2003      30.86        1:43.78   
  Mikkel Roed  2004      26.35        2:10.13   
                     
14  Gti 3  1990              2:11.48   
  GTI                   
  Annika Britt Larsen  2005      33.30        33.30   
  Emil Søby  2004      36.69        1:09.99   
  Emilia Gotfredsen  2005      33.84        1:43.83   
  Daniel Bastholm  2005      27.65        2:11.48   
                     
15  Hvidovre 1  2003              2:12.87   
  Hvidovre Svømmeklub                   
  Anton Rytter Bech  2005      33.48        33.48   
  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004      35.24        1:08.72   
  Mikkeline Timmerman  2005      35.14        1:43.86   
  Lærke Dann-Nielsen  2005      29.01        2:12.87   
                     
16  Vg17 Flowers  2004              2:13.24   
  VG 17  2:07.00                 
  Anton Skov Grell  2004      35.19        35.19   
  Natascha Packert-Frandsen  2005      37.24        1:12.43   
  Anders Thøgersen  2005      30.72        1:43.15   
  Ella Gohr Metz  2005      30.09        2:13.24   
                     
17  Ægir Mix 1  2002              2:13.70   
  Ægir Klaksvik                   
  Jonna Joensen  2005      33.72        33.72   
  Malan Jóhansdóttir  2004      38.52        1:12.24   
  Brandur A. Matras  2003      32.73        1:44.97   
  Jónas Á Bergi  2003      28.73        2:13.70   
                     
18  Køge Mix 7  2003              2:16.39   
  Køge Svømmeklub  2:15.70                 
  Stefan Helding Danielsen  2005      33.57        33.57   
  Lucas Emil Heinze  2005      43.70        1:17.27   
  Olivia Lildballe Møller  2004      30.03        1:47.30   
  Sophia Christensen  2003      29.09        2:16.39   
                     
19  Køge Mix 6  2000              2:17.15   
  Køge Svømmeklub  2:13.90                 
  Maya Krogh Brønnicke  2005      35.19        35.19   
  Sarah Aarslew Jensen  2000      39.03        1:14.22   
  Oliver Gadegaard  2003      31.99        1:46.21   
  Lucas Møller Larsen  2005      30.94        2:17.15   
                     
20  Korsør Mix 1  1990              2:17.55   
  SVØM Korsør  2:15.00                 
  Christian Søe Jepsen  2005      35.46        35.46   
  Elida Thornsen  2005      40.62        1:16.08   
  Johannes Forsbæk  2004      30.11        1:46.19   
  Silje Mathiasen  2006      31.36        2:17.55   
                     
21  Gti 5  1990              2:18.47   
  GTI                   
  Nomi I. K. Schau  2004      34.49        34.49   
  Marius Mains  2005      39.10        1:13.59   
  Nicole Damhøj Andersen  2006      33.04        1:46.63   
  Mathias W. Rasmussen  2005      31.84        2:18.47   
                     
22  Stjerne Mix Vsk  2005              2:19.75   
  Vordingborg Svømme Klub  2:22.00                 
  Rasmus Capion  2005      34.14        34.14   
  Gustav B. Frederiksen  2004      35.78        1:09.92   
  Amanda F. Christiansen  2005      37.00        1:46.92   
  Silja Sol Jørgensen  2005      32.83        2:19.75   
                     
23  Gti 4  1990              2:21.09   
  GTI                   
  Mathias Olsen  2005      37.65        37.65   
  Sarah Ankjær Pedersen  2006      39.51        1:17.16   
  Villads Brasch Jensen  2004      33.75        1:50.91   
  Sabrina Meldgaard Pejø  2006      30.18        2:21.09   
                     
24  Hs Mix 1  2005              2:36.94   
  Havnar Svimjifelag  2:20.50                 
  Miriam Mortensen  2004      36.66        36.66   
  Bjørg Ólavsdóttir  2004      43.53        1:20.19   
  Erling Erlendsson  2007      37.95        1:58.14   
  Jögvan I Skala  2008      38.80        2:36.94   
                     
Hs Mix 2  2004              DSQ  SW8.4 ESB v 75M 
  Havnar Svimjifelag  2:18.00                 
  Elisabeth Erlendsdóttir  2005      33.10        33.10   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  23 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  23:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark