2020-10-21   23:46:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open, Køge 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2018   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  20:28   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2018         
 
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
Køge Open rekord: Jacob Holst (1991) 01:56.47 2000-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Holm  1998    669  27.29  56.29  1:24.98    1:53.61  16-99 Aldersgruppe Rekord 
  Nakskov Svømme Klub  1:52.40                 
                     
Marius Rasmussen  1999    625  27.44  56.67  1:26.28    1:56.19   
  Svømmeklubben Syd  1:52.38                 
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000    615  26.98  56.43  1:26.78    1:56.80   
  Køge Svømmeklub  1:55.11                 
                     
Rasmus Danielsen  2001    605  26.62  55.90  1:26.54    1:57.49   
  Køge Svømmeklub  1:57.68                 
                     
Ferdinand Wahl  2000    595  27.77  57.47  1:27.96    1:58.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:56.69                 
                     
August Ryom  2002    577  26.74  57.08  1:28.19    1:59.33   
  Køge Svømmeklub  2:01.16                 
                     
Mads Haugård Hansen  2000    560  27.91  58.18  1:29.20    2:00.52   
  Hvidovre Svømmeklub  2:02.77                 
                     
Jacob Sanchez Witthøfft  2001    553  28.03  58.46  1:29.78    2:01.00   
  Nakskov Svømme Klub  1:59.42                 
                     
Frederik Emil Bækgaard  2002    530  28.45  59.74  1:30.66    2:02.76   
  Vest-Brøndby  2:07.65                 
                     
10  Mikkel Jørgensen  2003    484  28.86  1:00.57  1:33.79    2:06.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:05.92                 
                     
11  Xander Pontoppidan  2003    462  30.08  1:02.49  1:35.46    2:08.51   
  Hvidovre Svømmeklub  2:11.72                 
                     
12  Tobias Lindberg  2003    445  30.83  1:04.60  1:38.04    2:10.13   
  Nakskov Svømme Klub  2:11.84                 
                     
13  Magnus Juul Hansen  2003    439  29.26  1:01.83  1:36.58    2:10.68   
  Vordingborg Svømme Klub  2:12.26                 
                     
14  Viktor Eibye  2001    438  30.00  1:03.69  1:38.09    2:10.80   
  Haslev Svømmeklub  2:10.46                 
                     
15  Valdemar Piihl Hansen  2001    426  29.50  1:02.67  1:36.78    2:11.97   
  Nakskov Svømme Klub  2:05.79                 
                     
16  Morten Kilhof  2000    422  30.04  1:04.34  1:39.55    2:12.48   
  Solrød Svømmeklub  2:11.70                 
                     
17  Viktor Holst Rasmussen  2003    398  23.86  1:06.14  1:41.21    2:15.03   
  SVØM Korsør  2:21.08                 
                     
18  Lucas Nilsson  2003    385  30.84  1:06.16  1:42.07    2:16.52   
  Simklubben Laxen  2:20.33                 
                     
19  Sebastian Hofmann Peterse  2003    384  30.79  1:05.23  1:40.81    2:16.61   
  Nakskov Svømme Klub  2:18.07                 
                     
20  Oliver Gadegaard  2003    377  31.85  1:07.48  1:43.40    2:17.55   
  Køge Svømmeklub  2:25.04                 
                     
21  Gustav Hartig-Larsen  2003    355  32.07  1:07.67  1:45.15    2:20.31   
  SVØM Korsør  2:20.96                 
                     
22  Andreas Hausner  1999    309  33.15  1:10.05  1:49.00    2:26.93   
  Nakskov Svømme Klub  2:19.72                 
                     
Jóhannis Erlendsson  2003              DNS   
  Havnar Svimjifelag  2:20.10                 
                     
Nikolai Pagh Pedersen  2002              DNS   
  Nakskov Svømme Klub  2:05.48                 
                     
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
Køge Open rekord: Jacob Holst (1991) 01:56.47 2000-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Isberg  2004    535  28.52  59.77  1:31.52    2:02.39   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:03.11                 
                     
Nicklas Plank  2004    509  28.74  59.96  1:32.12    2:04.43   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:06.93                 
                     
Nicolai D. B. Hansen  2004    474  29.54  1:01.95  1:34.76    2:07.36   
  Greve Svømmeklub  2:08.96                 
                     
Tobias Bjørnsteen  2005    474  29.94  1:01.85  1:34.79    2:07.39   
  Svømmeklubben Syd  2:07.65                 
                     
Daniel Bornhøft Nielsen  2004    452  29.23  1:02.28  1:35.73    2:09.48   
  Vest-Brøndby  2:11.85                 
                     
Alexander Slente  2004    439  30.54  1:04.20  1:37.77    2:10.73   
  Svømmeklubben Syd  2:11.58                 
                     
Jeppe Kjær  2004    431  30.62  1:05.02  1:38.85    2:11.50   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:15.66                 
                     
Konrad Clausen  2005    423  30.98  1:05.07  1:39.46    2:12.37   
  SVØM Korsør  2:11.54                 
                     
Marius Kjær Hoelgaard  2004    417  30.70  1:04.60  1:38.73    2:12.92   
  Hvidovre Svømmeklub  2:14.51                 
                     
10  August Anderud  2004    415  30.28  1:03.66  1:38.67    2:13.14   
  Simklubben Laxen  2:09.42                 
                     
11  Erik Olsson  2004    414  30.04  1:04.29  1:39.35    2:13.31   
  Simklubben Laxen  2:11.75                 
                     
12  Kalle Gerner Knudsen  2004    409  31.63  1:05.96  1:39.95    2:13.85   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:16.16                 
                     
13  Joel Meuller  2004    408  30.43  1:04.69  1:39.79    2:13.93   
  Simklubben Laxen  2:19.09                 
                     
14  Stefan Rasmussen  2004    405  31.22  1:05.43  1:39.87    2:14.29   
  Svømmeklubben Syd  2:11.45                 
                     
15  Nicholas Simson  2005    392  31.32  1:06.35  1:41.67    2:15.70   
  VAT Copenhagen-MK31  2:18.02                 
                     
16  Daniel Bastholm  2005    391  31.57  1:05.78  1:41.02    2:15.78   
  Greve Svømmeklub  2:20.32                 
                     
17  Johannes Forsbæk  2004    389  31.78  1:06.37  1:41.11    2:16.08   
  SVØM Korsør  2:16.11                 
                     
18  Louie Hermansen  2004    384  32.49  1:07.11  1:42.61    2:16.71   
  VAT Copenhagen-MK31  2:15.18                 
                     
19  Alexander Marcus Englev  2004    382  32.08  1:07.66  1:42.82    2:16.88   
  Greve Svømmeklub  2:18.97                 
                     
20  Tue Vestergaard Jürs  2004    371  32.66  1:08.00  1:43.49    2:18.27   
  Svømmeklubben Syd  2:25.70                 
                     
21  Esben Rasmussen  2004    370  30.77  1:07.09  1:44.47    2:18.41   
  Vest-Brøndby  2:12.64                 
                     
21  Gustav B. Frederiksen  2004    370  32.18  1:07.35  1:42.87    2:18.41   
  Vordingborg Svømme Klub  2:18.25                 
                     
23  Alex Baes Maidens  2004    366  32.03  1:07.96  1:44.04    2:18.82   
  VAT Copenhagen-MK31  2:18.88                 
                     
24  Simon Swedblom  2004    360  32.21  1:07.60  1:44.12    2:19.68   
  Simklubben Laxen  2:18.32                 
                     
25  Bertram T. Aunsholm  2004    353  32.93  1:08.56  1:44.85    2:20.57   
  Hvidovre Svømmeklub  2:25.68                 
                     
26  Sune Vergmann  2005    348  32.94  1:09.61  1:45.97    2:21.25   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:21.60                 
                     
27  Tobias Wiegaard Hansen  2004    344  31.73  1:08.81  1:46.18    2:21.70   
  SVØM Korsør  2:19.89                 
                     
28  Stefan Helding Danielsen  2005    341  33.30  1:09.38  1:46.02    2:22.14   
  Køge Svømmeklub  2:22.18                 
                     
29  Rasmus Capion  2005    337  33.33  1:09.71  1:47.14    2:22.69   
  Vordingborg Svømme Klub  2:33.02                 
                     
30  Anders Thøgersen  2005    319  33.56  1:09.92  1:47.76    2:25.28   
  Glostrup Svømmeklub  2:32.43                 
                     
31  Christian Søe Jepsen  2005    301  33.91  1:12.28  1:50.95    2:28.15   
  SVØM Korsør  2:43.99                 
                     
32  Frederik Skytte Nielsen  2005    290  34.79  1:14.00  1:52.74    2:29.99   
  Svømmeklubben Syd  2:33.37                 
                     
33  Villads Brasch Jensen  2004    286  34.97  1:13.90  1:52.34    2:30.65   
  Greve Svømmeklub  2:33.44                 
                     
34  Marius Mains  2005    286  34.30  1:13.40  1:52.75    2:30.78   
  Ishøj Svømme Klub  2:36.05                 
                     
35  Mathias Olsen  2005    284  35.23  1:14.43  1:54.05    2:31.15   
  Greve Svømmeklub  2:38.19                 
                     
36  Sigurd Chistopher Vickery  2005    281  34.64  1:12.97  1:52.58    2:31.65   
  Vest-Brøndby  2:36.50                 
                     
37  Villads Lund Larsen  2004    274  35.98  1:14.65  1:54.37    2:32.91   
  Hvidovre Svømmeklub  2:32.43                 
                     
38  Hampus Rosdahl  2005    272  36.21  1:15.87  1:54.91    2:33.24   
  Simklubben Laxen  2:35.45                 
                     
39  Lucas Emil Heinze  2005    270  34.80  1:15.94  1:55.96    2:33.71   
  Køge Svømmeklub  2:39.12                 
                     
40  Bence Barnabás Márkus  2005    269  34.38  1:12.25  1:53.53    2:33.80   
  Simklubben Laxen  2:47.64                 
                     
41  Frederik Rasmussen  2005    260  35.55  1:14.94  1:55.95    2:35.53   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:35.09                 
                     
42  Anton Ymén  2005    247  35.50  1:16.16  1:57.56    2:38.30   
  Simklubben Laxen  2:44.31                 
                     
43  Dávid Gislason  2005    237  36.74  1:17.57  1:59.68    2:40.36   
  Havnar Svimjifelag  2:44.56                 
                     
44  Noah Vester Nielsen  2004    196  38.24  1:22.14  2:06.50    2:50.90   
  SVØM Korsør  2:56.12                 
                     
45  August Larsen  2005    177  39.46  1:24.76  2:11.38    2:56.76   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
46  Nicklas Hampe  2004    114    1:37.53      3:24.66   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Erik Hakopian  2004              DNF   
  Simklubben Laxen  2:49.36                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  23 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark