2020-10-21   23:54:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open, Køge 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2018   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  19:35   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2018         
 
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
Køge Open rekord: Naya Modin Thomsen (2003) 02:06.63 2017-11-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naya Modin Thomsen  2003    687  28.73  1:00.01  1:32.82    2:05.14  15-99 Aldersgruppe Rekord 
  Køge Svømmeklub  2:05.26                 
                     
Liva Schmid  2000    652  29.76  1:01.56  1:34.26    2:07.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:09.37                 
                     
Caroline Gøttrup Bagge  2003    615  30.32  1:03.81  1:37.56    2:09.81   
  Køge Svømmeklub  2:09.98                 
                     
Sofie Bruun Høvring  2004    609  30.44  1:03.23  1:36.57    2:10.27   
  VAT Copenhagen-MK31  2:09.13                 
                     
Emilie Meng  2003    603  30.09  1:03.61  1:37.32    2:10.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:13.93                 
                     
Laura Findahl Andersen  2001    586  30.61  1:03.71  1:38.00    2:11.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:06.39                 
                     
Emilia C. R. Olsen  2004    577  30.75  1:03.67  1:38.40    2:12.59   
  VAT Copenhagen-MK31  2:08.07                 
                     
Line Nøhr Petersen  2003    560  31.23  1:05.52  1:40.28    2:13.93   
  Køge Svømmeklub  2:13.55                 
                     
Mathilde Yde Munkebæk  2003    556  30.86  1:05.26  1:40.23    2:14.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.03                 
                     
10  Benedicte Them Jensen  2004    553  30.55  1:04.70  1:39.88    2:14.47   
  Køge Svømmeklub  2:23.87                 
                     
11  Thippe de Neergaard  2003    544  30.99  1:05.12  1:40.49    2:15.22   
  VAT Copenhagen-MK31  2:13.65                 
                     
12  Luna Fyller Jacobsen  2003    530  31.06  1:05.38  1:41.23    2:16.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.03                 
                     
13  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    511  32.13  1:07.28  1:42.89    2:18.06   
  Ishøj Svømme Klub  2:17.99                 
                     
14  Julie Bruun Jørgensen  2003    495  32.30  1:07.30  1:43.46    2:19.58   
  Svømmeklubben Syd  2:16.72                 
                     
15  Isabella Rosenberg  2003    494  32.86  1:07.99  1:43.90    2:19.62   
  VAT Copenhagen-MK31  2:18.37                 
                     
16  Elsa Jonsson  2004    471  32.75  1:08.73  1:45.83    2:21.92   
  Simklubben Laxen  2:22.82                 
                     
17  Emilia Hedman  2003    470  32.17  1:07.98  1:45.38    2:22.02   
  Simklubben Laxen  2:22.21                 
                     
18  Elisabeth Roskær  2004    466  33.17  1:08.97  1:45.64    2:22.36   
  VAT Copenhagen-MK31  2:18.98                 
                     
19  Freja Gjerløv  2003    465  31.98  1:08.04  1:45.27    2:22.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:24.01                 
                     
20  Malan Jóhansdóttir  2004    464  33.14  1:09.30  1:46.48    2:22.57   
  Ægir Klaksvik  2:26.76                 
                     
21  Sarah Aarslew Jensen  2000    463  32.52  1:08.93  1:46.43    2:22.73   
  Køge Svømmeklub  2:16.68                 
                     
22  Nomi I. K. Schau  2004    451  34.04  1:11.12  1:47.88    2:23.94   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:26.06                 
                     
23  Mathilde P. Mathiesen  2004    449  33.36  1:10.29  1:47.17    2:24.13   
  Albertslund IF  2:24.68                 
                     
24  Julie Wolter  2003    420  34.46  1:11.87  1:49.89    2:27.43   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:24.96                 
                     
25  Maya Baltser  2004    407  33.84  1:12.29  1:51.36    2:29.01   
  Nakskov Svømme Klub  2:32.73                 
                     
26  Laura Thomadsen  2004    404  34.67  1:12.77  1:51.04    2:29.32   
  Albertslund IF  2:37.17                 
                     
27  Clara Schmedes  2004    403  34.63  1:11.85  1:50.44    2:29.41   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:25.30                 
                     
28  Mathilde Svendsen  2004    400  33.77  1:11.70  1:51.31    2:29.80   
  Greve Svømmeklub  2:33.82                 
                     
29  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004    397  34.13  1:12.23  1:51.11    2:30.18   
  Svømmeklubben Syd  2:29.89                 
                     
30  Nynne Jakobsen  2004    397  33.05  1:10.74  1:50.34    2:30.24   
  Haslev Svømmeklub  2:29.84                 
                     
31  Miriam Mortensen  2004    394  34.30  1:12.83  1:52.62    2:30.54   
  Havnar Svimjifelag  2:32.47                 
                     
32  Signe Bagge Møller  2004    388  33.82  1:12.57  1:52.37    2:31.37   
  Svømmeklubben Syd  2:33.01                 
                     
33  Nicoline Hansen  2004    384  32.84  1:10.25  1:50.88    2:31.80   
  Haslev Svømmeklub  2:27.13                 
                     
34  Anne Sofie Devantier  2004    376  33.94  1:12.07  1:52.49    2:32.99   
  Hvidovre Svømmeklub                   
                     
35  Anna Højgaard  2004    359  33.66  1:13.45  1:55.17    2:35.37   
  Havnar Svimjifelag  3:03.74                 
                     
36  Annelisa Joensen  2003    321  36.01  1:16.29  1:59.56    2:41.23   
  Svimjifelagið REYSTI  2:45.64                 
                     
37  Malou Hansen  2004    311  37.01  1:18.60  2:01.05    2:42.94   
  Nakskov Svømme Klub  2:44.35                 
                     
38  Tilda Westergren  2004    292  36.82  1:18.95  2:03.84    2:46.43   
  Simklubben Laxen  2:45.24                 
                     
39  Bára D. Nattestad  2004    289  37.28  1:20.82  2:05.53    2:46.99   
  Havnar Svimjifelag  2:49.16                 
                     
40  Cazzandra Lindblad  2003    287  37.68  1:22.47  2:06.15    2:47.39   
  Simklubben Laxen  2:36.97                 
                     
Amalie Michelsen  2003              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.76                 
                     
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
Køge Open rekord: Naya Modin Thomsen (2003) 02:06.63 2017-11-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maya Krogh Brønnicke  2005    541  31.71  1:07.00  1:42.26    2:15.51   
  Køge Svømmeklub  2:17.09                 
                     
Liva Lund Hansen  2005    536  31.84  1:06.93  1:42.02    2:15.94   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:17.92                 
                     
Lærke Dann-Nielsen  2005    510  32.24  1:06.87  1:42.37    2:18.20   
  Hvidovre Svømmeklub  2:21.57                 
                     
Jonna Joensen  2005    506  31.46  1:06.93  1:42.83    2:18.52   
  Ægir Klaksvik  2:20.68                 
                     
Annika Køhn  2005    489  33.39  1:10.30  1:46.19    2:20.11   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:26.11                 
                     
Filippa Eiler  2005    487  32.22  1:08.50  1:44.49    2:20.31   
  VAT Copenhagen-MK31  2:18.91                 
                     
Mikkeline Timmerman  2005    463  32.15  1:08.82  1:45.56    2:22.71   
  Hvidovre Svømmeklub  2:24.00                 
                     
Ella Gohr Metz  2005    460  33.21  1:10.06  1:46.88    2:23.01   
  Vest-Brøndby  2:26.40                 
                     
Elida Thornsen  2005    460  33.15  1:10.00  1:46.84    2:23.03   
  SVØM Korsør  2:22.18                 
                     
10  Sabrina Meldgaard Pejø  2006    456  33.31  1:10.54  1:48.18    2:23.41   
  Greve Svømmeklub  2:26.59                 
                     
11  Josephine Frederiksen  2005    454  32.73  1:08.86  1:46.31    2:23.64   
  Svømmeklubben Syd  2:23.16                 
                     
12  Kajsa Salomonsen  2005    446  33.44  1:11.77  1:48.56    2:24.49   
  VAT Copenhagen-MK31  2:27.88                 
                     
13  Klara-Sofie Bollmann  2006    439  33.61  1:11.00  1:48.82    2:25.28   
  Køge Svømmeklub  2:28.49                 
                     
14  Helena Fogh Kronborg  2005    432  34.75  1:11.96  1:49.41    2:26.04   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:32.88                 
                     
15  Freya Ry Nielsen  2005    432  33.61  1:09.77  1:48.40    2:26.08   
  Glostrup Svømmeklub  2:27.91                 
                     
16  Nancy N. Dam  2005    416  34.27  1:12.28  1:51.06    2:27.90   
  Havnar Svimjifelag  2:27.10                 
                     
17  Birna Isholm  2006    411  34.79  1:12.69  1:51.14    2:28.41   
  Ægir Klaksvik  2:45.08                 
                     
18  Leonora M Postgaard  2006    406  34.41  1:12.46  1:50.85    2:29.12   
  Glostrup Svømmeklub  2:31.92                 
                     
19  Isa Persson  2006    404  34.25  1:12.95  1:52.30    2:29.32   
  Simklubben Laxen  2:33.84                 
                     
20  Natascha Packert-Frandsen  2005    397  34.50  1:13.04  1:52.33    2:30.13   
  Vest-Brøndby  2:33.88                 
                     
21  Maica Jensen  2006    393  33.98  1:12.36  1:52.30    2:30.74   
  Hvidovre Svømmeklub  2:34.37                 
                     
22  Elisabeth Augusta Englev  2006    391  34.52  1:13.75  1:53.90    2:30.89   
  Greve Svømmeklub  2:33.59                 
                     
23  Alberte Crone Larsen  2006    391  34.36  1:12.63  1:52.86    2:30.99   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:34.05                 
                     
24  Lærke Marie Clausen  2005    386  36.38  1:14.41  1:53.39    2:31.56   
  Greve Svømmeklub  2:37.75                 
                     
25  Liva Gottorp Sørensen  2006    381  34.92  1:14.95  1:54.92    2:32.31   
  Vest-Brøndby  2:37.06                 
                     
26  Dicte Laurberg Vedel  2006    378  36.18  1:15.69  1:55.34    2:32.62   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:38.70                 
                     
27  Nicole Damhøj Andersen  2006    370  36.11  1:15.62  1:55.78    2:33.74   
  Greve Svømmeklub  2:41.45                 
                     
28  Luna Luminari  2005    364  35.68  1:15.24  1:55.97    2:34.62   
  VAT Copenhagen-MK31  2:37.65                 
                     
29  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    363  36.36  1:16.04  1:56.14    2:34.71   
  Hvidovre Svømmeklub  2:40.41                 
                     
30  Sarah Ankjær Pedersen  2006    363  37.55  1:17.33  1:57.89    2:34.79   
  Greve Svømmeklub  2:51.04                 
                     
31  Johanna Rasmussen  2006    362  35.76  1:15.15  1:55.49    2:34.94   
  VAT Copenhagen-MK31  2:37.88                 
                     
32  Mille Giolbas  2006    361  35.91  1:15.47  1:56.01    2:34.99   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:41.34                 
                     
33  Beatrice Andersson  2005    353  34.54  1:14.20  1:55.68    2:36.15   
  Simklubben Laxen  2:36.15                 
                     
34  Emilia Gotfredsen  2005    341  35.75  1:17.08  1:59.17    2:38.02   
  Ishøj Svømme Klub  2:40.62                 
                     
35  Amanda F. Christiansen  2005    339  35.75  1:15.96  1:57.97    2:38.31   
  Vordingborg Svømme Klub  2:35.56                 
                     
36  Marie Skole Sørensen  2006    307  37.58  1:19.91  2:04.16    2:43.57   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:43.24                 
                     
37  Emmalina Ottosson  2005    307  36.55  1:17.55  2:02.05    2:43.64   
  Simklubben Laxen  2:44.04                 
                     
38  Alberte Berner Mikkelsen  2006    288  39.06  1:22.91  2:06.83    2:47.10   
  Hvidovre Svømmeklub  2:55.61                 
                     
39  Malene Dithmar  2006    271  39.82  1:24.05  2:08.91    2:50.52   
  Greve Svømmeklub  3:01.16                 
                     
40  Mathilde Willumsen  2006    259  38.87  1:24.08  2:09.36    2:53.11   
  Greve Svømmeklub  2:46.86                 
                     
41  Laura Friis Justesen  2006    231  41.09  1:28.27  2:15.10    2:59.74   
  Vordingborg Svømme Klub  3:12.64                 
                     
42  Natalie Dang N. Larsen  2006    215  41.83  1:29.83  2:18.26    3:04.08   
  Vordingborg Svømme Klub  3:12.18                 
                     
43  Regina Sander-Bjerge  2006    172  44.02  1:33.39  2:25.83    3:18.37   
  Svømmeklubben Syd  3:33.71                 
                     
Signe Gyldenkærne  2006              DNF   
  Vordingborg Svømme Klub  3:02.89                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  23 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark