2020-10-21   23:05:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open, Køge 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2018   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  17:40   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2018         
 
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende 15 - 99 år 
Køge Open rekord: Henriette Brekke (1988) 01:02.89 2013-11-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naya Modin Thomsen  2003    594  31.33        1:07.21   
  Køge Svømmeklub  1:08.27                 
                     
Benedicte Them Jensen  2004    588  32.13        1:07.43   
  Køge Svømmeklub  1:06.87                 
                     
Sofie Bruun Høvring  2004    571  31.41        1:08.10   
  VAT Copenhagen-MK31  1:08.19                 
                     
Tine Petersen  2003    556  32.07        1:08.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:09.90                 
                     
Melanie Eggertsen  2002    543  30.61        1:09.25   
  Nakskov Svømme Klub  1:09.49                 
                     
Josephine Ålenius  2002    541  32.47        1:09.31   
  Simklubben Laxen  1:10.41                 
                     
Caroline Gøttrup Bagge  2003    520  33.55        1:10.25   
  Køge Svømmeklub  1:11.22                 
                     
Freja Petersen  2000    515  32.44        1:10.50   
  Vordingborg Svømme Klub  1:11.87                 
                     
Line Nøhr Petersen  2003    499  34.75        1:11.21   
  Køge Svømmeklub  1:11.59                 
                     
10  Emilia C. R. Olsen  2004    497  33.14        1:11.32   
  VAT Copenhagen-MK31  1:11.19                 
                     
11  Pernille Pedersen  2001    487  32.67        1:11.81   
  Køge Svømmeklub  1:10.24                 
                     
12  Olivia Lildballe Møller  2004    468  32.67        1:12.77   
  Køge Svømmeklub  1:15.15                 
                     
13  Freja Søndergaard  2004    463  34.76        1:13.02   
  Vordingborg Svømme Klub  1:12.88                 
                     
14  Ronja Ró Í Dímun  2004    461  33.08        1:13.10   
  Havnar Svimjifelag  1:14.21                 
                     
15  Petronella Ottosson  2002    461  32.70        1:13.14   
  Simklubben Laxen  1:11.71                 
                     
16  Malan Jóhansdóttir  2004    445  35.14        1:13.98   
  Ægir Klaksvik  1:18.83                 
                     
17  Liva Søby  2004    435  34.03        1:14.58   
  VAT Copenhagen-MK31  1:13.14                 
                     
18  Elin Norrman  2001    433  36.36        1:14.66   
  Simklubben Laxen  1:15.90                 
                     
19  Elsa Jonsson  2004    433  36.36        1:14.69   
  Simklubben Laxen  1:15.73                 
                     
20  Emilia Karlberg  2002    432  33.91        1:14.75   
  Simklubben Laxen  1:12.12                 
                     
21  Mathilde P. Mathiesen  2004    429  34.85        1:14.89   
  Albertslund IF  1:14.54                 
                     
22  Alma Heyn Stage  2004    428  31.86        1:14.98   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
23  Elisabeth Roskær  2004    416  36.51        1:15.67   
  VAT Copenhagen-MK31  1:16.99                 
                     
24  Nanna Udby Laugesen  2004    411  34.70        1:15.98   
  Hvidovre Svømmeklub  1:19.32                 
                     
25  Sarah Aarslew Jensen  2000    407  35.88        1:16.22   
  Køge Svømmeklub  1:14.35                 
                     
26  Julie Wolter  2003    405  36.34        1:16.33   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:17.15                 
                     
27  Sophia Christensen  2003    403  34.15        1:16.45   
  Køge Svømmeklub  1:17.69                 
                     
28  Nomi I. K. Schau  2004    401  36.26        1:16.57   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:17.84                 
                     
29  Mathilde Svendsen  2004    401  36.63        1:16.60   
  Greve Svømmeklub  1:17.79                 
                     
30  Anne Sofie Devantier  2004    397  34.67        1:16.87   
  Hvidovre Svømmeklub                   
                     
31  Lærke Samsø Svenningsen  2002    392  35.45        1:17.20   
  Solrød Svømmeklub  1:20.43                 
                     
32  Miriam Mortensen  2004    389  34.80        1:17.40   
  Havnar Svimjifelag  1:19.06                 
                     
33  Emilia Hedman  2003    389  35.48        1:17.41   
  Simklubben Laxen  1:16.10                 
                     
34  Silja Nøhr Mortensen  2003    388  35.06        1:17.43   
  Albertslund IF  1:23.35                 
                     
35  Laura Thomadsen  2004    384  36.42        1:17.71   
  Albertslund IF  1:23.03                 
                     
36  Sesilia Feilberg  2003    373  36.19        1:18.45   
  Ægir Klaksvik  1:21.80                 
                     
37  Léa Zoé Bingler  2000    367  38.06        1:18.91   
  Vordingborg Svømme Klub  1:16.66                 
                     
38  Anna Højgaard  2004    360  35.28        1:19.39   
  Havnar Svimjifelag  1:21.10                 
                     
39  Nelly Antlöv  2002    357  38.40        1:19.61   
  Simklubben Laxen  1:16.46                 
                     
40  Madeleine Thornsen  2001    357  36.05        1:19.64   
  SVØM Korsør  1:18.87                 
                     
41  Astrid Høffer  2004    352  37.77        1:19.96   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:21.97                 
                     
42  Mirja Sólstein  2003    348  35.51        1:20.31   
  Ægir Klaksvik  1:21.48                 
                     
43  Signe Bagge Møller  2004    344  37.87        1:20.60   
  Svømmeklubben Syd  1:22.34                 
                     
44  Nora Kejser  2004    340  38.16        1:20.96   
  VAT Copenhagen-MK31  1:21.92                 
                     
45  Maria S. Poulsen  2004    338  36.37        1:21.12   
  Havnar Svimjifelag  1:22.88                 
                     
46  Signa Vár Dávadóttir  1998    319  37.77        1:22.62   
  Havnar Svimjifelag  1:22.23                 
                     
47  Tilda Westergren  2004    307  37.70        1:23.69   
  Simklubben Laxen  1:23.12                 
                     
48  Annelisa Joensen  2003    307  39.12        1:23.74   
  Svimjifelagið REYSTI  1:31.40                 
                     
49  Bjørg Ólavsdóttir  2004    301  37.32        1:24.24   
  Havnar Svimjifelag  1:17.26                 
                     
50  Johanna H. Eidesgaard  2004    298  39.53        1:24.53   
  Havnar Svimjifelag  1:19.75                 
                     
51  Bára D. Nattestad  2004    278  41.87        1:26.54   
  Havnar Svimjifelag  1:25.76                 
                     
Amalie Michelsen  2003              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.80                 
                     
Elsebeth Katrina Jógvansd  2002              DNS   
  Ægir Klaksvik                   
                     
Julie Hansen Schilling  2004              DSQ  sw 4.4 tyvstart 
  Haslev Svømmeklub  1:35.96                 
                     
Sarah Sirek Hansen  2003              DSQ  sw. 4.4 tyvstart 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:14.92                 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende 13 - 14 år 
Køge Open rekord: Henriette Brekke (1988) 01:02.89 2013-11-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thea Mikkelsen  2005    486  33.82        1:11.83   
  Glostrup Svømmeklub  1:14.21                 
                     
Hannah B. Pedersen  2005    478  33.77        1:12.24   
  VAT Copenhagen-MK31  1:12.50                 
                     
Elisabeth Erlendsdóttir  2005    456  32.12        1:13.40   
  Havnar Svimjifelag  1:13.93                 
                     
Petrine R. E. Sørensen  2005    452  32.90        1:13.60   
  Haslev Svømmeklub  1:15.22                 
                     
Annika Britt Larsen  2005    452  34.42        1:13.63   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:16.20                 
                     
Olivia Mai Gustafson  2005    448  34.02        1:13.80   
  Køge Svømmeklub  1:17.52                 
                     
Maya Krogh Brønnicke  2005    444  33.34        1:14.02   
  Køge Svømmeklub  1:13.11                 
                     
Ella Gohr Metz  2005    440  34.35        1:14.29   
  Vest-Brøndby  1:19.06                 
                     
Cille Kirketerp  2005    428  35.52        1:14.93   
  VAT Copenhagen-MK31  1:14.87                 
                     
10  Liva Gottorp Sørensen  2006    423  34.75        1:15.26   
  Vest-Brøndby  1:16.61                 
                     
11  Elisabeth Augusta Englev  2006    418  34.17        1:15.56   
  Greve Svømmeklub  1:14.84                 
                     
12  Sisse Berg Olesen  2005    417  33.98        1:15.61   
  Haslev Svømmeklub  1:18.78                 
                     
13  Andrea Nøhr Petersen  2006    415  35.54        1:15.76   
  Køge Svømmeklub  1:17.51                 
                     
14  Josephine Frederiksen  2005    409  34.42        1:16.11   
  Svømmeklubben Syd  1:17.89                 
                     
15  Julie Brix Østergaard  2006    404  34.46        1:16.41   
  Køge Svømmeklub  1:23.96                 
                     
16  Elida Thornsen  2005    399  35.70        1:16.72   
  SVØM Korsør  1:14.82                 
                     
17  Isa Persson  2006    395  36.52        1:17.01   
  Simklubben Laxen  1:21.82                 
                     
18  Sabrina Meldgaard Pejø  2006    391  36.41        1:17.24   
  Greve Svømmeklub  1:17.83                 
                     
19  Kajsa Salomonsen  2005    388  36.09        1:17.43   
  VAT Copenhagen-MK31  1:17.77                 
                     
20  Alma Møller-Ern  2006    388  36.14        1:17.45   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:19.67                 
                     
21  Beatrice Andersson  2005    387  36.30        1:17.54   
  Simklubben Laxen  1:23.57                 
                     
22  Natascha Packert-Frandsen  2005    386  37.78        1:17.58   
  Vest-Brøndby  1:16.83                 
                     
23  Rikke Therp  2006    384  37.03        1:17.74   
  Vest-Brøndby  1:20.51                 
                     
24  Olivia Laaksonen  2006    381  37.12        1:17.90   
  Simklubben Laxen  1:19.84                 
                     
25  Silje Mathiasen  2006    381  35.43        1:17.92   
  SVØM Korsør  1:19.33                 
                     
26  Filippa Eiler  2005    380  35.61        1:18.00   
  VAT Copenhagen-MK31  1:19.02                 
                     
27  Sarah Ankjær Pedersen  2006    376  36.72        1:18.26   
  Greve Svømmeklub  1:18.43                 
                     
28  Agnes Dalgas Frederiksen  2005    372  36.52        1:18.55   
  Køge Svømmeklub  1:21.60                 
                     
29  Annika Køhn  2005    369  38.14        1:18.75   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:22.16                 
                     
30  Annette Toft  2006    366  38.56        1:18.95   
  Køge Svømmeklub  1:21.39                 
                     
31  Sofie Larsen  2006    362  37.30        1:19.22   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:23.46                 
                     
32  Nancy N. Dam  2005    360  37.58        1:19.40   
  Havnar Svimjifelag  1:16.62                 
                     
33  Dicte Laurberg Vedel  2006    353  36.68        1:19.89   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:19.30                 
                     
34  Mikkeline Timmerman  2005    344  38.06        1:20.60   
  Hvidovre Svømmeklub  1:19.85                 
                     
35  Emilia Gotfredsen  2005    342  36.99        1:20.77   
  Ishøj Svømme Klub  1:21.73                 
                     
36  Maja Ljungdahl  2006    337  38.04        1:21.14   
  Simklubben Laxen  1:23.65                 
                     
37  Anna Blom Bygum  2006    336  38.64        1:21.25   
  Vest-Brøndby  1:23.70                 
                     
38  Mille Hansen  2005    335  38.35        1:21.34   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:27.58                 
                     
39  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    332  40.11        1:21.59   
  Hvidovre Svømmeklub  1:26.92                 
                     
40  Frida Høj Andersen  2005    330  38.87        1:21.75   
  Ishøj Svømme Klub  1:21.89                 
                     
41  Johanna Rasmussen  2006    328  39.56        1:21.86   
  VAT Copenhagen-MK31  1:22.97                 
                     
42  Mathilde U. Thorborg  2005    328  40.13        1:21.90   
  Vest-Brøndby  1:23.24                 
                     
43  Emilie Larsen  2005    327  40.24        1:21.96   
  Svømmeklubben Syd  1:22.54                 
                     
44  Josefine Meng Langhorn  2006    327  36.76        1:21.97   
  Svømmeklubben Syd  1:22.73                 
                     
45  Marie Nissov-Johansen  2006    326  38.90        1:22.03   
  Vest-Brøndby  1:20.10                 
                     
46  Anna Hjorth Christensen  2006    326  38.30        1:22.04   
  Køge Svømmeklub  1:23.05                 
                     
47  Mathilde Hjort Lodstrup  2005    325  38.62        1:22.12   
  Haslev Svømmeklub  1:30.22                 
                     
48  Luna Luminari  2005    325  39.75        1:22.14   
  VAT Copenhagen-MK31  1:22.27                 
                     
49  Elicia Allard  2005    325  39.15        1:22.15   
  Simklubben Laxen  1:22.69                 
                     
49  Lærke Marie Clausen  2005    325  40.13        1:22.15   
  Greve Svømmeklub  1:25.76                 
                     
51  Julie Segato  2005    325  37.53        1:22.16   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:22.80                 
                     
52  Josephine N. Østergaard  2005    325  39.01        1:22.17   
  Svømmeklubben Syd  1:23.99                 
                     
53  Rikke Parkhøi  2006    324  38.41        1:22.22   
  Hvidovre Svømmeklub  1:23.31                 
                     
54  Stina Holmqvist  2006    322  37.99        1:22.39   
  Simklubben Laxen  1:23.52                 
                     
55  Amanda F. Christiansen  2005    319  37.67        1:22.63   
  Vordingborg Svømme Klub  1:23.83                 
                     
56  Birna Isholm  2006    319  39.00        1:22.70   
  Ægir Klaksvik  1:29.11                 
                     
57  Helena Fogh Kronborg  2005    315  38.86        1:23.03   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:26.44                 
                     
58  Sofía Toftegaard  2006    311  37.84        1:23.38   
  Ægir Klaksvik  1:22.79                 
                     
59  Nicoline Mørch Andersen  2005    306  40.23        1:23.79   
  Hvidovre Svømmeklub  1:27.40                 
                     
60  Mille Giolbas  2006    302  40.46        1:24.14   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:23.52                 
                     
61  Luna Hein  2005    285  41.09        1:25.82   
  VAT Copenhagen-MK31  1:31.80                 
                     
62  Malene Dithmar  2006    284  41.35        1:25.93   
  Greve Svømmeklub  1:26.33                 
                     
63  Sophie Amalie Rasmussen  2006    275  41.63        1:26.89   
  Greve Svømmeklub  1:26.32                 
                     
64  Sandra Barisic  2005    257  40.34        1:28.79   
  Simklubben Laxen  1:25.41                 
                     
65  Alberte Berner Mikkelsen  2006    252  41.48        1:29.40   
  Hvidovre Svømmeklub  1:36.88                 
                     
66  Signe Gyldenkærne  2006    249  42.23        1:29.79   
  Vordingborg Svømme Klub  1:27.34                 
                     
67  Marie Skole Sørensen  2006    246  42.44        1:30.14   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:28.67                 
                     
68  Laura Friis Justesen  2006    228  46.09        1:32.41   
  Vordingborg Svømme Klub  1:28.39                 
                     
69  Signe Hofmann Petersen  2006    218  46.57        1:33.85   
  Nakskov Svømme Klub  1:45.80                 
                     
70  Natalie Dang N. Larsen  2006    197  43.17        1:37.05   
  Vordingborg Svømme Klub  1:42.09                 
                     
71  Oddvá Sedea D. Nattestad  2006    184  44.48        1:39.30   
  Havnar Svimjifelag  1:37.14                 
                     
72  Tine Lose  2005    184  45.27        1:39.34   
  Svømmeklubben Syd  1:41.54                 
                     
Sofie Lind  2006              DNS   
  Hvidovre Svømmeklub  1:31.34                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  23 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:40 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  17:27   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2018         
 
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
Køge Open rekord: Henriette Brekke (1988) 01:02.89 2013-11-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Benedicte Them Jensen  2004    603          1:06.86   
  Køge Svømmeklub  1:06.87                 
                     
Sofie Bruun Høvring  2004    592          1:07.27   
  VAT Copenhagen-MK31  1:08.19                 
                     
Naya Modin Thomsen  2003    575          1:07.95   
  Køge Svømmeklub  1:08.27                 
                     
Tine Petersen  2003    573          1:08.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:09.90                 
                     
Melanie Eggertsen  2002    549          1:08.98   
  Nakskov Svømme Klub  1:09.49                 
                     
Josephine Ålenius  2002    527          1:09.96   
  Simklubben Laxen  1:10.41                 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
Køge Open rekord: Henriette Brekke (1988) 01:02.89 2013-11-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elisabeth Erlendsdóttir  2005    519          1:10.30   
  Havnar Svimjifelag  1:13.93                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    502          1:11.07   
  Glostrup Svømmeklub  1:14.21                 
                     
Annika Britt Larsen  2005    479          1:12.18   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:16.20                 
                     
Hannah B. Pedersen  2005    477          1:12.31   
  VAT Copenhagen-MK31  1:12.50                 
                     
Petrine R. E. Sørensen  2005    451          1:13.65   
  Haslev Svømmeklub  1:15.22                 
                     
Olivia Mai Gustafson  2005    449          1:13.76   
  Køge Svømmeklub  1:17.52                 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
Køge Open rekord: Henriette Brekke (1988) 01:02.89 2013-11-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Gudme  2007    449          1:13.78   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:13.38                 
                     
Matilde Maagøe  2007    445          1:14.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.77                 
                     
Isabella Pedersen  2007    407          1:16.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.67                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007    381          1:17.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.70                 
                     
Mathilde Møller  2007    374          1:18.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.03                 
                     
Julie Philip  2007    371          1:18.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.91                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:27 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2018   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  18:11   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2018         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 16 - 99 år 
Køge Open rekord: Teodor Widerberg (1998) 00:57.43 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas M. Jørgensen  2001    585  28.68        1:00.12   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.71                 
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000    574  28.67        1:00.52   
  Køge Svømmeklub  59.72                 
                     
Mert Kaya  2001    542  28.50        1:01.66   
  Køge Svømmeklub  1:02.39                 
                     
Marius Rasmussen  1999    539  28.91        1:01.77   
  Svømmeklubben Syd  1:02.19                 
                     
Gunnar Widerberg  2000    532  29.34        1:02.06   
  Simklubben Laxen  1:01.88                 
                     
Mads Holm  1998    528  28.55        1:02.21   
  Nakskov Svømme Klub  1:02.33                 
                     
Max Ackermann  1995    523  29.60        1:02.43   
  Simklubben Laxen  1:02.30                 
                     
Asbjørn Floor-Bøjden  2002    521  29.17        1:02.51   
  Vest-Brøndby  1:01.13                 
                     
Andreas L. Damgård  2000    494  30.37        1:03.62   
  Køge Svømmeklub  1:03.77                 
                     
10  August Ryom  2002    493  30.47        1:03.64   
  Køge Svømmeklub  1:04.04                 
                     
11  Roar Andersen  2001    459  29.29        1:05.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.95                 
                     
12  Frederik Kongstad Hansen  2001    457  30.61        1:05.30   
  Haslev Svømmeklub  1:05.12                 
                     
13  Ole Hovmand  2003    441  30.12        1:06.07   
  Svømmeklubben Syd  1:07.35                 
                     
14  Jonathan Eskildsen  2003    433  29.90        1:06.44   
  Køge Svømmeklub  1:08.08                 
                     
15  Jónas Lindenskov Schiller  2003    430          1:06.61   
  Havnar Svimjifelag  1:05.86                 
                     
16  Viktor Eibye  2001    421  31.86        1:07.09   
  Haslev Svømmeklub  1:09.34                 
                     
17  Tobias Lindberg  2003    404  32.69        1:08.01   
  Nakskov Svømme Klub  1:10.90                 
                     
18  Mathias Parkhøi  2003    401  32.45        1:08.17   
  Hvidovre Svømmeklub  1:16.52                 
                     
19  Magnus Juul Hansen  2003    395  31.21        1:08.54   
  Vordingborg Svømme Klub  1:08.84                 
                     
20  Noel Sander Vestergaard  2003    381  33.46        1:09.35   
  Haslev Svømmeklub  1:12.88                 
                     
21  Morten Kilhof  2000    358  33.40        1:10.79   
  Solrød Svømmeklub  1:11.52                 
                     
22  Viktor Holst Rasmussen  2003    356  33.76        1:10.93   
  SVØM Korsør  1:17.38                 
                     
23  Oliver Gadegaard  2003    350  32.71        1:11.31   
  Køge Svømmeklub  1:13.39                 
                     
24  Gustav Hartig-Larsen  2003    349  34.72        1:11.42   
  SVØM Korsør  1:18.23                 
                     
25  Sebastian Hofmann Peterse  2003    337  33.57        1:12.26   
  Nakskov Svømme Klub  1:14.34                 
                     
26  Lucas Nilsson  2003    312          1:14.12   
  Simklubben Laxen  1:14.78                 
                     
27  Brandur A. Matras  2003    311  34.19        1:14.23   
  Ægir Klaksvik  1:17.73                 
                     
28  Jóhannis Erlendsson  2003    290  31.66        1:15.94   
  Havnar Svimjifelag  1:16.52                 
                     
29  Albert U. Thystrup  2003    281  37.38        1:16.78   
  Haslev Svømmeklub  1:18.54                 
                     
30  Tórálvur S. Brestisson  2003    239  36.34        1:20.97   
  Ægir Klaksvik  1:25.24                 
                     
Mads Hauge Sørensen  1997              DSQ  SW7.1 2flyben 50m 
  Køge Svømmeklub  1:03.86                 
                     
Malte Hjalholt  2003              DSQ  sw 7,5 cr.ben50m 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:15.80                 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 14 - 15 år 
Køge Open rekord: Teodor Widerberg (1998) 00:57.43 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Plank  2004    447  29.67        1:05.74   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:07.60                 
                     
Frederik Scheby Petersen  2004    405  30.27        1:07.93   
  Nakskov Svømme Klub  1:08.54                 
                     
Albin Ekstrand  2004    401  30.96        1:08.21   
  Simklubben Laxen  1:11.75                 
                     
Alexander Slente  2004    398  32.25        1:08.38   
  Svømmeklubben Syd  1:10.69                 
                     
Alexander Marcus Englev  2004    393  33.10        1:08.65   
  Greve Svømmeklub  1:08.41                 
                     
Alexander Cueto Rasmussen  2004    392  33.10        1:08.72   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:11.84                 
                     
Holger Flytkjær-Hansen  2004    385  30.91        1:09.13   
  Haslev Svømmeklub  1:09.79                 
                     
Marius Kjær Hoelgaard  2004    374          1:09.77   
  Hvidovre Svømmeklub  1:14.96                 
                     
Tue Vestergaard Jürs  2004    372  33.95        1:09.91   
  Svømmeklubben Syd  1:13.87                 
                     
10  August Anderud  2004    367  32.64        1:10.20   
  Simklubben Laxen  1:09.74                 
                     
11  Emil Søby  2004    364  32.48        1:10.44   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:09.93                 
                     
12  Niklas Jógvan Arge  2004    363  33.41        1:10.49   
  Havnar Svimjifelag  1:12.78                 
                     
13  Christopher Vejlbo Hansen  2005    360  32.72        1:10.69   
  Haslev Svømmeklub  1:12.60                 
                     
14  Sebastian Rendlev  2005    354  32.12        1:11.10   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:14.55                 
                     
15  Kalle Gerner Knudsen  2004    353  34.65        1:11.16   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:18.19                 
                     
16  Erik Olsson  2004    344  33.08        1:11.78   
  Simklubben Laxen  1:11.65                 
                     
17  Daniel Bastholm  2005    340  32.93        1:12.02   
  Greve Svømmeklub  1:10.94                 
                     
18  Nicholas Simson  2005    339  32.83        1:12.08   
  VAT Copenhagen-MK31  1:11.11                 
                     
19  Gustav B. Frederiksen  2004    335  34.67        1:12.38   
  Vordingborg Svømme Klub  1:16.02                 
                     
20  Anton Skov Grell  2004    331          1:12.67   
  Glostrup Svømmeklub  1:14.76                 
                     
21  Konrad Clausen  2005    326  34.96        1:13.06   
  SVØM Korsør  1:14.28                 
                     
22  Theodor Møller  2005    325  35.64        1:13.10   
  Vest-Brøndby  1:14.44                 
                     
23  Philip H. Christensen  2004    324          1:13.22   
  Køge Svømmeklub  1:15.39                 
                     
24  Stefan Rasmussen  2004    315  34.87        1:13.86   
  Svømmeklubben Syd  1:13.77                 
                     
25  Stefan Helding Danielsen  2005    315  34.81        1:13.87   
  Køge Svømmeklub  1:16.90                 
                     
26  Sune Vergmann  2005    313          1:14.05   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:15.10                 
                     
27  Johannes Forsbæk  2004    311  32.94        1:14.17   
  SVØM Korsør  1:16.98                 
                     
28  Alex Baes Maidens  2004    309  34.47        1:14.37   
  VAT Copenhagen-MK31  1:16.45                 
                     
29  Joel Meuller  2004    308  34.35        1:14.44   
  Simklubben Laxen  1:16.53                 
                     
30  Christian Søe Jepsen  2005    305  35.88        1:14.72   
  SVØM Korsør  1:16.41                 
                     
31  Anders Thøgersen  2005    301  33.91        1:14.99   
  Glostrup Svømmeklub  1:16.87                 
                     
32  Simon Swedblom  2004    301  34.66        1:15.05   
  Simklubben Laxen  1:18.43                 
                     
33  Tobias Wiegaard Hansen  2004    289  35.42        1:16.03   
  SVØM Korsør  1:18.45                 
                     
34  Marius Mains  2005    279  36.11        1:16.93   
  Ishøj Svømme Klub  1:17.55                 
                     
35  Villads Brasch Jensen  2004    278  36.45        1:17.00   
  Greve Svømmeklub  1:17.21                 
                     
36  Bence Barnabás Márkus  2005    275  35.92        1:17.26   
  Simklubben Laxen  1:22.76                 
                     
37  August K Madsen  2004    273  34.84        1:17.47   
  Nakskov Svømme Klub  1:17.41                 
                     
38  Mauritz Otzen  2005    263  37.06        1:18.42   
  Vest-Brøndby  1:21.88                 
                     
39  Mathias Olsen  2005    246  38.25        1:20.27   
  Greve Svømmeklub  1:19.32                 
                     
40  Frederik Rasmussen  2005    229  38.95        1:22.13   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:23.67                 
                     
41  Erik Hakopian  2004    226  37.76        1:22.48   
  Simklubben Laxen  1:28.47                 
                     
42  Mathias W. Rasmussen  2005    220  37.85        1:23.22   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:24.23                 
                     
43  Dávid Gislason  2005    219  37.53        1:23.35   
  Havnar Svimjifelag  1:25.11                 
                     
44  Frederik Skytte Nielsen  2005    204  39.94        1:25.39   
  Svømmeklubben Syd  1:33.37                 
                     
45  Anton Ymén  2005    198  40.84        1:26.19   
  Simklubben Laxen  1:33.36                 
                     
46  Villads Lund Larsen  2004    182  40.33        1:28.60   
  Hvidovre Svømmeklub  1:29.51                 
                     
47  Noah Vester Nielsen  2004    174  42.95        1:30.04   
  SVØM Korsør  1:34.21                 
                     
48  August Juel Bragge  2005    172  41.68        1:30.33   
  VAT Copenhagen-MK31  1:28.98                 
                     
Hampus Rosdahl  2005              DSQ  sw 6.2 afsl mave 25m 
  Simklubben Laxen  1:23.72                 
                     
Lucas Møller Larsen  2005              DSQ  sw 7.6 ESB 75m 
  Køge Svømmeklub                   
                     
Nicklas Hampe  2004              DSQ  sw 8.4 ESB 25 m 
  Svømmeklubben Syd  1:51.41                 
                     
Rasmus Capion  2005              DSQ  sw 4.4 tyvstart 
  Vordingborg Svømme Klub  1:17.30                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  23 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:11 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  17:30   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2018         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år 
Køge Open rekord: Teodor Widerberg (1998) 00:57.43 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas M. Jørgensen  2001    594  28.07        59.82   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.71                 
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000    565  28.77        1:00.82   
  Køge Svømmeklub  59.72                 
                     
Mert Kaya  2001    543  28.74        1:01.64   
  Køge Svømmeklub  1:02.39                 
                     
Gunnar Widerberg  2000    537  29.60        1:01.87   
  Simklubben Laxen  1:01.88                 
                     
Marius Rasmussen  1999    537  29.02        1:01.87   
  Svømmeklubben Syd  1:02.19                 
                     
Mads Holm  1998    496  28.68        1:03.53   
  Nakskov Svømme Klub  1:02.33                 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år 
Køge Open rekord: Teodor Widerberg (1998) 00:57.43 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Plank  2004    473  29.02        1:04.52   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:07.60                 
                     
Albin Ekstrand  2004    420  30.78        1:07.15   
  Simklubben Laxen  1:11.75                 
                     
Alexander Marcus Englev  2004    419  32.28        1:07.21   
  Greve Svømmeklub  1:08.41                 
                     
Alexander Cueto Rasmussen  2004    407  32.77        1:07.85   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:11.84                 
                     
Alexander Slente  2004    402  32.18        1:08.15   
  Svømmeklubben Syd  1:10.69                 
                     
Frederik Scheby Petersen  2004              DNS   
  Nakskov Svømme Klub  1:08.54                 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år 
Køge Open rekord: Teodor Widerberg (1998) 00:57.43 2015-11-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Mørkhøj Hartington  2006    393          1:08.65   
  Greve Svømmeklub  1:10.47                 
                     
Anders Gaard  2006    346          1:11.62   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:11.82                 
                     
Emil Wannem  2006    319          1:13.55   
  Simklubben Laxen  1:15.09                 
                     
Rasmus Bønsøe  2006    288          1:16.12   
  SVØM Korsør  1:18.03                 
                     
Magnus Steen Andersen  2006    279          1:16.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.92                 
                     
Jonah Hullegård  2006    278          1:17.07   
  Simklubben Laxen                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:30 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2018   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  21:44   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2018         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
Køge Open rekord: Melanie Eggertsen (2002) 02:21.57 2016-11-18 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Melanie Eggertsen  2002    629  34.18  1:09.08  1:43.94    2:19.11  15-99 Aldersgruppe Rekord 
  Nakskov Svømme Klub  2:18.54                 
                     
Katja Skovdal Lorentzen  2003    551  44.73  1:11.17  1:48.33    2:25.37   
  Solrød Svømmeklub  2:28.08                 
                     
Wilma Svensson  2002    539  35.24  1:12.20  1:49.85    2:26.50   
  Simklubben Laxen  2:25.01                 
                     
Pernille Pedersen  2001    509  34.82  1:12.32  1:50.32    2:29.27   
  Køge Svømmeklub  2:23.11                 
                     
Karin Widerberg  2003    502  35.75  1:13.27  1:51.80    2:29.95   
  Simklubben Laxen  2:39.19                 
                     
Rebekka Giessing  2003    497  35.69  1:13.10  1:51.75    2:30.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:31.93                 
                     
Kathrine Sofie Jensen  2003    487  35.96  1:13.86  1:52.37    2:31.46   
  Køge Svømmeklub  2:36.53                 
                     
Emma Hebsgaard Nielsen  2003    477  35.51  1:13.43  1:52.96    2:32.56   
  Ishøj Svømme Klub  2:32.67                 
                     
Nanna Udby Laugesen  2004    461  36.61  1:15.03  1:54.72    2:34.24   
  Hvidovre Svømmeklub  2:36.84                 
                     
10  Thippe de Neergaard  2003    443  36.40  1:15.90  1:56.54    2:36.32   
  VAT Copenhagen-MK31  2:40.16                 
                     
11  Josefine Krumbak  2004    434  37.06  1:16.67  1:57.79    2:37.39   
  Køge Svømmeklub  2:35.45                 
                     
12  Elisabeth Them Jensen  2004    431  36.13  1:16.30  1:57.40    2:37.77   
  Køge Svømmeklub  2:38.30                 
                     
13  Maya Nykjær  2001    427  36.92  1:17.06  1:57.61    2:38.31   
  Vordingborg Svømme Klub  2:37.62                 
                     
14  Klara Stigsson  2001    420  36.56  1:16.30  1:58.21    2:39.13   
  Simklubben Laxen  2:37.07                 
                     
15  Isabella Rosenberg  2003    419  37.48  1:17.62  1:58.40    2:39.32   
  VAT Copenhagen-MK31  2:36.71                 
                     
16  Ida Kjølby  2003    412  37.14  1:17.59  1:58.73    2:40.23   
  Svømmeklubben Syd  2:40.64                 
                     
17  Sofia Levisen  2002    402  37.19  1:17.12  1:59.26    2:41.43   
  Solrød Svømmeklub  2:43.44                 
                     
18  Bjørg Ólavsdóttir  2004    398  37.42  1:18.56  2:00.98    2:42.09   
  Havnar Svimjifelag  2:42.66                 
                     
19  Freja Søndergaard  2004    395  38.01  1:19.20  2:00.87    2:42.43   
  Vordingborg Svømme Klub  2:40.49                 
                     
20  Maria S. Poulsen  2004    388  38.74  1:19.32  2:01.92    2:43.46   
  Havnar Svimjifelag  2:52.03                 
                     
21  Silja Nøhr Mortensen  2003    378  37.96  1:19.27  2:02.21    2:44.80   
  Albertslund IF  2:48.21                 
                     
22  Sesilia Feilberg  2003    376  39.58  1:22.04  2:04.24    2:45.12   
  Ægir Klaksvik  2:55.10                 
                     
23  Clara Schmedes  2004    367  38.08  1:19.88  2:02.96    2:46.53   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:41.68                 
                     
24  Nora Kejser  2004    361  39.82  1:22.13  2:05.45    2:47.39   
  VAT Copenhagen-MK31  2:46.97                 
                     
25  Madeleine Thornsen  2001    335  40.79  1:24.08  2:08.33    2:51.67   
  SVØM Korsør  2:45.73                 
                     
26  Tilda Westergren  2004    307  40.17  1:25.29  2:12.37    2:56.59   
  Simklubben Laxen  2:56.03                 
                     
27  Cazzandra Lindblad  2003    305  41.57  1:26.34  2:13.17    2:57.08   
  Simklubben Laxen  2:52.71                 
                     
28  Laura Kristensen  2004    300  40.70  1:26.42  2:12.88    2:58.07   
  VAT Copenhagen-MK31  2:55.32                 
                     
29  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004    268  43.24  1:29.03  2:16.48    3:04.71   
  Svømmeklubben Syd  2:59.35                 
                     
30  Emilia Sander-Bjerge  2003    242  58.36  1:32.94  2:22.22    3:11.15   
  Svømmeklubben Syd  3:14.30                 
                     
Line Høj  2004              DSQ  SW 6.4 EFB v. 175m 
  Nakskov Svømme Klub  2:54.94                 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
Køge Open rekord: Melanie Eggertsen (2002) 02:21.57 2016-11-18 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristina Í Skála  2005    576  32.75  1:08.01  1:44.87    2:23.24   
  Havnar Svimjifelag  2:24.70                 
                     
Lærke Dann-Nielsen  2005    500  35.08  1:12.52  1:51.53    2:30.21   
  Hvidovre Svømmeklub  2:37.50                 
                     
Annika Britt Larsen  2005    494  35.94  1:13.92  1:52.49    2:30.78   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:32.30                 
                     
Jonna Joensen  2005    487  34.23  1:11.74  1:51.54    2:31.53   
  Ægir Klaksvik  2:41.46                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    446  36.93  1:16.31  1:56.39    2:35.94   
  Glostrup Svømmeklub  2:50.14                 
                     
Hannah B. Pedersen  2005    426      1:58.71    2:38.35   
  VAT Copenhagen-MK31  2:37.87                 
                     
Silje Mathiasen  2006    422  38.18  1:18.47  1:59.21    2:38.88   
  SVØM Korsør  2:54.04                 
                     
Klara-Sofie Bollmann  2006    400  38.40  1:19.58  2:01.49    2:41.72   
  Køge Svømmeklub  2:47.16                 
                     
Alberte Crone Larsen  2006    382  38.68  1:20.22  2:01.96    2:44.32   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:42.37                 
                     
10  Cille Kirketerp  2005    378  39.30  1:21.12  2:03.94    2:44.79   
  VAT Copenhagen-MK31  3:02.09                 
                     
11  Maja Zastrojevic  2006    363  38.43  1:21.47  2:05.25    2:47.13   
  VAT Copenhagen-MK31  2:58.86                 
                     
12  Maica Jensen  2006    360  38.26  1:20.84  2:05.51    2:47.51   
  Hvidovre Svømmeklub  2:56.21                 
                     
13  Lærke Møller  2005    360  39.10  1:21.53  2:05.36    2:47.57   
  Haslev Svømmeklub  2:52.28                 
                     
14  Rikke Therp  2006    354  39.20  1:23.29  2:06.70    2:48.40   
  Vest-Brøndby  2:57.77                 
                     
15  Julie Segato  2005    354  39.96  1:23.21  2:07.11    2:48.49   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:49.19                 
                     
16  Nicole Damhøj Andersen  2006    352  40.60  1:25.43  2:08.34    2:48.78   
  Greve Svømmeklub  2:52.09                 
                     
17  Frida Høj Andersen  2005    337  40.95  1:24.86  2:09.10    2:51.33   
  Ishøj Svømme Klub  2:42.93                 
                     
18  Olivia Laaksonen  2006    325  42.61  1:27.29  2:11.90    2:53.27   
  Simklubben Laxen  3:00.14                 
                     
19  Stina Holmqvist  2006    300  41.21  1:26.73  2:13.08    2:57.97   
  Simklubben Laxen  2:55.26                 
                     
20  Sofía Toftegaard  2006    286  41.33  1:27.71  2:15.34    3:00.93   
  Ægir Klaksvik                   
                     
21  Mathilde Willumsen  2006    274          3:03.46   
  Greve Svømmeklub  3:20.08                 
                     
22  Maja Ljungdahl  2006    266  42.76  1:30.16  2:18.72    3:05.27   
  Simklubben Laxen  3:10.48                 
                     
23  Elicia Allard  2005    253  44.61        3:08.28   
  Simklubben Laxen  3:02.90                 
                     
24  Sandra Barisic  2005    202    1:35.77  2:30.10    3:22.88   
  Simklubben Laxen  3:24.58                 
                     
Silja Sol Jørgensen  2005              DSQ  SW6.4 Sv på mave 75m 
  Vordingborg Svømme Klub  3:21.63                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  23 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:44 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2018   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  18:58   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2018         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
Køge Open rekord: Kristinn Thóransson (1996) 02:08.92 2014-11-21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Joakim Køhn  2003    510  32.06  1:05.79  1:38.95    2:12.15   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:12.51                 
                     
Mert Kaya  2001    457  32.43  1:06.69  1:42.15    2:17.13   
  Køge Svømmeklub  2:16.57                 
                     
Theodor L Munch-Jensen  2002    434  30.76  1:05.30  1:42.06    2:19.41   
  Solrød Svømmeklub  2:23.24                 
                     
Carl Heyn Stage  2003    426  33.10  1:09.22  1:44.65    2:20.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.68                 
                     
Bertram Dalgas Frederikse  2003    337  33.85  1:12.03  1:51.84    2:31.74   
  Køge Svømmeklub  2:36.38                 
                     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
Køge Open rekord: Kristinn Thóransson (1996) 02:08.92 2014-11-21 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolai D. B. Hansen  2004    434  33.25  1:09.33  1:44.88    2:19.46   
  Greve Svømmeklub  2:22.00                 
                     
Jeppe Kjær  2004    429  33.47  1:09.50  1:45.10    2:19.96   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:20.85                 
                     
Oscar Isberg  2004    412  33.73  1:10.03  1:46.71    2:21.93   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:27.26                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    408  34.20  1:10.56  1:47.05    2:22.31   
  Hvidovre Svømmeklub  2:28.71                 
                     
Mikkel Roed  2004    408  33.43  1:10.20  1:47.07    2:22.40   
  Køge Svømmeklub  2:26.72                 
                     
Tobias Bjørnsteen  2005    386  34.50  1:11.46  1:48.55    2:25.01   
  Svømmeklubben Syd  2:25.33                 
                     
Emil Søby  2004    361  34.70  1:12.53  1:51.08    2:28.23   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:26.82                 
                     
Anton Rytter Bech  2005    326  36.10  1:15.07  1:54.49    2:33.41   
  Hvidovre Svømmeklub  2:40.18                 
                     
Anton Skov Grell  2004    311  37.41  1:17.10  1:57.33    2:35.76   
  Glostrup Svømmeklub  2:47.36                 
                     
10  Bertram T. Aunsholm  2004    304  37.69  1:17.12  1:57.41    2:37.04   
  Hvidovre Svømmeklub  2:49.13                 
                     
11  Theodor Møller  2005    292  38.72  1:20.89  2:00.79    2:39.17   
  Vest-Brøndby  2:49.15                 
                     
12  Mathias W. Rasmussen  2005    251  39.49  1:21.94  2:05.44    2:47.33   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:47.86                 
                     
13  Jonas P. Dahrup  2004    246  39.30  1:22.18  2:05.35    2:48.58   
  Haslev Svømmeklub  2:47.07                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  23 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:58 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2018   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  19:35   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2018         
 
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
Køge Open rekord: Naya Modin Thomsen (2003) 02:06.63 2017-11-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naya Modin Thomsen  2003    687  28.73  1:00.01  1:32.82    2:05.14  15-99 Aldersgruppe Rekord 
  Køge Svømmeklub  2:05.26                 
                     
Liva Schmid  2000    652  29.76  1:01.56  1:34.26    2:07.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:09.37                 
                     
Caroline Gøttrup Bagge  2003    615  30.32  1:03.81  1:37.56    2:09.81   
  Køge Svømmeklub  2:09.98                 
                     
Sofie Bruun Høvring  2004    609  30.44  1:03.23  1:36.57    2:10.27   
  VAT Copenhagen-MK31  2:09.13                 
                     
Emilie Meng  2003    603  30.09  1:03.61  1:37.32    2:10.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:13.93                 
                     
Laura Findahl Andersen  2001    586  30.61  1:03.71  1:38.00    2:11.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:06.39                 
                     
Emilia C. R. Olsen  2004    577  30.75  1:03.67  1:38.40    2:12.59   
  VAT Copenhagen-MK31  2:08.07                 
                     
Line Nøhr Petersen  2003    560  31.23  1:05.52  1:40.28    2:13.93   
  Køge Svømmeklub  2:13.55                 
                     
Mathilde Yde Munkebæk  2003    556  30.86  1:05.26  1:40.23    2:14.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.03                 
                     
10  Benedicte Them Jensen  2004    553  30.55  1:04.70  1:39.88    2:14.47   
  Køge Svømmeklub  2:23.87                 
                     
11  Thippe de Neergaard  2003    544  30.99  1:05.12  1:40.49    2:15.22   
  VAT Copenhagen-MK31  2:13.65                 
                     
12  Luna Fyller Jacobsen  2003    530  31.06  1:05.38  1:41.23    2:16.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.03                 
                     
13  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    511  32.13  1:07.28  1:42.89    2:18.06   
  Ishøj Svømme Klub  2:17.99                 
                     
14  Julie Bruun Jørgensen  2003    495  32.30  1:07.30  1:43.46    2:19.58   
  Svømmeklubben Syd  2:16.72                 
                     
15  Isabella Rosenberg  2003    494  32.86  1:07.99  1:43.90    2:19.62   
  VAT Copenhagen-MK31  2:18.37                 
                     
16  Elsa Jonsson  2004    471  32.75  1:08.73  1:45.83    2:21.92   
  Simklubben Laxen  2:22.82                 
                     
17  Emilia Hedman  2003    470  32.17  1:07.98  1:45.38    2:22.02   
  Simklubben Laxen  2:22.21                 
                     
18  Elisabeth Roskær  2004    466  33.17  1:08.97  1:45.64    2:22.36   
  VAT Copenhagen-MK31  2:18.98                 
                     
19  Freja Gjerløv  2003    465  31.98  1:08.04  1:45.27    2:22.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:24.01                 
                     
20  Malan Jóhansdóttir  2004    464  33.14  1:09.30  1:46.48    2:22.57   
  Ægir Klaksvik  2:26.76                 
                     
21  Sarah Aarslew Jensen  2000    463  32.52  1:08.93  1:46.43    2:22.73   
  Køge Svømmeklub  2:16.68                 
                     
22  Nomi I. K. Schau  2004    451  34.04  1:11.12  1:47.88    2:23.94   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:26.06                 
                     
23  Mathilde P. Mathiesen  2004    449  33.36  1:10.29  1:47.17    2:24.13   
  Albertslund IF  2:24.68                 
                     
24  Julie Wolter  2003    420  34.46  1:11.87  1:49.89    2:27.43   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:24.96                 
                     
25  Maya Baltser  2004    407  33.84  1:12.29  1:51.36    2:29.01   
  Nakskov Svømme Klub  2:32.73                 
                     
26  Laura Thomadsen  2004    404  34.67  1:12.77  1:51.04    2:29.32   
  Albertslund IF  2:37.17                 
                     
27  Clara Schmedes  2004    403  34.63  1:11.85  1:50.44    2:29.41   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:25.30                 
                     
28  Mathilde Svendsen  2004    400  33.77  1:11.70  1:51.31    2:29.80   
  Greve Svømmeklub  2:33.82                 
                     
29  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004    397  34.13  1:12.23  1:51.11    2:30.18   
  Svømmeklubben Syd  2:29.89                 
                     
30  Nynne Jakobsen  2004    397  33.05  1:10.74  1:50.34    2:30.24   
  Haslev Svømmeklub  2:29.84                 
                     
31  Miriam Mortensen  2004    394  34.30  1:12.83  1:52.62    2:30.54   
  Havnar Svimjifelag  2:32.47                 
                     
32  Signe Bagge Møller  2004    388  33.82  1:12.57  1:52.37    2:31.37   
  Svømmeklubben Syd  2:33.01                 
                     
33  Nicoline Hansen  2004    384  32.84  1:10.25  1:50.88    2:31.80   
  Haslev Svømmeklub  2:27.13                 
                     
34  Anne Sofie Devantier  2004    376  33.94  1:12.07  1:52.49    2:32.99   
  Hvidovre Svømmeklub                   
                     
35  Anna Højgaard  2004    359  33.66  1:13.45  1:55.17    2:35.37   
  Havnar Svimjifelag  3:03.74                 
                     
36  Annelisa Joensen  2003    321  36.01  1:16.29  1:59.56    2:41.23   
  Svimjifelagið REYSTI  2:45.64                 
                     
37  Malou Hansen  2004    311  37.01  1:18.60  2:01.05    2:42.94   
  Nakskov Svømme Klub  2:44.35                 
                     
38  Tilda Westergren  2004    292  36.82  1:18.95  2:03.84    2:46.43   
  Simklubben Laxen  2:45.24                 
                     
39  Bára D. Nattestad  2004    289  37.28  1:20.82  2:05.53    2:46.99   
  Havnar Svimjifelag  2:49.16                 
                     
40  Cazzandra Lindblad  2003    287  37.68  1:22.47  2:06.15    2:47.39   
  Simklubben Laxen  2:36.97                 
                     
Amalie Michelsen  2003              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.76                 
                     
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
Køge Open rekord: Naya Modin Thomsen (2003) 02:06.63 2017-11-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maya Krogh Brønnicke  2005    541  31.71  1:07.00  1:42.26    2:15.51   
  Køge Svømmeklub  2:17.09                 
                     
Liva Lund Hansen  2005    536  31.84  1:06.93  1:42.02    2:15.94   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:17.92                 
                     
Lærke Dann-Nielsen  2005    510  32.24  1:06.87  1:42.37    2:18.20   
  Hvidovre Svømmeklub  2:21.57                 
                     
Jonna Joensen  2005    506  31.46  1:06.93  1:42.83    2:18.52   
  Ægir Klaksvik  2:20.68                 
                     
Annika Køhn  2005    489  33.39  1:10.30  1:46.19    2:20.11   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:26.11                 
                     
Filippa Eiler  2005    487  32.22  1:08.50  1:44.49    2:20.31   
  VAT Copenhagen-MK31  2:18.91                 
                     
Mikkeline Timmerman  2005    463  32.15  1:08.82  1:45.56    2:22.71   
  Hvidovre Svømmeklub  2:24.00                 
                     
Ella Gohr Metz  2005    460  33.21  1:10.06  1:46.88    2:23.01   
  Vest-Brøndby  2:26.40                 
                     
Elida Thornsen  2005    460  33.15  1:10.00  1:46.84    2:23.03   
  SVØM Korsør  2:22.18                 
                     
10  Sabrina Meldgaard Pejø  2006    456  33.31  1:10.54  1:48.18    2:23.41   
  Greve Svømmeklub  2:26.59                 
                     
11  Josephine Frederiksen  2005    454  32.73  1:08.86  1:46.31    2:23.64   
  Svømmeklubben Syd  2:23.16                 
                     
12  Kajsa Salomonsen  2005    446  33.44  1:11.77  1:48.56    2:24.49   
  VAT Copenhagen-MK31  2:27.88                 
                     
13  Klara-Sofie Bollmann  2006    439  33.61  1:11.00  1:48.82    2:25.28   
  Køge Svømmeklub  2:28.49                 
                     
14  Helena Fogh Kronborg  2005    432  34.75  1:11.96  1:49.41    2:26.04   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:32.88                 
                     
15  Freya Ry Nielsen  2005    432  33.61  1:09.77  1:48.40    2:26.08   
  Glostrup Svømmeklub  2:27.91                 
                     
16  Nancy N. Dam  2005    416  34.27  1:12.28  1:51.06    2:27.90   
  Havnar Svimjifelag  2:27.10                 
                     
17  Birna Isholm  2006    411  34.79  1:12.69  1:51.14    2:28.41   
  Ægir Klaksvik  2:45.08                 
                     
18  Leonora M Postgaard  2006    406  34.41  1:12.46  1:50.85    2:29.12   
  Glostrup Svømmeklub  2:31.92                 
                     
19  Isa Persson  2006    404  34.25  1:12.95  1:52.30    2:29.32   
  Simklubben Laxen  2:33.84                 
                     
20  Natascha Packert-Frandsen  2005    397  34.50  1:13.04  1:52.33    2:30.13   
  Vest-Brøndby  2:33.88                 
                     
21  Maica Jensen  2006    393  33.98  1:12.36  1:52.30    2:30.74   
  Hvidovre Svømmeklub  2:34.37                 
                     
22  Elisabeth Augusta Englev  2006    391  34.52  1:13.75  1:53.90    2:30.89   
  Greve Svømmeklub  2:33.59                 
                     
23  Alberte Crone Larsen  2006    391  34.36  1:12.63  1:52.86    2:30.99   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:34.05                 
                     
24  Lærke Marie Clausen  2005    386  36.38  1:14.41  1:53.39    2:31.56   
  Greve Svømmeklub  2:37.75                 
                     
25  Liva Gottorp Sørensen  2006    381  34.92  1:14.95  1:54.92    2:32.31   
  Vest-Brøndby  2:37.06                 
                     
26  Dicte Laurberg Vedel  2006    378  36.18  1:15.69  1:55.34    2:32.62   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:38.70                 
                     
27  Nicole Damhøj Andersen  2006    370  36.11  1:15.62  1:55.78    2:33.74   
  Greve Svømmeklub  2:41.45                 
                     
28  Luna Luminari  2005    364  35.68  1:15.24  1:55.97    2:34.62   
  VAT Copenhagen-MK31  2:37.65                 
                     
29  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    363  36.36  1:16.04  1:56.14    2:34.71   
  Hvidovre Svømmeklub  2:40.41                 
                     
30  Sarah Ankjær Pedersen  2006    363  37.55  1:17.33  1:57.89    2:34.79   
  Greve Svømmeklub  2:51.04                 
                     
31  Johanna Rasmussen  2006    362  35.76  1:15.15  1:55.49    2:34.94   
  VAT Copenhagen-MK31  2:37.88                 
                     
32  Mille Giolbas  2006    361  35.91  1:15.47  1:56.01    2:34.99   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:41.34                 
                     
33  Beatrice Andersson  2005    353  34.54  1:14.20  1:55.68    2:36.15   
  Simklubben Laxen  2:36.15                 
                     
34  Emilia Gotfredsen  2005    341  35.75  1:17.08  1:59.17    2:38.02   
  Ishøj Svømme Klub  2:40.62                 
                     
35  Amanda F. Christiansen  2005    339  35.75  1:15.96  1:57.97    2:38.31   
  Vordingborg Svømme Klub  2:35.56                 
                     
36  Marie Skole Sørensen  2006    307  37.58  1:19.91  2:04.16    2:43.57   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:43.24                 
                     
37  Emmalina Ottosson  2005    307  36.55  1:17.55  2:02.05    2:43.64   
  Simklubben Laxen  2:44.04                 
                     
38  Alberte Berner Mikkelsen  2006    288  39.06  1:22.91  2:06.83    2:47.10   
  Hvidovre Svømmeklub  2:55.61                 
                     
39  Malene Dithmar  2006    271  39.82  1:24.05  2:08.91    2:50.52   
  Greve Svømmeklub  3:01.16                 
                     
40  Mathilde Willumsen  2006    259  38.87  1:24.08  2:09.36    2:53.11   
  Greve Svømmeklub  2:46.86                 
                     
41  Laura Friis Justesen  2006    231  41.09  1:28.27  2:15.10    2:59.74   
  Vordingborg Svømme Klub  3:12.64                 
                     
42  Natalie Dang N. Larsen  2006    215  41.83  1:29.83  2:18.26    3:04.08   
  Vordingborg Svømme Klub  3:12.18                 
                     
43  Regina Sander-Bjerge  2006    172  44.02  1:33.39  2:25.83    3:18.37   
  Svømmeklubben Syd  3:33.71                 
                     
Signe Gyldenkærne  2006              DNF   
  Vordingborg Svømme Klub  3:02.89                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  23 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:35 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2018   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  20:28   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2018         
 
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år 
Køge Open rekord: Jacob Holst (1991) 01:56.47 2000-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Holm  1998    669  27.29  56.29  1:24.98    1:53.61  16-99 Aldersgruppe Rekord 
  Nakskov Svømme Klub  1:52.40                 
                     
Marius Rasmussen  1999    625  27.44  56.67  1:26.28    1:56.19   
  Svømmeklubben Syd  1:52.38                 
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000    615  26.98  56.43  1:26.78    1:56.80   
  Køge Svømmeklub  1:55.11                 
                     
Rasmus Danielsen  2001    605  26.62  55.90  1:26.54    1:57.49   
  Køge Svømmeklub  1:57.68                 
                     
Ferdinand Wahl  2000    595  27.77  57.47  1:27.96    1:58.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:56.69                 
                     
August Ryom  2002    577  26.74  57.08  1:28.19    1:59.33   
  Køge Svømmeklub  2:01.16                 
                     
Mads Haugård Hansen  2000    560  27.91  58.18  1:29.20    2:00.52   
  Hvidovre Svømmeklub  2:02.77                 
                     
Jacob Sanchez Witthøfft  2001    553  28.03  58.46  1:29.78    2:01.00   
  Nakskov Svømme Klub  1:59.42                 
                     
Frederik Emil Bækgaard  2002    530  28.45  59.74  1:30.66    2:02.76   
  Vest-Brøndby  2:07.65                 
                     
10  Mikkel Jørgensen  2003    484  28.86  1:00.57  1:33.79    2:06.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:05.92                 
                     
11  Xander Pontoppidan  2003    462  30.08  1:02.49  1:35.46    2:08.51   
  Hvidovre Svømmeklub  2:11.72                 
                     
12  Tobias Lindberg  2003    445  30.83  1:04.60  1:38.04    2:10.13   
  Nakskov Svømme Klub  2:11.84                 
                     
13  Magnus Juul Hansen  2003    439  29.26  1:01.83  1:36.58    2:10.68   
  Vordingborg Svømme Klub  2:12.26                 
                     
14  Viktor Eibye  2001    438  30.00  1:03.69  1:38.09    2:10.80   
  Haslev Svømmeklub  2:10.46                 
                     
15  Valdemar Piihl Hansen  2001    426  29.50  1:02.67  1:36.78    2:11.97   
  Nakskov Svømme Klub  2:05.79                 
                     
16  Morten Kilhof  2000    422  30.04  1:04.34  1:39.55    2:12.48   
  Solrød Svømmeklub  2:11.70                 
                     
17  Viktor Holst Rasmussen  2003    398  23.86  1:06.14  1:41.21    2:15.03   
  SVØM Korsør  2:21.08                 
                     
18  Lucas Nilsson  2003    385  30.84  1:06.16  1:42.07    2:16.52   
  Simklubben Laxen  2:20.33                 
                     
19  Sebastian Hofmann Peterse  2003    384  30.79  1:05.23  1:40.81    2:16.61   
  Nakskov Svømme Klub  2:18.07                 
                     
20  Oliver Gadegaard  2003    377  31.85  1:07.48  1:43.40    2:17.55   
  Køge Svømmeklub  2:25.04                 
                     
21  Gustav Hartig-Larsen  2003    355  32.07  1:07.67  1:45.15    2:20.31   
  SVØM Korsør  2:20.96                 
                     
22  Andreas Hausner  1999    309  33.15  1:10.05  1:49.00    2:26.93   
  Nakskov Svømme Klub  2:19.72                 
                     
Jóhannis Erlendsson  2003              DNS   
  Havnar Svimjifelag  2:20.10                 
                     
Nikolai Pagh Pedersen  2002              DNS   
  Nakskov Svømme Klub  2:05.48                 
                     
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
Køge Open rekord: Jacob Holst (1991) 01:56.47 2000-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Isberg  2004    535  28.52  59.77  1:31.52    2:02.39   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:03.11                 
                     
Nicklas Plank  2004    509  28.74  59.96  1:32.12    2:04.43   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:06.93                 
                     
Nicolai D. B. Hansen  2004    474  29.54  1:01.95  1:34.76    2:07.36   
  Greve Svømmeklub  2:08.96                 
                     
Tobias Bjørnsteen  2005    474  29.94  1:01.85  1:34.79    2:07.39   
  Svømmeklubben Syd  2:07.65                 
                     
Daniel Bornhøft Nielsen  2004    452  29.23  1:02.28  1:35.73    2:09.48   
  Vest-Brøndby  2:11.85                 
                     
Alexander Slente  2004    439  30.54  1:04.20  1:37.77    2:10.73   
  Svømmeklubben Syd  2:11.58                 
                     
Jeppe Kjær  2004    431  30.62  1:05.02  1:38.85    2:11.50   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:15.66                 
                     
Konrad Clausen  2005    423  30.98  1:05.07  1:39.46    2:12.37   
  SVØM Korsør  2:11.54                 
                     
Marius Kjær Hoelgaard  2004    417  30.70  1:04.60  1:38.73    2:12.92   
  Hvidovre Svømmeklub  2:14.51                 
                     
10  August Anderud  2004    415  30.28  1:03.66  1:38.67    2:13.14   
  Simklubben Laxen  2:09.42                 
                     
11  Erik Olsson  2004    414  30.04  1:04.29  1:39.35    2:13.31   
  Simklubben Laxen  2:11.75                 
                     
12  Kalle Gerner Knudsen  2004    409  31.63  1:05.96  1:39.95    2:13.85   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:16.16                 
                     
13  Joel Meuller  2004    408  30.43  1:04.69  1:39.79    2:13.93   
  Simklubben Laxen  2:19.09                 
                     
14  Stefan Rasmussen  2004    405  31.22  1:05.43  1:39.87    2:14.29   
  Svømmeklubben Syd  2:11.45                 
                     
15  Nicholas Simson  2005    392  31.32  1:06.35  1:41.67    2:15.70   
  VAT Copenhagen-MK31  2:18.02                 
                     
16  Daniel Bastholm  2005    391  31.57  1:05.78  1:41.02    2:15.78   
  Greve Svømmeklub  2:20.32                 
                     
17  Johannes Forsbæk  2004    389  31.78  1:06.37  1:41.11    2:16.08   
  SVØM Korsør  2:16.11                 
                     
18  Louie Hermansen  2004    384  32.49  1:07.11  1:42.61    2:16.71   
  VAT Copenhagen-MK31  2:15.18                 
                     
19  Alexander Marcus Englev  2004    382  32.08  1:07.66  1:42.82    2:16.88   
  Greve Svømmeklub  2:18.97                 
                     
20  Tue Vestergaard Jürs  2004    371  32.66  1:08.00  1:43.49    2:18.27   
  Svømmeklubben Syd  2:25.70                 
                     
21  Esben Rasmussen  2004    370  30.77  1:07.09  1:44.47    2:18.41   
  Vest-Brøndby  2:12.64                 
                     
21  Gustav B. Frederiksen  2004    370  32.18  1:07.35  1:42.87    2:18.41   
  Vordingborg Svømme Klub  2:18.25                 
                     
23  Alex Baes Maidens  2004    366  32.03  1:07.96  1:44.04    2:18.82   
  VAT Copenhagen-MK31  2:18.88                 
                     
24  Simon Swedblom  2004    360  32.21  1:07.60  1:44.12    2:19.68   
  Simklubben Laxen  2:18.32                 
                     
25  Bertram T. Aunsholm  2004    353  32.93  1:08.56  1:44.85    2:20.57   
  Hvidovre Svømmeklub  2:25.68                 
                     
26  Sune Vergmann  2005    348  32.94  1:09.61  1:45.97    2:21.25   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:21.60                 
                     
27  Tobias Wiegaard Hansen  2004    344  31.73  1:08.81  1:46.18    2:21.70   
  SVØM Korsør  2:19.89                 
                     
28  Stefan Helding Danielsen  2005    341  33.30  1:09.38  1:46.02    2:22.14   
  Køge Svømmeklub  2:22.18                 
                     
29  Rasmus Capion  2005    337  33.33  1:09.71  1:47.14    2:22.69   
  Vordingborg Svømme Klub  2:33.02                 
                     
30  Anders Thøgersen  2005    319  33.56  1:09.92  1:47.76    2:25.28   
  Glostrup Svømmeklub  2:32.43                 
                     
31  Christian Søe Jepsen  2005    301  33.91  1:12.28  1:50.95    2:28.15   
  SVØM Korsør  2:43.99                 
                     
32  Frederik Skytte Nielsen  2005    290  34.79  1:14.00  1:52.74    2:29.99   
  Svømmeklubben Syd  2:33.37                 
                     
33  Villads Brasch Jensen  2004    286  34.97  1:13.90  1:52.34    2:30.65   
  Greve Svømmeklub  2:33.44                 
                     
34  Marius Mains  2005    286  34.30  1:13.40  1:52.75    2:30.78   
  Ishøj Svømme Klub  2:36.05                 
                     
35  Mathias Olsen  2005    284  35.23  1:14.43  1:54.05    2:31.15   
  Greve Svømmeklub  2:38.19                 
                     
36  Sigurd Chistopher Vickery  2005    281  34.64  1:12.97  1:52.58    2:31.65   
  Vest-Brøndby  2:36.50                 
                     
37  Villads Lund Larsen  2004    274  35.98  1:14.65  1:54.37    2:32.91   
  Hvidovre Svømmeklub  2:32.43                 
                     
38  Hampus Rosdahl  2005    272  36.21  1:15.87  1:54.91    2:33.24   
  Simklubben Laxen  2:35.45                 
                     
39  Lucas Emil Heinze  2005    270  34.80  1:15.94  1:55.96    2:33.71   
  Køge Svømmeklub  2:39.12                 
                     
40  Bence Barnabás Márkus  2005    269  34.38  1:12.25  1:53.53    2:33.80   
  Simklubben Laxen  2:47.64                 
                     
41  Frederik Rasmussen  2005    260  35.55  1:14.94  1:55.95    2:35.53   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:35.09                 
                     
42  Anton Ymén  2005    247  35.50  1:16.16  1:57.56    2:38.30   
  Simklubben Laxen  2:44.31                 
                     
43  Dávid Gislason  2005    237  36.74  1:17.57  1:59.68    2:40.36   
  Havnar Svimjifelag  2:44.56                 
                     
44  Noah Vester Nielsen  2004    196  38.24  1:22.14  2:06.50    2:50.90   
  SVØM Korsør  2:56.12                 
                     
45  August Larsen  2005    177  39.46  1:24.76  2:11.38    2:56.76   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
46  Nicklas Hampe  2004    114    1:37.53      3:24.66   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Erik Hakopian  2004              DNF   
  Simklubben Laxen  2:49.36                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  23 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:28 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  23 november 2018   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  23:25   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2018         
 
 
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Køge Mix 1  2000              1:55.57   
  Køge Svømmeklub  1:54.40                 
  Pernille Pedersen  2001      32.18        32.18   
  Andreas L. Damgård  2000      30.28        1:02.46   
  Rasmus Danielsen  2001      26.45        1:28.91   
  Benedicte Them Jensen  2004      26.66        1:55.57   
                     
Køge Mix 2  2000              1:55.97   
  Køge Svømmeklub  1:56.60                 
  Mert Kaya  2001      28.77        28.77   
  Melanie Degner  2000      34.10        1:02.87   
  August Ryom  2002      26.24        1:29.11   
  Naya Modin Thomsen  2003      26.86        1:55.97   
                     
Simklubben Laxen  1995              1:56.87   
  Simklubben Laxen  1:58.66                 
  Wilma Svensson  2002      31.59        31.59   
  Gunnar Widerberg  2000      30.15        1:01.74   
  Max Ackermann  1995      26.82        1:28.56   
  Karin Widerberg  2003      28.31        1:56.87   
                     
Køge Mix 3  1997              2:00.58   
  Køge Svømmeklub  1:58.00                 
  Elisabeth Them Jensen  2004      33.25        33.25   
  Caroline Gøttrup Bagge  2003      34.27        1:07.52   
  Philip Krogh Brønnicke  2000      27.77        1:35.29   
  Mads Hauge Sørensen  1997      25.29        2:00.58   
                     
Matador Mix Vsk  1995              2:02.22   
  Vordingborg Svømme Klub  2:01.00                 
  Jacob Jensen  1995      29.84        29.84   
  Freja Søndergaard  2004      35.91        1:05.75   
  Magnus Juul Hansen  2003      29.13        1:34.88   
  Freja Petersen  2000      27.34        2:02.22   
                     
Hs Mix 3  2004              2:02.59   
  Havnar Svimjifelag  2:10.00                 
  Jónas Lindenskov Schiller  2003      29.82        29.82   
  Niklas Jógvan Arge  2004      33.18        1:03.00   
  Kristina Í Skála  2005      31.18        1:34.18   
  Ronja Ró Í Dímun  2004      28.41        2:02.59   
                     
Køge Mix 4  2003              2:03.61   
  Køge Svømmeklub  2:06.50                 
  Julie Brix Østergaard  2006      33.08        33.08   
  Line Nøhr Petersen  2003      35.90        1:08.98   
  Jonathan Eskildsen  2003      27.25        1:36.23   
  Bertram Dalgas Frederikse  2003      27.38        2:03.61   
                     
Gti 1  1990              2:03.79   
  GTI                   
  Nicolai D. B. Hansen  2004      30.27        30.27   
  Alexander Marcus Englev  2004      32.68        1:02.95   
  Elisabeth Augusta Englev  2006      31.70        1:34.65   
  Mathilde Svendsen  2004      29.14        2:03.79   
                     
Simklubben Laxen Lag 2  2003              2:04.16   
  Simklubben Laxen  2:05.02                 
  Albin Ekstrand  2004      30.88        30.88   
  Elsa Jonsson  2004      35.62        1:06.50   
  Josephine Ålenius  2002      30.42        1:36.92   
  Lucas Nilsson  2003      27.24        2:04.16   
                     
10  Gti 2  1990              2:04.36   
  GTI                   
  Emma Hebsgaard Nielsen  2003      33.66        33.66   
  Julie Wolter  2003      37.12        1:10.78   
  Nicklas Plank  2004      27.67        1:38.45   
  Oscar Isberg  2004      25.91        2:04.36   
                     
11  Vg17 Beasts  2004              2:06.32   
  VG 17  2:02.00                 
  Daniel Bornhøft Nielsen  2004      31.53        31.53   
  Mathilde U. Thorborg  2005      36.35        1:07.88   
  Thea Mikkelsen  2005      30.67        1:38.55   
  Esben Rasmussen  2004      27.77        2:06.32   
                     
12  Mk Mix 1  2003              2:06.94   
  VAT Copenhagen-MK31  2:04.19                 
  Nicholas Simson  2005      33.02        33.02   
  Louie Hermansen  2004      37.48        1:10.50   
  Sofie Bruun Høvring  2004      28.75        1:39.25   
  Emilia C. R. Olsen  2004      27.69        2:06.94   
                     
13  Køge Mix 5  2003              2:10.13   
  Køge Svømmeklub  2:08.20                 
  Josefine Krumbak  2004      34.27        34.27   
  Philip H. Christensen  2004      38.65        1:12.92   
  Kathrine Sofie Jensen  2003      30.86        1:43.78   
  Mikkel Roed  2004      26.35        2:10.13   
                     
14  Gti 3  1990              2:11.48   
  GTI                   
  Annika Britt Larsen  2005      33.30        33.30   
  Emil Søby  2004      36.69        1:09.99   
  Emilia Gotfredsen  2005      33.84        1:43.83   
  Daniel Bastholm  2005      27.65        2:11.48   
                     
15  Hvidovre 1  2003              2:12.87   
  Hvidovre Svømmeklub                   
  Anton Rytter Bech  2005      33.48        33.48   
  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004      35.24        1:08.72   
  Mikkeline Timmerman  2005      35.14        1:43.86   
  Lærke Dann-Nielsen  2005      29.01        2:12.87   
                     
16  Vg17 Flowers  2004              2:13.24   
  VG 17  2:07.00                 
  Anton Skov Grell  2004      35.19        35.19   
  Natascha Packert-Frandsen  2005      37.24        1:12.43   
  Anders Thøgersen  2005      30.72        1:43.15   
  Ella Gohr Metz  2005      30.09        2:13.24   
                     
17  Ægir Mix 1  2002              2:13.70   
  Ægir Klaksvik                   
  Jonna Joensen  2005      33.72        33.72   
  Malan Jóhansdóttir  2004      38.52        1:12.24   
  Brandur A. Matras  2003      32.73        1:44.97   
  Jónas Á Bergi  2003      28.73        2:13.70   
                     
18  Køge Mix 7  2003              2:16.39   
  Køge Svømmeklub  2:15.70                 
  Stefan Helding Danielsen  2005      33.57        33.57   
  Lucas Emil Heinze  2005      43.70        1:17.27   
  Olivia Lildballe Møller  2004      30.03        1:47.30   
  Sophia Christensen  2003      29.09        2:16.39   
                     
19  Køge Mix 6  2000              2:17.15   
  Køge Svømmeklub  2:13.90                 
  Maya Krogh Brønnicke  2005      35.19        35.19   
  Sarah Aarslew Jensen  2000      39.03        1:14.22   
  Oliver Gadegaard  2003      31.99        1:46.21   
  Lucas Møller Larsen  2005      30.94        2:17.15   
                     
20  Korsør Mix 1  1990              2:17.55   
  SVØM Korsør  2:15.00                 
  Christian Søe Jepsen  2005      35.46        35.46   
  Elida Thornsen  2005      40.62        1:16.08   
  Johannes Forsbæk  2004      30.11        1:46.19   
  Silje Mathiasen  2006      31.36        2:17.55   
                     
21  Gti 5  1990              2:18.47   
  GTI                   
  Nomi I. K. Schau  2004      34.49        34.49   
  Marius Mains  2005      39.10        1:13.59   
  Nicole Damhøj Andersen  2006      33.04        1:46.63   
  Mathias W. Rasmussen  2005      31.84        2:18.47   
                     
22  Stjerne Mix Vsk  2005              2:19.75   
  Vordingborg Svømme Klub  2:22.00                 
  Rasmus Capion  2005      34.14        34.14   
  Gustav B. Frederiksen  2004      35.78        1:09.92   
  Amanda F. Christiansen  2005      37.00        1:46.92   
  Silja Sol Jørgensen  2005      32.83        2:19.75   
                     
23  Gti 4  1990              2:21.09   
  GTI                   
  Mathias Olsen  2005      37.65        37.65   
  Sarah Ankjær Pedersen  2006      39.51        1:17.16   
  Villads Brasch Jensen  2004      33.75        1:50.91   
  Sabrina Meldgaard Pejø  2006      30.18        2:21.09   
                     
24  Hs Mix 1  2005              2:36.94   
  Havnar Svimjifelag  2:20.50                 
  Miriam Mortensen  2004      36.66        36.66   
  Bjørg Ólavsdóttir  2004      43.53        1:20.19   
  Erling Erlendsson  2007      37.95        1:58.14   
  Jögvan I Skala  2008      38.80        2:36.94   
                     
Hs Mix 2  2004              DSQ  SW8.4 ESB v 75M 
  Havnar Svimjifelag  2:18.00                 
  Elisabeth Erlendsdóttir  2005      33.10        33.10   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  23 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  23:25 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  09:59   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2018         
 
 
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 - 99 år 
Køge Open rekord: Malin Ekstrand (1991) 00:28.12 2009-10-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Bruun Høvring  2004    620          28.59   
  VAT Copenhagen-MK31  28.37                 
Naya Modin Thomsen  2003    522          30.26   
  Køge Svømmeklub  30.24                 
Katja Skovdal Lorentzen  2003    516          30.38   
  Solrød Svømmeklub  31.58                 
Olivia Lildballe Møller  2004    498          30.74   
  Køge Svømmeklub  30.52                 
Thippe de Neergaard  2003    491          30.90   
  VAT Copenhagen-MK31  29.68                 
Kathrine Sofie Jensen  2003    490          30.92   
  Køge Svømmeklub  30.43                 
Josephine Ålenius  2002    478          31.16   
  Simklubben Laxen  31.42                 
Karin Widerberg  2003    477          31.20   
  Simklubben Laxen  30.76                 
Sisse Berg Olesen  2005    472          31.30   
  Haslev Svømmeklub  31.43                 
10  Kristina Í Skála  2005    471          31.32   
  Havnar Svimjifelag  31.23                 
11  Caroline Gøttrup Bagge  2003    467          31.41   
  Køge Svømmeklub  31.52                 
12  Thea Mikkelsen  2005    466          31.43   
  Glostrup Svømmeklub  31.76                 
13  Elisabeth Them Jensen  2004    464          31.48   
  Køge Svømmeklub  30.57                 
14  Maya Krogh Brønnicke  2005    459          31.59   
  Køge Svømmeklub  31.32                 
15  Emilia C. R. Olsen  2004    457          31.63   
  VAT Copenhagen-MK31  31.96                 
15  Marie Louise B Andersen  2005    457          31.63   
  Slagelse Svømmeklub  31.17                 
17  Wilma Svensson  2002    454          31.70   
  Simklubben Laxen  31.78                 
18  Elisabeth Erlendsdóttir  2005    446          31.89   
  Havnar Svimjifelag  31.71                 
19  Petronella Ottosson  2002    435          32.16   
  Simklubben Laxen  31.91                 
20  Maya Nykjær  2001    434          32.19   
  Vordingborg Svømme Klub  31.72                 
20  Tine Petersen  2003    434          32.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.99                 
22  Ronja Ró Í Dímun  2004    428          32.34   
  Havnar Svimjifelag  31.62                 
23  Liva Søby  2004    428          32.35   
  VAT Copenhagen-MK31  31.69                 
24  Klara Stigsson  2001    426          32.38   
  Simklubben Laxen  32.16                 
25  Sarah Sirek Hansen  2003    426          32.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.60                 
26  Alma Møller-Ern  2006    425          32.42   
  Vallensbæk IF Af 1939  31.88                 
27  Alma Heyn Stage  2004    419          32.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.97                 
27  Jonna Joensen  2005    419          32.58   
  Ægir Klaksvik  34.12                 
29  Liva Lund Hansen  2005    417          32.62   
  Vallensbæk IF Af 1939  32.77                 
30  Emilia Karlberg  2002    414          32.70   
  Simklubben Laxen  31.61                 
31  Rebekka Giessing  2003    414          32.71   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.93                 
32  Liva Gottorp Sørensen  2006    413          32.72   
  Vest-Brøndby  33.51                 
32  Pernille Pedersen  2001    413          32.72   
  Køge Svømmeklub  31.60                 
34  Elin Norrman  2001    408          32.85   
  Simklubben Laxen  31.71                 
34  Nana Hansen  2000    408          32.85   
  Vordingborg Svømme Klub  32.50                 
36  Kajsa Salomonsen  2005    406          32.90   
  VAT Copenhagen-MK31  31.98                 
37  Malan Jóhansdóttir  2004    400          33.08   
  Ægir Klaksvik  34.41                 
38  Hannah B. Pedersen  2005    398          33.12   
  VAT Copenhagen-MK31  32.62                 
38  Mirja Sólstein  2003    398          33.12   
  Ægir Klaksvik  35.22                 
40  Elida Thornsen  2005    395          33.21   
  SVØM Korsør  31.33                 
41  Selma V Studnitz Andersen  2005    392          33.30   
  Slagelse Svømmeklub  32.03                 
42  Sabrina Meldgaard Pejø  2006    384          33.54   
  Greve Svømmeklub  33.84                 
43  Miriam Mortensen  2004    383          33.55   
  Havnar Svimjifelag  34.34                 
44  Andrea Nøhr Petersen  2006    383          33.56   
  Køge Svømmeklub  32.35                 
45  Sophia Christensen  2003    382          33.58   
  Køge Svømmeklub  32.51                 
46  Sarah Aarslew Jensen  2000    374          33.83   
  Køge Svømmeklub  34.82                 
47  Léa Zoé Bingler  2000    372          33.89   
  Vordingborg Svømme Klub  33.13                 
48  Josefine Krumbak  2004    369          33.97   
  Køge Svømmeklub  31.68                 
49  Laura Thomadsen  2004    367          34.03   
  Albertslund IF  37.78                 
50  Nicole Damhøj Andersen  2006    367          34.04   
  Greve Svømmeklub  32.83                 
51  Emilia Gotfredsen  2005    356          34.37   
  Ishøj Svømme Klub  32.70                 
52  Nikita Reljanovic  2004    356          34.39   
  Simklubben Laxen  33.38                 
53  Regitze Rosenkrantz  2006    355          34.43   
  Glostrup Svømmeklub  35.11                 
54  Anna Højgaard  2004    354          34.44   
  Havnar Svimjifelag  32.79                 
55  Madeleine Thornsen  2001    353          34.47   
  SVØM Korsør  32.81                 
56  Elicia Allard  2005    353          34.49   
  Simklubben Laxen  34.50                 
57  Josefine Meng Langhorn  2006    351          34.55   
  Svømmeklubben Syd  34.22                 
58  Filippa Eiler  2005    350          34.58   
  VAT Copenhagen-MK31  34.34                 
59  Sesilia Feilberg  2003    348          34.63   
  Ægir Klaksvik  35.92                 
60  Freya Ry Nielsen  2005    347          34.69   
  Glostrup Svømmeklub  33.45                 
61  Mathilde Willumsen  2006    345          34.73   
  Greve Svømmeklub  36.16                 
62  Olivia Laaksonen  2006    339          34.96   
  Simklubben Laxen  35.27                 
63  Mikkeline Timmerman  2005    335          35.09   
  Hvidovre Svømmeklub  34.89                 
64  Mathilde Bennetzen  2004    332          35.19   
  Hvidovre Svømmeklub  34.58                 
65  Elisabeth Roskær  2004    330          35.25   
  VAT Copenhagen-MK31  35.02                 
66  Isa Persson  2006    330          35.27   
  Simklubben Laxen  36.51                 
67  Rikke Parkhøi  2006    328          35.35   
  Hvidovre Svømmeklub  35.08                 
68  Annelisa Joensen  2003    327          35.38   
  Svimjifelagið REYSTI  35.86                 
69  Natascha Packert-Frandsen  2005    326          35.41   
  Vest-Brøndby  33.83                 
70  Sofía Toftegaard  2006    319          35.66   
  Ægir Klaksvik  36.71                 
71  Astrid Høffer  2004    310          35.99   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  35.35                 
72  Agnes Dalgas Frederiksen  2005    310          36.02   
  Køge Svømmeklub  35.77                 
73  Leonora M Postgaard  2006    305          36.20   
  Glostrup Svømmeklub  35.01                 
74  Viola Brandt-Brofeldt  2006    301          36.37   
  VAT Copenhagen-MK31  36.94                 
75  Signa Vár Dávadóttir  1998    295          36.60   
  Havnar Svimjifelag  36.90                 
76  Maja Ljungdahl  2006    287          36.95   
  Simklubben Laxen  37.73                 
77  Luna Luminari  2005    281          37.19   
  VAT Copenhagen-MK31  36.94