2020-10-22   08:21:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open Herfølge 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  10:22   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            31.84   
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            32.83   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            32.84   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            33.26   
Annika Frederiksen  2007  GTI            34.38   
Louise Popp-Madsen  2007  GTI            35.61   
Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub            35.78   
Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            36.72   
Astrid Høyer  2007  Hovedstadens Svømmeklub            37.63   
10  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub            37.78   
11  Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            38.10   
12  Vigga Jørgensen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            38.34   
13  Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31            38.40   
14  Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            38.83   
15  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub            39.00   
16  Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            39.36   
17  Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svømme Klub            39.43   
18  Caroline Søe Jepsen  2007  SVØM Korsør            39.56   
19  Betty Bibeyron-Wara  2008  Hovedstadens Svømmeklub            39.93   
20  Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svømmeklub            40.43   
21  Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            40.60   
22  Ella Emilia Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31            41.18   
23  Lena R. Loburak  2007  Ægir Klaksvik            41.67   
24  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            42.06   
25  Durita M. Askham  2008  Ægir Klaksvik            42.38   
26  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub            42.97   
27  Flora Rebecca Profeta  2008  VAT Copenhagen-MK31            44.15   
28  Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik            44.59   
29  Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik            45.67   
30  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svømme Klub            45.73   
31  Wilma E L Raagefelt  2008  Hvidovre Svømmeklub            46.54   
32  Emilia Pico  2008  Slagelse Svømmeklub            46.59   
33  Vica Lucie Axen  2008  Køge Svømmeklub            47.62   
34  Rosa Viola My Raagefelt  2007  Hvidovre Svømmeklub            47.93   
35  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008  Hovedstadens Svømmeklub            49.68   
36  Amalie Sams  2007  Slagelse Svømmeklub            51.75   
37  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub            52.76   
38  Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik            54.43   
39  Zeline Helsen Lintrup  2007  Hvidovre Svømmeklub            57.91   
Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:22 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:11   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            35.75   
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            37.98   
William Bjørnsteen  2008  Svømmeklubben Syd            40.81   
Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svømme Klub            41.25   
Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            41.79   
Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub            42.51   
Noa Riis  2008  Svømmeklubben Syd            43.47   
Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            44.73   
Líggjas Joensen  2008  Svimjifelagið REYSTI            50.38   
10  Lukas Hansen  2008  Vordingborg Svømme Klub            1:08.68   
                     
 
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            29.40   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            31.40   
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen            32.21   
Mads Mørkhøj Hartington  2006  GTI            32.27   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            32.95   
Hans Bjørn Legind  2007  Hovedstadens Svømmeklub            33.14  Deltager ikke i finalen 
Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            33.23   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen            33.88   
Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            34.20   
Rasmus Bønsøe  2006  SVØM Korsør            34.20   
11  Viktor Bernstein  2006  Hvidovre Svømmeklub            34.22   
12  Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            34.53   
13  Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            34.78   
14  Asbjørn Nybroe  2006  Hvidovre Svømmeklub            34.97   
15  Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            35.05   
16  Marius Hedvang Segato  2007  GTI            35.06   
17  Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub            35.27   
18  Heini M. Askham  2006  Ægir Klaksvik            35.43   
19  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            36.06   
20  Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            36.67   
21  Frederik William Holm  2007  GTI            36.68   
22  Vincent Borup Schärer  2006  GTI            36.83   
22  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            36.83   
24  Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub            36.95   
25  Emil Szipli Pedersen  2006  GTI            38.13   
26  Victor Bjørneborg  2007  GTI            38.40   
27  William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            38.46   
28  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            39.26   
29  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            39.54   
30  Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub            40.00   
31  Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub            40.01   
32  Linus Klarskov Vidovic  2007  Hovedstadens Svømmeklub            41.13   
33  Thor Sean Tørngren  2006  Haslev Svømmeklub            41.28   
34  Ib Fang Wang  2007  Hovedstadens Svømmeklub            42.25   
35  Sebastian Nymark-Jessen  2006  VAT Copenhagen-MK31            42.37   
36  Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub            45.10   
37  Kalle Hannibal Nielsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            47.68   
38  Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Køge Svømmeklub            47.71   
39  Victor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub            48.82   
40  Anton Dam Rydberg  2007  Køge Svømmeklub            50.54   
41  David Larsen  2007  Køge Svømmeklub            55.20   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:11 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:09   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            52.57   
Nia Sommer  2010  Køge Svømmeklub            58.14   
Alberte Kobyluch Høst  2009  Køge Svømmeklub            59.69   
Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009  Køge Svømmeklub            1:01.90   
Frida Koch  2010  Køge Svømmeklub            1:02.26   
Mynte Skovager Sveigaard  2009  Køge Svømmeklub            1:04.57   
Nora Stølgård  2010  Køge Svømmeklub            1:05.77   
Signe Skelvig  2009  Slagelse Svømmeklub            1:07.48   
Elisabeth Toft Kristensen  2009  Køge Svømmeklub            1:07.91   
10  Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svømmeklub            1:10.06   
11  Caya Kvisgaard  2010  Køge Svømmeklub            1:10.41   
12  Laura Steen Petersen  2010  Køge Svømmeklub            1:11.92   
13  Anna Novak  2010  Køge Svømmeklub            1:15.41   
14  Josefine Frigast la Cour  2010  Køge Svømmeklub            1:21.67   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            38.98   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            40.17   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            40.47   
Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub            40.68   
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub            40.77   
Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub            40.86   
Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            41.76   
Frida Caroline Knudsen  2007  GTI            41.93   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            43.67   
10  Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            44.04   
11  Ella Stensgaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub            44.11   
12  Naja O. K. Neergaard  2007  GTI            44.14   
13  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub            45.41   
14  Emma Kestenholz  2007  VAT Copenhagen-MK31            46.03   
15  Astrid Høyer  2007  Hovedstadens Svømmeklub            46.12   
16  Freja Monrad Kirkegaard  2008  GTI            46.33   
17  Sandra Kristin Stampe Nic  2008  Ægir Klaksvik            47.01   
18  Anna Piao Bergendorff  2007  VAT Copenhagen-MK31            47.67   
19  Betty Bibeyron-Wara  2008  Hovedstadens Svømmeklub            47.77   
20  Signe C. H. Naaby  2007  GTI            48.53   
21  Rosa Viola My Raagefelt  2007  Hvidovre Svømmeklub            49.46   
22  Freja Rosenlund Menné  2007  VAT Copenhagen-MK31            49.58   
23  Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31            49.72   
24  Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik            49.73   
25  Lena R. Loburak  2007  Ægir Klaksvik            50.49   
26  Fiona Lei Byrne  2007  GTI            50.58   
27  Naja-Amalie Hallengreen  2008  SVØM Korsør            50.63   
28  Wilma E L Raagefelt  2008  Hvidovre Svømmeklub            50.64   
29  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub            51.70   
30  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007  GTI            51.72   
31  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  GTI            52.71   
32  Durita M. Askham  2008  Ægir Klaksvik            52.74   
33  Clara Vestergaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub            53.52   
34  Julie Bruun  2008  GTI            53.96   
35  Ellen Lyse  2007  VAT Copenhagen-MK31            54.07   
36  Zeline Helsen Lintrup  2007  Hvidovre Svømmeklub            55.65   
37  Andrea Busk Strodtmann  2008  Hovedstadens Svømmeklub            56.47   
38  Amalie Haack  2007  Køge Svømmeklub            56.94   
39  Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik            57.24   
40  Marie S. Laursen  2007  Vordingborg Svømme Klub            57.28   
41  Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub            57.92   
42  Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub            1:03.58   
Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik            DSQ  flere flyben v.start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:09 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:02   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            44.38   
William Bjørnsteen  2008  Svømmeklubben Syd            49.52   
Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            52.58   
Jógvan Í Skála  2008  Havnar Svimjifelag            53.86   
Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            55.33   
Líggjas Joensen  2008  Svimjifelagið REYSTI            55.53   
Jalte Harpsøe Halberg  2008  Svømmeklubben Syd            58.31   
Mikkas Skoubo  2010  Køge Svømmeklub            1:03.35   
Jonas Bacher  2008  Slagelse Svømmeklub            1:07.37   
10  Stefan Vaskov  2010  Køge Svømmeklub            1:14.32   
11  Simon Lynghøj Bagger  2009  Køge Svømmeklub            1:15.63   
12  Lukas Gatzwiller  2010  Køge Svømmeklub            1:23.11   
Lucas Calløe  2008  Slagelse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            34.88   
Mads Mørkhøj Hartington  2006  GTI            35.69   
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen            40.82   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            41.07   
Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            41.24   
Asbjørn Nybroe  2006  Hvidovre Svømmeklub            41.28   
Heini M. Askham  2006  Ægir Klaksvik            41.43   
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            41.46   
William Larsen  2006  Vordingborg Svømme Klub            41.68   
10  Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            43.67   
11  Mark Dimon  2006  GTI            44.33   
12  Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31            44.81   
13  Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            44.85   
14  Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            44.97   
15  Asbjørn Zeller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            45.44   
16  Simon Voldmester  2007  Hovedstadens Svømmeklub            46.37   
17  Konradas Juska  2007  Hovedstadens Svømmeklub            47.80   
18  Mathias Bidsted Hansen  2006  Hvidovre Svømmeklub            48.26   
19  Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub            48.59   
20  Oliver Holst Bøgeskov  2006  GTI            48.68   
21  Hans-August Wessel  2007  VAT Copenhagen-MK31            51.82   
22  Jonas Hennings Lindhardt  2007  VAT Copenhagen-MK31            54.68   
23  Anton Dam Rydberg  2007  Køge Svømmeklub            55.11   
24  Thor Hoffgaard  2006  Vordingborg Svømme Klub            58.50   
25  Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Køge Svømmeklub            58.89   
Jakob Bagge Møller  2006  Svømmeklubben Syd            DSQ  tyvstart 
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen            DSQ  tyvstart 
Lukas Aagaard Sørensen  2006  Haslev Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:02 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:24   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nia Sommer  2010  Køge Svømmeklub            1:48.29   
Signe Skelvig  2009  Slagelse Svømmeklub            1:49.72   
Mikala Valentin Eggertsen  2009  Nakskov Svømme Klub            1:52.53   
Alberte Kobyluch Høst  2009  Køge Svømmeklub            1:59.93   
Mynte Skovager Sveigaard  2009  Køge Svømmeklub            2:00.82   
Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009  Køge Svømmeklub            2:06.05   
Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svømmeklub            DSQ  efb 50 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:24 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:51   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub            1:29.44   
Nikolaj Oliver  2008  Vallensbæk IF Af 1939            1:38.59   
William Zuk Rasmussen  2008  GTI            1:43.18   
Rasmus Sundstrup  2008  Vallensbæk IF Af 1939            1:43.77   
Dion Veliqi  2008  Svømmeklubben Syd            1:51.12   
Jonas Bacher  2008  Slagelse Svømmeklub            1:53.58   
Mikkas Skoubo  2010  Køge Svømmeklub            1:58.09   
Lucas Calløe  2008  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            DSQ  efb v 50 
Líggjas Joensen  2008  Svimjifelagið REYSTI            DSQ  efb v 50 
Noa Riis  2008  Svømmeklubben Syd            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:51 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 7, 25m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nora Stølgård  2010  Køge Svømmeklub            18.70   
Frida Koch  2010  Køge Svømmeklub            21.98   
Mikala Valentin Eggertsen  2009  Nakskov Svømme Klub            22.03   
Josefine Frigast la Cour  2010  Køge Svømmeklub            23.75   
Elisabeth Toft Kristensen  2009  Køge Svømmeklub            24.45   
Anna Novak  2010  Køge Svømmeklub            28.44   
Laura Steen Petersen  2010  Køge Svømmeklub            28.95   
Caya Kvisgaard  2010  Køge Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 7, 25m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            14.36   
Frida Caroline Knudsen  2007  GTI            14.63   
Alma Sofie A. Bløcher  2008  Hovedstadens Svømmeklub            15.22   
Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            15.39   
Louise Popp-Madsen  2007  GTI            15.45   
Astrid Høyer  2007  Hovedstadens Svømmeklub            15.58   
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub            15.66   
Vigga Jørgensen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            15.92   
Ella Stensgaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub            16.06   
10  Lena R. Loburak  2007  Ægir Klaksvik            16.30   
11  Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            16.43   
12  Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub            16.53   
13  Amalie Lykke Madsen  2008  GTI            16.80   
14  Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik            16.96   
15  Betty Bibeyron-Wara  2008  Hovedstadens Svømmeklub            16.99   
16  Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            17.07   
17  Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik            17.21   
18  Wilma E L Raagefelt  2008  Hvidovre Svømmeklub            17.31   
19  Rosa Viola My Raagefelt  2007  Hvidovre Svømmeklub            17.33   
20  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub            17.38   
21  Isabella Høj Johansen  2008  GTI            17.79   
22  Sandra Kristin Stampe Nic  2008  Ægir Klaksvik            17.86   
23  Durita M. Askham  2008  Ægir Klaksvik            17.95   
24  Andrea Busk Strodtmann  2008  Hovedstadens Svømmeklub            18.31   
25  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007  GTI            18.88   
26  Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik            19.41   
27  Clara Vestergaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub            19.68   
28  Marie S. Laursen  2007  Vordingborg Svømme Klub            24.34   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:29 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:50   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 8, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            16.34   
Líggjas Joensen  2008  Svimjifelagið REYSTI            17.68   
Jógvan Í Skála  2008  Havnar Svimjifelag            17.80   
Nikolaj Oliver  2008  Vallensbæk IF Af 1939            18.80   
Lukas Hansen  2008  Vordingborg Svømme Klub            19.36   
Rasmus Sundstrup  2008  Vallensbæk IF Af 1939            19.99   
Dion Veliqi  2008  Svømmeklubben Syd            20.13   
Frederik Kindberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            20.37   
Simon Lynghøj Bagger  2009  Køge Svømmeklub            22.80   
10  Lukas Gatzwiller  2010  Køge Svømmeklub            24.22   
11  Stefan Vaskov  2010  Køge Svømmeklub            25.43   
12  Jalte Harpsøe Halberg  2008  Svømmeklubben Syd            27.70   
                     
 
Løb 8, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            14.38   
Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            14.58   
Heini M. Askham  2006  Ægir Klaksvik            14.80   
Hans Bjørn Legind  2007  Hovedstadens Svømmeklub            14.87   
William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            15.23   
Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            15.32   
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            15.33   
Mark Dimon  2006  GTI            15.46   
Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub            15.55   
10  Alex Leander Dabelsteen  2006  GTI            15.60   
11  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            15.76   
12  Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            15.80   
13  Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            15.83   
14  Emil Szipli Pedersen  2006  GTI            15.84   
15  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            15.86   
16  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            16.04   
17  Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            16.26   
18  Asbjørn Zeller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            16.56   
19  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            16.71   
20  Victor Bjørneborg  2007  GTI            17.10   
21  Hanus Lydersen  2006  Ægir Klaksvik            18.08   
22  Thor Hoffgaard  2006  Vordingborg Svømme Klub            18.15   
23  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  GTI            18.31   
Konradas Juska  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:50 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  12:14   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 1 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            1:23.49   
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            1:30.90   
Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svømme Klub            1:31.24   
Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            1:33.02   
William Zuk Rasmussen  2008  GTI            1:42.14   
Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            1:42.24   
Líggjas Joensen  2008  Svimjifelagið REYSTI            1:44.79   
Frederik Kindberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            1:46.58   
William Bjørnsteen  2008  Svømmeklubben Syd            DSQ  afslut på mave v 50 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:14 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  12:14   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nia Sommer  2010  Køge Svømmeklub            1:37.98   
Nora Stølgård  2010  Køge Svømmeklub            1:41.95   
Alberte Kobyluch Høst  2009  Køge Svømmeklub            1:47.72   
Mynte Skovager Sveigaard  2009  Køge Svømmeklub            1:50.53   
Signe Skelvig  2009  Slagelse Svømmeklub            1:56.21   
Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svømmeklub            1:57.23   
Caya Kvisgaard  2010  Køge Svømmeklub            1:59.13   
Josefine Frigast la Cour  2010  Køge Svømmeklub            2:00.23   
Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009  Køge Svømmeklub            2:00.94   
10  Frida Koch  2010  Køge Svømmeklub            2:09.77   
11  Elisabeth Toft Kristensen  2009  Køge Svømmeklub            2:12.54   
12  Laura Steen Petersen  2010  Køge Svømmeklub            2:18.93   
13  Anna Novak  2010  Køge Svømmeklub            2:19.95   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:14 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  12:53   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub            1:14.96   
William Bjørnsteen  2008  Svømmeklubben Syd            1:15.82   
Noa Riis  2008  Svømmeklubben Syd            1:18.87   
Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            1:19.09   
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            1:20.03   
Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svømme Klub            1:23.12   
Nikolaj Oliver  2008  Vallensbæk IF Af 1939            1:27.91   
Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            1:28.49   
Rasmus Sundstrup  2008  Vallensbæk IF Af 1939            1:38.49   
10  Dion Veliqi  2008  Svømmeklubben Syd            1:39.07   
11  Frederik Kindberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            1:40.89   
12  Lukas Hansen  2008  Vordingborg Svømme Klub            1:45.42   
13  Jonas Bacher  2008  Slagelse Svømmeklub            1:47.25   
14  Simon Lynghøj Bagger  2009  Køge Svømmeklub            2:06.88   
15  Lukas Gatzwiller  2010  Køge Svømmeklub            2:08.40   
Lucas Calløe  2008  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Stefan Vaskov  2010  Køge Svømmeklub            DNF   
Líggjas Joensen  2008  Svimjifelagið REYSTI            DSQ  tyvstart 
Mikkas Skoubo  2010  Køge Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:53 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  13:22   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Super Sild  2007  Vallensbæk IF Af 1939            2:24.16   
  Sarah Gudme  2007      34.60        34.60   
  Lara Ghizzaui  2007      42.14        1:16.74   
  Anna Andersen  2007      32.13        1:48.87   
  Maja Andersen  2007      35.29        2:24.16   
                     
Køge Kids 1  2007  Køge Svømmeklub            2:30.14   
  Mathilde Pedersen  2007      38.49        38.49   
  Mejse Jakobsen  2007      42.89        1:21.38   
  Anne-Marie T. Kristensen  2007      35.40        1:56.78   
  Anna Steen Petersen  2007      33.36        2:30.14   
                     
Gti 07 Pige Fnider  2007  GTI            2:30.77   
  Signe C. H. Naaby  2007      40.08        40.08   
  Annika Frederiksen  2007      42.26        1:22.34   
  Frida Caroline Knudsen  2007      34.53        1:56.87   
  Naja O. K. Neergaard  2007      33.90        2:30.77   
                     
Hovedstadens Piger 4  2007  Hovedstadens Svømmeklub            2:35.59   
  Karla Hebeltoft Olesen  2007      40.47        40.47   
  Alma Sofie A. Bløcher  2008      42.94        1:23.41   
  Mikkeline Steen Stokkebro  2007      36.07        1:59.48   
  Vigga Jacoby  2007      36.11        2:35.59   
                     
Mk31 Piger 1  2007  VAT Copenhagen-MK31            2:37.94   
  Ella Emilia Soelberg  2007      42.12        42.12   
  Caroline Hansen  2007      44.29        1:26.41   
  Nadia Walløe  2007      38.53        2:04.94   
  Frederikke Dyrby Pedersen  2007      33.00        2:37.94   
                     
Hovedstadens Piger 3  2007  Hovedstadens Svømmeklub            2:38.12   
  Maria Kjer Rasmussen  2007      41.14        41.14   
  Asta Hindborg  2007      43.99        1:25.13   
  Ella Stensgaard  2008      40.50        2:05.63   
  Mathilde Møller  2007      32.49        2:38.12   
                     
Hovedstadens Piger 1  2007  Hovedstadens Svømmeklub            2:38.90   
  Andrea Busk Strodtmann  2008      44.59        44.59   
  Isabella Pedersen  2007      40.62        1:25.21   
  Astrid Høyer  2007      38.62        2:03.83   
  Betty Bibeyron-Wara  2008      35.07        2:38.90   
                     
Hovedstadens Piger 2  2007  Hovedstadens Svømmeklub            2:40.54   
  Julie Philip  2007      40.78        40.78   
  Matilde Maagøe  2007      39.53        1:20.31   
  Vigga Jørgensen  2008      38.36        1:58.67   
  Clara Vestergaard  2008      41.87        2:40.54   
                     
Køge Kids 2  2007  Køge Svømmeklub            2:52.20   
  Amalie Mønster Birk  2007      41.11        41.11   
  Anna Høyer  2007      52.35        1:33.46   
  Rebekka Roed  2007      39.63        2:13.09   
  Augusta Bollmann  2009      39.11        2:52.20   
                     
10  Ægir Piger  2007  Ægir Klaksvik            2:53.13   
  Sandra Kristin Stampe Nic  2008      44.22        44.22   
  Lea Osberg Højsted  2008      50.33        1:34.55   
  Durita M. Askham  2008      43.04        2:17.59   
  Lena R. Loburak  2007      35.54        2:53.13   
                     
11  Gti 08 Pige Fnider  2007  GTI            2:56.86   
  Sarah Cecilie Rasmussen  2008      47.02        47.02   
  Freja Monrad Kirkegaard  2008      46.24        1:33.26   
  Amalie Lykke Madsen  2008      44.17        2:17.43   
  Isabella Høj Johansen  2008      39.43        2:56.86   
                     
12  Gti Blandet Piger  2007  GTI            2:57.89   
  Fiona Lei Byrne  2007      45.24        45.24   
  Julie Bruun  2008      56.61        1:41.85   
  Louise Popp-Madsen  2007      36.38        2:18.23   
  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007      39.66        2:57.89   
                     
13  Mk31 Piger 2  2007  VAT Copenhagen-MK31            2:59.34   
  Anna Piao Bergendorff  2007      47.99        47.99   
  Regitze Wojtaszewski  2007      49.36        1:37.35   
  Emma Kestenholz  2007      42.78        2:20.13   
  Freja Rosenlund Menné  2007      39.21        2:59.34   
                     
14  Hvidovre 1  2007  Hvidovre Svømmeklub            3:05.58   
  Rosa Viola My Raagefelt  2007      48.95        48.95   
  Angela Bang Svendsen  2008      44.47        1:33.42   
  Wilma E L Raagefelt  2008      47.50        2:20.92   
  Zeline Helsen Lintrup  2007      44.66        3:05.58   
                     
15  Smellsliketeamspirit Vsk  2007  Vordingborg Svømme Klub            3:05.81   
  Silje Egeberg Nordhald  2007      41.46        41.46   
  Mille-Mai Krog  2007      47.38        1:28.84   
  Malou Danefred Nielsen  2007      42.44        2:11.28   
  Marie S. Laursen  2007      54.53        3:05.81   
                     
16  Køge Talenter 1  2007  Køge Svømmeklub            3:37.25   
  Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009      58.18        58.18   
  Alberte Kobyluch Høst  2009      1:02.12        2:00.30   
  Nia Sommer  2010      59.02        2:59.32   
  Vica Lucie Axen  2008      37.93        3:37.25   
                     
17  Køge Talenter 2  2007  Køge Svømmeklub            3:56.56   
  Mynte Skovager Sveigaard  2009      55.54        55.54   
  Nora Stølgård  2010      1:08.05        2:03.59   
  Amalie Haack  2007      1:02.32        3:05.91   
  Frederikke Schwaner-Hanse  2008      50.65        3:56.56   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:22 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  13:23   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Medley Racers  2006  Vallensbæk IF Af 1939            2:14.93   
  Sean Petersen  2006      31.51        31.51   
  Oscar Vinge-Maigaard  2007      40.96        1:12.47   
  Anders Gaard  2006      31.44        1:43.91   
  Frederik Vestergaard  2006      31.02        2:14.93   
                     
Gti 06 Drenge Røve  2006  GTI            2:24.12   
  Frederik Luca Lamprecht  2006      39.59        39.59   
  Mads Mørkhøj Hartington  2006      35.33        1:14.92   
  Vincent Borup Schärer  2006      35.94        1:50.86   
  Mark Dimon  2006      33.26        2:24.12   
                     
Hovedstadens Drenge 2  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:29.32   
  Tristan Jensen  2006      39.38        39.38   
  Gustav Steen Andersen  2006      40.96        1:20.34   
  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      35.25        1:55.59   
  Simon Voldmester  2007      33.73        2:29.32   
                     
Køge Kids 1  2007  Køge Svømmeklub            2:29.98   
  Storm Melgaard  2007      40.16        40.16   
  Laurits Poulsen  2006      41.90        1:22.06   
  Hjalte Lildballe Møller  2007      38.82        2:00.88   
  Joachim Poulsen  2006      29.10        2:29.98   
                     
Hovedstadens Drenge 3  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:31.38   
  Aksel Thuesen Güsmer  2006      35.08        35.08   
  Konradas Juska  2007      46.69        1:21.77   
  William Folkmann  2006      39.47        2:01.24   
  Hans Bjørn Legind  2007      30.14        2:31.38   
                     
Minisoldater  2007  Vallensbæk IF Af 1939            2:32.66   
  William Hvid  2007      39.49        39.49   
  Marinus Leisvig  2007      43.91        1:23.40   
  Valdemar Møller-Ern  2008      35.42        1:58.82   
  Jonathan Rasmussen  2006      33.84        2:32.66   
                     
Hovedstadens Drenge 1  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:34.13   
  Magnus Steen Andersen  2006      37.74        37.74   
  Asbjørn Zeller  2007      47.22        1:24.96   
  Karl Korfix Barlebo  2006      36.79        2:01.75   
  Halfdan Dahl Jespersen  2006      32.38        2:34.13   
                     
Gti 07 Drenge Røve  2006  GTI            2:39.82   
  Marius Hedvang Segato  2007      38.07        38.07   
  Victor Bjørneborg  2007      45.70        1:23.77   
  Frederik William Holm  2007      37.29        2:01.06   
  William Zuk Rasmussen  2008      38.76        2:39.82   
                     
Køge Kids 2  2007  Køge Svømmeklub            2:45.74   
  Malthe Sommer  2009      43.35        43.35   
  Carl Gustav Christensen  2007      48.24        1:31.59   
  Calvin Christian Axen  2006      39.83        2:11.42   
  Mikkel Skoubo  2008      34.32        2:45.74   
                     
10  Gti Blandet Drenge  2006  GTI            2:47.62   
  Oliver Holst Bøgeskov  2006      38.96        38.96   
  Emil Szipli Pedersen  2006      47.25        1:26.21   
  Tristan Hovedskov Nielsen  2007      45.51        2:11.72   
  Alex Leander Dabelsteen  2006      35.90        2:47.62   
                     
11  Mk31 Drenge 1  2006  VAT Copenhagen-MK31            2:52.86   
  Kalle Hannibal Nielsen  2006      45.44        45.44   
  Asbjørn Brandt-Lassen  2006      45.35        1:30.79   
  Sebastian Nymark-Jessen  2006      42.71        2:13.50   
  Jonas Hennings Lindhardt  2007      39.36        2:52.86   
                     
12  Køge Talenter  2006  Køge Svømmeklub            4:18.08   
  Simon Lynghøj Bagger  2009      1:02.88        1:02.88   
  Stefan Vaskov  2010      1:18.51        2:21.39   
  Mikkas Skoubo  2010      58.43        3:19.82   
  Lukas Gatzwiller  2010      58.26        4:18.08   
                     
Hovedstadens Drenge 4  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
  Linus Klarskov Vidovic  2007                 
  Tristan Jensen  2006                 
  Ib Fang Wang  2007                 
  Halfdan Dahl Jespersen  2006              DNS   
                     
Køge Kids 3  2007  Køge Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
  Kristoffer Fjeldsted  2008      45.27        45.27   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:23 
 
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  25 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            45.31   
Nia Sommer  2010  Køge Svømmeklub            47.71   
Mikala Valentin Eggertsen  2009  Nakskov Svømme Klub            50.37   
Nora Stølgård  2010  Køge Svømmeklub            50.50   
Alberte Kobyluch Høst  2009  Køge Svømmeklub            53.86   
Caya Kvisgaard  2010  Køge Svømmeklub            54.82   
Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009  Køge Svømmeklub            55.68   
Mynte Skovager Sveigaard  2009  Køge Svømmeklub            55.99   
Josefine Frigast la Cour  2010  Køge Svømmeklub            59.47   
10  Frida Koch  2010  Køge Svømmeklub            59.52   
11  Elisabeth Toft Kristensen  2009  Køge Svømmeklub            1:00.36   
12  Anna Novak  2010  Køge Svømmeklub            1:03.17   
13  Laura Steen Petersen  2010  Køge Svømmeklub            1:07.05   
                     
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            34.56   
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            35.37   
Frida Caroline Knudsen  2007  GTI            37.26   
Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svømmeklub            37.84   
Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31            37.86   
Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub            38.17   
Astrid Høyer  2007  Hovedstadens Svømmeklub            38.56   
Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            38.62   
Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svømme Klub            38.91   
10  Louise Popp-Madsen  2007  GTI            39.30   
11  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub            39.59   
12  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub            40.03   
13  Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            40.33   
14  Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            40.39   
15  Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            40.41   
16  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svømme Klub            40.68   
17  Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub            40.78   
18  Ella Stensgaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub            40.84  Deltager ikke i finalen 
19  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            41.31   
20  Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub            41.52   
21  Amalie Lykke Madsen  2008  GTI            41.73   
22  Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            42.24   
23  Sandra Kristin Stampe Nic  2008  Ægir Klaksvik            43.34   
24  Ella Emilia Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31            43.39   
25  Isabella Høj Johansen  2008  GTI            43.98   
26  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub            44.16   
27  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  GTI            44.50   
28  Anna Baad  2007  Haslev Svømmeklub            44.62   
29  Durita M. Askham  2008  Ægir Klaksvik            45.04   
30  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007  GTI            45.47   
31  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008  Hovedstadens Svømmeklub            46.18  Deltager ikke i finalen 
32  Vica Lucie Axen  2008  Køge Svømmeklub            46.47   
33  Clara Vestergaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub            46.99  Deltager ikke i finalen 
34  Amalie Haack  2007  Køge Svømmeklub            47.46   
35  Zeline Helsen Lintrup  2007  Hvidovre Svømmeklub            48.33   
36  Emilie Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub            48.54   
37  Thilde Gammelvind  2008  Hovedstadens Svømmeklub            49.78  Deltager ikke i finalen 
38  Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31            50.26   
39  Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub            50.98   
40  Edith Seedorff  2008  Haslev Svømmeklub            53.59   
Andrea Busk Strodtmann  2008  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik            DSQ  bryst liggende v 25 
Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik            DSQ  EFB v 25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:30 
 
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  25 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            39.53   
William Bjørnsteen  2008  Svømmeklubben Syd            40.16   
Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub            41.18   
Noa Riis  2008  Svømmeklubben Syd            41.62   
Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            42.83   
Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svømme Klub            43.88   
Louis Ellinghaus  2008  Hvidovre Svømmeklub            44.59   
Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            45.81   
Líggjas Joensen  2008  Svimjifelagið REYSTI            46.06   
10  William Zuk Rasmussen  2008  GTI            46.32   
11  Nikolaj Oliver  2008  Vallensbæk IF Af 1939            47.14   
12  Dion Veliqi  2008  Svømmeklubben Syd            50.78   
13  Niklas Aagaard Sørensen  2008  Haslev Svømmeklub            53.45   
14  Mikkas Skoubo  2010  Køge Svømmeklub            53.54   
15  Nicolas Møller  2008  Haslev Svømmeklub            54.15   
16  Simon Lynghøj Bagger  2009  Køge Svømmeklub            1:00.09   
17  Stefan Vaskov  2010  Køge Svømmeklub            1:01.70   
18  Lukas Gatzwiller  2010  Køge Svømmeklub            1:05.81   
                     
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            30.95   
Mads Mørkhøj Hartington  2006  GTI            34.09   
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen            34.44   
Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub            35.00   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            35.34   
Marius Hedvang Segato  2007  GTI            35.65   
Vincent Borup Schärer  2006  GTI            35.70   
Hans Bjørn Legind  2007  Hovedstadens Svømmeklub            35.79  Deltager ikke i finalen 
Mathias Bidsted Hansen  2006  Hvidovre Svømmeklub            37.34   
10  Heini M. Askham  2006  Ægir Klaksvik            37.41   
11  Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen            37.55   
12  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            37.77   
13  Viktor Bernstein  2006  Hvidovre Svømmeklub            38.30   
14  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            38.36   
15  Frederik Luca Lamprecht  2006  GTI            38.70   
16  Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub            39.08   
17  Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            39.12   
18  Ib Fang Wang  2007  Hovedstadens Svømmeklub            39.45  Deltager ikke i finalen 
19  Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            39.55   
20  Simon Voldmester  2007  Hovedstadens Svømmeklub            39.63  Deltager ikke i finalen 
21  Frederik William Holm  2007  GTI            39.85   
22  Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            39.98   
23  Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            40.12   
24  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            40.56   
25  Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub            41.16   
26  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            41.21   
27  Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub            41.55   
28  Alex Leander Dabelsteen  2006  GTI            41.77   
29  Victor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub            42.57   
30  Jakob Bagge Møller  2006  Svømmeklubben Syd            43.74   
31  Kalle Hannibal Nielsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            44.32   
32  William Larsen  2006  Vordingborg Svømme Klub            45.04   
33  Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Køge Svømmeklub            46.71   
34  Nikolaj Bandsholm  2007  Hvidovre Svømmeklub            47.06   
35  Anton Dam Rydberg  2007  Køge Svømmeklub            49.94   
36  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  GTI            52.45   
37  David Larsen  2007  Køge Svømmeklub            52.93   
Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  ej fortsat b v 25 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:30 
 
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  25 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  12:29   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            39.06   
Milla Engsted Larsen  2009  Haslev Svømmeklub            43.87   
Nora Stølgård  2010  Køge Svømmeklub            44.06   
Nia Sommer  2010  Køge Svømmeklub            45.01   
Agnes Thøfner  2009  Haslev Svømmeklub            46.09   
Alberte Kobyluch Høst  2009  Køge Svømmeklub            46.09   
Mynte Skovager Sveigaard  2009  Køge Svømmeklub            46.34   
Mikala Valentin Eggertsen  2009  Nakskov Svømme Klub            48.02   
Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svømmeklub            48.50   
10  Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009  Køge Svømmeklub            52.15   
11  Elisabeth Toft Kristensen  2009  Køge Svømmeklub            53.11   
12  Josefine Frigast la Cour  2010  Køge Svømmeklub            53.46   
13  Caya Kvisgaard  2010  Køge Svømmeklub            55.31   
14  Frida Koch  2010  Køge Svømmeklub            55.56   
15  Laura Steen Petersen  2010  Køge Svømmeklub            1:00.20   
16  Anna Novak  2010  Køge Svømmeklub            1:00.57   
                     
 
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            30.42   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            31.09   
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            31.28   
Alma Sofie A. Bløcher  2008  Hovedstadens Svømmeklub            32.31  Deltager ikke i finalen 
Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub            32.43   
Naja O. K. Neergaard  2007  GTI            32.54   
Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svømmeklub            33.05   
Vigga Jørgensen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            33.53  Deltager ikke i finalen 
Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            33.75   
10  Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub            33.85   
11  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub            34.08   
12  Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            34.16   
13  Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31            34.37   
14  Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svømme Klub            34.56   
14  Signe C. H. Naaby  2007  GTI            34.56   
16  Ella Emilia Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31            34.59   
17  Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            34.65   
18  Lena R. Loburak  2007  Ægir Klaksvik            34.83   
19  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub            34.87   
20  Caroline Søe Jepsen  2007  SVØM Korsør            35.01   
21  Ella Stensgaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub            35.35  Deltager ikke i finalen 
22  Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub            35.46   
23  Wilma E L Raagefelt  2008  Hvidovre Svømmeklub            35.94   
24  Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik            36.15   
25  Freja Monrad Kirkegaard  2008  GTI            36.35   
26  Amalie Lykke Madsen  2008  GTI            36.49   
27  Betty Bibeyron-Wara  2008  Hovedstadens Svømmeklub            36.52  Deltager ikke i finalen 
28  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            36.62   
29  Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svømme Klub            36.70   
30  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svømme Klub            37.01   
31  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            37.32   
32  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub            37.48   
33  Rosa Viola My Raagefelt  2007  Hvidovre Svømmeklub            37.61   
34  Isabella Høj Johansen  2008  GTI            37.88   
35  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub            38.44   
36  Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            38.55   
37  Durita M. Askham  2008  Ægir Klaksvik            38.79   
38  Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub            39.80   
39  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub            40.21   
40  Emilie Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub            40.48   
41  Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31            41.84   
42  Vica Lucie Axen  2008  Køge Svømmeklub            42.01   
43  Zeline Helsen Lintrup  2007  Hvidovre Svømmeklub            42.79   
44  Julie Bruun  2008  GTI            43.20   
45  Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik            43.30   
46  Amalie Haack  2007  Køge Svømmeklub            44.26   
47  Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub            51.96   
48  Edith Seedorff  2008  Haslev Svømmeklub            53.94   
Amalie Sams  2007  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:29 
 
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  25 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  12:29   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub            33.37   
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            33.68   
Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            34.86   
William Bjørnsteen  2008  Svømmeklubben Syd            35.27   
Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svømme Klub            35.49   
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            35.96   
Noa Riis  2008  Svømmeklubben Syd            36.24   
Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            36.67   
Líggjas Joensen  2008  Svimjifelagið REYSTI            38.36   
10  Louis Ellinghaus  2008  Hvidovre Svømmeklub            38.45   
11  William Zuk Rasmussen  2008  GTI            39.20   
12  Jógvan Í Skála  2008  Havnar Svimjifelag            40.01   
13  Nikolaj Oliver  2008  Vallensbæk IF Af 1939            40.34   
14  Niklas Aagaard Sørensen  2008  Haslev Svømmeklub            40.35   
15  Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            40.50   
16  Frederik Kindberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            42.24   
17  Dion Veliqi  2008  Svømmeklubben Syd            42.89   
18  Mikkas Skoubo  2010  Køge Svømmeklub            43.69   
19  Nicolas Møller  2008  Haslev Svømmeklub            43.73   
20  Rasmus Sundstrup  2008  Vallensbæk IF Af 1939            44.49   
21  Jonas Bacher  2008  Slagelse Svømmeklub            45.21   
22  Lucas Calløe  2008  Slagelse Svømmeklub            47.41   
23  Andreas Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub            47.68   
24  Simon Lynghøj Bagger  2009  Køge Svømmeklub            56.72   
25  Jalte Harpsøe Halberg  2008  Svømmeklubben Syd            57.77   
26  Stefan Vaskov  2010  Køge Svømmeklub            59.46   
27  Lukas Gatzwiller  2010  Køge Svømmeklub            59.66   
                     
 
Løb 18, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            27.03   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            29.46   
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen            29.69   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            29.89   
Mads Mørkhøj Hartington  2006  GTI            30.00   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen            30.18   
Viktor Bernstein  2006  Hvidovre Svømmeklub            30.42   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            30.86   
Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            31.16   
10  Heini M. Askham  2006  Ægir Klaksvik            31.30   
11  Mark Dimon  2006  GTI            32.42   
12  Asbjørn Nybroe  2006  Hvidovre Svømmeklub            32.61   
13  Oliver Holst Bøgeskov  2006  GTI            32.86   
14  Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub            33.37   
14  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            33.37   
16  William Larsen  2006  Vordingborg Svømme Klub            33.79   
17  William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            33.80   
18  Christian Quist  2007  SVØM Korsør            33.84   
19  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            33.91   
20  Konradas Juska  2007  Hovedstadens Svømmeklub            33.92  Deltager ikke i finalen 
21  Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            34.44   
22  Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31            34.60   
23  Frederik Luca Lamprecht  2006  GTI            34.61   
24  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            34.67   
25  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            34.81   
26  Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            35.01   
27  Thor Sean Tørngren  2006  Haslev Svømmeklub            35.11   
28  Victor Bjørneborg  2007  GTI            35.36   
29  Alex Leander Dabelsteen  2006  GTI            35.47   
30  Jakob Bagge Møller  2006  Svømmeklubben Syd            35.88   
31  Linus Klarskov Vidovic  2007  Hovedstadens Svømmeklub            36.00  Deltager ikke i finalen 
32  Asbjørn Zeller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            36.13  Deltager ikke i finalen 
33  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            36.42   
34  Nikolaj Bandsholm  2007  Hvidovre Svømmeklub            37.30   
35  Lukas Aagaard Sørensen  2006  Haslev Svømmeklub            37.60   
36  Martin Hansen  2007  Haslev Svømmeklub            37.96   
37  Kalle Hannibal Nielsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            38.51   
38  Anton Dam Rydberg  2007  Køge Svømmeklub            39.46   
39  Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Køge Svømmeklub            40.86   
40  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  GTI            41.63   
41  David Larsen  2007  Køge Svømmeklub            46.89   
Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Mathias Bidsted Hansen  2006  Hvidovre Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Simon Voldmester  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:29 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  25 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:14   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 19, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Agnes Thøfner  2009  Haslev Svømmeklub            27.28   
                     
 
Løb 19, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            15.15   
Frida Caroline Knudsen  2007  GTI            15.21   
Annika Frederiksen  2007  GTI            15.76   
Louise Popp-Madsen  2007  GTI            16.48   
Astrid Høyer  2007  Hovedstadens Svømmeklub            16.76   
Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            16.79   
Vigga Jørgensen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            16.86   
Naja O. K. Neergaard  2007  GTI            16.87   
Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            16.99   
10  Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svømme Klub            17.24   
11  Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub            17.39   
12  Caroline Søe Jepsen  2007  SVØM Korsør            17.43   
13  Signe C. H. Naaby  2007  GTI            17.54   
14  Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            17.75   
15  Freja Monrad Kirkegaard  2008  GTI            17.76   
16  Betty Bibeyron-Wara  2008  Hovedstadens Svømmeklub            18.59   
17  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            18.77   
18  Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik            18.98   
19  Amalie Lykke Madsen  2008  GTI            19.14   
20  Lena R. Loburak  2007  Ægir Klaksvik            19.41   
21  Durita M. Askham  2008  Ægir Klaksvik            20.05   
22  Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik            21.13   
23  Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            21.23   
24  Clara Vestergaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub            21.27   
25  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  GTI            21.61   
26  Julie Bruun  2008  GTI            22.13   
27  Thilde Gammelvind  2008  Hovedstadens Svømmeklub            23.40   
28  Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik            25.46   
Andrea Busk Strodtmann  2008  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:14 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  25 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:12   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 20, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            16.11   
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            17.08   
William Zuk Rasmussen  2008  GTI            20.61   
Líggjas Joensen  2008  Svimjifelagið REYSTI            21.66   
Frederik Kindberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            22.04   
Rasmus Sundstrup  2008  Vallensbæk IF Af 1939            23.44   
Jógvan Í Skála  2008  Havnar Svimjifelag            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 20, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            14.28   
Hans Bjørn Legind  2007  Hovedstadens Svømmeklub            15.21   
Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            15.92   
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            16.03   
Marius Hedvang Segato  2007  GTI            16.13   
Oliver Holst Bøgeskov  2006  GTI            16.33   
Heini M. Askham  2006  Ægir Klaksvik            16.48   
Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            16.72   
Frederik William Holm  2007  GTI            16.78   
10  William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            16.81   
11  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            16.85   
12  Vincent Borup Schärer  2006  GTI            16.96   
13  Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub            17.12   
14  Victor Bjørneborg  2007  GTI            17.14   
15  Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub            17.40   
16  Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            17.79   
17  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            18.14   
18  Frederik Luca Lamprecht  2006  GTI            18.27   
19  Linus Klarskov Vidovic  2007  Hovedstadens Svømmeklub            18.63   
20  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  GTI            18.81   
21  Asbjørn Zeller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            19.31   
22  Mark Dimon  2006  GTI            19.39   
23  Hanus Lydersen  2006  Ægir Klaksvik            20.65   
24  Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Køge Svømmeklub            21.06   
Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:12 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  25 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:12   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            1:57.05   
Nia Sommer  2010  Køge Svømmeklub            2:03.13   
Alberte Kobyluch Høst  2009  Køge Svømmeklub            2:15.26   
Milla Engsted Larsen  2009  Haslev Svømmeklub            2:19.72   
Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009  Køge Svømmeklub            2:19.81   
Mynte Skovager Sveigaard  2009  Køge Svømmeklub            2:21.42   
Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svømmeklub            2:39.10   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:12 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  25 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  12:31   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Louis Ellinghaus  2008  Hvidovre Svømmeklub            1:45.77   
Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub            1:45.78   
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            1:48.33   
Asger Friis Justesen  2008  Vordingborg Svømme Klub            1:49.05   
Jalte Harpsøe Halberg  2008  Svømmeklubben Syd            1:58.77   
Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            1:58.77   
Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            2:00.98   
Andreas Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub            2:12.00   
Mikkas Skoubo  2010  Køge Svømmeklub            2:25.37   
10  Jonas Bacher  2008  Slagelse Svømmeklub            2:28.19   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:31 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  25 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  12:19   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 23, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nora Stølgård  2010  Køge Svømmeklub            22.38   
Mikala Valentin Eggertsen  2009  Nakskov Svømme Klub            23.66   
Elisabeth Toft Kristensen  2009  Køge Svømmeklub            24.66   
Caya Kvisgaard  2010  Køge Svømmeklub            25.90   
Anna Novak  2010  Køge Svømmeklub            26.82   
Frida Koch  2010  Køge Svømmeklub            27.06   
Josefine Frigast la Cour  2010  Køge Svømmeklub            28.06   
Laura Steen Petersen  2010  Køge Svømmeklub            29.68   
                     
 
Løb 23, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe C. H. Naaby  2007  GTI            18.31   
Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            18.37   
Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub            19.14   
Lena R. Loburak  2007  Ægir Klaksvik            20.04   
Vigga Jørgensen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            20.36   
Sandra Kristin Stampe Nic  2008  Ægir Klaksvik            20.96   
Alvilde Gemmer Hanghøj  2008  Hovedstadens Svømmeklub            21.31   
Durita M. Askham  2008  Ægir Klaksvik            21.95   
Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik            22.25   
10  Clara Vestergaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub            22.78   
11  Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik            23.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:19 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  25 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  12:28   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 24, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Líggjas Joensen  2008  Svimjifelagið REYSTI            19.70   
William Zuk Rasmussen  2008  GTI            21.02   
Nikolaj Oliver  2008  Vallensbæk IF Af 1939            22.23   
Dion Veliqi  2008  Svømmeklubben Syd            22.44   
Lucas Calløe  2008  Slagelse Svømmeklub            25.74   
Stefan Vaskov  2010  Køge Svømmeklub            27.30   
Jalte Harpsøe Halberg  2008  Svømmeklubben Syd            28.37   
Simon Lynghøj Bagger  2009  Køge Svømmeklub            28.76   
Lukas Gatzwiller  2010  Køge Svømmeklub            29.10   
                     
 
Løb 24, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub            17.29  OD 1 
Hans Bjørn Legind  2007  Hovedstadens Svømmeklub            17.29  OD 2 
Vincent Borup Schärer  2006  GTI            17.39   
Marius Hedvang Segato  2007  GTI            17.43   
Oliver Holst Bøgeskov  2006  GTI            18.02   
Christian Quist  2007  SVØM Korsør            18.30   
Frederik Luca Lamprecht  2006  GTI            18.30   
Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            18.58   
Frederik William Holm  2007  GTI            18.77   
10  William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            18.96   
11  Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            19.20   
12  Ib Fang Wang  2007  Hovedstadens Svømmeklub            19.35   
13  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            19.49   
14  Heini M. Askham  2006  Ægir Klaksvik            19.99   
15  Konradas Juska  2007  Hovedstadens Svømmeklub            20.20   
16  Hanus Lydersen  2006  Ægir Klaksvik            21.60   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:28 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  25 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  12:20   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 25, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Annika Frederiksen  2007  GTI            18.86   
Alma Sofie A. Bløcher  2008  Hovedstadens Svømmeklub            19.07   
Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            19.46   
Ella Stensgaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub            19.61   
Naja O. K. Neergaard  2007  GTI            20.56   
Betty Bibeyron-Wara  2008  Hovedstadens Svømmeklub            21.15   
Rosa Viola My Raagefelt  2007  Hvidovre Svømmeklub            21.20   
Wilma E L Raagefelt  2008  Hvidovre Svømmeklub            21.95   
Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            21.99   
10  Freja Monrad Kirkegaard  2008  GTI            22.15   
11  Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik            22.21   
12  Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik            22.49   
13  Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            22.92   
14  Vigga Jørgensen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            23.04   
15  Sandra Kristin Stampe Nic  2008  Ægir Klaksvik            23.21   
16  Lena R. Loburak  2007  Ægir Klaksvik            23.42   
17  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007  GTI            23.70   
18  Durita M. Askham  2008  Ægir Klaksvik            24.67   
19  Julie Bruun  2008  GTI            25.76   
20  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  GTI            25.87   
21  Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik            27.31   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:20 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  25 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  12:20   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 26, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            23.24   
Jógvan Í Skála  2008  Havnar Svimjifelag            24.39   
Líggjas Joensen  2008  Svimjifelagið REYSTI            26.15   
Rasmus Sundstrup  2008  Vallensbæk IF Af 1939            26.64   
Jalte Harpsøe Halberg  2008  Svømmeklubben Syd            27.05   
Frederik Kindberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            27.87   
                     
 
Løb 26, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            18.55   
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            19.17   
Heini M. Askham  2006  Ægir Klaksvik            19.43   
William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            19.95   
Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            20.26   
Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            20.34   
Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            20.87   
Ib Fang Wang  2007  Hovedstadens Svømmeklub            21.16   
Asbjørn Zeller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            22.00   
10  Konradas Juska  2007  Hovedstadens Svømmeklub            22.53   
11  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            22.83   
12  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            22.84   
13  Hanus Lydersen  2006  Ægir Klaksvik            24.76   
14  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            25.05   
Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Hans Bjørn Legind  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:20 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  25 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  12:38   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 27, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vi39 All Stars  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:57.13   
  Anders Gaard  2006      29.82        29.82   
  Anna Andersen  2007      30.03        59.85   
  Sean Petersen  2006      27.18        1:27.03   
  Sarah Gudme  2007      30.10        1:57.13   
                     
Køge Kids 1  2007  Køge Svømmeklub            2:05.40   
  Joachim Poulsen  2006      30.13        30.13   
  Laurits Poulsen  2006      30.71        1:00.84   
  Anne-Marie T. Kristensen  2007      31.77        1:32.61   
  Mathilde Pedersen  2007      32.79        2:05.40   
                     
Gti Speed Dating 1  2006  GTI            2:08.13   
  Annika Frederiksen  2007      33.76        33.76   
  Frida Caroline Knudsen  2007      32.01        1:05.77   
  Vincent Borup Schärer  2006      32.83        1:38.60   
  Mads Mørkhøj Hartington  2006      29.53        2:08.13   
                     
Gti Speed Dating 2  2006  GTI            2:11.53   
  Naja O. K. Neergaard  2007      33.77        33.77   
  Louise Popp-Madsen  2007      32.69        1:06.46   
  Marius Hedvang Segato  2007      32.39        1:38.85   
  Mark Dimon  2006      32.68        2:11.53   
                     
Hvidovre 1  2007  Hvidovre Svømmeklub            2:12.27   
  Asbjørn Nybroe  2006      32.95        32.95   
  Viktor Bernstein  2006                 
  Wilma E L Raagefelt  2008                 
  Angela Bang Svendsen  2008      2:12.27        2:12.27   
                     
Køge Kids 2  2007  Køge Svømmeklub            2:13.65   
  Storm Melgaard  2007      31.55        31.55   
  Hjalte Lildballe Møller  2007      34.38        1:05.93   
  Mejse Jakobsen  2007      33.76        1:39.69   
  Anna Steen Petersen  2007      33.96        2:13.65   
                     
Gti Speed Dating 3  2006  GTI            2:20.38   
  Amalie Lykke Madsen  2008      37.27        37.27   
  Signe C. H. Naaby  2007                 
  Victor Bjørneborg  2007                 
  Oliver Holst Bøgeskov  2006      2:20.38        2:20.38   
                     
Køge Kids 3  2007  Køge Svømmeklub            2:21.66   
  Calvin Christian Axen  2006      35.60        35.60   
  Mikkas Skoubo  2010      34.75        1:10.35   
  Amalie Mønster Birk  2007      36.51        1:46.86   
  Rebekka Roed  2007      34.80        2:21.66   
                     
Matador Mix Vsk  2007  Vordingborg Svømme Klub            2:22.37   
  Mille-Mai Krog  2007      34.42        34.42   
  William Larsen  2006      35.14        1:09.56   
  Asger Friis Justesen  2008      36.52        1:46.08   
  Silje Egeberg Nordhald  2007      36.29        2:22.37   
                     
10  Ægir Mix  2006  Ægir Klaksvik            2:22.97   
  Heini M. Askham  2006      31.40        31.40   
  Lena R. Loburak  2007                 
  Lea Osberg Højsted  2008                 
  Hanus Lydersen  2006      2:22.97        2:22.97   
                     
11  Hovedstadens Tigerhajer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:23.25   
  Konradas Juska  2007      34.66        34.66   
  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008      40.13        1:14.79   
  Vigga Jørgensen  2008      34.77        1:49.56   
  Simon Voldmester  2007      33.69        2:23.25   
                     
12  Hovedstadens Tyrehajer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:25.08   
  Ib Fang Wang  2007      34.96        34.96   
  Clara Vestergaard  2008      43.24        1:18.20   
  Alma Sofie A. Bløcher  2008      31.79        1:49.99   
  Asbjørn Zeller  2007      35.09        2:25.08   
                     
13  Hovedstadens Hvalhajer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:25.61   
  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      31.84        31.84   
  Thilde Gammelvind  2008      43.68        1:15.52   
  Ella Stensgaard  2008      35.33        1:50.85   
  Linus Klarskov Vidovic  2007      34.76        2:25.61   
                     
14  Gti Speed Dating 4  2006  GTI            2:29.03   
  Sarah Cecilie Rasmussen  2008      40.56        40.56   
  Isabella Høj Johansen  2008      39.31        1:19.87   
  Frederik Luca Lamprecht  2006      34.78        1:54.65   
  Frederik William Holm  2007      34.38        2:29.03   
                     
15  Hvidovre 2  2007  Hvidovre Svømmeklub            2:30.90   
  Mathias Bidsted Hansen  2006      33.77        33.77   
  Nikolaj Bandsholm  2007      36.71        1:10.48   
  Rosa Viola My Raagefelt  2007                 
  Zeline Helsen Lintrup  2007      2:30.90        2:30.90   
                     
16  Gti Speed Dating 5  2006  GTI            2:37.60   
  Julie Bruun  2008      44.26        44.26   
  Freja Monrad Kirkegaard  2008      36.91        1:21.17   
  William Zuk Rasmussen  2008                 
  Alex Leander Dabelsteen  2006      2:37.60        2:37.60   
                     
17  Køge Kids 4  2007  Køge Svømmeklub            2:42.17   
  Charlie Bastillini-Noval  2007      38.10        38.10   
  Malthe Sommer  2009      37.87        1:15.97   
  Vica Lucie Axen  2008      45.52        2:01.49   
  Augusta Bollmann  2009      40.68        2:42.17   
                     
18  Køge Talenter 1  2006  Køge Svømmeklub            3:16.87   
  Nia Sommer  2010      47.51        47.51   
  Stefan Vaskov  2010      1:02.49        1:50.00   
  Alberte Kobyluch Høst  2009      45.07        2:35.07   
  Mikkas Skoubo  2010      41.80        3:16.87   
                     
19  Køge Talenter 2  2007  Køge Svømmeklub            3:35.62   
  Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009      54.56        54.56   
  Simon Lynghøj Bagger  2009      58.18        1:52.74   
  Lukas Gatzwiller  2010      1:00.79        2:53.53   
  Amalie Haack  2007      42.09        3:35.62   
                     
Hovedstadens Hammerhajer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
  Daniel Emil Lund Cliff  2007                 
  Betty Bibeyron-Wara  2008                 
  Clara Vestergaard  2008                 
  Hans Bjørn Legind  2007              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:38 
 
Resultat Løb 105 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 105 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 105, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:14.09   
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:18.39   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:18.78   
Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub            1:22.21   
Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:22.43   
Signe C. H. Naaby  2007  GTI            1:23.51   
Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub            1:24.21   
Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:24.29   
Alma Sofie A. Bløcher  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:25.00   
10  Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:26.57   
11  Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svømme Klub            1:27.01   
12  Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:27.61   
13  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svømme Klub            1:27.93   
14  Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub            1:31.64   
15  Sandra Kristin Stampe Nic  2008  Ægir Klaksvik            1:32.56   
16  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            1:33.90   
17  Mie Bysand  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:34.42   
18  Maya Jacobsen  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:34.79   
19  Emma Kestenholz  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:35.44   
20  Caroline Bjerre  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:36.27   
21  Fiona Lei Byrne  2007  GTI            1:36.34   
22  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:36.40   
23  Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub            1:38.08   
24  Vica Lucie Axen  2008  Køge Svømmeklub            1:39.43   
25  Emilia Pico  2008  Slagelse Svømmeklub            1:43.03   
26  Amalie Haack  2007  Køge Svømmeklub            1:44.36   
27  Clara Vestergaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:44.72   
28  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub            1:45.19   
29  Naja-Amalie Hallengreen  2008  SVØM Korsør            1:45.38   
30  Amalie Sams  2007  Slagelse Svømmeklub            1:49.51   
31  Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub            1:52.64   
Anna Piao Bergendorff  2007  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  efb v. 25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:29 
 
Resultat Løb 106 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 106 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  12:41   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 106, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:11.68   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:11.88   
Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:12.13   
Mads Mørkhøj Hartington  2006  GTI            1:14.71   
Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:17.36   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            1:18.09   
Vincent Borup Schärer  2006  GTI            1:19.32   
Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:21.17   
Viktor Bernstein  2006  Hvidovre Svømmeklub            1:21.97   
10  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:22.77   
11  Mathias Bidsted Hansen  2006  Hvidovre Svømmeklub            1:23.82   
12  Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub            1:24.96   
13  Frederik Luca Lamprecht  2006  GTI            1:25.10   
14  Ib Fang Wang  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:25.28   
15  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:25.42   
16  Frederik William Holm  2007  GTI            1:25.89   
17  Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub            1:26.58   
18  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            1:28.01   
19  Konradas Juska  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:29.39   
20  Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            1:30.49   
21  Simon Voldmester  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:32.38   
22  Kalle Hannibal Nielsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:34.60   
23  Victor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub            1:34.71   
24  Magne Riedel Pedersen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:35.67   
25  Jakob Bagge Møller  2006  Svømmeklubben Syd            1:35.94   
26  Mark Dimon  2006  GTI            1:36.28   
27  Alex Leander Dabelsteen  2006  GTI            1:38.21   
28  Hanus Lydersen  2006  Ægir Klaksvik            1:38.25   
29  Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Køge Svømmeklub            1:41.27   
30  Jonas Hennings Lindhardt  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:53.38   
31  Hans-August Wessel  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:53.76   
Marius Hedvang Segato  2007  GTI            DSQ  efb v. 25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:41 
 
Resultat Løb 109 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 109 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  11:55   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 109, 100m Medley Damer, Indledende 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939    34.44        1:13.38   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub    35.97        1:15.77   
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    36.34        1:16.67   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub    36.36        1:18.03   
Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub    39.10        1:19.91   
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub    39.64        1:20.70   
Frida Caroline Knudsen  2007  GTI    36.58        1:21.06   
Annika Frederiksen  2007  GTI    39.05        1:21.57   
Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub    38.61        1:22.39   
10  Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub    38.98        1:23.92   
11  Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31    38.50        1:24.51   
12  Astrid Høyer  2007  Hovedstadens Svømmeklub    39.87        1:24.57   
13  Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub    40.14        1:24.88   
14  Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svømmeklub    40.22        1:24.92   
15  Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub    44.53        1:25.67   
16  Ella Stensgaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub    40.17        1:25.95   
17  Alma Sofie A. Bløcher  2008  Hovedstadens Svømmeklub    41.50        1:26.34   
18  Naja O. K. Neergaard  2007  GTI    41.41        1:26.83   
19  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub    40.75        1:27.48   
20  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939    44.16        1:28.30   
21  Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31    41.58        1:28.57   
22  Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939    42.27        1:29.00   
23  Freja Monrad Kirkegaard  2008  GTI    40.98        1:29.56   
24  Louise Popp-Madsen  2007  GTI    40.62        1:30.15   
25  Ella Emilia Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31    43.30        1:30.61   
26  Signe C. H. Naaby  2007  GTI    40.32        1:30.80   
27  Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub    40.69        1:31.13   
28  Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    42.24        1:31.28   
29  Caroline Bjerre  2007  VAT Copenhagen-MK31    43.30        1:31.84   
30  Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub    42.68        1:32.35   
31  Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31    43.20        1:32.45   
32  Betty Bibeyron-Wara  2008  Hovedstadens Svømmeklub    43.37        1:33.18   
33  Vigga Jørgensen  2008  Hovedstadens Svømmeklub    44.98        1:33.68   
34  Caroline Søe Jepsen  2007  SVØM Korsør    44.85        1:33.70   
35  Wilma E L Raagefelt  2008  Hvidovre Svømmeklub    45.58        1:34.69   
36  Fiona Lei Byrne  2007  GTI    44.21        1:34.83   
37  Amalie Lykke Madsen  2008  GTI    42.54        1:34.89   
38  Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub    46.68        1:35.07   
39  Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svømme Klub    43.71        1:35.90   
40  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub    45.37        1:36.67   
41  Lena R. Loburak  2007  Ægir Klaksvik    44.98        1:36.79   
42  Mie Bysand  2007  VAT Copenhagen-MK31    44.33        1:36.84   
43  Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik    46.66        1:37.34   
44  Sandra Kristin Stampe Nic  2008  Ægir Klaksvik    44.89        1:37.61   
45  Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31    47.26        1:38.17   
46  Rosa Viola My Raagefelt  2007  Hvidovre Svømmeklub    48.29        1:38.35   
47  Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik    47.78        1:38.57   
48  Naja-Amalie Hallengreen  2008  SVØM Korsør    46.66        1:39.42   
49  Durita M. Askham  2008  Ægir Klaksvik    46.59        1:39.71   
50  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub    47.67        1:39.76   
51  Freja Rosenlund Menné  2007  VAT Copenhagen-MK31    49.03        1:40.42   
52  Emilia Pico  2008  Slagelse Svømmeklub    47.68        1:40.57   
53  Flora Rebecca Profeta  2008  VAT Copenhagen-MK31    48.19        1:41.73   
54  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007  GTI    47.49        1:42.62   
55  Andrea Busk Strodtmann  2008  Hovedstadens Svømmeklub    47.64        1:43.23   
56  Ellen Lyse  2007  VAT Copenhagen-MK31    48.68        1:43.78   
57  Maya Jacobsen  2007  VAT Copenhagen-MK31    47.12        1:44.42   
58  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  GTI    48.64        1:44.50   
59  Vica Lucie Axen  2008  Køge Svømmeklub    50.07        1:45.24   
60  Clara Vestergaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub    48.70        1:45.52   
61  Julie Bruun  2008  GTI    53.40        1:49.09   
62  Ragnhild Jacobsen  2008  Ægir Klaksvik    50.54        1:49.49   
63  Marie S. Laursen  2007  Vordingborg Svømme Klub    1:07.81        2:15.43   
Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  afslut mave v 50 m 
Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  1 hånd ved 75 m. 
                     
 
Løb 109, 100m Medley Damer, Indledende 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub    46.50        1:40.67   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:55 
 
Resultat Løb 110 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 110 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  12:04   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 110, 100m Medley Herrer, Indledende 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Mørkhøj Hartington  2006  GTI            1:10.47   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:11.82   
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen            1:15.09   
Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:17.92   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen            1:17.96   
Rasmus Bønsøe  2006  SVØM Korsør            1:18.03   
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:19.74   
Heini M. Askham  2006  Ægir Klaksvik            1:20.77   
William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:21.78   
10  Marius Hedvang Segato  2007  GTI            1:22.20   
11  Hans Bjørn Legind  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:22.40   
12  Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:22.81   
13  Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            1:22.94   
14  Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:23.22   
15  Viktor Bernstein  2006  Hvidovre Svømmeklub            1:24.41   
16  Frederik William Holm  2007  GTI            1:24.87   
17  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:25.20   
18  Asbjørn Nybroe  2006  Hvidovre Svømmeklub            1:25.48   
19  Simon Voldmester  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:25.78   
20  Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub            1:25.85   
21  Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:26.58   
22  Mathias Bidsted Hansen  2006  Hvidovre Svømmeklub            1:26.63   
23  Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            1:26.67   
24  Oliver Holst Bøgeskov  2006  GTI            1:27.51   
25  William Larsen  2006  Vordingborg Svømme Klub            1:27.85   
26  Emil Szipli Pedersen  2006  GTI            1:28.42   
27  Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:29.12   
28  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:29.77   
29  Sebastian Nymark-Jessen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:29.95   
30  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            1:30.08   
31  Frederik Luca Lamprecht  2006  GTI            1:30.14   
32  Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub            1:30.28   
33  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:30.69   
34  Linus Klarskov Vidovic  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:31.36   
35  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:31.86   
36  Asbjørn Zeller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:32.76   
37  Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub            1:33.73   
38  Magne Riedel Pedersen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:34.17   
39  Kalle Hannibal Nielsen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:37.52   
40  Hanus Lydersen  2006  Ægir Klaksvik            1:43.65   
41  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  GTI            1:46.52   
42  Anton Dam Rydberg  2007  Køge Svømmeklub            1:46.78   
43  David Larsen  2007  Køge Svømmeklub            1:49.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:04 
 
Resultat Løb 111 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 111 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  13:11   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 111, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:05.64   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:07.30   
Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:11.49  Deltager ikke i finalen 
Alma Sofie A. Bløcher  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:11.94  Deltager ikke i finalen 
Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub            1:11.94   
Annika Frederiksen  2007  GTI            1:12.61   
Mathilde Møller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:12.66   
Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:13.80   
Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svømmeklub            1:15.01   
10  Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub            1:15.14   
11  Vigga Jørgensen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:15.30   
12  Ella Emilia Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:15.37   
13  Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:15.97   
14  Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:15.98   
15  Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svømme Klub            1:16.52   
16  Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:17.14   
17  Louise Popp-Madsen  2007  GTI            1:17.72   
18  Wilma E L Raagefelt  2008  Hvidovre Svømmeklub            1:18.01   
19  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svømme Klub            1:18.47   
20  Amalie Lykke Madsen  2008  GTI            1:18.50   
21  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:20.82   
22  Lena R. Loburak  2007  Ægir Klaksvik            1:21.11   
23  Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub            1:21.26   
24  Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:21.32   
25  Emma Kestenholz  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:21.66   
26  Rosa Viola My Raagefelt  2007  Hvidovre Svømmeklub            1:22.31   
27  Caroline Søe Jepsen  2007  SVØM Korsør            1:22.66   
28  Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik            1:22.76   
29  Mie Bysand  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:22.83   
30  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            1:22.89   
31  Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            1:23.08   
32  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub            1:24.20   
33  Anna Piao Bergendorff  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:24.90   
34  Caroline Bjerre  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:25.15   
35  Maya Jacobsen  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:25.89   
36  Sandra Kristin Stampe Nic  2008  Ægir Klaksvik            1:26.04   
37  Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub            1:26.61   
38  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:28.34   
39  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub            1:28.41   
40  Freja Rosenlund Menné  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:29.26   
41  Ellen Lyse  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:29.81   
42  Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svømme Klub            1:30.15   
43  Flora Rebecca Profeta  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:30.31   
44  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  GTI            1:31.61   
45  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub            1:31.65   
46  Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:32.15   
47  Amalie Haack  2007  Køge Svømmeklub            1:35.61   
48  Amalie Sams  2007  Slagelse Svømmeklub            1:37.90   
49  Zeline Helsen Lintrup  2007  Hvidovre Svømmeklub            1:38.79   
50  Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub            1:58.46   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:11 
 
Resultat Løb 112 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 112 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  24 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 112, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            59.44   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:02.57   
Mads Mørkhøj Hartington  2006  GTI            1:05.23   
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen            1:05.37   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            1:06.07   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen            1:06.08   
Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:06.47   
Rasmus Bønsøe  2006  SVØM Korsør            1:06.59   
Hans Bjørn Legind  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:07.67   
Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:07.67   
11  Viktor Bernstein  2006  Hvidovre Svømmeklub            1:08.58   
12  Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            1:09.24   
13  Heini M. Askham  2006  Ægir Klaksvik            1:09.69   
13  Heini M. Askham  2006  Ægir Klaksvik            1:09.69   
15  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:10.43   
16  William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:11.34   
17  Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub            1:11.57   
18  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:11.72   
19  Mathias Bidsted Hansen  2006  Hvidovre Svømmeklub            1:12.84   
20  Victor Bjørneborg  2007  GTI            1:13.52   
21  Emil Szipli Pedersen  2006  GTI            1:13.73   
22  Asbjørn Nybroe  2006  Hvidovre Svømmeklub            1:13.89   
23  Vincent Borup Schärer  2006  GTI            1:13.92   
24  Erling Erlendsson  2007  Havnar Svimjifelag            1:15.39   
25  Simon Voldmester  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:16.15   
26  Sebastian Nymark-Jessen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:16.36   
27  William Larsen  2006  Vordingborg Svømme Klub            1:16.74   
28  Mark Dimon  2006  GTI            1:17.02   
29  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:17.38   
30  Asbjørn Brandt-Lassen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:18.90   
31  Thor Sean Tørngren  2006  Haslev Svømmeklub            1:19.00   
32  Jakob Bagge Møller  2006  Svømmeklubben Syd            1:19.13   
33  Konradas Juska  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:19.58   
34  Asbjørn Zeller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:19.67   
35  Ib Fang Wang  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:19.85   
36  Charlie Bastillini-Noval  2007  Køge Svømmeklub            1:20.63   
37  Linus Klarskov Vidovic  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:21.71   
38  Alex Leander Dabelsteen  2006  GTI            1:23.08   
39  Lukas Aagaard Sørensen  2006  Haslev Svømmeklub            1:24.38   
40  Magne Riedel Pedersen  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:25.91   
41  Hanus Lydersen  2006  Ægir Klaksvik            1:26.66   
42  Victor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub            1:27.37   
43  Jonas Hennings Lindhardt  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:34.00   
44  David Larsen  2007  Køge Svømmeklub            1:35.67   
45  Thor Hoffgaard  2006  Vordingborg Svømme Klub            1:36.94   
46  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  GTI            1:37.77   
47  Hans-August Wessel  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:37.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 november 2018 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 121 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 121 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  25 november 2018   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2018         
 
 
Løb 121, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:24.28   
Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:29.16   
Alma Sofie A. Bløcher  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:32.13  Deltager ikke i finalen 
Angela Bang Svendsen  2008  Hvidovre Svømmeklub            1:32.27   
Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub            1:34.20   
Frida Caroline Knudsen  2007  GTI            1:34.23   
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            1:36.35   
Astrid Høyer  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:36.40   
Ella Stensgaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:36.58  Deltager ikke i finalen 
10  Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            1:36.73   
11  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub            1:37.74   
12  Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:38.44   
13  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub            1:40.16   
14  Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:40.28   
15  Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub            1:40.73   
16  Nadia Walløe  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:40.86   
17  Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:41.02   
18  Ella Emilia Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:41.56   
19  Freja Monrad Kirkegaard  2008  GTI            1:41.90   
20  Sandra Kristin Stampe Nic  2008  Ægir Klaksvik            1:43.66   
21  Naja O. K. Neergaard  2007  GTI            1:43.70   
22  Lea Osberg Højsted  2008  Ægir Klaksvik            1:45.20   
23  Betty Bibeyron-Wara  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:46.13  Deltager ikke i finalen 
24  Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svømme Klub            1:46.46   
25  Amalie Mønster Birk  2007  Køge Svømmeklub            1:46.54   
26  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub            1:47.87   
27  Róa Trygvadóttir  2008  Ægir Klaksvik            1:48.89   
28  Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:49.62   
29  Caroline Søe Jepsen  2007  SVØM Korsør            1:50.19   
30  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007  GTI            1:51.11   
31  Anna Høyer  2007  Køge Svømmeklub            1:54.91   
32  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub            1:55.77   
33  Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svømme Klub            1:55.80   
34  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008  Hovedstadens Svømmeklub            1:57.04  Deltager ikke i finalen 
35  Amalie Sams  2007  Slagelse Svømmeklub            1:57.64   
36  Vica Lucie Axen  2008  Køge Svømmeklub            1:57.88   
37  Anna Baad  2007  Haslev Svømmeklub            1:58.34   
38  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svømme Klub            2:01.93   
39  Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub            2:03.25   
40  Zeline Helsen Lintrup  2007  Hvidovre Svømmeklub            2:03.27   
41  Julie Bruun  2008  GTI            2:06.05   
42  Amalie Haack  2007  Køge Svømmeklub            2:13.02   
43  Thilde Gammelvind  2008  Hovedstadens Svømmeklub