Tulokset Regionsmesterskab Nordsjælland
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederiksværk Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 31.04 | 1:05.06 | 1:40.41 | 2:15.84 | |||
2 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 31.36 | 1:05.57 | 1:42.07 | 2:17.40 | |||
3 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 32.05 | 1:07.38 | 1:43.70 | 2:19.00 | |||
4 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 32.41 | 1:08.03 | 1:44.33 | 2:19.86 | |||
5 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 33.46 | 1:09.11 | 1:45.37 | 2:22.69 | |||
6 | Malou Nielsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 33.34 | 1:09.79 | 1:47.25 | 2:24.49 | |||
7 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 32.69 | 1:09.02 | 1:47.28 | 2:24.81 | |||
8 | Asta Højberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 32.81 | 1:09.69 | 1:48.59 | 2:25.12 | |||
9 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.31 | 1:11.78 | 1:51.57 | 2:25.85 | |||
10 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 33.80 | 1:11.83 | 1:50.06 | 2:27.16 | |||
11 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 34.89 | 1:13.06 | 1:51.01 | 2:27.74 | |||
12 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.32 | 1:10.83 | 1:49.85 | 2:28.01 | |||
13 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | 34.77 | 1:12.41 | 1:51.10 | 2:28.32 | |||
14 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 33.90 | 1:13.11 | 1:52.27 | 2:28.81 | |||
15 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.60 | 1:14.24 | 1:52.48 | 2:28.95 | |||
16 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 35.51 | 1:14.14 | 1:53.20 | 2:29.83 | |||
17 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 32.97 | 1:12.16 | 1:52.28 | 2:29.97 | |||
18 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 34.60 | 1:13.75 | 1:52.90 | 2:30.34 | |||
19 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 34.79 | 1:13.81 | 1:52.66 | 2:31.29 | |||
20 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 34.78 | 1:13.62 | 1:53.47 | 2:32.09 | |||
21 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 35.00 | 1:13.52 | 1:53.51 | 2:32.23 | |||
22 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.02 | 1:14.20 | 1:54.38 | 2:32.40 | |||
23 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 34.60 | 1:12.28 | 1:52.19 | 2:32.56 | |||
24 | Julie Merl Larsen | 2005 | JGI Svømning | 36.37 | 1:15.57 | 1:55.69 | 2:35.36 | |||
25 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.25 | 1:14.30 | 1:55.49 | 2:35.47 | |||
26 | Frederikke Larsen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 36.89 | 1:17.77 | 1:58.76 | 2:35.90 | |||
27 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 37.64 | 1:18.66 | 2:00.83 | 2:40.52 | |||
28 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 38.38 | 1:20.15 | 2:03.01 | 2:44.18 | |||
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 32.80 | 1:08.89 | 1:45.86 | 2:22.64 | |||
2 | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.94 | 1:10.96 | 1:48.74 | 2:25.22 | |||
3 | Molly Szczepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.91 | 1:10.92 | 1:49.21 | 2:26.06 | |||
4 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 34.38 | 1:11.66 | 1:50.80 | 2:29.58 | |||
5 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.75 | 1:13.85 | 1:53.89 | 2:30.90 | |||
6 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.91 | 1:13.59 | 1:53.42 | 2:32.24 | |||
7 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 35.82 | 1:15.38 | 1:55.48 | 2:34.38 | |||
8 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 36.21 | 1:16.55 | 1:57.66 | 2:35.87 | |||
9 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.97 | 1:17.17 | 1:57.82 | 2:36.46 | |||
10 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | JGI Svømning | 36.28 | 1:15.97 | 1:57.28 | 2:36.57 | |||
11 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 34.35 | 1:13.26 | 1:56.31 | 2:37.28 | |||
12 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.34 | 1:14.10 | 1:55.99 | 2:38.24 | |||
13 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.15 | 1:17.88 | 1:58.82 | 2:38.39 | |||
14 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.48 | 1:19.26 | 2:00.01 | 2:39.17 | |||
15 | Signe Munk Hvid | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 38.09 | 1:19.22 | 2:00.47 | 2:39.23 | |||
16 | Anna Røjel | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 37.71 | 1:19.94 | 2:02.26 | 2:40.28 | |||
17 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.25 | 1:20.14 | 2:01.06 | 2:42.29 | |||
18 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 36.37 | 1:17.57 | 2:00.66 | 2:42.64 | |||
19 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 39.01 | 1:20.90 | 2:02.17 | 2:42.77 | |||
20 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.71 | 1:21.18 | 2:03.45 | 2:43.71 | |||
21 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.33 | 1:16.04 | 2:00.62 | 2:44.01 | |||
22 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.61 | 1:17.58 | 2:00.99 | 2:44.42 | |||
23 | Dina Shapley | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 37.07 | 1:19.91 | 2:04.08 | 2:44.84 | |||
24 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 38.09 | 1:21.31 | 2:06.64 | 2:50.32 | |||
- | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Slangerup Svømmeklub | akut syg | ||||||
- | Anna Dietrichsen | 2006 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | sw5.2 125 ej berør | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Frederiksværk Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:06 |