2019-08-23   07:47:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2019    Udskriftsdato  03 maj 2019   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  19:07   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 maj 2019         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 33.59 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Bjørnholdt  2000    632          34.25   
  Lyngby Svømmeklub  33.53                 
Jessica Yu Mortensen  2000    600          34.85  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  33.98                 
Isabel Mass  1998    573          35.39   
  JGI Svømning  34.78                 
Nikoline Biltoft-Jensen  2001    560          35.65   
  Lyngby Svømmeklub  34.76                 
Frederikke Mertins  2000    536          36.19  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømmeklub  33.95                 
Emma Vileus  2001    470          37.79  Deltager ikke i finalen 
  Malmö Kappsimningsklubb  37.96                 
Nicola Lindell  2001    461          38.05  Deltager ikke i finalen 
  Malmö Kappsimningsklubb  36.81                 
Emma Mikkelsen  2001    420          39.24   
  Vest-Brøndby  37.12                 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2004 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 33.59 2017-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Pernille Elm Jensen  2003    631          34.26   
  JGI Svømning  34.31                 
Dagmar Boeck  2004    628          34.32   
  Farum Svømmeklub  33.45                 
Mathilda Hyldal Jung  2004    557          35.73   
  Slangerup Svømmeklub  34.55                 
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    508          36.84  Deltager ikke i finalen 
  JGI Svømning  36.96                 
Amalie Schou  2003    462          38.01   
  Gentofte Svømme Klub  38.55                 
Freja Møller  2004    460          38.06  Deltager ikke i finalen 
  Slangerup Svømmeklub  37.04                 
Amalie Brammer Kærgaard  2004    450          38.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.40                 
Claudia Sperling  2002    431          38.91   
  Lyngby Svømmeklub  36.98                 
Therese Sand Frederiksen  2003    397          40.00   
  Sigma Swim Allerød  38.63                 
10  Pernille Møller Leisted  2002    325          42.75   
  Helsinge Svømmeklub  43.45                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark