2019-08-20   03:08:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2019    Udskriftsdato  03 maj 2019   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  19:44   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 maj 2019         
 
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
Sponsor: CMP CapitalMarketPartners 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 3:53.78 2018-07-04 
Farum Cup Senior: Pál Joensen (1990) 3:56.10 2013-05-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Eg Ibsen  2002    644  1:01.58  2:06.64  3:11.70    4:14.77   
  Sigma Swim Birkerød  4:18.60                 
                     
Scott Steenberg  2000    591  1:02.25  2:08.46  3:15.76    4:22.16   
  Farum Svømmeklub  4:23.39                 
                     
Karl Liljegren  2001    570  1:02.82  2:09.95  3:18.75    4:25.27   
  Malmö Kappsimningsklubb  4:24.47                 
                     
Mads Lind  2002    569  1:03.93  2:11.94  3:20.08    4:25.43   
  Hvidovre Svømmeklub  4:22.79                 
                     
Frederik Jørgensen  2003    530  1:04.14  2:11.92  3:22.46    4:31.93   
  Farum Svømmeklub  4:31.98                 
                     
Mathias Parkhøi  2003    506  1:04.40  2:15.76  3:27.63    4:36.06   
  Hvidovre Svømmeklub  4:37.13                 
                     
Christoffer W Frederiksen  2003    469  1:08.63  2:20.64  3:32.22    4:43.17   
  Lyngby Svømmeklub  4:39.35                 
                     
Frederik Holm Wester  2000    465  1:05.29  2:17.79  3:31.59    4:44.04   
  Gentofte Svømme Klub  4:48.62                 
                     
Jakob Strömland  2003    424  1:10.24  2:24.23  3:38.57    4:52.83   
  Malmö Kappsimningsklubb  5:41.75                 
                     
10  Leonard Steen Jensen  2003    372  1:10.78  2:28.23  3:47.24    5:05.93   
  Gentofte Svømme Klub  5:19.74                 
                     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: CMP CapitalMarketPartners 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 3:53.78 2018-07-04 
Farum Cup Senior: Pál Joensen (1990) 3:56.10 2013-05-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Vergereau  2004    550  1:04.56  2:13.39  3:22.67    4:28.46   
  Sigma Swim Birkerød  4:25.52                 
                     
Jet Li Fuhrmann  2004    547  1:02.60  2:10.73  3:20.05    4:28.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:18.21                 
                     
Sebastian Greisen  2004    523  1:05.55  2:14.83  3:24.74    4:32.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:28.27                 
                     
Tobias Gammelvind  2004    502  1:07.07  2:17.21  3:27.08    4:36.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:36.43                 
                     
Mats Krüger  2004    459  1:06.81  2:19.70  3:33.38    4:45.29   
  Farum Svømmeklub  4:50.93                 
                     
Marius Kjær Hoelgaard  2004    457  1:08.78  2:21.17  3:33.53    4:45.58   
  Hvidovre Svømmeklub  4:42.61                 
                     
Seth Nillund  2005    447  1:07.68  2:21.09  3:35.41    4:47.75   
  Malmö Kappsimningsklubb  4:41.36                 
                     
Mads Møller  2005    439  1:09.88  2:24.33  3:38.43    4:49.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:50.47                 
                     
Mikkel Andersen  2005    438  1:11.71  2:25.91  3:38.52    4:49.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:57.82                 
                     
10  Victor Bornemann  2004    433  1:10.37  2:24.21  3:38.49    4:50.82   
  Sigma Swim Allerød  5:00.24                 
                     
11  Bertram T. Aunsholm  2004    423  1:10.71  2:25.14  3:39.70    4:53.09   
  Hvidovre Svømmeklub  4:58.46                 
                     
12  Jonathan Fröjd  2004    403  1:08.75  2:24.66  3:41.88    4:57.72   
  Malmö Kappsimningsklubb  4:40.43                 
                     
13  Theodor Wernberg Løvgreen  2005    400  1:10.57  2:26.82  3:43.36    4:58.53   
  Sigma Swim Allerød  4:49.55                 
                     
14  Joakim Hjulmand-Lassen  2005    393  1:10.82  2:26.60  3:43.32    5:00.41   
  Gentofte Svømme Klub  5:09.56                 
                     
15  Lukas Holger Pihl Holst  2004    370  1:12.72  2:30.77  3:51.51    5:06.32   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
16  Troels Fode  2004    359  1:14.69  2:33.57  3:52.40    5:09.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:47.42                 
                     
17  Erik Schmidt  2005    354  1:17.64  2:32.37  3:50.62    5:10.99   
  Gentofte Svømme Klub  5:15.74                 
                     
18  Magnus Hartmann Mortensen  2005    303  1:16.95  2:40.41  4:05.60    5:27.56   
  Hvidovre Svømmeklub  5:10.10                 
                     
19  Frederik Stubbe Lundsby  2004    281  1:18.82  2:43.81  4:11.01    5:35.88   
  Gentofte Svømme Klub  5:39.24                 
                     
Ettore Pesci  2004              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:48.22                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark