Results for Brøndby Swim Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 20 januar 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:23 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 januar 2019 |
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eva de Maeyer | 2009 | 179 | 47.81 | 1:40.41 | |||||
Roskilde Svømning | 1:39.68 | |||||||||
2 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 171 | 47.43 | 1:42.06 | |||||
Herlev Svømning | 1:40.40 | |||||||||
3 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 164 | 47.13 | 1:43.39 | |||||
Vest-Brøndby | 1:46.67 | |||||||||
4 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | 152 | 50.13 | 1:46.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:43.28 | |||||||||
5 | Esther Bang Laursen | 2009 | 151 | 46.68 | 1:46.21 | |||||
Vest-Brøndby | 1:46.49 | |||||||||
6 | Caroline Milling | 2009 | 148 | 48.20 | 1:47.01 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:58.79 | |||||||||
7 | Monique Haack | 2009 | 126 | 52.29 | 1:52.92 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:54.33 | |||||||||
8 | Mille Therp | 2009 | 120 | 54.46 | 1:54.61 | |||||
Vest-Brøndby | 2:00.09 | |||||||||
9 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | 113 | 56.04 | 1:57.06 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:59.01 | |||||||||
10 | Caroline Stefansen | 2009 | 92 | 58.63 | 2:05.49 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Frida Christoffersen | 2009 | 90 | 57.34 | 2:06.22 | |||||
Vest-Brøndby | 1:56.67 | |||||||||
12 | Cecilia Janning | 2009 | 68 | 1:03.99 | 2:18.46 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Ida Matthesen | 2009 | 55 | 1:15.69 | 2:28.81 | |||||
Vest-Brøndby | 2:32.55 | |||||||||
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 372 | 36.91 | 1:18.78 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.06 | |||||||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | 365 | 37.67 | 1:19.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.79 | |||||||||
3 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 349 | 36.92 | 1:20.42 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:19.58 | |||||||||
4 | Isabell Hansen | 2007 | 300 | 38.65 | 1:24.61 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.14 | |||||||||
5 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 277 | 36.85 | 1:26.89 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.96 | |||||||||
6 | Maja Vejborg | 2007 | 273 | 41.44 | 1:27.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.34 | |||||||||
7 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 265 | 39.18 | 1:28.21 | |||||
Herlev Svømning | 1:26.93 | |||||||||
8 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 261 | 41.22 | 1:28.67 | |||||
Vest-Brøndby | 1:30.84 | |||||||||
9 | Freja Kobbernagel | 2008 | 259 | 40.16 | 1:28.81 | |||||
Vest-Brøndby | 1:29.09 | |||||||||
10 | Line Appel | 2007 | 256 | 41.41 | 1:29.14 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:30.33 | |||||||||
11 | Ellen Lunn | 2008 | 254 | 41.90 | 1:29.47 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:32.07 | |||||||||
12 | Nynne Bugge | 2008 | 247 | 40.94 | 1:30.31 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:34.93 | |||||||||
13 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 234 | 40.28 | 1:31.86 | |||||
Vest-Brøndby | 1:33.54 | |||||||||
14 | Klara Rasmussen | 2008 | 234 | 42.70 | 1:31.91 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.95 | |||||||||
15 | Amanda Liechti | 2008 | 233 | 43.42 | 1:32.01 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:26.57 | |||||||||
16 | Agnes Højsteen | 2007 | 231 | 43.45 | 1:32.32 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.24 | |||||||||
17 | Liva Christensen | 2008 | 227 | 42.38 | 1:32.80 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:36.24 | |||||||||
18 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 226 | 40.75 | 1:32.97 | |||||
Roskilde Svømning | 1:36.30 | |||||||||
19 | Ella Kjærebye | 2007 | 224 | 42.96 | 1:33.21 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:33.94 | |||||||||
20 | Iben Karlsmark | 2007 | 217 | 45.24 | 1:34.19 | |||||
Herlev Svømning | 1:37.63 | |||||||||
21 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 212 | 45.75 | 1:34.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:39.38 | |||||||||
22 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 212 | 45.83 | 1:34.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:34.42 | |||||||||
23 | Edith Louise Vedel | 2007 | 209 | 45.32 | 1:35.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.66 | |||||||||
24 | Julie Truelsen | 2008 | 205 | 42.13 | 1:36.08 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:38.86 | |||||||||
25 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | 201 | 43.34 | 1:36.71 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.96 | |||||||||
26 | Emma Panton Nielsen | 2008 | 198 | 44.79 | 1:37.08 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:38.17 | |||||||||
27 | Smilla Hansson | 2008 | 198 | 44.70 | 1:37.10 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:34.92 | |||||||||
28 | Helena Honore | 2007 | 191 | 49.13 | 1:38.25 | |||||
Herlev Svømning | 1:34.26 | |||||||||
28 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 191 | 45.69 | 1:38.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:46.44 | |||||||||
30 | Filippa Tvistholm Jørgens | 2008 | 185 | 47.45 | 1:39.31 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:42.97 | |||||||||
31 | Emilie Franck Fæste | 2008 | 174 | 48.14 | 1:41.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:55.00 | |||||||||
32 | Luka Revitz | 2008 | 168 | 48.55 | 1:42.53 | |||||
Vest-Brøndby | 1:48.27 | |||||||||
33 | Rosa Mantoni | 2008 | 165 | 50.88 | 1:43.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:44.93 | |||||||||
34 | Merle Otzen | 2008 | 163 | 47.52 | 1:43.70 | |||||
Vest-Brøndby | 1:48.28 | |||||||||
35 | Xenia Fristrup | 2008 | 163 | 50.30 | 1:43.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:46.82 | |||||||||
36 | Karoline Drescher | 2008 | 161 | 49.09 | 1:44.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:01.24 | |||||||||
37 | Liv Emilie Ryberg | 2007 | 160 | 50.55 | 1:44.26 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:11.33 | |||||||||
38 | Kornelia Eg | 2008 | 158 | 46.41 | 1:44.63 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:46.99 | |||||||||
39 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | 149 | 54.86 | 1:46.67 | |||||
Vest-Brøndby | 1:49.30 | |||||||||
40 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 143 | 51.58 | 1:48.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:52.79 | |||||||||
41 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 138 | 49.59 | 1:49.43 | |||||
Vest-Brøndby | 2:00.97 | |||||||||
42 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 130 | 54.06 | 1:51.67 | |||||
Herlev Svømning | 1:54.21 | |||||||||
43 | Siri Lauth | 2007 | 114 | 50.10 | 1:56.61 | |||||
Herlev Svømning | 1:53.80 | |||||||||
44 | Liva Yri | 2008 | 103 | 54.25 | 2:00.76 | |||||
Vest-Brøndby | 2:03.15 | |||||||||
- | Tess van der Laan | 2008 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.31 | |||||||||
- | Ana Bogdanovic | 2008 | DSQ | Vend på mave eft.25m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Asta Fehrend Vejlbo | 2007 | DSQ | Ej samt. berør /25m | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:34.41 | |||||||||
- | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | DSQ | Ej samt. berør /75m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:35.32 | |||||||||
- | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | DSQ | 2 brystarmtag v.50m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Nicoline B. Cederlund | 2007 | DSQ | Flere flyben eft.50m | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:40.88 | |||||||||
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Mikkelsen | 2005 | 503 | 33.85 | 1:11.25 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:11.07 | |||||||||
2 | Asta Palmund | 2005 | 395 | 35.09 | 1:17.20 | |||||
Roskilde Svømning | 1:15.97 | |||||||||
3 | Signe Eie | 2005 | 392 | 34.85 | 1:17.39 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.71 | |||||||||
4 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 382 | 36.61 | 1:18.06 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:17.38 | |||||||||
5 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 369 | 37.03 | 1:19.00 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:22.33 | |||||||||
6 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 362 | 36.77 | 1:19.49 | |||||
Herlev Svømning | 1:22.07 | |||||||||
7 | Anna Blom Bygum | 2006 | 353 | 38.70 | 1:20.18 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.25 | |||||||||
8 | Daniella Anderson | 2006 | 350 | 36.97 | 1:20.35 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:21.22 | |||||||||
9 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 348 | 36.11 | 1:20.55 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.07 | |||||||||
10 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 346 | 38.29 | 1:20.66 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.10 | |||||||||
11 | Sofija Rønne | 2006 | 342 | 37.80 | 1:20.98 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.73 | |||||||||
12 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 327 | 37.33 | 1:22.19 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.77 | |||||||||
13 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 323 | 38.25 | 1:22.54 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:26.08 | |||||||||
14 | Luna Larsson | 2006 | 321 | 37.96 | 1:22.72 | |||||
Herlev Svømning | 1:27.26 | |||||||||
15 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 309 | 37.89 | 1:23.79 | |||||
Herlev Svømning | 1:25.34 | |||||||||
16 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 300 | 40.25 | 1:24.62 | |||||
Herlev Svømning | 1:26.04 | |||||||||
17 | Daniella Li West | 2006 | 296 | 39.26 | 1:24.97 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.23 | |||||||||
18 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 291 | 39.53 | 1:25.51 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.52 | |||||||||
19 | Frederikke Olsen | 2006 | 279 | 38.92 | 1:26.68 | |||||
Roskilde Svømning | 1:28.36 | |||||||||
20 | Katrine Drygaard | 2005 | 262 | 40.04 | 1:28.49 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.49 | |||||||||
21 | Laika Usinger | 2006 | 236 | 46.31 | 1:31.64 | |||||
Vest-Brøndby | 1:33.07 | |||||||||
22 | Emma Spang | 2006 | 226 | 44.10 | 1:32.92 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:36.31 | |||||||||
23 | Nora Berg | 2006 | 194 | 45.67 | 1:37.88 | |||||
Roskilde Svømning | 1:45.28 | |||||||||
24 | Caroline Bluhm | 2006 | 192 | 45.15 | 1:38.10 | |||||
Roskilde Svømning | 1:40.02 | |||||||||
- | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | DSQ | Ej rygliggende v50m | ||||||
Vest-Brøndby | 1:16.83 | |||||||||
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Birch Missing | 2001 | 513 | 32.37 | 1:10.79 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.20 | |||||||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | 468 | 34.02 | 1:12.97 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.37 | |||||||||
3 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 461 | 33.83 | 1:13.35 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.71 | |||||||||
4 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 438 | 33.80 | 1:14.62 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.16 | |||||||||
5 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 370 | 36.13 | 1:18.92 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:17.20 | |||||||||
6 | Sofia Levisen | 2002 | 360 | 35.98 | 1:19.60 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.87 | |||||||||
7 | Kristine Erringsø | 2004 | 224 | 45.28 | 1:33.18 | |||||
Roskilde Svømning | 1:36.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:23 |