2020-01-20   18:38:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Täby Sim KM 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  10:34   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 1, 25m Fjäril Dam (E), Finaler 10 år och yngre 
MR: 
Anna Sandäng -96 16.06 (2006) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emmy Hällkvist  2008              14.98  0-10 Åldersgrupp Rekord 
  Täby Sim  14.18                 
Elin Javehed  2009              19.16   
  Täby Sim                   
Isabell Wertheim  2008              20.81   
  Täby Sim                   
Nina Zhang  2008              20.83   
  Täby Sim                   
Alexandra Sandberg  2009              21.17   
  Täby Sim  22.75                 
Emilia Rylander  2008              21.41   
  Täby Sim                   
Caitlin Lenstad  2008              21.91   
  Täby Sim                   
Nina Wang  2008              22.58   
  Täby Sim                   
Isabelle Isufi Berlin  2008              23.24   
  Täby Sim  27.48                 
10  Hedda Härning Nilsson  2008              23.59   
  Täby Sim                   
11  Ester von Goës  2008              24.46   
  Täby Sim                   
12  Cornelia Sjöberg  2008              25.80   
  Täby Sim                   
13  Maria Bebenek  2010              25.90   
  Täby Sim                   
14  Teya Degerbalkan  2009              27.08   
  Täby Sim                   
Tianjiao Luo  2008              DSQ   
  Täby Sim                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  10:34 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  10:35   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 2, 25m Fjäril Herr (E), Finaler 10 år och yngre 
MR: 
Oskar Ericsson -97 16.22 (2005) 
Sean Zhong -98 16.22 (2008) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Troy Sevonen  2008              17.31   
  Täby Sim  16.89                 
Albin Holmgren  2009              18.06   
  Täby Sim  17.90                 
Edward Watson  2008              18.98   
  Täby Sim  19.03                 
Liam Hjertèn  2008              20.59   
  Täby Sim  20.23                 
Oliver Bronsdon  2008              21.78   
  Täby Sim                   
Gideon Larsson  2008              21.83   
  Täby Sim  21.44                 
Tor Carlén  2008              DSQ   
  Täby Sim  22.34                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  10:35 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  10:49   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 3, 50m Fjäril Dam (D), Finaler 11 - 12 år 
MR: 
Emelie Johansson -96 30.87 (2008) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Amanda Björklund  2006    389          33.38   
  Täby Sim  35.18                 
Emma Alsén  2007    319          35.65   
  Täby Sim  36.58                 
Tuva Lundberg  2006    301          36.37   
  Täby Sim  39.45                 
Ida Osund-Ireland  2007    291          36.78   
  Täby Sim  42.08                 
Hanna Gong  2007    270          37.71   
  Täby Sim  38.59                 
Stina Pedersen  2007    258          38.29   
  Täby Sim  40.34                 
Amanda Lindberg  2006    225          40.05   
  Täby Sim  43.89                 
Olivia Allert  2007    225          40.05   
  Täby Sim  38.89                 
Emma Wahlqvist  2007    177          43.41   
  Täby Sim  42.85                 
10  Beatrice Hlawatsch  2007    160          44.89   
  Täby Sim  43.56                 
11  Elsa Samuelsson  2006    136          47.31   
  Täby Sim  49.01                 
12  Whilda Göransson  2006    124          48.89   
  Täby Sim                   
13  Matilda Elofsson  2007    103          51.98   
  Täby Sim  48.29                 
Astrid Enbom  2006              DSQ   
  Täby Sim  51.69                 
Beata Beckmann  2007              DSQ   
  Täby Sim                   
Linnea Ahlberg  2007              DSQ   
  Täby Sim  47.74                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  10:49 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 4, 50m Fjäril Herr (D), Finaler 11 - 12 år 
MR: 
Sean Zhong -98 30.55 (2010) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leo Güleryüz  2006    249          34.62   
  Täby Sim  33.15                 
Benjamin Todorovac Hallongren  2006    221          36.04   
  Täby Sim  39.03                 
Daniel Bebenek  2006    214          36.39   
  Täby Sim  38.25                 
Elvin Degerbalkan  2006    181          38.51   
  Täby Sim  43.39                 
Theo Thermaenius  2007    170          39.35   
  Täby Sim  39.11                 
Sixten Ersson  2007    153          40.72   
  Täby Sim  37.78                 
Johannes Lörinc  2007    139          42.08   
  Täby Sim  45.78                 
Eric Fransson  2006    125          43.52   
  Täby Sim  42.41                 
Arvid Larsson  2007    96          47.52   
  Täby Sim                   
10  Yichen Sun  2007    89          48.74   
  Täby Sim                   
11  Noel Lundström  2007    63          54.74   
  Täby Sim                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  10:43 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  11:12   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 5, 100m Fjäril Dam (A, B, C), Finaler 13 - 14 år 
MR: 
Klass A Cecilia Rasmusson -89 1:02.40 (2007) 
Klass B Lovisa Ericsson -93 58.91 (2009) 
Klass C Lovisa Ericsson -93 1:02.48 (2007) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elina Hellgren  2004    465  32.83        1:10.45   
  Täby Sim  1:08.96                 
                     
Mathilda Sandberg  2005    424  1:12.65        1:12.65   
  Täby Sim  1:13.09                 
                     
Filippa Bolling  2004    413  1:13.33        1:13.33   
  Täby Sim  1:12.73                 
                     
Tindra Håbro Karjanmaa  2004    381  33.97        1:15.27   
  Täby Sim  1:16.67                 
                     
Moa Nyblom  2005    362  1:16.58        1:16.58   
  Täby Sim  1:14.62                 
                     
Hannah Haux  2004    315  36.66        1:20.24   
  Täby Sim  1:22.96                 
                     
Agnes Gustavsson  2005    294  37.71        1:22.10   
  Täby Sim  1:21.98                 
                     
Ella Thermaenius  2005    278  37.53        1:23.65   
  Täby Sim  1:18.95                 
                     
Amanda Borgfors  2004    262  38.81        1:25.25   
  Täby Sim  1:28.74                 
                     
10  Engla Ellbrant  2004    242  36.39        1:27.60   
  Täby Sim  1:32.18                 
                     
11  Clara Westerdahl  2005    230  37.91        1:29.07   
  Täby Sim  1:29.05                 
                     
12  Maja Lingham  2004    212  40.19        1:31.50   
  Täby Sim  1:27.13                 
                     
13  Louise Franks  2005    193  42.13        1:34.37   
  Täby Sim  1:31.70                 
                     
14  Ida Lindqvist  2005    152  44.29        1:42.26   
  Täby Sim                   
                     
15  Emma Olsson Sande  2005    119  49.01        1:50.81   
  Täby Sim                   
                     
16  Ellie Söderholm  2005    117  50.46        1:51.57   
  Täby Sim                   
                     
Emma Sommar  2004              DNS   
  Täby Sim  1:39.45                 
                     
Nora Sundberg  2005              DNS   
  Täby Sim  1:34.66                 
                     
Rebecka Hedbeck  2004              DNS   
  Täby Sim  1:32.55                 
                     
 
Gren 5, 100m Fjäril Dam (A, B, C), Finaler 15 - 16 år 
MR: 
Klass A Cecilia Rasmusson -89 1:02.40 (2007) 
Klass B Lovisa Ericsson -93 58.91 (2009) 
Klass C Lovisa Ericsson -93 1:02.48 (2007) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jennifer Nyblom  2003    514  31.53        1:08.15   
  Täby Sim  1:07.67                 
                     
Thilda Ström  2003    510  1:08.34        1:08.34   
  Täby Sim  1:12.36                 
                     
Embla Börjesson  2002    499  31.81        1:08.81   
  Täby Sim  1:08.16                 
                     
Ingrid Franks  2003    412  32.93        1:13.34   
  Täby Sim  1:15.00                 
                     
Emilia Forsberg  2003    365  34.94        1:16.39   
  Täby Sim  1:16.67                 
                     
Josephine Junehed  2002    355  1:17.10        1:17.10   
  Täby Sim  1:13.88                 
                     
Amanda Sandberg  2003    354  35.49        1:17.14   
  Täby Sim  1:16.98                 
                     
Stella Alin  2002    319  36.37        1:19.86   
  Täby Sim  1:21.27                 
                     
Emelie Bergvall  2003    311  37.74        1:20.57   
  Täby Sim  1:17.52                 
                     
10  Elin Andersson  2003    310  36.49        1:20.63   
  Täby Sim  1:19.57                 
                     
11  Nina Takolander  2003    201  37.72        1:33.21   
  Täby Sim  1:31.67                 
                     
Izabelle Lindberg  2003              DSQ   
  Täby Sim  1:15.62                 
                     
 
Gren 5, 100m Fjäril Dam (A, B, C), Finaler 17 - 99 år 
MR: 
Klass A Cecilia Rasmusson -89 1:02.40 (2007) 
Klass B Lovisa Ericsson -93 58.91 (2009) 
Klass C Lovisa Ericsson -93 1:02.48 (2007) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Kristina Isacson  2001    504  1:08.61        1:08.61   
  Täby Sim  1:12.67                 
                     
Esther Rydbeck Nordén  2001    499  32.55        1:08.84   
  Täby Sim  1:09.81                 
                     
Cornelia Jerresand  2000    488  31.84        1:09.32   
  Täby Sim  1:11.29                 
                     
Julia Franks  2000    415  32.59        1:13.17   
  Täby Sim  1:15.04                 
                     
Sigrid Loid  1999    360  34.38        1:16.74   
  Täby Sim  1:10.87                 
                     
Smilla Hedlund  2001    358  34.74        1:16.86   
  Täby Sim  1:15.64                 
                     
Anna Ladis  2001    321  35.10        1:19.73   
  Täby Sim  1:21.16                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  11:12 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  11:21   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 6, 100m Fjäril Herr (A, B,C), Finaler 13 - 14 år 
MR: 
Klass A Jacob Thulin -91 53.39 (2009) 
Klass B Filip Falkenborn -90 57.65 (2006) 
Klass C Jacob Thulin -91 1:01.20 (2005) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Noah Juhlin Fredriksson  2005    290  33.75        1:13.10   
  Täby Sim  1:12.99                 
                     
Hugo Westholm  2004    265  35.47        1:15.41   
  Täby Sim  1:16.73                 
                     
Ludvig Berndtsson  2005    211  36.64        1:21.27   
  Täby Sim  1:21.36                 
                     
Caspian Humble  2005    210  36.80        1:21.44   
  Täby Sim  1:20.81                 
                     
Oliver Haux  2005    163  41.00        1:28.60   
  Täby Sim  1:32.40                 
                     
Arvid Thoresson  2005    103  47.18        1:43.31   
  Täby Sim  1:50.61                 
                     
 
Gren 6, 100m Fjäril Herr (A, B,C), Finaler 15 - 16 år 
MR: 
Klass A Jacob Thulin -91 53.39 (2009) 
Klass B Filip Falkenborn -90 57.65 (2006) 
Klass C Jacob Thulin -91 1:01.20 (2005) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Ahlqvist  2003    459  28.19        1:02.77   
  Täby Sim  1:03.82                 
                     
Isac Rune  2003    433  30.21        1:04.02   
  Täby Sim  1:04.98                 
                     
Axel von Goës  2002    420  30.58        1:04.64   
  Täby Sim  1:03.04                 
                     
Simon Lörinc  2003    405  30.13        1:05.47   
  Täby Sim  1:05.93                 
                     
Alexander Bergström  2002    374  30.67        1:07.23   
  Täby Sim  1:14.76                 
                     
Erik Åstrand  2003    356  30.77        1:08.32   
  Täby Sim  1:05.88                 
                     
Simon Seel  2003    346  31.29        1:08.99   
  Täby Sim  1:12.51                 
                     
David Alonso  2003    326  31.54        1:10.32   
  Täby Sim  1:09.46                 
                     
Karl Lingham  2002    299  32.13        1:12.40   
  Täby Sim  1:14.21                 
                     
10  Jousef Hanna  2003    234  35.09        1:18.60   
  Täby Sim  1:17.57                 
                     
11  Albin Kappling  2003    196  37.07        1:23.29   
  Täby Sim  1:19.75                 
                     
 
Gren 6, 100m Fjäril Herr (A, B,C), Finaler 17 - 99 år 
MR: 
Klass A Jacob Thulin -91 53.39 (2009) 
Klass B Filip Falkenborn -90 57.65 (2006) 
Klass C Jacob Thulin -91 1:01.20 (2005) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Niklas Nyblom  1999    581  27.14        58.05   
  Väsby Simsällskap  57.45                 
                     
Josef Al-Khalili  2000    575  27.15        58.24   
  Täby Sim  58.10                 
                     
Wilhelm Muzikants  2001    496  28.64        1:01.19   
  Täby Sim  1:00.04                 
                     
Martin Magnusson  1995    484  28.14        1:01.68   
  Täby Sim  1:00.97                 
                     
Erik Ahlqvist  2001    450  28.39        1:03.21   
  Täby Sim  1:06.00                 
                     
Daniel Coleman  2000    414  28.91        1:04.99   
  Täby Sim  1:02.86                 
                     
Andres Pöllänen  2001    408  30.19        1:05.27   
  Täby Sim  1:03.55                 
                     
Axel Nordén  2001    388  29.77        1:06.37   
  Täby Sim  1:04.82                 
                     
Anton Forsberg  2001    303  31.15        1:12.06   
  Täby Sim  1:11.28                 
                     
Victor Simic  2000              DNS   
  Täby Sim  1:04.17                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  11:21 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  11:23   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 7, 50m Fjäril Dam Masters, Finaler 25 - 99 år 
MR: 
Christine Uhrlander-Lindblom -71 30.98 (2006) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Christine Uhrlander  1971    404          32.97   
  Täby Sim  31.00                 
Gunilla Rasmuson  1957    258          38.28   
  Täby Sim  36.81                 
Helena Fältman  1980    193          42.15   
  Täby Sim  45.00                 
Caroline Magnusson  1956    185          42.78   
  Täby Sim  40.55                 
Christina Lorenzen  1958    160          44.87   
  Täby Sim  45.00                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  11:23 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  11:25   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 8, 50m Fjäril Herr Masters, Finaler 25 - 99 år 
MR: 
Jan Karlsson -68 25.40 (2008) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Carlén  1976    476          27.92   
  Täby Sim  28.47                 
Stefan Scherling  1972    465          28.12   
  Täby Sim  28.17                 
Marcus Pellfolk  1986    442          28.61   
  Täby Sim  28.02                 
Tor Wildenstam  1975    434          28.78   
  Täby Sim  28.23                 
Matthias Seel  1970    414          29.24   
  Täby Sim  29.50                 
Arne Strid  1969    331          31.51   
  Täby Sim  35.00                 
Bengt Olsson  1956    311          32.16   
  Täby Sim  31.60                 
Jan Bebenek  1982    302          32.47   
  Täby Sim  35.15                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  11:25 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  11:43   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 9, 50m Rygg Dam (D, E), Finaler 10 år och yngre 
MR: 
Klass D Linnéa Gustavsson -96 34.67 (2008) 
Klass E Anna Sandäng -96 37.62 (2006) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emmy Hällkvist  2008    359          36.09  0-10 Åldersgrupp Rekord 
  Täby Sim  36.48                 
Emilia Rylander  2008    190          44.61   
  Täby Sim  44.25                 
Alexandra Sandberg  2009    162          47.00   
  Täby Sim  48.68                 
Elin Javehed  2009    150          48.28   
  Täby Sim  46.34                 
Isabell Wertheim  2008    150          48.30   
  Täby Sim  47.25                 
Tianjiao Luo  2008    147          48.60   
  Täby Sim  49.30                 
Caitlin Lenstad  2008    141          49.30   
  Täby Sim  49.62                 
Nina Wang  2008    140          49.32   
  Täby Sim                   
Alva Björk  2008    132          50.29   
  Täby Sim  51.31                 
10  Cornelia Sjöberg  2008    130          50.58   
  Täby Sim                   
11  Ester von Goës  2008    121          51.84   
  Täby Sim  51.89                 
12  Hedda Härning Nilsson  2008    106          54.13   
  Täby Sim  54.57                 
13  Teya Degerbalkan  2009    80          59.39   
  Täby Sim                   
Maria Bebenek  2010              DSQ   
  Täby Sim  56.83                 
 
Gren 9, 50m Rygg Dam (D, E), Finaler 11 - 12 år 
MR: 
Klass D Linnéa Gustavsson -96 34.67 (2008) 
Klass E Anna Sandäng -96 37.62 (2006) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Amanda Björklund  2006    384          35.30   
  Täby Sim  37.83                 
Tuva Lundberg  2006    346          36.56   
  Täby Sim  39.51                 
Stina Pedersen  2007    312          37.81   
  Täby Sim  38.73                 
Ida Osund-Ireland  2007    284          39.03   
  Täby Sim  39.20                 
Emma Alsén  2007    283          39.07   
  Täby Sim  39.30                 
Amanda Lindberg  2006    227          42.03   
  Täby Sim  41.22                 
Linnea Ahlberg  2007    213          42.92   
  Täby Sim  46.59                 
Olivia Allert  2007    211          43.10   
  Täby Sim  42.01                 
Hanna Gong  2007    209          43.21   
  Täby Sim  43.01                 
10  Beatrice Hlawatsch  2007    198          44.02   
  Täby Sim  44.20                 
11  Emma Wahlqvist  2007    180          45.39   
  Täby Sim  47.79                 
12  Whilda Göransson  2006    173          46.01   
  Täby Sim                   
13  Beata Beckmann  2007    156          47.60   
  Täby Sim                   
14  Matilda Elofsson  2007    137          49.77   
  Täby Sim  49.48                 
15  Astrid Enbom  2006    137          49.79   
  Täby Sim  55.75                 
16  Elsa Samuelsson  2006    131          50.54   
  Täby Sim  54.32                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  11:43 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  11:51   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 10, 50m Rygg Herr (D, E), Finaler 10 år och yngre 
MR: 
Klass D Filip Hedman -98 31.79 (2010) 
Klass E Sebastian Holmberg -91 35.87 (2001) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Troy Sevonen  2008    196          38.19   
  Täby Sim  37.52                 
Albin Holmgren  2009    168          40.21   
  Täby Sim  41.12                 
Edward Watson  2008    127          44.12   
  Täby Sim  44.68                 
Liam Hjertèn  2008    116          45.53   
  Täby Sim  44.85                 
Tor Carlén  2008    114          45.77   
  Täby Sim  44.51                 
Gideon Larsson  2008    95          48.61   
  Täby Sim  46.25                 
Oliver Bronsdon  2008    78          52.00   
  Täby Sim  48.10                 
Julian Watson  2010    75          52.65   
  Täby Sim                   
Luke Granlund  2009              DSQ   
  Täby Sim                   
 
Gren 10, 50m Rygg Herr (D, E), Finaler 11 - 12 år 
MR: 
Klass D Filip Hedman -98 31.79 (2010) 
Klass E Sebastian Holmberg -91 35.87 (2001) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leo Güleryüz  2006    261          34.73   
  Täby Sim  35.10                 
Benjamin Todorovac Hallongren  2006    197          38.14   
  Täby Sim  37.65                 
Sixten Ersson  2007    159          40.97   
  Täby Sim  39.81                 
Elvin Degerbalkan  2006    156          41.22   
  Täby Sim  40.61                 
Johannes Lörinc  2007    123          44.58   
  Täby Sim  45.81                 
Theo Thermaenius  2007    123          44.60   
  Täby Sim  45.35                 
Yichen Sun  2007    101          47.59   
  Täby Sim  48.61                 
Arvid Larsson  2007    86          50.28   
  Täby Sim  54.26                 
Noel Lundström  2007    74          52.88   
  Täby Sim  50.76                 
10  Elis Bergman  2007    64          55.51   
  Täby Sim  56.74                 
Daniel Bebenek  2006              DSQ   
  Täby Sim  40.64                 
Eric Fransson  2006              DSQ   
  Täby Sim  44.79                 
Hugo Zuhr  2007              DSQ   
  Täby Sim                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  11:51 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  12:04   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 11, 100m Rygg Dam (A, B, C), Finaler 13 - 14 år 
MR: 
Klass A Lovisa Ericsson -93 1:05.21 (2012) 
Klass B Lovisa Ericsson -93 1:01.22 (2009) 
Klass C Lovisa Ericsson -93 1:04.27 (2007) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mathilda Sandberg  2005    455  34.90        1:11.54   
  Täby Sim  1:09.37                 
                     
Dina Larsson  2004    444  34.53        1:12.13   
  Täby Sim  1:11.69                 
                     
Moa Nyblom  2005    403  36.19        1:14.45   
  Täby Sim  1:13.30                 
                     
Tindra Håbro Karjanmaa  2004    397  36.91        1:14.84   
  Täby Sim  1:14.48                 
                     
Agnes Gustavsson  2005    395  36.23        1:14.95   
  Täby Sim  1:14.78                 
                     
Filippa Bolling  2004    371  37.43        1:16.57   
  Täby Sim  1:17.59                 
                     
Elina Hellgren  2004    342  37.77        1:18.64   
  Täby Sim  1:23.87                 
                     
Ella Thermaenius  2005    342  39.00        1:18.67   
  Täby Sim  1:17.96                 
                     
Louise Franks  2005    331  38.28        1:19.52   
  Täby Sim  1:16.49                 
                     
10  Hannah Haux  2004    325  39.60        1:20.02   
  Täby Sim  1:18.16                 
                     
11  Clara Westerdahl  2005    320  38.89        1:20.41   
  Täby Sim  1:21.31                 
                     
12  Engla Ellbrant  2004    314  39.60        1:20.94   
  Täby Sim  1:25.56                 
                     
13  Amanda Borgfors  2004    310  39.25        1:21.31   
  Täby Sim  1:21.73                 
                     
14  Maja Lingham  2004    300  40.79        1:22.15   
  Täby Sim  1:19.53                 
                     
15  Filippa Emtemo  2005    275  40.69        1:24.62   
  Täby Sim  1:25.23                 
                     
16  Emma Olsson Sande  2005    246  42.44        1:27.81   
  Täby Sim  1:28.44                 
                     
17  Ellie Söderholm  2005    197  46.00        1:34.54   
  Täby Sim  1:33.34                 
                     
Ida Lindqvist  2005              DSQ   
  Täby Sim  1:25.67                 
                     
 
Gren 11, 100m Rygg Dam (A, B, C), Finaler 15 - 16 år 
MR: 
Klass A Lovisa Ericsson -93 1:05.21 (2012) 
Klass B Lovisa Ericsson -93 1:01.22 (2009) 
Klass C Lovisa Ericsson -93 1:04.27 (2007) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ellen Banestig  2002    531  32.77        1:07.95   
  Täby Sim  1:05.55                 
                     
Emilia Forsberg  2003    510  33.57        1:08.85   
  Täby Sim  1:07.79                 
                     
Izabelle Lindberg  2003    494  33.51        1:09.59   
  Täby Sim  1:08.69                 
                     
Jennifer Nyblom  2003    450  34.77        1:11.80   
  Täby Sim  1:08.90                 
                     
Josephine Junehed  2002    428  35.10        1:12.97   
  Täby Sim  1:08.16                 
                     
Thilda Ström  2003    419  35.78        1:13.54   
  Täby Sim  1:12.35                 
                     
Embla Börjesson  2002    381  36.90        1:15.90   
  Täby Sim  1:14.08                 
                     
Ingrid Franks  2003    368  36.98        1:16.76   
  Täby Sim  1:14.11                 
                     
Stella Alin  2002    358  37.92        1:17.45   
  Täby Sim  1:15.70                 
                     
10  Amanda Sandberg  2003    351  37.72        1:17.97   
  Täby Sim  1:17.81                 
                     
11  Elin Andersson  2003    329  38.38        1:19.70   
  Täby Sim  1:17.84                 
                     
12  Emelie Bergvall  2003    314  39.10        1:20.96   
  Täby Sim  1:24.57                 
                     
13  Nina Takolander  2003    303  39.27        1:21.90   
  Täby Sim  1:18.46                 
                     
Pearl Söderberg  2002              DSQ   
  Täby Sim                   
                     
 
Gren 11, 100m Rygg Dam (A, B, C), Finaler 17 - 99 år 
MR: 
Klass A Lovisa Ericsson -93 1:05.21 (2012) 
Klass B Lovisa Ericsson -93 1:01.22 (2009) 
Klass C Lovisa Ericsson -93 1:04.27 (2007) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Cornelia Jerresand  2000    547  32.71        1:07.26   
  Täby Sim  1:05.56                 
                     
Esther Rydbeck Nordén  2001    526  33.79        1:08.17   
  Täby Sim  1:07.75                 
                     
Kristina Isacson  2001    517  33.14        1:08.56   
  Täby Sim  1:07.53                 
                     
Julia Franks  2000    429  35.40        1:12.92   
  Täby Sim  1:10.21                 
                     
Smilla Hedlund  2001    385  36.37        1:15.61   
  Täby Sim  1:15.25                 
                     
Anna Ladis  2001    363  36.97        1:17.10   
  Täby Sim  1:14.28                 
                     
Sigrid Loid  1999    353  37.33        1:17.81   
  Täby Sim  1:13.27                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  12:04 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  12:14   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 12, 100m Rygg Herr (A, B, C), Finaler 13 - 14 år 
MR: 
Klass A Oskar Ericsson -97 56.07 (2016) 
Klass B Sebastian Holmberg -91 59.46 (2007) 
Klass C Michael Jacobsson -79 1:02.70 (1993) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Noah Juhlin Fredriksson  2005    371  33.63        1:08.08   
  Täby Sim  1:08.96                 
                     
Ludvig Berndtsson  2005    303  36.12        1:12.79   
  Täby Sim  1:17.55                 
                     
Caspian Humble  2005    300  36.15        1:13.03   
  Täby Sim  1:18.01                 
                     
Hugo Westholm  2004    272  37.04        1:15.47   
  Täby Sim  1:16.69                 
                     
Oliver Haux  2005    181  42.79        1:26.42   
  Täby Sim  1:31.87                 
                     
Kevin Lenstad  2005    151  44.26        1:31.73   
  Täby Sim  1:33.01                 
                     
Arvid Thoresson  2005    135  44.73        1:35.20   
  Täby Sim  1:32.97                 
                     
Filip Norlin  2005              DSQ   
  Täby Sim  1:29.28                 
                     
Stanislav Shabaltas  2005              DSQ   
  Täby Sim  1:36.04                 
                     
 
Gren 12, 100m Rygg Herr (A, B, C), Finaler 15 - 16 år 
MR: 
Klass A Oskar Ericsson -97 56.07 (2016) 
Klass B Sebastian Holmberg -91 59.46 (2007) 
Klass C Michael Jacobsson -79 1:02.70 (1993) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Ahlqvist  2003    542  28.98        59.97   
  Täby Sim  59.00                 
                     
Jonas Al-Khalili  2002    405  32.05        1:06.11   
  Täby Sim  1:10.00                 
                     
Erik Åstrand  2003    371  33.22        1:08.08   
  Täby Sim  1:04.96                 
                     
Axel von Goës  2002    350  34.26        1:09.36   
  Täby Sim  1:12.65                 
                     
Isac Rune  2003    346  33.68        1:09.64   
  Täby Sim  1:10.10                 
                     
Simon Seel  2003    330  34.87        1:10.74   
  Täby Sim  1:18.96                 
                     
Alexander Bergström  2002    319  34.56        1:11.55   
  Täby Sim  1:15.40                 
                     
Karl Lingham  2002    301  35.59        1:12.98   
  Täby Sim  1:11.66                 
                     
Jousef Hanna  2003    286  36.32        1:14.22   
  Täby Sim  1:13.90                 
                     
10  David Alonso  2003    283  36.01        1:14.50   
  Täby Sim  1:10.96                 
                     
Albin Kappling  2003              DSQ   
  Täby Sim  1:21.49                 
                     
 
Gren 12, 100m Rygg Herr (A, B, C), Finaler 17 - 99 år 
MR: 
Klass A Oskar Ericsson -97 56.07 (2016) 
Klass B Sebastian Holmberg -91 59.46 (2007) 
Klass C Michael Jacobsson -79 1:02.70 (1993) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Josef Al-Khalili  2000    549  28.87        59.71   
  Täby Sim  58.75                 
                     
Victor Simic  2000    448  29.78        1:03.93   
  Täby Sim  1:01.37                 
                     
Niklas Nyblom  1999    445  31.06        1:04.07   
  Väsby Simsällskap  1:03.44                 
                     
Wilhelm Muzikants  2001    435  31.55        1:04.56   
  Täby Sim  1:05.04                 
                     
Martin Magnusson  1995    433  31.06        1:04.64   
  Täby Sim  1:02.99                 
                     
Erik Ahlqvist  2001    408  31.72        1:05.94   
  Täby Sim  1:08.00                 
                     
Andres Pöllänen  2001    365  32.97        1:08.45   
  Täby Sim  1:08.36                 
                     
Anton Forsberg  2001    347  33.23        1:09.55   
  Täby Sim  1:06.39                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  12:14 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  12:25   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 13, 50m Rygg Dam Masters, Finaler 25 - 99 år 
MR: 
Christine Uhrlander-Lindblom -71 33.30 (2006) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Christine Uhrlander  1971    376          35.56   
  Täby Sim  34.00                 
Helena Fältman  1980    306          38.07   
  Täby Sim  37.33                 
Gunilla Rasmuson  1957    285          39.00   
  Täby Sim  37.18                 
Christina Lorenzen  1958    235          41.57   
  Täby Sim  40.74                 
Caroline Magnusson  1956    135          49.93   
  Täby Sim  49.32                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  12:25 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  12:27   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 14, 50m Rygg Herr Masters, Finaler 25 - 99 år 
MR: 
Jan Karlsson -68 27.95 (2008) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marcus Pellfolk  1986    376          30.78   
  Täby Sim  29.41                 
Stefan Scherling  1972    334          32.01   
  Täby Sim  32.73                 
Tor Wildenstam  1975    326          32.27   
  Täby Sim  31.62                 
Johan Carlén  1976    284          33.80   
  Täby Sim  34.00                 
Arne Strid  1969    251          35.18   
  Täby Sim  35.00                 
Jan Bebenek  1982    221          36.71   
  Täby Sim  36.16                 
Bengt Olsson  1956    190          38.64   
  Täby Sim  39.73                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  12:27 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  12:33   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 15, 3x50m Familjelagkapp, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Fam Forsberg              1:20.57   
  Täby Sim                   
  Emilia Forsberg  2003      28.80        28.80   
  Anders Forsberg  1977                 
  Anton Forsberg  2001      1:20.57        1:20.57   
                     
Fam Bebenek              1:47.34   
  Täby Sim                   
  Maria Bebenek  2010      49.85        49.85   
  Jan Bebenek  1982                 
  Daniel Bebenek  2006      1:47.34        1:47.34   
                     
Fam Carlén              1:47.95   
  Täby Sim                   
  Tage Carlén  2010      45.51        45.51   
  Johan Carlén  1976                 
  Tor Carlén  2008      1:47.95        1:47.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  12:33 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  18:22   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 16, 3X50m Tränarlagkapp, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Fett Flyt              1:22.33   
  Täby Sim                   
  Stefan Scherling  1972      26.42        26.42   
  Arne Strid  1969                 
  Marcus Pellfolk  1986      1:22.33        1:22.33   
                     
Lag Gunnel              1:30.14   
  Täby Sim                   
  Gunnel Sköld  2000      32.58        32.58   
  Tilda Kjeldsen  2001                 
  Daniel Coleman  2000      1:30.14        1:30.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  18:22 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  15:12   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 17, 50m Bröst Dam (D, E), Finaler 10 år och yngre 
MR: 
Klass D Emelie Johansson -96 35.25 (2008) 
Klass E Julia Ewerbring -98 39.99 (2008) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emmy Hällkvist  2008    355          40.64   
  Täby Sim  44.06                 
Isabell Wertheim  2008    224          47.41   
  Täby Sim  49.80                 
Nina Wang  2008    192          49.92   
  Täby Sim  52.18                 
Emilia Rylander  2008    184          50.57   
  Täby Sim  52.62                 
Nina Zhang  2008    160          52.99   
  Täby Sim  54.15                 
Alexandra Sandberg  2009    154          53.64   
  Täby Sim  53.69                 
Isabelle Isufi Berlin  2008    146          54.63   
  Täby Sim  53.65                 
Maria Bebenek  2010    143          55.01   
  Täby Sim  54.91                 
Alva Björk  2008    139          55.57   
  Täby Sim  55.83                 
10  Caitlin Lenstad  2008    134          56.18   
  Täby Sim  55.70                 
11  Elin Javehed  2009    132          56.47   
  Täby Sim  54.29                 
12  Ester von Goës  2008    128          57.09   
  Täby Sim  57.96                 
13  Tianjiao Luo  2008    125          57.53   
  Täby Sim  58.83                 
14  Cornelia Sjöberg  2008    119          58.45   
  Täby Sim  1:06.54                 
15  Freja Hoffert  2008    110          1:00.06   
  Täby Sim  59.28                 
16  Teya Degerbalkan  2009    96          1:02.88   
  Täby Sim                   
Hedda Härning Nilsson  2008              DSQ   
  Täby Sim  55.42                 
 
Gren 17, 50m Bröst Dam (D, E), Finaler 11 - 12 år 
MR: 
Klass D Emelie Johansson -96 35.25 (2008) 
Klass E Julia Ewerbring -98 39.99 (2008) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Amanda Björklund  2006    429          38.17   
  Täby Sim  40.11                 
Olivia Allert  2007    343          41.11   
  Täby Sim  44.78                 
Hanna Gong  2007    319          42.12   
  Täby Sim  43.17                 
Beatrice Hlawatsch  2007    311          42.47   
  Täby Sim  45.18                 
Amanda Lindberg  2006    286          43.69   
  Täby Sim  45.29                 
Stina Pedersen  2007    284          43.78   
  Täby Sim  45.26                 
Emma Alsén  2007    262          44.97   
  Täby Sim  46.06                 
Emma Wahlqvist  2007    247          45.84   
  Täby Sim  45.59                 
Ida Osund-Ireland  2007    224          47.42   
  Täby Sim  54.54                 
10  Linnea Wiberg  2006    219          47.75   
  Täby Sim  44.82                 
11  Deniz Degerbalkan  2006    216          48.00   
  Täby Sim  50.19                 
12  Astrid Enbom  2006    206          48.74   
  Täby Sim  53.35                 
13  Whilda Göransson  2006    164          52.52   
  Täby Sim                   
14  Astrid Thoresson  2007    163          52.65   
  Täby Sim                   
15  Beata Beckmann  2007    150          54.19   
  Täby Sim  56.50                 
16  Matilda Elofsson  2007    149          54.28   
  Täby Sim                   
Hannah Sommar  2007              DNS   
  Täby Sim  50.17                 
Tuva Lundberg  2006              DNS   
  Täby Sim  47.98                 
Linnea Ahlberg  2007              DSQ   
  Täby Sim  49.28                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  15:12 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  15:17   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 18, 50m Bröst Herr (D, E), Finaler 10 år och yngre 
MR: 
Klass D Daniel Räisänen -99 34.54 (2011) 
Klass E Hugo Westholm -04 39.59 (2014) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Troy Sevonen  2008    154          47.06   
  Täby Sim  49.55                 
Edward Watson  2008    147          47.81   
  Täby Sim  49.80                 
Albin Holmgren  2009    137          48.89   
  Täby Sim  45.70                 
Tor Carlén  2008    123          50.69   
  Täby Sim  51.25                 
Gideon Larsson  2008    120          51.09   
  Täby Sim  56.24                 
Oliver Bronsdon  2008    103          53.77   
  Täby Sim  53.30                 
Liam Hjertèn  2008    102          54.00   
  Täby Sim  54.59                 
Julian Watson  2010    54          1:06.59   
  Täby Sim                   
Carl Olsson  2008              DNS   
  Täby Sim  49.92                 
 
Gren 18, 50m Bröst Herr (D, E), Finaler 11 - 12 år 
MR: 
Klass D Daniel Räisänen -99 34.54 (2011) 
Klass E Hugo Westholm -04 39.59 (2014) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Daniel Bebenek  2006    382          34.77   
  Täby Sim  34.89                 
Benjamin Todorovac Hallongren  2006    277          38.69   
  Täby Sim  39.19                 
Leo Güleryüz  2006    230          41.21   
  Täby Sim  41.34                 
Elvin Degerbalkan  2006    208          42.60   
  Täby Sim  44.14                 
Sixten Ersson  2007    184          44.37   
  Täby Sim  43.15                 
William Zhao  2006    154          47.01   
  Täby Sim  47.91                 
Noel Lundström  2007    151          47.39   
  Täby Sim  48.59                 
Johannes Lörinc  2007    137          48.92   
  Täby Sim  49.04                 
Yichen Sun  2007    114          52.03   
  Täby Sim  53.36                 
10  Elis Bergman  2007    61          1:03.97   
  Täby Sim  1:07.41                 
Hugo Zuhr  2007              DSQ   
  Täby Sim                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  15:17 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  15:41   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 19, 100m Bröst Dam (A, B, C), Finaler 13 - 14 år 
MR: 
Klass A Rebecca Ejdervik -87 1:08.35 (2009) 
Klass B Lovisa Ericsson -93 1:09.72 (2009) 
Klass C Emelie Johansson -96 1:12.61 (2010) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tindra Håbro Karjanmaa  2004    518  37.20        1:17.62   
  Täby Sim  1:17.55                 
                     
Moa Nyblom  2005    483  37.75        1:19.46   
  Täby Sim  1:18.54                 
                     
Engla Ellbrant  2004    459  38.04        1:20.83   
  Täby Sim  1:19.62                 
                     
Mathilda Sandberg  2005    439  39.02        1:22.05   
  Täby Sim  1:20.52                 
                     
Amanda Borgfors  2004    431  37.85        1:22.50   
  Täby Sim  1:21.24                 
                     
Clara Westerdahl  2005    429  38.43        1:22.66   
  Täby Sim  1:21.62                 
                     
Clara Ersson  2004    371  40.69        1:26.72   
  Täby Sim  1:26.78                 
                     
Ella Thermaenius  2005    358  42.00        1:27.77   
  Täby Sim  1:25.56                 
                     
Elina Hellgren  2004    356  41.99        1:27.92   
  Täby Sim  1:26.75                 
                     
10  Dina Larsson  2004    350  41.66        1:28.48   
  Täby Sim  1:25.57                 
                     
11  Filippa Bolling  2004    320  42.18        1:31.16   
  Täby Sim  1:28.99                 
                     
12  Nora Sundberg  2005    295  44.56        1:33.60   
  Täby Sim  1:35.54                 
                     
13  Agnes Gustavsson  2005    294  44.43        1:33.74   
  Täby Sim  1:34.69                 
                     
14  Maja Lingham  2004    290  44.41        1:34.12   
  Täby Sim  1:34.11                 
                     
15  Louise Franks  2005    254  46.04        1:38.35   
  Täby Sim  1:35.71                 
                     
16  Emma Olsson Sande  2005    249  46.69        1:39.03   
  Täby Sim  1:39.02                 
                     
17  Hannah Haux  2004    248  46.90        1:39.25   
  Täby Sim  1:35.72                 
                     
18  Ida Lindqvist  2005    245  46.49        1:39.64   
  Täby Sim  1:39.60                 
                     
 
Gren 19, 100m Bröst Dam (A, B, C), Finaler 15 - 16 år 
MR: 
Klass A Rebecca Ejdervik -87 1:08.35 (2009) 
Klass B Lovisa Ericsson -93 1:09.72 (2009) 
Klass C Emelie Johansson -96 1:12.61 (2010) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ingrid Franks  2003    616  34.70        1:13.27   
  Täby Sim  1:14.80                 
                     
Embla Börjesson  2002    556  35.12        1:15.81   
  Täby Sim  1:13.63                 
                     
Izabelle Lindberg  2003    508  37.07        1:18.12   
  Täby Sim  1:15.72                 
                     
Ellen Banestig  2002    471  38.01        1:20.13   
  Täby Sim  1:20.98                 
                     
Thilda Ström  2003    457  38.26        1:20.94   
  Täby Sim  1:20.94                 
                     
Amanda Sandberg  2003    434  38.84        1:22.33   
  Täby Sim  1:21.17                 
                     
Emelie Bergvall  2003    367  41.04        1:27.08   
  Täby Sim  1:28.75                 
                     
Josephine Junehed  2002    345  42.37        1:28.86   
  Täby Sim  1:26.16                 
                     
Elin Andersson  2003    312  43.34        1:31.86   
  Täby Sim  1:30.16                 
                     
10  Nina Takolander  2003    286  43.09        1:34.59   
  Täby Sim  1:31.02                 
                     
Stella Alin  2002              DSQ   
  Täby Sim  1:23.55                 
                     
 
Gren 19, 100m Bröst Dam (A, B, C), Finaler 17 - 99 år 
MR: 
Klass A Rebecca Ejdervik -87 1:08.35 (2009) 
Klass B Lovisa Ericsson -93 1:09.72 (2009) 
Klass C Emelie Johansson -96 1:12.61 (2010) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Smilla Hedlund  2001    562  35.77        1:15.56   
  Täby Sim  1:16.05                 
                     
Kristina Isacson  2001    494  37.45        1:18.84   
  Täby Sim  1:19.96                 
                     
Esther Rydbeck Nordén  2001    467  38.59        1:20.36   
  Täby Sim  1:20.98                 
                     
Cornelia Jerresand  2000    460  38.05        1:20.74   
  Täby Sim  1:20.23                 
                     
Julia Franks  2000    411  38.48        1:23.84   
  Täby Sim  1:15.28                 
                     
Anna Ladis  2001    359  40.94        1:27.74   
  Täby Sim  1:29.44                 
                     
Sigrid Loid  1999    347  42.01        1:28.71   
  Täby Sim  1:23.79                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  15:41 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  15:44   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 20, 100m Bröst Herr (A, B, C), Finaler 13 - 14 år 
MR: 
Klass A Daniel Räisänen -99 1:03.73 (2016) 
Klass B Daniel Räisänen -99 1:03.55 (2015) 
Klass C Daniel Räisänen -99 1:08.27 (2012) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hugo Westholm  2004    406  35.85        1:15.09   
  Täby Sim  1:14.49                 
                     
Caspian Humble  2005    293  39.46        1:23.64   
  Täby Sim  1:21.42                 
                     
Noah Juhlin Fredriksson  2005    286  39.78        1:24.38   
  Täby Sim  1:25.02                 
                     
Ludvig Berndtsson  2005    254  42.02        1:27.72   
  Täby Sim  1:30.30                 
                     
Stanislav Shabaltas  2005    175  45.67        1:39.41   
  Täby Sim  1:39.10                 
                     
Filip Norlin  2005    128  51.90        1:50.23   
  Täby Sim                   
                     
Arvid Thoresson  2005    105  54.55        1:57.76   
  Täby Sim                   
                     
Oliver Haux  2005              DSQ   
  Täby Sim  1:33.61                 
                     
 
Gren 20, 100m Bröst Herr (A, B, C), Finaler 15 - 16 år 
MR: 
Klass A Daniel Räisänen -99 1:03.73 (2016) 
Klass B Daniel Räisänen -99 1:03.55 (2015) 
Klass C Daniel Räisänen -99 1:08.27 (2012) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Simon Seel  2003    478  33.44        1:11.08   
  Täby Sim  1:10.60                 
                     
Alexander Bergström  2002    452  34.23        1:12.41   
  Täby Sim  1:12.39                 
                     
Isac Rune  2003    407  35.51        1:14.98   
  Täby Sim  1:15.30                 
                     
Gustav Ahlqvist  2003    350  37.04        1:18.89   
  Täby Sim  1:14.59                 
                     
David Alonso  2003    339  36.82        1:19.70   
  Täby Sim  1:24.48                 
                     
Karl Lingham  2002    282  39.82        1:24.71   
  Täby Sim  1:24.50                 
                     
Albin Kappling  2003    272  40.44        1:25.82   
  Täby Sim  1:25.26                 
                     
Jousef Hanna  2003    239  41.99        1:29.58   
  Täby Sim  1:44.80                 
                     
 
Gren 20, 100m Bröst Herr (A, B, C), Finaler 17 - 99 år 
MR: 
Klass A Daniel Räisänen -99 1:03.73 (2016) 
Klass B Daniel Räisänen -99 1:03.55 (2015) 
Klass C Daniel Räisänen -99 1:08.27 (2012) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Niklas Nyblom  1999    553  31.59        1:07.74   
  Väsby Simsällskap  1:04.54                 
                     
Victor Simic  2000    538  31.77        1:08.35   
  Täby Sim  1:08.65                 
                     
Josef Al-Khalili  2000    533  32.20        1:08.56   
  Täby Sim  1:09.21                 
                     
Martin Magnusson  1995    492  32.30        1:10.43   
  Täby Sim  1:09.62                 
                     
Wilhelm Muzikants  2001    477  33.24        1:11.14   
  Täby Sim  1:11.09                 
                     
Daniel Coleman  2000    466  32.61        1:11.72   
  Täby Sim  1:09.59                 
                     
Erik Ahlqvist  2001    431  33.80        1:13.60   
  Täby Sim  1:16.00                 
                     
Andres Pöllänen  2001    402  35.35        1:15.34   
  Täby Sim  1:13.75                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  15:44 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  15:41   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 21, 50m Bröst Dam Masters, Finaler 25 - 99 år 
MR: 
Christine Uhrlander-Lindblom -71 38.32 (2007) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Christine Uhrlander  1971    328          41.76   
  Täby Sim  40.00                 
Gunilla Rasmuson  1957    327          41.79   
  Täby Sim  41.61                 
Caroline Magnusson  1956    298          43.11   
  Täby Sim  41.94                 
Mimmi Kvissberg  1962    271          44.45   
  Täby Sim  43.15                 
Christina Lorenzen  1958    225          47.33   
  Täby Sim  45.00                 
Helena Fältman  1980    218          47.81   
  Täby Sim  48.74                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  15:41 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  15:42   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 22, 50m Bröst Herr Masters, Finaler 25 - 99 år 
MR: 
Stefan Scherling -72 29.84 (2016) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Stefan Scherling  1972    620          29.60  25-99 Åldersgrupp Rekord 
  Täby Sim  29.44                 
Johan Carlén  1976    495          31.91   
  Täby Sim  32.85                 
Marcus Pellfolk  1986    471          32.45   
  Täby Sim  31.53                 
Tor Wildenstam  1975    395          34.39   
  Täby Sim  36.00                 
Jan Bebenek  1982    369          35.20   
  Täby Sim  34.31                 
Bengt Olsson  1956    280          38.59   
  Täby Sim  39.25                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  15:42 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  16:06   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 23, 50m Crawl Dam (D, E), Finaler 10 år och yngre 
MR: 
Klass D Emelie Johansson -96 29.26 (2008) 
Klass E Anna Sandäng -96 31.85 (2006) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emmy Hällkvist  2008    464          30.01  0-10 Åldersgrupp Rekord 
  Täby Sim  29.53                 
Isabell Wertheim  2008    250          36.85   
  Täby Sim  39.27                 
Emilia Rylander  2008    245          37.13   
  Täby Sim  40.60                 
Elin Javehed  2009    167          42.12   
  Täby Sim  39.63                 
Isabelle Isufi Berlin  2008    163          42.53   
  Täby Sim  42.45                 
Tianjiao Luo  2008    160          42.79   
  Täby Sim  49.33                 
Alexandra Sandberg  2009    154          43.33   
  Täby Sim  42.44                 
Alva Björk  2008    151          43.56   
  Täby Sim  44.31                 
Caitlin Lenstad  2008    151          43.57   
  Täby Sim  43.67                 
10  Hedda Härning Nilsson  2008    132          45.64   
  Täby Sim                   
11  Nina Wang  2008    130          45.80   
  Täby Sim  49.21                 
12  Freja Hoffert  2008    128          46.10   
  Täby Sim                   
13  Cornelia Sjöberg  2008    125          46.41   
  Täby Sim  49.17                 
14  Teya Degerbalkan  2009    116          47.62   
  Täby Sim                   
15  Maria Bebenek  2010    115          47.78   
  Täby Sim  52.70                 
16  Ester von Goës  2008    105          49.24   
  Täby Sim  48.87                 
17  Mathilda Sterner  2009    100          49.99   
  Täby Sim                   
18  Elly Lundström  2009    66          57.27   
  Täby Sim                   
 
Gren 23, 50m Crawl Dam (D, E), Finaler 11 - 12 år 
MR: 
Klass D Emelie Johansson -96 29.26 (2008) 
Klass E Anna Sandäng -96 31.85 (2006) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Amanda Björklund  2006    392          31.74   
  Täby Sim  33.42                 
Emma Alsén  2007    356          32.78   
  Täby Sim  32.44                 
Tuva Lundberg  2006    355          32.82   
  Täby Sim  33.76                 
Hanna Gong  2007    343          33.18   
  Täby Sim  33.25                 
Ida Osund-Ireland  2007    312          34.25   
  Täby Sim  37.83                 
Beatrice Hlawatsch  2007    301          34.67   
  Täby Sim  35.92                 
Stina Pedersen  2007    300          34.71   
  Täby Sim  35.58                 
Olivia Allert  2007    289          35.15   
  Täby Sim  35.37                 
Amanda Lindberg  2006    276          35.66   
  Täby Sim  35.48                 
10  Deniz Degerbalkan  2006    257          36.54   
  Täby Sim  35.78                 
11  Amanda Göthe  2006    238          37.47   
  Täby Sim                   
12  Emma Wahlqvist  2007    234          37.69   
  Täby Sim  36.00                 
13  Beata Beckmann  2007    219          38.51   
  Täby Sim  39.51                 
14  Linnea Ahlberg  2007    213          38.87   
  Täby Sim  43.68                 
15  Whilda Göransson  2006    188          40.52   
  Täby Sim  40.22                 
16  Elsa Samuelsson  2006    187          40.58   
  Täby Sim  40.84                 
17  Astrid Enbom  2006    182          40.97   
  Täby Sim  40.72                 
18  Matilda Elofsson  2007    171          41.85   
  Täby Sim  40.60                 
19  Hannah Sommar  2007    145          44.18   
  Täby Sim  40.95                 
20  Astrid Thoresson  2007    133          45.42   
  Täby Sim  47.08                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  16:06 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  16:10   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 24, 50m Crawl Herr (D, E), Finaler 10 år och yngre 
MR: 
Klass D Oskar Ericsson -97 27.94 (2009) 
Klass E Sebastian Holmberg -91 31.54 (2001) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Troy Sevonen  2008    232          32.96   
  Täby Sim  33.31                 
Edward Watson  2008    203          34.46   
  Täby Sim  35.84                 
Albin Holmgren  2009    175          36.18   
  Täby Sim  35.85                 
Tor Carlén  2008    166          36.84   
  Täby Sim  37.44                 
Liam Hjertèn  2008    148          38.29   
  Täby Sim  38.06                 
Gideon Larsson  2008    124          40.55   
  Täby Sim  42.56                 
Sam Rydén  2008    99          43.75   
  Täby Sim                   
Oliver Bronsdon  2008    92          44.86   
  Täby Sim  44.26                 
Tage Carlén  2010    87          45.55   
  Täby Sim                   
10  Julian Watson  2010    76          47.67   
  Täby Sim                   
11  Max Alsén  2009    76          47.69   
  Täby Sim                   
Christoffer Lenstad  2008              DSQ   
  Täby Sim                   
 
Gren 24, 50m Crawl Herr (D, E), Finaler 11 - 12 år 
MR: 
Klass D Oskar Ericsson -97 27.94 (2009) 
Klass E Sebastian Holmberg -91 31.54 (2001) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leo Güleryüz  2006    333          29.22   
  Täby Sim  30.40                 
Daniel Bebenek  2006    302          30.18   
  Täby Sim  30.16                 
Benjamin Todorovac Hallongren  2006    279          31.00   
  Täby Sim  31.10                 
Sixten Ersson  2007    214          33.86   
  Täby Sim  33.28                 
Elvin Degerbalkan  2006    201          34.57   
  Täby Sim  34.05                 
Johannes Lörinc  2007    163          37.03   
  Täby Sim  38.04                 
William Zhao  2006    139          39.06   
  Täby Sim  40.04                 
Noel Lundström  2007    128          40.11   
  Täby Sim  38.27                 
Yichen Sun  2007    127          40.25   
  Täby Sim  40.42                 
10  Elis Bergman  2007    72          48.56   
  Täby Sim                   
Hugo Zuhr  2007              DSQ   
  Täby Sim                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  16:10 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  16:22   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 25, 100m Crawl Dam (A, B, C), Finaler 13 - 14 år 
MR: 
Klass A Sandra Jacobson -89 57.96 (2006) 
Klass B Lovisa Ericsson -93 55.51 (2009) 
Klass C Lovisa Ericsson -93 57.09 (2007) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tindra Håbro Karjanmaa  2004    562  29.75        1:01.69   
  Täby Sim  1:00.88                 
                     
Mathilda Sandberg  2005    547  29.89        1:02.22   
  Täby Sim  1:00.62                 
                     
Filippa Bolling  2004    483  31.37        1:04.88   
  Täby Sim  1:04.91                 
                     
Elina Hellgren  2004    457  31.52        1:06.09   
  Täby Sim  1:05.36                 
                     
Ella Thermaenius  2005    437  32.80        1:07.06   
  Täby Sim  1:05.78                 
                     
Clara Westerdahl  2005    427  32.47        1:07.60   
  Täby Sim  1:07.73                 
                     
Agnes Gustavsson  2005    420  32.65        1:07.96   
  Täby Sim  1:07.73                 
                     
Moa Nyblom  2005    403  33.95        1:08.90   
  Täby Sim  1:08.17                 
                     
Amanda Borgfors  2004    393  33.40        1:09.45   
  Täby Sim  1:08.76                 
                     
10  Hannah Haux  2004    389  33.67        1:09.71   
  Täby Sim  1:08.29                 
                     
11  Engla Ellbrant  2004    371  34.63        1:10.83   
  Täby Sim  1:09.17                 
                     
12  Maja Lingham  2004    347  34.61        1:12.43   
  Täby Sim  1:09.65                 
                     
13  Louise Franks  2005    338  34.68        1:13.03   
  Täby Sim  1:09.21                 
                     
14  Filippa Emtemo  2005    312  36.33        1:15.02   
  Täby Sim  1:13.06                 
                     
15  Nora Sundberg  2005    308  35.64        1:15.31   
  Täby Sim  1:14.65                 
                     
16  Ida Lindqvist  2005    296  36.34        1:16.34   
  Täby Sim  1:18.29                 
                     
17  Emma Olsson Sande  2005    248  37.98        1:20.94   
  Täby Sim  1:24.14                 
                     
Ellie Söderholm  2005              DSQ   
  Täby Sim  1:19.79                 
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Dam (A, B, C), Finaler 15 - 16 år 
MR: 
Klass A Sandra Jacobson -89 57.96 (2006) 
Klass B Lovisa Ericsson -93 55.51 (2009) 
Klass C Lovisa Ericsson -93 57.09 (2007) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ellen Banestig  2002    606  29.02        1:00.16   
  Täby Sim  1:00.79                 
                     
Thilda Ström  2003    605  29.31        1:00.17   
  Täby Sim  59.61                 
                     
Jennifer Nyblom  2003    521  30.00        1:03.25   
  Täby Sim  1:03.21                 
                     
Embla Börjesson  2002    518  30.14        1:03.36   
  Täby Sim  1:01.85                 
                     
Amanda Sandberg  2003    482  31.26        1:04.89   
  Täby Sim  1:04.89                 
                     
Izabelle Lindberg  2003    460  31.40        1:05.93   
  Täby Sim  1:02.55                 
                     
Ingrid Franks  2003    456  31.95        1:06.14   
  Täby Sim  1:05.27                 
                     
Emelie Bergvall  2003    422  32.58        1:07.83   
  Täby Sim  1:06.70                 
                     
Josephine Junehed  2002    415  32.26        1:08.21   
  Täby Sim  1:04.84                 
                     
10  Stella Alin  2002    378  32.92        1:10.37   
  Täby Sim  1:05.57                 
                     
11  Elin Andersson  2003    375  34.00        1:10.56   
  Täby Sim  1:07.77                 
                     
12  Nina Takolander  2003    317  34.75        1:14.60   
  Täby Sim  1:09.61                 
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Dam (A, B, C), Finaler 17 - 99 år 
MR: 
Klass A Sandra Jacobson -89 57.96 (2006) 
Klass B Lovisa Ericsson -93 55.51 (2009) 
Klass C Lovisa Ericsson -93 57.09 (2007) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Cornelia Jerresand  2000    618  28.80        59.76   
  Täby Sim  58.13                 
                     
Esther Rydbeck Nordén  2001    594  29.87        1:00.53   
  Täby Sim  1:00.65                 
                     
Kristina Isacson  2001    584  29.27        1:00.89   
  Täby Sim  1:00.58                 
                     
Anna Ladis  2001    505  29.96        1:03.92   
  Täby Sim  1:02.69                 
                     
Smilla Hedlund  2001    419  32.63        1:08.00   
  Täby Sim  1:06.32                 
                     
Sigrid Loid  1999    379  32.50        1:10.30   
  Täby Sim  1:03.90                 
                     
Julia Franks  2000    363  33.14        1:11.34   
  Täby Sim  1:05.31                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  16:22 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  16:29   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 26, 100m Crawl Herr (A, B, C), Finaler 13 - 14 år 
MR: 
Klass A Jacob Thulin -91 48.78 (2009) 
Klass B Johan Johansson -91 52.06 (2006) 
Klass C Mats Forslund -79 55.00 (1993) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Noah Juhlin Fredriksson  2005    358  30.71        1:03.24   
  Täby Sim  1:02.11                 
                     
Hugo Westholm  2004    330  31.63        1:05.02   
  Täby Sim  1:04.79                 
                     
Caspian Humble  2005    299  31.79        1:07.17   
  Täby Sim  1:05.65                 
                     
Ludvig Berndtsson  2005    281  32.90        1:08.58   
  Täby Sim  1:08.72                 
                     
Oliver Haux  2005    238  35.28        1:12.44   
  Täby Sim  1:11.94                 
                     
Arvid Thoresson  2005    203  36.43        1:16.36   
  Täby Sim  1:16.99                 
                     
Filip Norlin  2005    203  36.55        1:16.43   
  Täby Sim  1:15.15                 
                     
Stanislav Shabaltas  2005    188  36.84        1:18.31   
  Täby Sim  1:23.20                 
                     
Kevin Lenstad  2005    184  36.72        1:18.91   
  Täby Sim  1:20.42                 
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Herr (A, B, C), Finaler 15 - 16 år 
MR: 
Klass A Jacob Thulin -91 48.78 (2009) 
Klass B Johan Johansson -91 52.06 (2006) 
Klass C Mats Forslund -79 55.00 (1993) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Ahlqvist  2003    562  26.24        54.44   
  Täby Sim  54.66                 
                     
Axel von Goës  2002    510  27.46        56.24   
  Täby Sim  56.79                 
                     
David Alonso  2003    486  27.26        57.13   
  Täby Sim  57.77                 
                     
Simon Seel  2003    476  27.71        57.54   
  Täby Sim  58.04                 
                     
Lukas Roosmark  2002    448  27.49        58.73   
  Täby Sim  55.79                 
                     
Erik Åstrand  2003    433  28.32        59.39   
  Täby Sim  59.43                 
                     
Alexander Bergström  2002    432  28.40        59.41   
  Täby Sim  59.60                 
                     
Simon Lörinc  2003    420  27.68        59.99   
  Täby Sim  1:04.69                 
                     
Isac Rune  2003    409  28.83        1:00.52   
  Täby Sim  1:00.40                 
                     
10  Karl Lingham  2002    388  29.47        1:01.58   
  Täby Sim  1:01.78                 
                     
11  Jousef Hanna  2003    343  30.70        1:04.17   
  Täby Sim  1:03.80                 
                     
12  Albin Kappling  2003    325  31.85        1:05.33   
  Täby Sim  1:05.83                 
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Herr (A, B, C), Finaler 17 - 99 år 
MR: 
Klass A Jacob Thulin -91 48.78 (2009) 
Klass B Johan Johansson -91 52.06 (2006) 
Klass C Mats Forslund -79 55.00 (1993) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Martin Magnusson  1995    579  26.03        53.89   
  Täby Sim  53.44                 
                     
Josef Al-Khalili  2000    523  26.44        55.76   
  Täby Sim  54.45                 
                     
Niklas Nyblom  1999    521  26.65        55.84   
  Väsby Simsällskap  54.88                 
                     
Daniel Coleman  2000    518  26.50        55.94   
  Täby Sim  56.14                 
                     
Erik Ahlqvist  2001    511  27.62        56.20   
  Täby Sim  56.00                 
                     
Wilhelm Muzikants  2001    499  27.26        56.65   
  Täby Sim  56.61                 
                     
Victor Simic  2000    474  26.86        57.63   
  Täby Sim  57.43                 
                     
Andres Pöllänen  2001    425  28.13        59.73   
  Täby Sim  57.30                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  16:29 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  17:01   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 27, 100m Me Damer Masters, Finaler 25 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Christine Uhrlander  1971    371  34.57        1:18.82   
  Täby Sim  1:15.00                 
                     
Gunilla Rasmuson  1957    310  39.65        1:23.72   
  Täby Sim  1:21.89                 
                     
Helena Fältman  1980    261  40.33        1:28.64   
  Täby Sim  1:30.00                 
                     
Christina Lorenzen  1958    219  42.01        1:33.96   
  Täby Sim  1:45.00                 
                     
Caroline Magnusson  1956    181  46.35        1:40.15   
  Täby Sim  1:39.04                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  17:01 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  17:02   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 28, 100m Me Herrar Masters, Finaler 25 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Stefan Scherling  1972    521  30.89        1:02.95   
  Täby Sim  1:03.40                 
                     
Marcus Pellfolk  1986    444  29.53        1:06.36   
  Täby Sim  1:03.47                 
                     
Johan Carlén  1976    438  31.26        1:06.66   
  Täby Sim  1:06.66                 
                     
Tor Wildenstam  1975    413  31.45        1:08.01   
  Täby Sim  1:06.42                 
                     
Jan Bebenek  1982    288  37.74        1:16.67   
  Täby Sim  1:20.20                 
                     
Bengt Olsson  1956    253  36.72        1:20.01   
  Täby Sim  1:18.16                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  17:02 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Täby Sim Klubbmästerskap 2018    Utskriftsdatum  09 december 2018   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  17:06   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 29, 100m Me Damer (E), Finaler 10 år och yngre 
MR: 
Amanda Björklund -06 1:28.33 (2016) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emmy Hällkvist  2008    412  34.73        1:16.12  0-10 Åldersgrupp Rekord 
  Täby Sim  10                 
                     
Emilia Rylander  2008    198  45.60        1:37.17   
  Täby Sim  12                 
                     
Isabell Wertheim  2008    198  46.27        1:37.19   
  Täby Sim  11                 
                     
Alexandra Sandberg  2009    173  46.74        1:41.51   
  Täby Sim  13                 
                     
Elin Javehed  2009    167  46.47        1:42.77   
  Täby Sim  15                 
                     
Nina Wang  2008    145  50.75        1:47.86   
  Täby Sim  14                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  09 december 2018 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  17:06