2020-11-25   23:51:48
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (25m) 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

30.11. Pe aamu

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2018    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  10:53   
  Järjestäjä  Lappeenrannan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2018         
 
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ajjuub Ezzat  2005    437  31.39  1:08.64  1:52.01    2:24.37   
  Aurajoen Uinti  2:27.10                 
                     
Leo Währn  2005    399  31.23  1:09.38  1:54.54    2:28.81   
  Vanders  2:30.25                 
                     
Tuomas Toppinen  2005    395  31.91  1:09.16  1:52.97    2:29.37   
  Aurajoen Uinti  2:30.16                 
                     
Sakari Korri  2005    391  30.76  1:10.80  1:55.60    2:29.80   
  Rauman Uimaseura  2:34.95                 
                     
Nico Peltonen  2005    384  30.02  1:08.98  1:55.22    2:30.77   
  Hyvinkään Uimaseura  2:33.53                 
                     
Lucas Lydman  2005    376  31.21  1:10.00  1:56.72    2:31.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:31.52                 
                     
Teo Mattelmäki  2005    373  32.62  1:09.65  1:56.95    2:32.27   
  Cetus Espoo  2:35.39                 
                     
Samuel Halminen  2005    369  31.51  1:12.18  1:56.98    2:32.76   
  Helsingfors Simsällskap  2:32.84                 
                     
Topias Tynjä  2005    365  31.95  1:12.28  1:58.39    2:33.36   
  Lahden Uimaseura  2:35.11                 
                     
10  Samuel Sainio  2005    343  33.05  1:15.39  2:00.47    2:36.50   
  Uinti Tampere  2:39.33                 
                     
11  Aapo Tuhkanen  2005    342  33.96  1:12.79  2:01.33    2:36.64   
  Tuusulan Uimaseura  2:37.50                 
                     
12  Joonas Arponen  2005    334  32.09  1:13.84  2:02.77    2:37.89   
  Rauman Uimaseura  2:41.81                 
                     
13  Tuomas Hämäläinen  2005    333  33.47  1:15.64  2:00.56    2:38.07   
  Kuopion Uimaseura  2:37.63                 
                     
14  Luka Laaksonen  2005    318  34.67  1:16.67  2:05.03    2:40.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:41.23                 
                     
15  Arttu Venemies  2005    300  35.09  1:16.28  2:05.30    2:43.69   
  Swimming Jyväskylä  2:41.56                 
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    541  28.33  1:03.53  1:42.44    2:14.54   
  Lahden Uimaseura  2:18.15                 
                     
Davin Lindholm  2004    523  29.51  1:04.36  1:43.80    2:15.99   
  Helsingfors Simsällskap  2:17.16                 
                     
Juuso Leppänen  2004    509  27.28  1:02.37  1:42.90    2:17.26   
  Aurajoen Uinti  2:19.59                 
                     
Lassi Niemi  2004    508  28.39  1:03.35  1:45.52    2:17.39   
  TaTu Tampere  2:20.07                 
                     
Taavi Backman  2004    497  29.44  1:04.72  1:45.34    2:18.36   
  Lahden Uimaseura  2:19.89                 
                     
Joonas Maaranen  2004    491  28.22  1:04.51  1:44.44    2:18.93   
  Hyvinkään Uimaseura  2:21.99                 
                     
Niilo Kilpeläinen  2004    467  29.93  1:07.71  1:48.53    2:21.25   
  TaTu Tampere  2:26.29                 
                     
Verneri Lehtovaara  2004    465  28.37  1:03.86  1:49.90    2:21.42   
  Salon Uimarit  2:20.37                 
                     
Miro Birkstedt  2004    457  31.15  1:07.13  1:49.96    2:22.27   
  TaTu Tampere  2:26.16                 
                     
10  Aapo Kinnunen  2004    437  29.09  1:05.38  1:49.90    2:24.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:27.16                 
                     
11  Onni Äijälä  2004    436  29.31  1:06.15  1:49.14    2:24.47   
  Hyvinkään Uimaseura  2:19.66                 
                     
12  Alexander Malyshkov  2004    431  29.73  1:07.42  1:50.04    2:25.05   
  Salon Uimarit  2:27.41                 
                     
13  Pavel Pankratov  2004    417  31.41  1:08.72  1:51.01    2:26.66   
  TaTu Tampere  2:26.21                 
                     
14  Veerti Juurakko  2004    405  33.01  1:11.18  1:53.25    2:28.06   
  Cetus Espoo  2:25.27                 
                     
15  Cedric Decena  2004    400  30.08  1:07.68  1:51.24    2:28.72   
  Oulun Lohet  2:27.20                 
                     
16  Rasmus Kalvik  2004    372  32.64  1:11.50  1:57.93    2:32.37   
  Ålands Simförening  2:27.99                 
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Koprinen  2003    619  27.90  1:02.58  1:39.06    2:08.61   
  Helsingfors Simsällskap  2:09.81                 
                     
Marcus Forsel  2003    615  27.03  59.30  1:37.54    2:08.91   
  Helsingfors Simsällskap  2:10.98                 
                     
Jami Ihalainen  2003    586  28.46  1:02.09  1:38.85    2:10.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:13.81                 
                     
Luukas Vainio  2003    576  27.97  1:02.63  1:40.53    2:11.74   
  Cetus Espoo  2:15.21                 
                     
Niklas Hatakka  2003    567  28.99  1:02.16  1:40.88    2:12.44   
  Cetus Espoo  2:12.65                 
                     
Simon Ravals  2003    510  27.23  1:02.99  1:45.78    2:17.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:19.52                 
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    506  29.65  1:05.65  1:44.80    2:17.49   
  Oulun Uinti 1906  2:17.12                 
                     
Toni Lipponen  2003    495  30.36  1:06.06  1:47.14    2:18.51   
  Kemin Uimaseura  2:19.62                 
                     
Sami Uusikumpu  2003    487  29.82  1:04.99  1:45.97    2:19.34   
  Simmis Wanda  2:23.40                 
                     
10  Paavo Erkinaro  2003    474  29.76  1:05.90  1:46.85    2:20.52   
  Oulun Uinti 1906  2:19.43                 
                     
11  Eetu Palvanen  2003    473  28.99  1:03.80  1:47.04    2:20.68   
  Lahden Uimaseura  2:20.08                 
                     
12  Alexander Huhtala  2003    471  31.69  1:06.99  1:46.90    2:20.85   
  Cetus Espoo  2:21.59                 
                     
13  Eemil Kankare  2003    445  31.51  1:08.53  1:49.81    2:23.50   
  Aurajoen Uinti  2:23.23                 
                     
14  Arttu Mäenpää  2003    439  29.00  1:07.70  1:49.98    2:24.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:18.70                 
                     
Alex Lydman  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:13.42                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Lassi Haimi  2003              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  2:11.07                 
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesper Lietzén  2002    668  28.11  59.29  1:35.14    2:05.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:09.02                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    613  28.25  1:01.96  1:37.98    2:08.99   
  Oulun Uinti 1906  2:13.39                 
                     
Oskari Aalto  2002    610  28.18  1:04.02  1:40.66    2:09.24   
  Helsingfors Simsällskap  2:11.51                 
                     
Oscar Skjäl  2002    602  27.84  1:01.43  1:39.66    2:09.80   
  Cetus Espoo  2:12.88                 
                     
Efim Romanov  2002    590  27.75  1:00.79  1:38.98    2:10.65   
  TaTu Tampere  2:16.85                 
                     
Robin Söderholm  2002    548  28.85  1:03.63  1:42.14    2:13.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:13.97                 
                     
Wäinö Koskinen  2002    532  28.25  1:02.62  1:42.25    2:15.24   
  Uinti Tampere  2:19.22                 
                     
Jasu Ovaskainen  2002    523  28.01  1:01.84  1:42.95    2:15.99   
  Lahden Uimaseura  2:15.84                 
                     
Verneri Viisanen  2002    516  29.19  1:06.14  1:42.66    2:16.60   
  Cetus Espoo  2:15.86                 
                     
10  Elias Juntunen  2002    513  29.47  1:05.35  1:45.25    2:16.86   
  Oulun Uinti 1906  2:19.29                 
                     
11  Daniel Rinne  2002    507  28.59  1:04.65  1:45.40    2:17.48   
  Cetus Espoo  2:19.82                 
                     
12  Oskari Arvo  2002    505  28.58  1:03.35  1:45.18    2:17.60   
  Aurajoen Uinti  2:22.41                 
                     
13  Benjamin Kangas  2002    491  29.53  1:03.15  1:44.37    2:18.88   
  Haminan Uimaseura  2:20.97                 
                     
14  Valtteri Taskinen  2002    462  31.08  1:06.86  1:46.90    2:21.77   
  Oulun Uinti 1906  2:20.77                 
                     
15  Samu Petteri Kallio  2002    405  30.47  1:07.34  1:52.64    2:28.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:25.57                 
                     
Leo Mikkonen  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  2:18.24                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  10:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner