2020-11-26   00:06:55
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (25m) 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

30.11. Pe aamu

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2018    Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  10:21   
  Järjestäjä  Lappeenrannan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 marraskuu 2018         
 
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006    578  35.19        1:14.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.11                 
                     
Lotta Moilanen  2006    562  36.01        1:15.56   
  Oulun Uinti 1906  1:16.36                 
                     
Reeta Ollonen  2006    520  36.80        1:17.52   
  Oulun Uinti 1906  1:18.30                 
                     
Wilma Sundt  2006    506  37.20        1:18.25   
  Helsingfors Simsällskap  1:17.75                 
                     
Janina Granberg  2006    475  37.94        1:19.88   
  Helsingfors Simsällskap  1:19.14                 
                     
Daniela Lietzén  2006    473  38.28        1:19.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.26                 
                     
Elli Lenkkeri  2006    452  38.37        1:21.21   
  Uinti Hyvinkää  1:22.17                 
                     
Tinka Tamminen  2006    440  38.33        1:21.98   
  Lahden Uimaseura  1:21.51                 
                     
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006    425  38.73        1:22.92   
  Cetus Espoo  1:21.76                 
                     
10  Fia Stenman  2006    423  38.86        1:23.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.50                 
                     
11  Helmi Käkelä  2006    416  38.92        1:23.50   
  Tuusulan Uimaseura  1:23.23                 
                     
12  Hilla Känkänen  2006    407  39.30        1:24.10   
  Porin Uimaseura  1:21.47                 
                     
13  Tiinu Tamminen  2006    395  40.01        1:24.97   
  Lahden Uimaseura  1:21.84                 
                     
14  Miina Torvikoski  2006    392  39.75        1:25.16   
  Kemin Uimaseura  1:23.36                 
                     
15  Kaisla Korvonen  2006    389  40.50        1:25.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.43                 
                     
16  Anniina Kurvinen  2006    387  39.57        1:25.57   
  Lappeenrannan Uimarit  1:23.75                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Korkalainen  2005    580  35.49        1:14.76   
  Joensuun Uimaseura  1:14.38                 
                     
Teea Jestoi  2005    571  36.51        1:15.14   
  Kokkolan Uimaseura  1:14.63                 
                     
Tuuli Pippuri  2005    564  35.60        1:15.44   
  Cetus Espoo  1:15.89                 
                     
Lilli Kulpakko  2005    541  36.39        1:16.53   
  Aurajoen Uinti  1:16.41                 
                     
Milla Strandberg  2005    530  36.04        1:17.04   
  Vanders  1:16.67                 
                     
Inka Vahtola  2005    528  36.60        1:17.15   
  Cetus Espoo  1:18.13                 
                     
Viivi Säntti  2005    526  36.13        1:17.23   
  Oulun Uinti 1906  1:17.80                 
                     
Milla Karttunen  2005    512  36.61        1:17.95   
  Raision Urheilijat  1:19.35                 
                     
Kiia Metsäkonkola  2005    511  35.83        1:17.97   
  Salon Uimarit  1:18.61                 
                     
10  Meea Juntunen  2005    505  36.30        1:18.30   
  Tuusulan Uimaseura  1:16.29                 
                     
11  Rina Rantanen  2005    490  36.92        1:19.08   
  Cetus Espoo  1:18.42                 
                     
12  Kira Lindroos  2005    488  37.05        1:19.20   
  Cetus Espoo  1:17.37                 
                     
13  Maura Bergström  2005    482  37.44        1:19.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.03                 
                     
14  Aino Koskelo  2005    471  37.90        1:20.10   
  Nurmijärven Uinti  1:18.05                 
                     
15  Aino Ollikainen  2005    471  38.01        1:20.12   
  Keuruun Toverit  1:19.44                 
                     
16  Milla Lempiälä  2005    462  37.37        1:20.63   
  Loimaan Uimaseura  1:19.20                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Taskila  2004    661  33.89        1:11.58   
  Oulun Uinti 1906  1:12.96                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    646  34.32        1:12.11   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:12.78                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    628  34.73        1:12.81   
  Kouvolan Uimarit  1:13.58                 
                     
Lotta Pälsi  2004    606  34.40        1:13.67   
  Helsingfors Simsällskap  1:13.97                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    574  35.27        1:15.00   
  Lahden Uimaseura  1:15.18                 
                     
Jessika Liimatta  2004    563  36.02        1:15.49   
  TaTu Tampere  1:16.71                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    560  35.43        1:15.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:15.57                 
                     
Aada Hakala  2004    554  34.92        1:15.92   
  Uinti Tampere  1:14.98                 
                     
Peppi Vesalainen  2004    540  35.59        1:16.56   
  Helsingfors Simsällskap  1:16.29                 
                     
10  Laura Markuksela  2004    533  35.35        1:16.90   
  Oulun Lohet  1:16.17                 
                     
11  Siiri Konkka  2004    518  36.04        1:17.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.88                 
                     
12  Siiri Mätäsjärvi  2004    513  36.71        1:17.89   
  Uinti Tampere  1:17.06                 
                     
13  Inka Elamaa  2004    507  37.10        1:18.16   
  Oulun Lohet  1:17.13                 
                     
14  Nessa Järvinen  2004    475  36.74        1:19.92   
  Uimaseura Aquila  1:16.35                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  1:14.74                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    739  32.46        1:08.97   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.18                 
                     
Rebekka Luoto  2003    686  33.20        1:10.68   
  Raision Urheilijat  1:09.88                 
                     
Siiri Einiö  2003    663  33.14        1:11.50   
  Gladius Kirkkonummi  1:11.45                 
                     
Minja Lukkari  2003    619  34.18        1:13.15   
  Oulun Uinti 1906  1:12.77                 
                     
Cindy Palm  2003    561  35.13        1:15.59   
  Cetus Espoo  1:16.71                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    559  35.74        1:15.68   
  Oulun Lohet  1:14.70                 
                     
Aida Pasma  2003    555  35.35        1:15.86   
  Riihimäen Uimaseura  1:13.35                 
                     
Martta Ruuska  2003    546  35.36        1:16.29   
  Swimming Jyväskylä  1:15.75                 
                     
Emma Haglund  2003    542  35.58        1:16.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.94                 
                     
10  Siiri Pellinen  2003    539  36.05        1:16.60   
  Swimming Jyväskylä  1:16.23                 
                     
11  Winona Forslund  2003    524  35.23        1:17.33   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:16.88                 
                     
12  Emma Hämäläinen  2003    521  36.22        1:17.45   
  Vieskan Uimarit  1:16.18                 
                     
13  Julia Sairanen  2003    505  36.24        1:18.26   
  Lahden Uimaseura  1:17.70                 
                     
14  Milla-Lotta Tapanainen  2003    504  36.44        1:18.31   
  Cetus Espoo  1:17.60                 
                     
15  Emma Jormanainen  2003    503  36.86        1:18.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.68                 
                     
16  Hilla Kuuva  2003    500  36.46        1:18.55   
  Lappeenrannan Uimarit  1:17.53                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  30 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  10:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner