2019-03-26   15:34:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 2

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  18:27   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anita Mäkinen  2007    332  42.86        1:30.01   
  Nummelan Kisaajat  1:33.56                 
                     
Sofia Oksa  2007    281  45.35        1:35.14   
  Nummelan Kisaajat  1:38.42                 
                     
Veera Oila  2007    273  46.44        1:36.10   
  Vanders  1:37.06                 
                     
Hilla Lehtonen  2007    249  47.47        1:39.00   
  Tuusulan Uimaseura  1:41.99                 
                     
Iisa-Erika Auranen  2007    233  46.73        1:41.34   
  Uimaseura Aquila  1:42.94                 
                     
Emma Tissari  2007    230  48.24        1:41.74   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Josefina Vainio  2007    200  50.97        1:46.62   
  Simmis Wanda  1:48.24                 
                     
Venla Karialho  2007    196  51.51        1:47.22   
  Hyvinkään Uimaseura  1:47.94                 
                     
Viia Tossavainen  2007    189  50.58        1:48.53   
  Simmis Wanda  1:57.36                 
                     
10  Silvia Koskela  2007    182  52.28        1:49.85   
  Järvenpään Uintiklubi  1:54.90                 
                     
11  Kaisla Henttu  2007    155  55.71        1:56.09   
  Simmis Wanda  2:00.38                 
                     
12  Aura Haunia  2007    148  56.56        1:57.78   
  Simmis Wanda  2:03.83                 
                     
Saaga Tuominen  2007              DNS   
  Riihimäen Uimaseura  1:47.92                 
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Käkelä  2006    420  39.73        1:23.23   
  Tuusulan Uimaseura  1:25.55                 
                     
Iina Vänttinen  2006    402  39.76        1:24.46   
  Simmis Wanda  1:25.95                 
                     
Susanna Ryynänen  2006    376  40.26        1:26.36   
  Simmis Wanda  1:27.10                 
                     
Milla Kiviranta  2006    373  40.21        1:26.61   
  Vanders  1:27.84                 
                     
Aino Kuusisto  2006    362  41.41        1:27.49   
  Nurmijärven Uinti  1:27.62                 
                     
Laura Saarela  2006    338  43.00        1:29.52   
  Nurmijärven Uinti  1:31.15                 
                     
Oona Sarlin  2006    307  41.97        1:32.41   
  Vanders  1:33.48                 
                     
Maria Karvonen  2006    284  45.51        1:34.78   
  Simmis Wanda  1:33.81                 
                     
Veera Westerlund  2006    284  45.43        1:34.83   
  Uimaseura Aquila  1:35.20                 
                     
10  Rebekka Ritmala  2006    279  45.90        1:35.37   
  Vanders  1:36.83                 
                     
11  Heli Kuisma  2006    256  46.77        1:38.09   
  Hyvinkään Uimaseura  1:44.64                 
                     
12  Senni Hokkanen  2006    251  47.63        1:38.81   
  Riihimäen Uimaseura  1:39.96                 
                     
13  Pinja Hoffren  2006    236  47.93        1:40.78   
  Simmis Wanda  1:42.07                 
                     
14  Noora Glasin  2006    235  47.90        1:40.92   
  Simmis Wanda  1:42.82                 
                     
15  Aino Suominen  2006    202  50.97        1:46.17   
  Järvenpään Uintiklubi  1:45.89                 
                     
16  Annu Pasma  2006    179  52.30        1:50.53   
  Riihimäen Uimaseura  2:03.35                 
                     
17  Matilda Suikkanen  2006    169  53.37        1:52.65   
  Haminan Uimaseura  2:03.96                 
                     
18  Emmalina Piitulainen  2006    149  56.50        1:57.49   
  Simmis Wanda                   
                     
Oosa Mattila  2006              DSQ   
  Simmis Wanda  1:26.02                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Meea Juntunen  2005    546  36.21        1:16.29   
  Tuusulan Uimaseura  1:19.55                 
                     
Milla Strandberg  2005    538  35.49        1:16.67   
  Vanders  1:16.57                 
                     
Aino Koskelo  2005    510  37.41        1:18.05   
  Nurmijärven Uinti  1:20.47                 
                     
Maija Hinkkala  2005    443  38.25        1:21.77   
  Riihimäen Uimaseura  1:21.40                 
                     
Elina Ryynänen  2005    442  38.41        1:21.85   
  Simmis Wanda  1:22.55                 
                     
Jenni Kurki  2005    402  39.68        1:24.46   
  Simmis Wanda  1:25.19                 
                     
Vilja Saarinen  2005    377  40.29        1:26.31   
  Riihimäen Uimaseura  1:27.50                 
                     
Saara Seppälä  2005    355  40.86        1:28.04   
  Nummelan Kisaajat  1:25.94                 
                     
Sini Kaivola  2005    353  41.62        1:28.19   
  Hyvinkään Uimaseura  1:28.95                 
                     
10  Saara Heinänen  2005    343  42.41        1:29.07   
  Tuusulan Uimaseura  1:31.71                 
                     
11  Emma Veide  2005    309  44.08        1:32.22   
  Riihimäen Uimaseura  1:38.61                 
                     
12  Emma-Lotta Ahola  2005    305  43.86        1:32.64   
  Järvenpään Uintiklubi  1:31.96                 
                     
13  Emilia Hakala  2005    276  45.12        1:35.77   
  Simmis Wanda  1:40.91                 
                     
14  Marikki Vuorisalo  2005    258  45.80        1:37.84   
  Nummelan Kisaajat  1:38.85                 
                     
15  Siiri Kuparinen  2005    247  47.43        1:39.30   
  Haminan Uimaseura  1:41.63                 
                     
16  Helie Katajainen  2005    230  48.87        1:41.73   
  Nurmijärven Uinti  1:43.41                 
                     
17  Almina Köroglu  2005    187  51.05        1:48.87   
  Simmis Wanda  1:50.93                 
                     
18  Ella Palovaara  2005    167  54.58        1:53.12   
  Octopus Lohja  2:01.81                 
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nessa Järvinen  2004    544  35.81        1:16.35   
  Uimaseura Aquila  1:19.30                 
                     
Vlada Guljajeva  2004    506  36.42        1:18.25   
  Hyvinkään Uimaseura  1:17.03                 
                     
Helmi Lehtonen  2004    494  36.67        1:18.85   
  Järvenpään Uintiklubi  1:17.25                 
                     
Aada Taiponen  2004    472  36.93        1:20.08   
  Riihimäen Uimaseura  1:19.75                 
                     
Iida Herrala  2004    465  37.46        1:20.44   
  Simmis Wanda  1:21.84                 
                     
Essi Loponen  2004    462  37.41        1:20.61   
  Simmis Wanda  1:20.18                 
                     
Nicole Yisrael  2004    453  37.63        1:21.15   
  Simmis Wanda  1:17.80                 
                     
Laura Nissi  2004    431  39.10        1:22.55   
  Simmis Wanda  1:23.21                 
                     
Henni Havén  2004    390  40.05        1:25.28   
  Simmis Wanda  1:25.31                 
                     
10  Vilja Rautell  2004    386  40.60        1:25.59   
  Octopus Lohja  1:29.02                 
                     
11  Oona Eriksson  2004    379  41.12        1:26.12   
  Simmis Wanda  1:27.34                 
                     
12  Mandi Lindroos  2004    327  43.54        1:30.44   
  Simmis Wanda  1:34.88                 
                     
13  Vilma Saarinen  2004    286  43.69        1:34.54   
  Octopus Lohja  1:32.09                 
                     
14  Siiri Vesanen  2004    283  42.92        1:34.95   
  Vanders  1:34.74                 
                     
15  Peppi Siurola  2004    263  44.45        1:37.22   
  Simmis Wanda  1:34.76                 
                     
16  Reetta Haara  2004    260  45.55        1:37.64   
  Simmis Wanda  1:39.84                 
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aida Pasma  2003    614  34.62        1:13.35   
  Riihimäen Uimaseura  1:14.74                 
                     
Vilja Grundström  2003    512  36.49        1:17.90   
  Vanders  1:19.48                 
                     
Juulia Käräjämies  2003    489  37.11        1:19.10   
  Nummelan Kisaajat  1:16.97                 
                     
Emilia Myllykoski  2003    426  38.97        1:22.87   
  Simmis Wanda  1:24.14                 
                     
Sara Myller  2003    410  39.52        1:23.89   
  Tuusulan Uimaseura  1:22.69                 
                     
Cinja Åvist  2003    377  40.67        1:26.32   
  Hyvinkään Uimaseura  1:26.80                 
                     
Aino Paju  2003    375  39.50        1:26.42   
  Vanders  1:22.09                 
                     
Julie Nikkilä  2003    362  40.86        1:27.44   
  Vanders  1:27.12                 
                     
Henrietta Löfgren  2003    301  42.87        1:33.05   
  Simmis Wanda  1:31.03                 
                     
10  Kia Kivelä  2003    294  44.11        1:33.71   
  Nummelan Kisaajat  1:31.67                 
                     
11  Susanna Kuisma  2003    267  45.02        1:36.74   
  Hyvinkään Uimaseura  1:27.29                 
                     
12  Sonja Tiira  2003    233  45.95        1:41.24   
  Järvenpään Uintiklubi  1:41.21                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  18:27 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  18:48   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksandr Logvin  2006    286  39.08        1:24.40   
  Vanders  1:27.54                 
                     
Anton Helén  2006    230  42.34        1:30.65   
  Riihimäen Uimaseura  1:31.18                 
                     
Nico Kulju  2006    226  41.77        1:31.28   
  Simmis Wanda  1:39.09                 
                     
Kasperi Miettinen  2006    208  44.71        1:33.76   
  Hyvinkään Uimaseura  1:36.38                 
                     
Ahti Halttunen  2006    197  44.73        1:35.42   
  Hyvinkään Uimaseura  1:36.54                 
                     
Elias Tuukkanen  2006    133  49.41        1:48.70   
  Riihimäen Uimaseura  1:48.86                 
                     
Mike Hongisto  2006    133  48.72        1:48.91   
  Octopus Lohja  1:53.86                 
                     
Nikolas Ruotsalo  2006    116  52.45        1:53.91   
  Octopus Lohja                   
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leo Währn  2005    343  37.56        1:19.42   
  Vanders  1:21.11                 
                     
Nico Peltonen  2005    310  38.28        1:22.11   
  Hyvinkään Uimaseura  1:20.24                 
                     
Valtteri Niemimuukko  2005    250  41.77        1:28.27   
  Riihimäen Uimaseura  1:28.38                 
                     
Mio Heinola  2005    233  43.74        1:30.28   
  Nummelan Kisaajat  1:26.46                 
                     
Urho Käkelä  2005    229  42.72        1:30.86   
  Tuusulan Uimaseura  1:30.55                 
                     
Tiger Tran  2005    228  42.28        1:30.90   
  Simmis Wanda  1:28.40                 
                     
Niko Nokikuru  2005    228  42.91        1:30.93   
  Riihimäen Uimaseura  1:31.26                 
                     
Heikki Ianes  2005    225  43.49        1:31.34   
  Simmis Wanda  1:31.18                 
                     
Johannes Kauppinen  2005    199  44.85        1:35.21   
  Haminan Uimaseura  1:38.60                 
                     
10  Juho Hoikkala  2005    172  47.51        1:39.84   
  Haminan Uimaseura  1:43.66                 
                     
11  Henri Hietto  2005    171  46.38        1:40.13   
  Simmis Wanda  1:40.00                 
                     
12  Sampo Nord  2005    158  47.83        1:42.70   
  Vanders  1:41.80                 
                     
13  Olli Surakka  2005    142  49.92        1:46.49   
  Simmis Wanda  1:47.98                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Maaranen  2004    530  31.96        1:08.68   
  Hyvinkään Uimaseura  1:10.94                 
                     
Akseli Maaranen  2004    451  33.92        1:12.50   
  Hyvinkään Uimaseura  1:11.67                 
                     
Miska Törmi  2004    415  35.43        1:14.54   
  Octopus Lohja  1:18.16                 
                     
Ukko-Pekka Luomala  2004    408  35.00        1:14.94   
  Järvenpään Uintiklubi  1:16.96                 
                     
Jesse Lintusalo  2004    317  37.95        1:21.48   
  Vanders  1:20.38                 
                     
Jan Byskov  2004    297  38.59        1:23.29   
  Nurmijärven Uinti  1:24.24                 
                     
Matti Nätti  2004    296  39.10        1:23.42   
  Simmis Wanda  1:27.33                 
                     
Joona Saarnio  2004    271  40.46        1:25.83   
  Järvenpään Uintiklubi  1:26.98                 
                     
Tommi Myllynen  2004    270  40.50        1:26.01   
  Nurmijärven Uinti  1:25.15                 
                     
10  Alexander Nyman  2004    225  43.03        1:31.34   
  Hyvinkään Uimaseura  1:29.56                 
                     
11  Vinski Saarikallio  2004    217  45.53        1:32.47   
  Riihimäen Uimaseura  1:31.71                 
                     
12  Verner Lammassaari  2004    189  45.03        1:36.82   
  Octopus Lohja  1:40.43                 
                     
13  Matias Laitila  2004    180  46.29        1:38.45   
  Simmis Wanda  1:40.97                 
                     
14  Jaska Schoenmakers  2004    177  45.74        1:38.86   
  Tuusulan Uimaseura  1:39.95                 
                     
Daniel Kabonen  2004              DSQ   
  Simmis Wanda  1:38.25                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Vi Thai Ngô  2004              DSQ   
  Simmis Wanda  1:26.22                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sami Uusikumpu  2003    495  32.79        1:10.26   
  Simmis Wanda  1:09.89                 
                     
Henri Heikkilä  2003    466  34.12        1:11.70   
  Uimaseura Aquila  1:14.39                 
                     
Juuso Rahikainen  2003    447  34.25        1:12.73   
  Tuusulan Uimaseura  1:12.77                 
                     
Lauri Tolvanen  2003    414  35.39        1:14.57   
  Haminan Uimaseura  1:10.97                 
                     
Ville Savulahti  2003    389  36.05        1:16.14   
  Riihimäen Uimaseura  1:13.49                 
                     
Olli Paukola  2003    373  36.52        1:17.20   
  Riihimäen Uimaseura  1:16.35                 
                     
Olavi Männistö  2003    362  36.23        1:17.96   
  Riihimäen Uimaseura  1:18.28                 
                     
Joona Lehtonen  2003    338  37.29        1:19.81   
  Vanders  1:18.38                 
                     
Lauri Cederberg  2003    335  37.67        1:20.03   
  Järvenpään Uintiklubi  1:23.06                 
                     
10  Niko Akkanen  2003    278  39.90        1:25.19   
  Riihimäen Uimaseura  1:25.19                 
                     
11  Leo Parviainen  2003    269  40.08        1:26.09   
  Nummelan Kisaajat  1:29.34                 
                     
12  Antti Pesonen  2003    269  39.75        1:26.12   
  Järvenpään Uintiklubi  1:25.28                 
                     
13  Oscar Taht  2003    217  43.09        1:32.46   
  Simmis Wanda  1:35.78                 
                     
14  Joonatan Kuivalainen  2003    188  44.44        1:37.04   
  Riihimäen Uimaseura  1:42.76                 
                     
Sami Pönkä  2003              DNF   
  Vanders  1:24.93                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matias Hjelm  2002    638  30.18        1:04.57   
  Vanders  1:06.21                 
                     
Benjamin Kangas  2002    491  32.52        1:10.47   
  Haminan Uimaseura  1:09.82                 
                     
Jerry Roine  2002    442  34.63        1:12.97   
  Järvenpään Uintiklubi  1:12.78                 
                     
Jesse Lamminen  2002    281  38.97        1:24.89   
  Nurmijärven Uinti  1:29.65                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  18:48 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  19:43   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Vilma Leppähaara  2005    570  1:06.06  2:17.48  3:28.95  4:41.63  9:37.79   
  Nummelan Kisaajat  9:46.36      5:55.01  7:10.04  8:24.24       
                     
Elina Ryynänen  2005    505  1:08.32  2:23.36  3:39.63  4:57.09  10:01.64   
  Simmis Wanda  10:09.72      6:14.08  7:30.58  8:46.87       
                     
Salma Mäntynen  2005    497  1:07.53  2:23.60  3:40.99  4:58.12  10:04.74   
  Uimaseura Aquila  10:08.92      6:15.83  7:32.70  8:50.55       
                     
Aino Emilia Hankala  2005    453  1:10.50  2:31.18  3:51.70  5:11.44  10:24.09   
  Simmis Wanda  13:53.99      6:29.59  7:49.42  9:07.40       
                     
Saana Perkkiö  2005    449  1:13.38  2:32.95  3:51.94  5:11.84  10:25.98   
  Riihimäen Uimaseura  10:29.51      6:32.46  7:52.92  9:12.33       
                     
Anniina Ahonen  2005    447  1:13.99  2:33.11  3:52.87  5:13.16  10:26.80   
  Hyvinkään Uimaseura  10:20.81      6:33.02  7:52.22  9:11.54       
                     
Siiri Pekkala  2005    414  1:12.31  2:31.16  3:52.06  5:13.84  10:43.02   
  Simmis Wanda  10:59.32      6:37.15  7:59.94  9:22.77       
                     
Tatiana Sukhareva  2005    412  1:15.21  2:36.01  3:57.99  5:18.86  10:43.87   
  Vanders  11:07.97      6:39.97  8:01.92  9:24.81       
                     
Ada Oila  2005    338  1:19.06  2:45.87  4:12.77  5:40.13  11:27.68   
  Vanders        7:07.45  8:35.72  10:02.94       
                     
10  Saara Seppälä  2005    334  1:17.55  2:44.84  4:12.35  5:40.29  11:30.20   
  Nummelan Kisaajat  11:29.70      7:09.42  8:37.68  10:05.66       
                     
11  Siiri Ruponen  2005    314  1:20.95  2:51.25  4:22.18  5:53.01  11:44.56   
  Riihimäen Uimaseura  11:48.80      7:24.21  8:52.96  10:20.88       
                     
12  Jenna Helminen  2005    276  1:21.29  2:53.27  4:28.42  6:03.98  12:15.99   
  Riihimäen Uimaseura  12:11.48      7:39.28  9:14.40  10:48.12       
                     
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Aliina Karvonen  2004    597  1:06.68  2:17.98  3:29.81  4:42.09  9:29.15   
  Simmis Wanda  9:39.08      5:54.88  7:08.83  8:21.68       
                     
Annukka Pihkamäki  2004    590  1:06.67  2:17.42  3:28.88  4:41.67  9:31.51   
  Riihimäen Uimaseura  9:38.62      5:54.70  7:07.94  8:21.26       
                     
Julia Tuura  2004    505  1:10.81  2:27.18  3:44.06  5:00.44  10:01.86   
  Riihimäen Uimaseura  10:12.31      6:16.77  7:32.52  8:48.32       
                     
Roona Karola  2004    501  1:10.45  2:26.80  3:42.82  4:59.33  10:03.15   
  Tuusulan Uimaseura  10:06.14      6:16.36  7:32.91  8:49.15       
                     
Iida Savulahti  2004    418  1:15.01  2:35.33  3:56.40  5:18.29  10:40.70   
  Riihimäen Uimaseura  10:58.10      6:39.77  7:59.76  9:21.30       
                     
Elina Syvänne  2004    349  1:17.44  2:43.24  4:09.58  5:36.47  11:20.56   
  Tuusulan Uimaseura  11:12.81      7:02.95  8:29.49  9:57.11       
                     
Jasmine Errehani  2004    338  1:17.69  2:44.10  4:10.98  5:39.89  11:27.48   
  Simmis Wanda  11:35.73      7:08.28  8:36.12  10:05.26       
                     
Helmi Romppanen  2004    325  1:19.43  2:46.45  4:13.42  5:41.46  11:36.48   
  Riihimäen Uimaseura  12:47.43      7:09.60  8:38.82  10:07.92       
                     
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Juulia Käräjämies  2003    544  1:06.93  2:19.45  3:34.14  4:49.54  9:46.92   
  Nummelan Kisaajat  9:44.06      6:04.83  7:20.07  8:34.79       
                     
Enni Silvennoinen  2003    488  1:12.73  2:30.69  3:48.39  5:06.30  10:08.77   
  Riihimäen Uimaseura  10:29.87      6:24.07  7:40.22  8:55.23       
                     
Aava Mattila  2003    476  1:12.47  2:29.34  3:46.72  5:04.07  10:13.66   
  Simmis Wanda  10:33.69      6:21.92  7:40.27  8:58.73       
                     
Ronja Hellberg  2003    461  1:12.62  2:30.58  3:48.71  5:06.47  10:20.28   
  Riihimäen Uimaseura  10:22.31      6:25.21  7:43.51  9:03.91       
                     
Miia Äikäs  2003    393  1:15.51  2:37.52  4:00.38  5:23.30  10:53.87   
  Riihimäen Uimaseura  11:10.96      6:47.12  8:10.10  9:34.04       
                     
Liisa Penttinen  2003    356  1:16.08  2:41.13  4:07.23  5:34.16  11:16.03   
  Nummelan Kisaajat  11:13.45      7:01.20  8:27.82  9:53.35       
                     
Susanna Kuisma  2003    345  1:18.73  2:43.52  4:10.43  5:37.08  11:22.79   
  Hyvinkään Uimaseura  11:39.62      7:04.06  8:31.08  9:58.48       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  19:43 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:03   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Onni Äijälä  2004    461  1:05.01  2:16.88  3:28.86  4:40.68  9:33.69   
  Hyvinkään Uimaseura  9:27.87      5:53.01  7:07.03  8:21.57       
                     
Joona Kuitu  2004    419  1:08.34  2:23.00  3:38.62  4:54.11  9:52.49   
  Simmis Wanda  10:29.01      6:09.84  7:25.28  8:40.51       
                     
Rony Kulju  2004    336  1:10.67  2:29.81  3:51.06  5:13.32  10:37.23   
  Simmis Wanda  11:52.99      6:35.10  7:57.66  9:19.29       
                     
Veeti Salminen  2004    323  1:14.20  2:33.95  3:54.53  5:15.53  10:46.16   
  Simmis Wanda  12:25.05      6:38.93  8:01.81  9:25.42       
                     
Aapo Ahlroos  2004    272  1:19.36  2:45.27  4:11.99  5:39.74  11:23.57   
  Vanders        7:06.84  8:35.56  10:00.84       
                     
Vinski Saarikallio  2004    262  1:16.22  2:43.19  4:10.62  5:40.53  11:32.45   
  Riihimäen Uimaseura  12:02.09      7:09.80  8:39.47  10:07.58       
                     
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Perttu Järvinen  2003    533  1:00.91  2:10.37  3:19.50  4:28.89  9:06.87   
  Riihimäen Uimaseura  9:11.68      5:39.14  6:49.62  8:00.66       
                     
Miro Merinen  2003    529  1:03.24  2:11.20  3:19.30  4:28.32  9:07.95   
  Simmis Wanda  9:34.96      5:38.14  6:48.27  7:59.21       
                     
Joonas Cranston  2003    484  1:03.50  2:15.43  3:27.17  4:38.71  9:24.58   
  Nummelan Kisaajat        5:50.20  7:04.21  8:17.34       
                     
Aleksi Kauppinen  2003    476  1:06.25  2:17.62  3:29.44  4:42.20  9:27.52   
  Tuusulan Uimaseura  9:25.92      5:53.83  7:06.12  8:17.97       
                     
Kasper Holopainen  2003    443  1:05.32  2:16.29  3:29.57  4:43.82  9:41.57   
  Nummelan Kisaajat  9:50.92      5:59.47  7:13.38  8:28.89       
                     
Olavi Männistö  2003    370  1:08.92  2:26.01  3:44.96  5:04.69  10:17.60   
  Riihimäen Uimaseura  10:28.36      6:24.16  7:42.85  9:01.53       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  20:03 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:13   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 5, 4X100m T15 VU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siwa Naiset  2003    586          4:06.73   
  Simmis Wanda  4:06.99                 
  Karla Tiainen  2005      28.88  1:00.31      1:00.31   
  Aliina Karvonen  2004      28.66  1:00.41      2:00.72   
  Elina Ryynänen  2005      29.28  1:03.12      3:03.84   
  Laura Nissi  2004      29.95  1:02.89      4:06.73   
                     
Vanders 1  2003    562          4:10.12   
  Vanders  4:13.31                 
  Liinu Louhikoski  2004      29.40  1:03.15      1:03.15   
  Essi Ahvenainen  2005      29.51  1:02.32      2:05.47   
  Milla Strandberg  2005      29.78  1:03.36      3:08.83   
  Vilja Grundström  2003      28.65  1:01.29      4:10.12   
                     
Vanders 2  2003    415          4:36.74   
  Vanders  4:36.07                 
  Aino Paju  2003      31.30  1:08.46      1:08.46   
  Iina Rissanen  2005      32.90  1:09.01      2:17.47   
  Julie Nikkilä  2003      32.19  1:07.32      3:24.79   
  Tatiana Sukhareva  2005      34.58  1:11.95      4:36.74   
                     
Siwa Naiset Ii  2003    393          4:41.87   
  Simmis Wanda  4:45.59                 
  Alma Hörkkö  2005      31.86  1:05.85      1:05.85   
  Susanna Ryynänen  2006      33.04  1:10.91      2:16.76   
  Oosa Mattila  2006      35.92  1:15.00      3:31.76   
  Iina Vänttinen  2006      32.48  1:10.11      4:41.87   
                     
Vanders 3  2003    365          4:48.98   
  Vanders  4:50.02                 
  Rebekka Ritmala  2006      34.75  1:12.92      1:12.92   
  Milla Kiviranta  2006      32.96  1:10.16      2:23.08   
  Oona Sarlin  2006      34.65  1:10.77      3:33.85   
  Ada Oila  2005      35.12  1:15.13      4:48.98   
                     
Vanders 4  2003    279          5:16.01   
  Vanders  5:15.94                 
  Siiri Vesanen  2004      34.38  1:16.01      1:16.01   
  Emmi Halonen  2006      36.51  1:16.86      2:32.87   
  Hilda Kupila  2006      36.15  1:17.95      3:50.82   
  Minni Kinnunen  2006      40.29  1:25.19      5:16.01   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  20:13 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:20   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 6, 4X100m P16 VU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vanders Miehet [2002]  2002    596          3:37.70   
  Vanders  3:37.77                 
  Kalle Mäkinen  2002      24.73  51.89      51.89   
  Leo Währn  2005      27.96  59.57      1:51.46   
  Matias Hjelm  2002      25.24  52.83      2:44.29   
  Danil Seksenov  2004      25.46  53.41      3:37.70   
                     
Siwa Miehet  2002    470          3:55.59   
  Simmis Wanda  3:56.55                 
  Sami Uusikumpu  2003      27.44  57.97      57.97   
  Miro Merinen  2003      27.17  58.43      1:56.40   
  Konsta Pekkala  2003      27.53  59.58      2:55.98   
  Juho Marjala  2003      28.20  59.61      3:55.59   
                     
Vanders 2  2002    304          4:32.51   
  Vanders  4:26.53                 
  Jesse Lintusalo  2004      29.77  1:03.60      1:03.60   
  Joona Lehtonen  2003      31.74  1:07.38      2:10.98   
  Sampo Nord  2005      34.17  1:13.50      3:24.48   
  Sami Pönkä  2003      32.23  1:08.03      4:32.51   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  20:20 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  10:20   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Koskelo  2005    510  38.25  1:21.22  2:04.92    2:48.33   
  Nurmijärven Uinti  2:48.63                 
                     
Milla Strandberg  2005    495  38.15  1:21.58  2:06.08    2:50.11   
  Vanders  2:45.51                 
                     
Meea Juntunen  2005    484  38.58  1:22.68  2:07.20    2:51.33   
  Tuusulan Uimaseura  2:58.60                 
                     
Elina Ryynänen  2005    434  39.60  1:25.17  2:11.83    2:57.67   
  Simmis Wanda  3:01.92                 
                     
Anna Lehmusvaara  2005    404  40.78  1:28.00  2:15.41    3:01.91   
  Simmis Wanda  3:04.26                 
                     
Jenni Kurki  2005    381  40.65  1:28.32  2:17.18    3:05.59   
  Simmis Wanda  3:08.90                 
                     
Saara Heinänen  2005    366  43.01  1:31.75  2:20.14    3:08.01   
  Tuusulan Uimaseura  3:27.13                 
                     
Saara Seppälä  2005    325  42.34  1:31.57  2:23.85    3:15.68   
  Nummelan Kisaajat  3:08.79                 
                     
Roosa Tuomola  2005    314  43.68  1:33.35  2:25.90    3:17.87   
  Tuusulan Uimaseura  3:25.59                 
                     
10  Sini Kaivola  2005    311  44.19  1:35.17  2:27.77    3:18.50   
  Hyvinkään Uimaseura  3:13.80                 
                     
11  Siiri Kuparinen  2005    246  49.85  1:43.47  2:39.39    3:34.68   
  Haminan Uimaseura                   
                     
12  Helie Katajainen  2005    229  48.53  1:45.79  2:43.97    3:39.65   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vlada Guljajeva  2004    497  37.81  1:20.87  2:05.35    2:49.84   
  Hyvinkään Uimaseura  2:49.10                 
                     
Nessa Järvinen  2004    478  37.46  1:20.87  2:07.39    2:52.00   
  Uimaseura Aquila  2:56.62                 
                     
Iida Herrala  2004    460  38.06  1:21.83  2:07.27    2:54.26   
  Simmis Wanda  2:53.85                 
                     
Julia Tuura  2004    451  39.70  1:24.41  2:09.92    2:55.43   
  Riihimäen Uimaseura  2:56.07                 
                     
Essi Loponen  2004    447  38.72  1:23.52  2:09.73    2:55.95   
  Simmis Wanda  2:54.72                 
                     
Aada Taiponen  2004    443  39.59  1:25.51  2:11.74    2:56.50   
  Riihimäen Uimaseura  2:51.46                 
                     
Vilja Rautell  2004    371  43.41  1:31.84  2:20.69    3:07.16   
  Octopus Lohja  3:09.98                 
                     
Jasmine Errehani  2004    330  41.88  1:31.61  2:23.80    3:14.57   
  Simmis Wanda  3:13.71                 
                     
Meri Kultaranta  2004    264  44.51  1:38.77  2:34.71    3:29.51   
  Riihimäen Uimaseura  3:20.08                 
                     
10  Peppi Siurola  2004    231  46.06  1:42.93  2:41.48    3:39.22   
  Simmis Wanda  3:23.37                 
                     
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aida Pasma  2003    552  36.25  1:18.30  2:01.50    2:44.02   
  Riihimäen Uimaseura  2:45.02                 
                     
Juulia Käräjämies  2003    512  37.62  1:19.61  2:03.90    2:48.11   
  Nummelan Kisaajat  2:41.77                 
                     
Emilia Myllykoski  2003    425  39.81  1:25.41  2:12.00    2:58.89   
  Simmis Wanda  3:04.96                 
                     
Sara Myller  2003    421  39.73  1:25.39  2:12.18    2:59.51   
  Tuusulan Uimaseura  2:54.56                 
                     
Cinja Åvist  2003    389  39.66  1:25.86  2:15.24    3:04.31   
  Hyvinkään Uimaseura  3:08.76                 
                     
Kia Kivelä  2003    294  46.46  1:37.49  2:30.19    3:22.20   
  Nummelan Kisaajat  3:17.33                 
                     
Kiira Tulkki  2003    271  46.17  1:39.32  2:34.04    3:27.91   
  Haminan Uimaseura  3:28.87                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  10:20 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  10:48   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Autio  2007    262          31.63   
  Uimaseura Aquila  33.02                 
Daniel Kajava  2007    227          33.21   
  Vanders  32.86                 
Ville-Veikko Luomala  2007    215          33.77   
  Järvenpään Uintiklubi  33.84                 
Ilja Belov  2007    190          35.24   
  Simmis Wanda  35.18                 
Tuukka Visto  2007    184          35.58   
  Riihimäen Uimaseura  36.15                 
Oiva Koppelmäki  2007    184          35.60   
  Hyvinkään Uimaseura  37.27                 
Artjom Malofejev  2007    168          36.65   
  Vanders  38.70                 
Onni Kohvakka  2007    148          38.24   
  Riihimäen Uimaseura  40.34                 
Aukusti Malinen  2007    121          40.93   
  Riihimäen Uimaseura  43.80                 
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nico Kulju  2006    324          29.48   
  Simmis Wanda  30.31                 
Aleksandr Logvin  2006    301          30.21   
  Vanders  30.29                 
Ahti Halttunen  2006    260          31.71   
  Hyvinkään Uimaseura  34.20                 
Topias Muhonen  2006    224          33.35   
  Octopus Lohja  35.28                 
Daniel Guzhov  2006    212          33.95   
  Vanders  34.49                 
Andreas Kinnunen  2006    203          34.42   
  Hyvinkään Uimaseura  36.62                 
Rasmus Hyttinen  2006    199          34.67   
  Vanders  35.35                 
Kendro Bobkov  2006    195          34.93   
  Uimaseura Aquila  37.94                 
Anton Helén  2006    189          35.26   
  Riihimäen Uimaseura  35.30                 
10  Juuso Heikkola  2006    183          35.63   
  Uimaseura Aquila  35.93                 
11  Aaron Tikkanen  2006    183          35.67   
  Hyvinkään Uimaseura  39.01                 
12  Dominic Konstantinov  2006    155          37.64   
  Vanders  39.37                 
13  Elias Tuukkanen  2006    149          38.16   
  Riihimäen Uimaseura  39.73                 
14  Juuso Kuusala  2006    129          40.04   
  Simmis Wanda  39.82                 
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Mäkinen  2002    623          23.71   
  Vanders  23.56                 
Onni-Kalle Luomala  2002    552          24.69   
  Järvenpään Uintiklubi  25.18                 
Matias Hjelm  2002    551          24.70   
  Vanders  23.94                 
Joonas Cranston  2003    500          25.51   
  Nummelan Kisaajat  26.19                 
Danil Seksenov  2004    495          25.61   
  Vanders  25.25                 
Elias Saarinen  2002    487          25.74   
  Riihimäen Uimaseura  25.36                 
Henri Heikkilä  2003    481          25.85   
  Uimaseura Aquila  25.87                 
Perttu Järvinen  2003    478          25.90   
  Riihimäen Uimaseura  26.75                 
Miro Merinen  2003    455          26.34   
  Simmis Wanda  26.33                 
10  Henri Korpi  2004    432          26.79   
  Octopus Lohja  26.72                 
11  Konsta Pekkala  2003    430          26.84   
  Simmis Wanda  27.56                 
12  Santeri Berggren  2003    424          26.96   
  Octopus Lohja  27.59                 
13  Akseli Maaranen  2004    412          27.22   
  Hyvinkään Uimaseura  27.04                 
14  Ville Savulahti  2003    405          27.38   
  Riihimäen Uimaseura  28.22                 
15  Lasse Saarinen  2002    400          27.48   
  Octopus Lohja  27.50                 
16  Ville-Veikko Katajisto  2002    377          28.04   
  Nurmijärven Uinti  27.09                 
17  Oliver Hanhimäki  2003    376          28.07   
  Octopus Lohja  28.19                 
18  Aapo Tuhkanen  2005    341          28.98   
  Tuusulan Uimaseura  29.13                 
19  Juho Herva  2005    334          29.19   
  Hyvinkään Uimaseura  28.97                 
20  Martti Karesjoki  2004    315          29.77   
  Tuusulan Uimaseura  33.40                 
21  Matti Nätti  2004    313          29.81   
  Simmis Wanda  31.49                 
22  Niko Akkanen  2003    307          30.02   
  Riihimäen Uimaseura  29.91                 
23  Valtteri Niemimuukko  2005    306          30.05   
  Riihimäen Uimaseura  30.91                 
24  Sami Pönkä  2003    300          30.24   
  Vanders  31.83                 
25  Joona Lehtonen  2003    299          30.27   
  Vanders  30.35                 
26  Jesse Lamminen  2002    298          30.30   
  Nurmijärven Uinti  32.79                 
27  Vladislav Shavyrin  2005    287          30.68   
  Uimaseura Aquila  31.75                 
28  Joonatan Kuivalainen  2003    280          30.96   
  Riihimäen Uimaseura  31.44                 
29  Tommi Myllynen  2004    274          31.16   
  Nurmijärven Uinti  31.46                 
30  Mikael Vatiainen  2003    268          31.40   
  Simmis Wanda  31.52                 
31  Verner Lammassaari  2004    261          31.67   
  Octopus Lohja  32.81                 
32  Daniel Kabonen  2004    259          31.75   
  Simmis Wanda  33.38                 
33  Veeti Salminen  2004    257          31.86   
  Simmis Wanda  32.22                 
34  Arttu Anttonen  2004    251          32.08   
  Järvenpään Uintiklubi  32.03                 
35  Heikki Ianes  2005    250          32.15   
  Simmis Wanda  33.73                 
36  Joonas Salo  2004    248          32.21   
  Tuusulan Uimaseura  33.50                 
37  Georgi Biatetc  2005    244          32.39   
  Uimaseura Aquila  33.95                 
38  Oscar Taht  2003    244          32.41   
  Simmis Wanda  30.94                 
39  Miko Mikkola  2004    234          32.87   
  Simmis Wanda  36.81                 
40  Michele Ricci  2004    221          33.46   
  Simmis Wanda                   
41  Tiger Tran  2005    221          33.50   
  Simmis Wanda  33.60                 
42  Joonatan Lipiäinen  2005    195          34.90   
  Vanders  35.04                 
43  Sami Savolainen  2004    192          35.11   
  Nurmijärven Uinti  35.07                 
44  Chifung Chan  2003    185          35.51   
  Tuusulan Uimaseura  35.13                 
45  Aapo Ahlroos  2004    177          36.06   
  Vanders  35.16                 
46  Jonne Mustalahti  2005    176          36.09   
  Riihimäen Uimaseura  37.06                 
47  Jaska Schoenmakers  2004    162          37.10   
  Tuusulan Uimaseura  36.88                 
48  Ilmari Silventoinen  2005    162          37.12   
  Simmis Wanda  37.52                 
49  Juho Kotamäki  2005    159          37.35   
  Simmis Wanda  37.47                 
50  Olli Surakka  2005    123          40.64   
  Simmis Wanda  39.17                 
51  Onni Vilja  2005    117          41.41   
  Tuusulan Uimaseura  43.29                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  10:48 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  10:51   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anita Mäkinen  2007    252  37.74        1:26.39   
  Nummelan Kisaajat  1:28.80                 
                     
Sofia Oksa  2007    226  40.08        1:29.57   
  Nummelan Kisaajat  1:38.34                 
                     
Iisa-Erika Auranen  2007    189  41.24        1:35.02   
  Uimaseura Aquila                   
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Kuusisto  2006    387  34.73        1:14.93   
  Nurmijärven Uinti  1:16.17                 
                     
Maria Karvonen  2006    297  38.13        1:21.76   
  Simmis Wanda  1:22.79                 
                     
Iina Vänttinen  2006    255  38.36        1:26.01   
  Simmis Wanda  1:40.97                 
                     
Oosa Mattila  2006    225  41.23        1:29.66   
  Simmis Wanda  1:28.89                 
                     
Nina Sundberg  2006    217  40.59        1:30.78   
  Octopus Lohja  1:32.58                 
                     
Sofia Chadromtseva  2006    216  40.57        1:30.97   
  Uimaseura Aquila  1:31.76                 
                     
Jeanette Ingberg  2006    206  40.84        1:32.34   
  Octopus Lohja  1:31.76                 
                     
Noora Glasin  2006    203  43.04        1:32.90   
  Simmis Wanda  1:34.47                 
                     
Hilda Kupila  2006    200  41.49        1:33.28   
  Vanders  1:30.26                 
                     
10  Elsa Määttä  2006    170  45.27        1:38.40   
  Hyvinkään Uimaseura  1:39.90                 
                     
11  Emmi Halonen  2006    159  47.61        1:40.76   
  Vanders  1:34.60                 
                     
12  Anniina Jokiniemi  2006    144  46.89        1:43.95   
  Hyvinkään Uimaseura  1:37.20                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karla Tiainen  2005    595  30.28        1:04.92   
  Simmis Wanda  1:04.52                 
                     
Essi Ahvenainen  2005    486  31.48        1:09.43   
  Vanders  1:09.23                 
                     
Vilma Leppähaara  2005    477  31.45        1:09.88   
  Nummelan Kisaajat  1:06.66                 
                     
Salma Mäntynen  2005    431  32.58        1:12.24   
  Uimaseura Aquila  1:13.10                 
                     
Alma Hörkkö  2005    411  34.52        1:13.44   
  Simmis Wanda  1:13.20                 
                     
Milla Strandberg  2005    398  34.07        1:14.22   
  Vanders  1:13.01                 
                     
Vilja Saarinen  2005    382  34.34        1:15.21   
  Riihimäen Uimaseura  1:14.92                 
                     
Anniina Ahonen  2005    377  34.74        1:15.59   
  Hyvinkään Uimaseura  1:14.60                 
                     
Saana Perkkiö  2005    368  34.26        1:16.14   
  Riihimäen Uimaseura  1:14.59                 
                     
10  Anna Lehmusvaara  2005    323  36.94        1:19.58   
  Simmis Wanda  1:17.29                 
                     
11  Aino Emilia Hankala  2005    318  35.13        1:19.95   
  Simmis Wanda  1:19.04                 
                     
12  Emilia Niemi  2005    311  35.91        1:20.58   
  Octopus Lohja  1:20.95                 
                     
13  Siiri Pekkala  2005    268  37.29        1:24.66   
  Simmis Wanda  1:23.13                 
                     
14  Daniela Sohlman  2005    256  37.88        1:25.96   
  Simmis Wanda  1:28.62                 
                     
15  Siiri Ruponen  2005    192  43.16        1:34.51   
  Riihimäen Uimaseura  1:38.62                 
                     
16  Jenna Helminen  2005    179  43.48        1:36.83   
  Riihimäen Uimaseura  1:41.09                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Annukka Pihkamäki  2004    551  30.86        1:06.60   
  Riihimäen Uimaseura  1:06.65                 
                     
Liinu Louhikoski  2004    476  31.35        1:09.91   
  Vanders  1:08.78                 
                     
Helmi Lehtonen  2004    387  33.89        1:14.91   
  Järvenpään Uintiklubi  1:14.97                 
                     
Aliina Karvonen  2004    385  35.13        1:15.01   
  Simmis Wanda  1:19.93                 
                     
Roona Karola  2004    371  34.38        1:15.98   
  Tuusulan Uimaseura  1:18.01                 
                     
Venla Hauska  2004    345  35.63        1:17.84   
  Järvenpään Uintiklubi  1:25.74                 
                     
Beata Niskanen  2004    344  35.58        1:17.92   
  Tuusulan Uimaseura  1:17.30                 
                     
Eevi Peltonen  2004    343  35.66        1:17.97   
  Uimaseura Aquila  1:15.86                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Paju  2003    452  33.19        1:11.15   
  Vanders  1:10.68                 
                     
Tiiu Korhonen  2003    373  33.50        1:15.81   
  Uimaseura Aquila  1:14.22                 
                     
Julie Nikkilä  2003    328  35.48        1:19.17   
  Vanders  1:18.46                 
                     
Sara Myller  2003    324  36.58        1:19.50   
  Tuusulan Uimaseura  1:17.46                 
                     
Tiia Kuisma  2003    312  34.48        1:20.45   
  Hyvinkään Uimaseura  1:18.24                 
                     
Niini Saxelin  2003    190  40.10        1:34.94   
  Tuusulan Uimaseura  1:32.48                 
                     
Miia Äikäs  2003              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  1:32.14                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  10:51 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  11:01   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Danil Seksenov  2004    484  31.71  1:05.55  1:40.15    2:14.49   
  Vanders  2:16.08                 
                     
Onni Äijälä  2004    396  33.99  1:11.03  1:48.02    2:23.82   
  Hyvinkään Uimaseura  2:29.35                 
                     
Joona Kuitu  2004    374  34.56  1:11.43  1:49.95    2:26.48   
  Simmis Wanda  2:31.44                 
                     
Jesse Lintusalo  2004    362  34.74  1:12.67  1:50.96    2:28.12   
  Vanders  2:33.23                 
                     
Miska Törmi  2004    317  35.07  1:13.62  1:55.40    2:34.76   
  Octopus Lohja  2:33.67                 
                     
Eero Asikainen  2004    289  36.26  1:16.75  1:59.07    2:39.76   
  Tuusulan Uimaseura  2:39.97                 
                     
Henri Korpi  2004    281  38.08  1:18.87  2:00.37    2:41.11   
  Octopus Lohja  2:48.94                 
                     
Veeti Salminen  2004    280  37.17  1:18.28  2:00.16    2:41.32   
  Simmis Wanda  2:43.85                 
                     
Alexander Nyman  2004    245  38.41  1:19.62  2:04.11    2:48.71   
  Hyvinkään Uimaseura  2:52.84                 
                     
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Tolvanen  2003    435  32.92  1:08.84  1:44.84    2:19.37   
  Haminan Uimaseura  2:24.53                 
                     
Joonas Cranston  2003    413  31.89  1:08.05  1:46.08    2:21.84   
  Nummelan Kisaajat  2:22.78                 
                     
Sami Uusikumpu  2003    412  32.74  1:08.37  1:45.37    2:21.92   
  Simmis Wanda  2:18.58                 
                     
Aki Hakkarainen  2003    381  34.69  1:11.88  1:49.24    2:25.69   
  Simmis Wanda  2:29.61                 
                     
Kasper Holopainen  2003    372  33.95  1:11.08  1:49.58    2:26.85   
  Nummelan Kisaajat  2:33.22                 
                     
Aleksi Kauppinen  2003    348  34.36  1:11.98  1:51.55    2:30.16   
  Tuusulan Uimaseura  2:27.56                 
                     
Olavi Männistö  2003    261  37.34  1:19.48  2:02.01    2:45.11   
  Riihimäen Uimaseura  2:40.72                 
                     
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Mäkinen  2002    553  29.90  1:02.41  1:35.68    2:08.68   
  Vanders  2:04.36                 
                     
Benjamin Kangas  2002    441  32.85  1:08.08  1:43.99    2:18.70   
  Haminan Uimaseura  2:19.64                 
                     
Tino Lukkaroinen  2002    373  34.23  1:10.79  1:49.09    2:26.72   
  Riihimäen Uimaseura  2:26.85                 
                     
Aarne Myllynen  2002    353  33.60  1:10.50  1:49.96    2:29.37   
  Järvenpään Uintiklubi  2:33.16                 
                     
Elias Saarinen  2002    332  33.75  1:12.33  1:52.88    2:32.52   
  Riihimäen Uimaseura  2:38.20                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  11:01 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  11:45   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Oksa  2007    319  40.41  1:26.99  2:18.30    2:58.22   
  Nummelan Kisaajat  3:03.23                 
                     
Anita Mäkinen  2007    298  40.16  1:28.76  2:19.25    3:02.37   
  Nummelan Kisaajat  3:00.39                 
                     
Iisa-Erika Auranen  2007    227  42.12  1:37.22  2:34.03    3:19.59   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Kätlin Ploompuu  2007    212  43.02  1:35.80  2:37.34    3:24.23   
  Riihimäen Uimaseura  3:42.15                 
                     
Emma Pellikka  2007    162  53.76  1:51.35  2:53.24    3:43.47   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Aino Nokikuru  2007    133  59.58  2:01.49  3:06.33    3:58.70   
  Riihimäen Uimaseura  4:24.30                 
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Kuusisto  2006    444  35.83  1:16.40  2:03.46    2:39.62   
  Nurmijärven Uinti  2:39.60                 
                     
Helmi Käkelä  2006    407  35.70  1:18.59  2:06.06    2:44.42   
  Tuusulan Uimaseura  2:48.63                 
                     
Milla Kiviranta  2006    364  39.46  1:22.14  2:12.24    2:50.54   
  Vanders  2:51.60                 
                     
Laura Saarela  2006    361  39.08  1:21.00  2:12.09    2:51.07   
  Nurmijärven Uinti  2:53.13                 
                     
Iina Vänttinen  2006    335  37.81  1:23.39  2:13.35    2:55.44   
  Simmis Wanda  3:05.81                 
                     
Susanna Ryynänen  2006    318  40.78  1:28.64  2:18.96    2:58.38   
  Simmis Wanda  2:57.95                 
                     
Maria Karvonen  2006    316  40.73  1:28.10  2:20.71    2:58.87   
  Simmis Wanda  2:56.32                 
                     
Oosa Mattila  2006    306  41.50  1:31.62  2:18.07    3:00.76   
  Simmis Wanda  3:02.63                 
                     
Rebekka Ritmala  2006    299  41.43  1:29.46  2:21.75    3:02.12   
  Vanders  3:01.86                 
                     
10  Emilia Ruusu  2006    296  41.53  1:28.68  2:22.25    3:02.83   
  Haminan Uimaseura  3:05.42                 
                     
11  Emmi Halonen  2006    283  45.28  1:31.10  2:25.34    3:05.46   
  Vanders  3:07.11                 
                     
12  Heli Kuisma  2006    279  41.91  1:28.83  2:22.91    3:06.34   
  Hyvinkään Uimaseura  3:13.95                 
                     
13  Elsa Määttä  2006    241  45.34  1:34.46  2:32.60    3:15.78   
  Hyvinkään Uimaseura  3:19.98                 
                     
14  Pinja Hoffren  2006    217  47.42  1:41.75  2:38.17    3:22.78   
  Simmis Wanda  3:43.24                 
                     
15  Riina Jungell  2006    189  47.49  1:44.07  2:45.74    3:32.13   
  Octopus Lohja  3:44.17                 
                     
16  Minni Kinnunen  2006    187  48.82  1:41.93  2:44.33    3:33.07   
  Vanders  3:38.45                 
                     
Annu Pasma  2006              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  3:38.45                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Milma Tammikorpi  2006              DSQ   
  Simmis Wanda  3:40.36                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karla Tiainen  2005    529  31.05  1:11.17  1:56.19    2:30.66   
  Simmis Wanda  2:31.14                 
                     
Vilma Leppähaara  2005    527  32.24  1:09.32  1:55.01    2:30.80   
  Nummelan Kisaajat  2:26.07                 
                     
Meea Juntunen  2005    501  34.34  1:14.62  1:58.12    2:33.39   
  Tuusulan Uimaseura  2:36.34                 
                     
Aino Koskelo  2005    496  34.45  1:15.58  1:59.44    2:33.90   
  Nurmijärven Uinti  2:35.02                 
                     
Maija Hinkkala  2005    458  34.01  1:13.58  2:00.63    2:38.01   
  Riihimäen Uimaseura  2:37.58                 
                     
Elina Ryynänen  2005    442  37.20  1:19.37  2:05.09    2:39.96   
  Simmis Wanda  2:42.66                 
                     
Alma Hörkkö  2005    430  34.43  1:15.55  2:04.75    2:41.40   
  Simmis Wanda  2:43.24                 
                     
Aino Emilia Hankala  2005    407  36.14  1:17.84  2:07.28    2:44.35   
  Simmis Wanda  2:46.74                 
                     
Tatiana Sukhareva  2005    355  37.95  1:21.99  2:13.56    2:52.05   
  Vanders  2:58.84                 
                     
10  Emma-Lotta Ahola  2005    336  36.38  1:22.01  2:15.23    2:55.25   
  Järvenpään Uintiklubi  3:11.79                 
                     
11  Saara Seppälä  2005    319  38.43  1:26.75  2:17.64    2:58.31   
  Nummelan Kisaajat  2:58.78                 
                     
12  Milja Aarnivuo  2005    318  41.00  1:28.53  2:20.20    2:58.49   
  Simmis Wanda  3:01.57                 
                     
13  Ada Oila  2005    313  41.44  1:26.53  2:17.47    2:59.42   
  Vanders  3:06.16                 
                     
14  Siiri Ruponen  2005    312  43.82  1:28.34  2:22.28    2:59.55   
  Riihimäen Uimaseura  3:17.34                 
                     
15  Sini Kaivola  2005    306  38.11  1:26.12  2:18.98    3:00.74   
  Hyvinkään Uimaseura  3:04.08                 
                     
16  Emma Veide  2005    304  40.20  1:29.05  2:19.57    3:01.15   
  Riihimäen Uimaseura  3:07.84                 
                     
17  Daniela Sohlman  2005    284  40.30  1:25.86  2:25.31    3:05.39   
  Simmis Wanda  3:08.02                 
                     
18  Marikki Vuorisalo  2005    278  41.03  1:29.91  2:26.82    3:06.67   
  Nummelan Kisaajat  3:15.65                 
                     
19  Sini Taskinen  2005    215  41.87  1:29.82  2:34.97    3:23.14   
  Octopus Lohja  3:02.40                 
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Annukka Pihkamäki  2004    542  31.92  1:11.92  1:55.14    2:29.41   
  Riihimäen Uimaseura  2:32.25                 
                     
Laura Nissi  2004    495  33.02  1:10.18  1:56.47    2:33.99   
  Simmis Wanda  2:34.25                 
                     
Oona Eriksson  2004    417  36.05  1:18.65  2:06.25    2:42.99   
  Simmis Wanda  2:54.19                 
                     
Helmi Lehtonen  2004    417  33.85  1:18.95  2:04.64    2:43.11   
  Järvenpään Uintiklubi  2:44.43                 
                     
Henni Havén  2004    382  35.53  1:18.66  2:07.89    2:47.88   
  Simmis Wanda  2:50.21                 
                     
Aada Taiponen  2004    379  36.19  1:22.77  2:09.68    2:48.36   
  Riihimäen Uimaseura  2:39.15                 
                     
Iida Savulahti  2004    376  36.56  1:21.25  2:10.42    2:48.77   
  Riihimäen Uimaseura  2:48.87                 
                     
Sanni Valtanen  2004    326  37.48  1:20.36  2:16.55    2:56.95   
  Simmis Wanda  3:00.70                 
                     
Mandi Lindroos  2004    301  40.90  1:28.60  2:19.38    3:01.79   
  Simmis Wanda  3:07.93                 
                     
10  Oona Kupari  2004    293  42.06  1:26.34  2:23.12    3:03.39   
  Octopus Lohja  3:13.63                 
                     
11  Peppi Särkelä  2004    274  39.77  1:27.42  2:24.94    3:07.61   
  Simmis Wanda  3:19.66                 
                     
12  Vilma Saarinen  2004    225  49.80  1:39.21  2:35.64    3:20.21   
  Octopus Lohja  3:22.63                 
                     
Aava Merikanto  2004              DNF   
  Simmis Wanda  3:25.03                 
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aida Pasma  2003    510  33.02  1:12.66  1:55.43    2:32.46   
  Riihimäen Uimaseura  2:31.59                 
                     
Juulia Käräjämies  2003    502  34.04  1:14.14  1:57.43    2:33.25   
  Nummelan Kisaajat  2:30.61                 
                     
Enni Silvennoinen  2003    433  35.06  1:17.44  2:04.63    2:41.06   
  Riihimäen Uimaseura  2:43.62                 
                     
Aava Mattila  2003    359  37.42  1:23.01  2:13.08    2:51.44   
  Simmis Wanda  2:48.09                 
                     
Minka Jumppainen  2003    282  39.49  1:26.79  2:24.89    3:05.75   
  Riihimäen Uimaseura  3:07.74                 
                     
Liisa Penttinen  2003    278  42.08  1:30.48  2:26.76    3:06.65   
  Nummelan Kisaajat  3:05.11                 
                     
Kiira Tulkki  2003    275  42.43  1:32.72  2:26.05    3:07.27   
  Haminan Uimaseura  3:17.03                 
                     
Sini Aarnivuo  2003    267  39.60  1:29.01  2:24.75    3:09.15   
  Simmis Wanda  3:04.14                 
                     
Ella Pitkäkangas  2003    261  43.55  1:32.67  2:27.73    3:10.59   
  Vanders  3:04.09                 
                     
10  Kia Kivelä  2003    245  45.68  1:35.17  2:27.46    3:14.57   
  Nummelan Kisaajat  3:07.52                 
                     
11  Heli Havantola  2003    209  46.20  1:36.55  2:37.03    3:25.06   
  Nurmijärven Uinti  3:20.71                 
                     
Henrietta Löfgren  2003              DNF   
  Simmis Wanda  3:00.31                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  11:45 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  12:26   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Autio  2007    247  37.09        1:20.12   
  Uimaseura Aquila  1:24.46                 
                     
Daniel Kajava  2007    204  40.29        1:25.36   
  Vanders  1:34.74                 
                     
Ville-Veikko Luomala  2007    181  42.33        1:28.91   
  Järvenpään Uintiklubi  1:32.61                 
                     
Tuukka Visto  2007    169  43.00        1:30.93   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Ilja Belov  2007    169  42.84        1:30.96   
  Simmis Wanda  1:31.13                 
                     
Oiva Koppelmäki  2007    157  45.61        1:33.07   
  Hyvinkään Uimaseura  1:43.53                 
                     
Eetu Niemi  2007    148  46.45        1:34.99   
  Octopus Lohja  1:36.52                 
                     
Aukusti Malinen  2007    115  50.01        1:43.15   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Onni Kohvakka  2007    111  51.56        1:44.56   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
10  Väinö Rosendahl  2007    91  51.88        1:51.63   
  Riihimäen Uimaseura  2:08.34                 
                     
Miika Toivonen  2007              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Onni Kataja  2007              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  2:04.27                 
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksandr Logvin  2006    279  35.90        1:16.90   
  Vanders  1:18.11                 
                     
Nico Kulju  2006    261  37.05        1:18.63   
  Simmis Wanda  1:23.32                 
                     
Ahti Halttunen  2006    225  39.09        1:22.61   
  Hyvinkään Uimaseura  1:34.70                 
                     
Topias Muhonen  2006    184  41.72        1:28.33   
  Octopus Lohja  1:40.65                 
                     
Anton Helén  2006    180  43.81        1:28.97   
  Riihimäen Uimaseura  1:41.21                 
                     
Juuso Heikkola  2006    159  47.10        1:32.80   
  Uimaseura Aquila  1:43.59                 
                     
Kendro Bobkov  2006    155  42.26        1:33.52   
  Uimaseura Aquila  1:34.08                 
                     
Rasmus Hyttinen  2006    154  43.67        1:33.65   
  Vanders  1:35.81                 
                     
Elias Tuukkanen  2006    135  47.30        1:37.90   
  Riihimäen Uimaseura  1:54.86                 
                     
10  Joonatan Paalanen  2006    106  48.13        1:46.07   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Andreas Kinnunen  2006              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  1:41.53                 
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Kangas  2002    504  28.60        1:03.17   
  Haminan Uimaseura  1:03.94                 
                     
Onni-Kalle Luomala  2002    482  29.43        1:04.12   
  Järvenpään Uintiklubi  1:05.75                 
                     
Henri Heikkilä  2003    465  29.71        1:04.89   
  Uimaseura Aquila  1:06.46                 
                     
Sami Uusikumpu  2003    458  30.82        1:05.22   
  Simmis Wanda  1:05.03                 
                     
Tino Lukkaroinen  2002    411  31.64        1:07.64   
  Riihimäen Uimaseura  1:06.04                 
                     
Juho Marjala  2003    380  32.07        1:09.43   
  Simmis Wanda  1:09.60                 
                     
Konsta Pekkala  2003    368  31.37        1:10.18   
  Simmis Wanda  1:17.01                 
                     
Oliver Hanhimäki  2003    365  33.77        1:10.34   
  Octopus Lohja  1:14.42                 
                     
Lauri Cederberg  2003    337  35.40        1:12.25   
  Järvenpään Uintiklubi  1:13.38                 
                     
10  Olli Paukola  2003    324  35.44        1:13.18   
  Riihimäen Uimaseura  1:13.41                 
                     
11  Aaron Pirinen  2005    324  33.60        1:13.20   
  Järvenpään Uintiklubi  1:14.51                 
                     
12  Antti Malmberg  2003    294  33.73        1:15.62   
  Octopus Lohja                   
                     
13  Jeremy Valkeavuori  2004    288  34.30        1:16.11   
  Riihimäen Uimaseura  1:24.78                 
                     
14  Jan Byskov  2004    285  35.12        1:16.36   
  Nurmijärven Uinti  1:27.29                 
                     
15  Martti Karesjoki  2004    278  35.17        1:17.04   
  Tuusulan Uimaseura  1:29.38                 
                     
16  Sami Pönkä  2003    271  37.22        1:17.68   
  Vanders  1:24.95                 
                     
17  Niko Akkanen  2003    258  39.48        1:18.96   
  Riihimäen Uimaseura  1:16.37                 
                     
18  Juho Herva  2005    257  35.66        1:19.08   
  Hyvinkään Uimaseura  1:27.62                 
                     
19  Toni Muurman  2005    242  36.38        1:20.67   
  Haminan Uimaseura                   
                     
20  Vladislav Shavyrin  2005    241  37.47        1:20.74   
  Uimaseura Aquila  1:22.71                 
                     
21  Joonatan Kuivalainen  2003    235  36.44        1:21.46   
  Riihimäen Uimaseura  1:25.75                 
                     
22  Georgi Biatetc  2005    228  37.98        1:22.26   
  Uimaseura Aquila  1:30.27                 
                     
23  Mikael Vatiainen  2003    228  39.12        1:22.30   
  Simmis Wanda  1:21.42                 
                     
24  Verner Lammassaari  2004    219  39.94        1:23.39   
  Octopus Lohja  1:25.56                 
                     
25  Daniel Kabonen  2004    218  38.50        1:23.56   
  Simmis Wanda  1:26.07                 
                     
26  Tiger Tran  2005    216  40.68        1:23.80   
  Simmis Wanda  1:27.62                 
                     
27  Aki Eetu Petteri Raitala  2004    189  42.20        1:27.53   
  Riihimäen Uimaseura  1:29.40                 
                     
28  Miko Mikkola  2004    180  39.78        1:28.99   
  Simmis Wanda  1:33.41                 
                     
29  Aleksi Rissanen  2004    176  43.41        1:29.74   
  Simmis Wanda  1:31.68                 
                     
30  Arttu Anttonen  2004    164  39.92        1:31.85   
  Järvenpään Uintiklubi  1:30.51                 
                     
31  Sami Savolainen  2004    158  43.10        1:33.01   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
32  Jonne Mustalahti  2005    154  46.48        1:33.74   
  Riihimäen Uimaseura  1:42.04                 
                     
33  Joonatan Lipiäinen  2005    154  40.34        1:33.82   
  Vanders  1:41.72                 
                     
34  Juho Kotamäki  2005    153  44.31        1:33.91   
  Simmis Wanda  1:38.22                 
                     
35  Ilmari Silventoinen  2005    119  49.06        1:42.17   
  Simmis Wanda                   
                     
36  Olli Surakka  2005    119  49.90        1:42.18   
  Simmis Wanda  1:45.58                 
                     
Antti Pesonen  2003              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi  1:17.89                 
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Jesse Lamminen  2002              DSQ   
  Nurmijärven Uinti                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  12:26 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut ES2    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  12:42   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Mustonen  2008    259          40.26   
  Riihimäen Uimaseura  40.89                 
Jonna Kurki  2008    231          41.80   
  Simmis Wanda  42.06                 
Emilia Wall  2008    217          42.67   
  Simmis Wanda  45.04                 
Sanni Aarnivuo  2008    213          42.96   
  Simmis Wanda  44.90                 
Mona Laiho  2008    192          44.48   
  Vanders  45.86                 
Fiia Immonen  2008    177          45.70   
  Vanders  47.80                 
Viivi Vainoniemi  2008    173          46.02   
  Vanders  47.70                 
Melissa Paukkunen  2008    170          46.27   
  Vanders  47.65                 
Emma Lahti  2008    163          46.92   
  Tuusulan Uimaseura  47.24                 
10  Lotte Borremans  2008    157          47.50   
  Nurmijärven Uinti  52.75                 
11  Armi Hakkarainen  2008    156          47.66   
  Vanders  49.80                 
12  Mikaela Heiman  2008    149          48.40   
  Simmis Wanda  48.29                 
13  Jade Jyrävä  2008    134          50.10   
  Vanders  50.83                 
14  Vanja Ilieva  2008    117          52.41   
  Vanders  55.09                 
15  Nora Ilieva  2008    102          54.87   
  Vanders  1:01.25                 
16  Ursula Tamminen  2008    100          55.20   
  Nurmijärven Uinti  1:00.15                 
17  Tytti Nuorkivi  2008    98          55.60   
  Vanders  51.98                 
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anita Mäkinen  2007    266          39.90   
  Nummelan Kisaajat  42.85                 
Sofia Oksa  2007    234          41.63   
  Nummelan Kisaajat  43.40                 
Kätlin Ploompuu  2007    219          42.57   
  Riihimäen Uimaseura  45.76                 
Viia Tossavainen  2007    174          45.97   
  Simmis Wanda  49.58                 
Josefina Vainio  2007    166          46.63   
  Simmis Wanda  53.83                 
Aura Haunia  2007    154          47.79   
  Simmis Wanda  50.67                 
Emma Pellikka  2007    139          49.46   
  Riihimäen Uimaseura                   
Kaisla Henttu  2007    126          51.10   
  Simmis Wanda  53.45                 
Anni Perälä  2007    118          52.19   
  Järvenpään Uintiklubi                   
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alina Antila  2004    660          29.47   
  Nurmijärven Uinti  29.58                 
Liinu Louhikoski  2004    540          31.51   
  Vanders  32.27                 
Laura Nissi  2004    529          31.73   
  Simmis Wanda  31.97                 
Vilja Grundström  2003    526          31.80   
  Vanders  31.96                 
Salma Mäntynen  2005    520          31.92   
  Uimaseura Aquila  31.89                 
Vilma Leppähaara  2005    509          32.13   
  Nummelan Kisaajat  32.14                 
Roona Karola  2004    467          33.07   
  Tuusulan Uimaseura  33.50                 
Aliina Karvonen  2004    456          33.33   
  Simmis Wanda  33.60                 
Iina Rissanen  2005    452          33.43   
  Vanders  33.90                 
10  Ronja Hellberg  2003    437          33.82   
  Riihimäen Uimaseura  34.27                 
11  Nicole Yisrael  2004    424          34.15   
  Simmis Wanda  35.20                 
12  Eevi Peltonen  2004    416          34.38   
  Uimaseura Aquila  34.98                 
13  Nessa Järvinen  2004    409          34.58   
  Uimaseura Aquila  34.33                 
14  Alisa Hänninen  2003    402          34.78   
  Järvenpään Uintiklubi  35.15                 
15  Iida Savulahti  2004    379          35.47   
  Riihimäen Uimaseura  35.02                 
16  Henni Havén  2004    371          35.71   
  Simmis Wanda  37.36                 
17  Edla Wuori  2003    366          35.87   
  Nurmijärven Uinti  35.68                 
18  Laura Saarela  2006    360          36.08   
  Nurmijärven Uinti  36.03                 
19  Verna Haravuori  2004    356          36.19   
  Järvenpään Uintiklubi  38.32                 
20  Cinja Åvist  2003    345          36.57   
  Hyvinkään Uimaseura  37.65                 
21  Sanni Valtanen  2004    341          36.73   
  Simmis Wanda  37.57                 
22  Siiri Vesanen  2004    331          37.08   
  Vanders  36.94                 
23  Henrietta Löfgren  2003    324          37.36   
  Simmis Wanda  35.58                 
24  Beata Niskanen  2004    317          37.63   
  Tuusulan Uimaseura  37.36                 
25  Susanna Ryynänen  2006    315          37.72   
  Simmis Wanda  38.76                 
26  Niini Saxelin  2003    311          37.86   
  Tuusulan Uimaseura  36.64                 
27  Peppi Särkelä  2004    279          39.24   
  Simmis Wanda  41.22                 
28  Saara Heinänen  2005    278          39.30   
  Tuusulan Uimaseura  40.69                 
29  Jenna Helminen  2005    276          39.41   
  Riihimäen Uimaseura  42.87                 
30  Emilia Hakala  2005    262          40.10   
  Simmis Wanda  42.37                 
30  Noora Glasin  2006    262          40.10   
  Simmis Wanda  42.97                 
32  Minka Jumppainen  2003    256          40.41   
  Riihimäen Uimaseura  39.54                 
33  Hilda Kupila  2006    255          40.45   
  Vanders  50.19                 
33  Marikki Vuorisalo  2005    255          40.45   
  Nummelan Kisaajat  40.70                 
35  Nina Sundberg  2006    254          40.49   
  Octopus Lohja  44.46                 
36  Annu Pasma  2006    244          41.07   
  Riihimäen Uimaseura  47.21                 
37  Aava Merikanto  2004    237          41.47   
  Simmis Wanda  42.84                 
38  Emma Veide  2005    232          41.77   
  Riihimäen Uimaseura  45.14                 
39  Camilla Tolvanen  2003    214          42.85   
  Järvenpään Uintiklubi  45.22                 
40  Pirel Pihlak  2006    178          45.58   
  Vanders  50.93                 
41  Anniina Jokiniemi  2006    175          45.81   
  Hyvinkään Uimaseura  52.49                 
42  Emmalina Piitulainen  2006    150          48.23   
  Simmis Wanda  52.55                 
43  Almina Köroglu  2005    149          48.40   
  Simmis Wanda  49.61                 
44  Milma Tammikorpi  2006    143          49.03   
  Simmis Wanda  51.36                 
45  Deniz Keteli  2005    143          49.08   
  Simmis Wanda  52.99                 
Heidi Malinen  2003              DNS   
  Riihimäen Uimaseura  44.41                 
Hilla Seppä  2005              DNS   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Helmi Romppanen  2004              DNF   
  Riihimäen Uimaseura  41.77                 
Matilda Suikkanen  2006