Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Vaasan Uimahalli |
Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
marras 15, 2018 to marras 18, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 39, 200m Rintauinti Miehet Nuoret - Final |
|
|
SE |
2:06.76 |
|
|
|
Matti Mattsson |
1993 |
PUS |
FIN |
Oulu |
|
19/11/2017 |
|
|
|
|
|
NSE |
2:11.42 |
|
|
|
Matti Mattsson |
1993 |
PUS |
FIN |
Espoo |
|
29/10/2011 |
|
|
|
|
|
ME |
2:00.44 |
|
|
|
Marco Koch |
1990 |
Germany |
GER |
Berlin |
GER |
20/11/2016 |
|
|
|
|
|
EE |
2:00.48 |
|
|
|
Daniel GYURTA |
1989 |
HUN |
HUN |
Dubai, UAE |
|
31/08/2014 |
|
|
|
|
|
NME |
2:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
+0.83 |
|
2:17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mihail Khanoukaev |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
2:19.01 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Walentin Koskinen |
2000 |
Uinti Tampere |
+0.64 |
|
2:21.28 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri Elomaa |
2000 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
+0.71 |
|
2:22.11 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eerikki Laitala |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
2:23.21 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tiitus Taskila |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.78 |
|
2:24.19 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Atte Pennanen |
2001 |
Lahden Uimaseura |
+0.65 |
|
2:25.04 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ossi Kleimola |
2001 |
Kouvolan Uimarit |
+0.69 |
|
2:25.48 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pyry Nurminen |
2001 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.76 |
|
2:26.97 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Verneri Viisanen |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
2:28.02 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.81 |
|
2:28.30 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eetu Nyrhinen |
2000 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
|
2:30.20 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Antti Hirvonen |
2000 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.75 |
|
2:30.63 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niilo Olander |
2001 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.63 |
|
2:30.65 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jere Kekola |
2000 |
Seinäjoen Uimarit-58 |
+0.68 |
|
2:31.34 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Atte Lindholm |
2001 |
Swimming Jyväskylä |
+0.68 |
|
2:32.09 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Robin Söderholm |
2002 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.73 |
|
2:32.36 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Juha Jernvall |
2000 |
Uimaseura Aquila |
+0.63 |
|
2:32.89 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alex Lydman |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.70 |
|
2:32.91 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikael Nurmela |
2002 |
Seinäjoen Uimarit-58 |
+0.73 |
|
2:33.80 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Onni Kuronen |
2000 |
Nokian Pyry |
+0.70 |
|
2:34.48 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hugo Enroth |
2001 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
+0.67 |
|
2:34.50 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Joona Oksakari |
2000 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.72 |
|
2:34.94 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Juho Laukkanen |
2001 |
Simmis Wanda |
+0.86 |
|
2:35.30 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Janne Tyni |
2000 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.69 |
|
2:35.41 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17/11/2018 10.24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-11-17 10.25.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap |
|
|
|
|