Tulokset Aalborg Cup 2009
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub |
Løb 6, 100m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Sponsor: Aalborg Sportshøjskole |
Piger 12 år og y. Pernille Blume Gladsaxe Idræts Forening 1:03.29 2006 |
Piger 13 og 14 år Marie L.Therkelsen Gladsaxe Idræts Forening 1:00.54 2006 |
Damer junior/senior Charlotte Johannsen Agfs Svømmeafdeling 0:58.15 2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 32.61 | 1:07.43 | |||||
2 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 33.35 | 1:09.22 | |||||
3 | Sofie Sørensen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.87 | 1:09.31 | |||||
4 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 35.09 | 1:11.49 | |||||
5 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.55 | 1:11.92 | |||||
6 | Rebecca Sørensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 35.13 | 1:12.95 | |||||
7 | Lenette Nielsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 35.04 | 1:13.26 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Maja Jensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 36.05 | 1:13.49 | |||||
9 | Kaia Celine Hylland | 1998 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 35.00 | 1:13.54 | |||||
10 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.93 | 1:14.48 | |||||
11 | Anne Agger-Nielsen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 37.12 | 1:15.79 | |||||
12 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 38.57 | 1:17.88 | |||||
13 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 37.69 | 1:18.41 | |||||
14 | Katrine Kjær Kjølby | 1997 | Brønderslev SK08 | 37.39 | 1:20.04 | |||||
15 | Celilia Højbjerg | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.54 | 1:20.38 | |||||
16 | Cathrina Dahlquist | 1997 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 38.52 | 1:20.86 | |||||
17 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 39.04 | 1:22.43 | |||||
18 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 39.07 | 1:22.47 | |||||
19 | Emma Marie Amdisen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 39.49 | 1:22.59 | |||||
20 | Selin Calli | 1997 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 37.09 | 1:24.23 | |||||
21 | Jessie Christensen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 40.73 | 1:25.11 | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Sponsor: Aalborg Sportshøjskole |
Piger 12 år og y. Pernille Blume Gladsaxe Idræts Forening 1:03.29 2006 |
Piger 13 og 14 år Marie L.Therkelsen Gladsaxe Idræts Forening 1:00.54 2006 |
Damer junior/senior Charlotte Johannsen Agfs Svømmeafdeling 0:58.15 2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.63 | 1:02.32 | |||||
2 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.29 | 1:02.40 | |||||
3 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.04 | 1:03.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.34 | 1:03.13 | |||||
5 | Signe D. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 30.65 | 1:03.48 | |||||
6 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.79 | 1:03.72 | |||||
7 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 29.77 | 1:03.79 | |||||
8 | Charlotte Hindsted | 1995 | IHF Svømning | 30.62 | 1:03.95 | |||||
9 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.90 | 1:04.11 | |||||
10 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 31.00 | 1:04.76 | |||||
11 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.69 | 1:05.10 | |||||
12 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 31.98 | 1:05.21 | |||||
13 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.37 | 1:05.29 | |||||
14 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 31.39 | 1:05.45 | |||||
15 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.04 | 1:05.70 | |||||
16 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.30 | 1:06.00 | |||||
17 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.86 | 1:06.19 | |||||
18 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.98 | 1:06.24 | |||||
19 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.80 | 1:06.35 | |||||
20 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 32.33 | 1:06.74 | |||||
21 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.63 | 1:06.76 | |||||
22 | Linea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.32 | 1:07.21 | |||||
23 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.71 | 1:08.04 | |||||
24 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.99 | 1:08.17 | |||||
25 | Thea Nørgaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 32.70 | 1:08.23 | |||||
26 | Cecilie Schmidt | 1995 | Horsens Svømmeklub | 32.71 | 1:08.68 | |||||
27 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.15 | 1:08.92 | |||||
28 | Randi Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.46 | 1:09.31 | |||||
29 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 33.58 | 1:09.45 | |||||
30 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 34.02 | 1:09.47 | |||||
31 | Julie Niklassen | 1995 | Lyseng IF | 33.32 | 1:10.04 | |||||
32 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 34.32 | 1:11.03 | |||||
33 | Camilla Ramsgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.77 | 1:11.08 | |||||
34 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 33.43 | 1:11.16 | |||||
35 | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 34.61 | 1:11.69 | |||||
36 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Brønderslev SK08 | 34.25 | 1:12.35 | |||||
37 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 34.64 | 1:12.57 | |||||
38 | Camilla Christensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.73 | 1:12.87 | |||||
39 | Hege Hetland Pedersen | 1996 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 35.12 | 1:12.91 | |||||
40 | Emilie Pil | 1995 | Delta Svøm | 35.55 | 1:12.92 | |||||
41 | Amalie B. Jensen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.83 | 1:13.22 | |||||
42 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.78 | 1:13.33 | |||||
43 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 35.95 | 1:13.35 | |||||
44 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 35.00 | 1:13.61 | |||||
45 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 35.62 | 1:13.62 | |||||
46 | Christine Moe Gulliksen | 1996 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 35.49 | 1:13.76 | |||||
47 | Nanna Frederiksen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 35.83 | 1:14.10 | |||||
48 | Or-Emilie Yonah | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.06 | 1:14.59 | |||||
49 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 35.37 | 1:14.99 | |||||
50 | Mai Hansen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.65 | 1:15.04 | |||||
51 | Celine Drivsholm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 36.62 | 1:15.28 | |||||
52 | Elisabeth Friis | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 36.10 | 1:16.12 | |||||
53 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.66 | 1:16.79 | |||||
54 | Nia Jørgensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 38.13 | 1:17.79 | |||||
55 | Tina Horne Olsen | 1996 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 37.13 | 1:17.93 | |||||
56 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 37.63 | 1:18.39 | |||||
- | Elisabeth F. Madsen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Frisvømning Damer, Indledende 15 år og ældre |
Sponsor: Aalborg Sportshøjskole |
Piger 12 år og y. Pernille Blume Gladsaxe Idræts Forening 1:03.29 2006 |
Piger 13 og 14 år Marie L.Therkelsen Gladsaxe Idræts Forening 1:00.54 2006 |
Damer junior/senior Charlotte Johannsen Agfs Svømmeafdeling 0:58.15 2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.63 | 1:00.42 | |||||
2 | Tenna Larsson | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.71 | 1:00.85 | |||||
3 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.12 | 1:00.98 | |||||
4 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 30.12 | 1:01.73 | |||||
5 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.27 | 1:01.82 | |||||
6 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 29.97 | 1:02.38 | |||||
7 | Nina Vestergaard | 1992 | Delta Svøm | 30.00 | 1:02.46 | |||||
7 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.17 | 1:02.46 | |||||
9 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 31.52 | 1:03.82 | |||||
10 | Katrine Axelsen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.95 | 1:04.42 | |||||
11 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.19 | 1:04.47 | |||||
12 | Lea Hoffmann | 1991 | Delta Svøm | 31.46 | 1:04.61 | |||||
13 | Pernille Bak Larsen | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 30.93 | 1:04.64 | |||||
14 | Line Nadia Hansen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 30.83 | 1:05.04 | |||||
15 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 31.88 | 1:05.23 | |||||
16 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 31.65 | 1:05.69 | |||||
17 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.93 | 1:05.74 | |||||
18 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.12 | 1:05.91 | |||||
19 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 31.91 | 1:06.28 | |||||
20 | Henriette M. Poulsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 32.28 | 1:06.34 | |||||
21 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 32.44 | 1:07.54 | |||||
22 | Jeanette Jensen | 1993 | Delta Svøm | 32.74 | 1:07.79 | |||||
23 | Lisa Thielemann | 1994 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 32.91 | 1:08.72 | |||||
23 | Gitte Lading | 1994 | Horsens Svømmeklub | 32.83 | 1:08.72 | |||||
25 | Signe Kragelund | 1994 | IHF Svømning | 32.64 | 1:08.74 | |||||
26 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 32.90 | 1:08.76 | |||||
27 | Luna Demmers | 1994 | Hobro Svømmeklub | 33.06 | 1:09.18 | |||||
28 | Katrine Christiansen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 32.80 | 1:09.22 | |||||
29 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 33.82 | 1:09.62 | |||||
30 | Tine Øen Haugen | 1993 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 33.50 | 1:09.77 | |||||
31 | Amalie Klitgaard | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 34.00 | 1:10.64 | |||||
32 | Emilie Forsberg | 1993 | Horsens Svømmeklub | 34.21 | 1:11.85 | |||||
33 | Jannie Krog | 1986 | IHF Svømning | 34.39 | 1:12.14 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:46 |