2020-10-23   07:14:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Solkustsim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Solkustsim    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Hultsfred Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 1, 50 m Ryggsim Brons, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Scania 
Stip.tid 53.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Bovinder  2005  Västerviks Simsällskap            45.90   
Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            46.09   
Lisa Enwide  2007  Kalmar Simsällskap            48.04   
Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            49.98   
Selma Malminger  2007  Västerviks Simsällskap            51.51   
William Gladh  2008  Hultsfreds Simsällskap            51.70   
Carl Hedman  2009  Oskarshamns Simsällskap            51.90   
Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap            52.30   
Tiam Blomdahl  2007  Kalmar Simsällskap            52.54   
10  Maja Sandebo  2008  Hultsfreds Simsällskap            53.53   
11  Hjalmar Aldrin  2007  Västerviks Simsällskap            54.94   
12  Oliver Karlsson  2009  Oskarshamns Simsällskap            55.47   
13  Beata Axelsson  2008  Kalmar Simsällskap            58.00   
14  Hamza Al Deek  2004  Hultsfreds Simsällskap            1:03.29   
15  Py Kemgren  2008  Oskarshamns Simsällskap            1:03.33   
16  Vera Andersson  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:08.64   
17  Olivia Johansson  2010  Hultsfreds Simsällskap            1:18.60   
Alva Bernsholt  2005  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            DNS   
Abdulkarim Al Deek  2008  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Natalie Ekstrand  2006  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Solkustsim    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  17:18   
  Arrangör  Hultsfred Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 2, 100m Ryggsim Mixed Silver, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: OKG 
Stip.tid 1.45.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap    44.03        1:28.70   
Alva Bernsholt  2005  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    43.47        1:30.03   
Sofia Yngvesson  2005  Kalmar Simsällskap    45.22        1:33.81   
Elin Elfverson  2007  Kalmar Simsällskap    46.70        1:34.43   
Kajsa Andersson  2006  Kalmar Simsällskap    46.03        1:35.05   
Mathilda Wallenberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    47.20        1:37.19   
Szymon Machaj  2006  Kalmar Simsällskap    47.22        1:37.35   
Douglas Karlsson  2005  Kalmar Simsällskap    48.76        1:40.15   
Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap    47.70        1:40.41   
10  Liv Möller  2007  Kalmar Simsällskap    51.64        1:48.29   
11  Lisa Sandholm  2006  Kalmar Simsällskap    52.67        1:48.38   
Stella Nordin  2004  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  17:18 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Solkustsim    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  17:18   
  Arrangör  Hultsfred Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 3, 100m Ryggsim Mixed Guld, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Kontor City 
Stip.tid 1.30.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melwin Axelsson  2005  Hultsfreds Simsällskap    37.65        1:18.46   
Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap    41.68        1:25.50   
Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap    43.00        1:28.56   
Tess Nordström  2005  Kalmar Simsällskap    44.66        1:32.19   
Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap    46.24        1:34.53   
Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap    46.78        1:36.78   
Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap    47.10        1:36.97   
Elin Petersson  2007  Kalmar Simsällskap    47.30        1:37.28   
Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap    50.18        1:42.48   
10  Stella Caneus  2006  Kalmar Simsällskap    50.81        1:47.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  17:18 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Solkustsim    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  17:41   
  Arrangör  Hultsfred Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: XL-Bygg 
Stip.tid 25.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Szymon Machaj  2006  Kalmar Simsällskap            16.31   
Tess Nordström  2005  Kalmar Simsällskap            17.02   
Isabella Dinic  2007  Kalmar Simsällskap            17.90   
Leo Bovinder  2005  Västerviks Simsällskap            19.60   
Lisa Enwide  2007  Kalmar Simsällskap            19.99   
Erik Fransson  2007  Oskarshamns Simsällskap            20.38   
Selma Malminger  2007  Västerviks Simsällskap            21.10   
Stella Nordin  2004  Kalmar Simsällskap            22.00   
Lisa Sandholm  2006  Kalmar Simsällskap            22.39   
10  Samanta Malakauskaite  2006  Hultsfreds Simsällskap            22.89   
11  Oliver Karlsson  2009  Oskarshamns Simsällskap            25.48   
12  Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap            25.83   
13  Carl Hedman  2009  Oskarshamns Simsällskap            25.93   
14  Tiam Blomdahl  2007  Kalmar Simsällskap            26.17   
15  Py Kemgren  2008  Oskarshamns Simsällskap            27.97   
16  Vera Andersson  2008  Hultsfreds Simsällskap            29.15   
Hjalmar Aldrin  2007  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  17:41 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Solkustsim    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  17:42   
  Arrangör  Hultsfred Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Mixed Silve, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Elajo 
Stip.tid 45.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap            37.59   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap            40.58   
Alva Bernsholt  2005  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            40.91   
Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap            44.65   
Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap            46.92   
Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap            47.64   
Elin Petersson  2007  Kalmar Simsällskap            47.78   
Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap            47.95   
Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            48.78   
10  Mathilda Wallenberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            49.55   
11  Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            50.92   
12  Liv Möller  2007  Kalmar Simsällskap            52.72   
13  Maja Sandebo  2008  Hultsfreds Simsällskap            56.74   
14  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            56.87   
Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  17:42 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Solkustsim    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  17:42   
  Arrangör  Hultsfred Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Mixed Guld, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Scania 
Stip.tid 1.45.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap    39.78        1:26.88   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    44.27        1:37.43   
Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap    45.97        1:44.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  17:42 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Solkustsim    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  17:57   
  Arrangör  Hultsfred Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Mixed Brons, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: OKG 
Stip.tid 55.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Bovinder  2005  Västerviks Simsällskap            46.53   
Szymon Machaj  2006  Kalmar Simsällskap            51.97   
Alva Bernsholt  2005  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            52.12   
Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            52.24   
Hamza Al Deek  2004  Hultsfreds Simsällskap            53.63   
Lisa Sandholm  2006  Kalmar Simsällskap            54.78   
Lisa Enwide  2007  Kalmar Simsällskap            56.03   
Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla Oskarshamn            57.11   
Beata Axelsson  2008  Kalmar Simsällskap            59.15   
10  Maja Sandebo  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:00.49   
11  Oliver Karlsson  2009  Oskarshamns Simsällskap            1:00.55   
12  Carl Hedman  2009  Oskarshamns Simsällskap            1:00.62   
13  Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap            1:02.29   
14  Py Kemgren  2008  Oskarshamns Simsällskap            1:03.37   
15  William Gladh  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:03.87   
16  Vera Andersson  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:05.10   
17  Natalie Ekstrand  2006  Kalmar Simsällskap            1:08.24   
18  Olivia Johansson  2010  Hultsfreds Simsällskap            1:15.57   
Abdulkarim Al Deek  2008  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Tiam Blomdahl  2007  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  17:57 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Solkustsim    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  18:03   
  Arrangör  Hultsfred Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 8, 100m Bröstsim Mixed Silve, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Oskarshamn Energi 
Stip.tid 1.50.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabella Dinic  2007  Kalmar Simsällskap    46.18        1:36.11   
Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap    50.28        1:45.36   
Sara Hansen  2007  Kalmar Simsällskap    50.24        1:46.39   
Stella Caneus  2006  Kalmar Simsällskap    49.98        1:47.69   
Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap    51.16        1:49.85   
Hjalmar Aldrin  2007  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Selma Malminger  2007  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  18:03 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Solkustsim    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  18:05   
  Arrangör  Hultsfred Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 9, 100m Bröstsim Mixed Guld, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: ABB Figehollm 
Stip.tid 1.40.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap    42.43        1:29.55   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    46.22        1:37.45   
Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap    45.80        1:37.94   
Mathilda Wallenberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    47.45        1:40.24   
Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    48.18        1:40.84   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    48.38        1:41.81   
Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap    47.50        1:42.80   
Sofia Yngvesson  2005  Kalmar Simsällskap    46.94        1:42.97   
Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap    49.51        1:45.04   
Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  18:05 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Solkustsim    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  18:40   
  Arrangör  Hultsfred Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 10, 100m Medley Mixed Brons, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Scania 
Stip.tid 1.45.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap    50.21        1:37.46   
Mathilda Wallenberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    48.12        1:37.57   
Leo Bovinder  2005  Västerviks Simsällskap    48.40        1:40.80   
Stella Nordin  2004  Kalmar Simsällskap    50.90        1:43.89   
Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap    53.91        1:48.89   
Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    52.30        1:51.67   
Liv Möller  2007  Kalmar Simsällskap    54.71        1:55.43   
Carl Hedman  2009  Oskarshamns Simsällskap    57.37        1:56.57   
Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap    59.83        2:00.80   
Erik Fransson  2007  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Maja Sandebo  2008  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  18:40 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Solkustsim    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  18:47   
  Arrangör  Hultsfred Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 11, 100m Medley Mixed Silver, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: OKG 
Stip.tid 1.35.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap    40.31        1:24.50   
Alva Bernsholt  2005  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    42.12        1:30.80   
Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap    47.25        1:36.01   
Szymon Machaj  2006  Kalmar Simsällskap    46.51        1:37.60   
Kajsa Andersson  2006  Kalmar Simsällskap    44.78        1:37.66   
Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap    46.70        1:38.27   
Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap    47.80        1:40.08   
Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap    51.18        1:44.84   
Douglas Karlsson  2005  Kalmar Simsällskap    50.70        1:45.86   
10  Stella Caneus  2006  Kalmar Simsällskap    54.26        1:47.97   
Elin Petersson  2007  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Sara Hansen  2007  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  18:47 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Solkustsim    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  18:52   
  Arrangör  Hultsfred Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 12, 200m Medley Mixed Guld, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Kontor City 
Stip.tid 3.20.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    44.94  1:28.12  2:24.44    3:03.19   
Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    48.48  1:39.17  2:31.45    3:13.22   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    45.96  1:36.42  2:32.86    3:13.29   
Tess Nordström  2005  Kalmar Simsällskap    41.73  1:32.88  2:26.47    3:15.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  18:52 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Solkustsim    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  19:15   
  Arrangör  Hultsfred Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 13, 50m Frisim Mixed Brons, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: XL Bygg 
Stip.tid 46.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tess Nordström  2005  Kalmar Simsällskap            38.40   
Leo Bovinder  2005  Västerviks Simsällskap            41.36   
Tiam Blomdahl  2007  Kalmar Simsällskap            44.41   
Maja Sandebo  2008  Hultsfreds Simsällskap            45.25   
Erik Fransson  2007  Oskarshamns Simsällskap            45.39   
Lisa Sandholm  2006  Kalmar Simsällskap            46.03   
William Gladh  2008  Hultsfreds Simsällskap            46.28   
Samanta Malakauskaite  2006  Hultsfreds Simsällskap            46.72   
Carl Hedman  2009  Oskarshamns Simsällskap            47.02   
10  Hamza Al Deek  2004  Hultsfreds Simsällskap            47.53   
11  Hjalmar Aldrin  2007  Västerviks Simsällskap            47.57   
12  Oliver Karlsson  2009  Oskarshamns Simsällskap            51.17   
13  Beata Axelsson  2008  Kalmar Simsällskap            52.11   
14  Py Kemgren  2008  Oskarshamns Simsällskap            54.39   
15  Natalie Ekstrand  2006  Kalmar Simsällskap            54.71   
16  Vera Andersson  2008  Hultsfreds Simsällskap            58.39   
17  Abdulkarim Al Deek  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:06.71   
18  Olivia Johansson  2010  Hultsfreds Simsällskap            1:19.29   
Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Selma Malminger  2007  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  19:15 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Solkustsim    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  19:13   
  Arrangör  Hultsfred Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 14, 100m Frisim Mixed Silver, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Elajo 
Stip.tid 1.28.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Hansen  2007  Kalmar Simsällskap    40.29        1:23.54   
Isabella Dinic  2007  Kalmar Simsällskap    40.86        1:23.90   
Szymon Machaj  2006  Kalmar Simsällskap    40.48        1:25.11   
Stella Nordin  2004  Kalmar Simsällskap    42.82        1:28.06   
Kajsa Andersson  2006  Kalmar Simsällskap    42.25        1:29.83   
Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap    43.49        1:30.19   
Elin Elfverson  2007  Kalmar Simsällskap    43.18        1:30.61   
Ellen Ekström Nelson  2006  Hultsfreds Simsällskap    43.08        1:32.32   
Elin Petersson  2007  Kalmar Simsällskap    42.78        1:32.59   
10  Mathilda Wallenberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    43.34        1:32.63   
11  Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap    45.32        1:34.34   
12  Ella Veenhuis  2007  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    44.28        1:35.15   
13  Stella Caneus  2006  Kalmar Simsällskap    46.00        1:38.37   
14  Liv Möller  2007  Kalmar Simsällskap    47.00        1:39.38   
Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
Lisa Enwide  2007  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  19:13 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Solkustsim    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  19:18   
  Arrangör  Hultsfred Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 15, 100m Frisim Mixed Guld, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Oskarshamn Energi 
Stip.tid 1.18.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    35.68        1:14.50   
Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap    36.45        1:15.11   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    36.89        1:17.51   
Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    38.02        1:19.44   
Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap    40.60        1:22.16   
Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap    40.66        1:23.17   
Sofia Yngvesson  2005  Kalmar Simsällskap    40.89        1:26.05   
Douglas Karlsson  2005  Kalmar Simsällskap    43.30        1:30.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  19:18 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Solkustsim    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  19:25   
  Arrangör  Hultsfred Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 16, 200m Frisim Mixed Guld, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Scania 
Stip.tid 3.00.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    38.56  1:18.29  2:00.88    2:40.58   
Alva Bernsholt  2005  Simklubben Blåkulla Oskarshamn    38.87  2:11.57  2:11.57    2:50.18   
Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap    38.72  1:21.77  2:06.95    2:50.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  19:25 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Solkustsim    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  19:44   
  Arrangör  Hultsfred Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 17, 6x50 Valfritt, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kalmar Lag 1  Kalmar Simsällskap            3:42.10   
  Nina Krim  2005      34.54        34.54   
  Maja Strümpel  2005      32.81        1:07.35   
  Stella Nordin  2004      39.17        1:46.52   
  Sara Hansen  2007      37.78        2:24.30   
  Tess Nordström  2005      39.64        3:03.94   
  Douglas Karlsson  2005      38.16        3:42.10   
                     
Kalmar Lag 2  Kalmar Simsällskap            3:56.15   
  Szymon Machaj  2006      37.06        37.06   
  Isabella Dinic  2007      37.91        1:14.97   
  Kajsa Andersson  2006      40.78        1:55.75   
  Lisa Sandholm  2006      43.86        2:39.61   
  Sofia Yngvesson  2005      37.52        3:17.13   
  Elin Elfverson  2007      39.02        3:56.15   
                     
Hultsfred Mixed Lag 1  Hultsfreds Simsällskap            4:06.69   
  William Gladh  2008      49.17        49.17   
  Alva Johansson  2008      44.79        1:33.96   
  Ellen Ekström Nelson  2006      41.55        2:15.51   
  Isabella Westergren  2007      39.78        2:55.29   
  Jennifer Bogren  2006      37.16        3:32.45   
  Tyra Andersson  2006      34.24        4:06.69   
                     
Kalmar Lag 3  Kalmar Simsällskap            4:16.84   
  Elin Petersson  2007      40.05        40.05   
  Liv Möller  2007      43.05        1:23.10   
  Tiam Blomdahl  2007      46.11        2:09.21   
  Lisa Enwide  2007      39.46        2:48.67   
  Stella Caneus  2006      41.24        3:29.91   
  Beata Axelsson  2008      46.93        4:16.84   
                     
Oskarshamn Mix Lag 2  Oskarshamns Simsällskap            4:40.57   
  Carl Hedman  2009      47.42        47.42   
  Josefine Karlsson  2008      41.42        1:28.84   
  Mathilda Wallenberg  2006      40.09        2:08.93   
  Oliver Karlsson  2009      50.74        2:59.67   
  Py Kemgren  2008      55.80        3:55.47   
  Felicia Almquist  2010      45.10        4:40.57   
                     
Hultsfred Mixed Lag 2  Hultsfreds Simsällskap            5:03.70   
  Mathilda Petersson  2004      40.45        40.45   
  Maja Sandebo  2008      45.10        1:25.55   
  Vera Andersson  2008      1:07.86        2:33.41   
  Olivia Johansson  2010      1:16.04        3:49.45   
  Samanta Malakauskaite  2006      45.25        4:34.70   
  Melwin Axelsson  2005      29.00        5:03.70   
                     
Oskarshamn Mix Lag 1  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  19:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner