2020-02-20   19:03:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  08 marts 2019   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  18:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  08 marts 2019         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 2018-08-04 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.19 2017-08-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Barrett  2002    719          26.41   
  Greve Svømmeklub  25.59                 
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    659          27.19   
  Gentofte Svømme Klub  26.15                 
Julie Krøyer Svendsen  2002    648          27.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  26.86                 
Lærke Toft Ruby  1999    639          27.48   
  JGI Svømning  27.07                 
Liva Palmund  2002    633          27.56   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.76                 
Emilie Meng  2003    629          27.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.52                 
Marina Nissen Jakobsen  2000    625          27.67   
  Hørsholm Svømmeforening  27.70                 
Julie Stampe  2002    625          27.68   
  Sigma Swim Allerød  28.86                 
Julie Darlem Brandt  2001    621          27.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.46                 
10  Marie Voigt Lauridsen  1995    620          27.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.82                 
11  Anna Wrist-Elkjær  2003    619          27.76   
  Herlev Svømning  27.63                 
12  Johanna Berthelsen  2000    618          27.78   
  VAT Copenhagen-MK31  27.75                 
13  Frederikke Marie Hansen  2003    615          27.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.55                 
14  Andrea Paaske  2001    611          27.88   
  JGI Svømning  26.90                 
15  Benedicte Them Jensen  2004    607          27.95   
  Køge Svømmeklub  27.80                 
16  Sofie Maagøe  2003    603          28.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.35                 
17  Julie K Rose  2003    601          28.04   
  Sigma Swim Allerød  28.06                 
18  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    600          28.05   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  28.10                 
19  Gro Grinda Rasmussen  2003    597          28.10   
  Gladsaxe Svømmeklub  27.97                 
20  Alberte V. Bisgaard  2003    592          28.18   
  Gentofte Svømme Klub  28.02                 
20  Mia Rindshøj  2003    592          28.18   
  Gentofte Svømme Klub  28.56                 
22  Martha Vitus Tversted  2002    591          28.19   
  Søllerød Svømmeklub  27.65                 
23  Emma Maagøe  1999    590          28.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.63                 
23  Katja Korbo Petersson  2001    590          28.21   
  JGI Svømning  28.08                 
25  Cecilie Wiuff  2000    587          28.26   
  JGI Svømning  28.22                 
26  Sarah Sirek Hansen  2003    584          28.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  27.57                 
27  Mathilde Hager  2001    583          28.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.63                 
28  Frederikke Echardt  2002    577          28.43   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  28.74                 
29  Vera Staun Hansen  1999    572          28.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.28                 
30  Tine Petersen  2003    572          28.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.70                 
31  Kajsa G. Christensen  2004    569          28.55   
  Sigma Swim Birkerød  28.41                 
32  Nina Toft  2000    559          28.73   
  Gentofte Svømme Klub  28.16                 
33  Kaja Aunstrup  1998    557          28.76   
  Frederiksværk Svømmeklub  28.65                 
34  Maria Lund  2003    555          28.80   
  Sigma Swim Birkerød  28.78                 
35  Elena Westmark Holm  2003    553          28.83   
  Hørsholm Svømmeforening  28.47                 
36  Sofie Bruun Høvring  2004    552          28.84   
  VAT Copenhagen-MK31  28.50                 
37  Naya Modin Thomsen  2003    552          28.85   
  Køge Svømmeklub  28.13                 
38  Line Nøhr Petersen  2003    551          28.87   
  Køge Svømmeklub  28.74                 
39  Laura Borre Jacobsen  2004    549          28.89   
  Lyngby Svømmeklub  28.49                 
40  Caroline Hørlykke  2000    548          28.91   
  Gentofte Svømme Klub  27.94                 
41  Clara Carlquist  2003    542          29.02   
  Gentofte Svømme Klub  29.06                 
42  Caroline Gøttrup Bagge  2003    540          29.06   
  Køge Svømmeklub  28.34                 
43  Martha Hjuler Britze  2004    539          29.07   
  Hørsholm Svømmeforening  29.27                 
44  Amalie W. Olsen  2001    537          29.12   
  Herlufsholm Svømmeklub  28.21                 
45  Emma Bækgaard  2002    534          29.17   
  Herlufsholm Svømmeklub  28.29                 
46  Zara Wendel  2002    531          29.22   
  Holbæk Svømme Klub  28.74                 
47  Thippe de Neergaard  2003    529          29.26   
  VAT Copenhagen-MK31  28.68                 
48  Claudia Sperling  2002    527          29.30   
  Lyngby Svømmeklub  28.59                 
48  Maria Szokody  2002    527          29.30   
  Ringsted Svømme Klub  28.12                 
50  Freja Petersen  2000    526          29.31   
  Vordingborg Svømme Klub  28.41                 
51  Anna Nørskov  2004    525          29.33   
  Søllerød Svømmeklub  29.83                 
52  Alma Heyn Stage  2004    523          29.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  28.92                 
53  Therese Sand Frederiksen  2003    517          29.48   
  Sigma Swim Allerød  29.07                 
54  Johanne Baes Aaholst  2004    512          29.58   
  Hillerød Svømmeklub  29.59                 
55  Emilia C. R. Olsen  2004    507          29.68   
  VAT Copenhagen-MK31  28.73                 
56  Wilma Anker  2004    505          29.71   
  Ringsted Svømme Klub  29.72                 
57  Josephine Gribsvad  2003    497          29.87   
  Hillerød Svømmeklub  30.44                 
57  Olivia Callesen  2004    497          29.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.56                 
59  Sidse M. Ø. Engsbro  2004    495          29.92   
  Greve Svømmeklub  29.23                 
60  Mie Bidsted Hansen  2003    490          30.01   
  Hvidovre Svømmeklub  29.07                 
61  Ida Zeiler Terkildsen  2004    484          30.13   
  Hillerød Svømmeklub  29.59                 
62  Olivia Augustinus  2004    480          30.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.75                 
63  Caroline Vang-Jensen  2003    480          30.22   
  Gentofte Svømme Klub  30.94                 
64  Olivia Lildballe Møller  2004    473          30.36   
  Køge Svømmeklub  29.55                 
65  Lærke Vinneck Hansen  2004    461          30.62   
  Lyngby Svømmeklub  29.84                 
66  Elisabeth Roskær  2004    409          31.87   
  VAT Copenhagen-MK31  31.29                 
Nicoline H. Baadsgaard  2004              DNS   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  29.73                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 marts 2019 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  18:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark