2020-02-20   19:05:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  08 marts 2019   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  17:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  08 marts 2019         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 3:53.78 2018-07-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer H. Andersen  2002    767  58.74  1:59.89  3:00.80    4:00.40   
  Søllerød Svømmeklub  3:56.93                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    765  59.63  2:01.95  3:02.48    4:00.58   
  Lyngby Svømmeklub  4:01.29                 
                     
Frans Johannessen  1992    708  59.03  2:03.08  3:05.96    4:06.81   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:01.56                 
                     
Mads Rishøj  1999    677  1:02.20  2:05.94  3:09.02    4:10.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:04.61                 
                     
Frederik Bojesen  2002    675  59.74  2:03.15  3:06.95    4:10.86   
  JGI Svømning  4:03.23                 
                     
Alfred August Grubert  2001    668  1:00.87  2:04.75  3:08.18    4:11.72   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:15.05                 
                     
Mads Holm  1998    660  1:01.51  2:05.86  3:09.86    4:12.68   
  Nakskov Svømme Klub  4:02.75                 
                     
Carl Emil Lønborg  2002    648  1:00.63  2:05.21  3:09.41    4:14.31   
  Gentofte Svømme Klub  4:05.44                 
                     
Anders Nielsen  2001    640  1:01.84  2:06.07  3:10.68    4:15.28   
  Ringsted Svømme Klub  4:05.89                 
                     
10  Tomas Stensballe Larsen  2000    637  59.63  2:04.73  3:10.49    4:15.75   
  Gentofte Svømme Klub  4:13.32                 
                     
11  Christopher H. Brown  2002    635  1:02.01  2:07.15  3:12.11    4:15.91   
  Holbæk Svømme Klub  4:06.54                 
                     
12  Frederik Bornemann  2001    634  1:02.67  2:08.42  3:13.53    4:16.11   
  Sigma Swim Allerød  4:09.80                 
                     
13  Jonas M. Jørgensen  2001    632  1:00.83  2:05.61  3:11.32    4:16.37   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:18.03                 
                     
14  Bertram Dreyer Riis  2002    630  1:01.84  2:06.46  3:11.85    4:16.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:08.81                 
                     
15  David Arneskov  2002    623  1:02.81  2:08.41  3:13.93    4:17.65   
  Holbæk Svømme Klub  4:12.06                 
                     
16  Marcus Skøtt Haslev  2002    618  1:02.82  2:07.33  3:13.14    4:18.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:20.15                 
                     
17  Joakim Brønnum  1997    609  1:01.33  2:07.47  3:14.12    4:19.63   
  Sigma Swim Allerød  4:12.36                 
                     
18  Lasse Darlem Brandt  2003    603  1:00.81  2:06.29  3:12.96    4:20.42   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:15.06                 
                     
19  Ferdinand Wahl  2000    602  1:01.38  2:07.53  3:14.87    4:20.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:11.78                 
                     
20  Silas Storm Nielsen  2002    599  1:01.26  2:06.72  3:14.34    4:21.00   
  Dragsholm Svømmeklub  4:16.52                 
                     
21  Philip Krogh Brønnicke  2000    599  1:00.75  2:07.27  3:14.64    4:21.01   
  Køge Svømmeklub  4:11.23                 
                     
22  Niels Paulli Sparholt  2000    595  1:03.11  2:09.26  3:14.18    4:21.53   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:11.69                 
                     
23  Mads Steen Petersen  1997    593  1:02.86  2:09.52  3:15.88    4:21.84   
  Helsinge Svømmeklub  4:18.06                 
                     
24  Christoffer Weiss  2001    585  1:02.02  2:09.61  3:17.88    4:23.07   
  Gentofte Svømme Klub  4:16.15                 
                     
25  Leo Badaker  2002    584  1:00.14  2:06.16  3:15.44    4:23.22   
  Gentofte Svømme Klub  4:13.63                 
                     
26  Ulrik Blach Petersen  2001    580  1:01.94  2:08.60  3:16.56    4:23.76   
  Sigma Swim Birkerød  4:14.99                 
                     
27  Alexander Rendlev  2001    577  1:02.88  2:09.59  3:16.82    4:24.34   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:16.30                 
                     
28  Alfred Højberg  2002    569  1:03.86  2:11.74  3:19.32    4:25.56   
  Sigma Swim Birkerød  4:31.86                 
                     
29  Valdemar Kristensen  2003    566  1:02.98  2:10.49  3:19.98    4:25.93   
  Søllerød Svømmeklub  4:22.15                 
                     
30  Emil Kildahl Døssing  2002    561  1:03.57  2:11.08  3:18.82    4:26.76   
  Sigma Swim Birkerød  4:20.15                 
                     
31  Ole Hovmand  2003    555  1:04.12  2:13.35  3:21.53    4:27.66   
  Svømmeklubben Syd  4:23.09                 
                     
32  Lauge Bastian Maar  2001    555  1:04.52  2:13.28  3:20.34    4:27.75   
  Næstved IF  4:18.72                 
                     
33  Jacob Sanchez Witthøfft  2001    549  1:03.57  2:11.30  3:20.39    4:28.72   
  Nakskov Svømme Klub  4:20.33                 
                     
34  Andreas Gram Peters  2001    547  1:04.84  2:13.97  3:22.25    4:29.04   
  Helsinge Svømmeklub  4:27.28                 
                     
35  Mads Ottosen  1997    537  1:03.78  2:12.47  3:22.16    4:30.59   
  Holbæk Svømme Klub  4:20.89                 
                     
36  Thor Bols Jeppesen  2002    533  1:04.18  2:13.06  3:22.58    4:31.30   
  Helsinge Svømmeklub  4:23.18                 
                     
37  Mads Lind  2002    531  1:04.56  2:13.48  3:22.60    4:31.69   
  Hvidovre Svømmeklub  4:22.79                 
                     
38  Christian Andersen  1999    527  1:05.06  2:14.14  3:24.40    4:32.39   
  Søllerød Svømmeklub  4:21.04                 
                     
39  Christopher G. Trandum  2003    525  1:04.40  2:14.03  3:24.12    4:32.64   
  Gentofte Svømme Klub  4:29.98                 
                     
40  Christoffer Weiss  2002    522  1:06.19  2:16.91  3:25.20    4:33.27   
  Søllerød Svømmeklub  4:25.98                 
                     
41  Andreas Hoffmann  2003    521  1:04.31  2:14.50  3:23.86    4:33.34   
  Sigma Swim Birkerød  4:24.70                 
                     
42  Nickolas Kofoed Thestrup  2003    519  1:04.82  2:14.75  3:25.24    4:33.70   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  4:36.15                 
                     
43  Nicolai Therkelsen  2003    502  1:06.55  2:17.34  3:27.22    4:36.78   
  Svømmeklubben Laksen  4:27.97                 
                     
44  Oliver Lystlund  2003    499  1:06.59  2:17.60  3:28.06    4:37.33   
  Holbæk Svømme Klub  4:36.84                 
                     
45  Kasper Aagaard Jeppesen  2003    498  1:05.60  2:16.95  3:27.25    4:37.56   
  Lyngby Svømmeklub  4:30.30                 
                     
46  Xander Pontoppidan  2003    489  1:06.30  2:16.72  3:27.67    4:39.22   
  Hvidovre Svømmeklub  4:35.98                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 marts 2019 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  17:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark