Results for Øst Junior/senior Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Langbane | Udskriftsdato | 09 marts 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2019 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Palmund | 2002 | 704 | 31.53 | 1:05.19 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.44 | |||||||||
2 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 669 | 32.68 | 1:06.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.05 | |||||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 666 | 32.13 | 1:06.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.32 | |||||||||
4 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 653 | 33.00 | 1:06.83 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.95 | |||||||||
5 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 653 | 32.86 | 1:06.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.04 | |||||||||
6 | Melanie Eggertsen | 2002 | 647 | 32.60 | 1:07.03 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:05.60 | |||||||||
7 | Julie Stampe | 2002 | 646 | 32.87 | 1:07.07 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:04.32 | |||||||||
8 | Nina Toft | 2000 | 635 | 32.80 | 1:07.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.69 | |||||||||
9 | Emma Maagøe | 1999 | 627 | 32.69 | 1:07.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.96 | |||||||||
10 | Katrine Bonefeld | 2004 | 625 | 32.84 | 1:07.83 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.22 | |||||||||
11 | Alma Heyn Stage | 2004 | 624 | 32.64 | 1:07.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.35 | |||||||||
12 | Mia Rindshøj | 2003 | 613 | 32.64 | 1:08.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.72 | |||||||||
13 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 609 | 33.00 | 1:08.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.11 | |||||||||
14 | Ella Stenholt | 2003 | 597 | 33.63 | 1:08.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.51 | |||||||||
15 | Zenia Aarestrup | 2001 | 591 | 33.27 | 1:09.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.74 | |||||||||
16 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 581 | 34.06 | 1:09.47 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.59 | |||||||||
17 | Esther Else Grubert | 2003 | 577 | 34.49 | 1:09.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.61 | |||||||||
18 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 562 | 34.17 | 1:10.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.39 | |||||||||
19 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 561 | 34.06 | 1:10.29 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.84 | |||||||||
20 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | 560 | 34.27 | 1:10.36 | |||||
Albertslund IF | 1:08.15 | |||||||||
21 | Maria Lund | 2003 | 559 | 34.67 | 1:10.37 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.90 | |||||||||
22 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 550 | 34.06 | 1:10.75 | |||||
Herlev Svømning | 1:05.64 | |||||||||
23 | Cecilie Elkjær | 2001 | 543 | 33.46 | 1:11.08 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:06.93 | |||||||||
24 | Claudia Sperling | 2002 | 540 | 34.84 | 1:11.21 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.71 | |||||||||
25 | Zara Wendel | 2002 | 520 | 1:12.09 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.08 | |||||||||
26 | Anne Sofie Evald | 2004 | 502 | 35.67 | 1:12.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.93 | |||||||||
27 | Frederikke Falk-List | 2004 | 500 | 34.99 | 1:13.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.73 | |||||||||
28 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | 498 | 35.44 | 1:13.15 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.71 | |||||||||
29 | Pernille Pedersen | 2001 | 496 | 34.83 | 1:13.27 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.24 | |||||||||
30 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 487 | 35.91 | 1:13.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.40 | |||||||||
31 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 483 | 34.61 | 1:13.89 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:08.87 | |||||||||
32 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 480 | 35.99 | 1:14.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.81 | |||||||||
33 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 477 | 37.14 | 1:14.20 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.58 | |||||||||
34 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 475 | 35.57 | 1:14.31 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.76 | |||||||||
35 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 473 | 36.77 | 1:14.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.28 | |||||||||
36 | Thea F. Johansen | 2003 | 466 | 36.34 | 1:14.78 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.69 | |||||||||
37 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 463 | 36.52 | 1:14.96 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.27 | |||||||||
38 | Caroline Veggerby | 2003 | 459 | 36.19 | 1:15.17 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.89 | |||||||||
39 | Sille Andersen | 2003 | 456 | 36.99 | 1:15.30 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:10.36 | |||||||||
40 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 455 | 37.23 | 1:15.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.24 | |||||||||
41 | Clara Carlquist | 2003 | 447 | 35.68 | 1:15.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.31 | |||||||||
42 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 444 | 36.60 | 1:15.97 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:16.11 | |||||||||
43 | Josefine Krumbak | 2004 | 433 | 36.44 | 1:16.61 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.20 | |||||||||
44 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 432 | 37.97 | 1:16.68 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:13.26 | |||||||||
45 | Sille Bachmann | 2004 | 417 | 37.00 | 1:17.58 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:13.14 | |||||||||
46 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 405 | 38.79 | 1:18.39 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.68 | |||||||||
47 | Josephine Gribsvad | 2003 | 356 | 39.40 | 1:21.83 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:18.99 | |||||||||
- | Frederikke Mertins | 2000 | Akut syg | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:04.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:35 |