Tulokset Øst Junior/senior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:33 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
690 |
29.75 |
1:07.89 |
1:49.63 |
|
2:22.69 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
|
645 |
31.81 |
1:08.78 |
1:53.25 |
|
2:25.90 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
629 |
31.96 |
1:11.74 |
1:54.45 |
|
2:27.12 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
627 |
32.52 |
1:10.58 |
1:51.90 |
|
2:27.28 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
624 |
32.44 |
1:10.18 |
1:53.94 |
|
2:27.58 |
|
|
JGI Svømning |
2:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
614 |
32.09 |
1:09.89 |
1:54.58 |
|
2:28.34 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilie Krog |
2002 |
|
611 |
33.11 |
1:10.83 |
1:55.39 |
|
2:28.61 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
602 |
32.99 |
1:14.03 |
1:55.99 |
|
2:29.34 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
600 |
32.36 |
1:11.43 |
1:55.41 |
|
2:29.53 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Josefine Zebitz |
2004 |
|
592 |
32.95 |
1:10.73 |
1:55.17 |
|
2:30.12 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
|
587 |
30.89 |
1:11.74 |
1:55.18 |
|
2:30.55 |
Deltager ikke i finalen |
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
|
583 |
32.29 |
1:12.92 |
1:56.24 |
|
2:30.89 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tine Petersen |
2003 |
|
582 |
33.68 |
1:11.55 |
1:56.92 |
|
2:31.03 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
581 |
32.79 |
1:10.23 |
1:56.58 |
|
2:31.12 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emilie Meng |
2003 |
|
581 |
32.37 |
1:13.23 |
1:55.42 |
|
2:31.14 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Esther Else Grubert |
2003 |
|
580 |
32.00 |
1:10.01 |
1:56.54 |
|
2:31.21 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
|
577 |
32.53 |
1:13.66 |
1:56.46 |
|
2:31.47 |
Deltager ikke i finalen |
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Victoria Vorm |
2001 |
|
572 |
31.45 |
1:11.33 |
1:58.19 |
|
2:31.91 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
563 |
32.65 |
1:14.14 |
1:57.30 |
|
2:32.66 |
|
|
JGI Svømning |
2:27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
|
559 |
32.29 |
1:12.05 |
1:56.19 |
|
2:33.10 |
Deltager ikke i finalen |
|
Herlev Svømning |
2:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
|
550 |
32.33 |
1:10.88 |
2:01.37 |
|
2:33.91 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
547 |
30.89 |
1:11.18 |
1:58.92 |
|
2:34.19 |
Deltager ikke i finalen |
|
Nakskov Svømme Klub |
2:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma Maagøe |
1999 |
|
544 |
31.65 |
1:10.56 |
1:58.91 |
|
2:34.42 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
543 |
33.40 |
1:15.21 |
1:59.60 |
|
2:34.53 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Hannah Höesch |
2003 |
|
543 |
33.62 |
1:16.42 |
1:58.09 |
|
2:34.53 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
|
540 |
32.76 |
1:14.53 |
1:58.80 |
|
2:34.82 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Line Strandby |
2001 |
|
539 |
34.52 |
1:13.59 |
1:59.00 |
|
2:34.95 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
539 |
33.88 |
1:13.76 |
1:59.86 |
|
2:34.97 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mia Rindshøj |
2003 |
|
535 |
32.84 |
1:12.43 |
1:58.09 |
|
2:35.32 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
|
528 |
34.15 |
1:16.64 |
1:59.50 |
|
2:35.96 |
|
|
Næstved IF |
2:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Ella Stenholt |
2003 |
|
527 |
32.60 |
1:13.31 |
1:59.88 |
|
2:36.05 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
|
520 |
32.75 |
1:15.52 |
2:00.27 |
|
2:36.81 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
|
516 |
32.35 |
1:12.19 |
1:59.75 |
|
2:37.21 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
|
513 |
32.44 |
1:13.00 |
2:02.10 |
|
2:37.51 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
|
510 |
34.34 |
1:15.25 |
2:01.34 |
|
2:37.82 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
|
509 |
35.65 |
1:16.31 |
2:02.71 |
|
2:37.93 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
508 |
34.28 |
1:14.43 |
2:02.18 |
|
2:38.06 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
|
504 |
31.14 |
1:11.40 |
2:01.40 |
|
2:38.39 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Christine Henriksen |
2003 |
|
498 |
34.11 |
1:16.30 |
2:02.72 |
|
2:39.06 |
|
|
JGI Svømning |
2:33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Caroline Brink |
2003 |
|
495 |
33.34 |
1:17.21 |
2:00.48 |
|
2:39.35 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Freja Søndergaard |
2004 |
|
493 |
34.31 |
1:17.55 |
2:01.45 |
|
2:39.57 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
2:33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
|
493 |
33.00 |
1:16.44 |
2:03.45 |
|
2:39.60 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Olivia Callesen |
2004 |
|
492 |
34.54 |
1:15.34 |
2:03.63 |
|
2:39.68 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
489 |
36.87 |
1:17.25 |
2:05.00 |
|
2:40.01 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Malou Soelberg |
2004 |
|
488 |
32.66 |
1:15.30 |
2:02.00 |
|
2:40.19 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
|
487 |
33.52 |
1:12.88 |
2:02.88 |
|
2:40.23 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
|
475 |
34.65 |
1:18.39 |
2:05.95 |
|
2:41.58 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Emma Stoltz |
2004 |
|
471 |
34.38 |
1:20.58 |
2:04.18 |
|
2:42.05 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
469 |
32.72 |
1:14.27 |
2:07.44 |
|
2:42.25 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
|
458 |
33.15 |
1:16.91 |
2:04.93 |
|
2:43.55 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Amalie Michelsen |
2003 |
|
448 |
33.71 |
1:19.21 |
2:06.19 |
|
2:44.76 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Thea F. Johansen |
2003 |
|
416 |
35.04 |
1:18.81 |
2:08.19 |
|
2:48.93 |
|
|
Herlev Svømning |
2:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
|
400 |
36.11 |
1:21.23 |
2:12.04 |
|
2:51.17 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:44.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Melanie Degner |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW7.5 Crawlben e100m |
|
Køge Svømmeklub |
2:32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:33 |
|