Tulokset Øst Junior/senior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Langbane | Udskriftsdato | 09 marts 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2019 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:01.19 2018-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 595 | 31.89 | 1:07.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.34 | |||||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | 578 | 32.74 | 1:08.53 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.52 | |||||||||
3 | Joakim Brønnum | 1997 | 577 | 31.80 | 1:08.55 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.93 | |||||||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | 566 | 33.25 | 1:09.01 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.64 | |||||||||
5 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 555 | 31.90 | 1:09.48 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:07.43 | |||||||||
6 | Peter Vangsgaard | 2000 | 553 | 32.76 | 1:09.53 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.59 | |||||||||
7 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 550 | 31.78 | 1:09.66 | |||||
Næstved IF | 1:08.84 | |||||||||
8 | Magnus Carstensen | 1999 | 545 | 33.64 | 1:09.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.53 | |||||||||
9 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 543 | 32.25 | 1:09.95 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.13 | |||||||||
10 | Christian Crone | 2001 | 539 | 32.13 | 1:10.13 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.81 | |||||||||
11 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 514 | 32.92 | 1:11.27 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.90 | |||||||||
12 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 498 | 34.71 | 1:12.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.08 | |||||||||
13 | Alexander Søgaard | 2002 | 497 | 32.70 | 1:12.07 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:08.92 | |||||||||
14 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 495 | 33.76 | 1:12.14 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.68 | |||||||||
15 | Carl Terp Larsen | 2001 | 491 | 33.73 | 1:12.35 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.12 | |||||||||
16 | Antoine Montier | 1993 | 490 | 34.35 | 1:12.41 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.89 | |||||||||
17 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 487 | 33.80 | 1:12.53 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:14.46 | |||||||||
18 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 483 | 34.70 | 1:12.76 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.97 | |||||||||
19 | Marcus Christiansen | 2001 | 479 | 33.69 | 1:12.95 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsinge Svømmeklub | 1:11.27 | |||||||||
20 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 476 | 34.44 | 1:13.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.84 | |||||||||
21 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 461 | 33.87 | 1:13.89 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:08.61 | |||||||||
22 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 456 | 33.42 | 1:14.14 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:12.17 | |||||||||
23 | Gustav Nissen | 2001 | 448 | 35.29 | 1:14.59 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:10.24 | |||||||||
24 | Tobias Lindberg | 2003 | 448 | 35.33 | 1:14.60 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:15.27 | |||||||||
25 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 438 | 34.46 | 1:15.14 | |||||
Herlev Svømning | 1:11.33 | |||||||||
26 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 438 | 34.80 | 1:15.16 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.00 | |||||||||
27 | Lucas Hoffmann | 2000 | 437 | 35.10 | 1:15.20 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.60 | |||||||||
28 | Owais Hamid | 2000 | 427 | 33.81 | 1:15.78 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:10.79 | |||||||||
29 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 426 | 35.46 | 1:15.85 | |||||
SVØM Korsør | 1:15.47 | |||||||||
30 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 422 | 34.74 | 1:16.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.05 | |||||||||
31 | Oliver Lystlund | 2003 | 420 | 37.26 | 1:16.21 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:13.26 | |||||||||
32 | Jesse Refsgaard | 2003 | 414 | 35.72 | 1:16.60 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:15.88 | |||||||||
33 | Mert Kaya | 2001 | 408 | 36.30 | 1:16.94 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.29 | |||||||||
34 | David Kristensen | 2003 | 404 | 36.83 | 1:17.18 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.02 | |||||||||
35 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 402 | 36.35 | 1:17.36 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.90 | |||||||||
36 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 392 | 36.27 | 1:18.01 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.06 | |||||||||
37 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 391 | 36.03 | 1:18.03 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.21 | |||||||||
38 | Emil Carstensen | 2002 | 390 | 36.04 | 1:18.10 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:15.43 | |||||||||
39 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 380 | 36.14 | 1:18.77 | |||||
Næstved IF | 1:15.25 | |||||||||
40 | Mathias Parkhøi | 2003 | 375 | 38.20 | 1:19.13 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:21.08 | |||||||||
41 | Jakob Legaard | 2003 | 367 | 37.48 | 1:19.69 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.40 | |||||||||
42 | Emil Andersen | 1992 | 363 | 36.01 | 1:20.04 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.20 | |||||||||
43 | Oscar Cleemann | 2003 | 359 | 37.84 | 1:20.32 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:14.99 | |||||||||
- | Felix Lund | 2001 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:12.25 | |||||||||
- | Bror Textor-Broch | 2003 | Akut syg | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.53 | |||||||||
- | Lauge Bastian Maar | 2001 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Næstved IF | 1:13.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:57 |