Resultater for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Langbane | Udskriftsdato | 09 marts 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2019 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Palmund | 2002 | 694 | 31.94 | 1:05.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.44 | |||||||||
2 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 679 | 32.52 | 1:05.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.05 | |||||||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 678 | 32.61 | 1:06.01 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.04 | |||||||||
4 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 675 | 1:06.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.32 | |||||||||
5 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 661 | 32.60 | 1:06.57 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.95 | |||||||||
6 | Julie Stampe | 2002 | 654 | 32.11 | 1:06.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:04.32 | |||||||||
7 | Melanie Eggertsen | 2002 | 633 | 32.93 | 1:07.53 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:05.60 | |||||||||
8 | Nina Toft | 2000 | 626 | 33.06 | 1:07.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.69 | |||||||||
9 | Katrine Bonefeld | 2004 | 629 | 33.34 | 1:07.67 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.22 | |||||||||
10 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 622 | 32.87 | 1:07.91 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.11 | |||||||||
11 | Mia Rindshøj | 2003 | 617 | 32.89 | 1:08.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.72 | |||||||||
12 | Emma Maagøe | 1999 | 612 | 32.99 | 1:08.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.96 | |||||||||
13 | Zenia Aarestrup | 2001 | 604 | 32.44 | 1:08.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.74 | |||||||||
14 | Ella Stenholt | 2003 | 601 | 33.36 | 1:08.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.51 | |||||||||
15 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 580 | 33.96 | 1:09.52 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.59 | |||||||||
- | Alma Heyn Stage | 2004 | DSQ | sw6.2 efb. v.50m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 marts 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:44 |