2020-02-25   09:34:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Langbane    Udskriftsdato  08 marts 2019   
  Stævne by  Vejle    Udskriftstidspunkt  20:05   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  08 marts 2019         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 3:53.78 2018-07-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Hansen  2000    780  57.90  1:59.21  2:59.75    3:58.98   
  Vejle Svømmeklub  3:52.13                 
                     
Oskar Lindholm  2001    756  58.41  2:00.18  3:01.38    4:01.52   
  Lyseng IF  3:56.55                 
                     
Nicolas Blanch  1997    740  57.89  1:59.50  3:01.32    4:03.21   
  Aalborg Svømmeklub  3:59.65                 
                     
Mikkel Gadgaard  1999    736  58.07  1:59.70  3:00.98    4:03.68   
  Esbjerg Svømmeklub  3:55.17                 
                     
Markus Kjeldsen  2000    716  58.47  2:01.36  3:04.12    4:05.89   
  Silkeborg Svømmeklub  4:09.01                 
                     
Mads Sørensen  2000    695  58.77  2:01.62  3:05.16    4:08.44   
  H2Odense  4:02.19                 
                     
Simon Juul Henriksen  2001    680  1:00.28  2:03.84  3:07.21    4:10.15   
  H2Odense  4:03.72                 
                     
Alexander L. Bjørn  2003    674  59.38  2:03.13  3:08.05    4:10.95   
  Vejle Svømmeklub  4:10.94                 
                     
Alexander Fenger  1999    669  1:00.21  2:04.16  3:08.38    4:11.61   
  Vejle Svømmeklub  4:05.11                 
                     
10  Magnus Dyg Holme  2002    663  59.46  2:02.16  3:06.30    4:12.31   
  Vejle Svømmeklub  4:07.95                 
                     
11  Christian L H Frederiksen  2001    659  1:01.33  2:05.62  3:09.92    4:12.85   
  Agfs Svømmeafdeling  4:05.80                 
                     
12  Jens Riisgaard  2000    629  1:01.27  2:06.03  3:11.56    4:16.72   
  Silkeborg Svømmeklub  4:15.35                 
                     
13  Jakob Mose  2000    628  1:01.75  2:07.79  3:13.02    4:16.88   
  Esbjerg Svømmeklub  4:17.14                 
                     
14  Mathias Rasmussen  2001    607  1:01.90  2:07.72  3:14.31    4:19.81   
  Holstebro Svømme Club  4:09.99                 
                     
15  Oliver Nørgaard Frost  2002    606  1:02.42  2:09.45  3:15.41    4:20.04   
  Aalborg Svømmeklub  4:18.92                 
                     
16  Rune Nørgaard  2000    595  1:02.85  2:10.91  3:17.92    4:21.64   
  Aalborg Svømmeklub  4:18.05                 
                     
17  Andreas Rasmussen  2000    578  1:02.92  2:09.70  3:17.09    4:24.12   
  Horsens Svømmeklub  4:14.95                 
                     
18  Simon B. Jeppesen  1997    571  1:02.00  2:09.92  3:18.07    4:25.13   
  Agfs Svømmeafdeling  4:16.80                 
                     
19  Daniel Damsbo  2003    571  1:01.53  2:08.90  3:16.89    4:25.26   
  Vejle Svømmeklub  4:23.58                 
                     
20  Marius Nørgaard  2001    569  1:02.56  2:08.81  3:17.15    4:25.53   
  Aalborg Svømmeklub  4:15.33                 
                     
21  Mathias Lund Hansen  2002    568  1:03.42  2:10.54  3:18.00    4:25.59   
  Agfs Svømmeafdeling  4:22.76                 
                     
22  Daniel Gallacher  2002    566  1:00.67  2:07.18  3:16.67    4:25.89   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  4:35.08                 
                     
23  Mads Stamholt  2003    558  1:03.24  2:11.90  3:20.32    4:27.28   
  Haderslev Svømme Klub  4:22.61                 
                     
24  Lukas Stæhr Bentsen  2003    551  1:04.54  2:13.33  3:21.63    4:28.43   
  H2Odense  4:25.04                 
                     
25  Mikkel Mølgaard  2003    550  1:05.00  2:13.49  3:21.23    4:28.46   
  Silkeborg Svømmeklub  4:37.47                 
                     
26  Mikkel Stilling  2003    548  1:03.22  2:12.14  3:21.62    4:28.92   
  Thisted Svømmeklub  4:34.91                 
                     
27  André Iversen  2001    541  1:04.35  2:14.05  3:23.52    4:30.04   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:27.88                 
                     
28  Anders Elsborg  2003    538  1:03.21  2:11.67  3:21.81    4:30.43   
  Viborg Svømme Klub  4:34.24                 
                     
29  Frederik Venø Elling  2003    538  1:04.81  2:14.06  3:22.98    4:30.53   
  Silkeborg Svømmeklub  4:27.17                 
                     
30  Oliver Fenger  2003    537  1:04.98  2:14.02  3:22.88    4:30.59   
  Vejle Svømmeklub  4:35.98                 
                     
31  Tobias Boström  2002    536  1:03.21  2:12.90  3:22.63    4:30.82   
  Esbjerg Svømmeklub  4:30.99                 
                     
32  Thomas Schiby  2001    535  1:04.19  2:14.32  3:23.24    4:30.95   
  Aalborg Svømmeklub  4:31.42                 
                     
33  Simon Degn  2003    501  1:05.10  2:16.19  3:27.26    4:37.08   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  4:24.98                 
                     
34  Christian Bonde  2001    489  1:05.87  2:17.03  3:28.28    4:39.16   
  Aalborg Svømmeklub  4:19.02                 
                     
35  Mathias Knudsen  2003    486  1:05.11  2:16.74  3:28.55    4:39.86   
  Aalborg Svømmeklub  4:32.53                 
                     
36  Johan Bendixen Nissen  2002    459  1:03.66  2:16.72  3:33.13    4:45.16   
  Skanderborg Svømmeklub  4:37.38                 
                     
37  Malthe Theisen  2003    452  1:04.40  2:18.18  3:34.18    4:46.55   
  Ikast Svømmeklub  4:39.12                 
                     
38  Luis Velasquez  2001    441  1:07.11  2:20.58  3:34.93    4:49.04   
  Esbjerg Svømmeklub  4:30.45                 
                     
Magnus Østergaard Barslev  2003                Akut syg 
  Aabybro Idrætsforening  4:40.27                 
                     
Christopher Kristiansen  2000              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Sønderborg  4:09.42                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  08 marts 2019 
Licens til Vejle Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark