Resultater for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Vejle |
|
Udskriftstidspunkt |
12:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.98 2018-08-06 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Astrid Nielsen |
2002 |
|
639 |
36.16 |
1:16.85 |
1:59.17 |
|
2:41.43 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
|
628 |
37.69 |
1:19.13 |
2:00.84 |
|
2:42.36 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
|
620 |
36.88 |
1:18.04 |
2:00.85 |
|
2:43.11 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cecilie Batz |
2003 |
|
602 |
38.31 |
1:20.46 |
2:02.98 |
|
2:44.67 |
|
|
DeltaSwim |
2:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanne A Andersson |
2003 |
|
593 |
38.51 |
1:20.60 |
2:03.80 |
|
2:45.57 |
|
|
H2Odense |
2:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maiken Hougaard |
2002 |
|
582 |
37.05 |
1:19.43 |
2:02.96 |
|
2:46.55 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
|
568 |
38.52 |
1:21.47 |
2:05.06 |
|
2:47.94 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
|
558 |
39.79 |
1:22.51 |
2:06.18 |
|
2:48.90 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Kjærgaard |
2003 |
|
553 |
39.03 |
1:22.01 |
2:05.08 |
|
2:49.41 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
2:42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
543 |
38.46 |
1:22.77 |
2:06.54 |
|
2:50.51 |
|
|
IHF Svømning |
2:45.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
|
534 |
39.99 |
1:24.87 |
2:09.39 |
|
2:51.46 |
|
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
2:44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helene Olesen |
2000 |
|
531 |
38.47 |
1:21.85 |
2:05.58 |
|
2:51.76 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:46.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
|
527 |
38.63 |
1:23.19 |
2:07.47 |
|
2:52.19 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kristine Hülsen |
2002 |
|
527 |
38.93 |
1:22.54 |
2:06.94 |
|
2:52.19 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Laura Marie Dige |
2004 |
|
520 |
39.83 |
1:24.38 |
2:08.28 |
|
2:52.98 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sarah Kildahl |
2004 |
|
512 |
38.72 |
1:22.88 |
2:08.44 |
|
2:53.86 |
|
|
Lyseng IF |
2:46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Freja Nicholas |
2000 |
|
509 |
38.65 |
1:22.78 |
2:07.93 |
|
2:54.14 |
Deltager ikke i finalen |
|
H2Odense |
2:42.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emilie Egerup |
2003 |
|
506 |
39.42 |
1:23.91 |
2:08.82 |
|
2:54.46 |
Deltager ikke i finalen |
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Eva Hjort |
2004 |
|
502 |
40.32 |
1:25.18 |
2:09.81 |
|
2:54.96 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Luna Holm Møller |
2004 |
|
499 |
40.40 |
1:24.83 |
2:10.40 |
|
2:55.37 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
|
497 |
38.34 |
1:23.80 |
2:10.09 |
|
2:55.57 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
2:56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
|
477 |
40.34 |
1:26.18 |
2:11.48 |
|
2:57.94 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
2:51.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
|
477 |
40.15 |
1:24.43 |
2:11.12 |
|
2:57.97 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:53.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Amalie Averhoff Møbes |
2002 |
|
473 |
37.58 |
1:23.61 |
2:11.31 |
|
2:58.52 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Julia Harpøth |
2002 |
|
462 |
40.92 |
1:26.87 |
2:12.89 |
|
2:59.82 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:53.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
|
462 |
40.22 |
1:26.10 |
2:12.45 |
|
2:59.87 |
|
|
DeltaSwim |
2:54.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Mathilde Østergaard |
2004 |
|
456 |
39.52 |
1:25.56 |
2:12.71 |
|
3:00.73 |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
2:56.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Laura Pedersen |
2004 |
|
452 |
40.31 |
1:26.32 |
2:13.39 |
|
3:01.22 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Freja Kruse |
2004 |
|
436 |
39.99 |
1:27.49 |
2:15.58 |
|
3:03.40 |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
2:58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Freja Romanski |
2003 |
|
434 |
40.17 |
1:26.64 |
2:14.80 |
|
3:03.60 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:57.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
|
431 |
41.76 |
1:27.88 |
2:15.84 |
|
3:04.16 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Marie Egeskjold Bruun |
2003 |
|
430 |
42.16 |
1:29.35 |
2:16.44 |
|
3:04.21 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
|
408 |
42.94 |
1:31.30 |
2:19.17 |
|
3:07.54 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
3:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Rose Pernille Simon |
2004 |
|
407 |
42.00 |
1:28.94 |
2:18.09 |
|
3:07.59 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
3:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
|
404 |
42.30 |
1:30.15 |
2:19.53 |
|
3:08.03 |
|
|
Lyseng IF |
3:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Karoline Thagård Jakobsen |
2004 |
|
400 |
41.84 |
1:28.93 |
2:17.74 |
|
3:08.65 |
|
|
Struer Svømmeklub |
3:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
|
389 |
42.30 |
1:30.79 |
2:20.39 |
|
3:10.50 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:58.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
|
372 |
43.42 |
1:32.83 |
2:22.80 |
|
3:13.39 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
3:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Mille Trier Pedersen |
2003 |
|
332 |
44.81 |
1:35.44 |
2:27.35 |
|
3:20.75 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hånd i vend v100m |
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:48 |
|