Resultater for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2018-2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.88 | 59.52 | 1:29.67 | 2:00.94 | |||
2 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.92 | 1:00.91 | 1:33.48 | 2:04.95 | |||
3 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.88 | 1:00.57 | 1:33.24 | 2:05.26 | |||
4 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 29.36 | 1:01.93 | 1:34.62 | 2:06.07 | |||
5 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.94 | 1:01.88 | 1:35.49 | 2:07.88 | |||
6 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 29.03 | 1:01.47 | 1:35.28 | 2:08.71 | |||
7 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 29.35 | 1:01.73 | 1:35.14 | 2:08.96 | |||
8 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 30.58 | 1:04.78 | 1:38.18 | 2:10.92 | |||
9 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 30.07 | 1:03.28 | 1:37.21 | 2:11.45 | |||
10 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.41 | 1:06.27 | 1:39.64 | 2:11.98 | |||
11 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 30.49 | 1:04.79 | 1:39.77 | 2:13.03 | |||
12 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.88 | 1:06.39 | 1:40.49 | 2:14.09 | |||
13 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 30.92 | 1:05.45 | 1:40.26 | 2:14.10 | |||
14 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.01 | 1:05.49 | 1:40.50 | 2:14.48 | |||
15 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.48 | 1:06.80 | 1:41.90 | 2:14.70 | |||
16 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.64 | 1:04.77 | 1:40.50 | 2:14.85 | |||
17 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.78 | 1:06.51 | 1:41.10 | 2:15.18 | |||
18 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 32.10 | 1:07.24 | 1:42.30 | 2:15.89 | |||
19 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 31.02 | 1:05.88 | 1:40.85 | 2:16.11 | |||
20 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.29 | 1:07.94 | 1:42.42 | 2:16.60 | |||
21 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 31.35 | 1:06.40 | 1:42.19 | 2:18.25 | |||
22 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.92 | 1:07.17 | 1:43.04 | 2:18.88 | |||
23 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 32.62 | 1:07.94 | 1:43.97 | 2:19.21 | |||
24 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 31.49 | 1:06.66 | 1:43.89 | 2:19.89 | |||
25 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.38 | 1:08.20 | 1:45.07 | 2:21.49 | |||
26 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 30.96 | 1:06.72 | 1:44.94 | 2:22.25 | |||
27 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 32.14 | 1:08.82 | 1:47.57 | 2:25.70 | |||
- | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | SW 4.4 tyvstart | |||||
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 30.21 | 1:02.53 | 1:35.24 | 2:07.65 | |||
2 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 31.11 | 1:04.29 | 1:38.52 | 2:12.18 | |||
3 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.00 | 1:04.86 | 1:39.56 | 2:12.57 | |||
4 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 30.70 | 1:05.09 | 1:40.27 | 2:15.48 | |||
5 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 31.51 | 1:05.44 | 1:40.87 | 2:15.84 | |||
6 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 33.24 | 1:09.76 | 1:44.49 | 2:19.00 | |||
7 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 31.94 | 1:07.67 | 1:44.31 | 2:19.16 | |||
8 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 32.87 | 1:08.75 | 1:45.14 | 2:20.32 | |||
9 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.68 | 1:10.92 | 1:48.55 | 2:24.99 | |||
10 | Cilas Madsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 31.91 | 1:08.60 | 1:47.13 | 2:25.01 | |||
11 | Lucas Svej | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.05 | 1:11.85 | 1:50.08 | 2:26.35 | |||
12 | Anders Thøgersen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 33.91 | 1:10.63 | 1:48.79 | 2:26.50 | |||
13 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.70 | 1:11.35 | 1:51.00 | 2:27.58 | |||
14 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 34.31 | 1:12.70 | 1:50.80 | 2:28.54 | |||
15 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.14 | 1:13.66 | 1:52.37 | 2:29.57 | |||
16 | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | 31.59 | 1:07.60 | 1:49.26 | 2:30.33 | |||
17 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 35.42 | 1:15.64 | 1:55.58 | 2:33.37 | |||
- | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:15 |