Results for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2018-2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 129 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Regionalt rgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stvne by | Nstved | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og NIF Svm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 27 oktober 2018 |
Lb 129, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.35 | 57.96 | |||||
2 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svmmeklub | 29.57 | 1:01.54 | |||||
3 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Kge Svmmeklub | 30.17 | 1:02.29 | |||||
4 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.01 | 1:02.50 | |||||
5 | Amalie sterlund | 2005 | Herlufsholm Svmmeklub | 30.53 | 1:02.77 | |||||
6 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svmmeklub | 30.53 | 1:03.28 | |||||
7 | Maya Krogh Brnnicke | 2005 | Kge Svmmeklub | 30.02 | 1:03.53 | |||||
8 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svmmeklub | 30.77 | 1:03.59 | |||||
9 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svmmeklub | 30.62 | 1:03.79 | |||||
10 | Lise Refsgaard | 2005 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 30.77 | 1:03.89 | |||||
11 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.62 | 1:04.03 | |||||
12 | Ofelia Vejsager Nddekr | 2005 | Hovedstadens Svmmeklub | 30.29 | 1:04.11 | |||||
13 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.15 | 1:04.66 | |||||
14 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbk IF Af 1939 | 31.10 | 1:04.82 | |||||
15 | Elida Thornsen | 2005 | SVM Korsr | 31.54 | 1:05.26 | |||||
16 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svmme Klub | 31.66 | 1:05.40 | |||||
17 | Petrine R. E. Srensen | 2005 | Haslev Svmmeklub | 31.12 | 1:05.54 | |||||
18 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svmmeklub | 31.51 | 1:05.88 | |||||
18 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Slagelse Svmmeklub | 32.24 | 1:05.88 | |||||
20 | Caroline Koch | 2005 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 31.52 | 1:06.05 | |||||
21 | Annika Khn | 2005 | Vallensbk IF Af 1939 | 33.07 | 1:06.06 | |||||
22 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrd Svmmeklub | 32.14 | 1:06.09 | |||||
23 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 32.41 | 1:06.19 | |||||
23 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 31.15 | 1:06.19 | |||||
25 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svmmeklub | 32.51 | 1:06.23 | |||||
26 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svmmeklub | 32.00 | 1:06.36 | |||||
27 | Andrea Holm Srensen | 2005 | Herlufsholm Svmmeklub | 32.01 | 1:06.39 | |||||
27 | Natacha Munch | 2005 | Solrd Svmmeklub | 32.44 | 1:06.39 | |||||
29 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svmme Klub | 31.76 | 1:06.40 | |||||
30 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.21 | 1:06.50 | |||||
31 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svmmeklub | 31.39 | 1:06.72 | |||||
32 | Lrke Mller | 2005 | Haslev Svmmeklub | 32.31 | 1:07.38 | |||||
33 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 32.12 | 1:07.90 | |||||
34 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svmmeklub | 32.29 | 1:07.91 | |||||
35 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brndby | 33.00 | 1:07.93 | |||||
36 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svmme Klub | 32.87 | 1:08.43 | |||||
37 | Emilie Larsen | 2005 | Svmmeklubben Syd | 33.66 | 1:09.09 | |||||
38 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Kge Svmmeklub | 32.61 | 1:09.28 | |||||
39 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.58 | 1:09.31 | |||||
40 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svmme Klub | 33.28 | 1:09.65 | |||||
41 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brndby | 33.94 | 1:10.41 | |||||
42 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svmmeklub | 34.08 | 1:10.44 | |||||
43 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 34.16 | 1:10.59 | |||||
44 | Emilia Gotfredsen | 2005 | Ishj Svmme Klub | 33.84 | 1:11.04 | |||||
45 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Nstved IF | 33.76 | 1:11.57 | |||||
46 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.46 | 1:12.08 | |||||
47 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svmmeklub | 35.19 | 1:12.30 | |||||
Lb 129, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svmmeklub | 30.77 | 1:02.78 | |||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svmmeklub | 31.54 | 1:04.28 | |||||
3 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svmmeklub | 32.15 | 1:04.51 | |||||
4 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svmmeklub | 31.67 | 1:05.14 | |||||
5 | Julie Brix stergaard | 2006 | Kge Svmmeklub | 32.28 | 1:06.12 | |||||
6 | Sabrina Meldgaard Pej | 2006 | Greve Svmmeklub | 32.32 | 1:06.87 | |||||
7 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Kge Svmmeklub | 32.15 | 1:06.95 | |||||
8 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrd Svmmeklub | 33.33 | 1:07.91 | |||||
9 | Molly Namensen | 2006 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 32.78 | 1:08.00 | |||||
10 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrd Svmmeklub | 33.17 | 1:08.01 | |||||
11 | Silje Mathiasen | 2006 | SVM Korsr | 32.98 | 1:08.29 | |||||
12 | Alma Mller-Ern | 2006 | Vallensbk IF Af 1939 | 33.11 | 1:08.36 | |||||
13 | Amalie Backhausen | 2006 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 32.97 | 1:08.46 | |||||
13 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svmmeklub | 33.85 | 1:08.46 | |||||
15 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svmmeklub | 34.26 | 1:08.94 | |||||
16 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbk IF Af 1939 | 32.69 | 1:09.25 | |||||
17 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 34.00 | 1:09.38 | |||||
18 | Siv Reimer | 2006 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 33.05 | 1:09.49 | |||||
19 | Lara Smerdal | 2006 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 34.07 | 1:09.72 | |||||
20 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrd Svmmeklub | 33.60 | 1:09.99 | |||||
21 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Nstved IF | 33.66 | 1:10.03 | |||||
22 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrd Svmmeklub | 33.15 | 1:10.07 | |||||
23 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svmmeklub | 34.00 | 1:10.14 | |||||
24 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svmmeklub | 34.28 | 1:10.18 | |||||
25 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svmmeklub | 33.96 | 1:10.22 | |||||
26 | Liva Gottorp Srensen | 2006 | Vest-Brndby | 33.86 | 1:10.49 | |||||
27 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svmmeklub | 33.81 | 1:10.52 | |||||
28 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | Glostrup Svmmeklub | 34.32 | 1:10.71 | |||||
29 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svmmeklub | 34.52 | 1:10.83 | |||||
30 | Sarah Hjlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.93 | 1:10.90 | |||||
31 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brndby | 33.75 | 1:11.25 | |||||
32 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brndby | 34.81 | 1:11.34 | |||||
33 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbk IF Af 1939 | 34.86 | 1:11.44 | |||||
34 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svmmeklubben Syd | 33.96 | 1:11.64 | |||||
35 | Nicole Damhj Andersen | 2006 | Greve Svmmeklub | 35.51 | 1:11.78 | |||||
36 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.91 | 1:12.46 | |||||
37 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.01 | 1:12.59 | |||||
37 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svmmeklub | 34.74 | 1:12.59 | |||||
39 | Mille Giolbas | 2006 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 35.07 | 1:13.01 | |||||
40 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | Solrd Svmmeklub | 35.50 | 1:13.03 | |||||
41 | Charlotte Hjortshj | 2006 | Solrd Svmmeklub | 34.90 | 1:13.31 | |||||
42 | Katja Poulsen | 2006 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 34.66 | 1:13.39 | |||||
43 | Freja Juul | 2006 | Nstved IF | 34.60 | 1:13.67 | |||||
44 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svmme Klub | 35.73 | 1:13.90 | |||||
45 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.46 | 1:14.11 | |||||
46 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.55 | 1:14.13 | |||||
47 | Marie Skole Srensen | 2006 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 35.67 | 1:14.50 | |||||
48 | Liva Mayland | 2006 | Nstved IF | 35.29 | 1:15.27 | |||||
49 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svmmeklub | 35.27 | 1:15.45 | |||||
50 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Nstved IF | 36.30 | 1:17.13 | |||||
51 | Leonora Franck | 2006 | Nstved IF | 37.50 | 1:17.23 | |||||
52 | Hanna Rrbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.47 | 1:17.82 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svmmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:05 |