2018-11-12   21:13:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hessun Vinstat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hessun Vinstat    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:02   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 1, 50m SU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Luoto  1975    695          30.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Maarit Vainio  1980    396          36.84   
  Aurajoen Uinti  36.26                 
Maria Muukkonen  1986              DNS   
  Aurajoen Uinti  36.35                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:02 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hessun Vinstat    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:02   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 2, 50m SU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taito Nurmi  1961    224          39.57   
  Aurajoen Uinti  36.94                 
Harri Koski  1957    182          42.38   
  Hyvinkään Uimaseura  43.07                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:02 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hessun Vinstat    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:27   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Toivonen  2010              DSQ   
  Aurajoen Uinti  49.89                 
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Amanda Ruusuvaara  2008    230          44.14   
  Uimaseura Kaarina  47.19                 
Sofia Maude  2008    215          45.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.13                 
Veera Knuutila  2008    203          46.03   
  Aurajoen Uinti  45.65                 
Elsa Constable  2009    201          46.12   
  Aurajoen Uinti  49.39                 
Selma Syrjänen  2009    198          46.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.12                 
Jasmiina Laitinen  2008    197          46.50   
  Aurajoen Uinti  45.94                 
Sofia Danska  2009    189          47.07   
  Uimaseura Kaarina  49.20                 
Tiia Mattila  2008    186          47.35   
  Uinti-Vakka  46.31                 
Lotta Luotola  2008    175          48.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  47.07                 
10  Emilie Sjösten  2008    154          50.41   
  Aurajoen Uinti  56.39                 
11  Vilja Suominen  2009    153          50.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.40                 
12  Minttu Piiroinen  2008    143          51.72   
  Aurajoen Uinti  54.02                 
13  Saga Räikkönen  2008    139          52.21   
  Aurajoen Uinti  51.34                 
14  Cecilia Lietzén  2009    125          54.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
15  Aada Kanervo  2009    121          54.63   
  Uimaseura Kaarina                   
16  Emma Karimäki  2009    103          57.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.30                 
17  Ellen Fröjdö  2008    73          1:04.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.10                 
18  Annika Andersen  2008    60          1:08.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.19                 
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisla Korvonen  2006    439          35.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.99                 
Tilda Aaltonen  2006    359          38.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.47                 
Mirella Sauhula  2006    338          38.84   
  Aurajoen Uinti  40.11                 
Wilma Turpeinen  2006    323          39.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.64                 
Iida Vartiainen  2006    313          39.85   
  Aurajoen Uinti  42.76                 
Mathilda Heikiö  2006    306          40.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.13                 
Veera Ele  2006    305          40.17   
  Aurajoen Uinti  42.17                 
Ronja Vilska  2006    304          40.24   
  Aurajoen Uinti  42.29                 
Aino Laine  2007    292          40.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.09                 
10  Linnea Koski  2007    277          41.47   
  Aurajoen Uinti  42.16                 
11  Ella Valdolin  2007    275          41.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.76                 
12  Aino Suomalainen  2007    262          42.26   
  Aurajoen Uinti  43.31                 
13  Nella Imponen  2007    255          42.64   
  Aurajoen Uinti  44.71                 
14  Mia Karolina Müürsepp  2006    252          42.79   
  Aurajoen Uinti  42.90                 
15  Maikki Hämäläinen  2006    249          42.97   
  Uimaseura Kaarina                   
16  Kerttu Laaksonen  2006    237          43.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  47.31                 
17  Agnes Ruusumo  2007    235          43.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.11                 
18  Mea Alho  2006    229          44.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.50                 
19  Miisa Järvinen  2007    222          44.63   
  Aurajoen Uinti  48.31                 
20  Emma Haapanen  2006    221          44.73   
  Aurajoen Uinti  47.58                 
21  Maija Grönholm  2006    216          45.07   
  Aurajoen Uinti  47.38                 
22  Sara Elomäki  2006    211          45.40   
  Aurajoen Uinti  48.02                 
23  Rahma Ezzat  2007    208          45.67   
  Aurajoen Uinti  45.49                 
24  Tilda Saine  2006    204          45.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  47.54                 
25  Alina Vanhatalo  2006    193          46.77   
  Uimaseura Kaarina  49.72                 
26  Ada Riquelme Mac Donald  2006    192          46.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.11                 
27  Mona Järveläinen  2007    177          48.11   
  Uimaseura Kaarina  49.19                 
28  Venla Rauta  2007    171          48.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.61                 
29  Elina Toivonen  2006    170          48.78   
  Aurajoen Uinti  48.89                 
30  Maija Salokorpi  2007    152          50.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.76                 
31  Mandi Hämäläinen  2006    141          51.97   
  Uimaseura Kaarina  57.70                 
32  Emilia Tähkänen  2007    138          52.27   
  Uinti-Vakka  52.59                 
33  Aino Norrdal  2006    132          53.03   
  Uimaseura Kaarina                   
34  Salla-Mari Koskinen  2006    130          53.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
35  Silvia Jauhiainen  2007    109          56.60   
  Aurajoen Uinti  57.25                 
36  Sara Sinijärvi  2006    96          58.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
37  Selma Mäenpää  2007    95          59.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lilli Kulpakko  2005    594          32.18   
  Aurajoen Uinti  36.59                 
Siiri Konkka  2004    544          33.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.46                 
Kukka Kangas  2005    515          33.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.44                 
Aino Rantala  2004    510          33.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.98                 
Fiona Laakso  2005    504          33.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.43                 
Sonila Selimi  2005    489          34.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.27                 
Kerttu Nurmi  2003    483          34.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.15                 
Iris Hanski  2003    482          34.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.07                 
Maija Nurmi  2003    476          34.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.19                 
10  Matilda Laitinen  2004    475          34.67   
  Aurajoen Uinti  37.62                 
11  Daniela Degenhardt  2003    467          34.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.52                 
12  Maura Bergström  2005    457          35.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.80                 
13  Oona Sirkiä  2004    446          35.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.89                 
14  Anni Hyttinen  2004    445          35.44   
  Aurajoen Uinti  36.61                 
15  Kerttu Taponen  2005    432          35.77   
  Aurajoen Uinti  36.63                 
16  Ella Nihtilä  2004    425          35.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.73                 
17  Ella Alanko  2003    404          36.58   
  Aurajoen Uinti  36.09                 
18  Ella Suominen  2005    403          36.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.34                 
19  My Laverman  2004    362          37.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.72                 
20  Julianna Kurkela  2005    350          38.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.05                 
21  Minttu Kiili  2005    340          38.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.37                 
22  Linnea Ström  2003    339          38.79   
  Uimaseura Kaarina                   
23  Pilvi Österman  2005    337          38.87   
  Aurajoen Uinti  38.73                 
24  Hilda Helo  2003    337          38.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.80                 
25  Aino Lehtinen  2005    326          39.31   
  Aurajoen Uinti  40.36                 
26  Ronja Maude  2005    315          39.73   
  Aurajoen Uinti  43.47                 
27  Kristina Grimbaum  2005    312          39.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.05                 
28  Janna Tepsa  2005    311          39.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
29  Celina Sandell  2005    310          39.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
30  Milla Järvenpää  2004    295          40.63   
  Uimaseura Kaarina                   
31  Aada Salminen  2004    282          41.26   
  Uimaseura Kaarina                   
32  Erin Gonzalez Catón  2005    276          41.55   
  Aurajoen Uinti  42.27                 
33  Noora Ketola  2003    267          42.01   
  Aurajoen Uinti  43.42                 
34  Ulla Haarala  2004    266          42.07   
  Uimaseura Kaarina  42.38                 
35  Emma Loo  2004    263          42.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.00                 
36  Inka Nirkkonen  2004    260          42.35   
  Aurajoen Uinti  45.06                 
37  Viivi Laiho  2005    259          42.41   
  Aurajoen Uinti  48.09                 
38  Aino Kurki  2005    237          43.71   
  Aurajoen Uinti                   
39  Nea Tamminen  2004    228          44.26   
  Aurajoen Uinti  44.25                 
40  Nella Hyvärinen  2004    184          47.52   
  Aurajoen Uinti  48.47                 
Greta Kandolin  2003              DNS   
  Aurajoen Uinti  39.88                 
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Luoto  1975    689          30.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.11                 
Paula Peltola  2001    677          30.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.86                 
Oona Laakso  2002    589          32.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.52                 
Iida Reini  2000    583          32.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.33                 
Ida Konkka  2000    580          32.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.54                 
Minka Halava  2001    538          33.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.31                 
Alida Öhberg  2002    531          33.41   
  Aurajoen Uinti  33.02                 
Tiia Puolakka  1998    526          33.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Charlotta Edelman  2001    515          33.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.47                 
10  Katariina Niemi  2002    510          33.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.38                 
11  Julia Koivisto  2002    507          33.92   
  Aurajoen Uinti  33.59                 
12  Janette Setälä  2001    500          34.09   
  Aurajoen Uinti  33.52                 
13  Sini Silvennoinen  2002    492          34.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.75                 
14  Peppi Pinomäki  2002    457          35.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.92                 
15  Olivia Koski  2002    423          36.03   
  Aurajoen Uinti  35.42                 
16  Aino Haarala  2001    278          41.44   
  Uimaseura Kaarina  41.96                 
17  Laura Kinnunen  2002    247          43.10   
  Aurajoen Uinti  43.87                 
18  Emilia Pirttijärvi  2000    151          50.79   
  Aurajoen Uinti  46.00                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:27 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hessun Vinstat    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:45   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niilo Lehtinen  2009    101          51.57   
  Aurajoen Uinti  53.96                 
Wille Vantala  2009    96          52.40   
  Aurajoen Uinti  57.84                 
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Romeo Manner  2008    198          41.18   
  Aurajoen Uinti  43.57                 
Julius Linde  2007    186          42.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.71                 
Kaapo Virtanen  2008    163          43.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.24                 
Eelis Lummaa  2007    146          45.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.68                 
Ossi Tikka  2007    134          46.97   
  Aurajoen Uinti  47.39                 
Max Hyvärinen  2007    126          47.84   
  Aurajoen Uinti  51.34                 
Amos Korin  2008    122          48.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.74                 
Nikke Laine  2007    111          50.01   
  Aurajoen Uinti  50.36                 
Alvar Kankare  2007    109          50.25   
  Aurajoen Uinti  48.78                 
10  Marco Lusenius  2007    101          51.58   
  Aurajoen Uinti  53.41                 
11  Oiva Saarinen  2008    99          51.81   
  Aurajoen Uinti  50.24                 
12  Severi Saario  2008    95          52.64   
  Uinti-Vakka  51.95                 
13  Aku Peltonen  2007    80          55.79   
  Uimaseura Kaarina                   
14  Erik Constable  2008    79          55.81   
  Aurajoen Uinti  59.81                 
15  Urho Lumiainen  2008    75          56.97   
  Aurajoen Uinti  56.86                 
16  Ian Gonzalez Caton  2008    74          57.07   
  Aurajoen Uinti  56.66                 
17  Jerry Takolander  2008    71          57.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.36                 
18  Eliel Lintula  2007    71          58.01   
  Uimaseura Kaarina  55.72                 
19  Niklas Honkanen  2008    67          59.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.55                 
20  Oliver Rautala  2007    64          59.89   
  Aurajoen Uinti                   
Joel Sulonen  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  47.66                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ajjuub Ezzat  2005    406          32.46   
  Aurajoen Uinti  33.63                 
Tuomas Toppinen  2005    361          33.76   
  Aurajoen Uinti  34.59                 
Maksim Amosov  2005    286          36.46   
  Aurajoen Uinti  37.88                 
Lauri-Pekka Pakomäki  2006    276          36.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.79                 
Joonatan Davie  2006    272          37.06   
  Aurajoen Uinti  37.61                 
Luka Laaksonen  2005    266          37.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.73                 
Nardi Gabriel Orenshtein  2005    262          37.55   
  Aurajoen Uinti  42.36                 
Jasper Oikarainen  2005    258          37.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.31                 
Aarni Linderborg  2005    256          37.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.49                 
10  Onni Lehtimäki  2006    251          38.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.48                 
11  Ivan Kovalchuk  2005    244          38.42   
  Aurajoen Uinti  41.35                 
12  Patrik Reiman  2005    220          39.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
13  Veeti Valdolin  2005    203          40.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.99                 
14  Oliver Jokinen  2005    184          42.20   
  Aurajoen Uinti  44.41                 
15  Tomas Laine  2006    183          42.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.70                 
16  Eemeli Arnell  2005    172          43.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.90                 
17  Finn Taylor  2006    161          44.17   
  Aurajoen Uinti                   
18  Miika Tuominen  2005    134          46.93   
  Uimaseura Kaarina                   
19  Max Allén  2005    122          48.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
20  Frans Sandblom  2006    121          48.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.72                 
21  Eino Polari  2006    114          49.44   
  Aurajoen Uinti  56.81                 
22  Kristian Raski  2006    102          51.30   
  Aurajoen Uinti  54.13                 
23  Sisu Korpinen  2006    80          55.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.02                 
24  Yakob Slama  2005    56          1:02.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.10                 
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ibrahim Ezzat  2002    558          29.20   
  Aurajoen Uinti  27.53                 
Jesper Lietzén  2002    544          29.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.86                 
Oskari Arvo  2002    507          30.13   
  Aurajoen Uinti  29.86                 
Santeri Herpola  2003    484          30.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.89                 
Juuso Leppänen  2004    454          31.27   
  Aurajoen Uinti  34.35                 
Aapo Kinnunen  2004    439          31.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.82                 
Eemil Kankare  2003    427          31.91   
  Aurajoen Uinti  31.46                 
Mikael Hirsiniemi  2004    405          32.48   
  Aurajoen Uinti  35.42                 
Jaakko Pihlava  2004    401          32.58   
  Aurajoen Uinti  35.70                 
10  Jeremia Varonen  2004    395          32.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.80                 
11  Tatu Kunttila  2003    330          34.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.59                 
12  Roni Koskinen  2003    293          36.16   
  Aurajoen Uinti  36.35                 
13  Niko Viitala  2003    291          36.26   
  Aurajoen Uinti  38.48                 
14  Eerik Rantanen  2004    282          36.63   
  Uimaseura Kaarina                   
15  Aaro Puutio  2003    269          37.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.97                 
16  Rasmus Rekola  2004    234          38.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.17                 
17  Sharo Mamandi  2002    231          39.16   
  Aurajoen Uinti  40.41                 
18  Einari Palmu  2004    225          39.50   
  Aurajoen Uinti  38.01                 
19  Elias Laine  2003    212          40.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.95                 
20  Axel Leppähaara  2004    137          46.57   
  Aurajoen Uinti  44.17                 
Akira Konttinen  2003              DSQ  Maaliintulo 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.95                 
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
Samu Petteri Kallio  2002              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.21                 
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emil Hanski  1999    641          27.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.44                 
Wilhelm Suominen  1999    573          28.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.70                 
Mohamed Ezzat  2001    541          29.50   
  Aurajoen Uinti  28.65                 
Leevi Korpinen  2001    470          30.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.07                 
Lauri Elomaa  2000              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.42                 
Oskari Herpola  2001              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.21                 
Otto Rannikko  1999              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Jaakko Siipola  1999              DSQ  maaliintulo 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.07                 
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:45 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hessun Vinstat    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:58   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 5, 50m VU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Luoto  1975    617          27.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.19                 
Maarit Vainio  1980    471          30.41   
  Aurajoen Uinti  29.87                 
Merja Lundberg  1970    171          42.64   
  Aurajoen Uinti  42.20                 
Maria Muukkonen  1986              DNS   
  Aurajoen Uinti  32.20                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:58 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hessun Vinstat    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:59   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 6, 50m VU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pekka Koskinen  1978    444          27.40   
  Hyvinkään Uimaseura  27.81                 
Taito Nurmi  1961    230          34.10   
  Aurajoen Uinti  32.18                 
Harri Koski  1957    209          35.19   
  Hyvinkään Uimaseura  34.55                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:59 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hessun Vinstat    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  12:24   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Toivonen  2010    139          45.62   
  Aurajoen Uinti  49.15                 
Iina Koivisto  2010    135          46.04   
  Loimaan Uimaseura  45.72                 
Anna Liljeberg  2010    75          56.07   
  Aurajoen Uinti                   
Iida Kahlos  2010    61          59.84   
  Aurajoen Uinti  1:05.64                 
Sonja Bilbao  2010    49          1:04.64   
  Aurajoen Uinti                   
Ahvas Ahvas  2010    30          1:16.17   
  Aurajoen Uinti                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jasmiina Laitinen  2008    270          36.58   
  Aurajoen Uinti  37.16                 
Lotta Luotola  2008    238          38.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.27                 
Veera Knuutila  2008    236          38.25   
  Aurajoen Uinti  40.58                 
Tiia Mattila  2008    224          38.92   
  Uinti-Vakka  43.59                 
Elsa Constable  2009    216          39.39   
  Aurajoen Uinti  40.86                 
Sofia Danska  2009    213          39.60   
  Uimaseura Kaarina  41.44                 
Amanda Ruusuvaara  2008    213          39.63   
  Uimaseura Kaarina  40.42                 
Selma Syrjänen  2009    211          39.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.42                 
Emilie Sjösten  2008    191          41.05   
  Aurajoen Uinti  43.74                 
10  Emilia Inkeroinen  2009    187          41.38   
  Kouvolan Uimarit  42.17                 
11  Vilja Suominen  2009    181          41.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.89                 
12  Saga Räikkönen  2008    161          43.46   
  Aurajoen Uinti  44.10                 
13  Cecilia Lietzén  2009    155          43.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.10                 
14  Saara Pakomäki  2008    153          44.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.78                 
15  Minttu Piiroinen  2008    147          44.75   
  Aurajoen Uinti  47.26                 
16  Aliisa Kunttu  2008    121          47.81   
  Aurajoen Uinti  49.64                 
17  Aada Kanervo  2009    103          50.45   
  Uimaseura Kaarina  53.87                 
18  Annika Andersen  2008    97          51.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.36                 
19  Emma Karimäki  2009    91          52.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.94                 
20  Ellen Fröjdö  2008    88          53.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.91                 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisla Korvonen  2006    446          30.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.82                 
Wilma Turpeinen  2006    417          31.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.72                 
Mirella Sauhula  2006    382          32.62   
  Aurajoen Uinti  32.96                 
Ronja Vilska  2006    382          32.62   
  Aurajoen Uinti  34.87                 
Mathilda Heikiö  2006    374          32.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.48                 
Veera Ele  2006    369          32.98   
  Aurajoen Uinti  33.50                 
Iida Vartiainen  2006    361          33.22   
  Aurajoen Uinti  33.42                 
Aino Laine  2007    360          33.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.01                 
Mia Karolina Müürsepp  2006    343          33.79   
  Aurajoen Uinti  33.41                 
10  Naomi Leo  2007    340          33.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.68                 
11  Tilda Aaltonen  2006    333          34.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.71                 
12  Aino Suomalainen  2007    331          34.19   
  Aurajoen Uinti  34.05                 
13  Amanda Vuori  2007    325          34.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.76                 
14  Linnea Koski  2007    307          35.05   
  Aurajoen Uinti  35.52                 
15  Miisa Järvinen  2007    304          35.19   
  Aurajoen Uinti  37.02                 
16  Maikki Hämäläinen  2006    295          35.55   
  Uimaseura Kaarina  36.13                 
17  Agnes Ruusumo  2007    293          35.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.99                 
18  Nanna Kotkatvuori  2006    281          36.11   
  Uimaseura Kaarina  35.54                 
19  Ella Valdolin  2007    281          36.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.04                 
20  Kerttu Laaksonen  2006    279          36.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.21                 
21  Emma Haapanen  2006    278          36.25   
  Aurajoen Uinti  35.96                 
22  Nella Imponen  2007    277          36.31   
  Aurajoen Uinti  36.75                 
23  Mea Alho  2006    267          36.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.36                 
24  Tilda Saine  2006    262          36.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.89                 
25  Maija Grönholm  2006    257          37.19   
  Aurajoen Uinti  36.13                 
26  Rahma Ezzat  2007    252          37.46   
  Aurajoen Uinti  40.12                 
27  Elina Toivonen  2006    239          38.10   
  Aurajoen Uinti  38.99                 
28  Iina Salmivaara  2006    236          38.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.73                 
29  Sara Elomäki  2006    224          38.94   
  Aurajoen Uinti                   
30  Ada Riquelme Mac Donald  2006    215          39.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.82                 
31  Alina Vanhatalo  2006    207          39.96   
  Uimaseura Kaarina  40.30                 
32  Mona Järveläinen  2007    191          41.06   
  Uimaseura Kaarina  45.05                 
33  Michelle Virta  2006    160          43.57   
  Uimaseura Kaarina  48.54                 
34  Salla-Mari Koskinen  2006    141          45.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.32                 
35  Mandi Hämäläinen  2006    139          45.60   
  Uimaseura Kaarina  45.50                 
36  Aino Viitala  2006    136          45.96   
  Aurajoen Uinti  48.71                 
37  Yasemin Yilmaz  2007    130          46.62   
  Aurajoen Uinti  46.62                 
38  Iiris Paloposki  2007    123          47.57   
  Aurajoen Uinti  48.52                 
39  Venla Rauta  2007    122          47.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.99                 
40  Silvia Jauhiainen  2007    122          47.71   
  Aurajoen Uinti  48.20                 
41  Sara Sinijärvi  2006    109          49.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
42  Aino Norrdal  2006    103          50.38   
  Uimaseura Kaarina  45.88                 
43  Selma Mäenpää  2007    102          50.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.60                 
Maija Salokorpi  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.02                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniela Degenhardt  2003    574          28.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.18                 
Aino Rantala  2004    553          28.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.44                 
Lilli Kulpakko  2005    551          28.87   
  Aurajoen Uinti  29.41                 
Iris Hanski  2003    522          29.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.78                 
Siiri Konkka  2004    509          29.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.99                 
Matilda Laitinen  2004    509          29.64   
  Aurajoen Uinti  30.97                 
Maija Nurmi  2003    500          29.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.37                 
Fiona Laakso  2005    481          30.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.03                 
Kerttu Taponen  2005    477          30.28   
  Aurajoen Uinti  30.57                 
10  Kerttu Nurmi  2003    475          30.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.83                 
11  Anni Hyttinen  2004    472          30.39   
  Aurajoen Uinti  30.26                 
12  Emma Nieminen  2005    463          30.59   
  Aurajoen Uinti  32.15                 
13  Sonila Selimi  2005    462          30.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.76                 
14  Oona Sirkiä  2004    457          30.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.48                 
15  Hilda Helo  2003    444          31.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.13                 
16  Minttu Kiili  2005    443          31.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.09                 
17  Julianna Kurkela  2005    441          31.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.34                 
18  Ella Suominen  2005    440          31.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.00                 
19  Maura Bergström  2005    438          31.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.41                 
20  Kukka Kangas  2005    433          31.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.35                 
21  Ella Nihtilä  2004    430          31.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.68                 
22  Ella Alanko  2003    409          31.87   
  Aurajoen Uinti  30.66                 
23  Milla Järvenpää  2004    387          32.48   
  Uimaseura Kaarina  33.15                 
24  Joanna Hauhia  2004    380          32.67   
  Aurajoen Uinti  33.42                 
25  Kristina Grimbaum  2005    371          32.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.49                 
26  Emma Loo  2004    358          33.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.20                 
27  Aino Lehtinen  2005    356          33.38   
  Aurajoen Uinti  33.51                 
28  Pilvi Österman  2005    350          33.56   
  Aurajoen Uinti  33.92                 
29  Ronja Maude  2005    349          33.59   
  Aurajoen Uinti  34.19                 
30  Celina Sandell  2005    349          33.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.90                 
31  Viivi Laiho  2005    348          33.64   
  Aurajoen Uinti  34.47                 
32  My Laverman  2004    342          33.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.77                 
33  Ulla Haarala  2004    326          34.36   
  Uimaseura Kaarina  35.98                 
34  Janna Tepsa  2005    325          34.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.30                 
35  Linnea Ström  2003    324          34.44   
  Uimaseura Kaarina  37.59                 
36  Noora Ketola  2003    322          34.50   
  Aurajoen Uinti  34.66                 
37  Aada Salminen  2004    317          34.71   
  Uimaseura Kaarina  34.84                 
38  Erin Gonzalez Catón  2005    314          34.79   
  Aurajoen Uinti  35.52                 
39  Aino Kurki  2005    312          34.89   
  Aurajoen Uinti  35.42                 
40  Inka Nirkkonen  2004    305          35.14   
  Aurajoen Uinti  35.87                 
41  Roosa Lahti  2004    284          36.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.32                 
42  Aino Kajonen  2005    267          36.75   
  Aurajoen Uinti  37.92                 
43  Nea Tamminen  2004    252          37.47   
  Aurajoen Uinti  36.66                 
Greta Kandolin  2003              DNS   
  Aurajoen Uinti  32.80                 
Nella Hyvärinen  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti  38.76                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Konkka  2000    670          27.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.37                 
Iida Reini  2000    657          27.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.39                 
Sini Silvennoinen  2002    639          27.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.49                 
Erika Bergström  1996    627          27.65   
  Aurajoen Uinti  27.14                 
Raakel Luoto  1975    621          27.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.19                 
Oona Laakso  2002    562          28.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.16                 
Tiia Puolakka  1998    546          28.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.79                 
Minka Halava  2001    529          29.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.26                 
Peppi Pinomäki  2002    521          29.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.58                 
10  Janette Setälä  2001    517          29.49   
  Aurajoen Uinti  28.75                 
11  Julia Koivisto  2002    491          29.99   
  Aurajoen Uinti  29.11                 
12  Alida Öhberg  2002    473          30.37   
  Aurajoen Uinti  29.83                 
13  Olivia Koski  2002    456          30.73   
  Aurajoen Uinti  30.28                 
14  Laura Kinnunen  2002    399          32.15   
  Aurajoen Uinti  31.71                 
15  Aino Haarala  2001    317          34.70   
  Uimaseura Kaarina  35.56                 
16  Charlotta Edelman  2001    281          36.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.73                 
17  Emilia Pirttijärvi  2000    192          40.99   
  Aurajoen Uinti  39.22                 
Katariina Niemi  2002              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.51                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:24 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hessun Vinstat    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  12:43   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemeli Varonen  2009    149          39.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.85                 
Wille Vantala  2009    95          45.68   
  Aurajoen Uinti  47.91                 
Niilo Lehtinen  2009    73          49.89   
  Aurajoen Uinti  48.24                 
Severi Knuutila  2010    68          51.20   
  Aurajoen Uinti                   
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julius Linde  2007    205          35.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.66                 
Ossi Tikka  2007    200          35.71   
  Aurajoen Uinti  34.96                 
Romeo Manner  2008    183          36.81   
  Aurajoen Uinti  38.67                 
Max Hyvärinen  2007    171          37.62   
  Aurajoen Uinti  39.83                 
Eelis Lummaa  2007    167          37.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.38                 
Kaapo Virtanen  2008    158          38.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.24                 
Alvar Kankare  2007    152          39.12   
  Aurajoen Uinti  39.87                 
Amos Korin  2008    133          40.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.82                 
Oiva Saarinen  2008    114          43.04   
  Aurajoen Uinti  44.15                 
10  Aku Peltonen  2007    110          43.59   
  Uimaseura Kaarina  50.82                 
11  Marco Lusenius  2007    106          44.14   
  Aurajoen Uinti  43.41                 
12  Kevin Mamandi  2007    102          44.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.74                 
13  Niko Visuri  2007    102          44.75   
  Aurajoen Uinti  46.88                 
14  Otto Anttila  2007    97          45.41   
  Aurajoen Uinti                   
15  Erik Constable  2008    96          45.58   
  Aurajoen Uinti  45.50                 
16  Benjamin Milovanov  2008    90          46.49   
  Aurajoen Uinti                   
17  Jerry Takolander  2008    89          46.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.48                 
18  Nikke Laine  2007    89          46.79   
  Aurajoen Uinti  46.04                 
19  Severi Saario  2008    89          46.80   
  Uinti-Vakka  43.77                 
20  Eliel Lintula  2007    79          48.54   
  Uimaseura Kaarina  48.09                 
21  Niklas Honkanen  2008    75          49.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.78                 
22  Urho Lumiainen  2008    74          49.67   
  Aurajoen Uinti  51.08                 
23  Ian Gonzalez Caton  2008    72          50.11   
  Aurajoen Uinti  49.40                 
24  Juuso Silfver  2007    67          51.28   
  Aurajoen Uinti  49.92                 
25  Oliver Rautala  2007    60          53.15   
  Aurajoen Uinti  46.01                 
26  Max Kulmala  2008    60          53.16   
  Uimaseura Kaarina  57.54                 
27  Jaromir Virta  2007    58          54.01   
  Uimaseura Kaarina                   
28  Urho Kouvonen  2008    39          1:01.27   
  Aurajoen Uinti                   
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Toppinen  2005    425          27.79   
  Aurajoen Uinti  28.93                 
Luka Laaksonen  2005    345          29.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.00                 
Aarni Linderborg  2005    313          30.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.90                 
Maksim Amosov  2005    298          31.28   
  Aurajoen Uinti  30.39                 
Jasper Oikarainen  2005    295          31.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.10                 
Onni Lehtimäki  2006    272          32.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.25                 
Ivan Kovalchuk  2005    271          32.30   
  Aurajoen Uinti  33.56                 
Joonatan Davie  2006    253          33.04   
  Aurajoen Uinti  33.44                 
Lauri-Pekka Pakomäki  2006    250          33.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.63                 
10  Oliver Jokinen  2005    248          33.26   
  Aurajoen Uinti  34.87                 
11  Nardi Gabriel Orenshtein  2005    241          33.56   
  Aurajoen Uinti  36.89                 
12  Alex Mukkulainen  2006    239          33.66   
  Aurajoen Uinti  35.12                 
13  Patrik Reiman  2005    239          33.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.19                 
14  Alex Yli-Salomäki  2006    222          34.51   
  Aurajoen Uinti  36.17                 
15  Veeti Valdolin  2005    220          34.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.08                 
16  Eemeli Arnell  2005    215          34.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.59                 
17  Tomas Laine  2006    195          36.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.34                 
18  Max Allén  2005    190          36.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.10                 
19  Max Yli-Salomäki  2006    189          36.43   
  Aurajoen Uinti  37.99                 
20  Finn Taylor  2006    169          37.82   
  Aurajoen Uinti                   
21  Frans Sandblom  2006    160          38.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.70                 
22  Miika Tuominen  2005    148          39.50   
  Uimaseura Kaarina                   
23  Thomas Korvela  2005    139          40.35   
  Aurajoen Uinti  39.71                 
24  Eino Polari  2006    127          41.54   
  Aurajoen Uinti  45.79                 
25  Kristian Raski  2006    114          43.02   
  Aurajoen Uinti  41.17                 
26  Ilari Linderborg  2006    109          43.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.35                 
27  Aleksi Nurmi  2006    107          44.01   
  Aurajoen Uinti  44.30                 
28  Sisu Korpinen  2006    96          45.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.87                 
29  Yakob Slama  2005    70          50.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.57                 
Ajjuub Ezzat  2005              DSQ   
  Aurajoen Uinti  29.06                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Kasper Vira  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti  40.60                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Herpola  2003    553          25.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  24.80                 
Ibrahim Ezzat  2002    510          26.16   
  Aurajoen Uinti  25.70                 
Jesper Lietzén  2002    502          26.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.21                 
Juuso Leppänen  2004    477          26.75   
  Aurajoen Uinti  27.17                 
Samu Petteri Kallio  2002    476          26.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.98                 
Oskari Arvo  2002    455          27.17   
  Aurajoen Uinti  26.19                 
Aapo Kinnunen  2004    452          27.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.61                 
Eemil Kankare  2003    411          28.11   
  Aurajoen Uinti  28.94                 
Niko Viitala  2003    409          28.15   
  Aurajoen Uinti  27.82                 
10  Jaakko Pihlava  2004    399          28.38   
  Aurajoen Uinti  28.41                 
11  Jeremia Varonen  2004    397          28.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.52                 
12  Roni Koskinen  2003    374          29.00   
  Aurajoen Uinti  29.15                 
13  Akira Konttinen  2003    373          29.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.04                 
14  Tatu Kunttila  2003    367          29.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.39                 
15  Rasmus Rekola  2004    361          29.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.67                 
16  Mikael Hirsiniemi  2004    358          29.43   
  Aurajoen Uinti  29.85                 
17  Sharo Mamandi  2002    314          30.76   
  Aurajoen Uinti  30.98                 
18  Aaro Puutio  2003    309          30.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.85                 
19  Eerik Rantanen  2004    307          30.99   
  Uimaseura Kaarina  34.29                 
20  Elias Laine  2003    302          31.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.03                 
21  Rasmus Rauhala  2004    252          33.07   
  Uimaseura Kaarina  32.84                 
22  Axel Leppähaara  2004    240          33.61   
  Aurajoen Uinti  32.98                 
23  Einari Palmu  2004    226          34.29   
  Aurajoen Uinti  33.96                 
24  Leevi Arvo  2004    208          35.25   
  Aurajoen Uinti                   
Paavo Rautava  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti  36.35                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mohamed Ezzat  2001    560          25.36   
  Aurajoen Uinti  25.30                 
Wilhelm Suominen  1999    560          25.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.04                 
Emil Hanski  1999    472          26.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Jaakko Siipola  1999    466          26.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Leevi Korpinen  2001    429          27.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.65                 
Lauri Elomaa  2000              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.88                 
Oskari Herpola  2001              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.95                 
Otto Rannikko  1999              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  24.14                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:43 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hessun Vinstat    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  13:21   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Suominen  2009    149  55.54  1:53.62  3:06.64    3:57.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Emilia Inkeroinen  2009    130  59.64  2:02.64  3:18.70    4:08.90   
  Kouvolan Uimarit  4:24.37                 
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linnea Koski  2007    284  41.20  1:32.63  2:27.73    3:11.86   
  Aurajoen Uinti  3:11.26                 
                     
Aino Laine  2007    265  40.16  1:31.87  2:34.53    3:16.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:09.49                 
                     
Amanda Vuori  2007    258  43.81  1:36.79  2:37.54    3:17.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:34.56                 
                     
Ella Valdolin  2007    258  42.58  1:32.24  2:35.09    3:17.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:18.37                 
                     
Agnes Ruusumo  2007    233  43.58  1:36.94  2:39.21    3:24.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:31.83                 
                     
Naomi Leo  2007    229  44.20  1:37.78  2:42.76    3:26.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:36.13                 
                     
Emilia Tähkänen  2007    193  49.58  1:49.78  2:47.11    3:37.88   
  Uinti-Vakka  3:35.68                 
                     
Lotta Luotola  2008    158  58.38  1:55.95  3:04.56    3:52.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:06.37                 
                     
Saara Pakomäki  2008              DSQ  150 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Sofia Maude  2008              DSQ  PU 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:43.46                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lilli Kulpakko  2005    519  33.30  1:14.83  1:59.64    2:36.89   
  Aurajoen Uinti  2:37.74                 
                     
Kerttu Taponen  2005    434  36.53  1:19.00  2:09.65    2:46.52   
  Aurajoen Uinti  2:45.15                 
                     
Kaisla Korvonen  2006    381  39.22  1:23.33  2:15.28    2:53.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:50.13                 
                     
Emma Nieminen  2005    365  37.45  1:22.00  2:15.35    2:56.43   
  Aurajoen Uinti  3:17.49                 
                     
Erin Gonzalez Catón  2005    352  39.01  1:27.41  2:18.41    2:58.56   
  Aurajoen Uinti  2:59.38                 
                     
Wilma Turpeinen  2006    351  38.72  1:25.91  2:21.38    2:58.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:57.98                 
                     
Tilda Aaltonen  2006    327  39.69  1:26.26  2:22.68    3:02.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:02.17                 
                     
Kristina Grimbaum  2005    299  42.02  1:31.18  2:27.60    3:08.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:10.38                 
                     
Mea Alho  2006    263  46.13  1:40.43  2:31.08    3:16.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:11.42                 
                     
10  Mia Karolina Müürsepp  2006    257  46.15  1:39.60  2:37.35    3:18.33   
  Aurajoen Uinti  3:12.24                 
                     
11  Viivi Laiho  2005    253  41.22  1:38.33  2:35.47    3:19.26   
  Aurajoen Uinti  3:28.65                 
                     
12  Mathilda Heikiö  2006    245  44.46  1:35.15  2:38.78    3:21.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:07.16                 
                     
Iida Vartiainen  2006              DSQ  150 
  Aurajoen Uinti  3:06.01                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Paula Peltola  2001    527  32.46  1:10.84  2:00.21    2:36.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Janette Setälä  2001    470  34.49  1:16.23  2:02.69    2:42.20   
  Aurajoen Uinti  2:39.21                 
                     
Anni Hyttinen  2004    463  37.89  1:19.94  2:07.63    2:42.95   
  Aurajoen Uinti  2:47.60                 
                     
Julia Koivisto  2002    459  33.49  1:16.94  2:06.03    2:43.42   
  Aurajoen Uinti  2:38.12                 
                     
Olivia Koski  2002    418  35.77  1:18.23  2:10.99    2:48.64   
  Aurajoen Uinti  2:43.88                 
                     
Alida Öhberg  2002    361  37.86  1:20.70  2:18.22    2:57.12   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jessi Isomaa  2004    343  39.20  1:24.37  2:19.70    3:00.02   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
Ella Alanko  2003    313  39.60  1:28.81  2:21.10    3:05.61   
  Aurajoen Uinti  2:54.02                 
                     
Venla Ristimäki  2004    275  41.05  1:30.96  2:29.30    3:13.80   
  Loimaan Uimaseura  3:22.82                 
                     
10  Emma Loo  2004    261  41.18  1:32.67  2:30.73    3:17.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:16.27                 
                     
11  Noora Ketola  2003    244  42.62  1:37.33  2:35.70    3:21.77   
  Aurajoen Uinti  3:21.34                 
                     
Greta Kandolin  2003              DNS   
  Aurajoen Uinti  3:01.30                 
                     
Laura Kinnunen  2002              DSQ  100 
  Aurajoen Uinti  3:09.37                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:21 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hessun Vinstat    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  13:43   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemeli Varonen  2009    115  59.87  1:58.41  3:05.94    3:53.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:06.38                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri-Pekka Pakomäki  2006    292  37.48  1:22.25  2:12.40    2:51.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:46.66                 
                     
Joonatan Davie  2006    266  40.69  1:24.65  2:20.54    2:57.24   
  Aurajoen Uinti  2:59.17                 
                     
Alex Yli-Salomäki  2006    209  40.71  1:33.40  2:28.15    3:11.90   
  Aurajoen Uinti  3:17.98                 
                     
Alex Mukkulainen  2006    203  43.95  1:33.26  2:30.12    3:13.79   
  Aurajoen Uinti  3:07.79                 
                     
Eelis Lummaa  2007    189  46.83  1:36.24  2:35.89    3:18.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:19.78                 
                     
Julius Linde  2007    180  46.82  1:36.09  2:39.50    3:21.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:17.08                 
                     
Max Yli-Salomäki  2006    171  44.93  1:42.42  2:39.67    3:25.24   
  Aurajoen Uinti  3:33.65                 
                     
Tomas Laine  2006    166  48.95  1:41.16  2:43.72    3:27.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:19.02                 
                     
Frans Sandblom  2006    134  1:00.59  1:58.86  2:56.04    3:42.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:34.83                 
                     
10  Joel Sulonen  2007    111  55.46  1:56.59  3:06.55    3:56.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:08.57                 
                     
11  Ilari Linderborg  2006    102  1:06.27  2:06.39  3:10.59    4:03.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  4:05.70                 
                     
Kevin Mamandi  2007              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Christian Edelman  2007              DSQ  100 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:58.49                 
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
Onni Lehtimäki  2006              DSQ  150 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:07.60                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ajjuub Ezzat  2005    389  33.01  1:15.14  2:02.86    2:36.05   
  Aurajoen Uinti  2:33.19                 
                     
Jaakko Pihlava  2004    376  33.88  1:16.16  2:02.92    2:37.93   
  Aurajoen Uinti  2:43.05                 
                     
Eerik Rantanen  2004    277  39.30  1:22.44  2:17.15    2:54.71   
  Uimaseura Kaarina  2:54.73                 
                     
Aarni Linderborg  2005    277  37.54  1:23.50  2:16.62    2:54.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:52.56                 
                     
Maksim Amosov  2005    273  38.23  1:24.83  2:17.89    2:55.62   
  Aurajoen Uinti  2:57.53                 
                     
Nardi Gabriel Orenshtein  2005    233  42.82  1:30.84  2:23.64    3:05.16   
  Aurajoen Uinti  3:10.77                 
                     
Einari Palmu  2004    228  42.41  1:28.40  2:24.28    3:06.54   
  Aurajoen Uinti  2:55.49                 
                     
Patrik Reiman  2005    226  44.68  1:33.52  2:27.61    3:07.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:09.02                 
                     
Rasmus Rauhala  2004    225  39.61  1:32.70  2:27.65    3:07.39   
  Uimaseura Kaarina  3:09.11                 
                     
10  Veeti Valdolin  2005    223  40.00  1:27.73  2:29.09    3:07.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:58.33                 
                     
11  Ivan Kovalchuk  2005    217  38.19  1:26.00  2:29.02    3:09.62   
  Aurajoen Uinti  3:14.00                 
                     
12  Max Allén  2005    195  46.96  1:41.58  2:35.92    3:16.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:23.41                 
                     
Eemeli Arnell  2005              DSQ  150 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:15.11                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mohamed Ezzat  2001    524  27.98  1:04.50  1:48.13    2:21.34   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Ibrahim Ezzat  2002    448  29.03  1:08.06  1:52.84    2:28.91   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Eemil Kankare  2003    425  33.82  1:14.10  1:57.25    2:31.59   
  Aurajoen Uinti  2:25.67                 
                     
Oskari Arvo  2002    390  31.08  1:17.11  2:01.80    2:35.90   
  Aurajoen Uinti  2:26.30                 
                     
Niko Viitala  2003    295  36.74  1:23.66  2:15.08    2:51.17   
  Aurajoen Uinti  2:59.20                 
                     
Sharo Mamandi  2002    268  34.37  1:21.59  2:12.44    2:56.62   
  Aurajoen Uinti  2:57.17                 
                     
Roni Koskinen  2003              DNS   
  Aurajoen Uinti  2:53.87                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:43 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hessun Vinstat    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  13:45   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 11, 50m PU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maarit Vainio  1980    406          32.97   
  Aurajoen Uinti  32.26                 
Maria Muukkonen  1986              DNS   
  Aurajoen Uinti  35.19                 
Reeta Kaitosaari  1977              DNS   
  Loimaan Uimaseura  42.75                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:45 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hessun Vinstat    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  13:46   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 12, 50m PU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pekka Koskinen  1978    436          29.57   
  Hyvinkään Uimaseura  29.69                 
Harri Koski  1957    220          37.10   
  Hyvinkään Uimaseura  37.56                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:46 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hessun Vinstat    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  14:02   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jasmiina Laitinen  2008    165          44.47   
  Aurajoen Uinti  42.20                 
Elsa Constable  2009    129          48.34   
  Aurajoen Uinti                   
Sofia Danska  2009    122          49.13   
  Uimaseura Kaarina  48.31                 
Veera Knuutila  2008    109          51.03   
  Aurajoen Uinti  55.91                 
Amanda Ruusuvaara  2008    99          52.76   
  Uimaseura Kaarina  56.78                 
Emilie Sjösten  2008    96          53.24   
  Aurajoen Uinti  57.18                 
Saara Pakomäki  2008    83          55.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.57                 
Tiia Mattila  2008    83          55.96   
  Uinti-Vakka  1:01.55                 
Emilia Inkeroinen  2009    70          59.25   
  Kouvolan Uimarit  57.86                 
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisla Korvonen  2006    306          36.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.66                 
Wilma Turpeinen  2006    286          37.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.36                 
Iida Vartiainen  2006    284          37.13   
  Aurajoen Uinti  38.00                 
Mirella Sauhula  2006    259          38.31   
  Aurajoen Uinti  36.37                 
Ronja Vilska  2006    249          38.79   
  Aurajoen Uinti  40.73                 
Tilda Aaltonen  2006    247          38.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.30                 
Mathilda Heikiö  2006    246          38.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.88                 
Aino Laine  2007    239          39.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.96                 
Linnea Koski  2007    238          39.41   
  Aurajoen Uinti  38.19                 
10  Veera Ele  2006    225          40.14   
  Aurajoen Uinti  41.86                 
11  Ella Valdolin  2007    201          41.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.88                 
12  Naomi Leo  2007    191          42.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.73                 
13  Aino Suomalainen  2007    184          42.92   
  Aurajoen Uinti  41.39                 
14  Agnes Ruusumo  2007    181          43.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.92                 
15  Amanda Vuori  2007    171          43.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.25                 
16  Emma Haapanen  2006    166          44.39   
  Aurajoen Uinti  46.57                 
17  Mea Alho  2006    159          45.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.40                 
18  Maija Grönholm  2006    159          45.07   
  Aurajoen Uinti  57.06                 
19  Nanna Kotkatvuori  2006    155          45.47   
  Uimaseura Kaarina  45.40                 
20  Nella Imponen  2007    153          45.64   
  Aurajoen Uinti  47.11                 
21  Miisa Järvinen  2007    152          45.70   
  Aurajoen Uinti  45.50                 
22  Emilia Tähkänen  2007    151          45.82   
  Uinti-Vakka  44.60                 
23  Elina Toivonen  2006    139          47.16   
  Aurajoen Uinti  48.45                 
24  Iina Salmivaara  2006    137          47.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  47.89                 
25  Mia Karolina Müürsepp  2006    136          47.45   
  Aurajoen Uinti  44.88                 
26  Rahma Ezzat  2007    118          49.78   
  Aurajoen Uinti  50.62                 
27  Mona Järveläinen  2007    117          49.93   
  Uimaseura Kaarina                   
28  Mandi Hämäläinen  2006    94          53.55   
  Uimaseura Kaarina  55.50                 
29  Michelle Virta  2006    62          1:01.46   
  Uimaseura Kaarina                   
Tilda Saine  2006              DSQ  200 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.96                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Konkka  2004    502          30.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.38                 
Lilli Kulpakko  2005    501          30.74   
  Aurajoen Uinti  31.61                 
Aino Rantala  2004    469          31.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.90                 
Iris Hanski  2003    459          31.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.33                 
Oona Sirkiä  2004    458          31.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.28                 
Hilda Helo  2003    450          31.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.01                 
Sonila Selimi  2005    429          32.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.57                 
Fiona Laakso  2005    415          32.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.51                 
Matilda Laitinen  2004    390          33.42   
  Aurajoen Uinti  34.56                 
10  Ella Nihtilä  2004    390          33.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.51                 
11  Kerttu Nurmi  2003    388          33.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.86                 
12  Anni Hyttinen  2004    380          33.71   
  Aurajoen Uinti  35.33                 
13  Maura Bergström  2005    377          33.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.69                 
14  Maija Nurmi  2003    372          33.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.75                 
15  Kukka Kangas  2005    362          34.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.91                 
16  Ella Suominen  2005    344          34.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.31                 
17  Minttu Kiili  2005    343          34.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.14                 
18  Julianna Kurkela  2005    337          35.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.19                 
19  Kerttu Taponen  2005    331          35.31   
  Aurajoen Uinti  35.23                 
20  Daniela Degenhardt  2003    315          35.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.62                 
21  My Laverman  2004    283          37.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.44                 
22  Linnea Ström  2003    280          37.34   
  Uimaseura Kaarina  38.33                 
23  Emma Nieminen  2005    274          37.58   
  Aurajoen Uinti  39.73                 
24  Celina Sandell  2005    265          38.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.06                 
25  Ella Alanko  2003    261          38.18   
  Aurajoen Uinti  35.32                 
26  Kristina Grimbaum  2005    251          38.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.29                 
27  Erin Gonzalez Catón  2005    249          38.82   
  Aurajoen Uinti  39.75                 
28  Aino Lehtinen  2005    236          39.53   
  Aurajoen Uinti  38.78                 
29  Milla Järvenpää  2004    228          39.98   
  Uimaseura Kaarina  41.29                 
30  Venla Ristimäki  2004    226          40.08   
  Loimaan Uimaseura  40.84                 
31  Viivi Laiho  2005    225          40.11   
  Aurajoen Uinti  45.29                 
32  Noora Ketola  2003    206          41.34   
  Aurajoen Uinti  42.51                 
33  Nella Hyvärinen  2004    184          42.95   
  Aurajoen Uinti  43.94                 
34  Ulla Haarala  2004    182          43.08   
  Uimaseura Kaarina  40.56                 
35  Aino Kajonen  2005    153          45.63   
  Aurajoen Uinti  46.56                 
Greta Kandolin  2003              DNS   
  Aurajoen Uinti  36.54                 
Inka Nirkkonen  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti  42.65                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Silvennoinen  2002    513          30.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.99                 
Julia Koivisto  2002    492          30.94   
  Aurajoen Uinti  30.32                 
Minka Halava  2001    486          31.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.82                 
Oona Laakso  2002    477          31.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.18                 
Janette Setälä  2001    443          32.03   
  Aurajoen Uinti  32.29                 
Olivia Koski  2002    433          32.27   
  Aurajoen Uinti  31.42                 
Peppi Pinomäki  2002    387          33.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.33                 
Alida Öhberg  2002    312          36.00   
  Aurajoen Uinti  34.44                 
Aino Haarala  2001    238          39.41   
  Uimaseura Kaarina  39.65                 
10  Laura Kinnunen  2002    209          41.16   
  Aurajoen Uinti  40.51                 
11  Emilia Pirttijärvi  2000    140          47.04   
  Aurajoen Uinti  45.89                 
Katariina Niemi  2002              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.51                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:02 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hessun Vinstat    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  14:12   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julius Linde  2007    144          42.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.79                 
Eelis Lummaa  2007    112          46.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.27                 
Kaapo Virtanen  2008    99          48.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.34                 
Alvar Kankare  2007    90          50.02   
  Aurajoen Uinti  51.77                 
Romeo Manner  2008    77          52.57   
  Aurajoen Uinti  57.11                 
Kevin Mamandi  2007    57          58.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.03                 
Christian Edelman  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.12                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Joel Sulonen  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.20                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Toppinen  2005    371          31.19   
  Aurajoen Uinti  31.94                 
Ajjuub Ezzat  2005    366          31.33   
  Aurajoen Uinti  32.29                 
Jasper Oikarainen  2005    278          34.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.17                 
Luka Laaksonen  2005    264          34.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.41                 
Ivan Kovalchuk  2005    262          35.01   
  Aurajoen Uinti  38.28                 
Aarni Linderborg  2005    246          35.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.59                 
Lauri-Pekka Pakomäki  2006    245          35.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.73                 
Maksim Amosov  2005    228          36.67   
  Aurajoen Uinti  36.11                 
Veeti Valdolin  2005    221          37.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.50                 
10  Onni Lehtimäki  2006    213          37.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.44                 
11  Alex Yli-Salomäki  2006    182          39.55   
  Aurajoen Uinti  39.79                 
12  Eemeli Arnell  2005    174          40.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.32                 
13  Joonatan Davie  2006    169          40.51   
  Aurajoen Uinti  38.44                 
14  Nardi Gabriel Orenshtein  2005    166          40.76   
  Aurajoen Uinti  40.93                 
15  Tomas Laine  2006    146          42.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.24                 
16  Patrik Reiman  2005    144          42.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.96                 
17  Max Yli-Salomäki  2006    130          44.19   
  Aurajoen Uinti  45.95                 
18  Max Allén  2005    122          45.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.08                 
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesper Lietzén  2002    594          26.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.45                 
Ibrahim Ezzat  2002    579          26.91   
  Aurajoen Uinti  25.79                 
Oskari Arvo  2002    562          27.18   
  Aurajoen Uinti  27.23                 
Santeri Herpola  2003    514          27.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.61                 
Juuso Leppänen  2004    479          28.66   
  Aurajoen Uinti  29.00                 
Aapo Kinnunen  2004    444          29.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.77                 
Samu Petteri Kallio  2002    420          29.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.05                 
Eemil Kankare  2003    411          30.15   
  Aurajoen Uinti  31.67                 
Jeremia Varonen  2004    399          30.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.83                 
10  Mikael Hirsiniemi  2004    354          31.68   
  Aurajoen Uinti  32.11                 
11  Rasmus Rekola  2004    327          32.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.68                 
12  Niko Viitala  2003    316          32.91   
  Aurajoen Uinti  31.95                 
13  Roni Koskinen  2003    287          34.00   
  Aurajoen Uinti  31.98                 
14  Sharo Mamandi  2002    278          34.34   
  Aurajoen Uinti  32.27                 
15  Akira Konttinen  2003    270          34.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.04                 
16  Elias Laine  2003    203          38.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.34                 
17  Einari Palmu  2004    174          40.13   
  Aurajoen Uinti  39.65                 
18  Rasmus Rauhala  2004    174          40.16   
  Uimaseura Kaarina  38.27                 
19  Axel Leppähaara  2004    158          41.42   
  Aurajoen Uinti  42.09                 
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mohamed Ezzat  2001    554          27.31   
  Aurajoen Uinti  26.71                 
Leevi Korpinen  2001    423          29.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.57                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:12 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hessun Vinstat    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  14:40   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 15, 50m RU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maarit Vainio  1980    288          44.50   
  Aurajoen Uinti  41.88                 
Maria Muukkonen  1986              DNS   
  Aurajoen Uinti  45.80                 
Reeta Kaitosaari  1977              DNS   
  Loimaan Uimaseura  48.25                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:40 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hessun Vinstat    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  14:40   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 16, 50m RU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pekka Koskinen  1978    382          35.76   
  Hyvinkään Uimaseura  34.04                 
Tommi Kahlos  1978    298          38.83   
  Aurajoen Uinti  40.54                 
Harri Koski  1957    248          41.29   
  Hyvinkään Uimaseura  41.11                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:40 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hessun Vinstat    Tulostuspäivämäärä  15 syyskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  15:01   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 syyskuu 2018         
 
 
Laji 17, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iina Koivisto  2010    101          1:03.08   
  Loimaan Uimaseura  1:04.23                 
Laura Toivonen  2010    80          1:08.04   
  Aurajoen Uinti  1:06.28                 
 
Laji 17, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Danska  2009    181          51.95   
  Uimaseura Kaarina  52.40                 
Veera Knuutila  2008    177          52.36   
  Aurajoen Uinti  51.09                 
Sofia Maude  2008    174          52.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.03                 
Emilie Sjösten  2008    159          54.24   
  Aurajoen Uinti  50.82                 
Amanda Ruusuvaara  2008    153          54.91   
  Uimaseura Kaarina  53.67                 
Aada Kanervo  2009    145          55.95   
  Uimaseura Kaarina  1:00.19                 
Cecilia Lietzén  2009    142          56.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.55                 
Emma Karimäki  2009    135          57.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.98                 
Saga Räikkönen  2008    134          57.33   
  Aurajoen Uinti  1:03.49                 
10  Jasmiina Laitinen  2008    123          59.04   
  Aurajoen Uinti  54.14                 
11  Selma Syrjänen  2009    119          59.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
12  Elsa Constable  2009    113          1:00.65   
  Aurajoen Uinti  1:05.75                 
13  Tiia Mattila  2008    107          1:01.75   
  Uinti-Vakka  1:00.25                 
14  Aliisa Kunttu  2008    106          1:02.05   
  Aurajoen Uinti  1:04.11                 
15  Ellen Fröjdö  2008    85          1:06.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.82                 
16  Annika Andersen  2008    49          1:20.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.49                 
 
Laji 17, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisla Korvonen  2006    368          40.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.45                 
Mea Alho  2006    352          41.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.29                 
Ronja Vilska  2006    327          42.67   
  Aurajoen Uinti  45.33                 
Veera Ele  2006    321          42.93   
  Aurajoen Uinti  44.69                 
Wilma Turpeinen  2006    310          43.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.90                 
Elina Toivonen  2006    280          44.91   
  Aurajoen Uinti  46.36                 
Tilda Aaltonen  2006    269          45.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.70                 
Iida Vartiainen  2006    263          45.83   
  Aurajoen Uinti  45.70                 
Aino Suomalainen  2007    232          47.83   
  Aurajoen Uinti  47.56                 
10  Miisa Järvinen  2007    229          47.99   
  Aurajoen Uinti  50.04                 
11  Linnea Koski  2007    227          48.13   
  Aurajoen Uinti  47.97                 
12  Rahma Ezzat  2007    222          48.49   
  Aurajoen Uinti  50.34                 
13  Emilia Tähkänen  2007    221          48.58   
  Uinti-Vakka  50.23                 
14