2018-11-16   00:10:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Kortbane Mesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag d. 29/9

Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbane Mesterskaber    Udskriftsdato  29 september 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  15:42   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 september 2018         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Broholm  2003    529          30.14   
  Ringe Svømme Klub  30.08                 
My Phuong Bui  2003    528          30.16   
  H2Odense  29.87                 
Nikoline Andersen  2003    512          30.46   
  H2Odense  30.19                 
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    466          31.43   
  H2Odense  30.66                 
Emilie Podiss Petersen  2004    458          31.62   
  H2Odense  31.56                 
Naja Færgemann  2006    450          31.81   
  H2Odense  31.58                 
Josefine Risum Jørgensen  2004    428          32.34   
  H2Odense  33.97                 
Maja Johanne Pedersen  2005    409          32.84   
  Nyborg Svømmeklub  34.19                 
Maria Bebe Hansen  2004    408          32.86   
  Nyborg Svømmeklub  32.76                 
10  Freja Nicholas  2000    400          33.07   
  H2Odense  32.40                 
11  Line Vestergaard Hansen  2003    370          33.93   
  Ringe Svømme Klub  32.74                 
12  Nina Seirup  2005    366          34.06   
  Nyborg Svømmeklub  35.40                 
13  Maibritt Skjoldborg  2002    364          34.12   
  H2Odense  33.30                 
14  Johanne A Andersson  2003    342          34.84   
  H2Odense  34.51                 
15  Katrine Hvistendal Hansen  1997    342          34.86   
  Ringe Svømme Klub  34.96                 
16  Mathilde Stilund  2005    328          35.33   
  Frem Odense  36.25                 
17  Julie T. Sørensen  2003    317          35.73   
  Ringe Svømme Klub  35.19                 
18  Nikoline Kaae  2005    312          35.92   
  Frem Odense  36.89                 
19  Kathrine Hvidberg  2004    302          36.33   
  Ringe Svømme Klub  36.78                 
20  Anne-Sofie Pii  1970    297          36.54   
  H2Odense  36.11                 
21  Karoline Jørgensen  2007    208          41.12   
  Tommerup Svømme Klub  43.99                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 september 2018 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  15:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark