Tulokset Rema 1000 Cup Horsens - indledende
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 32, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: Middelfart Sparekasse |
Årg. 2002-2003: Cecilie Lykke Hansen (1999) 2:25.35 |
Årg. 2004-2005: Helena Rosendahl Bach (2000) 2:41.80 |
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:06.80 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 32.86 | 1:12.03 | 1:52.02 | 2:29.44 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 33.19 | 1:11.76 | 1:50.67 | 2:29.83 | |||
3 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 33.64 | 1:12.51 | 1:52.84 | 2:31.68 | |||
4 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.61 | 1:15.19 | 1:56.04 | 2:33.50 | |||
5 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.54 | 1:14.31 | 1:54.84 | 2:34.55 | |||
6 | Sofie Le Fevre | 2004 | Horsens Svømmeklub | 33.14 | 1:12.76 | 1:53.80 | 2:35.77 | |||
7 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 34.50 | 1:14.65 | 1:56.12 | 2:37.25 | |||
8 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.95 | 1:15.64 | 1:58.41 | 2:41.44 | |||
9 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 37.96 | 1:20.46 | 2:03.43 | 2:46.43 | |||
10 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 37.30 | 1:20.52 | 2:04.17 | 2:50.86 | |||
11 | Kristine Hülsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 37.64 | 1:20.40 | 2:05.15 | 2:50.89 | |||
12 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 38.73 | 1:22.87 | 2:09.23 | 2:51.99 | |||
13 | Emilie Moberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 38.89 | 1:25.44 | 2:13.35 | 3:00.91 | |||
14 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 38.86 | 1:24.92 | 2:13.01 | 3:01.20 | |||
15 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub | 38.63 | 1:24.86 | 2:13.80 | 3:01.90 | |||
16 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 40.61 | 1:28.93 | 2:19.64 | 3:10.09 | |||
17 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 40.16 | 1:29.19 | 2:21.18 | 3:12.03 | |||
18 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 39.49 | 1:28.33 | 2:21.00 | 3:13.81 | |||
19 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 45.47 | 1:41.56 | 2:41.27 | 3:40.40 | |||
- | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Karla Jæger | 2008 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Asynk ben 78m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:14 |