Resultater for Novo Nordisk Hillerød Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 17:45 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger Helmig | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 26.36 | ||||||
2 | Anders Blume | 1990 | Farum Svømmeklub | 26.46 | ||||||
3 | Christopher Kok | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 26.49 | ||||||
4 | Lasse Vestergaard | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 26.58 | ||||||
5 | Kasper Blomsterberg | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 27.00 | ||||||
6 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 28.08 | ||||||
7 | Julian Kressner Læbel | 1992 | Vest-Brøndby | 28.45 | ||||||
8 | Mark Halding | 1991 | Hørsholm Svømmeforening | 28.46 | ||||||
9 | Niklas Fritzbøger | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 28.71 | ||||||
10 | Thomas Olsen | 1992 | Vest-Brøndby | 28.94 | ||||||
11 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 29.17 | ||||||
12 | Nick Niebling | 1988 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.22 | ||||||
13 | Casper Lyngholm-Kjærby | 1991 | Værløse Svømmeklub | 30.42 | ||||||
14 | Simon E. Christensen | 1992 | Helsinge Skytte & IF | 31.72 | ||||||
15 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | Svømmeklubben SHS Stevns | 31.77 | ||||||
- | Simon Sønderup Jensen | 1988 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Wich | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 27.74 | ||||||
2 | Alexander Andersen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.93 | ||||||
3 | Mathias Roer Højgaard | 1994 | Vest-Brøndby | 28.23 | ||||||
4 | Steffen Poulsen | 1994 | Glostrup Svømme Klub | 28.40 | ||||||
5 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 29.08 | ||||||
6 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 29.72 | ||||||
7 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 30.48 | ||||||
8 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | Solrød Svømmeklub | 30.52 | ||||||
9 | David Skamriis | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 30.87 | ||||||
10 | Alexander Grønfeldt | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 31.43 | ||||||
11 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.67 | ||||||
12 | David Damhus | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 32.79 | ||||||
13 | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | 36.80 | ||||||
- | Rolf Pihl | 1994 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Sebastian Grønning | 1993 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 28.88 | ||||||
2 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.38 | ||||||
3 | Jakob Vismann | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 31.45 | ||||||
4 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 32.01 | ||||||
5 | Esben Bragason | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.34 | ||||||
6 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | 32.71 | ||||||
7 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.94 | ||||||
8 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.03 | ||||||
9 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 33.15 | ||||||
10 | Mathias Parnel | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 33.29 | ||||||
11 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 33.53 | ||||||
12 | Malthe Vestergaard | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 33.99 | ||||||
13 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.02 | ||||||
14 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 34.10 | ||||||
15 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 34.15 | ||||||
16 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 34.31 | ||||||
17 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 34.39 | ||||||
18 | Asbjørn Munk | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 35.24 | ||||||
19 | Jonas Lagerbon Olsson | 1995 | Farum Svømmeklub | 35.84 | ||||||
20 | Emil Christensen | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 36.54 | ||||||
21 | Nicklas Nielsen | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 37.39 | ||||||
22 | Simon Halby | 1996 | Roskilde Svømning | 40.56 | ||||||
23 | Mathias Esbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 41.65 | ||||||
- | Mathias Hansen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Alexander Hjort | 1996 | Helsinge Skytte & IF | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 35.21 | ||||||
2 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 35.63 | ||||||
3 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 37.74 | ||||||
4 | Frederik Kühn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 38.80 | ||||||
5 | Joachim Frimann | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 38.91 | ||||||
6 | Emil Brohus Nielsen | 1997 | Farum Svømmeklub | 39.32 | ||||||
7 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 40.24 | ||||||
8 | Malthe G. Poulsen | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 40.81 | ||||||
9 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 42.30 | ||||||
10 | Pelle Mandrup Jensen | 1997 | Roskilde Svømning | 43.00 | ||||||
11 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 44.50 | ||||||
12 | Christian Aagaard | 1998 | Farum Svømmeklub | 45.09 | ||||||
13 | Jonathan Stage | 1997 | Dragør Svømmeklub | 45.13 | ||||||
14 | Anders Søndermann | 1998 | Albertslund IF | 45.51 | ||||||
15 | Andreas Johanson | 1998 | Dragør Svømmeklub | 46.01 | ||||||
16 | Oliver Rosendal | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 46.67 | ||||||
17 | Malik Tappert | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 52.94 | ||||||
- | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anders Sønnichsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Benjamin D. Jensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oskar Lilleøre | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 37.26 | ||||||
2 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 38.47 | ||||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 40.97 | ||||||
4 | Mikkel Grønne | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 41.00 | ||||||
5 | Emil Parnel | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 41.17 | ||||||
6 | Daniel Stephensen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 41.94 | ||||||
7 | Thor Dardecker | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 44.01 | ||||||
8 | Oskar Harrit | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 45.89 | ||||||
9 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 49.12 | ||||||
10 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.22 | ||||||
11 | Erik Kjaergaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 51.28 | ||||||
- | Mikkel Salmansen | 2000 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Anders Wolsing | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:45 |