Resultater for Novo Nordisk Hillerød Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:05 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kirstine Lei | 1992 | Helsinge Skytte & IF | 1:04.27 | 2:12.74 | 3:22.77 | 4:34.11 | |||
2 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.18 | 2:20.15 | 3:33.00 | 4:44.03 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | Farum Svømmeklub | 1:04.60 | 2:12.28 | 3:18.98 | 4:24.01 | |||
2 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.56 | 2:14.50 | 3:26.38 | 4:37.41 | |||
3 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 1:05.67 | 2:17.08 | 3:29.47 | 4:41.89 | |||
4 | Bolette Schjønning | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 1:06.51 | 2:17.65 | 3:31.34 | 4:46.15 | |||
5 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 1:09.71 | 2:28.96 | 3:50.97 | 5:12.04 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.17 | 2:21.25 | 3:35.64 | 4:49.74 | |||
2 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.27 | 2:24.14 | 3:38.04 | 4:51.59 | |||
3 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:10.38 | 2:25.19 | 3:39.60 | 4:51.90 | |||
4 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:09.05 | 2:23.53 | 3:38.59 | 4:52.09 | |||
5 | Mette Meyer | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.06 | 2:25.31 | 3:39.99 | 4:53.91 | |||
6 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.82 | 2:26.10 | 3:42.43 | 4:57.89 | |||
7 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.99 | 2:27.88 | 3:44.65 | 5:01.22 | |||
8 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:13.57 | 2:34.46 | 3:56.96 | 5:19.08 | |||
- | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:17.70 | 2:41.43 | 4:05.85 | 5:28.62 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:05 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Jarfelt | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 59.58 | 2:04.10 | 3:09.02 | 4:12.42 | |||
2 | Lauge Bruun | 1992 | Roskilde Svømning | 1:01.64 | 2:09.04 | 3:16.39 | 4:22.54 | |||
3 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | Albertslund IF | 1:00.16 | 2:09.15 | 3:21.42 | 4:36.78 | |||
4 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.41 | 2:20.53 | 3:35.23 | 4:50.15 | |||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 1:01.53 | 2:08.70 | 3:16.45 | 4:22.64 | |||
2 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.01 | 2:12.69 | 3:21.44 | 4:29.08 | |||
3 | Johan Jørgensen | 1993 | Roskilde Svømning | 1:06.04 | 2:17.25 | 3:26.38 | 4:34.96 | |||
4 | Tobias Nordbo Andreassen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 1:04.06 | 2:13.65 | 3:25.23 | 4:36.20 | |||
5 | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | 1:05.28 | 2:18.65 | 3:33.65 | 4:48.08 | |||
6 | Christian Halby | 1994 | Roskilde Svømning | 1:09.45 | 2:25.13 | 3:39.26 | 4:52.00 | |||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 1:02.27 | 2:09.74 | 3:17.66 | 4:26.38 | |||
2 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 1:05.76 | 2:16.11 | 3:25.94 | 4:33.17 | |||
3 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 1:05.48 | 2:16.17 | 3:27.28 | 4:37.30 | |||
4 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 1:04.13 | 2:14.70 | 3:26.79 | 4:38.20 | |||
5 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.73 | 2:19.25 | 3:30.69 | 4:41.67 | |||
6 | Morten Voigt Larsen | 1995 | Roskilde Svømning | 1:06.35 | 2:19.15 | 3:32.46 | 4:45.40 | |||
7 | Jakob Vismann | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 1:09.03 | 2:22.37 | 3:35.75 | 4:47.81 | |||
8 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:08.29 | 2:24.15 | 3:40.71 | 4:57.33 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nina Jørgensen | 1990 | Roskilde Svømning | 37.78 | 1:20.22 | |||||
2 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | Farum Svømmeklub | 39.60 | 1:21.05 | |||||
3 | Julie Zachariasen | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 38.80 | 1:21.91 | |||||
4 | Laura Smidt Hansen | 1992 | Vest-Brøndby | 40.64 | 1:26.56 | |||||
- | Birka Månsson | 1992 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Hillerød Svømmeklub | 36.12 | 1:16.93 | |||||
2 | Mette Hasemann | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.72 | 1:19.01 | |||||
3 | Olivia Burmester | 1993 | Farum Svømmeklub | 38.01 | 1:20.17 | |||||
4 | Emma Donde | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 40.20 | 1:21.73 | |||||
5 | Emilie Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 39.87 | 1:23.96 | |||||
6 | Thea Mundt Lohse | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 39.18 | 1:24.34 | |||||
7 | Karoline Poulsen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 47.14 | 1:37.11 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.82 | 1:21.18 | |||||
2 | Nicoline Møller | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 38.50 | 1:21.75 | |||||
3 | Klara Strand Olesen | 1995 | Vest-Brøndby | 39.62 | 1:23.03 | |||||
4 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.36 | 1:23.60 | |||||
5 | Caroline Lindgreen | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 39.58 | 1:23.88 | |||||
6 | Sandra Laksø | 1995 | Vest-Brøndby | 39.43 | 1:24.04 | |||||
7 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 39.72 | 1:24.28 | |||||
8 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.60 | 1:24.35 | |||||
9 | Louise Mejer | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 40.21 | 1:24.95 | |||||
10 | Nicoline Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 41.07 | 1:25.24 | |||||
11 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 40.58 | 1:25.37 | |||||
12 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 40.27 | 1:25.75 | |||||
13 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 41.08 | 1:25.90 | |||||
14 | Katja V. Jørgensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.72 | 1:26.00 | |||||
15 | Kathrine Holm | 1996 | Vest-Brøndby | 41.87 | 1:26.92 | |||||
16 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 42.49 | 1:26.94 | |||||
17 | Alberte Breum | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 42.36 | 1:28.52 | |||||
18 | Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.12 | 1:28.62 | |||||
19 | Liv S. Normand | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.18 | 1:29.57 | |||||
20 | Mian Hartoft | 1996 | Swim Team Tåstrup | 42.51 | 1:29.89 | |||||
21 | Anita Baastrup | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 43.96 | 1:32.86 | |||||
22 | Emma Rasmussen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 44.43 | 1:33.28 | |||||
23 | Katja Jesse | 1996 | Swim Team Tåstrup | 45.22 | 1:35.71 | |||||
24 | Yelda Dogan | 1996 | Farum Svømmeklub | 48.21 | 1:42.48 | |||||
25 | Christina Techt | 1996 | Solrød Svømmeklub | 46.33 | 1:43.03 | |||||
26 | Benedikte Bang From | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 48.67 | 1:43.41 | |||||
27 | Emilie Hvilshøj Hansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 1:04.09 | 2:14.11 | |||||
- | Fie Bagge Mogensen | 1995 | Svømmeklubben SHS Stevns | DNS | ||||||
- | Mathilde Bang Jensen | 1995 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rebekka Gustafson | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 40.09 | 1:25.02 | |||||
2 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 40.07 | 1:25.34 | |||||
3 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 40.64 | 1:25.45 | |||||
4 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 41.75 | 1:26.58 | |||||
5 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 43.03 | 1:28.66 | |||||
6 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 42.78 | 1:30.36 | |||||
7 | Sara Gustafson | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 43.07 | 1:30.37 | |||||
8 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 43.81 | 1:31.10 | |||||
9 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 44.24 | 1:32.45 | |||||
10 | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 45.37 | 1:34.23 | |||||
11 | Anna Olsen | 1997 | Albertslund IF | 46.29 | 1:35.25 | |||||
12 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.69 | 1:35.32 | |||||
13 | Kathrine Jokumsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 45.53 | 1:35.43 | |||||
14 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 46.45 | 1:36.20 | |||||
15 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 46.61 | 1:37.40 | |||||
16 | Tina Krume | 1997 | Farum Svømmeklub | 45.52 | 1:37.93 | |||||
17 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 47.28 | 1:38.55 | |||||
18 | Pernille Agerlin | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 47.99 | 1:40.53 | |||||
19 | Cilla Gregersen | 1997 | Albertslund IF | 47.34 | 1:40.73 | |||||
20 | Julie Windfeldt Nielsen | 1998 | Farum Svømmeklub | 50.16 | 1:40.80 | |||||
21 | Kamilla Ehlert | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 47.47 | 1:42.48 | |||||
22 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 49.70 | 1:43.88 | |||||
23 | Sif Emilie Andersen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 50.26 | 1:45.23 | |||||
24 | Isabella B. Grant | 1998 | Vest-Brøndby | 50.17 | 1:47.48 | |||||
25 | Marie Weinell | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 50.66 | 1:48.22 | |||||
26 | Lea Nooristani | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 52.81 | 1:49.79 | |||||
27 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 52.03 | 1:50.31 | |||||
28 | Katja Nørrelund | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 53.18 | 1:52.97 | |||||
29 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 55.13 | 1:53.12 | |||||
30 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | Roskilde Svømning | 56.38 | 1:55.87 | |||||
- | Laura Rasmussen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Sara Cramon | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Sasha Rasmussen | 1998 | Swim Team Tåstrup | DSQ | ||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 48.94 | 1:43.31 | |||||
2 | Agnes Esbjerg | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 51.55 | 1:49.12 | |||||
3 | Kristine Abrahamsen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 50.85 | 1:50.99 | |||||
4 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 53.61 | 1:51.72 | |||||
5 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.67 | 1:53.32 | |||||
6 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 54.89 | 1:57.02 | |||||
7 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 56.27 | 2:01.44 | |||||
8 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 58.15 | 2:07.44 | |||||
9 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 58.15 | 2:08.05 | |||||
10 | Olivia Ronneberg | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 59.75 | 2:09.58 | |||||
11 | Molly E. Stevelt Davies | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:02.36 | 2:13.60 | |||||
12 | Mai Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:05.47 | 2:21.67 | |||||
13 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:06.57 | 2:24.30 | |||||
14 | Katrine Gerlach | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:07.65 | 2:40.71 | |||||
15 | Liv Jensen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:21.96 | 2:55.02 | |||||
- | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Sandra Clemensen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:10 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Blomsterberg | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 29.72 | 1:04.92 | |||||
2 | Christopher Kok | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 30.59 | 1:05.66 | |||||
3 | Mark Halding | 1991 | Hørsholm Svømmeforening | 32.41 | 1:10.31 | |||||
4 | Casper Holbæk | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 33.14 | 1:11.64 | |||||
5 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 33.89 | 1:12.68 | |||||
6 | Niklas Fritzbøger | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 34.78 | 1:14.20 | |||||
7 | Rasmus Ærenlund | 1992 | Værløse Svømmeklub | 34.78 | 1:15.31 | |||||
8 | Nikolai Ammekilde | 1990 | Farum Svømmeklub | 35.23 | 1:15.34 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ömer Faruk Benli | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 33.26 | 1:09.79 | |||||
2 | Alexander Andersen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.95 | 1:13.54 | |||||
3 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.01 | 1:14.23 | |||||
4 | David Damhus | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 35.86 | 1:14.97 | |||||
5 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 35.43 | 1:15.62 | |||||
6 | Rasmus Hansen | 1994 | Vest-Brøndby | 35.36 | 1:15.79 | |||||
7 | Søren Holm | 1993 | Vest-Brøndby | 36.41 | 1:15.80 | |||||
8 | Alexander Grønfeldt | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 36.36 | 1:16.95 | |||||
9 | Joakim Lassen | 1994 | Vest-Brøndby | 37.52 | 1:21.38 | |||||
10 | Tobias Nordbo Andreassen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 38.06 | 1:21.41 | |||||
11 | Jeppe Nejlund | 1993 | Værløse Svømmeklub | 40.33 | 1:26.16 | |||||
12 | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | 42.12 | 1:28.64 | |||||
- | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Johannes Schwaab | 1994 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 34.13 | 1:13.04 | |||||
2 | Mathias Parnel | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 36.39 | 1:16.86 | |||||
3 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 36.89 | 1:18.72 | |||||
4 | Gøkhan Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 38.41 | 1:19.08 | |||||
5 | Oliver Hjeresen | 1995 | Roskilde Svømning | 37.51 | 1:19.68 | |||||
6 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.58 | 1:20.52 | |||||
7 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 37.48 | 1:21.52 | |||||
8 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 39.09 | 1:21.85 | |||||
9 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 39.02 | 1:22.79 | |||||
10 | Esben Bragason | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.62 | 1:22.82 | |||||
11 | Asbjørn Munk | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 39.15 | 1:23.15 | |||||
12 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.98 | 1:23.79 | |||||
13 | Rasmus Burlev | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 39.63 | 1:23.80 | |||||
14 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.15 | 1:25.31 | |||||
15 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 40.74 | 1:27.54 | |||||
16 | Rasmus Kaadtmann | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 42.53 | 1:28.89 | |||||
17 | Mathias Petersen | 1995 | Værløse Svømmeklub | 41.82 | 1:29.36 | |||||
18 | Sebastian Sylvest | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 41.90 | 1:29.72 | |||||
19 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | 42.67 | 1:30.22 | |||||
20 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 42.89 | 1:30.57 | |||||
- | Søren Lund | 1995 | Helsinge Skytte & IF | DNS | ||||||
- | Frederik Danielsen | 1995 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Peter Hansen | 1996 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Mads H. Jacobsen | 1995 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Malte Karklinat | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Westerby | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 41.92 | 1:30.94 | |||||
2 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 45.57 | 1:35.57 | |||||
3 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 46.38 | 1:37.03 | |||||
4 | Oliver Ringheim | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.73 | 1:41.93 | |||||
5 | Pelle Mandrup Jensen | 1997 | Roskilde Svømning | 49.68 | 1:47.53 | |||||
6 | Gustav Jacobsen | 1998 | Solrød Svømmeklub | 50.87 | 1:49.53 | |||||
7 | Victor Larsen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 51.41 | 1:50.12 | |||||
8 | Tobias Roldgaard | 1998 | Albertslund IF | 52.86 | 1:52.16 | |||||
9 | Oliver Neumann | 1998 | Værløse Svømmeklub | 50.55 | 1:53.26 | |||||
10 | Sebastian Brøgger-Jensen | 1998 | Roskilde Svømning | 53.05 | 1:54.56 | |||||
11 | Lucas A. Jakobsen | 1997 | Værløse Svømmeklub | 54.63 | 1:55.28 | |||||
12 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | Værløse Svømmeklub | 53.95 | 1:55.65 | |||||
13 | Malik Tappert | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 52.78 | 1:56.94 | |||||
14 | Rasmus Monrad | 1998 | Værløse Svømmeklub | 1:02.21 | 2:13.19 | |||||
15 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.13 | 2:13.50 | |||||
- | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johannes Øe | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Nikolaj Hansen | 1998 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 46.47 | 1:37.95 | |||||
2 | Emil Parnel | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 48.48 | 1:41.40 | |||||
3 | Baldur H. Bremholm Hansen | 1999 | Albertslund IF | 50.07 | 1:45.32 | |||||
4 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 50.99 | 1:47.79 | |||||
5 | Mads Fredbo | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 56.16 | 1:57.73 | |||||
6 | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | 56.60 | 2:01.04 | |||||
7 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 57.56 | 2:01.77 | |||||
8 | Jeppe Skov Jensen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 1:04.59 | 2:16.39 | |||||
- | Sebastian Rasmussen | 2000 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Anders Wolsing | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | 36.32 | 1:15.30 | 1:53.26 | 2:29.65 | |||
2 | Gitte Raagaard | 1970 | Helsinge Skytte & IF | 34.88 | 1:12.80 | 1:51.71 | 2:31.26 | |||
3 | Anja Dam-Nielsen | 1992 | Værløse Svømmeklub | 35.16 | 1:14.22 | 1:54.99 | 2:36.46 | |||
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 32.50 | 1:07.26 | 1:43.17 | 2:18.75 | |||
2 | Pernille Mouritzen | 1993 | Vest-Brøndby | 34.59 | 1:11.34 | 1:48.69 | 2:26.30 | |||
3 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.25 | 1:17.41 | 1:58.06 | 2:39.61 | |||
4 | Mathilde Rosager Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 37.98 | 1:18.54 | 2:00.25 | 2:41.81 | |||
5 | Nadia Holm-Olsen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 40.60 | 1:23.43 | 2:06.91 | 2:49.16 | |||
6 | Simone Pedersen | 1994 | Svømmeklubben SHS Stevns | 39.22 | 1:22.40 | 2:07.96 | 2:51.92 | |||
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 35.83 | 1:13.56 | 1:52.66 | 2:31.07 | |||
2 | Mie Thisted Feldberg | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 36.14 | 1:14.43 | 1:53.53 | 2:32.13 | |||
3 | Maria Bastiansen | 1995 | Farum Svømmeklub | 37.95 | 1:16.99 | 1:56.30 | 2:34.45 | |||
4 | Katrine Brahtz | 1995 | Albertslund IF | 36.35 | 1:15.81 | 1:56.20 | 2:36.09 | |||
5 | Karoline Hauerbach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 37.15 | 1:16.78 | 1:57.06 | 2:36.85 | |||
6 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.00 | 1:14.43 | 1:55.34 | 2:36.97 | |||
7 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.36 | 1:17.52 | 1:58.44 | 2:38.13 | |||
8 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 38.06 | 1:18.38 | 1:58.52 | 2:38.54 | |||
9 | Isabella Z. Bigum | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 36.55 | 1:17.52 | 1:59.36 | 2:39.97 | |||
10 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.44 | 1:19.27 | 2:00.95 | 2:41.43 | |||
11 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 39.90 | 1:22.18 | 2:04.51 | 2:46.28 | |||
12 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 40.80 | 1:23.71 | 2:07.22 | 2:49.38 | |||
13 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 40.05 | 1:25.19 | 2:10.53 | 2:55.83 | |||
14 | Anna Ladegaard | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 42.25 | 1:26.47 | 2:12.18 | 2:56.70 | |||
15 | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 43.72 | 1:31.20 | 2:18.64 | 3:04.91 | |||
16 | Julie Langberg | 1995 | Roskilde Svømning | 42.54 | 1:29.61 | 2:17.87 | 3:05.66 | |||
17 | Alexandra Munch | 1996 | Solrød Svømmeklub | 46.34 | 1:35.31 | 2:25.10 | 3:12.08 | |||
18 | Christina Techt | 1996 | Solrød Svømmeklub | 46.37 | 1:37.04 | 2:28.73 | 3:16.73 | |||
- | Louise Jørgensen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | DSQ | ||||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 37.99 | 1:21.25 | 2:04.57 | 2:45.41 | |||
2 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 39.07 | 1:21.37 | 2:04.14 | 2:45.64 | |||
3 | Emma Jensen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 39.32 | 1:21.65 | 2:04.42 | 2:46.30 | |||
4 | Martha Meilstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 39.61 | 1:21.61 | 2:04.57 | 2:46.54 | |||
5 | Caroline Oxholm | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 40.30 | 1:24.50 | 2:08.28 | 2:51.93 | |||
6 | Lisa Steen Duus | 1997 | Farum Svømmeklub | 41.62 | 1:26.45 | 2:10.02 | 2:53.41 | |||
7 | Sara Mikkelsen | 1997 | Vest-Brøndby | 40.67 | 1:25.40 | 2:11.82 | 2:55.12 | |||
8 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 40.56 | 1:24.68 | 2:11.26 | 2:56.15 | |||
9 | Louise R. Hartmann Nielse | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 41.34 | 1:26.70 | 2:12.48 | 2:56.90 | |||
10 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | Farum Svømmeklub | 43.16 | 1:29.57 | 2:15.06 | 2:58.70 | |||
11 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 41.46 | 1:26.66 | 2:14.91 | 3:01.87 | |||
12 | Alexandra Buhl | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 41.82 | 1:27.56 | 2:15.47 | 3:02.70 | |||
13 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 43.54 | 1:30.78 | 2:18.27 | 3:03.73 | |||
14 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 44.69 | 1:33.10 | 2:20.18 | 3:03.76 | |||
15 | Andrea Reich | 1998 | Farum Svømmeklub | 44.11 | 1:31.89 | 2:20.60 | 3:06.15 | |||
16 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 43.67 | 1:30.96 | 2:19.85 | 3:06.60 | |||
17 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 44.99 | 1:32.32 | 2:20.05 | 3:07.46 | |||
18 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 46.81 | 1:35.54 | 2:24.81 | 3:10.88 | |||
19 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 45.41 | 1:34.74 | 2:24.91 | 3:13.41 | |||
20 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 46.03 | 1:35.13 | 2:24.94 | 3:13.60 | |||
21 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 47.25 | 1:38.85 | 2:33.65 | 3:26.80 | |||
22 | Mathilde Norup | 1998 | Solrød Svømmeklub | 50.00 | 1:45.44 | 2:41.64 | 3:31.04 | |||
- | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Amalie Møhncke | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ||||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.42 | 1:33.44 | 2:23.11 | 3:09.02 | |||
2 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 47.56 | 1:39.53 | 2:32.77 | 3:24.28 | |||
3 | Rikke Tolker-Nielsen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 49.98 | 1:43.94 | 2:38.41 | 3:29.66 | |||
4 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 51.92 | 1:48.78 | 2:44.47 | 3:37.10 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:49 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 2:05.65 | ||||||
2 | Lasse Vestergaard | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 2:08.65 | ||||||
3 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 2:08.84 | ||||||
4 | Thomas Olsen | 1992 | Vest-Brøndby | 2:11.92 | ||||||
5 | Christian Erichsen | 1990 | Albertslund IF | 2:14.53 | ||||||
6 | Frederik Jarfelt | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 32.35 | 1:07.81 | 1:44.22 | 2:19.13 | |||
7 | Morten Møller Jensen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 32.89 | 1:09.13 | 1:46.71 | 2:22.68 | |||
8 | Niels Willer Hansen | 1992 | Vordingborg Svømme Klub | 34.69 | 1:11.91 | 1:49.85 | 2:27.74 | |||
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ömer Faruk Benli | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 32.50 | 1:06.48 | 1:40.94 | 2:15.34 | |||
2 | Søren Holm | 1993 | Vest-Brøndby | 2:21.86 | ||||||
3 | Rune Fyrstenborg | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 34.10 | 1:10.38 | 1:47.03 | 2:23.80 | |||
4 | Henrik Smith | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.28 | 1:10.31 | 1:47.46 | 2:24.53 | |||
5 | Martin Friis | 1994 | Roskilde Svømning | 37.96 | 1:18.01 | 1:58.79 | 2:39.37 | |||
6 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | Roskilde Svømning | 38.00 | 1:20.08 | 2:02.28 | 2:42.75 | |||
7 | Morten Jung Westermann | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 41.66 | 1:23.19 | 2:05.25 | 2:45.68 | |||
- | Simon Frydedal Riemann | 1993 | Vest-Brøndby | DSQ | ||||||
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 33.03 | 1:09.29 | 1:46.76 | 2:23.39 | |||
2 | Jesper Bang | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 33.87 | 1:10.49 | 1:47.51 | 2:23.41 | |||
3 | Sebastian Terp | 1995 | Farum Svømmeklub | 33.65 | 1:10.37 | 1:47.38 | 2:24.55 | |||
4 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 34.74 | 1:11.44 | 1:49.30 | 2:26.86 | |||
5 | Christian Røssel | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 34.33 | 1:10.99 | 1:49.46 | 2:27.52 | |||
6 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 36.13 | 1:14.73 | 1:53.46 | 2:30.93 | |||
7 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 36.22 | 1:15.56 | 1:55.66 | 2:35.21 | |||
8 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 36.52 | 1:16.59 | 1:57.06 | 2:37.24 | |||
9 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 36.86 | 1:17.86 | 1:58.85 | 2:37.90 | |||
10 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 37.10 | 1:18.71 | 2:00.70 | 2:40.16 | |||
11 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | Roskilde Svømning | 38.96 | 1:19.98 | 2:00.75 | 2:40.83 | |||
12 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.55 | 1:19.18 | 2:01.74 | 2:43.78 | |||
13 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | 38.37 | 1:20.18 | 2:02.91 | 2:45.88 | |||
14 | Alexander Weis | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.00 | 1:22.84 | 2:05.97 | 2:47.59 | |||
15 | Sebastian Kallestrup | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 40.58 | 1:23.85 | 2:07.18 | 2:48.41 | |||
16 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 41.18 | 1:24.19 | 2:07.47 | 2:49.08 | |||
17 | Martin Zilmer | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 41.00 | 1:26.02 | 2:11.63 | 2:54.91 | |||
- | Mathias Hansen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | ||||||
- | Tobias Grønne | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | ||||||
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 34.62 | 1:11.65 | 1:49.32 | 2:27.06 | |||
2 | Jonas Kaadtmann | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 39.84 | 1:22.79 | 2:05.90 | 2:48.05 | |||
3 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 40.22 | 1:23.57 | 2:07.66 | 2:50.93 | |||
4 | Christoffer Krogh | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 42.41 | 1:26.88 | 2:11.55 | 2:55.19 | |||
5 | Jacob Nurup | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.38 | 1:28.79 | 2:16.71 | 3:00.76 | |||
6 | Oliver Mentz | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 44.35 | 1:30.56 | 2:17.11 | 3:01.37 | |||
7 | Jacob Bang-Jensen | 1998 | Swim Team Tåstrup | 46.72 | 1:36.00 | 2:24.82 | 3:11.25 | |||
8 | Oliver Ringheim | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.65 | 1:39.18 | 2:32.43 | 3:22.73 | |||
9 | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 46.86 | 1:40.45 | 2:32.90 | 3:22.79 | |||
10 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 47.40 | 1:42.25 | 2:35.47 | 3:29.42 | |||
- | Daniel Bitzer | 1997 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Thor Friis Skifte | 1997 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Magnus Troelst | 1997 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ||||||
- | Marcus Broch Rasmussen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ||||||
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.78 | 1:35.31 | 2:25.95 | 3:13.27 | |||
2 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 48.93 | 1:42.45 | 2:33.65 | 3:25.50 | |||
3 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 51.21 | 1:44.75 | 2:40.47 | 3:32.45 | |||
4 | Oliver Schiellerup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 48.05 | 1:42.75 | 2:35.90 | 3:33.96 | |||
5 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 55.11 | 1:58.68 | 3:04.23 | 4:08.30 | |||
6 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 1:02.25 | 2:06.50 | 3:10.81 | 4:19.59 | |||
- | Sebastian Rasmussen | 2000 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:33 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Grønning | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 29.68 | ||||||
2 | Marie Lensbjerg | 1991 | Farum Svømmeklub | 31.26 | ||||||
3 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 31.43 | ||||||
4 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.86 | ||||||
5 | Louise Hedelund | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 31.96 | ||||||
6 | Nina Jørgensen | 1990 | Roskilde Svømning | 33.06 | ||||||
7 | Jeannie Bjørklund | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 34.09 | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Hillerød Svømmeklub | 30.20 | ||||||
2 | Nina Cawley | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 31.44 | ||||||
3 | Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | Værløse Svømmeklub | 32.40 | ||||||
4 | Emilie Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 32.41 | ||||||
5 | Camilla Desvig-Bol | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 32.66 | ||||||
6 | Lea Sørensen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 32.76 | ||||||
7 | Nadia Holm-Olsen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 35.26 | ||||||
8 | Ida Pommerencke Vilmand | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 35.30 | ||||||
9 | Simone Pedersen | 1994 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.72 | ||||||
10 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 37.55 | ||||||
11 | Emma Donde | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 40.48 | ||||||
12 | Louise Leegaard Nilsson | 1994 | Swim Team Tåstrup | 40.82 | ||||||
13 | Karoline Poulsen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 44.26 | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.28 | ||||||
2 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 31.36 | ||||||
3 | Freja Kjær | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 31.38 | ||||||
4 | Madeline Lou | 1995 | Albertslund IF | 32.13 | ||||||
5 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.40 | ||||||
6 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | Farum Svømmeklub | 32.90 | ||||||
7 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 33.14 | ||||||
8 | Emma Mäkelä | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 33.87 | ||||||
9 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 33.98 | ||||||
10 | Kamilla Larsen | 1996 | Vest-Brøndby | 34.01 | ||||||
11 | Caroline Buhl | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 34.19 | ||||||
12 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 34.40 | ||||||
13 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 34.53 | ||||||
14 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.63 | ||||||
15 | Serina P. Snelmand Floris | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 34.85 | ||||||
16 | Isabella Z. Bigum | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 35.01 | ||||||
17 | Fie Bay Florin | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 35.06 | ||||||
18 | Maja L. Brinch | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 35.25 | ||||||
19 | Caroline Lindgreen | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 35.64 | ||||||
20 | Katrine Christiansen | 1996 | Albertslund IF | 36.21 | ||||||
21 | Liv S. Normand | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.05 | ||||||
22 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.71 | ||||||
23 | Nadia Christian | 1995 | Farum Svømmeklub | 37.85 | ||||||
24 | Eva Kjaergaard | 1996 | Dragør Svømmeklub | 39.70 | ||||||
25 | Signe Scharf | 1995 | Farum Svømmeklub | 39.99 | ||||||
26 | Nicoline Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 40.05 | ||||||
27 | Cecilie Snoer | 1995 | Svømmeklubben SHS Stevns | 40.86 | ||||||
28 | Susanne Munch Nielsen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 41.94 | ||||||
29 | Josephine Freja Iversen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 42.08 | ||||||
30 | Laura Josefine Kjørup | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 44.23 | ||||||
31 | Rikke Jørner | 1996 | Farum Svømmeklub | 47.94 | ||||||
32 | Emilie Hvilshøj Hansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 59.09 | ||||||
- | Fie Bagge Mogensen | 1995 | Svømmeklubben SHS Stevns | DNS | ||||||
- | Benedikte Bang From | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | DSQ | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Hjuler | 1997 | Farum Svømmeklub | 33.19 | ||||||
2 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 35.23 | ||||||
3 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 35.94 | ||||||
4 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.85 | ||||||
5 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 36.88 | ||||||
6 | Cathrine Jørgensen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 37.18 | ||||||
7 | Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 37.22 | ||||||
8 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 37.51 | ||||||
9 | Nicoline Fie Jeppsson | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 38.15 | ||||||
10 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.19 | ||||||
11 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Allerød Svømmeklub | 38.36 | ||||||
12 | Kathrine Jokumsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 38.50 | ||||||
13 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.70 | ||||||
14 | Louise R. Hartmann Nielse | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.87 | ||||||
15 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 39.52 | ||||||
16 | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 39.75 | ||||||
17 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 40.11 | ||||||
18 | Rikke Elsborg Pedersen | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 40.73 | ||||||
19 | Isabella B. Grant | 1998 | Vest-Brøndby | 41.41 | ||||||
20 | Cecilie H Jensen | 1997 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.81 | ||||||
21 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 42.14 | ||||||
22 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 43.12 | ||||||
23 | Pernille Agerlin | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 43.88 | ||||||
24 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 45.47 | ||||||
25 | Karoline Karlog | 1997 | Swim Team Tåstrup | 46.35 | ||||||
26 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 47.24 | ||||||
27 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 54.34 | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 38.69 | ||||||
2 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 43.76 | ||||||
3 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 46.19 | ||||||
4 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 47.23 | ||||||
5 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 47.34 | ||||||
6 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 49.11 | ||||||
7 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 49.78 | ||||||
8 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.96 | ||||||
9 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.25 | ||||||
10 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 59.13 | ||||||
11 | Maria Hauch | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:03.41 | ||||||
- | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:33 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 17:45 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger Helmig | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 26.36 | ||||||
2 | Anders Blume | 1990 | Farum Svømmeklub | 26.46 | ||||||
3 | Christopher Kok | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 26.49 | ||||||
4 | Lasse Vestergaard | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 26.58 | ||||||
5 | Kasper Blomsterberg | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 27.00 | ||||||
6 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 28.08 | ||||||
7 | Julian Kressner Læbel | 1992 | Vest-Brøndby | 28.45 | ||||||
8 | Mark Halding | 1991 | Hørsholm Svømmeforening | 28.46 | ||||||
9 | Niklas Fritzbøger | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 28.71 | ||||||
10 | Thomas Olsen | 1992 | Vest-Brøndby | 28.94 | ||||||
11 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 29.17 | ||||||
12 | Nick Niebling | 1988 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.22 | ||||||
13 | Casper Lyngholm-Kjærby | 1991 | Værløse Svømmeklub | 30.42 | ||||||
14 | Simon E. Christensen | 1992 | Helsinge Skytte & IF | 31.72 | ||||||
15 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | Svømmeklubben SHS Stevns | 31.77 | ||||||
- | Simon Sønderup Jensen | 1988 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Wich | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 27.74 | ||||||
2 | Alexander Andersen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.93 | ||||||
3 | Mathias Roer Højgaard | 1994 | Vest-Brøndby | 28.23 | ||||||
4 | Steffen Poulsen | 1994 | Glostrup Svømme Klub | 28.40 | ||||||
5 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 29.08 | ||||||
6 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 29.72 | ||||||
7 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 30.48 | ||||||
8 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | Solrød Svømmeklub | 30.52 | ||||||
9 | David Skamriis | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 30.87 | ||||||
10 | Alexander Grønfeldt | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 31.43 | ||||||
11 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.67 | ||||||
12 | David Damhus | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 32.79 | ||||||
13 | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | 36.80 | ||||||
- | Rolf Pihl | 1994 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Sebastian Grønning | 1993 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 28.88 | ||||||
2 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.38 | ||||||
3 | Jakob Vismann | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 31.45 | ||||||
4 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 32.01 | ||||||
5 | Esben Bragason | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.34 | ||||||
6 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | 32.71 | ||||||
7 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.94 | ||||||
8 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.03 | ||||||
9 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 33.15 | ||||||
10 | Mathias Parnel | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 33.29 | ||||||
11 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 33.53 | ||||||
12 | Malthe Vestergaard | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 33.99 | ||||||
13 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.02 | ||||||
14 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 34.10 | ||||||
15 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 34.15 | ||||||
16 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 34.31 | ||||||
17 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 34.39 | ||||||
18 | Asbjørn Munk | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 35.24 | ||||||
19 | Jonas Lagerbon Olsson | 1995 | Farum Svømmeklub | 35.84 | ||||||
20 | Emil Christensen | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 36.54 | ||||||
21 | Nicklas Nielsen | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 37.39 | ||||||
22 | Simon Halby | 1996 | Roskilde Svømning | 40.56 | ||||||
23 | Mathias Esbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 41.65 | ||||||
- | Mathias Hansen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Alexander Hjort | 1996 | Helsinge Skytte & IF | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 35.21 | ||||||
2 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 35.63 | ||||||
3 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 37.74 | ||||||
4 | Frederik Kühn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 38.80 | ||||||
5 | Joachim Frimann | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 38.91 | ||||||
6 | Emil Brohus Nielsen | 1997 | Farum Svømmeklub | 39.32 | ||||||
7 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 40.24 | ||||||
8 | Malthe G. Poulsen | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 40.81 | ||||||
9 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 42.30 | ||||||
10 | Pelle Mandrup Jensen | 1997 | Roskilde Svømning | 43.00 | ||||||
11 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 44.50 | ||||||
12 | Christian Aagaard | 1998 | Farum Svømmeklub | 45.09 | ||||||
13 | Jonathan Stage | 1997 | Dragør Svømmeklub | 45.13 | ||||||
14 | Anders Søndermann | 1998 | Albertslund IF | 45.51 | ||||||
15 | Andreas Johanson | 1998 | Dragør Svømmeklub | 46.01 | ||||||
16 | Oliver Rosendal | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 46.67 | ||||||
17 | Malik Tappert | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 52.94 | ||||||
- | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anders Sønnichsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Benjamin D. Jensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oskar Lilleøre | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 37.26 | ||||||
2 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 38.47 | ||||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 40.97 | ||||||
4 | Mikkel Grønne | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 41.00 | ||||||
5 | Emil Parnel | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 41.17 | ||||||
6 | Daniel Stephensen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 41.94 | ||||||
7 | Thor Dardecker | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 44.01 | ||||||
8 | Oskar Harrit | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 45.89 | ||||||
9 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 49.12 | ||||||
10 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.22 | ||||||
11 | Erik Kjaergaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 51.28 | ||||||
- | Mikkel Salmansen | 2000 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Anders Wolsing | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:45 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 9, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Farum Damer | 0 | Farum Svømmeklub | 3:58.32 | ||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 28.28 | 58.55 | 58.55 | ||||||
Marie Lensbjerg | 1991 | 29.48 | 1:02.28 | 2:00.83 | ||||||
Olivia Burmester | 1993 | 27.89 | 58.13 | 2:58.96 | ||||||
Mie Refn | 1993 | 28.60 | 59.36 | 3:58.32 | ||||||
2 | Vat Damer 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:07.59 | ||||||
Camilla Rønbøg | 1992 | 29.95 | 1:01.74 | 1:01.74 | ||||||
Mai Hjelmgaard | 1994 | 28.72 | 59.33 | 2:01.07 | ||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 29.79 | 1:02.79 | 3:03.86 | ||||||
Caroline Høgskilde | 1996 | 30.78 | 1:03.73 | 4:07.59 | ||||||
3 | Triton Piger 1 | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:15.16 | ||||||
Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 30.07 | 1:03.16 | 1:03.16 | ||||||
Louise G. Riget | 1995 | 31.63 | 1:06.67 | 2:09.83 | ||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 30.36 | 1:03.92 | 3:13.75 | ||||||
Mette Hasemann | 1993 | 28.75 | 1:01.41 | 4:15.16 | ||||||
4 | Helsingør Damer | 0 | Helsingør Svømmeklub | 4:15.65 | ||||||
Josephine Grønning | 1991 | 29.54 | 1:02.13 | 1:02.13 | ||||||
Alberte Breum | 1995 | 31.59 | 1:05.41 | 2:07.54 | ||||||
Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 32.20 | 1:07.43 | 3:14.97 | ||||||
Nina Cawley | 1994 | 29.29 | 1:00.68 | 4:15.65 | ||||||
5 | Dragør Dragons | 0 | Dragør Svømmeklub | 4:15.70 | ||||||
Ida Louise Steffensen | 1995 | 30.82 | 1:03.01 | 1:03.01 | ||||||
Maria Madsen | 1995 | 29.19 | 1:02.86 | 2:05.87 | ||||||
Michelle Icka Christensen | 1995 | 30.00 | 1:04.59 | 3:10.46 | ||||||
Helene Hauschultz | 1993 | 31.23 | 1:05.24 | 4:15.70 | ||||||
6 | Hils Damer 1 | 0 | Hillerød Svømmeklub | 4:20.26 | ||||||
Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 29.89 | 1:03.69 | 1:03.69 | ||||||
Caroline Lindgreen | 1995 | 31.14 | 1:05.42 | 2:09.11 | ||||||
Thea Mundt Lohse | 1994 | 31.66 | 1:05.95 | 3:15.06 | ||||||
Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 31.88 | 1:05.20 | 4:20.26 | ||||||
7 | Farum Piger Konk 1 | 0 | Farum Svømmeklub | 4:21.04 | ||||||
Maria Bastiansen | 1995 | 30.79 | 1:03.37 | 1:03.37 | ||||||
Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 30.60 | 1:03.81 | 2:07.18 | ||||||
Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 31.54 | 1:06.19 | 3:13.37 | ||||||
Lisa Steen Duus | 1997 | 32.63 | 1:07.67 | 4:21.04 | ||||||
8 | Piger Frederikssund | 0 | Frederikssund Svømmeklub | 4:21.78 | ||||||
Louise Hedelund | 1992 | 30.28 | 1:03.03 | 1:03.03 | ||||||
Mie Astrup Dresler | 1996 | 31.55 | 1:06.05 | 2:09.08 | ||||||
Jeannie Bjørklund | 1992 | 31.47 | 1:06.49 | 3:15.57 | ||||||
Amalie Ringgaard | 1996 | 31.91 | 1:06.21 | 4:21.78 | ||||||
9 | Vat Piger 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:22.63 | ||||||
Lea Sørensen | 1994 | 31.07 | 1:04.56 | 1:04.56 | ||||||
Madeline Lou | 1995 | 30.80 | 1:04.99 | 2:09.55 | ||||||
Dena Zornic | 1996 | 32.45 | 1:06.89 | 3:16.44 | ||||||
Mie Thisted Feldberg | 1995 | 32.30 | 1:06.19 | 4:22.63 | ||||||
10 | Piger Vordingborg | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 4:29.03 | ||||||
Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 31.55 | 1:06.44 | 1:06.44 | ||||||
Nadia Holm-Olsen | 1994 | 32.85 | 1:09.56 | 2:16.00 | ||||||
Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | 32.95 | 1:09.01 | 3:25.01 | ||||||
Sandra Semberlund | 1994 | 30.43 | 1:04.02 | 4:29.03 | ||||||
11 | Vat Piger 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:34.18 | ||||||
Amalie Lynggård Hansen | 1996 | 1:12.12 | 1:12.12 | |||||||
Frederikke Christensen | 1995 | |||||||||
Nicoline Møller | 1995 | |||||||||
Christine Lynggård Hansen | 1994 | 4:34.18 | 4:34.18 | |||||||
12 | Triton Piger 2 | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:44.29 | ||||||
Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | 1:07.86 | 1:07.86 | |||||||
Rikke Blemholt | 1996 | |||||||||
Anna Puggard | 1996 | |||||||||
Iben Schmidt | 1997 | 4:44.29 | 4:44.29 | |||||||
13 | Roskillers Piger I | 0 | Roskilde Svømning | 4:49.91 | ||||||
Nina Jørgensen | 1990 | 1:07.71 | 1:07.71 | |||||||
Mette Sannerud | 1997 | |||||||||
Catharina Skov Andersen | 1997 | |||||||||
Nanna Johansen | 1996 | 4:49.91 | 4:49.91 | |||||||
14 | Hils Piger 1 | 0 | Hillerød Svømmeklub | 4:58.18 | ||||||
Rebekka Gustafson | 1997 | 36.10 | 1:15.48 | 1:15.48 | ||||||
Emma Jensen | 1997 | 33.51 | 1:11.10 | 2:26.58 | ||||||
Dorthea Hauch | 2000 | 36.09 | 1:15.97 | 3:42.55 | ||||||
Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | 35.97 | 1:15.63 | 4:58.18 | ||||||
15 | Hils Piger 2 | 0 | Hillerød Svømmeklub | 5:10.48 | ||||||
Louise R. Hartmann Nielse | 1997 | 36.48 | 1:16.87 | 1:16.87 | ||||||
Freja Englund | 1997 | 37.07 | 1:19.06 | 2:35.93 | ||||||
Nicoline Jacobsen | 1996 | 36.87 | 1:16.95 | 3:52.88 | ||||||
Signe Hauch | 1998 | 37.18 | 1:17.60 | 5:10.48 | ||||||
16 | Solrød Sælerne 1 | 2009 | Solrød Svømmeklub | 5:24.76 | ||||||
Mathilde Norup | 1998 | 41.71 | 1:28.33 | 1:28.33 | ||||||
Alexandra Munch | 1996 | 37.61 | 1:19.09 | 2:47.42 | ||||||
Christina Techt | 1996 | 37.10 | 1:22.05 | 4:09.47 | ||||||
Rikke Voss | 1997 | 36.50 | 1:15.29 | 5:24.76 | ||||||
17 | Roskillers Piger Ii | 0 | Roskilde Svømning | 5:34.54 | ||||||
Laura Dahl | 1998 | 1:18.57 | 1:18.57 | |||||||
Ida Brix Jakobsen | 1998 | |||||||||
Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | |||||||||
Julie Langberg | 1995 | 5:34.54 | 5:34.54 | |||||||
18 | Hils Piger 3 | 0 | Hillerød Svømmeklub | 6:04.06 | ||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 1:30.63 | 1:30.63 | |||||||
Agnes Esbjerg | 1999 | |||||||||
Kamilla Ehlert | 1998 | |||||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 6:04.06 | 6:04.06 | |||||||
19 | Værløse Talenttøser | 0 | Værløse Svømmeklub | 6:41.30 | ||||||
Cecilie Eiken | 1996 | 1:21.11 | 1:21.11 | |||||||
Sif Emilie Andersen | 1998 | |||||||||
Nanna Westfall Gram | 1998 | |||||||||
Vibe Raaby Laursen | 1998 | 6:41.30 | 6:41.30 | |||||||
- | Hils Damer 2 | 0 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Vat Damer 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 10, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Farum Herrer | 0 | Farum Svømmeklub | 3:29.85 | ||||||
Nikolai Ammekilde | 1990 | 25.46 | 52.60 | 52.60 | ||||||
Karsten Vedel | 1992 | 25.38 | 53.12 | 1:45.72 | ||||||
Niklas Hedegaard | 1990 | 25.21 | 52.95 | 2:38.67 | ||||||
Anders Blume | 1990 | 24.44 | 51.18 | 3:29.85 | ||||||
2 | Helsingør Herrer | 0 | Helsingør Svømmeklub | 3:38.95 | ||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 26.49 | 55.25 | 55.25 | ||||||
Christopher Kok | 1992 | 26.03 | 55.03 | 1:50.28 | ||||||
Lasse Vestergaard | 1991 | 25.56 | 53.80 | 2:44.08 | ||||||
Asger Helmig | 1991 | 25.57 | 54.87 | 3:38.95 | ||||||
3 | Vat Herrer 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 3:40.94 | ||||||
Morten Møller Jensen | 1992 | 28.13 | 55.97 | 55.97 | ||||||
Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 27.06 | 57.35 | 1:53.32 | ||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 25.13 | 53.46 | 2:46.78 | ||||||
Emil Eller | 1991 | 25.79 | 54.16 | 3:40.94 | ||||||
4 | Hils Herrer | 0 | Hillerød Svømmeklub | 3:47.35 | ||||||
Alexander Grønfeldt | 1994 | 29.06 | 59.84 | 59.84 | ||||||
Kasper Blomsterberg | 1992 | 26.77 | 57.17 | 1:57.01 | ||||||
Frederik Jarfelt | 1992 | 25.76 | 54.22 | 2:51.23 | ||||||
Christoffer Harms-Tefke | 1992 | 26.55 | 56.12 | 3:47.35 | ||||||
5 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 3:51.48 | ||||||
Henrik Smith | 1993 | 27.69 | 57.73 | 57.73 | ||||||
Steffen Poulsen | 1994 | 27.23 | 56.48 | 1:54.21 | ||||||
Piet Jon Vidkjær | 1995 | 27.00 | 57.14 | 2:51.35 | ||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 28.26 | 1:00.13 | 3:51.48 | ||||||
6 | Drenge 1 Vordingborg | 1992 | Vordingborg Svømme Klub | 3:55.40 | ||||||
Andreas Sandbirk | 1995 | 28.59 | 59.13 | 59.13 | ||||||
Tobias Nordbo Andreassen | 1994 | 28.14 | 58.98 | 1:58.11 | ||||||
Niels Willer Hansen | 1992 | 27.44 | 57.65 | 2:55.76 | ||||||
Jacob Jensen | 1995 | 28.25 | 59.64 | 3:55.40 | ||||||
7 | Drenge Frederikssund | 0 | Frederikssund Svømmeklub | 4:02.65 | ||||||
Niklas Fritzbøger | 1992 | 27.08 | 56.63 | 56.63 | ||||||
Emil Christensen | 1996 | 31.18 | 1:06.76 | 2:03.39 | ||||||
Søren Fritzbøger | 1996 | 29.01 | 1:00.09 | 3:03.48 | ||||||
Rune Fyrstenborg | 1994 | 27.77 | 59.17 | 4:02.65 | ||||||
8 | Farum Drenge Konk 1 | 0 | Farum Svømmeklub | 4:03.53 | ||||||
Ulrik Peter Willén | 1995 | 28.07 | 57.83 | 57.83 | ||||||
Jens Dyreborg Nielsen | 1995 | 28.83 | 1:01.55 | 1:59.38 | ||||||
Kasper Emil Nielsen | 1995 | 29.12 | 1:01.46 | 3:00.84 | ||||||
Sebastian Terp | 1995 | 29.40 | 1:02.69 | 4:03.53 | ||||||
9 | Drenge 2 Vordingborg | 1991 | Vordingborg Svømme Klub | 4:06.62 | ||||||
Mads Andersen | 1995 | 30.15 | 1:03.00 | 1:03.00 | ||||||
David Skamriis | 1994 | 29.05 | 1:00.80 | 2:03.80 | ||||||
Malte Karklinat | 1995 | 28.80 | 1:00.60 | 3:04.40 | ||||||
Alexander Duus Jensen | 1995 | 29.27 | 1:02.22 | 4:06.62 | ||||||
10 | Værløse 1 | 0 | Værløse Svømmeklub | 4:07.16 | ||||||
Lars Elsborg | 1994 | 30.02 | 1:02.65 | 1:02.65 | ||||||
Rasmus Ærenlund | 1992 | 27.62 | 58.08 | 2:00.73 | ||||||
Philip Nielsen | 1991 | 29.99 | 1:03.66 | 3:04.39 | ||||||
Casper Lyngholm-Kjærby | 1991 | 29.10 | 1:02.77 | 4:07.16 | ||||||
11 | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:08.29 | ||||||
Martin Lund Djurhuus | 1995 | 29.82 | 1:01.82 | 1:01.82 | ||||||
Esben Bragason | 1995 | 28.92 | 1:00.84 | 2:02.66 | ||||||
Mikkel Møller Jensen | 1995 | 29.09 | 1:01.27 | 3:03.93 | ||||||
Malthe Vestergaard | 1995 | 30.40 | 1:04.36 | 4:08.29 | ||||||
12 | Roskillers Drenge Ii | 0 | Roskilde Svømning | 4:12.93 | ||||||
Morten Voigt Larsen | 1995 | 29.07 | 1:00.23 | 1:00.23 | ||||||
Christian Halby | 1994 | 29.42 | 1:00.51 | 2:00.74 | ||||||
Martin Friis | 1994 | 30.74 | 1:04.52 | 3:05.26 | ||||||
Christoffer Back Petersen | 1995 | 32.34 | 1:07.67 | 4:12.93 | ||||||
13 | Triton Drenge 1 | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:25.46 | ||||||
Emil Andersen | 1992 | 29.80 | 1:02.66 | 1:02.66 | ||||||
Marco Kirketerp | 1995 | 31.77 | 1:06.65 | 2:09.31 | ||||||
Jacob Nurup | 1997 | 35.34 | 1:15.60 | 3:24.91 | ||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 28.23 | 1:00.55 | 4:25.46 | ||||||
14 | Hils Drenge 1 | 0 | Hillerød Svømmeklub | 4:28.01 | ||||||
Stefan Blidarevic | 1996 | 31.55 | 1:04.12 | 1:04.12 | ||||||
Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 31.60 | 1:06.80 | 2:10.92 | ||||||
Sebastian Sylvest | 1996 | 32.98 | 1:11.24 | 3:22.16 | ||||||
Frederik Høst Lorenzen | 1996 | 31.66 | 1:05.85 | 4:28.01 | ||||||
15 | Værløse 2 | 0 | Værløse Svømmeklub | 4:58.62 | ||||||
Jeppe Nejlund | 1993 | 30.49 | 1:02.45 | 1:02.45 | ||||||
Mathias Petersen | 1995 | 34.06 | 1:11.59 | 2:14.04 | ||||||
Johannes Schwaab | 1994 | 37.60 | 1:20.78 | 3:34.82 | ||||||
Oliver Neumann | 1998 | 37.82 | 1:23.80 | 4:58.62 | ||||||
16 | Dragør Dragons I | 0 | Dragør Svømmeklub | 5:26.21 | ||||||
0 | 38.29 | 1:22.30 | 1:22.30 | |||||||
0 | 40.36 | 1:23.85 | 2:46.15 | |||||||
0 | 38.73 | 1:25.61 | 4:11.76 | |||||||
0 | 35.83 | 1:14.45 | 5:26.21 | |||||||
17 | Triton Drenge 2 | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:29.40 | ||||||
Johan Müller | 1998 | 36.86 | 1:18.79 | 1:18.79 | ||||||
Oliver Ringheim | 1997 | 38.70 | 1:26.06 | 2:44.85 | ||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 41.68 | 1:29.07 | 4:13.92 | ||||||
Alexander Weis | 1996 | 34.85 | 1:15.48 | 5:29.40 | ||||||
18 | Hils Drenge 2 | 0 | Hillerød Svømmeklub | 5:42.58 | ||||||
Thor Dardecker | 1999 | 1:25.92 | 1:25.92 | |||||||
Daniel Stephensen | 1999 | |||||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | |||||||||
Oliver Mentz | 1997 | 5:42.58 | 5:42.58 | |||||||
- | Værløse 3 | 0 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Dragør Dragons Ii | 0 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
Jonathan Stage | 1997 | |||||||||
Andreas Johanson | 1998 | |||||||||
Magnus Troelst | 1997 | |||||||||
Emil Hedegaard | 1999 | DNS | ||||||||
- | Vat Herrer 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Roskillers Drenge I | 0 | Roskilde Svømning | DSQ | ||||||
Lauge Bruun | 1992 | 27.06 | 56.39 | 56.39 | ||||||
Johan Jørgensen | 1993 | 1:54.28 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:25 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:02 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.53 | 1:10.69 | 1:54.10 | 2:27.21 | |||
2 | Pernille Mouritzen | 1993 | Vest-Brøndby | 32.82 | 1:11.13 | 1:58.58 | 2:35.11 | |||
3 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 35.17 | 1:13.09 | 2:01.10 | 2:36.91 | |||
4 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 37.56 | 1:22.21 | 2:12.95 | 2:49.78 | |||
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Klara Strand Olesen | 1995 | Vest-Brøndby | 32.19 | 1:10.15 | 1:56.00 | 2:33.14 | |||
2 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.40 | 1:17.77 | 2:00.84 | 2:37.61 | |||
3 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 35.02 | 1:15.92 | 2:01.26 | 2:38.88 | |||
4 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.74 | 1:14.71 | 2:02.66 | 2:41.34 | |||
5 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 33.22 | 1:13.02 | 2:05.75 | 2:41.74 | |||
6 | Kathrine Holm | 1996 | Vest-Brøndby | 35.91 | 1:19.12 | 2:05.21 | 2:42.56 | |||
7 | Alberte Breum | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 35.27 | 1:18.00 | 2:05.84 | 2:42.62 | |||
8 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 37.56 | 1:19.55 | 2:07.40 | 2:44.26 | |||
9 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.39 | 1:20.11 | 2:07.67 | 2:44.90 | |||
10 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.71 | 1:17.37 | 2:08.54 | 2:45.75 | |||
11 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 39.43 | 1:22.58 | 2:08.99 | 2:47.60 | |||
12 | Katja V. Jørgensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.26 | 1:20.99 | 2:07.26 | 2:47.72 | |||
13 | Fie Bay Florin | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 35.61 | 1:17.67 | 2:09.98 | 2:48.98 | |||
14 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 38.55 | 1:23.40 | 2:09.78 | 2:50.25 | |||
15 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 38.96 | 1:20.49 | 2:12.34 | 2:50.53 | |||
16 | Maja L. Brinch | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 38.63 | 1:21.41 | 2:13.87 | 2:51.96 | |||
17 | Katrine Christiansen | 1996 | Albertslund IF | 38.58 | 1:22.58 | 2:11.17 | 2:52.18 | |||
18 | Caroline Thoby | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.35 | 1:22.89 | 2:15.05 | 2:54.56 | |||
19 | Nicoline Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 40.47 | 1:27.49 | 2:14.18 | 2:55.41 | |||
20 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 42.40 | 1:27.62 | 2:16.25 | 2:55.82 | |||
21 | Anna Ladegaard | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 42.45 | 1:27.60 | 2:23.48 | 3:04.55 | |||
22 | Trine Munkholm | 1995 | Swim Team Tåstrup | 41.25 | 1:27.19 | 2:24.70 | 3:06.14 | |||
23 | Mian Hartoft | 1996 | Swim Team Tåstrup | 43.39 | 1:33.41 | 2:22.54 | 3:07.10 | |||
24 | Emma Rasmussen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 43.84 | 1:33.77 | 2:27.71 | 3:10.30 | |||
25 | Susanne Munch Nielsen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 45.54 | 1:38.01 | 2:33.42 | 3:19.33 | |||
- | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | Vest-Brøndby | DSQ | ||||||
- | Sandra Laksø | 1995 | Vest-Brøndby | DSQ | ||||||
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maja Hjuler | 1997 | Farum Svømmeklub | 34.51 | 1:17.60 | 2:05.92 | 2:44.76 | |||
2 | Lisa Steen Duus | 1997 | Farum Svømmeklub | 38.34 | 1:23.42 | 2:15.02 | 2:51.84 | |||
3 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 41.41 | 1:24.23 | 2:14.66 | 2:53.23 | |||
4 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Allerød Svømmeklub | 40.75 | 1:25.58 | 2:18.04 | 2:56.29 | |||
5 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 41.91 | 1:28.41 | 2:17.21 | 2:57.52 | |||
6 | Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 39.92 | 1:28.15 | 2:16.76 | 2:57.53 | |||
7 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 41.96 | 1:28.97 | 2:16.22 | 2:57.68 | |||
8 | Rebekka Gustafson | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 42.03 | 1:29.55 | 2:17.45 | 2:58.86 | |||
9 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 43.63 | 1:30.27 | 2:19.09 | 2:59.12 | |||
10 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 41.41 | 1:28.51 | 2:20.36 | 3:00.69 | |||
11 | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 42.79 | 1:31.57 | 2:21.74 | 3:02.61 | |||
12 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 42.77 | 1:29.49 | 2:21.91 | 3:03.94 | |||
13 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | Farum Svømmeklub | 45.37 | 1:32.74 | 2:22.00 | 3:04.88 | |||
14 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 42.53 | 1:29.40 | 2:24.58 | 3:06.39 | |||
15 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 44.38 | 1:34.42 | 2:26.06 | 3:10.55 | |||
16 | Tina Krume | 1997 | Farum Svømmeklub | 43.79 | 1:32.69 | 2:28.99 | 3:12.21 | |||
17 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 46.62 | 1:34.70 | 2:31.49 | 3:18.67 | |||
18 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 42.66 | 1:36.15 | 2:34.47 | 3:19.27 | |||
19 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 47.61 | 1:38.86 | 2:38.11 | 3:26.80 | |||
20 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 50.67 | 1:41.64 | 2:45.17 | 3:29.50 | |||
21 | Lea Nooristani | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 59.07 | 1:56.00 | 2:56.86 | 3:52.25 | |||
- | Louise Vangstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Pernille Agerlin | 1997 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 40.84 | 1:28.78 | 2:19.91 | 2:59.69 | |||
2 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 50.09 | 1:45.45 | 2:46.66 | 3:32.18 | |||
3 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 50.33 | 1:42.48 | 2:51.94 | 3:40.16 | |||
4 | Kristine Abrahamsen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 54.73 | 1:50.19 | 2:51.50 | 3:40.73 | |||
5 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 49.70 | 1:40.92 | 2:50.84 | 3:41.42 | |||
6 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 55.08 | 1:48.57 | 2:55.88 | 3:45.43 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:02 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:57 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 13, 200m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 28.22 | 1:01.57 | 1:38.71 | 2:08.45 | |||
2 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 27.81 | 1:02.07 | 1:40.02 | 2:12.39 | |||
3 | Kasper Blomsterberg | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 28.30 | 1:05.06 | 1:42.20 | 2:14.89 | |||
4 | Emil Eller | 1991 | Glostrup Svømme Klub | 29.39 | 1:07.55 | 1:47.10 | 2:17.81 | |||
5 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 29.93 | 1:07.12 | 1:47.36 | 2:19.88 | |||
6 | Niklas Fritzbøger | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 30.22 | 1:08.02 | 1:49.53 | 2:20.53 | |||
7 | Lauge Bruun | 1992 | Roskilde Svømning | 30.24 | 1:07.20 | 1:51.26 | 2:23.69 | |||
8 | Julian Kressner Læbel | 1992 | Vest-Brøndby | 29.10 | 1:07.91 | 1:50.98 | 2:23.80 | |||
9 | Rasmus Ærenlund | 1992 | Værløse Svømmeklub | 31.91 | 1:12.16 | 1:53.93 | 2:26.79 | |||
10 | Nick Niebling | 1988 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.57 | 1:14.54 | 1:54.69 | 2:29.32 | |||
11 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.03 | 1:17.18 | 2:01.02 | 2:35.24 | |||
Løb 13, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Wich | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 29.13 | 1:04.31 | 1:46.34 | 2:18.81 | |||
2 | Harald Bjørndal Hersted | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.74 | 1:09.33 | 1:48.86 | 2:21.76 | |||
3 | Alexander Andersen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.22 | 1:08.18 | 1:48.59 | 2:22.51 | |||
4 | Johan Jørgensen | 1993 | Roskilde Svømning | 32.13 | 1:13.49 | 1:54.43 | 2:26.81 | |||
5 | Christian Halby | 1994 | Roskilde Svømning | 32.91 | 1:11.99 | 1:54.87 | 2:27.13 | |||
6 | Henrik Smith | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.08 | 1:09.27 | 1:54.23 | 2:27.54 | |||
7 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 32.56 | 1:13.04 | 1:55.59 | 2:29.58 | |||
8 | Simon Frydedal Riemann | 1993 | Vest-Brøndby | 34.55 | 1:14.69 | 2:04.37 | 2:40.69 | |||
9 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | Roskilde Svømning | 34.99 | 1:18.08 | 2:08.81 | 2:43.42 | |||
10 | Martin Friis | 1994 | Roskilde Svømning | 36.98 | 1:18.33 | 2:10.12 | 2:44.59 | |||
- | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | DNS | ||||||
Løb 13, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 31.35 | 1:06.85 | 1:50.00 | 2:21.87 | |||
2 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 30.09 | 1:08.25 | 1:50.32 | 2:22.22 | |||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 32.02 | 1:10.80 | 1:53.25 | 2:28.26 | |||
4 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 33.20 | 1:13.05 | 1:57.87 | 2:32.02 | |||
5 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 33.04 | 1:14.69 | 1:59.59 | 2:32.18 | |||
6 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 34.68 | 1:15.67 | 2:00.76 | 2:34.56 | |||
7 | Morten Voigt Larsen | 1995 | Roskilde Svømning | 32.11 | 1:12.04 | 2:01.93 | 2:35.05 | |||
8 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.34 | 1:16.00 | 1:58.79 | 2:35.11 | |||
9 | Burak Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 33.88 | 1:14.96 | 2:00.54 | 2:35.68 | |||
10 | Gøkhan Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 36.17 | 1:16.39 | 2:02.08 | 2:36.23 | |||
11 | Oliver Hjeresen | 1995 | Roskilde Svømning | 36.86 | 1:18.83 | 2:01.32 | 2:36.54 | |||
12 | Mathias Parnel | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 34.35 | 1:15.90 | 1:59.54 | 2:37.38 | |||
13 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 32.67 | 1:15.73 | 2:00.54 | 2:37.49 | |||
14 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.43 | 1:15.59 | 2:03.53 | 2:39.12 | |||
15 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 35.71 | 1:18.31 | 2:03.31 | 2:39.25 | |||
16 | Esben Bragason | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.85 | 1:17.36 | 2:05.25 | 2:39.99 | |||
17 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | 34.41 | 1:16.58 | 2:07.11 | 2:41.78 | |||
18 | Asbjørn Munk | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 37.15 | 1:20.89 | 2:06.22 | 2:42.23 | |||
19 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 35.16 | 1:15.42 | 2:05.05 | 2:42.28 | |||
20 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 35.04 | 1:17.55 | 2:09.70 | 2:42.45 | |||
21 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 35.48 | 1:16.82 | 2:07.24 | 2:43.05 | |||
22 | Christoffer Back Petersen | 1995 | Roskilde Svømning | 36.98 | 1:20.08 | 2:09.01 | 2:46.61 | |||
23 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 34.43 | 1:17.78 | 2:10.41 | 2:46.97 | |||
24 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.87 | 1:18.26 | 2:10.20 | 2:47.33 | |||
25 | Malthe Vestergaard | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 37.69 | 1:21.28 | 2:14.14 | 2:52.24 | |||
26 | Rasmus Kaadtmann | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 42.13 | 1:27.31 | 2:16.11 | 2:52.69 | |||
27 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | Roskilde Svømning | 38.59 | 1:22.29 | 2:14.97 | 2:53.45 | |||
28 | Christian Jacobsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 39.03 | 1:26.75 | 2:16.62 | 2:53.65 | |||
29 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 42.87 | 1:28.31 | 2:17.03 | 2:55.05 | |||
30 | Sebastian Sylvest | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 41.32 | 1:27.91 | 2:17.27 | 2:55.60 | |||
31 | Martin Zilmer | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 40.21 | 1:25.46 | 2:19.49 | 3:00.37 | |||
32 | Mathias Esbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 42.19 | 1:29.97 | 2:23.27 | 3:03.59 | |||
33 | Victor L. Munch-Jensen | 1996 | Solrød Svømmeklub | 40.36 | 1:30.83 | 2:27.42 | 3:10.11 | |||
- | Frederik S. Nielsen | 1996 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 13, 200m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 36.31 | 1:14.46 | 2:02.24 | 2:38.99 | |||
2 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 37.48 | 1:21.70 | 2:12.31 | 2:48.12 | |||
3 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 38.02 | 1:21.42 | 2:14.38 | 2:52.65 | |||
4 | Jonas Kaadtmann | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 38.15 | 1:21.98 | 2:16.63 | 2:53.70 | |||
5 | Sebastian Westerby | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 39.65 | 1:24.10 | 2:15.14 | 2:55.85 | |||
6 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.13 | 1:29.02 | 2:24.66 | 3:06.58 | |||
7 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 44.61 | 1:34.56 | 2:28.85 | 3:09.29 | |||
8 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 44.70 | 1:35.12 | 2:30.01 | 3:10.14 | |||
9 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 42.34 | 1:37.11 | 2:43.71 | 3:31.21 | |||
10 | Anders Søndermann | 1998 | Albertslund IF | 49.82 | 1:47.18 | 2:55.01 | 3:45.89 | |||
- | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oskar Lilleøre | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Malthe G. Poulsen | 1997 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Malik Tappert | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 13, 200m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Grønne | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 42.29 | 1:32.22 | 2:29.65 | 3:10.54 | |||
2 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 46.00 | 1:34.97 | 2:27.54 | 3:10.74 | |||
3 | Baldur H. Bremholm Hansen | 1999 | Albertslund IF | 46.09 | 1:35.65 | 2:28.96 | 3:11.95 | |||
4 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 46.41 | 1:32.82 | 2:29.60 | 3:15.36 | |||
5 | Daniel Stephensen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 44.94 | 1:36.36 | 2:33.46 | 3:20.45 | |||
- | Oliver Schiellerup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anders Wolsing | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:57 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 14, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gitte Raagaard | 1970 | Helsinge Skytte & IF | 32.29 | ||||||
2 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 34.21 | ||||||
3 | Anja Dam-Nielsen | 1992 | Værløse Svømmeklub | 34.99 | ||||||
4 | Julie Zachariasen | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 36.64 | ||||||
- | Birka Månsson | 1992 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Mouritzen | 1993 | Vest-Brøndby | 30.98 | ||||||
2 | Emilie Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 34.09 | ||||||
3 | Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | Værløse Svømmeklub | 35.74 | ||||||
4 | Simone Pedersen | 1994 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.10 | ||||||
5 | Ida Pommerencke Vilmand | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 37.15 | ||||||
6 | Mathilde Rosager Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 37.34 | ||||||
7 | Nadia Holm-Olsen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 37.51 | ||||||
- | Emma Donde | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Brahtz | 1995 | Albertslund IF | 33.82 | ||||||
2 | Isabella Z. Bigum | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 34.04 | ||||||
3 | Caroline Buhl | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 35.24 | ||||||
4 | Caroline Lindgreen | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 36.12 | ||||||
5 | Fie Bay Florin | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 36.23 | ||||||
6 | Frederikke Christensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.89 | ||||||
7 | Serina P. Snelmand Floris | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 37.15 | ||||||
8 | Signe Scharf | 1995 | Farum Svømmeklub | 38.06 | ||||||
9 | Katja Jesse | 1996 | Swim Team Tåstrup | 39.59 | ||||||
10 | Louise Jørgensen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 40.27 | ||||||
11 | Josephine Freja Iversen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 40.40 | ||||||
12 | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 40.49 | ||||||
13 | Eva Kjaergaard | 1996 | Dragør Svømmeklub | 41.51 | ||||||
14 | Laura Josefine Kjørup | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 42.20 | ||||||
15 | Christina Techt | 1996 | Solrød Svømmeklub | 43.11 | ||||||
16 | Emma Rasmussen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 43.97 | ||||||
17 | Cecilie Eiken | 1996 | Værløse Svømmeklub | 46.47 | ||||||
18 | Cecilie Snoer | 1995 | Svømmeklubben SHS Stevns | 46.55 | ||||||
19 | Yelda Dogan | 1996 | Farum Svømmeklub | 50.39 | ||||||
- | Fie Bagge Mogensen | 1995 | Svømmeklubben SHS Stevns | DNS | ||||||
- | Caroline Korch | 1996 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.06 | ||||||
2 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 36.97 | ||||||
3 | Martha Meilstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 37.72 | ||||||
4 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 38.39 | ||||||
5 | Caroline Oxholm | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 38.45 | ||||||
6 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 39.11 | ||||||
7 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 39.22 | ||||||
8 | Cathrine Jørgensen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 39.30 | ||||||
9 | Alexandra Buhl | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 39.36 | ||||||
10 | Rikke Voss | 1997 | Solrød Svømmeklub | 39.39 | ||||||
11 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.48 | ||||||
12 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 39.56 | ||||||
13 | Cecilie H Jensen | 1997 | Svømmeklubben SHS Stevns | 39.67 | ||||||
14 | Rikke Elsborg Pedersen | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 39.85 | ||||||
15 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 40.31 | ||||||
16 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 40.37 | ||||||
17 | Andrea Reich | 1998 | Farum Svømmeklub | 40.64 | ||||||
18 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 41.04 | ||||||
19 | Cilla Gregersen | 1997 | Albertslund IF | 41.15 | ||||||
20 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 41.33 | ||||||
21 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 42.77 | ||||||
22 | Katja Nørrelund | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 43.00 | ||||||
23 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 43.25 | ||||||
24 | Mathilde Norup | 1998 | Solrød Svømmeklub | 43.45 | ||||||
25 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 43.56 | ||||||
26 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 43.84 | ||||||
27 | Sara Gustafson | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 43.92 | ||||||
28 | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 43.94 | ||||||
29 | Julie Windfeldt Nielsen | 1998 | Farum Svømmeklub | 44.21 | ||||||
30 | Sofie O. Sørensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 44.23 | ||||||
31 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 45.16 | ||||||
32 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 45.47 | ||||||
33 | Marie Weinell | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 46.64 | ||||||
34 | Kamilla Ehlert | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 48.67 | ||||||
34 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 48.67 | ||||||
36 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 51.04 | ||||||
37 | Sasha Rasmussen | 1998 | Swim Team Tåstrup | 52.16 | ||||||
38 | Nanna Westfall Gram | 1998 | Værløse Svømmeklub | 56.76 | ||||||
39 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | Roskilde Svømning | 57.94 | ||||||
40 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 58.05 | ||||||
- | Laura Rasmussen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederikke Villumsen | 1997 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Sofie Amalie Møhncke | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 41.80 | ||||||
2 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 43.54 | ||||||
3 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.99 | ||||||
4 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 45.94 | ||||||
5 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 46.74 | ||||||
6 | Rikke Tolker-Nielsen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 47.13 | ||||||
7 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 47.97 | ||||||
8 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.12 | ||||||
9 | Sandra Clemensen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 50.65 | ||||||
10 | Agnes Esbjerg | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 51.22 | ||||||
11 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 51.39 | ||||||
12 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 51.51 | ||||||
13 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 52.07 | ||||||
14 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 52.47 | ||||||
15 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 54.07 | ||||||
16 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 56.02 | ||||||
17 | Anne-Marie K. Jespersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 57.36 | ||||||
18 | Mai Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:05.83 | ||||||
19 | Lea Fauerholdt Saarde | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.20 | ||||||
- | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie de Lemos Wiberg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:10 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 16:29 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 15, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christopher Kok | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 29.07 | ||||||
2 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | Albertslund IF | 29.66 | ||||||
3 | Frederik Jarfelt | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 29.73 | ||||||
4 | Niels Willer Hansen | 1992 | Vordingborg Svømme Klub | 32.14 | ||||||
5 | Philip Nielsen | 1991 | Værløse Svømmeklub | 34.49 | ||||||
- | Lasse Vestergaard | 1991 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 30.58 | ||||||
2 | Rune Fyrstenborg | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 32.48 | ||||||
3 | Jeppe Nejlund | 1993 | Værløse Svømmeklub | 35.43 | ||||||
4 | Morten Jung Westermann | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 35.81 | ||||||
5 | Thorbjørn T. Peltz Bloch | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 36.48 | ||||||
6 | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | 38.69 | ||||||
- | Sebastian Grønning | 1993 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper Bang | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 30.45 | ||||||
2 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.19 | ||||||
3 | Ulrik Peter Willén | 1995 | Farum Svømmeklub | 32.15 | ||||||
4 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 33.06 | ||||||
5 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 33.14 | ||||||
6 | Malte Karklinat | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.09 | ||||||
7 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 34.74 | ||||||
8 | Malthe Frederiksen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 35.00 | ||||||
9 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 35.12 | ||||||
10 | Alexander Hjort | 1996 | Helsinge Skytte & IF | 36.53 | ||||||
11 | Rasmus Burlev | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 36.69 | ||||||
12 | Sebastian Kallestrup | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 36.96 | ||||||
13 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 37.86 | ||||||
14 | Alexander Weis | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.37 | ||||||
15 | Martin Zilmer | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 39.62 | ||||||
16 | Nicklas Nielsen | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.78 | ||||||
17 | Simon Halby | 1996 | Roskilde Svømning | 43.78 | ||||||
18 | Mads H. Jacobsen | 1995 | Værløse Svømmeklub | 45.34 | ||||||
- | Frederik Danielsen | 1995 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 36.91 | ||||||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.34 | ||||||
3 | Oliver Mentz | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 40.35 | ||||||
4 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 41.52 | ||||||
5 | Jacob Nurup | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.56 | ||||||
6 | Victor Larsen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 42.75 | ||||||
7 | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 42.76 | ||||||
8 | Joachim Frimann | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 43.01 | ||||||
9 | Andreas Johanson | 1998 | Dragør Svømmeklub | 43.26 | ||||||
10 | Jonathan Stage | 1997 | Dragør Svømmeklub | 43.38 | ||||||
11 | Pelle Mandrup Jensen | 1997 | Roskilde Svømning | 43.50 | ||||||
12 | Oliver Ringheim | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.53 | ||||||
13 | Oliver Rosendal | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 45.85 | ||||||
14 | Tobias Roldgaard | 1998 | Albertslund IF | 46.23 | ||||||
15 | Anders Søndermann | 1998 | Albertslund IF | 46.42 | ||||||
16 | Lucas A. Jakobsen | 1997 | Værløse Svømmeklub | 46.59 | ||||||
17 | Emil Brohus Nielsen | 1997 | Farum Svømmeklub | 47.18 | ||||||
18 | Marcus Broch Rasmussen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.25 | ||||||
19 | Christian Aagaard | 1998 | Farum Svømmeklub | 48.27 | ||||||
20 | Oskar Lilleøre | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 48.44 | ||||||
21 | Anders Sønnichsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 49.09 | ||||||
22 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 50.34 | ||||||
23 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.70 | ||||||
24 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | Værløse Svømmeklub | 56.55 | ||||||
- | Johannes Øe | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Benjamin D. Jensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rasmus Skalbo | 1998 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Svend Nørskov | 1998 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Gustav Jacobsen | 1998 | Solrød Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Parnel | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 40.01 | ||||||
2 | Thor Dardecker | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 41.53 | ||||||
3 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.60 | ||||||
4 | Daniel Stephensen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 46.48 | ||||||
4 | Erik Kjaergaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 46.48 | ||||||
6 | Mads Fredbo | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 46.76 | ||||||
7 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 47.80 | ||||||
8 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 48.46 | ||||||
9 | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | 50.52 | ||||||
10 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 56.02 | ||||||
11 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 57.89 | ||||||
- | Sebastian Rasmussen | 2000 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Jonas Skalbo | 1999 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oliver Schiellerup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:29 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 16:35 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 16, 200m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Hedelund | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 33.78 | 1:12.78 | 1:53.73 | 2:34.21 | |||
2 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 33.90 | 1:12.25 | 1:52.83 | 2:37.74 | |||
3 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.91 | 1:18.08 | 2:00.28 | 2:42.86 | |||
4 | Laura Smidt Hansen | 1992 | Vest-Brøndby | 36.02 | 1:18.18 | 2:01.84 | 2:45.89 | |||
Løb 16, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Hasemann | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.52 | 1:10.37 | 1:48.33 | 2:25.34 | |||
2 | Nina Cawley | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 33.29 | 1:10.52 | 1:49.72 | 2:28.34 | |||
3 | Camilla Desvig-Bol | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 35.39 | 1:15.54 | 1:57.89 | 2:40.33 | |||
4 | Bolette Schjønning | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 36.43 | 1:17.80 | 2:01.84 | 2:45.90 | |||
5 | Thea Mundt Lohse | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 36.32 | 1:19.78 | 2:04.70 | 2:48.95 | |||
Løb 16, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Kjær | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 33.18 | 1:10.77 | 1:49.52 | 2:29.21 | |||
2 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 35.86 | 1:15.96 | 1:57.01 | 2:37.19 | |||
3 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 35.47 | 1:16.84 | 1:59.99 | 2:42.70 | |||
4 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | Farum Svømmeklub | 36.28 | 1:18.02 | 2:02.46 | 2:45.30 | |||
5 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.47 | 1:18.77 | 2:02.94 | 2:46.72 | |||
6 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.94 | 1:20.39 | 2:05.44 | 2:49.75 | |||
7 | Kathrine Holm | 1996 | Vest-Brøndby | 38.09 | 1:22.11 | 2:07.54 | 2:53.32 | |||
8 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 36.82 | 1:21.44 | 2:08.54 | 2:56.62 | |||
9 | Kamilla Larsen | 1996 | Vest-Brøndby | 38.12 | 1:23.19 | 2:09.79 | 2:56.96 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:35 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 16:44 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 17, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 31.87 | 1:07.99 | 1:44.20 | 2:21.10 | |||
2 | Lauge Bruun | 1992 | Roskilde Svømning | 31.92 | 1:09.72 | 1:49.64 | 2:31.12 | |||
Løb 17, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Wich | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 30.37 | 1:05.15 | 1:41.23 | 2:17.81 | |||
2 | Søren Holm | 1993 | Vest-Brøndby | 31.68 | 1:07.99 | 1:46.60 | 2:25.47 | |||
3 | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | 33.19 | 1:10.78 | 1:49.29 | 2:28.40 | |||
4 | Christian Halby | 1994 | Roskilde Svømning | 34.18 | 1:13.58 | 1:55.15 | 2:34.64 | |||
5 | David Skamriis | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 33.80 | 1:13.68 | 1:55.49 | 2:38.01 | |||
Løb 17, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.80 | 1:11.36 | 1:50.26 | 2:29.28 | |||
2 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 33.53 | 1:12.08 | 1:51.49 | 2:30.24 | |||
3 | Jakob Vismann | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 33.99 | 1:12.36 | 1:52.38 | 2:33.04 | |||
4 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 35.10 | 1:16.68 | 2:03.02 | 2:45.94 | |||
5 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 37.94 | 1:21.89 | 2:06.77 | 2:50.51 | |||
6 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 37.32 | 1:22.00 | 2:09.63 | 2:57.57 | |||
7 | Tobias Grønne | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 40.72 | 1:30.73 | 2:22.31 | 3:12.69 | |||
Løb 17, 200m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 38.42 | 1:23.43 | 2:09.29 | 2:52.61 | |||
2 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 39.66 | 1:25.33 | 2:08.46 | 2:52.72 | |||
3 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 39.36 | 1:26.54 | 2:16.99 | 3:07.53 | |||
- | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:44 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 21 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kirstine Lei | 1992 | Helsinge Skytte & IF | 28.32 | 58.38 | |||||
2 | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | 29.12 | 59.76 | |||||
- | Birka Månsson | 1992 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marie Lensbjerg | 1991 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | Værløse Svømmeklub | 30.42 | 1:03.86 | |||||
2 | Lea Sørensen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 31.39 | 1:04.21 | |||||
3 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 31.29 | 1:04.84 | |||||
4 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 31.07 | 1:05.17 | |||||
5 | Mathilde Rosager Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 32.54 | 1:07.86 | |||||
6 | Cecilia Lykke Løsekraut | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 34.16 | 1:10.65 | |||||
7 | Ida Pommerencke Vilmand | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 34.04 | 1:11.68 | |||||
8 | Karoline Poulsen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 39.10 | 1:19.82 | |||||
9 | Louise Leegaard Nilsson | 1994 | Swim Team Tåstrup | 39.99 | 1:21.29 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 30.67 | 1:03.20 | |||||
2 | Madeline Lou | 1995 | Albertslund IF | 30.96 | 1:04.31 | |||||
3 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 30.71 | 1:04.54 | |||||
4 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.54 | 1:05.28 | |||||
5 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 31.55 | 1:05.60 | |||||
6 | Alberte Breum | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 32.53 | 1:05.63 | |||||
7 | Freja Kjær | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 31.92 | 1:05.94 | |||||
8 | Caroline Buhl | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 31.84 | 1:06.00 | |||||
9 | Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.88 | 1:06.19 | |||||
10 | Frederikke Christensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.81 | 1:06.73 | |||||
11 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 32.51 | 1:06.74 | |||||
12 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 32.45 | 1:07.04 | |||||
13 | Mie Thisted Feldberg | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 32.23 | 1:07.09 | |||||
14 | Nicoline Møller | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 32.38 | 1:07.30 | |||||
15 | Isabella Z. Bigum | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 32.94 | 1:07.90 | |||||
16 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 32.43 | 1:07.93 | |||||
17 | Emma Mäkelä | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 33.27 | 1:08.06 | |||||
18 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 32.67 | 1:08.09 | |||||
19 | Karoline Hauerbach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 33.08 | 1:08.30 | |||||
20 | Fie Bay Florin | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 33.49 | 1:08.83 | |||||
21 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 32.78 | 1:09.40 | |||||
22 | Maja L. Brinch | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 34.33 | 1:09.55 | |||||
23 | Mie Garlin | 1996 | Vest-Brøndby | 33.94 | 1:10.14 | |||||
24 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 33.85 | 1:10.49 | |||||
25 | Trine Munkholm | 1995 | Swim Team Tåstrup | 35.27 | 1:10.77 | |||||
26 | Serina P. Snelmand Floris | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 34.06 | 1:11.06 | |||||
27 | Anita Baastrup | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 34.49 | 1:11.56 | |||||
28 | Caroline Thoby | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.82 | 1:12.02 | |||||
29 | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | Vest-Brøndby | 34.42 | 1:12.37 | |||||
30 | Louise Jørgensen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 34.79 | 1:12.82 | |||||
31 | Julie Langberg | 1995 | Roskilde Svømning | 35.11 | 1:13.04 | |||||
32 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 37.03 | 1:14.88 | |||||
33 | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 36.83 | 1:15.97 | |||||
34 | Eva Kjaergaard | 1996 | Dragør Svømmeklub | 36.70 | 1:16.02 | |||||
35 | Alexandra Munch | 1996 | Solrød Svømmeklub | 37.29 | 1:17.14 | |||||
36 | Rikke Jørner | 1996 | Farum Svømmeklub | 37.32 | 1:18.41 | |||||
37 | Susanne Munch Nielsen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 39.21 | 1:22.50 | |||||
38 | Cecilie Eiken | 1996 | Værløse Svømmeklub | 39.71 | 1:23.72 | |||||
39 | Benedikte Bang From | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.34 | 1:26.14 | |||||
40 | Laura Josefine Kjørup | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 39.72 | 1:26.54 | |||||
41 | Yelda Dogan | 1996 | Farum Svømmeklub | 42.23 | 1:29.12 | |||||
42 | Cecilie Snoer | 1995 | Svømmeklubben SHS Stevns | 42.72 | 1:31.73 | |||||
43 | Emilie Hvilshøj Hansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 46.01 | 1:37.41 | |||||
- | Caroline Korch | 1996 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maria Bastiansen | 1995 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathilde Bang Jensen | 1995 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 33.29 | 1:08.58 | |||||
2 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.83 | 1:09.66 | |||||
3 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 33.76 | 1:09.75 | |||||
4 | Emma Jensen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 34.33 | 1:10.60 | |||||
5 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 33.99 | 1:10.79 | |||||
6 | Sara Mikkelsen | 1997 | Vest-Brøndby | 34.34 | 1:11.49 | |||||
7 | Anna Olsen | 1997 | Albertslund IF | 34.55 | 1:11.80 | |||||
8 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.69 | 1:12.22 | |||||
9 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 35.09 | 1:13.23 | |||||
10 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 35.26 | 1:14.14 | |||||
11 | Tina Krume | 1997 | Farum Svømmeklub | 34.98 | 1:14.53 | |||||
12 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 35.99 | 1:14.93 | |||||
13 | Rebekka Gustafson | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 36.68 | 1:15.00 | |||||
14 | Nicoline Fie Jeppsson | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 36.42 | 1:15.36 | |||||
15 | Rikke Elsborg Pedersen | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 36.90 | 1:16.50 | |||||
16 | Rikke Voss | 1997 | Solrød Svømmeklub | 37.16 | 1:16.72 | |||||
17 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 37.62 | 1:16.76 | |||||
18 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 38.16 | 1:17.83 | |||||
19 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 37.23 | 1:18.02 | |||||
20 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 1:18.75 | ||||||
21 | Pernille Agerlin | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 37.99 | 1:18.94 | |||||
22 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 37.66 | 1:18.97 | |||||
23 | Cathrine Jørgensen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 37.30 | 1:20.37 | |||||
24 | Isabella B. Grant | 1998 | Vest-Brøndby | 39.30 | 1:21.50 | |||||
25 | Julie Windfeldt Nielsen | 1998 | Farum Svømmeklub | 40.41 | 1:22.57 | |||||
26 | Andrea Reich | 1998 | Farum Svømmeklub | 40.08 | 1:23.26 | |||||
27 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 39.27 | 1:23.66 | |||||
28 | Katja Nørrelund | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 40.00 | 1:23.93 | |||||
29 | Sofie O. Sørensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 40.22 | 1:24.96 | |||||
30 | Mathilde Norup | 1998 | Solrød Svømmeklub | 41.19 | 1:25.79 | |||||
31 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 41.12 | 1:26.04 | |||||
32 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 40.65 | 1:26.53 | |||||
33 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 41.08 | 1:27.06 | |||||
34 | Karoline Karlog | 1997 | Swim Team Tåstrup | 41.71 | 1:28.92 | |||||
35 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 42.51 | 1:29.55 | |||||
36 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 44.10 | 1:32.50 | |||||
37 | Lea Nooristani | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 45.47 | 1:33.90 | |||||
38 | Kamilla Ehlert | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 47.28 | 1:38.47 | |||||
39 | Sif Emilie Andersen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 46.43 | 1:41.09 | |||||
40 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 48.27 | 1:41.46 | |||||
41 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 47.96 | 1:41.96 | |||||
42 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | Roskilde Svømning | 48.54 | 1:45.82 | |||||
43 | Nanna Westfall Gram | 1998 | Værløse Svømmeklub | 51.29 | 1:52.03 | |||||
44 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 54.77 | 1:54.05 | |||||
- | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Laura Rasmussen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 35.11 | 1:13.17 | |||||
2 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 38.90 | 1:21.37 | |||||
3 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 40.38 | 1:24.97 | |||||
4 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 39.25 | 1:27.28 | |||||
5 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 42.76 | 1:27.51 | |||||
6 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 41.84 | 1:31.56 | |||||
7 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 43.29 | 1:31.77 | |||||
8 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.41 | 1:32.98 | |||||
9 | Rikke Tolker-Nielsen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 44.63 | 1:33.72 | |||||
10 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 43.35 | 1:34.62 | |||||
11 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 44.71 | 1:34.69 | |||||
12 | Sandra Clemensen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 46.40 | 1:36.64 | |||||
13 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 45.65 | 1:37.10 | |||||
14 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 46.99 | 1:38.28 | |||||
15 | Kristine Abrahamsen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 46.62 | 1:38.50 | |||||
16 | Agnes Esbjerg | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 46.08 | 1:39.66 | |||||
17 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 47.03 | 1:40.47 | |||||
18 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 47.16 | 1:44.26 | |||||
19 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 49.37 | 1:46.35 | |||||
20 | Maria Hauch | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 56.02 | 2:04.96 | |||||
21 | Lea Fauerholdt Saarde | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:01.57 | 2:13.94 | |||||
22 | Liv Jensen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:04.70 | 2:17.55 | |||||
23 | Katrine Gerlach | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.95 | 2:24.61 | |||||
- | Emilie de Lemos Wiberg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 21 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 22 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 21:17 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Vestergaard | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 25.21 | 52.49 | |||||
2 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 25.97 | 53.37 | |||||
2 | Frederik Jarfelt | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 26.04 | 53.37 | |||||
4 | Thomas Olsen | 1992 | Vest-Brøndby | 26.03 | 54.00 | |||||
5 | Morten Møller Jensen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 26.76 | 54.92 | |||||
6 | Christian Erichsen | 1990 | Albertslund IF | 26.80 | 55.08 | |||||
7 | Casper Holbæk | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 27.45 | 57.36 | |||||
8 | Niels Willer Hansen | 1992 | Vordingborg Svømme Klub | 27.96 | 57.77 | |||||
9 | Rasmus Ærenlund | 1992 | Værløse Svømmeklub | 27.63 | 58.13 | |||||
10 | Simon E. Christensen | 1992 | Helsinge Skytte & IF | 28.29 | 59.51 | |||||
11 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | Svømmeklubben SHS Stevns | 28.64 | 1:01.38 | |||||
12 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.64 | 1:02.46 | |||||
- | Casper Lyngholm-Kjærby | 1991 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asger Helmig | 1991 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 28.14 | 57.46 | |||||
2 | Johan Jørgensen | 1993 | Roskilde Svømning | 27.77 | 57.65 | |||||
3 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 27.72 | 57.87 | |||||
4 | Rune Fyrstenborg | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 27.91 | 58.64 | |||||
5 | Mathias Roer Højgaard | 1994 | Vest-Brøndby | 28.07 | 58.75 | |||||
6 | Tobias Nordbo Andreassen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 28.67 | 58.78 | |||||
7 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.79 | 59.20 | |||||
8 | Alexander Grønfeldt | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 28.95 | 59.94 | |||||
9 | Rasmus Hansen | 1994 | Vest-Brøndby | 29.36 | 1:00.16 | |||||
10 | Jeppe Nejlund | 1993 | Værløse Svømmeklub | 29.73 | 1:01.36 | |||||
11 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | Solrød Svømmeklub | 29.60 | 1:02.14 | |||||
12 | Martin Friis | 1994 | Roskilde Svømning | 30.21 | 1:02.39 | |||||
13 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | Roskilde Svømning | 29.41 | 1:02.91 | |||||
14 | Lars Elsborg | 1994 | Værløse Svømmeklub | 29.99 | 1:03.44 | |||||
15 | David Damhus | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 30.57 | 1:03.56 | |||||
16 | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | 30.79 | 1:03.71 | |||||
17 | Thorbjørn T. Peltz Bloch | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 31.58 | 1:05.51 | |||||
18 | Rolf Pihl | 1994 | Swim Team Tåstrup | 31.30 | 1:05.76 | |||||
19 | Morten Jung Westermann | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 33.05 | 1:07.12 | |||||
20 | Jesse Lea | 1994 | Svømmeklubben SHS Stevns | 31.17 | 1:07.38 | |||||
21 | Johannes Schwaab | 1994 | Værløse Svømmeklub | 36.17 | 1:18.65 | |||||
- | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 27.82 | 56.80 | |||||
2 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 28.27 | 58.63 | |||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 28.40 | 58.95 | |||||
4 | Jesper Bang | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 27.73 | 59.19 | |||||
5 | Christian Røssel | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 28.10 | 59.94 | |||||
6 | Gøkhan Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 29.71 | 1:00.06 | |||||
7 | Morten Voigt Larsen | 1995 | Roskilde Svømning | 28.86 | 1:00.12 | |||||
8 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.11 | 1:01.40 | |||||
9 | Malte Karklinat | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.40 | 1:01.87 | |||||
10 | Burak Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 29.65 | 1:02.31 | |||||
11 | Oliver Hjeresen | 1995 | Roskilde Svømning | 30.53 | 1:02.52 | |||||
12 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.32 | 1:03.78 | |||||
13 | Thomas Lønstrup Bonde | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 31.67 | 1:04.44 | |||||
14 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.18 | 1:04.67 | |||||
15 | Rasmus Burlev | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 30.93 | 1:05.50 | |||||
16 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.00 | 1:05.58 | |||||
17 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.88 | 1:05.67 | |||||
18 | Christoffer Back Petersen | 1995 | Roskilde Svømning | 31.37 | 1:05.75 | |||||
19 | Malthe Frederiksen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 31.45 | 1:06.21 | |||||
20 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 31.62 | 1:06.85 | |||||
21 | Alexander Hjort | 1996 | Helsinge Skytte & IF | 32.26 | 1:07.01 | |||||
22 | Christian Jacobsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 32.85 | 1:07.44 | |||||
23 | Rasmus Kaadtmann | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 32.57 | 1:08.24 | |||||
24 | Jonas Lagerbon Olsson | 1995 | Farum Svømmeklub | 31.66 | 1:08.77 | |||||
25 | Sebastian Sylvest | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.73 | 1:10.51 | |||||
26 | Nicklas Nielsen | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 33.93 | 1:11.15 | |||||
27 | Mathias Petersen | 1995 | Værløse Svømmeklub | 34.52 | 1:12.41 | |||||
28 | Mathias Esbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 35.66 | 1:14.27 | |||||
29 | Victor L. Munch-Jensen | 1996 | Solrød Svømmeklub | 34.86 | 1:14.72 | |||||
30 | Simon Halby | 1996 | Roskilde Svømning | 35.55 | 1:14.89 | |||||
31 | Mads H. Jacobsen | 1995 | Værløse Svømmeklub | 42.39 | 1:34.04 | |||||
- | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Parnel | 1996 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Martin Zilmer | 1996 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Danielsen | 1995 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asbjørn Munk | 1995 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 30.84 | 1:04.18 | |||||
2 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 32.52 | 1:08.69 | |||||
3 | Christoffer Krogh | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 33.99 | 1:09.45 | |||||
4 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 34.04 | 1:10.00 | |||||
5 | Sebastian Westerby | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 32.61 | 1:10.31 | |||||
6 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 34.42 | 1:10.50 | |||||
7 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 34.96 | 1:11.85 | |||||
8 | Joachim Frimann | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 35.42 | 1:13.45 | |||||
9 | Emil Grovn | 1998 | Farum Svømmeklub | 35.08 | 1:15.30 | |||||
10 | Frederik Kühn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 35.32 | 1:17.96 | |||||
11 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 37.26 | 1:18.64 | |||||
12 | Lucas A. Jakobsen | 1997 | Værløse Svømmeklub | 39.23 | 1:20.31 | |||||
13 | Malthe G. Poulsen | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 38.78 | 1:21.05 | |||||
14 | Oliver Mentz | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.83 | 1:21.34 | |||||
15 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 37.82 | 1:22.22 | |||||
16 | Andreas Johanson | 1998 | Dragør Svømmeklub | 38.87 | 1:22.31 | |||||
17 | Jonathan Stage | 1997 | Dragør Svømmeklub | 37.90 | 1:22.46 | |||||
18 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 39.04 | 1:22.65 | |||||
19 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 39.77 | 1:24.24 | |||||
20 | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 38.58 | 1:24.32 | |||||
21 | Anders Sønnichsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 41.15 | 1:26.16 | |||||
22 | Oliver Neumann | 1998 | Værløse Svømmeklub | 38.39 | 1:26.32 | |||||
23 | Jacob Bang-Jensen | 1998 | Swim Team Tåstrup | 40.31 | 1:26.40 | |||||
24 | Magnus Troelst | 1997 | Dragør Svømmeklub | 40.91 | 1:27.68 | |||||
25 | Tobias Roldgaard | 1998 | Albertslund IF | 1:28.98 | 1:28.98 | |||||
26 | Christian Aagaard | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:30.30 | 1:30.30 | |||||
27 | Sebastian Brøgger-Jensen | 1998 | Roskilde Svømning | 43.96 | 1:36.18 | |||||
- | Oskar Lilleøre | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rasmus Monrad | 1998 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Thor Friis Skifte | 1997 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Benjamin D. Jensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | DNS | ||||||
- | Emil Brohus Nielsen | 1997 | Farum Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Gustav Jacobsen | 1998 | Solrød Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 34.22 | 1:11.62 | |||||
2 | Emil Parnel | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 36.26 | 1:15.78 | |||||
3 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 35.14 | 1:16.46 | |||||
4 | Mads Fredbo | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 37.54 | 1:18.54 | |||||
5 | Baldur H. Bremholm Hansen | 1999 | Albertslund IF | 37.76 | 1:19.52 | |||||
6 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 37.83 | 1:19.80 | |||||
7 | Erik Kjaergaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 40.35 | 1:24.64 | |||||
8 | Thor Dardecker | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 39.64 | 1:25.31 | |||||
9 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:25.94 | 1:25.94 | |||||
10 | Jeppe Skov Jensen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 42.20 | 1:30.23 | |||||
11 | Oskar Harrit | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 42.07 | 1:31.94 | |||||
12 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 44.43 | 1:32.74 | |||||
13 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 1:34.12 | 1:34.12 | |||||
14 | Mikkel Salmansen | 2000 | Albertslund IF | 1:34.22 | 1:34.22 | |||||
15 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 44.39 | 1:35.88 | |||||
16 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 1:37.07 | 1:37.07 | |||||
17 | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | 46.05 | 1:37.58 | |||||
18 | Nicklas Kenno Hansen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 45.88 | 1:40.26 | |||||
19 | Oliver Schiellerup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 44.56 | 1:40.42 | |||||
- | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Mikkel Grønne | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:17 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 22 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 21:17 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Andersen | 1991 | Frederikssund Svømmeklub | 31.88 | 1:08.18 | |||||
2 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 31.71 | 1:09.46 | |||||
3 | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | 34.37 | 1:13.36 | |||||
4 | Jeannie Bjørklund | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 34.18 | 1:14.20 | |||||
5 | Stine Valentiner Nielsen | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.85 | 1:22.82 | |||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | Farum Svømmeklub | 30.21 | 1:04.57 | |||||
2 | Nina Cawley | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.90 | ||||||
3 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Hillerød Svømmeklub | 31.70 | 1:06.92 | |||||
4 | Bolette Schjønning | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 35.56 | 1:15.27 | |||||
5 | Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | Værløse Svømmeklub | 33.29 | 1:15.82 | |||||
- | Mette Hasemann | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Kjær | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 31.69 | 1:08.24 | |||||
2 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 32.57 | 1:10.58 | |||||
3 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.93 | 1:11.35 | |||||
4 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 34.66 | 1:12.71 | |||||
5 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:13.42 | ||||||
6 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 33.96 | 1:13.56 | |||||
7 | Emma Mäkelä | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 35.09 | 1:15.48 | |||||
8 | Kathrine Holm | 1996 | Vest-Brøndby | 35.40 | 1:15.94 | |||||
9 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 34.29 | 1:15.99 | |||||
10 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.16 | 1:16.36 | |||||
11 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 35.50 | 1:16.48 | |||||
12 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 36.80 | 1:19.23 | |||||
13 | Kamilla Larsen | 1996 | Vest-Brøndby | 36.40 | 1:19.34 | |||||
14 | Anita Baastrup | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 37.46 | 1:22.73 | |||||
15 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 38.51 | 1:23.88 | |||||
16 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.95 | ||||||
17 | Mie Garlin | 1996 | Vest-Brøndby | 40.05 | 1:27.45 | |||||
18 | Eva Kjaergaard | 1996 | Dragør Svømmeklub | 1:35.01 | ||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Hjuler | 1997 | Farum Svømmeklub | 34.62 | 1:13.43 | |||||
2 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 37.27 | 1:20.32 | |||||
3 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 38.16 | 1:22.82 | |||||
4 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 38.82 | 1:23.53 | |||||
5 | Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 39.56 | 1:24.13 | |||||
6 | Louise R. Hartmann Nielse | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 39.32 | 1:24.63 | |||||
7 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 40.17 | 1:25.45 | |||||
8 | Kathrine Jokumsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 40.25 | 1:27.79 | |||||
9 | Sara Mikkelsen | 1997 | Vest-Brøndby | 1:29.86 | ||||||
10 | Rikke Elsborg Pedersen | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 43.03 | 1:32.39 | |||||
11 | Isabella B. Grant | 1998 | Vest-Brøndby | 42.74 | 1:33.20 | |||||
12 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:33.32 | ||||||
13 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 41.55 | 1:33.66 | |||||
14 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 46.06 | 1:45.02 | |||||
15 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:53.82 | ||||||
- | Cecilie T Linden | 1997 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Louise Vangstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 38.94 | 1:25.29 | |||||
2 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 53.96 | 1:57.36 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:17 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 22 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 21:17 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 27.37 | 58.06 | |||||
2 | Anders Blume | 1990 | Farum Svømmeklub | 27.86 | 58.40 | |||||
3 | Emil Eller | 1991 | Glostrup Svømme Klub | 29.58 | 1:02.26 | |||||
4 | Frederik Jarfelt | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 28.91 | 1:03.38 | |||||
5 | Niklas Fritzbøger | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 29.48 | 1:04.02 | |||||
6 | Jeppe Jensen | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 30.30 | 1:04.36 | |||||
7 | Morten Møller Jensen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 30.71 | 1:07.10 | |||||
8 | Niels Willer Hansen | 1992 | Vordingborg Svømme Klub | 31.69 | 1:10.32 | |||||
- | Casper Lyngholm-Kjærby | 1991 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Wich | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 28.03 | 1:00.27 | |||||
2 | Alexander Andersen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.67 | 1:03.88 | |||||
3 | Steffen Poulsen | 1994 | Glostrup Svømme Klub | 1:04.00 | 1:04.00 | |||||
4 | Søren Holm | 1993 | Vest-Brøndby | 29.78 | 1:04.08 | |||||
5 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 30.89 | 1:05.61 | |||||
6 | Mathias Roer Højgaard | 1994 | Vest-Brøndby | 29.89 | 1:05.66 | |||||
7 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 31.31 | 1:07.13 | |||||
8 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 31.82 | 1:07.80 | |||||
9 | Henrik Smith | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.24 | 1:08.79 | |||||
10 | David Skamriis | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 32.97 | 1:10.22 | |||||
11 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | Solrød Svømmeklub | 33.19 | 1:10.89 | |||||
12 | Alexander Grønfeldt | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 34.10 | 1:13.69 | |||||
13 | Rune Fyrstenborg | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 34.21 | 1:14.22 | |||||
- | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malte Karklinat | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.49 | 1:06.96 | |||||
2 | Jakob Vismann | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 32.63 | 1:10.21 | |||||
3 | Morten Voigt Larsen | 1995 | Roskilde Svømning | 32.27 | 1:10.89 | |||||
4 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 32.64 | 1:11.02 | |||||
5 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 34.93 | 1:12.78 | |||||
6 | Esben Bragason | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.37 | 1:12.97 | |||||
7 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 34.35 | 1:15.08 | |||||
8 | Gøkhan Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 36.46 | 1:15.50 | |||||
9 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.77 | 1:16.29 | |||||
10 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 36.90 | 1:17.35 | |||||
11 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 35.23 | 1:17.38 | |||||
12 | Tobias Grønne | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 37.17 | 1:20.08 | |||||
13 | Malthe Vestergaard | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 35.17 | 1:21.53 | |||||
14 | Christoffer Back Petersen | 1995 | Roskilde Svømning | 39.09 | 1:25.07 | |||||
15 | Jonas Lagerbon Olsson | 1995 | Farum Svømmeklub | 38.14 | 1:27.58 | |||||
- | Simon Halby | 1996 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 37.52 | 1:19.20 | |||||
2 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 39.95 | 1:22.65 | |||||
3 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 39.85 | 1:23.48 | |||||
4 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.28 | 1:29.06 | |||||
5 | Emil Brohus Nielsen | 1997 | Farum Svømmeklub | 42.89 | 1:32.53 | |||||
6 | Frederik Kühn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 41.84 | 1:32.80 | |||||
7 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 42.25 | 1:35.33 | |||||
8 | Andreas Johanson | 1998 | Dragør Svømmeklub | 51.24 | 1:47.79 | |||||
9 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 54.80 | 1:59.61 | |||||
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 37.62 | 1:21.55 | |||||
2 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 42.52 | 1:34.22 | |||||
3 | Peter Wiese | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 56.34 | 1:59.79 | |||||
- | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:17 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 22 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 21:18 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Hall | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 37.01 | 1:19.52 | 2:01.56 | 2:42.48 | |||
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Donde | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 40.38 | 1:24.97 | 2:10.79 | 2:57.60 | |||
2 | Emilie Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 40.73 | 1:26.04 | 2:12.69 | 2:58.97 | |||
3 | Camilla Desvig-Bol | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 41.89 | 1:29.31 | 2:16.93 | 3:05.26 | |||
4 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 41.64 | 1:28.83 | 2:17.22 | 3:06.91 | |||
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 38.64 | 1:22.40 | 2:06.58 | 2:51.17 | |||
2 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.65 | 1:23.94 | 2:09.14 | 2:53.97 | |||
3 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 40.29 | 1:25.34 | 2:11.64 | 2:57.10 | |||
4 | Nicoline Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 40.47 | 1:25.65 | 2:12.29 | 2:59.53 | |||
5 | Katja V. Jørgensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.02 | 1:28.23 | 2:16.01 | 3:03.82 | |||
6 | Sandra Laksø | 1995 | Vest-Brøndby | 41.44 | 1:28.77 | 2:16.86 | 3:04.19 | |||
7 | Louise Mejer | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 42.06 | 1:28.95 | 2:16.63 | 3:04.27 | |||
8 | Kathrine Holm | 1996 | Vest-Brøndby | 43.50 | 1:30.50 | 2:17.78 | 3:04.57 | |||
9 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 41.95 | 1:29.45 | 2:17.61 | 3:05.37 | |||
10 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 44.29 | 1:32.03 | 2:21.34 | 3:10.22 | |||
11 | Emma Rasmussen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 45.54 | 1:37.31 | 2:29.58 | 3:20.72 | |||
12 | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | Vest-Brøndby | 46.03 | 1:38.33 | 2:32.26 | 3:27.45 | |||
13 | Yelda Dogan | 1996 | Farum Svømmeklub | 48.80 | 1:46.01 | 2:44.20 | 3:41.61 | |||
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 41.28 | 1:27.56 | 2:14.69 | 3:01.47 | |||
2 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 42.42 | 1:29.21 | 2:16.67 | 3:03.02 | |||
3 | Rebekka Gustafson | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 41.88 | 1:29.08 | 2:16.32 | 3:03.74 | |||
4 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 41.12 | 1:26.63 | 2:14.75 | 3:03.88 | |||
5 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 43.52 | 1:31.39 | 2:19.88 | 3:07.49 | |||
6 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 41.85 | 1:31.53 | 2:22.09 | 3:11.50 | |||
7 | Sara Gustafson | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 44.51 | 1:33.32 | 2:23.30 | 3:13.25 | |||
8 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 44.71 | 1:34.27 | 2:24.95 | 3:13.84 | |||
9 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 43.92 | 1:33.31 | 2:24.23 | 3:14.96 | |||
10 | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 45.59 | 1:35.61 | 2:26.00 | 3:17.25 | |||
11 | Julie Windfeldt Nielsen | 1998 | Farum Svømmeklub | 47.34 | 1:38.12 | 2:31.76 | 3:26.06 | |||
12 | Sif Emilie Andersen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 53.09 | 1:50.98 | 2:50.07 | 3:49.29 | |||
13 | Marie Weinell | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 51.34 | 1:53.12 | 2:53.79 | 3:53.90 | |||
- | Laura Rasmussen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 49.51 | 1:45.59 | 2:43.07 | 3:39.58 | |||
2 | Agnes Esbjerg | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 52.24 | 1:52.03 | 2:52.23 | 3:52.30 | |||
3 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.07 | 1:54.71 | 2:56.53 | 3:59.50 | |||
4 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:01.76 | 2:11.85 | 3:21.66 | 4:26.97 | |||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:10.90 | 2:26.85 | 3:47.21 | 5:06.53 | |||
6 | Maria Palmqvist | 2000 | Roskilde Svømning | 1:08.74 | 2:30.10 | 3:55.07 | 5:15.63 | |||
- | Nanna Karoline Borberg | 2000 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Rikke Tolker-Nielsen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marina Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | ||||||
- | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:18 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 22 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 21:18 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 32.19 | 1:08.49 | 1:44.94 | 2:21.05 | |||
2 | Christopher Kok | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 31.83 | 1:07.62 | 1:44.81 | 2:22.26 | |||
3 | Frederik Højholt | 1990 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 33.21 | 1:10.23 | 1:47.80 | 2:25.93 | |||
4 | Mark Halding | 1991 | Hørsholm Svømmeforening | 34.55 | 1:13.47 | 1:53.38 | 2:33.23 | |||
5 | Rasmus Ærenlund | 1992 | Værløse Svømmeklub | 35.96 | 1:17.23 | 2:00.09 | 2:43.29 | |||
- | Morten Klarskov | 1992 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | David Damhus | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 37.37 | 1:18.50 | 1:59.18 | 2:39.11 | |||
2 | Christian Wich | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 36.06 | 1:17.27 | 1:58.95 | 2:41.37 | |||
3 | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | 41.53 | 1:28.15 | 2:16.70 | 3:03.70 | |||
- | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jens Dyreborg Nielsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 37.44 | 1:18.87 | 2:00.92 | 2:42.68 | |||
2 | Oliver Hjeresen | 1995 | Roskilde Svømning | 38.68 | 1:21.60 | 2:06.08 | 2:51.39 | |||
3 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.42 | 1:22.40 | 2:07.17 | 2:51.94 | |||
4 | Burak Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 39.19 | 1:23.30 | 2:09.19 | 2:54.80 | |||
5 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 41.94 | 1:29.94 | 2:18.98 | 3:07.42 | |||
6 | Mathias Petersen | 1995 | Værløse Svømmeklub | 46.34 | 1:37.57 | 2:28.47 | 3:18.96 | |||
- | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | DSQ | ||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Westerby | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 44.78 | 1:35.12 | 2:27.13 | 3:17.45 | |||
2 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 45.20 | 1:36.14 | 2:28.25 | 3:19.59 | |||
3 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 47.21 | 1:40.17 | 2:33.20 | 3:24.91 | |||
4 | Oliver Ringheim | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.39 | 1:44.65 | 2:41.88 | 3:37.44 | |||
5 | Sebastian Brøgger-Jensen | 1998 | Roskilde Svømning | 56.37 | 2:01.29 | 3:07.80 | 4:11.21 | |||
- | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 46.70 | 1:39.20 | 2:33.08 | 3:26.45 | |||
2 | Daniel Stephensen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 49.12 | 1:45.93 | 2:44.04 | 3:43.26 | |||
3 | Mikkel Grønne | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 54.00 | 1:55.10 | 2:56.20 | 3:57.18 | |||
4 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 54.48 | 1:54.30 | 2:57.27 | 3:58.80 | |||
5 | Kristoffer Valentin | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 55.82 | 1:58.30 | 3:01.08 | 4:01.44 | |||
6 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 56.23 | 1:58.10 | 2:59.75 | 4:02.33 | |||
7 | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | 57.30 | 2:03.43 | 3:11.54 | 4:18.77 | |||
- | Nicklas Kenno Hansen | 1999 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:18 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 22 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 21:18 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kirstine Lei | 1992 | Helsinge Skytte & IF | 27.41 | ||||||
2 | Laura Smidt Hansen | 1992 | Vest-Brøndby | 28.51 | ||||||
3 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 28.74 | ||||||
4 | Anja Dam-Nielsen | 1992 | Værløse Svømmeklub | 30.11 | ||||||
5 | Julie Zachariasen | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 31.85 | ||||||
- | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Josephine Grønning | 1991 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Olivia Burmester | 1993 | Farum Svømmeklub | 26.56 | ||||||
2 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.92 | ||||||
3 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 27.95 | ||||||
4 | Nina Cawley | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 28.21 | ||||||
5 | Lea Sørensen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 28.85 | ||||||
6 | Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | Værløse Svømmeklub | 29.06 | ||||||
7 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 30.22 | ||||||
8 | Ida Pommerencke Vilmand | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 30.31 | ||||||
9 | Anna Henriksen | 1994 | Solrød Svømmeklub | 30.84 | ||||||
10 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 31.03 | ||||||
11 | Mathilde Rosager Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 31.56 | ||||||
12 | Julie Kunstek | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 31.64 | ||||||
13 | Cecilia Lykke Løsekraut | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 33.64 | ||||||
14 | Louise Leegaard Nilsson | 1994 | Swim Team Tåstrup | 34.33 | ||||||
15 | Karoline Poulsen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 36.98 | ||||||
16 | Lea Wadsholt | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 43.20 | ||||||
- | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Simone Pedersen | 1994 | Svømmeklubben SHS Stevns | DNS | ||||||
- | Nadia Holm-Olsen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Simone Andersen | 1994 | Svømmeklubben SHS Stevns | DSQ | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | Farum Svømmeklub | 28.55 | ||||||
2 | Katrine Brahtz | 1995 | Albertslund IF | 28.73 | ||||||
3 | Maria Bastiansen | 1995 | Farum Svømmeklub | 29.29 | ||||||
4 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 29.52 | ||||||
5 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 29.56 | ||||||
6 | Madeline Lou | 1995 | Albertslund IF | 29.61 | ||||||
6 | Caroline Lindgreen | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 29.61 | ||||||
8 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 29.80 | ||||||
9 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 30.12 | ||||||
10 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 30.22 | ||||||
11 | Mie Thisted Feldberg | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 30.25 | ||||||
12 | Nicoline Møller | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 30.52 | ||||||
12 | Isabella Z. Bigum | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 30.52 | ||||||
14 | Frederikke Christensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.56 | ||||||
15 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.70 | ||||||
16 | Kamilla Larsen | 1996 | Vest-Brøndby | 30.80 | ||||||
17 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 31.22 | ||||||
18 | Caroline Buhl | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 31.23 | ||||||
19 | Liv S. Normand | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.24 | ||||||
20 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 31.31 | ||||||
21 | Signe Scharf | 1995 | Farum Svømmeklub | 31.55 | ||||||
22 | Serina P. Snelmand Floris | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 31.73 | ||||||
23 | Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.84 | ||||||
24 | Karoline Hauerbach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 31.91 | ||||||
25 | Maja L. Brinch | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 32.02 | ||||||
26 | Katja V. Jørgensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.12 | ||||||
27 | Mie Garlin | 1996 | Vest-Brøndby | 32.56 | ||||||
28 | Louise Jørgensen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 33.12 | ||||||
29 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 33.31 | ||||||
30 | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | Vest-Brøndby | 34.07 | ||||||
31 | Julie Langberg | 1995 | Roskilde Svømning | 34.08 | ||||||
32 | Eva Kjaergaard | 1996 | Dragør Svømmeklub | 34.73 | ||||||
33 | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 35.10 | ||||||
34 | Katja Jesse | 1996 | Swim Team Tåstrup | 35.16 | ||||||
35 | Rikke Jørner | 1996 | Farum Svømmeklub | 35.39 | ||||||
36 | Emma Rasmussen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 35.66 | ||||||
37 | Laura Josefine Kjørup | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 35.92 | ||||||
38 | Susanne Munch Nielsen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 36.49 | ||||||
39 | Benedikte Bang From | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 37.39 | ||||||
40 | Cecilie Eiken | 1996 | Værløse Svømmeklub | 38.20 | ||||||
41 | Emilie Hvilshøj Hansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 44.91 | ||||||
- | Cecilie Snoer | 1995 | Svømmeklubben SHS Stevns | DNS | ||||||
- | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Fie Bay Florin | 1996 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nadia Christian | 1995 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Korch | 1996 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Yelda Dogan | 1996 | Farum Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martha Meilstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 30.23 | ||||||
2 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 30.88 | ||||||
3 | Emma Jensen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 31.95 | ||||||
4 | Lisa Steen Duus | 1997 | Farum Svømmeklub | 32.02 | ||||||
5 | Anna Olsen | 1997 | Albertslund IF | 32.35 | ||||||
6 | Maja Hjuler | 1997 | Farum Svømmeklub | 32.36 | ||||||
7 | Frederikke Villumsen | 1997 | Albertslund IF | 32.53 | ||||||
8 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Allerød Svømmeklub | 32.87 | ||||||
9 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.88 | ||||||
10 | Tina Krume | 1997 | Farum Svømmeklub | 32.92 | ||||||
11 | Alexandra Buhl | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 33.56 | ||||||
11 | Cilla Gregersen | 1997 | Albertslund IF | 33.56 | ||||||
13 | Louise R. Hartmann Nielse | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 33.60 | ||||||
14 | Rikke Elsborg Pedersen | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 33.69 | ||||||
15 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 33.78 | ||||||
16 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 33.99 | ||||||
17 | Nicoline Fie Jeppsson | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 34.05 | ||||||
18 | Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 34.17 | ||||||
19 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 34.19 | ||||||
20 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 34.57 | ||||||
21 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | Farum Svømmeklub | 34.91 | ||||||
22 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 35.13 | ||||||
23 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 35.17 | ||||||
24 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 35.45 | ||||||
25 | Cecilie H Jensen | 1997 | Svømmeklubben SHS Stevns | 35.67 | ||||||
26 | Andrea Reich | 1998 | Farum Svømmeklub | 35.80 | ||||||
27 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.19 | ||||||
28 | Mathilde Norup | 1998 | Solrød Svømmeklub | 36.51 | ||||||
29 | Katja Nørrelund | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 36.78 | ||||||
30 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 37.20 | ||||||
31 | Sara Gustafson | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 37.42 | ||||||
32 | Kamilla Ehlert | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 38.00 | ||||||
33 | Sofie O. Sørensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 38.08 | ||||||
34 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 38.15 | ||||||
35 | Karoline Karlog | 1997 | Swim Team Tåstrup | 38.57 | ||||||
36 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 43.10 | ||||||
37 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | Roskilde Svømning | 44.96 | ||||||
38 | Sif Emilie Andersen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 45.84 | ||||||
39 | Amalie Sophia Skou | 1997 | Solrød Svømmeklub | 46.39 | ||||||
40 | Nanna Westfall Gram | 1998 | Værløse Svømmeklub | 46.47 | ||||||
41 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 47.78 | ||||||
42 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 50.53 | ||||||
- | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Rasmussen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Amalie Møhncke | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 33.14 | ||||||
2 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 35.98 | ||||||
3 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 36.11 | ||||||
4 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 36.62 | ||||||
5 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.14 | ||||||
6 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 38.26 | ||||||
7 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 39.30 | ||||||
8 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 39.66 | ||||||
9 | Oline Cordius | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 40.14 | ||||||
10 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 40.48 | ||||||
11 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 40.90 | ||||||
12 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.52 | ||||||
13 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 41.54 | ||||||
14 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 41.65 | ||||||
15 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 41.75 | ||||||
16 | Olivia Ronneberg | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 41.88 | ||||||
17 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 42.56 | ||||||
18 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 43.13 | ||||||
19 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.16 | ||||||
20 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 43.28 | ||||||
21 | Agnes Esbjerg | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 44.30 | ||||||
22 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 44.85 | ||||||
23 | Sofie Engholm Straarup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 45.42 | ||||||
24 | Marina Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 45.49 | ||||||
25 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 45.56 | ||||||
26 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 45.72 | ||||||
27 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 45.91 | ||||||
28 | Nanna Suhr Revsbech | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 48.90 | ||||||
29 | Lina Friis | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 49.31 | ||||||
30 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 49.51 | ||||||
31 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 49.91 | ||||||
32 | Pil Nicolajsen | 2000 | Roskilde Svømning | 54.43 | ||||||
33 | Maria Hauch | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 54.67 | ||||||
34 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 56.16 | ||||||
35 | Anne-Marie K. Jespersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 56.58 | ||||||
36 | Maria Palmqvist | 2000 | Roskilde Svømning | 1:01.24 | ||||||
37 | Katrine Gerlach | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:01.25 | ||||||
38 | Liv Jensen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:03.03 | ||||||
39 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:05.95 | ||||||
- | Molly E. Stevelt Davies | 2000 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maria Elizabeth Carlsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie de Lemos Wiberg | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nanna Karoline Borberg | 2000 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | DSQ | ||||||
- | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:18 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 22 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 21:18 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Vestergaard | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 24.17 | ||||||
2 | Frederik Jarfelt | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 25.03 | ||||||
3 | Martin Bertelsen | 1989 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 25.19 | ||||||
4 | Andreas Snitkjær | 1990 | Vest-Brøndby | 25.50 | ||||||
5 | Christian Erichsen | 1990 | Albertslund IF | 25.76 | ||||||
6 | Patrick Christensen | 1985 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 25.79 | ||||||
7 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 25.99 | ||||||
8 | Casper Holbæk | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 26.02 | ||||||
9 | Lauge Bruun | 1992 | Roskilde Svømning | 26.10 | ||||||
10 | Simon E. Christensen | 1992 | Helsinge Skytte & IF | 26.57 | ||||||
11 | Rasmus Ærenlund | 1992 | Værløse Svømmeklub | 27.05 | ||||||
12 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | Svømmeklubben SHS Stevns | 27.24 | ||||||
13 | Philip Nielsen | 1991 | Værløse Svømmeklub | 29.16 | ||||||
14 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.20 | ||||||
- | Casper Lyngholm-Kjærby | 1991 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asger Helmig | 1991 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 25.73 | ||||||
2 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 26.10 | ||||||
3 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 26.11 | ||||||
4 | Alexander Andersen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.70 | ||||||
5 | Henrik Smith | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.01 | ||||||
6 | Alexander Lollike | 1993 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 27.04 | ||||||
7 | Rasmus Hansen | 1994 | Vest-Brøndby | 27.23 | ||||||
8 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 27.85 | ||||||
9 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | Roskilde Svømning | 27.93 | ||||||
10 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | Solrød Svømmeklub | 28.33 | ||||||
11 | Lars Elsborg | 1994 | Værløse Svømmeklub | 28.79 | ||||||
12 | Jeppe Nejlund | 1993 | Værløse Svømmeklub | 28.96 | ||||||
13 | Martin Friis | 1994 | Roskilde Svømning | 29.17 | ||||||
14 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 29.23 | ||||||
15 | Thorbjørn T. Peltz Bloch | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 29.99 | ||||||
16 | Rolf Pihl | 1994 | Swim Team Tåstrup | 30.20 | ||||||
17 | Morten Jung Westermann | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 30.55 | ||||||
18 | Johannes Schwaab | 1994 | Værløse Svømmeklub | 34.75 | ||||||
- | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Jesse Lea | 1994 | Svømmeklubben SHS Stevns | DSQ | ||||||
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 26.23 | ||||||
2 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 26.72 | ||||||
3 | Ulrik Peter Willén | 1995 | Farum Svømmeklub | 26.92 | ||||||
4 | Jesper Bang | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 26.94 | ||||||
5 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 26.99 | ||||||
6 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 27.31 | ||||||
7 | Christian Røssel | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 27.37 | ||||||
8 | Morten Voigt Larsen | 1995 | Roskilde Svømning | 27.77 | ||||||
9 | Malte Karklinat | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 27.90 | ||||||
10 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 28.11 | ||||||
11 | Gøkhan Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 28.27 | ||||||
12 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 28.42 | ||||||
13 | Jakob Vismann | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 28.44 | ||||||
14 | Esben Bragason | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.78 | ||||||
15 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 28.88 | ||||||
16 | Burak Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 28.98 | ||||||
17 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 29.02 | ||||||
18 | Malthe Vestergaard | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 29.09 | ||||||
18 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 29.09 | ||||||
20 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.48 | ||||||
21 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.49 | ||||||
22 | Rasmus Burlev | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 29.59 | ||||||
23 | Thomas Lønstrup Bonde | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 29.66 | ||||||
24 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 29.71 | ||||||
25 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 29.73 | ||||||
26 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.00 | ||||||
27 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | 30.25 | ||||||
28 | Jonas Lagerbon Olsson | 1995 | Farum Svømmeklub | 30.39 | ||||||
28 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.39 | ||||||
30 | Malthe Frederiksen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 30.52 | ||||||
31 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.69 | ||||||
32 | Christoffer Back Petersen | 1995 | Roskilde Svømning | 30.82 | ||||||
33 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | 30.96 | ||||||
33 | Rasmus Kaadtmann | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 30.96 | ||||||
35 | Alexander Hjort | 1996 | Helsinge Skytte & IF | 31.15 | ||||||
36 | Nicklas Nielsen | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 31.26 | ||||||
37 | Christian Jacobsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 31.37 | ||||||
38 | Sebastian Sylvest | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.70 | ||||||
39 | Mathias Petersen | 1995 | Værløse Svømmeklub | 32.32 | ||||||
40 | Victor L. Munch-Jensen | 1996 | Solrød Svømmeklub | 32.78 | ||||||
41 | Mathias Esbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 33.66 | ||||||
42 | Simon Halby | 1996 | Roskilde Svømning | 33.95 | ||||||
- | Mathias Hansen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Frederik Danielsen | 1995 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Martin Zilmer | 1996 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alexander Weis | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Mads Kronborg Nielsen | 1996 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Mads H. Jacobsen | 1995 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 29.53 | ||||||
2 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 29.72 | ||||||
3 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 31.27 | ||||||
4 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 32.69 | ||||||
5 | Christoffer Krogh | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 33.42 | ||||||
6 | Emil Grovn | 1998 | Farum Svømmeklub | 33.50 | ||||||
7 | Jacob Nurup | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.57 | ||||||
8 | Joachim Frimann | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 34.03 | ||||||
9 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 34.12 | ||||||
10 | Emil Brohus Nielsen | 1997 | Farum Svømmeklub | 34.50 | ||||||
11 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.01 | ||||||
12 | Frederik Kühn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 35.18 | ||||||
13 | Malthe G. Poulsen | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 35.26 | ||||||
14 | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 35.51 | ||||||
15 | Gustav Jacobsen | 1998 | Solrød Svømmeklub | 35.73 | ||||||
16 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 35.80 | ||||||
17 | Pelle Mandrup Jensen | 1997 | Roskilde Svømning | 36.04 | ||||||
18 | Oliver Ringheim | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.16 | ||||||
19 | Andreas Wagner | 1998 | Albertslund IF | 36.25 | ||||||
20 | Oliver Neumann | 1998 | Værløse Svømmeklub | 36.39 | ||||||
21 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 36.54 | ||||||
22 | Oliver Mentz | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 36.60 | ||||||
23 | Andreas Johanson | 1998 | Dragør Svømmeklub | 36.85 | ||||||
24 | Jonathan Stage | 1997 | Dragør Svømmeklub | 36.87 | ||||||
25 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 36.96 | ||||||
26 | Anders Sønnichsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 37.35 | ||||||
27 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 37.36 | ||||||
28 | Magnus Troelst | 1997 | Dragør Svømmeklub | 38.72 | ||||||
29 | Lucas A. Jakobsen | 1997 | Værløse Svømmeklub | 38.77 | ||||||
30 | Jacob Bang-Jensen | 1998 | Swim Team Tåstrup | 38.79 | ||||||
31 | Tobias Roldgaard | 1998 | Albertslund IF | 39.04 | ||||||
32 | Marcus Broch Rasmussen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.65 | ||||||
33 | Christian Aagaard | 1998 | Farum Svømmeklub | 40.39 | ||||||
34 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | Værløse Svømmeklub | 44.74 | ||||||
- | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Rasmus Monrad | 1998 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Sebastian Brøgger-Jensen | 1998 | Roskilde Svømning | DSQ | ||||||
- | Jonathan Kreiner | 1998 | Helsinge Skytte & IF | DSQ | ||||||
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 32.69 | ||||||
2 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 33.46 | ||||||
3 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 34.05 | ||||||
4 | Emil Parnel | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 34.72 | ||||||
5 | Baldur H. Bremholm Hansen | 1999 | Albertslund IF | 36.27 | ||||||
6 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.93 | ||||||
7 | Thor Dardecker | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 38.47 | ||||||
8 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 38.79 | ||||||
9 | Daniel Stephensen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 39.03 | ||||||
10 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 39.12 | ||||||
11 | Erik Kjaergaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 39.43 | ||||||
12 | Mads Hartoft | 2000 | Swim Team Tåstrup | 39.49 | ||||||
13 | Oskar Harrit | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 40.34 | ||||||
14 | Jeppe Skov Jensen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 40.51 | ||||||
15 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 40.60 | ||||||
16 | Kristoffer Valentin | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 41.18 | ||||||
17 | Oliver Schiellerup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 42.02 | ||||||
18 | Sebastian Tullberg | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 42.03 | ||||||
19 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 42.15 | ||||||
20 | Mikkel Salmansen | 2000 | Albertslund IF | 42.28 | ||||||
21 | Peter Wiese | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 42.97 | ||||||
22 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 43.39 | ||||||
23 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 43.52 | ||||||
24 | Hjalte Tromborg | 2000 | Albertslund IF | 44.30 | ||||||
25 | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | 44.54 | ||||||
26 | Kristian Torp | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 45.81 | ||||||
- | Victor Boyer | 2000 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Mads Fredbo | 1999 | Helsinge Skytte & IF | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:18 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 22 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 21:18 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Andersen | 1991 | Frederikssund Svømmeklub | 35.28 | 1:12.65 | |||||
2 | Anja Dam-Nielsen | 1992 | Værløse Svømmeklub | 35.30 | 1:13.75 | |||||
3 | Jeannie Bjørklund | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 37.50 | 1:17.92 | |||||
- | Maria Jørgensen | 1990 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Mouritzen | 1993 | Vest-Brøndby | 31.74 | 1:06.09 | |||||
2 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Hillerød Svømmeklub | 33.61 | 1:08.16 | |||||
3 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.18 | ||||||
4 | Nina Cawley | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 35.93 | 1:12.59 | |||||
5 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 35.18 | 1:12.61 | |||||
6 | Lea Sørensen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 36.13 | 1:17.26 | |||||
7 | Ida Pommerencke Vilmand | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 38.25 | 1:18.13 | |||||
8 | Simone Andersen | 1994 | Svømmeklubben SHS Stevns | 38.46 | 1:19.42 | |||||
9 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 38.85 | 1:20.94 | |||||
10 | Louise Leegaard Nilsson | 1994 | Swim Team Tåstrup | 1:35.39 | 1:35.39 | |||||
- | Nadia Holm-Olsen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Olivia Burmester | 1993 | Farum Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Klara Strand Olesen | 1995 | Vest-Brøndby | 32.23 | 1:06.08 | |||||
2 | Mie Thisted Feldberg | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 34.62 | 1:10.57 | |||||
3 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 34.26 | 1:10.80 | |||||
4 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 35.65 | 1:12.83 | |||||
5 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.52 | 1:13.48 | |||||
6 | Maria Bastiansen | 1995 | Farum Svømmeklub | 36.53 | 1:14.70 | |||||
7 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 36.53 | 1:14.93 | |||||
8 | Isabella Z. Bigum | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 36.61 | 1:15.29 | |||||
9 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 37.05 | 1:15.43 | |||||
10 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.00 | 1:16.00 | |||||
11 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 36.84 | 1:17.05 | |||||
12 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.85 | 1:18.02 | |||||
13 | Maja L. Brinch | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 38.86 | 1:18.33 | |||||
14 | Frederikke Christensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.57 | 1:18.36 | |||||
15 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 38.10 | 1:18.63 | |||||
16 | Trine Munkholm | 1995 | Swim Team Tåstrup | 39.45 | 1:18.66 | |||||
17 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 38.51 | 1:19.80 | |||||
18 | Signe Scharf | 1995 | Farum Svømmeklub | 39.12 | 1:20.09 | |||||
19 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 39.34 | 1:20.52 | |||||
20 | Anna Ladegaard | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 40.69 | 1:22.79 | |||||
21 | Josephine Freja Iversen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 41.33 | 1:25.27 | |||||
22 | Julie Langberg | 1995 | Roskilde Svømning | 42.15 | 1:26.47 | |||||
23 | Eva Kjaergaard | 1996 | Dragør Svømmeklub | 43.76 | 1:26.86 | |||||
24 | Rikke Jørner | 1996 | Farum Svømmeklub | 43.89 | 1:29.81 | |||||
25 | Christina Techt | 1996 | Solrød Svømmeklub | 45.12 | 1:33.59 | |||||
26 | Laura Josefine Kjørup | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 44.34 | 1:33.95 | |||||
27 | Cecilie Eiken | 1996 | Værløse Svømmeklub | 49.15 | 1:42.59 | |||||
28 | Emilie Hvilshøj Hansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 53.34 | 1:51.80 | |||||
- | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Buhl | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Caroline Korch | 1996 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Fie Bay Florin | 1996 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 35.14 | 1:12.18 | |||||
2 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.67 | 1:15.89 | |||||
3 | Emma Jensen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.28 | 1:18.42 | |||||
4 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 38.21 | 1:18.79 | |||||
5 | Caroline Oxholm | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 39.28 | 1:21.63 | |||||
6 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.96 | 1:22.29 | |||||
7 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 41.69 | 1:23.67 | |||||
8 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 41.07 | 1:23.79 | |||||
9 | Lisa Steen Duus | 1997 | Farum Svømmeklub | 41.19 | 1:24.21 | |||||
10 | Sara Mikkelsen | 1997 | Vest-Brøndby | 41.54 | 1:24.31 | |||||
11 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 41.59 | 1:24.49 | |||||
12 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 41.32 | 1:24.52 | |||||
13 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 41.80 | 1:24.95 | |||||
14 | Alexandra Buhl | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 40.54 | 1:25.42 | |||||
15 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 42.86 | 1:25.83 | |||||
16 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.16 | 1:25.97 | |||||
17 | Cecilie H Jensen | 1997 | Svømmeklubben SHS Stevns | 42.12 | 1:26.12 | |||||
18 | Andrea Reich | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:28.29 | ||||||
19 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 44.63 | 1:33.24 | |||||
20 | Mathilde Norup | 1998 | Solrød Svømmeklub | 49.04 | 1:39.72 | |||||
21 | Marie Weinell | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 48.52 | 1:44.20 | |||||
22 | Sofie Amalie Møhncke | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.23 | 1:48.83 | |||||
23 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:51.68 | 1:51.68 | |||||
24 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 57.38 | 1:57.17 | |||||
25 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 59.97 | 2:04.55 | |||||
26 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:02.26 | 2:07.87 | |||||
- | Louise R. Hartmann Nielse | 1997 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.07 | 1:31.02 | |||||
2 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 46.82 | 1:35.47 | |||||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 47.19 | 1:36.76 | |||||
4 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 47.29 | 1:38.65 | |||||
5 | Olivia Ronneberg | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 1:39.16 | 1:39.16 | |||||
6 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.95 | 1:39.32 | |||||
7 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 49.19 | 1:42.19 | |||||
8 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.20 | 1:45.18 | |||||
9 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 56.69 | 1:52.10 | |||||
10 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 54.06 | 1:54.96 | |||||
11 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 56.46 | 1:58.09 | |||||
12 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 55.97 | 1:59.99 | |||||
13 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:02.07 | 2:07.57 | |||||
14 | Anne-Marie K. Jespersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.16 | 2:11.52 | |||||
15 | Liv Jensen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:07.21 | 2:19.32 | |||||
16 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:08.41 | 2:29.60 | |||||
17 | Maria Hauch | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:07.26 | 2:30.83 | |||||
18 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:14.40 | 2:37.29 | |||||
19 | Sofie Engholm Straarup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 57.21 | 2:45.40 | |||||
- | Molly E. Stevelt Davies | 2000 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nanna Karoline Borberg | 2000 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Pil Nicolajsen | 2000 | Roskilde Svømning | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:18 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 22 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 21:18 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikolai Ammekilde | 1990 | Farum Svømmeklub | 28.69 | 59.29 | |||||
2 | Lasse Vestergaard | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 29.64 | 59.43 | |||||
3 | Thomas Olsen | 1992 | Vest-Brøndby | 30.51 | 1:03.02 | |||||
4 | Kasper Blomsterberg | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 30.29 | 1:03.46 | |||||
5 | Niklas Fritzbøger | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 32.89 | 1:06.86 | |||||
6 | Niels Willer Hansen | 1992 | Vordingborg Svømme Klub | 33.10 | 1:07.02 | |||||
- | Philip Nielsen | 1991 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 32.27 | 1:06.21 | |||||
2 | Mathias Roer Højgaard | 1994 | Vest-Brøndby | 33.49 | 1:08.35 | |||||
3 | Christian Halby | 1994 | Roskilde Svømning | 33.63 | 1:08.41 | |||||
4 | Jeppe Nejlund | 1993 | Værløse Svømmeklub | 37.04 | 1:15.68 | |||||
- | Simon Frydedal Riemann | 1993 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jesper Bang | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 32.08 | 1:06.22 | |||||
2 | Sebastian Terp | 1995 | Farum Svømmeklub | 32.11 | 1:07.05 | |||||
3 | Ulrik Peter Willén | 1995 | Farum Svømmeklub | 33.39 | 1:09.38 | |||||
4 | Jens Dyreborg Nielsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 33.26 | 1:09.42 | |||||
5 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.97 | 1:11.95 | |||||
6 | Malte Karklinat | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 35.56 | 1:12.17 | |||||
7 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 35.46 | 1:12.33 | |||||
8 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 35.41 | 1:12.38 | |||||
9 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 35.94 | 1:13.86 | |||||
10 | Malthe Frederiksen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 35.89 | 1:14.04 | |||||
11 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.25 | 1:14.76 | |||||
12 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 37.09 | 1:15.38 | |||||
13 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.19 | 1:16.61 | |||||
14 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 38.61 | 1:17.75 | |||||
15 | Tobias Grønne | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 38.08 | 1:17.93 | |||||
16 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 38.64 | 1:18.31 | |||||
17 | Rasmus Burlev | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 37.50 | 1:18.74 | |||||
18 | Christian Jacobsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 41.16 | 1:24.62 | |||||
19 | Simon Halby | 1996 | Roskilde Svømning | 45.58 | 1:32.50 | |||||
20 | Mads H. Jacobsen | 1995 | Værløse Svømmeklub | 50.53 | 1:44.76 | |||||
- | Alexander Weis | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Martin Zilmer | 1996 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Hansen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 37.58 | 1:18.10 | |||||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.68 | 1:22.93 | |||||
3 | Oliver Mentz | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 44.05 | 1:27.09 | |||||
4 | Jacob Bang-Jensen | 1998 | Swim Team Tåstrup | 43.91 | 1:28.53 | |||||
5 | Jacob Nurup | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.62 | 1:28.91 | |||||
6 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 43.66 | 1:29.55 | |||||
7 | Emil Grovn | 1998 | Farum Svømmeklub | 43.81 | 1:31.65 | |||||
8 | Malthe G. Poulsen | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 46.61 | 1:34.53 | |||||
9 | Oliver Ringheim | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.03 | 1:38.85 | |||||
10 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 48.04 | 1:40.04 | |||||
11 | Anders Sønnichsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 50.96 | 1:43.85 | |||||
12 | Lucas A. Jakobsen | 1997 | Værløse Svømmeklub | 52.89 | 1:46.00 | |||||
13 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.88 | 1:46.27 | |||||
14 | Marcus Broch Rasmussen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.35 | 1:56.21 | |||||
- | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andreas Wagner | 1998 | Albertslund IF | DSQ | ||||||
- | Magnus Troelst | 1997 | Dragør Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 9 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Parnel | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 43.88 | 1:27.86 | |||||
2 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 46.38 | 1:31.15 | |||||
3 | Baldur H. Bremholm Hansen | 1999 | Albertslund IF | 44.72 | 1:31.50 | |||||
4 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.73 | 1:32.92 | |||||
5 | Oliver Schiellerup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 47.14 | 1:38.65 | |||||
6 | Nicklas Kenno Hansen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 49.93 | 1:41.21 | |||||
7 | Mads Hartoft | 2000 | Swim Team Tåstrup | 1:44.34 | 1:44.34 | |||||
8 | Sebastian Tullberg | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 51.81 | 1:45.49 | |||||
9 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 52.01 | 1:46.36 | |||||
10 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 55.96 | 1:53.67 | |||||
11 | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | 54.62 | 1:53.85 | |||||
12 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 58.06 | 1:58.64 | |||||
13 | Hjalte Tromborg | 2000 | Albertslund IF | 1:59.97 | ||||||
14 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 56.43 | 2:02.49 | |||||
- | Victor Boyer | 2000 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Erik Kjaergaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Mathias I. Kristiansen | 1999 | Swim Team Tåstrup | DSQ | ||||||
- | Oskar Harrit | 1999 | Birkerød Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:18 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 22 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 35, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | 37.38 | ||||||
2 | Julie Zachariasen | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 37.47 | ||||||
- | Maria Jørgensen | 1990 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 35, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Hillerød Svømmeklub | 35.64 | ||||||
2 | Emma Donde | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 37.66 | ||||||
3 | Emilie Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 40.23 | ||||||
4 | Julie Kunstek | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 41.70 | ||||||
5 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 42.66 | ||||||
- | Nadia Holm-Olsen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 35, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Brahtz | 1995 | Albertslund IF | 36.64 | ||||||
2 | Nicoline Møller | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 37.77 | ||||||
3 | Caroline Lindgreen | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 38.43 | ||||||
4 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 38.76 | ||||||
5 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.83 | ||||||
6 | Sandra Laksø | 1995 | Vest-Brøndby | 39.06 | ||||||
7 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.36 | ||||||
8 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 39.60 | ||||||
9 | Nicoline Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 39.75 | ||||||
10 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 40.42 | ||||||
11 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 40.79 | ||||||
12 | Katja V. Jørgensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.83 | ||||||
13 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | Farum Svømmeklub | 40.99 | ||||||
14 | Karoline Hauerbach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 41.32 | ||||||
15 | Isabella Z. Bigum | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 42.94 | ||||||
16 | Emma Rasmussen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 43.56 | ||||||
17 | Benedikte Bang From | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 48.27 | ||||||
18 | Yelda Dogan | 1996 | Farum Svømmeklub | 48.36 | ||||||
19 | Laura Josefine Kjørup | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 49.33 | ||||||
20 | Rikke Jørner | 1996 | Farum Svømmeklub | 50.06 | ||||||
21 | Emilie Hvilshøj Hansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 1:03.64 | ||||||
- | Caroline Korch | 1996 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 35, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rebekka Gustafson | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.90 | ||||||
2 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 39.53 | ||||||
3 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 40.07 | ||||||
4 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 41.09 | ||||||
5 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 42.04 | ||||||
6 | Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 42.79 | ||||||
7 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.87 | ||||||
8 | Sara Gustafson | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 42.89 | ||||||
9 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 42.92 | ||||||
10 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | Farum Svømmeklub | 43.13 | ||||||
11 | Tina Krume | 1997 | Farum Svømmeklub | 44.54 | ||||||
12 | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 45.28 | ||||||
13 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 46.75 | ||||||
14 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 47.94 | ||||||
15 | Kamilla Ehlert | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 48.25 | ||||||
15 | Julie Windfeldt Nielsen | 1998 | Farum Svømmeklub | 48.25 | ||||||
17 | Isabella B. Grant | 1998 | Vest-Brøndby | 49.18 | ||||||
18 | Cecilie H Jensen | 1997 | Svømmeklubben SHS Stevns | 49.49 | ||||||
19 | Sif Emilie Andersen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 50.16 | ||||||
20 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 50.56 | ||||||
21 | Amalie Sophia Skou | 1997 | Solrød Svømmeklub | 58.53 | ||||||
22 | Sofie Amalie Møhncke | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.95 | ||||||
23 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 1:03.07 | ||||||
24 | Nanna Westfall Gram | 1998 | Værløse Svømmeklub | 1:05.69 | ||||||
- | Laura Rasmussen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Louise Vangstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andrea Reich | 1998 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 35, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Agnes Esbjerg | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 49.13 | ||||||
2 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 50.33 | ||||||
3 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 50.44 | ||||||
4 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.02 | ||||||
5 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 52.29 | ||||||
6 | Marina Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 54.32 | ||||||
7 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.33 | ||||||
8 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 56.34 | ||||||
9 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 56.94 | ||||||
10 | Oline Cordius | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 58.32 | ||||||
11 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 58.74 | ||||||
12 | Sofie Engholm Straarup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 58.83 | ||||||
13 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 59.48 | ||||||
14 | Maria Palmqvist | 2000 | Roskilde Svømning | 1:06.47 | ||||||
15 | Katrine Gerlach | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:07.48 | ||||||
16 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:11.84 | ||||||
17 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:25.08 | ||||||
- | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nanna Karoline Borberg | 2000 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:19 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 22 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 36, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 29.03 | ||||||
2 | Morten Klarskov | 1992 | Albertslund IF | 29.15 | ||||||
3 | Christopher Kok | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 30.17 | ||||||
4 | Mark Halding | 1991 | Hørsholm Svømmeforening | 32.25 | ||||||
5 | Casper Holbæk | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 32.94 | ||||||
6 | Rasmus Ærenlund | 1992 | Værløse Svømmeklub | 34.18 | ||||||
Løb 36, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Hansen | 1994 | Vest-Brøndby | 34.07 | ||||||
2 | Alexander Grønfeldt | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 34.71 | ||||||
3 | Henrik Smith | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.79 | ||||||
4 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.71 | ||||||
5 | Steffen Poulsen | 1994 | Glostrup Svømme Klub | 39.37 | ||||||
- | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Løb 36, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 33.54 | ||||||
2 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 33.67 | ||||||
3 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.43 | ||||||
4 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 36.55 | ||||||
5 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 36.65 | ||||||
6 | Oliver Hjeresen | 1995 | Roskilde Svømning | 36.98 | ||||||
7 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.07 | ||||||
8 | Esben Bragason | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.16 | ||||||
9 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 38.20 | ||||||
10 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 38.21 | ||||||
11 | Rasmus Burlev | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 39.47 | ||||||
12 | Rasmus Kaadtmann | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 41.40 | ||||||
13 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | 41.80 | ||||||
14 | Sebastian Sylvest | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 42.26 | ||||||
15 | Christoffer Back Petersen | 1995 | Roskilde Svømning | 42.38 | ||||||
16 | Mathias Esbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 47.17 | ||||||
- | Frederik Danielsen | 1995 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alexander Weis | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 36, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Westerby | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 40.05 | ||||||
2 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 43.82 | ||||||
3 | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 46.96 | ||||||
4 | Pelle Mandrup Jensen | 1997 | Roskilde Svømning | 47.46 | ||||||
5 | Gustav Jacobsen | 1998 | Solrød Svømmeklub | 48.52 | ||||||
6 | Malthe G. Poulsen | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 49.12 | ||||||
7 | Emil Brohus Nielsen | 1997 | Farum Svømmeklub | 49.75 | ||||||
8 | Oliver Neumann | 1998 | Værløse Svømmeklub | 50.60 | ||||||
9 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 51.21 | ||||||
10 | Jacob Nurup | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.34 | ||||||
11 | Sebastian Brøgger-Jensen | 1998 | Roskilde Svømning | 52.63 | ||||||
12 | Anders Sønnichsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 52.86 | ||||||
13 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | Værløse Svømmeklub | 53.50 | ||||||
14 | Christian Aagaard | 1998 | Farum Svømmeklub | 56.18 | ||||||
15 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.74 | ||||||
- | Rasmus Monrad | 1998 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marcus Broch Rasmussen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 36, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Parnel | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 48.67 | ||||||
2 | Daniel Stephensen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 50.47 | ||||||
3 | Mikkel Grønne | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 50.63 | ||||||
4 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 51.96 | ||||||
5 | Thor Dardecker | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 52.18 | ||||||
6 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 53.33 | ||||||
7 | Kristoffer Valentin | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 53.90 | ||||||
8 | Peter Wiese | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 56.25 | ||||||
9 | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | 56.42 | ||||||
10 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 56.48 | ||||||
11 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.84 | ||||||
12 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:00.14 | ||||||
13 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 1:05.45 | ||||||
- | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:19 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 22 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stine Valentiner Nielsen | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.23 | 1:15.91 | 1:56.34 | 2:34.71 | |||
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thea Mundt Lohse | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 31.94 | 1:06.35 | 1:41.29 | 2:16.53 | |||
2 | Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | Værløse Svømmeklub | 32.76 | 1:08.44 | 1:45.26 | 2:22.61 | |||
3 | Camilla Desvig-Bol | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 33.46 | 1:10.75 | 1:48.99 | 2:27.24 | |||
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 33.23 | 1:09.23 | 1:44.19 | 2:17.70 | |||
2 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.28 | 1:08.45 | 1:43.92 | 2:18.74 | |||
3 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 33.33 | 1:09.29 | 1:45.82 | 2:20.21 | |||
4 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 32.27 | 1:07.85 | 1:44.14 | 2:20.22 | |||
5 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.21 | 1:09.26 | 1:45.71 | 2:21.02 | |||
6 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 32.70 | 1:08.40 | 1:44.85 | 2:21.11 | |||
7 | Amalie Hartmann Rasmussen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.82 | 1:08.31 | 1:45.35 | 2:21.37 | |||
8 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 32.73 | 1:09.19 | 1:46.53 | 2:23.18 | |||
9 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 33.83 | 1:11.04 | 1:48.43 | 2:25.46 | |||
10 | Kamilla Larsen | 1996 | Vest-Brøndby | 34.84 | 1:11.08 | 1:49.05 | 2:26.55 | |||
11 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 34.01 | 1:11.58 | 1:49.19 | 2:26.92 | |||
12 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 33.40 | 1:11.54 | 1:51.54 | 2:30.20 | |||
13 | Maja L. Brinch | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 36.12 | 1:14.22 | 1:53.36 | 2:30.61 | |||
14 | Mie Garlin | 1996 | Vest-Brøndby | 33.88 | 1:12.68 | 1:52.35 | 2:31.42 | |||
15 | Anita Baastrup | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 35.08 | 1:13.51 | 1:53.97 | 2:33.70 | |||
16 | Emilie Thybo Ganzhorn | 1996 | Vest-Brøndby | 34.55 | 1:13.03 | 1:53.88 | 2:34.06 | |||
17 | Kathrine Holm | 1996 | Vest-Brøndby | 35.96 | 1:15.31 | 1:54.97 | 2:34.71 | |||
18 | Louise Mejer | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 35.25 | 1:14.91 | 1:56.77 | 2:38.30 | |||
19 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 36.30 | 1:16.28 | 1:58.53 | 2:38.47 | |||
20 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 35.52 | 1:15.75 | 1:58.28 | 2:39.17 | |||
21 | Anna Ladegaard | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 38.24 | 1:19.72 | 2:02.38 | 2:45.03 | |||
22 | Sandra Laksø | 1995 | Vest-Brøndby | 37.24 | 1:20.08 | 2:03.67 | 2:45.43 | |||
23 | Eva Kjaergaard | 1996 | Dragør Svømmeklub | 38.06 | 1:22.47 | 2:07.06 | 2:47.87 | |||
24 | Mian Hartoft | 1996 | Swim Team Tåstrup | 37.94 | 1:19.95 | 2:04.48 | 2:48.70 | |||
25 | Josephine Freja Iversen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 37.71 | 2:05.85 | 2:48.75 | ||||
- | Klara Strand Olesen | 1995 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Jensen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 34.85 | 1:13.06 | 1:52.22 | 2:30.52 | |||
2 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.33 | 1:11.88 | 1:51.94 | 2:30.75 | |||
3 | Sara Mikkelsen | 1997 | Vest-Brøndby | 34.99 | 1:13.19 | 1:52.52 | 2:30.82 | |||
4 | Frederikke Villumsen | 1997 | Albertslund IF | 35.02 | 1:13.99 | 1:52.99 | 2:30.95 | |||
5 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 35.49 | 1:14.91 | 1:54.09 | 2:31.50 | |||
6 | Maja Hjuler | 1997 | Farum Svømmeklub | 35.54 | 1:14.15 | 1:53.57 | 2:32.52 | |||
7 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 36.05 | 1:15.27 | 1:55.03 | 2:35.16 | |||
8 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 36.68 | 1:16.59 | 1:56.78 | 2:36.24 | |||
9 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 36.98 | 1:19.10 | 2:02.61 | 2:44.95 | |||
10 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 38.40 | 1:22.81 | 2:08.09 | 2:49.71 | |||
11 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.15 | 1:23.97 | 2:09.92 | 2:53.18 | |||
12 | Katja Nørrelund | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 39.00 | 1:24.45 | 2:11.28 | 2:56.84 | |||
13 | Kamilla Ehlert | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 46.72 | 1:38.89 | 2:35.38 | 3:26.44 | |||
14 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 49.60 | 1:47.56 | 2:44.42 | 3:40.38 | |||
- | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecilie T Linden | 1997 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 39.74 | 1:26.28 | 2:13.05 | 2:57.59 | |||
2 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 40.32 | 1:26.14 | 2:14.11 | 2:59.18 | |||
3 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 41.06 | 1:28.95 | 2:18.05 | 3:04.43 | |||
4 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 44.93 | 1:38.19 | 2:31.59 | 3:22.98 | |||
5 | Olivia Ronneberg | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 44.40 | 2:34.94 | 3:26.02 | ||||
6 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 44.37 | 1:37.88 | 2:34.21 | 3:28.07 | |||
7 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 46.00 | 1:41.57 | 2:38.38 | 3:31.99 | |||
8 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 49.21 | 1:46.58 | 2:45.42 | 3:38.58 | |||
9 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 50.57 | 1:51.76 | 2:52.26 | 3:50.35 | |||
10 | Pil Nicolajsen | 2000 | Roskilde Svømning | 57.99 | 2:06.03 | 3:18.92 | 4:30.62 | |||
11 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 59.42 | 2:10.65 | 3:20.52 | 4:48.60 | |||
12 | Maria Palmqvist | 2000 | Roskilde Svømning | 2:27.70 | 3:45.06 | 5:03.47 | ||||
- | Nanna Karoline Borberg | 2000 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Rikke Tolker-Nielsen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Molly E. Stevelt Davies | 2000 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:19 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 22 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 38, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thomas Olsen | 1992 | Vest-Brøndby | 26.89 | 56.39 | 1:26.90 | 1:55.95 | |||
2 | Frederik Jarfelt | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 27.01 | 56.43 | 1:26.97 | 1:56.95 | |||
3 | Martin Bertelsen | 1989 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 27.77 | 57.10 | 1:27.63 | 1:58.28 | |||
4 | Emil Eller | 1991 | Glostrup Svømme Klub | 27.42 | 58.04 | 1:28.82 | 1:58.54 | |||
5 | Frederik Højholt | 1990 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 28.24 | 58.45 | 1:28.84 | 1:58.77 | |||
6 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 27.68 | 57.48 | 1:28.44 | 2:00.20 | |||
7 | Andreas Snitkjær | 1990 | Vest-Brøndby | 29.36 | 1:00.64 | 1:33.21 | 2:04.99 | |||
8 | Morten Møller Jensen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 29.36 | 1:02.07 | 1:34.94 | 2:06.00 | |||
9 | Jeppe Jensen | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 30.04 | 1:01.81 | 1:34.65 | 2:06.48 | |||
10 | Niels Willer Hansen | 1992 | Vordingborg Svømme Klub | 30.11 | 1:02.82 | 1:37.03 | 2:10.13 | |||
11 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.68 | 1:04.22 | 1:38.71 | 2:13.19 | |||
12 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | Svømmeklubben SHS Stevns | 31.37 | 1:06.21 | 1:43.11 | 2:17.23 | |||
- | Asger Helmig | 1991 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christian Erichsen | 1990 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Casper Lyngholm-Kjærby | 1991 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julian Kressner Læbel | 1992 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 38, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Wich | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 28.24 | 58.96 | 1:30.75 | 2:02.92 | |||
2 | Alexander Lollike | 1993 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 29.53 | 1:01.47 | 1:34.74 | 2:07.46 | |||
3 | Henrik Smith | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.77 | 1:02.73 | 1:35.38 | 2:07.53 | |||
4 | Tobias Nordbo Andreassen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 30.84 | 1:04.36 | 1:37.67 | 2:10.62 | |||
5 | David Skamriis | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 30.76 | 1:03.96 | 1:37.91 | 2:10.71 | |||
6 | Christian Halby | 1994 | Roskilde Svømning | 30.59 | 1:04.34 | 1:39.12 | 2:12.60 | |||
7 | Jeppe Nejlund | 1993 | Værløse Svømmeklub | 32.18 | 1:08.47 | 1:43.25 | 2:17.66 | |||
8 | Lars Elsborg | 1994 | Værløse Svømmeklub | 32.52 | 1:08.88 | 1:44.88 | 2:19.49 | |||
9 | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | 33.10 | 1:09.46 | 1:46.66 | 2:23.02 | |||
10 | Johannes Schwaab | 1994 | Værløse Svømmeklub | 36.89 | 1:23.21 | 2:12.56 | 3:01.30 | |||
- | Simon Frydedal Riemann | 1993 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 38, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.27 | 1:03.21 | 1:38.11 | 2:09.68 | |||
2 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 30.81 | 1:04.65 | 1:39.41 | 2:11.68 | |||
3 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 30.52 | 1:39.90 | 2:13.10 | ||||
4 | Burak Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 30.67 | 1:04.76 | 1:40.33 | 2:15.73 | |||
5 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.05 | 1:05.27 | 1:41.00 | 2:16.12 | |||
6 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.01 | 1:05.74 | 1:41.59 | 2:16.26 | |||
7 | Gøkhan Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 32.62 | 1:07.76 | 1:42.03 | 2:16.33 | |||
8 | Jakob Vismann | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 31.47 | 1:06.62 | 1:41.93 | 2:16.42 | |||
9 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.87 | 1:08.19 | 1:43.92 | 2:19.29 | |||
10 | Malthe Vestergaard | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 31.67 | 1:08.12 | 1:45.16 | 2:20.56 | |||
11 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 33.67 | 1:10.74 | 1:47.42 | 2:20.67 | |||
12 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 32.53 | 1:08.21 | 1:45.15 | 2:20.71 | |||
13 | Thomas Lønstrup Bonde | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 32.77 | 1:09.05 | 1:46.01 | 2:21.18 | |||
14 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 33.31 | 1:10.04 | 1:46.29 | 2:21.23 | |||
15 | Tobias Grønne | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 32.85 | 1:09.81 | 1:47.23 | 2:23.45 | |||
16 | Malthe Frederiksen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 32.86 | 1:09.63 | 1:47.37 | 2:24.39 | |||
17 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.72 | 1:09.87 | 1:49.26 | 2:27.29 | |||
18 | Rasmus Kaadtmann | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 34.54 | 1:12.39 | 1:50.74 | 2:27.74 | |||
19 | Jonas Lagerbon Olsson | 1995 | Farum Svømmeklub | 32.95 | 1:11.44 | 1:51.52 | 2:30.63 | |||
20 | Sebastian Sylvest | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 35.46 | 1:15.71 | 1:55.45 | 2:32.59 | |||
21 | Mathias Esbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.09 | 1:18.08 | 1:59.33 | 2:39.58 | |||
22 | Mathias Petersen | 1995 | Værløse Svømmeklub | 37.26 | 1:19.93 | 2:02.78 | 2:44.77 | |||
- | Martin Zilmer | 1996 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Hansen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 38, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 34.11 | 1:12.44 | 1:52.79 | 2:31.58 | |||
2 | Christoffer Krogh | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 35.76 | 1:15.15 | 1:55.11 | 2:32.46 | |||
3 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 34.70 | 1:14.24 | 1:55.53 | 2:33.57 | |||
4 | Frederik Kühn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 36.50 | 1:19.82 | 2:05.39 | 2:47.46 | |||
5 | Pelle Mandrup Jensen | 1997 | Roskilde Svømning | 39.64 | 1:25.13 | 2:13.46 | 3:00.75 | |||
6 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 40.64 | 1:28.60 | 2:16.00 | 3:01.02 | |||
7 | Andreas Johanson | 1998 | Dragør Svømmeklub | 41.95 | 1:28.61 | 2:16.72 | 3:03.63 | |||
8 | Oliver Neumann | 1998 | Værløse Svømmeklub | 38.77 | 1:26.34 | 2:15.18 | 3:03.71 | |||
9 | Andreas Wagner | 1998 | Albertslund IF | 44.05 | 1:32.85 | 2:21.97 | 3:08.60 | |||
10 | Magnus Troelst | 1997 | Dragør Svømmeklub | 42.31 | 1:32.07 | 2:24.62 | 3:11.47 | |||
11 | Tobias Roldgaard | 1998 | Albertslund IF | 42.31 | 1:33.40 | 2:25.17 | 3:13.84 | |||
12 | Sebastian Brøgger-Jensen | 1998 | Roskilde Svømning | 44.11 | 1:41.23 | 2:39.54 | 3:35.81 | |||
- | Jonathan Stage | 1997 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 38, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 34.98 | 1:15.01 | 1:55.43 | 2:33.95 | |||
2 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 38.00 | 1:22.01 | 2:07.50 | 2:47.17 | |||
3 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 38.40 | 1:22.62 | 2:06.99 | 2:50.98 | |||
4 | Baldur H. Bremholm Hansen | 1999 | Albertslund IF | 39.03 | 1:25.12 | 2:11.43 | 2:56.36 | |||
5 | Erik Kjaergaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 43.14 | 1:32.65 | 2:20.69 | 3:05.64 | |||
6 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 42.79 | 1:31.23 | 2:19.86 | 3:06.41 | |||
7 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 41.34 | 1:30.10 | 2:20.53 | 3:08.74 | |||
8 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 46.42 | 1:40.45 | 2:34.59 | 3:22.91 | |||
9 | Mikkel Salmansen | 2000 | Albertslund IF | 46.26 | 1:39.54 | 2:33.65 | 3:26.01 | |||
10 | Oskar Harrit | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 44.72 | 1:39.84 | 2:33.53 | 3:27.58 | |||
11 | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | 48.67 | 1:46.31 | 2:44.65 | 3:42.69 | |||
12 | Sebastian Tullberg | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 51.94 | 1:52.92 | 2:53.41 | 3:46.73 | |||
13 | Hjalte Tromborg | 2000 | Albertslund IF | 51.91 | 3:54.57 | |||||
- | Victor Boyer | 2000 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jeppe Skov Jensen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:19 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 22 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 39, 100m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Andersen | 1991 | Frederikssund Svømmeklub | 33.19 | 1:11.07 | |||||
2 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 33.30 | 1:11.82 | |||||
3 | Laura Smidt Hansen | 1992 | Vest-Brøndby | 33.33 | 1:12.89 | |||||
4 | Jeannie Bjørklund | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 35.34 | 1:15.46 | |||||
- | Josephine Grønning | 1991 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 39, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Mouritzen | 1993 | Vest-Brøndby | 31.69 | 1:10.66 | |||||
2 | Thea Mundt Lohse | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 34.96 | 1:15.82 | |||||
3 | Anna Henriksen | 1994 | Solrød Svømmeklub | 35.11 | 1:16.85 | |||||
4 | Julie Kunstek | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 36.94 | 1:18.71 | |||||
5 | Ida Pommerencke Vilmand | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 35.62 | 1:19.29 | |||||
6 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 38.28 | 1:20.47 | |||||
7 | Emma Donde | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 40.88 | 1:20.89 | |||||
8 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 38.79 | 1:21.07 | |||||
9 | Simone Andersen | 1994 | Svømmeklubben SHS Stevns | 37.41 | 1:22.39 | |||||
10 | Karoline Poulsen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 44.78 | 1:31.28 | |||||
- | Simone Pedersen | 1994 | Svømmeklubben SHS Stevns | DNS | ||||||
Løb 39, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.23 | 1:11.65 | |||||
2 | Madeline Lou | 1995 | Albertslund IF | 33.51 | 1:13.74 | |||||
3 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.68 | 1:14.19 | |||||
4 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 32.33 | 1:14.35 | |||||
5 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 35.24 | 1:16.23 | |||||
6 | Caroline Lindgreen | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 36.23 | 1:16.58 | |||||
7 | Emma Mäkelä | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 36.51 | 1:17.55 | |||||
8 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.82 | 1:18.59 | |||||
9 | Isabella Z. Bigum | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 35.93 | 1:18.64 | |||||
10 | Liv S. Normand | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.74 | 1:18.99 | |||||
11 | Anne Sofie Jokumsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 38.73 | 1:20.07 | |||||
12 | Maja L. Brinch | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 37.43 | 1:20.23 | |||||
13 | Nicoline Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 40.11 | 1:23.22 | |||||
14 | Trine Munkholm | 1995 | Swim Team Tåstrup | 39.49 | 1:24.62 | |||||
15 | Katja Jesse | 1996 | Swim Team Tåstrup | 42.12 | 1:26.76 | |||||
16 | Anna Ladegaard | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 41.04 | 1:26.95 | |||||
17 | Julie Langberg | 1995 | Roskilde Svømning | 41.77 | 1:27.63 | |||||
18 | Emma Rasmussen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 43.91 | 1:29.62 | |||||
19 | Susanne Munch Nielsen | 1995 | Swim Team Tåstrup | 44.69 | 1:31.17 | |||||
20 | Christina Techt | 1996 | Solrød Svømmeklub | 42.54 | 1:33.53 | |||||
- | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Fie Bay Florin | 1996 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 39, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 38.82 | 1:20.01 | |||||
2 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 37.76 | 1:20.29 | |||||
3 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 41.80 | 1:22.27 | |||||
4 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 38.61 | 1:22.72 | |||||
5 | Anna Olsen | 1997 | Albertslund IF | 40.98 | 1:23.56 | |||||
6 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.87 | 1:24.45 | |||||
7 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 41.14 | 1:25.06 | |||||
8 | Rikke Elsborg Pedersen | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 39.57 | 1:26.32 | |||||
9 | Tina Krume | 1997 | Farum Svømmeklub | 41.70 | 1:27.07 | |||||
10 | Cilla Gregersen | 1997 | Albertslund IF | 40.53 | 1:27.61 | |||||
11 | Kathrine Jokumsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 41.68 | 1:27.75 | |||||
12 | Alexandra Buhl | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 40.36 | 1:28.40 | |||||
13 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 43.43 | 1:28.90 | |||||
14 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 41.75 | 1:29.58 | |||||
15 | Julie Windfeldt Nielsen | 1998 | Farum Svømmeklub | 44.45 | 1:30.40 | |||||
16 | Isabella B. Grant | 1998 | Vest-Brøndby | 42.93 | 1:32.53 | |||||
17 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 42.12 | 1:33.58 | |||||
18 | Andrea Reich | 1998 | Farum Svømmeklub | 45.01 | 1:34.16 | |||||
19 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 46.72 | 1:37.82 | |||||
20 | Karoline Karlog | 1997 | Swim Team Tåstrup | 47.33 | 1:38.20 | |||||
21 | Marie Weinell | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 45.99 | 1:39.44 | |||||
- | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Katja Nørrelund | 1998 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Martha Meilstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Cecilie T Linden | 1997 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Caroline F. Jørgensen | 1997 | Roskilde Svømning | DSQ | ||||||
Løb 39, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 40.35 | 1:24.32 | |||||
2 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 47.46 | 1:39.09 | |||||
3 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 49.08 | 1:41.16 | |||||
4 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 47.30 | 1:42.72 | |||||
5 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 52.98 | 1:45.52 | |||||
6 | Oline Cordius | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 52.31 | 1:46.91 | |||||
7 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 47.83 | 1:50.82 | |||||
8 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 56.01 | 1:59.44 | |||||
- | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:19 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 22 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 40, 100m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Blomsterberg | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 28.98 | 1:00.63 | |||||
2 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | Albertslund IF | 28.24 | 1:00.71 | |||||
3 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 27.94 | 1:00.85 | |||||
4 | Lasse Vestergaard | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 27.68 | 1:01.85 | |||||
5 | Christopher Kok | 1992 | Helsingør Svømmeklub | 28.42 | 1:02.40 | |||||
6 | Mark Halding | 1991 | Hørsholm Svømmeforening | 30.83 | 1:04.14 | |||||
7 | Niklas Fritzbøger | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 30.59 | 1:05.80 | |||||
8 | Lauge Bruun | 1992 | Roskilde Svømning | 30.51 | 1:06.04 | |||||
9 | Rasmus Ærenlund | 1992 | Værløse Svømmeklub | 32.38 | 1:08.52 | |||||
- | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 40, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tåstrup | 27.74 | 59.32 | |||||
2 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 30.28 | 1:05.11 | |||||
3 | Alexander Andersen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.27 | 1:05.57 | |||||
4 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.28 | 1:07.51 | |||||
5 | Joakim Lassen | 1994 | Vest-Brøndby | 30.42 | 1:07.52 | |||||
6 | Johan Jørgensen | 1993 | Roskilde Svømning | 32.27 | 1:09.20 | |||||
7 | Tobias Nordbo Andreassen | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 34.70 | 1:11.89 | |||||
8 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | Solrød Svømmeklub | 33.48 | 1:12.86 | |||||
9 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | Roskilde Svømning | 33.46 | 1:14.21 | |||||
10 | Martin Friis | 1994 | Roskilde Svømning | 36.37 | 1:17.84 | |||||
11 | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | 38.34 | 1:18.34 | |||||
- | Rolf Pihl | 1994 | Swim Team Tåstrup | DSQ | ||||||
Løb 40, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 30.44 | 1:04.89 | |||||
2 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 32.23 | 1:08.90 | |||||
3 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.76 | 1:09.66 | |||||
4 | Jesper Bang | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 30.95 | 1:11.60 | |||||
5 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 33.28 | 1:11.94 | |||||
6 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 33.43 | 1:12.70 | |||||
7 | Morten Voigt Larsen | 1995 | Roskilde Svømning | 33.09 | 1:12.84 | |||||
8 | Oliver Hjeresen | 1995 | Roskilde Svømning | 36.15 | 1:13.55 | |||||
9 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 32.98 | 1:13.62 | |||||
10 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 35.83 | 1:14.20 | |||||
11 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | 33.87 | 1:14.40 | |||||
12 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.67 | 1:15.39 | |||||
13 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | 36.32 | 1:18.17 | |||||
14 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 36.84 | 1:20.34 | |||||
15 | Jonas Lagerbon Olsson | 1995 | Farum Svømmeklub | 38.76 | 1:22.05 | |||||
16 | Rasmus Kaadtmann | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 40.80 | 1:22.16 | |||||
17 | Nicklas Nielsen | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.25 | 1:25.15 | |||||
18 | Victor L. Munch-Jensen | 1996 | Solrød Svømmeklub | 39.75 | 1:25.40 | |||||
- | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Martin Zilmer | 1996 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 40, 100m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 38.04 | 1:19.45 | |||||
2 | Sebastian Westerby | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 38.39 | 1:21.04 | |||||
3 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 37.96 | 1:21.63 | |||||
4 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 41.25 | 1:24.59 | |||||
5 | Christoffer Krogh | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 41.21 | 1:25.14 | |||||
6 | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 42.49 | 1:31.71 | |||||
7 | Emil Brohus Nielsen | 1997 | Farum Svømmeklub | 44.29 | 1:31.96 | |||||
8 | Oliver Mentz | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 43.44 | 1:32.71 | |||||
9 | Gustav Jacobsen | 1998 | Solrød Svømmeklub | 44.85 | 1:32.75 | |||||
10 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 44.45 | 1:34.11 | |||||
11 | Malthe G. Poulsen | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 45.49 | 1:34.34 | |||||
12 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 44.38 | 1:36.80 | |||||
13 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 48.06 | 1:39.80 | |||||
14 | Andreas Wagner | 1998 | Albertslund IF | 49.92 | 1:40.56 | |||||
15 | Christian Aagaard | 1998 | Farum Svømmeklub | 48.11 | 1:42.48 | |||||
16 | Tobias Roldgaard | 1998 | Albertslund IF | 49.24 | 1:43.72 | |||||
- | Rasmus Monrad | 1998 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 40, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Parnel | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 42.14 | 1:28.48 | |||||
2 | Mikkel Grønne | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 41.82 | 1:29.76 | |||||
3 | Baldur H. Bremholm Hansen | 1999 | Albertslund IF | 43.59 | 1:32.99 | |||||
4 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 45.12 | 1:39.01 | |||||
5 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 48.97 | 1:46.11 | |||||
6 | Mikkel Salmansen | 2000 | Albertslund IF | 49.04 | 1:46.81 | |||||
7 | Mads Hartoft | 2000 | Swim Team Tåstrup | 53.10 | 1:48.58 | |||||
8 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 56.49 | 1:55.60 | |||||
- | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Thor Dardecker | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:19 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 22 november 2009 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 41, 10X50 Fri Mix, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hils1 Mix | 0 | Hillerød Svømmeklub | 4:35.26 | ||||||
Thea Mundt Lohse | 1994 | 29.75 | 29.75 | |||||||
Casper Holbæk | 1992 | 26.13 | 55.88 | |||||||
Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 29.81 | 1:25.69 | |||||||
Alexander Grønfeldt | 1994 | 27.21 | 1:52.90 | |||||||
Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 28.40 | 2:21.30 | |||||||
Christoffer Harms-Tefke | 1992 | 25.70 | 2:47.00 | |||||||
Caroline Lindgreen | 1995 | 29.46 | 3:16.46 | |||||||
Kasper Blomsterberg | 1992 | 25.18 | 3:41.64 | |||||||
Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 28.90 | 4:10.54 | |||||||
Frederik Jarfelt | 1992 | 24.72 | 4:35.26 | |||||||
2 | Vatemix.2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:50.79 | ||||||
Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 25.55 | 25.55 | |||||||
Caroline Høgskilde | 1996 | 29.66 | 55.21 | |||||||
Baldur H. Bremholm Hansen | 1999 | 36.74 | 1:31.95 | |||||||
Lea Sørensen | 1994 | 29.42 | 2:01.37 | |||||||
Henrik Smith | 1993 | 26.88 | 2:28.25 | |||||||
Madeline Lou | 1995 | 30.09 | 2:58.34 | |||||||
Piet Jon Vidkjær | 1995 | 26.17 | 3:24.51 | |||||||
Dena Zornic | 1996 | 30.19 | 3:54.70 | |||||||
Steffen Poulsen | 1994 | 26.19 | 4:20.89 | |||||||
Frederikke Christensen | 1995 | 29.90 | 4:50.79 | |||||||
3 | Vatåmix. 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:50.85 | ||||||
Martin Lund Djurhuus | 1995 | 28.24 | 28.24 | |||||||
Nicoline Møller | 1995 | 30.46 | 58.70 | |||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 27.48 | 1:26.18 | |||||||
Katja V. Jørgensen | 1995 | 31.09 | 1:57.27 | |||||||
Esben Bragason | 1995 | 27.46 | 2:24.73 | |||||||
Mie Thisted Feldberg | 1995 | 29.93 | 2:54.66 | |||||||
Alexander Andersen | 1993 | 26.27 | 3:20.93 | |||||||
Emma Mäkelä | 1996 | 30.85 | 3:51.78 | |||||||
Mikkel Møller Jensen | 1995 | 28.02 | 4:19.80 | |||||||
Liv S. Normand | 1995 | 31.05 | 4:50.85 | |||||||
4 | Hørsholm Mix | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 5:03.71 | ||||||
Jesper Bang | 1995 | 27.55 | 27.55 | |||||||
Jakob Vismann | 1995 | 28.94 | 56.49 | |||||||
Camilla Dufour | 1996 | 32.09 | 1:28.58 | |||||||
Mette Meyer | 1995 | 30.59 | 1:59.17 | |||||||
Mark Halding | 1991 | 26.43 | 2:25.60 | |||||||
Thomas Lønstrup Bonde | 1995 | 30.48 | 2:56.08 | |||||||
Rasmus Burlev | 1995 | 30.03 | 3:26.11 | |||||||
Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 31.84 | 3:57.95 | |||||||
Emma Donde | 1994 | 33.54 | 4:31.49 | |||||||
Anne Sofie Jokumsen | 1996 | 32.22 | 5:03.71 | |||||||
5 | Vatåmix.2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 5:10.58 | ||||||
Anton Andersen | 1995 | 30.14 | 30.14 | |||||||
Christine Lynggård Hansen | 1994 | 32.21 | 1:02.35 | |||||||
Malthe Vestergaard | 1995 | 29.06 | 1:31.41 | |||||||
Caroline Thoby | 1996 | 32.86 | 2:04.27 | |||||||
Lasse Jørgensen | 1996 | 28.50 | 2:32.77 | |||||||
Anita Baastrup | 1995 | 33.05 | 3:05.82 | |||||||
Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 29.45 | 3:35.27 | |||||||
Anna Olsen | 1997 | 32.45 | 4:07.72 | |||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 29.68 | 4:37.40 | |||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 33.18 | 5:10.58 | |||||||
6 | Hils2 Mix | 0 | Hillerød Svømmeklub | 5:28.53 | ||||||
Stefan Blidarevic | 1996 | 30.30 | 30.30 | |||||||
Emma Jensen | 1997 | 32.25 | 1:02.55 | |||||||
Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 30.89 | 1:33.44 | |||||||
Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | 33.96 | 2:07.40 | |||||||
Frederik Høst Lorenzen | 1996 | 31.38 | 2:38.78 | |||||||
Louise R. Hartmann Nielse | 1997 | 32.99 | 3:11.77 | |||||||
Sebastian Sylvest | 1996 | 33.20 | 3:44.97 | |||||||
Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | 34.55 | 4:19.52 | |||||||
Carl Juel Madsen | 1998 | 34.14 | 4:53.66 | |||||||
Freja Englund | 1997 | 34.87 | 5:28.53 | |||||||
7 | Hils 3 Mix | 0 | Hillerød Svømmeklub | 6:48.54 | ||||||
Kamilla Ehlert | 1998 | 40.78 | 40.78 | |||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 38.95 | 1:19.73 | |||||||
Caroline Johansen | 1999 | 1:28.20 | 2:47.93 | |||||||
Anders Sønnichsen | 1998 | 42.72 | 3:30.65 | |||||||
Agnes Esbjerg | 1999 | 40.56 | 4:11.21 | |||||||
Daniel Stephensen | 1999 | 41.34 | 4:52.55 | |||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 38.82 | 5:31.37 | |||||||
Thor Dardecker | 1999 | 38.81 | 6:10.18 | |||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 38.36 | 6:48.54 | |||||||
Oliver Mentz | 1997 | 6:48.54 | ||||||||
- | Hils 4 Mix | 0 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Værløse Mix | 0 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Roskillers | 0 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Vordingborg Mix | 0 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Vatemix.1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 november 2009 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:19 |