Results for Vestkyst Cup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: T J Malerfirma |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Jørgensen | 2001 | 519 | 30.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.30 | |||||||||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 506 | 30.58 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.58 | |||||||||
3 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 504 | 30.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.78 | |||||||||
4 | Celine Termark Brock | 2000 | 476 | 31.22 | ||||||
Herlev Svømning | 31.31 | |||||||||
5 | Frederikke Møller Pedersen | 2002 | 453 | 31.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.87 | |||||||||
6 | Mikkeline Mentz | 2001 | 444 | 31.95 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.90 | |||||||||
7 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 428 | 32.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.59 | |||||||||
8 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 403 | 32.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.44 | |||||||||
9 | Kasandra Isager | 2000 | 377 | 33.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.13 | |||||||||
10 | Liv Kousgaard | 2003 | 365 | 34.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.54 | |||||||||
11 | Mie Mørkedal | 2003 | 355 | 34.43 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.84 | |||||||||
12 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 354 | 34.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.81 | |||||||||
13 | Ida Oest | 2003 | 337 | 35.02 | ||||||
Herlev Svømning | 36.97 | |||||||||
14 | Ida Larsen | 2000 | 332 | 35.18 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.04 | |||||||||
15 | Astrid Permin | 2003 | 331 | 35.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.81 | |||||||||
16 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 318 | 35.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
17 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 316 | 35.79 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 35.58 | |||||||||
18 | Jannie Eickhardt | 2001 | 311 | 35.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
19 | Julie Fink | 2001 | 309 | 36.06 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 35.35 | |||||||||
20 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | 275 | 37.47 | ||||||
H.G.F. Svømning | 38.87 | |||||||||
21 | Amalie Antonsen | 2003 | 270 | 37.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.50 | |||||||||
22 | Josefine Lassen | 2003 | 102 | 52.08 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Emilie Kristiansen | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 37.44 | |||||||||
- | Julie Hoffmann | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | 33.88 | |||||||||
- | Naja Johnsen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 39.85 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: T J Malerfirma |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 454 | 31.72 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 31.64 | |||||||||
2 | Ellen Jensen | 2005 | 451 | 31.79 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.15 | |||||||||
3 | Ida Jacobsen | 2005 | 447 | 31.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.95 | |||||||||
4 | Karoline Kristensen | 2004 | 445 | 31.91 | ||||||
DeltaSwim | 31.69 | |||||||||
5 | Sara Baumgartner | 2005 | 393 | 33.26 | ||||||
Aarhus Swim | 32.09 | |||||||||
6 | Maja Stamholt | 2005 | 352 | 34.52 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 33.31 | |||||||||
7 | Freja Bjørn | 2005 | 351 | 34.56 | ||||||
Aarhus Swim | 34.20 | |||||||||
8 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | 318 | 35.71 | ||||||
Aarhus Swim | 35.37 | |||||||||
9 | Cheyenne Erdmann | 2004 | 315 | 35.80 | ||||||
Bov IF | 35.68 | |||||||||
10 | Emmalina Long | 2004 | 315 | 35.81 | ||||||
Aarhus Swim | 36.30 | |||||||||
11 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 314 | 35.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.89 | |||||||||
12 | Jette Muusmann | 2005 | 290 | 36.83 | ||||||
Bov IF | 37.71 | |||||||||
13 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 258 | 38.27 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 39.81 | |||||||||
14 | Laura Løh | 2005 | 258 | 38.29 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 38.98 | |||||||||
15 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | 249 | 38.75 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 38.31 | |||||||||
16 | Anne Horn | 2004 | 246 | 38.86 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 41.46 | |||||||||
17 | Emilie Fig Kragh | 2005 | 216 | 40.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.67 | |||||||||
18 | Sofie Keller | 2005 | 211 | 40.92 | ||||||
Bov IF | 41.46 | |||||||||
19 | Frida B. Kristensen | 2005 | 116 | 49.94 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
20 | Karoline Friis | 2004 | 115 | 50.10 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
21 | Nanna W Povlsen | 2005 | 108 | 51.11 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 51.65 | |||||||||
- | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 43.49 | |||||||||
- | Mathilde Lund | 2004 | DSQ | CR ben v. start | ||||||
Solrød Svømmeklub | 40.45 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: T J Malerfirma |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 482 | 31.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.60 | |||||||||
2 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 387 | 33.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.45 | |||||||||
3 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 330 | 35.28 | ||||||
Aarhus Swim | 35.64 | |||||||||
4 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 260 | 38.19 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 259 | 38.20 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nora Louise Rebouh | 2006 | 203 | 41.47 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 41.18 | |||||||||
7 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | 191 | 42.31 | ||||||
H.G.F. Svømning | 47.68 | |||||||||
8 | Clara Wesselhoff | 2006 | 186 | 42.64 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 42.38 | |||||||||
9 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 185 | 42.74 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 45.43 | |||||||||
10 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 181 | 43.03 | ||||||
Aarhus Swim | 43.83 | |||||||||
11 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 165 | 44.39 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 47.47 | |||||||||
12 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | 137 | 47.20 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 51.63 | |||||||||
13 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 104 | 51.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.19 | |||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: T J Malerfirma |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lotta Træger | 2008 | 122 | 49.05 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 51.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:38 |