Resultater for Holdstævne Årgang, Fredericia
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Holdstævne for Årgangssvømmere |
|
Udskriftsdato |
16 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Fredericia |
|
Udskriftstidspunkt |
11:59 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og DeltaSwim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Varming |
2005 |
|
535 |
|
|
3:46.82 |
|
5:03.03 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
5:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
|
532 |
1:13.22 |
2:31.50 |
3:49.58 |
|
5:03.59 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura S. Olesen |
2005 |
|
508 |
1:13.44 |
2:32.26 |
3:51.33 |
|
5:08.35 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie A. Wolf |
2006 |
|
505 |
1:12.02 |
2:31.32 |
3:50.06 |
|
5:08.94 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
6:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
|
479 |
1:14.20 |
2:34.39 |
3:55.12 |
|
5:14.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Naja Færgemann |
2006 |
|
470 |
1:18.27 |
2:39.79 |
4:00.51 |
|
5:16.40 |
|
|
H2Odense |
5:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Louise Sunesen |
2005 |
|
468 |
1:17.84 |
2:38.06 |
3:59.74 |
|
5:17.02 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
5:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sophia Jochumsen |
2006 |
|
406 |
1:18.93 |
2:43.84 |
4:08.82 |
|
5:32.20 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:42.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frederikke Riber |
2005 |
|
402 |
1:19.97 |
|
4:09.78 |
|
5:33.36 |
|
|
DeltaSwim |
6:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathilde Linnet Nørgaard |
2005 |
|
386 |
1:22.07 |
2:49.22 |
4:14.44 |
|
5:37.79 |
|
|
DeltaSwim |
6:38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Karoline Hansfort |
2006 |
|
376 |
1:23.97 |
2:52.46 |
4:19.32 |
|
5:40.96 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Millie Møller |
2007 |
|
355 |
1:21.65 |
|
|
|
5:47.45 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:42.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sophie Kronborg |
2005 |
|
347 |
1:20.75 |
2:49.45 |
4:19.78 |
|
5:50.01 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alma Bach Larsen |
2006 |
|
333 |
1:22.72 |
2:52.80 |
4:24.18 |
|
5:54.90 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
6:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emilie Bech Kjælgaard |
2007 |
|
256 |
1:26.68 |
3:06.39 |
4:48.68 |
|
6:27.58 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Madsby Rohde |
2005 |
|
255 |
1:31.89 |
3:11.78 |
4:51.82 |
|
6:27.89 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mille A. B. Buch |
2006 |
|
197 |
1:37.85 |
|
5:14.63 |
|
7:02.54 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:59 |
|