Tulokset Holdstævne Årgang, Fredericia
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lukas Hedegaard | 2004 | 537 | 28.86 | 59.51 | |||||
Viborg Svømme Klub | 59.35 | |||||||||
2 | Søren Have | 2004 | 523 | 29.55 | 1:00.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.02 | |||||||||
3 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 509 | 29.59 | 1:00.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.65 | |||||||||
4 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 487 | 29.16 | 1:01.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.02 | |||||||||
5 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 470 | 30.43 | 1:02.20 | |||||
H2Odense | 1:05.91 | |||||||||
6 | Inas Ilic | 2005 | 441 | 30.48 | 1:03.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.88 | |||||||||
7 | Magne Christian Hansen | 2006 | 439 | 30.53 | 1:03.65 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.73 | |||||||||
8 | Karl Heeb | 2005 | 407 | 31.20 | 1:05.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.74 | |||||||||
9 | Alex Fogt | 2004 | 382 | 31.63 | 1:06.66 | |||||
H2Odense | 1:07.75 | |||||||||
10 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 380 | 32.26 | 1:06.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.43 | |||||||||
11 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 366 | 32.49 | 1:07.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.08 | |||||||||
12 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 332 | 34.01 | 1:09.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.39 | |||||||||
13 | Sofus Funder | 2005 | 330 | 1:09.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.07 | |||||||||
14 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 327 | 33.78 | 1:10.20 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.96 | |||||||||
15 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 270 | 35.96 | 1:14.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.45 | |||||||||
16 | Johannes Clausen | 2004 | 267 | 35.15 | 1:15.08 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Abdelrahman Doudar | 2005 | 260 | 37.65 | 1:15.78 | |||||
Frem Odense | 1:18.61 | |||||||||
18 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 232 | 37.52 | 1:18.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.75 | |||||||||
19 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | 219 | 37.99 | 1:20.28 | |||||
DeltaSwim | 1:22.81 | |||||||||
20 | Johannes Erik Geisler | 2006 | 212 | 39.00 | 1:21.06 | |||||
Frem Odense | 1:24.29 | |||||||||
21 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | 207 | 39.91 | 1:21.70 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.54 | |||||||||
22 | Oscar F. J. Dencker | 2006 | 206 | 39.36 | 1:21.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:27.08 | |||||||||
23 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | 146 | 42.29 | 1:31.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:38.08 | |||||||||
- | Mads Møller Rieck | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
DeltaSwim | 1:27.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |