2020-09-19   23:14:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Thisted Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2018    Udskriftsdato  28 september 2018   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  19:40   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2018         
 
 
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Hansen  2006    220  36.40        1:19.62   
  Thisted Svømmeklub  1:21.62                 
                     
William Haaning  2007    165  40.16        1:27.61   
  Thisted Svømmeklub  1:31.10                 
                     
Christian Stilling  2006    144  40.39        1:31.58   
  Thisted Svømmeklub  1:32.00                 
                     
David Dalehaug Aasland  2007    97  46.78        1:44.50   
  Mandal Svømmeklubb                   
                     
Simen Udland Nodeland  2006    41  59.11        2:19.36   
  Mandal Svømmeklubb                   
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Jørgensen  2005    362  31.35        1:07.45   
  Thisted Svømmeklub  1:10.39                 
                     
Christoffer P. Voldbjerg  2005    345  32.07        1:08.53   
  Aalborg Svømmeklub  1:06.84                 
                     
Kristian Kjær  2005    309  33.12        1:11.10   
  Thisted Svømmeklub  1:11.32                 
                     
Gustav Dalby Østerberg  2005    293  33.48        1:12.35   
  Aarhus Swim  1:09.93                 
                     
Søren Winther Hald  2005    240  36.61        1:17.34   
  Struer Svømmeklub  1:17.46                 
                     
Kasper Aareskjold  2005    240  35.15        1:17.35   
  Lørenskog-Rælingen KK  1:23.74                 
                     
Mikkel K. Kristensen  2005    218  38.57        1:19.79   
  Aalborg Svømmeklub  1:47.74                 
                     
Noah Skar  2005    194  38.56        1:23.04   
  Mandal Svømmeklubb  1:33.09                 
                     
Michael Jansen  2005    179  38.24        1:25.22   
  Ullensakersvømmerne  1:25.79                 
                     
10  Frederik Harbo  2005    146  40.74        1:31.18   
  Thisted Svømmeklub  1:37.37                 
                     
11  Morten Håbesland Klausen  2005    59  54.99        2:03.28   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Christian Toussi  2005              DSQ  Tyvstart 
  Ullensakersvømmerne  1:11.66                 
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktor Enevold Sørensen  2004    382  31.01        1:06.25   
  Thisted Svømmeklub  1:04.69                 
                     
Asger Mathiasen  2004    334  31.70        1:09.28   
  Thisted Svømmeklub  1:13.06                 
                     
Frederik Lund Hirsbak  2004    332  31.24        1:09.39   
  A6  1:08.56                 
                     
Gustav Hansen  2004    319  32.45        1:10.30   
  Thisted Svømmeklub  1:10.73                 
                     
Amund Helleren Haugstad  2004    319  32.87        1:10.35   
  Mandal Svømmeklubb  1:17.52                 
                     
Joost Rijkhoff  2004    303  32.86        1:11.58   
  Aalborg Svømmeklub  1:14.36                 
                     
Noah Tranum  2004    277  32.37        1:13.67   
  A6  1:09.41                 
                     
Sander Spetland  2004    264  35.10        1:14.88   
  Mandal Svømmeklubb  1:20.00                 
                     
Simon Kutsko Jensen  2004    189  36.19        1:23.64   
  Aalborg Svømmeklub  1:15.10                 
                     
10  Danilo Møller  2004    168  37.98        1:27.00   
  Svømmeklubben Nord  1:39.06                 
                     
Anders K. Kortegaard  2004              DSQ  Tyvstart 
  A6  1:10.79                 
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Knudsen  2003    448  28.76        1:02.83   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.80                 
                     
Mikkel Stilling  2003    397  29.81        1:05.38   
  Thisted Svømmeklub  1:07.05                 
                     
Alex Søndergaard  2003    365  32.08        1:07.24   
  Thisted Svømmeklub  1:04.78                 
                     
Simon Degn  2003    356  32.09        1:07.81   
  Aarhus Swim  1:06.88                 
                     
Haakon Handegaard  2003    342  31.72        1:08.70   
  Eidsvoll Svømmeklubb  1:08.60                 
                     
Victor Toftehøj  2003    330  32.04        1:09.52   
  A6  1:09.74                 
                     
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    317  32.08        1:10.47   
  A6  1:11.50                 
                     
Eirik Olsen  2003    311  32.14        1:10.92   
  SK Poseidon Porsgrunn  1:11.25                 
                     
Nicklas Bager  2003    270  33.18        1:14.38   
  Thisted Svømmeklub  1:13.07                 
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Bojesen  2002    598  26.43        57.04   
  A6  57.65                 
                     
Martin H. Abel  2001    590  26.86        57.32   
  Esbjerg Svømmeklub  56.80                 
                     
Oliver Nørgaard Frost  2002    578  27.11        57.71   
  Aalborg Svømmeklub  56.25                 
                     
Mads Kloster  2002    486  28.73        1:01.13   
  Thisted Svømmeklub  1:01.45                 
                     
Tobias Boström  2002    485  28.52        1:01.19   
  Esbjerg Svømmeklub  1:01.72                 
                     
Aksel Skrydstrup  2001    457  29.04        1:02.38   
  Aarhus Swim  1:10.90                 
                     
Titus Victor Phillipson  2002    439  29.14        1:03.23   
  SK Team Sør  1:00.61                 
                     
Rick Sol  2001    421  29.52        1:04.14   
  Elverum Svømming  1:02.42                 
                     
Luis Velasquez  2001    411  31.04        1:04.64   
  Esbjerg Svømmeklub  1:02.77                 
                     
10  Christian Bonde  2001    407  30.10        1:04.85   
  Aalborg Svømmeklub  1:10.94                 
                     
11  Christoffer Juul Jensen  2001    358  31.56        1:07.70   
  Svømmeklubben S 68  1:08.51                 
                     
12  Mons Eirik Bjerkan  2001    355  31.45        1:07.86   
  Team Sør Msk  1:07.95                 
                     
13  Christian Jørgensen  2002    267  32.65        1:14.58   
  Struer Svømmeklub  1:12.81                 
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolas Blanch  1997    621  26.25        56.33   
  Aalborg Svømmeklub  54.32                 
                     
Lasse Dall  1997    620  26.40        56.37   
  Esbjerg Svømmeklub  54.78                 
                     
Gustav Friberg  1997    616  26.89        56.48   
  Sigma Swim Birkerød  56.14                 
                     
Mikkel Gadgaard  1999    586  26.79        57.45   
  Esbjerg Svømmeklub  56.98                 
                     
Fredrik Frantzen  1999    585  26.43        57.46   
  SK Poseidon Porsgrunn  57.75                 
                     
Magnus B. Høgild  1999    578  27.45        57.69   
  Esbjerg Svømmeklub  58.42                 
                     
Christian Holm Jørgensen  1999    547  27.38        58.77   
  Esbjerg Svømmeklub  56.59                 
                     
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    536  27.04        59.16   
  Holstebro Svømme Club  56.94                 
                     
Jakob Mose  2000    515  28.17        59.97   
  Esbjerg Svømmeklub  59.61                 
                     
10  Rune Nørgaard  2000    513  28.26        1:00.06   
  Aalborg Svømmeklub  58.68                 
                     
11  Søren Villumsen  1998    510  27.57        1:00.15   
  Aalborg Svømmeklub  57.13                 
                     
12  Fredrik Håbesland Klausen  1999    468  28.39        1:01.91   
  SK Team Sør  1:01.60                 
                     
13  Magnus Rasmussen  2000    451  28.96        1:02.65   
  SK Poseidon Porsgrunn  1:01.60                 
                     
14  Frederik Jessen  1998    431  28.51        1:03.61   
  Aarhus Swim  1:01.44                 
                     
15  William Skjærum  2000    431  28.71        1:03.65   
  SK Poseidon Porsgrunn  1:05.68                 
                     
16  Dan Izhar-Larsen  1999    409  30.10        1:04.76   
  Aarhus Swim  1:01.99                 
                     
17  Martin Lønstrup  1993    272  33.56        1:14.20   
  Struer Svømmeklub  1:15.43                 
                     
Paul Greibesland  1997              DNS   
  Mandal Svømmeklubb  1:38.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2018 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark