Results for Thisted Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag 16.00
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 september 2018 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 19:18 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2018 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Mie Ø. Nielsen, 0.27.21, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Tican |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Høi Greve | 2007 | 311 | 37.87 | ||||||
A6 | 38.93 | |||||||||
2 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 286 | 38.94 | ||||||
A6 | 38.79 | |||||||||
3 | Kristiane Frøslev | 2007 | 280 | 39.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.43 | |||||||||
4 | Lucca Frydendahl | 2008 | 266 | 39.88 | ||||||
A6 | 40.18 | |||||||||
5 | Livia Weidick Frische | 2007 | 249 | 40.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.06 | |||||||||
6 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 232 | 41.76 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.09 | |||||||||
7 | Camille Hedvig Miolane | 2007 | 217 | 42.70 | ||||||
A6 | 44.07 | |||||||||
8 | Karen Sørensen | 2007 | 213 | 42.98 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 41.90 | |||||||||
9 | Patricia Nættermann | 2007 | 208 | 43.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 44.10 | |||||||||
10 | Caroline K. Sørensen | 2008 | 172 | 46.07 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 48.92 | |||||||||
11 | Freja Jørgensen | 2008 | 159 | 47.38 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 47.12 | |||||||||
12 | Mathilde Christiansen | 2007 | 149 | 48.36 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 50.01 | |||||||||
13 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 140 | 49.36 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 51.85 | |||||||||
14 | Nadia Bager | 2008 | 138 | 49.61 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 50.64 | |||||||||
15 | Emilie Hundahl Gravesen | 2007 | 138 | 49.64 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Amanda Pedersen | 2009 | 137 | 49.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Reka Szephalmi | 2009 | 130 | 50.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 49.84 | |||||||||
18 | Karoline Sander Andersen | 2009 | 130 | 50.65 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 48.19 | |||||||||
19 | Gabriella Rennesund | 2008 | 122 | 51.74 | ||||||
SK Poseidon Porsgrunn | 50.00 | |||||||||
20 | Johanne Øland Frøkjær | 2009 | 111 | 53.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | 96 | 55.96 | ||||||
Struer Svømmeklub | 59.44 | |||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Mie Ø. Nielsen, 0.27.21, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Tican |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Frydendahl | 2006 | 449 | 33.52 | ||||||
A6 | 34.20 | |||||||||
2 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 429 | 34.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.77 | |||||||||
3 | Live Korstadhagen | 2006 | 392 | 35.06 | ||||||
Ullensakersvømmerne | 35.04 | |||||||||
4 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 354 | 36.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.71 | |||||||||
5 | Aurora-Petrine Kristiansen Pflug | 2006 | 348 | 36.49 | ||||||
SK Poseidon Porsgrunn | 37.99 | |||||||||
6 | Line Gjelstrup | 2006 | 340 | 36.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.43 | |||||||||
7 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 338 | 36.83 | ||||||
Aarhus Swim | 35.68 | |||||||||
8 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 311 | 37.85 | ||||||
A6 | 37.23 | |||||||||
9 | Anna Ancker | 2006 | 307 | 38.02 | ||||||
Aarhus Swim | 38.44 | |||||||||
10 | Alma Bach Larsen | 2006 | 297 | 38.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.58 | |||||||||
11 | Anna Dietrichsen | 2006 | 293 | 38.63 | ||||||
A6 | 38.02 | |||||||||
12 | Anne Katrine Dige | 2006 | 293 | 38.64 | ||||||
Aarhus Swim | 45.41 | |||||||||
13 | Sara Alexandra Trøite | 2006 | 277 | 39.36 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | 42.17 | |||||||||
14 | Frederikke Sørensen | 2006 | 275 | 39.45 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 43.08 | |||||||||
15 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 216 | 42.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.38 | |||||||||
16 | Katrine Bager | 2006 | 213 | 42.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 45.62 | |||||||||
17 | Sofia Jørgensen | 2006 | 209 | 43.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.02 | |||||||||
18 | Silje Valvik | 2006 | 199 | 43.90 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | 46.21 | |||||||||
19 | Silje Lazarus Larsen | 2006 | 176 | 45.76 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
20 | Christine Horni | 2006 | 111 | 53.37 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
21 | Reinike Veenstra | 2006 | 99 | 55.45 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Mie Ø. Nielsen, 0.27.21, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Tican |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Lie Thisted | 2005 | 430 | 34.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.71 | |||||||||
2 | Samanta Adele Pepevnik | 2005 | 423 | 34.19 | ||||||
SK Poseidon Porsgrunn | 34.59 | |||||||||
3 | Jazmin Jensen | 2005 | 401 | 34.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.34 | |||||||||
4 | Laura S. Olesen | 2005 | 397 | 34.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.42 | |||||||||
5 | Stine Mejdahl | 2005 | 393 | 35.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
6 | Fredrikke Oline Engebrets | 2005 | 390 | 35.13 | ||||||
Ullensakersvømmerne | 34.06 | |||||||||
7 | Silja Brage | 2005 | 376 | 35.54 | ||||||
A6 | 36.16 | |||||||||
8 | Tilde Søe Bach | 2005 | 348 | 36.48 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.47 | |||||||||
9 | Mie Asmussen | 2005 | 332 | 37.06 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.04 | |||||||||
10 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 317 | 37.61 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.95 | |||||||||
10 | Freja Bjørn | 2005 | 317 | 37.61 | ||||||
Aarhus Swim | 37.38 | |||||||||
12 | Julie Merl Larsen | 2005 | 296 | 38.51 | ||||||
A6 | 40.51 | |||||||||
13 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 294 | 38.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.59 | |||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Mie Ø. Nielsen, 0.27.21, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Tican |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 535 | 31.61 | ||||||
Aarhus Swim | 31.63 | |||||||||
2 | Anna Toft Petersen | 2004 | 497 | 32.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.09 | |||||||||
3 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 449 | 33.52 | ||||||
A6 | 33.30 | |||||||||
4 | Laura Marie Dige | 2004 | 431 | 33.97 | ||||||
Aarhus Swim | 34.39 | |||||||||
5 | Julianne Sandal Søbakk | 2004 | 419 | 34.30 | ||||||
Ullensakersvømmerne | 36.22 | |||||||||
6 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 412 | 34.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.26 | |||||||||
7 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 402 | 34.76 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.08 | |||||||||
8 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 393 | 35.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.57 | |||||||||
9 | Kaisa Helmet Dalene | 2004 | 388 | 35.18 | ||||||
SK Poseidon Porsgrunn | 36.42 | |||||||||
10 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 380 | 35.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.06 | |||||||||
11 | Nicoline Tønder Keul | 2004 | 379 | 35.45 | ||||||
Lørenskog-Rælingen KK | 35.34 | |||||||||
12 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | 373 | 35.66 | ||||||
Struer Svømmeklub | 37.86 | |||||||||
13 | Freja Møller | 2004 | 357 | 36.17 | ||||||
A6 | 36.71 | |||||||||
14 | Eline Søfting Svarstad | 2004 | 338 | 36.85 | ||||||
Elverum Svømming | 35.53 | |||||||||
15 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 316 | 37.65 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.12 | |||||||||
16 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 306 | 38.07 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 38.65 | |||||||||
17 | Ida Jul Christensen | 2004 | 303 | 38.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 40.64 | |||||||||
18 | Iben Bekken Nordbye | 2004 | 294 | 38.59 | ||||||
Ullensakersvømmerne | 41.77 | |||||||||
19 | Nikoline Alvilde Kristiansen Pflug | 2004 | 280 | 39.22 | ||||||
SK Poseidon Porsgrunn | 40.48 | |||||||||
20 | Ida Kristensen | 2004 | 237 | 41.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 40.79 | |||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Mie Ø. Nielsen, 0.27.21, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Tican |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 648 | 29.66 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.49 | |||||||||
2 | Thea Søe Bach | 2002 | 565 | 31.05 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.09 | |||||||||
3 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 530 | 31.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.97 | |||||||||
4 | Isabella Bach | 2002 | 529 | 31.73 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 31.27 | |||||||||
5 | Ida S Olesen | 2003 | 492 | 32.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
6 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 468 | 33.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.72 | |||||||||
7 | Lærke Høgsted | 2003 | 452 | 33.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.94 | |||||||||
8 | Ingrid Vie | 2003 | 441 | 33.72 | ||||||
Elverum Svømming | 32.74 | |||||||||
9 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 434 | 33.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.20 | |||||||||
10 | Daphne Sander | 2003 | 427 | 34.07 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 33.33 | |||||||||
11 | Signe Thomsen | 2003 | 415 | 34.40 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 33.82 | |||||||||
12 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 412 | 34.48 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.71 | |||||||||
13 | Camilla Kjær | 2003 | 389 | 35.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.74 | |||||||||
14 | Mille Winther | 2003 | 339 | 36.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.94 | |||||||||
15 | Signe Lauridsen Vorgod | 2002 | 314 | 37.76 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 36.98 | |||||||||
16 | Emma Jensen | 2003 | 311 | 37.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.47 | |||||||||
17 | Alexandra Peter | 2002 | 300 | 38.32 | ||||||
Randaberg IL | 36.62 | |||||||||
18 | Hanne Rugsveen | 2002 | 281 | 39.17 | ||||||
Elverum Svømming | 38.23 | |||||||||
19 | Ida Troldborg | 2003 | 258 | 40.32 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 40.12 | |||||||||
20 | Henriette Arntsen | 2003 | 212 | 43.00 | ||||||
Ullensakersvømmerne | 43.29 | |||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Mie Ø. Nielsen, 0.27.21, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Tican |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 868 | 26.91 | Stævnerekord | |||||
A6 | 26.42 | |||||||||
2 | Ellen Nielsen | 2001 | 599 | 30.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.49 | |||||||||
3 | Camilla Ottesen | 2000 | 561 | 31.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.63 | |||||||||
4 | Isabel Mass | 1998 | 535 | 31.62 | ||||||
A6 | 30.05 | |||||||||
5 | Jonette-Theodora Kristiansen Pflug | 2001 | 534 | 31.63 | ||||||
SK Poseidon Porsgrunn | 31.13 | |||||||||
6 | Edle Irene Vidnes | 2001 | 494 | 32.47 | ||||||
SK Poseidon Porsgrunn | 31.78 | |||||||||
7 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 484 | 32.69 | ||||||
A6 | 30.80 | |||||||||
8 | Embla Sól Garðarsdóttir | 2001 | 471 | 32.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.92 | |||||||||
9 | Othine Ruenes | 2001 | 466 | 33.09 | ||||||
SK Team Sør | 31.23 | |||||||||
10 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 465 | 33.12 | ||||||
A6 | 31.82 | |||||||||
11 | Kristine Gellein Johnsson | 2001 | 394 | 35.01 | ||||||
SK Poseidon Porsgrunn | 35.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 september 2018 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:18 |