2020-09-20   00:42:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Thisted Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2018    Udskriftsdato  28 september 2018   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  18:03   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2018         
 
 
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2019 
Frans Johannesen, 8.04.37, Esbjerg, 2012 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Julius Svarrer  2005    547  1:03.27  2:11.24  3:19.69  4:28.30  9:01.92   
  A6  9:32.19      5:37.07  6:45.82  7:54.75       
                     
Michael Jansen  2005    336  1:11.23  2:31.23  3:51.81  5:13.55  10:37.78   
  Ullensakersvømmerne  10:36.06      6:35.31  7:56.02  9:17.70       
                     
 
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Frans Johannesen, 8.04.37, Esbjerg, 2012 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Nicolai Therkelsen  2003    547  1:02.71  2:10.14  3:18.40  4:27.42  9:02.04   
  A6  9:27.17      5:36.09  6:45.26  7:54.39       
                     
Frederik Lindholm  2004    542  1:02.24  2:09.76  3:18.12  4:27.64  9:03.76   
  Aarhus Swim  9:22.46      5:36.72  6:46.22  7:56.23       
                     
Julian Rennesund  2004    484  1:05.75  2:15.65  3:26.50  4:37.56  9:24.52   
  SK Poseidon Porsgrunn  9:31.72      5:48.41  7:00.23  8:13.31       
                     
Andreas Imislund Aamodt  2003    480  1:05.51  2:15.98  3:27.44  4:39.51  9:26.02   
  SK Poseidon Porsgrunn  9:36.93      5:51.46  7:03.42  8:15.46       
                     
Asger Mathiasen  2004    471  1:05.88  2:16.57  3:27.75  4:39.75  9:29.78   
  Thisted Svømmeklub        5:52.38  7:05.29  8:17.88       
                     
Emil Witzner Hansen  2004    415  1:09.28  2:23.93  3:39.14  4:54.69  9:54.25   
  A6  9:55.78      6:10.46  7:25.38  8:41.00       
                     
Valdemar Vind Sejr  2003    392  1:10.19  2:26.76  3:44.00  5:01.37  10:05.78   
  Aarhus Swim  10:52.05      6:17.81  7:33.74  8:50.44       
                     
Andreas Torp  2004    362  1:08.81  2:28.98  3:48.52  5:08.49  10:21.79   
  Svømmeklubben Nord  10:51.31      6:28.35  7:47.24  9:05.56       
                     
 
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Frans Johannesen, 8.04.37, Esbjerg, 2012 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Mikkel Gadgaard  1999    768  56.61  1:57.14  2:58.52  3:58.38  8:04.01  Stævnerekord 
  Esbjerg Svømmeklub  8:12.17      4:59.22  6:00.53  7:02.16       
                     
Oskar Lindholm  2001    737  55.90  1:57.07  2:58.83  4:00.54  8:10.73   
  Aarhus Swim  8:01.06      5:03.07  6:05.55  7:08.47       
                     
Nicolas Blanch  1997    693  57.53  1:59.29  3:01.68  4:04.11  8:20.85   
  Aalborg Svømmeklub  8:13.19      5:07.43  6:11.46  7:16.33       
                     
Søren Villumsen  1998    646  58.93  2:03.05  3:07.74  4:12.75  8:32.72   
  Aalborg Svømmeklub  8:02.08      5:18.17  6:22.92  7:28.74       
                     
Anders Valdar  2000    635  1:01.28  2:07.03  3:12.72  4:17.92  8:35.64   
  SK Poseidon Porsgrunn  8:45.41      5:23.10  6:28.34  7:32.65       
                     
Lucas Rennesund  2002    633  1:00.22  2:04.42  3:09.47  4:14.66  8:36.17   
  SK Poseidon Porsgrunn  8:55.18      5:20.32  6:26.07  7:31.49       
                     
Andreas Håbesland Klausen  2002    621  59.60  2:03.93  3:09.17  4:14.39  8:39.70   
  SK Team Sør  9:01.93      5:20.36  6:26.54  7:33.42       
                     
Dan Izhar-Larsen  1999    602  1:01.62  2:07.14  3:13.06  4:19.61  8:44.89   
  Aarhus Swim  8:44.14      5:26.10  6:33.01  7:39.77       
                     
Jakob Mose  2000    599  1:02.15  2:07.82  3:14.06  4:19.86  8:45.91   
  Esbjerg Svømmeklub  9:07.01      5:26.46  6:33.60  7:40.01       
                     
10  Jens Bach  1997    592  1:03.12  2:10.02  3:17.66  4:24.18  8:47.86   
  Aalborg Svømmeklub  8:37.33      5:31.67  6:38.88  7:45.64       
                     
11  Wilfred Hove Lasthein  2002    510  1:01.83  2:10.13  3:20.71  4:31.27  9:14.76   
  Aarhus Swim  8:41.93      5:42.56  6:53.91  8:06.00       
                     
12  Luis Velasquez  2001    496  1:05.41  2:14.66  3:24.95  4:35.52  9:19.98   
  Esbjerg Svømmeklub  9:24.88      5:47.04  6:58.54  8:11.17       
                     
13  Mads Lund  2002    476  1:01.91  2:13.16  3:25.31  4:36.62  9:27.84   
  Holstebro Svømme Club  9:30.98      5:49.72  7:03.20  8:15.92       
                     
14  Christian Jørgensen  2002    403  1:08.44  2:23.99  3:40.17  4:56.24  9:59.95   
  Struer Svømmeklub  10:03.17      6:12.56  7:28.93  8:45.53       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2018 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark