2020-01-23   11:43:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Thisted Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2018    Udskriftsdato  28 september 2018   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  16:42   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2018         
 
 
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.55.03, 2014 
Løbssponsor: Tican 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Schmidt  2006    289  35.85        1:16.04   
  A6  1:16.56                 
                     
Magnus Rygh Simonsen  2006    289  35.59        1:16.05   
  Ullensakersvømmerne  1:19.44                 
                     
Marcus Juul Jørgensen  2006    263  36.78        1:18.47   
  Aalborg Svømmeklub  1:21.72                 
                     
Frederik Kepp Jensen  2007    261  35.54        1:18.62   
  A6  1:20.86                 
                     
Lasse Klint Nielsen  2006    259  37.71        1:18.91   
  Struer Svømmeklub  1:23.29                 
                     
William Hansen  2006    243  37.87        1:20.53   
  Thisted Svømmeklub  1:21.77                 
                     
Frederik Bak Mathiasen  2006    229  39.39        1:22.20   
  Struer Svømmeklub  1:33.46                 
                     
William Haaning  2007    225  39.12        1:22.63   
  Thisted Svømmeklub  1:23.58                 
                     
Rasmus Olsen  2006    222  38.17        1:23.00   
  Thisted Svømmeklub  1:29.79                 
                     
10  Christian Stilling  2006    221  39.00        1:23.17   
  Thisted Svømmeklub  1:26.86                 
                     
11  Jacob Uldall-Jessen  2007    168  41.25        1:31.14   
  A6  1:32.16                 
                     
12  Mathias Wold  2006    165  41.48        1:31.68   
  Ullensakersvømmerne  1:45.01                 
                     
13  David Dalehaug Aasland  2007    141  42.98        1:36.61   
  Mandal Svømmeklubb                   
                     
14  Frederik Jørgensen  2006    139  45.96        1:37.00   
  Svømmeklubben S 68  1:36.60                 
                     
15  Casper Eriksen  2007    136  41.92        1:37.77   
  Thisted Svømmeklub  1:43.59                 
                     
Karl Emil Malle  2008              DSQ  Ej rygliggende v/50m 
  Thisted Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.55.03, 2014 
Løbssponsor: Tican 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Jørgensen  2005    394  31.39        1:08.57   
  Thisted Svømmeklub  1:09.73                 
                     
Inas Ilic  2005    356  33.02        1:10.95   
  Aalborg Svømmeklub  1:13.60                 
                     
Gustav Dalby Østerberg  2005    343  32.65        1:11.82   
  Aarhus Swim  1:13.68                 
                     
Kristian Kjær  2005    337  33.11        1:12.23   
  Thisted Svømmeklub  1:13.68                 
                     
Christian Toussi  2005    313  33.80        1:14.03   
  Ullensakersvømmerne  1:17.05                 
                     
David Kilsgaard Andersen  2005    292  36.08        1:15.78   
  Aarhus Swim  1:25.31                 
                     
Søren Winther Hald  2005    265  35.90        1:18.29   
  Struer Svømmeklub  1:22.40                 
                     
Philip Vesterby  2005    254  37.69        1:19.34   
  Thisted Svømmeklub  1:20.90                 
                     
Frederik Harbo  2005    224  39.52        1:22.72   
  Thisted Svømmeklub  1:24.11                 
                     
10  Tobias Eskeland  2005    211  41.51        1:24.43   
  Mandal Svømmeklubb  1:30.21                 
                     
11  Simon Gallacher  2005    184  41.67        1:28.40   
  Aarhus Swim  1:34.47                 
                     
12  Alfred Sandal Søbakk  2005    182  39.07        1:28.61   
  Ullensakersvømmerne                   
                     
13  Sebastian Dalgaard  2005    179  41.43        1:29.18   
  Svømmeklubben S 68  1:32.28                 
                     
14  William Jensen  2005    147  46.62        1:35.10   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Noah Skar  2005              DSQ  maveliggende eft/25m 
  Mandal Svømmeklubb  1:29.00                 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.55.03, 2014 
Løbssponsor: Tican 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Mikkelsen  2004    451  30.17        1:05.57   
  Aarhus Swim  1:05.85                 
                     
Sebastian Jacobsen  2004    405  30.12        1:07.95   
  Aalborg Svømmeklub  1:09.57                 
                     
Viktor Enevold Sørensen  2004    401  31.38        1:08.17   
  Thisted Svømmeklub  1:13.94                 
                     
Asger Mathiasen  2004    389  31.27        1:08.85   
  Thisted Svømmeklub  1:10.52                 
                     
Amund Helleren Haugstad  2004    379  33.53        1:09.48   
  Mandal Svømmeklubb  1:11.80                 
                     
Julian Rennesund  2004    379  31.71        1:09.49   
  SK Poseidon Porsgrunn  1:11.07                 
                     
Lucas Rosenborg  2004    371  32.02        1:09.97   
  Aarhus Swim  1:10.13                 
                     
Sebastian B Lehmann  2004    320  34.90        1:13.51   
  Aalborg Svømmeklub  1:14.28                 
                     
Emil Jaworski  2004    312  34.53        1:14.12   
  Svømmeklubben Nord  1:13.80                 
                     
10  Marco Stub Olssen  2004    308  33.96        1:14.43   
  A6  1:15.17                 
                     
11  Noah Tranum  2004    299  34.13        1:15.19   
  A6  1:15.89                 
                     
12  Mathias Frahm Feldtmose  2004    291  35.79        1:15.82   
  Svømmeklubben Nord  1:18.43                 
                     
13  Sander Spetland  2004    281  35.59        1:16.75   
  Mandal Svømmeklubb  1:23.04                 
                     
14  Emil Stenholt Røpke  2004    277  36.03        1:17.09   
  A6  1:20.02                 
                     
15  Danilo Møller  2004    271  37.19        1:17.65   
  Svømmeklubben Nord  1:21.48                 
                     
16  Oscar Hove Lasthein  2004    243  36.29        1:20.54   
  Aarhus Swim  1:31.13                 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.55.03, 2014 
Løbssponsor: Tican 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ole Einar Ueland  2003    469  29.31        1:04.71   
  SK Team Sør  1:04.32                 
                     
Haakon Handegaard  2003    429  30.93        1:06.67   
  Eidsvoll Svømmeklubb  1:09.78                 
                     
Mathias Knudsen  2003    428  30.03        1:06.72   
  Aalborg Svømmeklub  1:11.35                 
                     
Simon Degn  2003    416  32.42        1:07.34   
  Aarhus Swim  1:11.34                 
                     
Mikkel Stilling  2003    411  30.44        1:07.65   
  Thisted Svømmeklub  1:10.85                 
                     
Andreas Imislund Aamodt  2003    408  31.04        1:07.81   
  SK Poseidon Porsgrunn  1:09.93                 
                     
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    376  31.83        1:09.66   
  A6  1:10.35                 
                     
Victor Toftehøj  2003    338  33.91        1:12.16   
  A6  1:12.20                 
                     
Gustav Hjerrild-Jensen  2003    329  35.31        1:12.81   
  Svømmeklubben Nord  1:13.94                 
                     
10  Oskar Møller Olesen  2003    265  37.57        1:18.31   
  Struer Svømmeklub  1:23.12                 
                     
Nicklas Bager  2003              DSQ  Ej rygliggende v/50m 
  Thisted Svømmeklub  1:16.69                 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.55.03, 2014 
Løbssponsor: Tican 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ole Marius Rist Jensen  2001    578  27.76        1:00.37   
  SK Team Sør  59.82                 
                     
Lawrence Langley  2001    564  29.13        1:00.88   
  Aalborg Svømmeklub  59.92                 
                     
Magnus Mikkelsen  2001    547  28.60        1:01.48   
  Aarhus Swim  1:00.89                 
                     
Martin H. Abel  2001    535  28.27        1:01.96   
  Esbjerg Svømmeklub  1:01.67                 
                     
Oliver Nørgaard Frost  2002    515  28.54        1:02.72   
  Aalborg Svømmeklub  1:02.48                 
                     
Mads Kloster  2002    507  26.88        1:03.08   
  Thisted Svømmeklub  1:04.63                 
                     
Marius Nørgaard  2001    494  28.34        1:03.59   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.08                 
                     
Sigurd Olav Borgstroem  2002    488  29.92        1:03.86   
  Randaberg IL  1:02.18                 
                     
Lucas Rennesund  2002    483  30.42        1:04.08   
  SK Poseidon Porsgrunn  1:04.94                 
                     
10  Tobias Boström  2002    482  29.30        1:04.15   
  Esbjerg Svømmeklub  1:04.95                 
                     
11  Mads Lund  2002    474  30.58        1:04.47   
  Holstebro Svømme Club  1:05.58                 
                     
12  Christian Bonde  2001    474  30.57        1:04.48   
  Aalborg Svømmeklub  1:04.82                 
                     
12  Rick Sol  2001    474  29.71        1:04.48   
  Elverum Svømming  1:05.40                 
                     
14  Daniel Gallacher  2002    458  29.22        1:05.23   
  Aarhus Swim  1:08.97                 
                     
15  Mons Eirik Bjerkan  2001    437  31.68        1:06.25   
  Team Sør Msk  1:05.07                 
                     
16  Alexander Korsager Elkjær  2001    414  30.60        1:07.45   
  Aarhus Swim  1:08.85                 
                     
17  Øystein Kvandal  2001    412  30.65        1:07.59   
  SK Poseidon Porsgrunn  1:07.76                 
                     
18  Ruben Nørgaard  2002    411  30.59        1:07.64   
  Svømmeklubben Nord  1:08.58                 
                     
19  Christian Jørgensen  2002    354  32.40        1:11.05   
  Struer Svømmeklub  1:12.43                 
                     
Birk Lee Johansen  2002              DNS   
  SK Team Sør  1:11.68                 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.55.03, 2014 
Løbssponsor: Tican 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Vingolf Larsen  1998    671  25.83        57.45   
  Esbjerg Svømmeklub  54.91                 
                     
Magnus B. Høgild  1999    605  27.31        59.44   
  Esbjerg Svømmeklub  57.74                 
                     
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    601  27.88        59.58   
  Holstebro Svømme Club  58.22                 
                     
Fredrik Frantzen  1999    596  27.43        59.74   
  SK Poseidon Porsgrunn  58.75                 
                     
Jens Bach  1997    575  27.68        1:00.47   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.24                 
                     
Johannes Hope  1999    551  26.99        1:01.35   
  SK Team Sør  1:01.45                 
                     
Janus Meinert  1995    536  28.91        1:01.90   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.98                 
                     
Christian Holm Jørgensen  1999    526  28.13        1:02.29   
  Esbjerg Svømmeklub  1:00.31                 
                     
Jakob Mose  2000    503  29.77        1:03.24   
  Esbjerg Svømmeklub  1:04.23                 
                     
10  Magnus Rasmussen  2000    485  29.72        1:04.01   
  SK Poseidon Porsgrunn  1:03.26                 
                     
11  Rune Nørgaard  2000    458  30.02        1:05.24   
  Aalborg Svømmeklub  1:05.43                 
                     
12  William Skjærum  2000    443  30.80        1:05.95   
  SK Poseidon Porsgrunn  1:06.18                 
                     
13  Svenn Torje Helleren Haug  2000    379  33.84        1:09.45   
  Mandal Svømmeklubb  1:10.64                 
                     
14  Olav Lucas Torstrup  1997    243          1:20.52   
  Mandal Svømmeklubb  1:19.93                 
                     
Paul Greibesland  1997              DNS   
  Mandal Svømmeklubb  1:30.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2018 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:42 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2018    Udskriftsdato  28 september 2018   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  17:13   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2018         
 
 
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucca Frydendahl  2008    331  38.37        1:21.69   
  A6  1:25.40                 
                     
Kristiane Frøslev  2007    330  37.87        1:21.73   
  Aalborg Svømmeklub  1:25.68                 
                     
Naya Høi Greve  2007    326  37.45        1:22.03   
  A6  1:26.36                 
                     
Mira Capito  2007    249  41.28        1:29.78   
  A6  1:34.96                 
                     
Karen Sørensen  2007    229  42.43        1:32.33   
  Thisted Svømmeklub  1:35.52                 
                     
Kattja Daniella Aggersbøl  2007    226  42.53        1:32.69   
  A6  1:37.63                 
                     
Camille Hedvig Miolane  2007    199  43.99        1:36.72   
  A6  1:39.58                 
                     
Freja Jørgensen  2008    182  47.71        1:39.55   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Therese Baird  2007    161  44.87        1:43.78   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
10  Caroline K. Sørensen  2008    145  49.73        1:47.51   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
11  Karoline Sander Andersen  2009    133  49.17        1:50.61   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Nikoline Michaelsen  2007              DSQ  svøm på mave v/50m 
  Svømmeklubben S 68  1:37.58                 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mille Frydendahl  2006    488  33.27        1:11.74   
  A6  1:12.57                 
                     
Ida Skov Kragh  2006    441  34.62        1:14.21   
  A6  1:13.15                 
                     
SIF Bramm  2006    428  34.93        1:14.96   
  A6  1:17.08                 
                     
Live Korstadhagen  2006    392  34.50        1:17.16   
  Ullensakersvømmerne  1:18.44                 
                     
Ida Mathea Hugaas  2006    380  36.99        1:17.97   
  Ullensakersvømmerne  1:20.96                 
                     
Rikke Friis Kanstrup  2006    364  34.76        1:19.09   
  Aarhus Swim  1:25.55                 
                     
Anne Katrine Dige  2006    325  38.26        1:22.19   
  Aarhus Swim  1:31.55                 
                     
Marie Bertram  2006    308  39.60        1:23.67   
  Aarhus Swim  1:25.36                 
                     
Lærke Stenholt Røpke  2006    307  41.18        1:23.76   
  A6  1:31.76                 
                     
10  Mia Kristiansen  2006    302  39.05        1:24.15   
  Ullensakersvømmerne  1:31.52                 
                     
11  Sara Alexandra Trøite  2006    291  40.09        1:25.19   
  Kristiansand Svømmeallianse  1:30.03                 
                     
12  Nora Handegaard  2006    288  39.66        1:25.54   
  Ullensakersvømmerne  1:31.88                 
                     
13  Aia Caroline Abel  2006    276  39.17        1:26.70   
  Svømmeklubben Nord  1:26.31                 
                     
14  Frederikke Sørensen  2006    272  39.93        1:27.15   
  Thisted Svømmeklub  1:31.56                 
                     
15  Nikoline Sejr  2006    271  38.66        1:27.28   
  Aarhus Swim  1:31.58                 
                     
16  Anna Ancker  2006    268  41.30        1:27.63   
  Aarhus Swim  1:29.95                 
                     
17  Katrine Bager  2006    266  40.11        1:27.76   
  Thisted Svømmeklub  1:31.65                 
                     
18  Jasmin Kjærsgaard  2006    245  41.23        1:30.25   
  A6  1:27.36                 
                     
19  Silje Valvik  2006    219  43.85        1:33.62   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
20  Sofia Jørgensen  2006    219  44.39        1:33.72   
  Svømmeklubben S 68  1:35.54                 
                     
21  Charlotte Fernås Lund  2006    152  50.85        1:45.73   
  Ullensakersvømmerne                   
                     
22  Christine Horni  2006    116  54.74        1:55.85   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
23  Reinike Veenstra  2006    109          1:58.28   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Samanta Adele Pepevnik  2005    503  32.30        1:11.03   
  SK Poseidon Porsgrunn  1:12.59                 
                     
Camilla Nørgaard Frost  2005    469  32.90        1:12.70   
  Aalborg Svømmeklub  1:13.36                 
                     
Silja Brage  2005    462  35.35        1:13.09   
  A6  1:14.20                 
                     
Mathilde Bager  2005    454  34.40        1:13.50   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.96                 
                     
Tilde Søe Bach  2005    436  35.22        1:14.48   
  Thisted Svømmeklub  1:15.38                 
                     
Fredrikke Oline Engebrets  2005    435  34.60        1:14.53   
  Ullensakersvømmerne  1:17.04                 
                     
Anna Munk Fuglsang  2005    428  35.35        1:14.93   
  Svømmeklubben S 68  1:13.25                 
                     
Stina Kletvang  2005    420  35.22        1:15.40   
  Ullensakersvømmerne  1:20.81                 
                     
Ronja K. S. Josephsen  2005    403  36.62        1:16.49   
  A6  1:16.66                 
                     
10  Stine Mejdahl  2005    401  35.45        1:16.62   
  Aalborg Svømmeklub  1:20.13                 
                     
11  Louise Lie Thisted  2005    394  34.03        1:17.04   
  Aalborg Svømmeklub  1:17.93                 
                     
12  Sara Baumgartner  2005    382  36.26        1:17.85   
  Aarhus Swim  1:16.72                 
                     
13  Liva Lauridsen Vorgod  2005    375  38.16        1:18.36   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:21.20                 
                     
14  Nanna Langvad  2005    371  36.55        1:18.60   
  Aarhus Swim  1:20.75                 
                     
15  Julie Merl Larsen  2005    355  38.29        1:19.80   
  A6  1:21.68                 
                     
16  Mie Asmussen  2005    350  37.17        1:20.17   
  Svømmeklubben S 68  1:24.56                 
                     
17  Karoline Iversen  2005    345  36.99        1:20.50   
  Svømmeklubben Nord  1:22.91                 
                     
18  Zenia Christensen  2005    285  39.60        1:25.83   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:28.50                 
                     
19  Hennie Netland Fuglestvei  2005    284  40.78        1:25.91   
  Mandal Svømmeklubb  1:29.85                 
                     
20  Kaja Sandvik  2005    272  40.19        1:27.13   
  Ullensakersvømmerne  1:33.54                 
                     
21  Josefine Høgh  2005    263  40.07        1:28.12   
  Svømmeklubben S 68  1:27.70                 
                     
Helene Gonzalez  2005              DSQ  Ej berør v/50m 
  Ullensakersvømmerne  1:33.07                 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ingrid Elise Borgstroem  2004    534  31.71        1:09.64   
  Randaberg IL  1:09.90                 
                     
Frida Hagstrup Vesterlund  2004    531  33.69        1:09.76   
  Aalborg Svømmeklub  1:17.34                 
                     
Mille Kjær Jensen  2004    527  32.55        1:09.93   
  Aarhus Swim  1:12.05                 
                     
Anna Toft Petersen  2004    512  32.40        1:10.60   
  Aalborg Svømmeklub  1:10.80                 
                     
Laura Marie Dige  2004    509  33.42        1:10.74   
  Aarhus Swim  1:13.52                 
                     
Eva Hjort  2004    503  32.18        1:11.04   
  Aarhus Swim  1:14.61                 
                     
Anne Terp  2004    467  34.00        1:12.79   
  Struer Svømmeklub  1:14.28                 
                     
Tiril Rørvik  2004    451  35.15        1:13.68   
  Team Sør Msk  1:13.96                 
                     
Astrid Marie Hassing  2004    433  34.41        1:14.64   
  Aalborg Svømmeklub  1:16.04                 
                     
10  Eline Søfting Svarstad  2004    431  33.40        1:14.76   
  Elverum Svømming  1:12.16                 
                     
11  Nicoline Tønder Keul  2004    420  34.88        1:15.45   
  Lørenskog-Rælingen KK  1:16.43                 
                     
12  Karoline Thagård Jakobsen  2004    410  34.94        1:16.05   
  Struer Svømmeklub  1:18.54                 
                     
13  Emma Kutsko Jensen  2004    402  36.37        1:16.52   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.96                 
                     
14  Laura Rønn Danielsen  2004    399  36.02        1:16.73   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.96                 
                     
15  Kaisa Helmet Dalene  2004    388  35.56        1:17.42   
  SK Poseidon Porsgrunn  1:17.36                 
                     
16  Lærke Kjærsgaard  2004    356  35.82        1:19.69   
  Svømmeklubben S 68  1:17.30                 
                     
17  Kirstine Jørgensen  2004    338  35.78        1:21.06   
  Svømmeklubben S 68  1:20.47                 
                     
18  Tomine Aamodt  2004    333  37.28        1:21.46   
  Ullensakersvømmerne  1:28.09                 
                     
19  Maja Rogn Aulie  2004    328  37.40        1:21.86   
  Ullensakersvømmerne  1:30.01                 
                     
20  Freja Klitgaard Larsen  2004    314  37.09        1:23.12   
  Svømmeklubben Nord  1:21.29                 
                     
21  Mette Aagesen Jensen  2004    299  37.17        1:24.47   
  Aarhus Swim  1:28.02                 
                     
22  Iben Bekken Nordbye  2004    294  39.09        1:24.98   
  Ullensakersvømmerne  1:30.05                 
                     
23  Michelle Bloch Sørensen  2004    289  37.99        1:25.45   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:25.57                 
                     
24  Selma Netland Fuglestveit  2004    288  40.08        1:25.50   
  Mandal Svømmeklubb  1:26.85                 
                     
25  Kristiane Rygh Simonsen  2004    259  39.11        1:28.61   
  Ullensakersvømmerne  1:28.09                 
                     
26  Ema Dielininkaityte  2004    241  45.25        1:30.73   
  Randaberg IL  1:39.38                 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Haahr Pallesen  2002    637  30.52        1:05.65   
  Aalborg Svømmeklub  1:05.53                 
                     
Karoline Sørensen  2002    610  29.87        1:06.61   
  Thisted Svømmeklub  1:07.32                 
                     
Camilla Brøgger-Andersen  2002    609  31.36        1:06.65   
  Aalborg Svømmeklub  1:06.27                 
                     
Astrid Nielsen  2002    582  32.78        1:07.66   
  Esbjerg Svømmeklub  1:07.26                 
                     
Ida S Olesen  2003    562  31.88        1:08.47   
  Aalborg Svømmeklub  1:08.44                 
                     
Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    525  32.47        1:10.01   
  Aalborg Svømmeklub  1:11.78                 
                     
Emma Stecher  2003    525  32.45        1:10.03   
  Aalborg Svømmeklub  1:09.93                 
                     
Laura Fogh  2003    524  34.02        1:10.09   
  Aarhus Swim  1:10.54                 
                     
Isabella Bach  2002    520  31.50        1:10.25   
  Holstebro Svømme Club  1:08.62                 
                     
10  Karoline L. Kristensen  2003    498  32.40        1:11.29   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.05                 
                     
11  Julie Kappel Petersen  2002    483  32.49        1:11.99   
  Thisted Svømmeklub  1:15.20                 
                     
12  Thilde Timmermand  2002    468  32.83        1:12.78   
  Esbjerg Svømmeklub  1:14.21                 
                     
13  Lærke Høgsted  2003    460  33.08        1:13.19   
  Svømmeklubben S 68  1:10.74                 
                     
14  Alexandra Peter  2002    431  34.47        1:14.80   
  Randaberg IL  1:18.29                 
                     
15  Camilla Kjær  2003    414  34.72        1:15.80   
  Thisted Svømmeklub  1:18.53                 
                     
16  Pernille Christensen  2003    409  35.80        1:16.11   
  Svømmeklubben S 68  1:15.35                 
                     
17  Lea Adalia Strømman  2002    403  34.40        1:16.48   
  Kristiansand Svømmeallianse  1:20.25                 
                     
18  Signe Thomsen  2003    397  34.76        1:16.83   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:14.87                 
                     
19  Daphne Sander  2003    385  33.29        1:17.66   
  Svømmeklubben Nord  1:21.60                 
                     
20  Lise Lindemann-Larsen  2002    327  34.97        1:21.99   
  Thisted Svømmeklub  1:20.45                 
                     
21  Signe Lauridsen Vorgod  2002    325  38.62        1:22.13   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:21.07                 
                     
22  Emma Jensen  2003    325  37.97        1:22.14   
  Svømmeklubben S 68  1:21.30                 
                     
23  Hanne Rugsveen  2002    280  38.62        1:26.31   
  Elverum Svømming  1:27.50                 
                     
24  Helena Rosenfeldt Zillmer  2002    248  41.10        1:29.90   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
25  Henriette Arntsen  2003    240  42.26        1:30.92   
  Ullensakersvømmerne  1:34.03                 
                     
Gro Sørensen  2002              DNS   
  Aarhus Swim  1:19.12                 
                     
Ingrid Vie  2003              DNS   
  Elverum Svømming  1:14.29                 
                     
Lærke Schelde-Mollerup  2003              DSQ  Tyvstart 
  A6  1:08.52                 
                     
 
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 1.00.33, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    797  27.61        1:00.93   
  A6  1:02.33                 
                     
Helena Rosendahl Bach  2000    725  29.35        1:02.89   
  Holstebro Svømme Club  1:04.63                 
                     
Ellen Nielsen  2001    691  29.47        1:03.89   
  Esbjerg Svømmeklub  1:04.30                 
                     
Line Jørgensen Bruun  1995    664  30.07        1:04.77   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.33                 
                     
Ine Marie Andersen  2000    575  30.93        1:07.92   
  SK Poseidon Porsgrunn  1:06.87                 
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    561  31.46        1:08.48   
  A6  1:06.87                 
                     
Edle Irene Vidnes  2001    559  32.45        1:08.58   
  SK Poseidon Porsgrunn  1:10.16                 
                     
Kristine Gellein Johnsson  2001    535  32.94        1:09.59   
  SK Poseidon Porsgrunn  1:09.98                 
                     
Nikoline Østerberg  2000    533  31.68        1:09.67   
  Aarhus Swim  1:09.35                 
                     
10  Camilla Ottesen  2000    532  31.38        1:09.73   
  Aalborg Svømmeklub  1:10.32                 
                     
11  Alberte Kjærsgaard  2001    515  32.75        1:10.47   
  A6  1:10.84                 
                     
12  Victoria K. Jespersen  2001    515  33.52        1:10.49   
  Aarhus Swim  1:10.25                 
                     
13  Katja Korbo Petersson  2001    509  31.65        1:10.73   
  A6  1:07.00                 
                     
14  Johanne Marie Poulsen  2001    481  33.03        1:12.10   
  Aalborg Svømmeklub  1:11.79                 
                     
15  Othine Ruenes  2001    445  32.81        1:13.98   
  SK Team Sør  1:10.98                 
                     
16  Embla Sól Garðarsdóttir  2001    432  34.10        1:14.74   
  Esbjerg Svømmeklub  1:13.72                 
                     
17  Andrea Sørensen  2001    327  37.97        1:22.02   
  SK Poseidon Porsgrunn  1:19.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2018 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:13 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2018    Udskriftsdato  28 september 2018   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  17:17   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2018         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
Alexander Dale Oen, 0.27.79, Vestkantsvømmerne, 2004 
Løbssponsor: Revision Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Rygh Simonsen  2006  257          39.69   
  Ullensakersvømmerne  41.76                 
Emil Schmidt  2006  231          41.15   
  A6  42.48                 
William Hansen  2006  218          41.94   
  Thisted Svømmeklub  43.69                 
Jeppe Moeslund Lausen  2006  204          42.87   
  Aalborg Svømmeklub  44.97                 
William Haaning  2007  204          42.89   
  Thisted Svømmeklub  43.14                 
Frederik Bak Mathiasen  2006  193          43.62   
  Struer Svømmeklub  50.38                 
Christian Stilling  2006  191          43.80   
  Thisted Svømmeklub  49.17                 
Rasmus Olsen  2006  175          45.08   
  Thisted Svømmeklub  48.70                 
Felix Piontkowitz  2007    141          48.48   
  Struer Svømmeklub  51.82                 
10  Gustav Dyrbye  2006    139          48.67   
  Thisted Svømmeklub  53.18                 
11  Mathias Wold  2006    124          50.58   
  Ullensakersvømmerne  50.67                 
12  Karl Emil Malle  2008    98          54.59   
  Thisted Svømmeklub                   
13  Frederik Vesterby  2008    73          1:00.15   
  Thisted Svømmeklub                   
14  Benjamin Bjerg Christensen  2007    66          1:02.46   
  Thisted Svømmeklub                   
14  Ivan Pedersen  2008    66          1:02.46   
  Thisted Svømmeklub                   
Simen Udland Nodeland  2006              DNS   
  Mandal Svømmeklubb  59.17                 
Storm Larsen Sand  2007              DNS   
  Mandal Svømmeklubb  57.41                 
Arthur Kæseler Nielsen  2007              DSQ  Tyvstart 
  Thisted Svømmeklub  57.41                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
Alexander Dale Oen, 0.27.79, Vestkantsvømmerne, 2004 
Løbssponsor: Revision Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Erik Magnus Evensrud  2005  412          33.92   
  Lørenskog-Rælingen KK  37.02                 
Morten H. Kobbelgaard  2005  343          36.04   
  Aalborg Svømmeklub  38.61                 
Christoffer P. Voldbjerg  2005  317          37.00   
  Aalborg Svømmeklub  37.98                 
David Kilsgaard Andersen  2005  316          37.05   
  Aarhus Swim  35.96                 
Kristian Kjær  2005  285          38.33   
  Thisted Svømmeklub  37.83                 
Philip Vesterby  2005  271          38.98   
  Thisted Svømmeklub  37.76                 
Tobias Eskeland  2005  269          39.07   
  Mandal Svømmeklubb  41.10                 
Magnus Fogh  2005  194          43.55   
  Aarhus Swim  49.30                 
Alfred Sandal Søbakk  2005    145          48.00   
  Ullensakersvømmerne  58.36                 
10  William Jensen  2005    128          50.03   
  Thisted Svømmeklub  54.89                 
11  Anton Møller Olesen  2005    100          54.30   
  Struer Svømmeklub  1:02.01                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
Alexander Dale Oen, 0.27.79, Vestkantsvømmerne, 2004 
Løbssponsor: Revision Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders K. Kortegaard  2004  471          32.45   
  A6  31.93                 
Frederik Lindholm  2004  443          33.11   
  Aarhus Swim  34.56                 
Amund Helleren Haugstad  2004  403          34.17   
  Mandal Svømmeklubb  33.57                 
Asgar Knakkergaard  2004  379          34.87   
  Aalborg Svømmeklub  37.55                 
Andreas Torp  2004  358          35.54   
  Svømmeklubben Nord  37.25                 
Frederik Lund Hirsbak  2004  356          35.61   
  A6  36.70                 
Casper Johannesen  2004  348          35.87   
  Aalborg Svømmeklub  37.99                 
Viktor Enevold Sørensen  2004  337          36.25   
  Thisted Svømmeklub  41.74                 
Joost Rijkhoff  2004    336          36.31   
  Aalborg Svømmeklub  36.79                 
10  Gustav Hansen  2004    308          37.36   
  Thisted Svømmeklub  38.56                 
11  Sebastian B Lehmann  2004    295          37.89   
  Aalborg Svømmeklub  38.68                 
12  Emil Jaworski  2004    287          38.27   
  Svømmeklubben Nord  38.59                 
13  Mathias Frahm Feldtmose  2004    285          38.36   
  Svømmeklubben Nord  39.55                 
14  Oscar Hove Lasthein  2004    187          44.15   
  Aarhus Swim  46.85                 
Mads Sander Andersen  2004              DSQ  Tyvstart 
  Thisted Svømmeklub  41.66                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Alexander Dale Oen, 0.27.79, Vestkantsvømmerne, 2004 
Løbssponsor: Revision Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Hjerrild-Jensen  2003  406          34.08   
  Svømmeklubben Nord  34.06                 
Eirik Olsen  2003  352          35.76   
  SK Poseidon Porsgrunn  37.31                 
Alex Søndergaard  2003  336          36.32   
  Thisted Svømmeklub  38.96                 
Frederik P. Michaelsen  2003  316          37.06   
  Svømmeklubben S 68  37.18                 
Mikkel Stilling  2003  307          37.40   
  Thisted Svømmeklub  50.12                 
Oskar Møller Olesen  2003  246          40.28   
  Struer Svømmeklub  40.75                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Alexander Dale Oen, 0.27.79, Vestkantsvømmerne, 2004 
Løbssponsor: Revision Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aksel Skrydstrup  2001  578          30.30   
  Aarhus Swim  29.16                 
Lawrence Langley  2001  546          30.88   
  Aalborg Svømmeklub  30.12                 
Ole Marius Rist Jensen  2001  541          30.97   
  SK Team Sør  30.72                 
Magnus Mikkelsen  2001  535          31.09   
  Aarhus Swim  30.26                 
Mads Lund  2002  486          32.11   
  Holstebro Svømme Club  32.89                 
Lars Andreas Håberg  2001  456          32.80   
  Mandal Svømmeklubb  33.94                 
Rick Sol  2001  451          32.92   
  Elverum Svømming  32.83                 
Christian Hovmark  2001  447          33.02   
  Thisted Svømmeklub  31.94                 
Thomas Schiby  2001    445          33.05   
  Aalborg Svømmeklub  32.74                 
10  Sigurd Olav Borgstroem  2002    428          33.48   
  Randaberg IL  34.15                 
11  Mons Eirik Bjerkan  2001    402          34.21   
  Team Sør Msk  32.87                 
12  Øystein Kvandal  2001    385          34.70   
  SK Poseidon Porsgrunn  34.33                 
13  Christoffer Juul Jensen  2001    250          40.08   
  Svømmeklubben S 68  41.91                 
Allan Helleren  2002              DNS   
  Mandal Svømmeklubb  37.11                 
Dennis Aateigen  2001              DNS   
  SK Team Sør  32.34                 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Alexander Dale Oen, 0.27.79, Vestkantsvømmerne, 2004 
Løbssponsor: Revision Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Gadgaard  1999  638          29.33   
  Esbjerg Svømmeklub  28.06                 
Janus Meinert  1995  627          29.49   
  Aalborg Svømmeklub  28.02                 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  555          30.72   
  Holstebro Svømme Club  30.45                 
Michael Kjær  1995  552          30.78   
  Thisted Svømmeklub  31.00                 
Magnus Rasmussen  2000  494          31.93   
  SK Poseidon Porsgrunn  31.44                 
William Skjærum  2000  487          32.08   
  SK Poseidon Porsgrunn  33.20                 
Frederik Jessen  1998  465          32.59   
  Aarhus Swim  31.93                 
Svenn Torje Helleren Haug  2000  400          34.26   
  Mandal Svømmeklubb  32.92                 
Olav Lucas Torstrup  1997    263          39.38   
  Mandal Svømmeklubb  39.37                 
Simon Vingolf Larsen  1998              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  29.71                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2018 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:17 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2018    Udskriftsdato  28 september 2018   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  17:40   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2018         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
Louise B. Dalgaard, 0.31.56, Aalborg, 2013 
Løbssponsor: Tican 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Livia Weidick Frische  2007    293          43.11   
  Aalborg Svømmeklub  44.88                 
Patricia Nættermann  2007    245          45.76   
  Svømmeklubben S 68  48.41                 
Mira Capito  2007    223          47.19   
  A6  47.65                 
Karen Sørensen  2007    175          51.19   
  Thisted Svømmeklub  55.19                 
Nadia Bager  2008  163          52.35   
  Thisted Svømmeklub  56.72                 
Freja Jørgensen  2008    161          52.60   
  Thisted Svømmeklub  51.31                 
Alma Nygreen Sakic  2008    156          53.11   
  Svømmeklubben S 68  55.56                 
Reka Szephalmi  2009    152          53.64   
  Svømmeklubben S 68  55.27                 
Mathilde Christiansen  2007  151          53.77   
  Svømmeklubben S 68  1:00.26                 
10  Cathrine Madsen  2007  134          55.85   
  Thisted Svømmeklub                   
11  Kathrine Bak Mathiasen  2008  132          56.22   
  Struer Svømmeklub  1:04.76                 
12  Caroline K. Sørensen  2008    131          56.34   
  Thisted Svømmeklub  56.63                 
13  Gabriella Rennesund  2008    126          57.06   
  SK Poseidon Porsgrunn  55.64                 
14  Karoline Sander Andersen  2009  112          59.32   
  Thisted Svømmeklub  57.12                 
15  Marie Klemme Søgård  2007  112          59.34   
  Thisted Svømmeklub                   
16  Johanne Øland Frøkjær  2009  58          1:13.81   
  Thisted Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
Louise B. Dalgaard, 0.31.56, Aalborg, 2013 
Løbssponsor: Tican 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Kjelstrup  2006    523          35.53   
  Aalborg Svømmeklub  35.84                 
Mille Frydendahl  2006    476          36.68   
  A6  37.19                 
Ida Skov Kragh  2006    431          37.89   
  A6  37.23                 
SIF Bramm  2006    370          39.88   
  A6  40.65                 
Caroline Lærke Hyltoft  2006    356          40.41   
  Aalborg Svømmeklub  44.19                 
Ida Mathea Hugaas  2006    337          41.15   
  Ullensakersvømmerne  42.83                 
Aurora-Petrine Kristiansen Pflug  2006    334          41.24   
  SK Poseidon Porsgrunn  43.67                 
Lærke Stenholt Røpke  2006    328          41.49   
  A6  44.72                 
Line Gjelstrup  2006    299          42.80   
  Aalborg Svømmeklub  42.07                 
10  Selma Nygreen Sakic  2006    294          43.04   
  Svømmeklubben S 68  42.39                 
11  Anna Dietrichsen  2006    287          43.38   
  A6  47.49                 
12  Alma Bach Larsen  2006    279          43.80   
  Aalborg Svømmeklub  51.36                 
13  Mia Kristiansen  2006    279          43.81   
  Ullensakersvømmerne  45.11                 
14  Frederikke Sørensen  2006    240          46.05   
  Thisted Svømmeklub  50.44                 
15  Nora Handegaard  2006    229          46.76   
  Ullensakersvømmerne  47.63                 
16  Katrine Bager  2006    217          47.59   
  Thisted Svømmeklub  52.29                 
17  Nikoline Sejr  2006    217          47.63   
  Aarhus Swim  50.15                 
18  Silje Valvik  2006    209          48.25   
  Kristiansand Svømmeallianse  50.01                 
19  Silje Lazarus Larsen  2006    194          49.39   
  Mandal Svømmeklubb  55.57                 
Charlotte Fernås Lund  2006              DNS   
  Ullensakersvømmerne  57.09                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
Louise B. Dalgaard, 0.31.56, Aalborg, 2013 
Løbssponsor: Tican 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Munk Fuglsang  2005    517          35.68   
  Svømmeklubben S 68  35.96                 
Ida Hovmark  2005    472          36.78   
  Thisted Svømmeklub  37.01                 
Ronja K. S. Josephsen  2005    454          37.25   
  A6  38.39                 
Tilde Søe Bach  2005    445          37.49   
  Thisted Svømmeklub  37.82                 
Samanta Adele Pepevnik  2005    433          37.84   
  SK Poseidon Porsgrunn  38.96                 
Mathilde Bager  2005    418          38.30   
  Aalborg Svømmeklub  37.58                 
Stina Kletvang  2005    412          38.47   
  Ullensakersvømmerne  39.59                 
Liva Lauridsen Vorgod  2005    401          38.82   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  40.62                 
Cecilie Michaelsen  2005    369          39.91   
  Svømmeklubben S 68  39.95                 
10  Cecilie Nørgaard Frost  2005    327          41.55   
  Aalborg Svømmeklub  43.76                 
11  Laura S. Olesen  2005    321          41.82   
  Aalborg Svømmeklub  42.48                 
12  Kaja Sandvik  2005    288          43.35   
  Ullensakersvømmerne  48.91                 
13  Zenia Christensen  2005    228          46.83   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  46.87                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Louise B. Dalgaard, 0.31.56, Aalborg, 2013 
Løbssponsor: Tican 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilda Hyldal Jung  2004    571          34.51   
  A6  34.75                 
Sarah Kildahl  2004    540          35.17   
  Aarhus Swim  35.66                 
Eva Hjort  2004    477          36.64   
  Aarhus Swim  36.13                 
Frida Lilletveit Vollen  2004    426          38.05   
  Mandal Svømmeklubb  38.09                 
Freja Møller  2004    422          38.17   
  A6  38.73                 
Agnes Bojsen Jensen  2004    411          38.50   
  Aarhus Swim  38.64                 
Karoline Thagård Jakobsen  2004    393          39.07   
  Struer Svømmeklub  39.23                 
Frida Saks Justesen  2004    377          39.64   
  Aarhus Swim  39.59                 
Tomine Aamodt  2004    308          42.39   
  Ullensakersvømmerne  44.89                 
10  Alice Fossen  2004    305          42.51   
  Kristiansand Svømmeallianse  45.83                 
11  Ida Jul Christensen  2004    302          42.67   
  Thisted Svømmeklub  44.63                 
12  Selma Netland Fuglestveit  2004    289          43.30   
  Mandal Svømmeklubb  43.89                 
13  Ema Dielininkaityte  2004    285          43.49   
  Randaberg IL  42.97                 
14  Nikoline Alvilde Kristiansen Pflug  2004    265          44.55   
  SK Poseidon Porsgrunn  46.24                 
15  Kristiane Rygh Simonsen  2004    258          44.97   
  Ullensakersvømmerne  43.08                 
Eline Søfting Svarstad  2004              DSQ  Tyvstart 
  Elverum Svømming  38.64                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Louise B. Dalgaard, 0.31.56, Aalborg, 2013 
Løbssponsor: Tican 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Fogh  2003    608          33.80   
  Aarhus Swim  32.12                 
Victoria Haahr Pallesen  2002    589          34.15   
  Aalborg Svømmeklub  32.26                 
Pernille Elm Jensen  2003    575          34.43   
  A6  34.25                 
Christine Henriksen  2003    485          36.45   
  A6  36.37                 
Mille Winther  2003    446          37.47   
  Svømmeklubben S 68  37.37                 
Ida Troldborg  2003    384          39.39   
  Svømmeklubben Nord  39.45                 
Alexandra Peter  2002    382          39.46   
  Randaberg IL  39.94                 
Helena Rosenfeldt Zillmer  2002  238          46.18   
  Svømmeklubben Nord                   
Astrid Nielsen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub  31.98                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Louise B. Dalgaard, 0.31.56, Aalborg, 2013 
Løbssponsor: Tican 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Juni Helene Iversen Refst  2001    590          34.14   
  SK Team Sør  35.25                 
Kristine Gellein Johnsson  2001    571          34.51   
  SK Poseidon Porsgrunn  34.97                 
Julie D. Hald  1996    555          34.85   
  Aalborg Svømmeklub  31.91                 
Isabel Mass  1998    552          34.91   
  A6  34.23                 
Lisa Schøn  1999    536          35.25   
  Aalborg Svømmeklub  34.06                 
Jonette-Theodora Kristiansen Pflug  2001    512          35.80   
  SK Poseidon Porsgrunn  36.31                 
Andrea Sørensen  2001    303          42.60   
  SK Poseidon Porsgrunn  40.86                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2018 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:40 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2018    Udskriftsdato  28 september 2018   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  18:03   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2018         
 
 
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2019 
Frans Johannesen, 8.04.37, Esbjerg, 2012 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Julius Svarrer  2005    547  1:03.27  2:11.24  3:19.69  4:28.30  9:01.92   
  A6  9:32.19      5:37.07  6:45.82  7:54.75       
                     
Michael Jansen  2005    336  1:11.23  2:31.23  3:51.81  5:13.55  10:37.78   
  Ullensakersvømmerne  10:36.06      6:35.31  7:56.02  9:17.70       
                     
 
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Frans Johannesen, 8.04.37, Esbjerg, 2012 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Nicolai Therkelsen  2003    547  1:02.71  2:10.14  3:18.40  4:27.42  9:02.04   
  A6  9:27.17      5:36.09  6:45.26  7:54.39       
                     
Frederik Lindholm  2004    542  1:02.24  2:09.76  3:18.12  4:27.64  9:03.76   
  Aarhus Swim  9:22.46      5:36.72  6:46.22  7:56.23       
                     
Julian Rennesund  2004    484  1:05.75  2:15.65  3:26.50  4:37.56  9:24.52   
  SK Poseidon Porsgrunn  9:31.72      5:48.41  7:00.23  8:13.31       
                     
Andreas Imislund Aamodt  2003    480  1:05.51  2:15.98  3:27.44  4:39.51  9:26.02   
  SK Poseidon Porsgrunn  9:36.93      5:51.46  7:03.42  8:15.46       
                     
Asger Mathiasen  2004    471  1:05.88  2:16.57  3:27.75  4:39.75  9:29.78   
  Thisted Svømmeklub        5:52.38  7:05.29  8:17.88       
                     
Emil Witzner Hansen  2004    415  1:09.28  2:23.93  3:39.14  4:54.69  9:54.25   
  A6  9:55.78      6:10.46  7:25.38  8:41.00       
                     
Valdemar Vind Sejr  2003    392  1:10.19  2:26.76  3:44.00  5:01.37  10:05.78   
  Aarhus Swim  10:52.05      6:17.81  7:33.74  8:50.44       
                     
Andreas Torp  2004    362  1:08.81  2:28.98  3:48.52  5:08.49  10:21.79   
  Svømmeklubben Nord  10:51.31      6:28.35  7:47.24  9:05.56       
                     
 
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
Frans Johannesen, 8.04.37, Esbjerg, 2012 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Mikkel Gadgaard  1999    768  56.61  1:57.14  2:58.52  3:58.38  8:04.01  Stævnerekord 
  Esbjerg Svømmeklub  8:12.17      4:59.22  6:00.53  7:02.16       
                     
Oskar Lindholm  2001    737  55.90  1:57.07  2:58.83  4:00.54  8:10.73   
  Aarhus Swim  8:01.06      5:03.07  6:05.55  7:08.47       
                     
Nicolas Blanch  1997    693  57.53  1:59.29  3:01.68  4:04.11  8:20.85   
  Aalborg Svømmeklub  8:13.19      5:07.43  6:11.46  7:16.33       
                     
Søren Villumsen  1998    646  58.93  2:03.05  3:07.74  4:12.75  8:32.72   
  Aalborg Svømmeklub  8:02.08      5:18.17  6:22.92  7:28.74       
                     
Anders Valdar  2000    635  1:01.28  2:07.03  3:12.72  4:17.92  8:35.64   
  SK Poseidon Porsgrunn  8:45.41      5:23.10  6:28.34  7:32.65       
                     
Lucas Rennesund  2002    633  1:00.22  2:04.42  3:09.47  4:14.66  8:36.17   
  SK Poseidon Porsgrunn  8:55.18      5:20.32  6:26.07  7:31.49       
                     
Andreas Håbesland Klausen  2002    621  59.60  2:03.93  3:09.17  4:14.39  8:39.70   
  SK Team Sør  9:01.93      5:20.36  6:26.54  7:33.42       
                     
Dan Izhar-Larsen  1999    602  1:01.62  2:07.14  3:13.06  4:19.61  8:44.89   
  Aarhus Swim  8:44.14      5:26.10  6:33.01  7:39.77       
                     
Jakob Mose  2000    599  1:02.15  2:07.82  3:14.06  4:19.86  8:45.91   
  Esbjerg Svømmeklub  9:07.01      5:26.46  6:33.60  7:40.01       
                     
10  Jens Bach  1997    592  1:03.12  2:10.02  3:17.66  4:24.18  8:47.86   
  Aalborg Svømmeklub  8:37.33      5:31.67  6:38.88  7:45.64       
                     
11  Wilfred Hove Lasthein  2002    510  1:01.83  2:10.13  3:20.71  4:31.27  9:14.76   
  Aarhus Swim  8:41.93      5:42.56  6:53.91  8:06.00       
                     
12  Luis Velasquez  2001    496  1:05.41  2:14.66  3:24.95  4:35.52  9:19.98   
  Esbjerg Svømmeklub  9:24.88      5:47.04  6:58.54  8:11.17       
                     
13  Mads Lund  2002    476  1:01.91  2:13.16  3:25.31  4:36.62  9:27.84   
  Holstebro Svømme Club  9:30.98      5:49.72  7:03.20  8:15.92       
                     
14  Christian Jørgensen  2002    403  1:08.44  2:23.99  3:40.17  4:56.24  9:59.95   
  Struer Svømmeklub  10:03.17      6:12.56  7:28.93  8:45.53       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2018 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:03 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2018    Udskriftsdato  28 september 2018   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  18:44   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2018         
 
 
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Mie Ø. Nielsen, 8.34.56, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Revision Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Ingrid Elise Borgstroem  2004    587  1:08.41  2:21.69  3:34.80  4:47.98  9:32.28   
  Randaberg IL  9:47.52      6:00.07  7:11.60  8:23.10       
                     
Martha Bjerg  2004    543  1:08.81  2:21.76  3:33.97  4:47.22  9:47.19   
  Aarhus Swim  9:52.96      6:01.67  7:17.95  8:32.97       
                     
Samanta Adele Pepevnik  2005    526  1:09.12  2:24.42  3:39.15  4:54.22  9:53.47   
  SK Poseidon Porsgrunn  10:11.13      6:09.56  7:25.25  8:40.33       
                     
Ida Kristensen  2004    389  1:12.90  2:33.87  3:56.82  5:20.72  10:56.59   
  Thisted Svømmeklub  11:11.22      6:44.64  8:08.54  9:33.16       
                     
Karoline Iversen  2005    375  1:16.12  2:40.04  4:04.28  5:29.93  11:04.38   
  Svømmeklubben Nord  11:14.85      6:54.17  8:19.21  9:43.91       
                     
Amalie Nyvang Jensen  2005    375  1:14.65  2:36.48  4:00.32  5:26.01  11:04.70   
  Thisted Svømmeklub  11:21.22      6:49.68  8:15.84  9:41.04       
                     
Helene Gonzalez  2005    373  1:16.79  2:40.02  4:04.11  5:30.33  11:05.82   
  Ullensakersvømmerne  11:45.60      6:55.18  8:19.31  9:44.78       
                     
Maja Rogn Aulie  2004    367  1:16.89  2:39.64  4:04.90  5:30.83  11:09.00   
  Ullensakersvømmerne  11:38.04      6:57.00  8:22.75  9:47.48       
                     
Emmalina Long  2004    280  1:22.30  2:55.08  4:28.36  6:02.64  12:12.42   
  Aarhus Swim  11:34.91      7:36.38  9:10.14  10:44.10       
                     
 
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Mie Ø. Nielsen, 8.34.56, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Revision Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Helena Rosendahl Bach  2000    778  1:01.68  2:06.56  3:11.86  4:18.09  8:41.15   
  Holstebro Svømme Club  8:38.77      5:24.30  6:30.95  7:37.21       
                     
Katrine Bukh Villesen  2000    777  1:01.84  2:06.60  3:12.11  4:18.07  8:41.28   
  Aalborg Svømmeklub  8:28.50      5:24.25  6:31.02  7:37.19       
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    688  1:05.04  2:12.36  3:20.09  4:28.77  9:02.80   
  A6  9:07.77      5:37.72  6:46.66  7:55.57       
                     
Line Jørgensen Bruun  1995    677  1:05.03  2:12.17  3:19.67  4:28.11  9:05.69   
  Aalborg Svømmeklub  8:49.06      5:36.86  6:45.52  7:55.97       
                     
Lisa Rijkhoff  2001    676  1:04.94  2:12.37  3:19.84  4:28.43  9:05.95   
  Aalborg Svømmeklub  9:26.10      5:37.58  6:47.27  7:55.97       
                     
Thea Søe Bach  2002    643  1:04.40  2:12.80  3:22.30  4:32.34  9:15.27   
  Thisted Svømmeklub  9:03.94      5:42.98  6:54.50  8:05.28       
                     
Emilie Wolf Sørensen  2003    602  1:07.08  2:18.10  3:29.60  4:41.54  9:27.44   
  Aarhus Swim  9:29.43      5:54.01  7:05.97  8:17.26       
                     
Emma Stecher  2003    572  1:07.45  2:19.02  3:31.51  4:45.11  9:37.42   
  Aalborg Svømmeklub  9:25.11      5:58.06  7:11.60  8:25.12       
                     
Johanne Marie Poulsen  2001    559  1:07.08  2:18.86  3:32.44  4:46.48  9:41.74   
  Aalborg Svømmeklub  9:24.59      6:00.37  7:14.78  8:29.34       
                     
10  Charlotte S. Jensen  2002    542  1:08.05  2:21.35  3:35.27  4:50.00  9:47.85   
  Svømmeklubben Nord  9:42.41      6:04.42  7:19.32  8:34.05       
                     
11  Nikoline Østerberg  2000    539  1:07.97  2:21.22  3:35.44  4:50.27  9:48.92   
  Aarhus Swim  9:44.00      6:05.19  7:20.47  8:35.60       
                     
12  Victoria K. Jespersen  2001    539  1:08.95  2:23.55  3:37.89  4:52.83  9:48.99   
  Aarhus Swim  9:48.04      6:07.93  7:22.81  8:37.35       
                     
13  Ingrid Vie  2003    517  1:08.66  2:23.25  3:38.39  4:53.10  9:57.23   
  Elverum Svømming  9:47.38      6:09.29  7:26.48  8:42.65       
                     
14  Gro Sørensen  2002    437  1:14.02  2:33.71  3:54.70  5:14.78  10:31.30   
  Aarhus Swim  10:47.84      6:34.42  7:54.56  9:14.47       
                     
Amalie Bærentsen  2000              DNF   
  Aalborg Svømmeklub  9:14.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2018 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2018    Udskriftsdato  28 september 2018   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  18:57   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2018         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 
Løbssponsor: Sparekassen Thy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jeppe Moeslund Lausen  2006    247          35.38   
  Aalborg Svømmeklub  37.07                 
Magnus Rygh Simonsen  2006    244          35.54   
  Ullensakersvømmerne  36.11                 
Frederik Kepp Jensen  2007    235          35.97   
  A6  36.40                 
Marcus Juul Jørgensen  2006    210          37.35   
  Aalborg Svømmeklub  38.83                 
Gustav Dyrbye  2006    193          38.41   
  Thisted Svømmeklub  41.40                 
Lasse Klint Nielsen  2006    184          39.01   
  Struer Svømmeklub  50.42                 
Rasmus Olsen  2006    177          39.55   
  Thisted Svømmeklub  40.35                 
Jacob Uldall-Jessen  2007    174          39.74   
  A6  39.47                 
Frederik Bak Mathiasen  2006    172          39.94   
  Struer Svømmeklub  42.64                 
10  Mathias Wold  2006    168          40.26   
  Ullensakersvømmerne  43.49                 
11  Casper Eriksen  2007    126          44.22   
  Thisted Svømmeklub  46.23                 
12  Frederik Jørgensen  2006    124          44.54   
  Svømmeklubben S 68  43.63                 
13  Ivan Pedersen  2008    110          46.36   
  Thisted Svømmeklub                   
14  Arthur Kæseler Nielsen  2007    90          49.47   
  Thisted Svømmeklub  48.57                 
15  Karl Emil Malle  2008    86          50.28   
  Thisted Svømmeklub                   
16  Noah Jonasen  2007    81          51.34   
  Thisted Svømmeklub                   
17  Frederik Vesterby  2008    71          53.44   
  Thisted Svømmeklub                   
18  Benjamin Bjerg Christensen  2007    64          55.46   
  Thisted Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 
Løbssponsor: Sparekassen Thy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julius Svarrer  2005    408          29.94   
  A6  29.62                 
Erik Magnus Evensrud  2005    359          31.24   
  Lørenskog-Rælingen KK  32.58                 
Sebastian Jørgensen  2005    359          31.26   
  Thisted Svømmeklub  31.32                 
Christian Toussi  2005    322          32.41   
  Ullensakersvømmerne  32.89                 
Kristian Kjær  2005    300          33.18   
  Thisted Svømmeklub  34.23                 
Gustav Dalby Østerberg  2005    296          33.31   
  Aarhus Swim  33.31                 
Mikkel K. Kristensen  2005    283          33.82   
  Aalborg Svømmeklub  34.47                 
Inas Ilic  2005    259          34.85   
  Aalborg Svømmeklub  35.55                 
Magnus Fogh  2005    222          36.66   
  Aarhus Swim  38.49                 
10  Philip Vesterby  2005    199          38.02   
  Thisted Svømmeklub  42.29                 
11  Kasper Aareskjold  2005    198          38.07   
  Lørenskog-Rælingen KK  44.36                 
12  Sebastian Dalgaard  2005    189          38.69   
  Svømmeklubben S 68  41.99                 
13  Alfred Sandal Søbakk  2005    137          43.00   
  Ullensakersvømmerne  58.49                 
14  William Jensen  2005    137          43.08   
  Thisted Svømmeklub  47.53                 
15  Anton Møller Olesen  2005    83          50.79   
  Struer Svømmeklub  52.20                 
Morten H. Kobbelgaard  2005              DSQ  Fuldt neddykket 50m 
  Aalborg Svømmeklub  33.24                 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 
Løbssponsor: Sparekassen Thy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Rosenborg  2004    382          30.62   
  Aarhus Swim  31.27                 
Sebastian Jacobsen  2004    377          30.75   
  Aalborg Svømmeklub  31.38                 
Gustav Hansen  2004    372          30.87   
  Thisted Svømmeklub  31.54                 
Mads Mikkelsen  2004    372          30.89   
  Aarhus Swim  31.69                 
Casper Johannesen  2004    334          32.00   
  Aalborg Svømmeklub  32.82                 
Asgar Knakkergaard  2004    334          32.01   
  Aalborg Svømmeklub  32.66                 
Asger Mathiasen  2004    333          32.04   
  Thisted Svømmeklub  32.55                 
Emil Witzner Hansen  2004    298          33.26   
  A6  32.93                 
Marco Stub Olssen  2004    284          33.78   
  A6  33.21                 
10  Sander Spetland  2004    255          35.02   
  Mandal Svømmeklubb  36.58                 
11  Mads Sander Andersen  2004    254          35.06   
  Thisted Svømmeklub  35.18                 
12  Simon Kutsko Jensen  2004    241          35.67   
  Aalborg Svømmeklub  34.23                 
13  Emil Stenholt Røpke  2004    208          37.46   
  A6  39.19                 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 
Løbssponsor: Sparekassen Thy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ole Einar Ueland  2003    404          30.05   
  SK Team Sør  29.73                 
Haakon Handegaard  2003    370          30.93   
  Eidsvoll Svømmeklubb  34.08                 
Alex Søndergaard  2003    343          31.72   
  Thisted Svømmeklub  31.61                 
Frederik P. Michaelsen  2003    335          31.97   
  Svømmeklubben S 68  30.99                 
Nicolai Therkelsen  2003    330          32.14   
  A6  31.17                 
Andreas Imislund Aamodt  2003    312          32.75   
  SK Poseidon Porsgrunn  33.94                 
Nicklas Bager  2003    241          35.69   
  Thisted Svømmeklub  36.47                 
Oskar Møller Olesen  2003    179          39.42   
  Struer Svømmeklub  41.18                 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 
Løbssponsor: Sparekassen Thy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Kloster  2002    550          27.11   
  Thisted Svømmeklub  26.73                 
Martin H. Abel  2001    532          27.41   
  Esbjerg Svømmeklub  27.21                 
Marius Nørgaard  2001    503          27.93   
  Aalborg Svømmeklub  27.99                 
Ole Marius Rist Jensen  2001    457          28.83   
  SK Team Sør  31.20                 
Daniel Gallacher  2002    442          29.17   
  Aarhus Swim  28.27                 
Thomas Schiby  2001    441          29.18   
  Aalborg Svømmeklub  29.60                 
Dennis Aateigen  2001    438          29.25   
  SK Team Sør  26.84                 
Alexander Korsager Elkjær  2001    426          29.51   
  Aarhus Swim  30.07                 
Sigurd Olav Borgstroem  2002    413          29.82   
  Randaberg IL  29.61                 
10  Øystein Kvandal  2001    412          29.86   
  SK Poseidon Porsgrunn  30.50                 
11  Lars Andreas Håberg  2001    385          30.52   
  Mandal Svømmeklubb  30.15                 
11  Ruben Nørgaard  2002    385          30.52   
  Svømmeklubben Nord  30.70                 
13  Allan Helleren  2002    218          36.90   
  Mandal Svømmeklubb  38.66                 
Birk Lee Johansen  2002              DNS   
  SK Team Sør  32.67                 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Petter Sjødal, 0.25.64, Norge, 2002 
Løbssponsor: Sparekassen Thy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Friberg  1997    624          25.99   
  Sigma Swim Birkerød  24.69                 
Simon Vingolf Larsen  1998    581          26.62   
  Esbjerg Svømmeklub  26.00                 
Lasse Dall  1997    575          26.72   
  Esbjerg Svømmeklub  25.38                 
Johannes Hope  1999    530          27.45   
  SK Team Sør  26.30                 
Fredrik Frantzen  1999    526          27.52   
  SK Poseidon Porsgrunn  27.20                 
Christian Holm Jørgensen  1999    513          27.75   
  Esbjerg Svømmeklub  27.96                 
Magnus B. Høgild  1999    499          28.00   
  Esbjerg Svømmeklub  27.98                 
Daniel Vang Kleist  2000    359          31.24   
  Svømmeklubben Nord  30.96                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2018 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:57 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2018    Udskriftsdato  28 september 2018   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  19:18   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2018         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
Mie Ø. Nielsen, 0.27.21, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Tican 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naya Høi Greve  2007    311          37.87   
  A6  38.93                 
Kattja Daniella Aggersbøl  2007    286          38.94   
  A6  38.79                 
Kristiane Frøslev  2007    280          39.20   
  Aalborg Svømmeklub  41.43                 
Lucca Frydendahl  2008    266          39.88   
  A6  40.18                 
Livia Weidick Frische  2007    249          40.78   
  Aalborg Svømmeklub  44.06                 
Nikoline Michaelsen  2007    232          41.76   
  Svømmeklubben S 68  43.09                 
Camille Hedvig Miolane  2007    217          42.70   
  A6  44.07                 
Karen Sørensen  2007    213          42.98   
  Thisted Svømmeklub  41.90                 
Patricia Nættermann  2007    208          43.27   
  Svømmeklubben S 68  44.10                 
10  Caroline K. Sørensen  2008    172          46.07   
  Thisted Svømmeklub  48.92                 
11  Freja Jørgensen  2008    159          47.38   
  Thisted Svømmeklub  47.12                 
12  Mathilde Christiansen  2007    149          48.36   
  Svømmeklubben S 68  50.01                 
13  Alma Nygreen Sakic  2008    140          49.36   
  Svømmeklubben S 68  51.85                 
14  Nadia Bager  2008    138          49.61   
  Thisted Svømmeklub  50.64                 
15  Emilie Hundahl Gravesen  2007    138          49.64   
  Thisted Svømmeklub                   
16  Amanda Pedersen  2009    137          49.77   
  Thisted Svømmeklub                   
17  Reka Szephalmi  2009    130          50.64   
  Svømmeklubben S 68  49.84                 
18  Karoline Sander Andersen  2009    130          50.65   
  Thisted Svømmeklub  48.19                 
19  Gabriella Rennesund  2008    122          51.74   
  SK Poseidon Porsgrunn  50.00                 
20  Johanne Øland Frøkjær  2009    111          53.39   
  Thisted Svømmeklub                   
21  Kathrine Bak Mathiasen  2008    96          55.96   
  Struer Svømmeklub  59.44                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
Mie Ø. Nielsen, 0.27.21, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Tican 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mille Frydendahl  2006    449          33.52   
  A6  34.20                 
Karoline Kjelstrup  2006    429          34.01   
  Aalborg Svømmeklub  34.77                 
Live Korstadhagen  2006    392          35.06   
  Ullensakersvømmerne  35.04                 
Caroline Lærke Hyltoft  2006    354          36.27   
  Aalborg Svømmeklub  36.71                 
Aurora-Petrine Kristiansen Pflug  2006    348          36.49   
  SK Poseidon Porsgrunn  37.99                 
Line Gjelstrup  2006    340          36.75   
  Aalborg Svømmeklub  37.43                 
Rikke Friis Kanstrup  2006    338          36.83   
  Aarhus Swim  35.68                 
Jasmin Kjærsgaard  2006    311          37.85   
  A6  37.23                 
Anna Ancker  2006    307          38.02   
  Aarhus Swim  38.44                 
10  Alma Bach Larsen  2006    297          38.44   
  Aalborg Svømmeklub  39.58                 
11  Anna Dietrichsen  2006    293          38.63   
  A6  38.02                 
12  Anne Katrine Dige  2006    293          38.64   
  Aarhus Swim  45.41                 
13  Sara Alexandra Trøite  2006    277          39.36   
  Kristiansand Svømmeallianse  42.17                 
14  Frederikke Sørensen  2006    275          39.45   
  Thisted Svømmeklub  43.08                 
15  Selma Nygreen Sakic  2006    216          42.78   
  Svømmeklubben S 68  41.38                 
16  Katrine Bager  2006    213          42.93   
  Thisted Svømmeklub  45.62                 
17  Sofia Jørgensen  2006    209          43.22   
  Svømmeklubben S 68  41.02                 
18  Silje Valvik  2006    199          43.90   
  Kristiansand Svømmeallianse  46.21                 
19  Silje Lazarus Larsen  2006    176          45.76   
  Mandal Svømmeklubb                   
20  Christine Horni  2006    111          53.37   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
21  Reinike Veenstra  2006    99          55.45   
  Svømmeklubben S 68                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
Mie Ø. Nielsen, 0.27.21, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Tican 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louise Lie Thisted  2005    430          34.00   
  Aalborg Svømmeklub  32.71                 
Samanta Adele Pepevnik  2005    423          34.19   
  SK Poseidon Porsgrunn  34.59                 
Jazmin Jensen  2005    401          34.81   
  Aalborg Svømmeklub  35.34                 
Laura S. Olesen  2005    397          34.92   
  Aalborg Svømmeklub  35.42                 
Stine Mejdahl  2005    393          35.04   
  Aalborg Svømmeklub  34.97                 
Fredrikke Oline Engebrets  2005    390          35.13   
  Ullensakersvømmerne  34.06                 
Silja Brage  2005    376          35.54   
  A6  36.16                 
Tilde Søe Bach  2005    348          36.48   
  Thisted Svømmeklub  37.47                 
Mie Asmussen  2005    332          37.06   
  Svømmeklubben S 68  38.04                 
10  Amalie Nyvang Jensen  2005    317          37.61   
  Thisted Svømmeklub  36.95                 
10  Freja Bjørn  2005    317          37.61   
  Aarhus Swim  37.38                 
12  Julie Merl Larsen  2005    296          38.51   
  A6  40.51                 
13  Cecilie Michaelsen  2005    294          38.59   
  Svømmeklubben S 68  39.59                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
Mie Ø. Nielsen, 0.27.21, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Tican 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mille Kjær Jensen  2004    535          31.61   
  Aarhus Swim  31.63                 
Anna Toft Petersen  2004    497          32.39   
  Aalborg Svømmeklub  32.09                 
Mathilda Hyldal Jung  2004    449          33.52   
  A6  33.30                 
Laura Marie Dige  2004    431          33.97   
  Aarhus Swim  34.39                 
Julianne Sandal Søbakk  2004    419          34.30   
  Ullensakersvømmerne  36.22                 
Laura Rønn Danielsen  2004    412          34.49   
  Aalborg Svømmeklub  32.26                 
Kirstine Jørgensen  2004    402          34.76   
  Svømmeklubben S 68  34.08                 
Astrid Marie Hassing  2004    393          35.03   
  Aalborg Svømmeklub  34.57                 
Kaisa Helmet Dalene  2004    388          35.18   
  SK Poseidon Porsgrunn  36.42                 
10  Emma Kutsko Jensen  2004    380          35.42   
  Aalborg Svømmeklub  34.06                 
11  Nicoline Tønder Keul  2004    379          35.45   
  Lørenskog-Rælingen KK  35.34                 
12  Karoline Thagård Jakobsen  2004    373          35.66   
  Struer Svømmeklub  37.86                 
13  Freja Møller  2004    357          36.17   
  A6  36.71                 
14  Eline Søfting Svarstad  2004    338          36.85   
  Elverum Svømming  35.53                 
15  Michelle Bloch Sørensen  2004    316          37.65   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  39.12                 
16  Freja Klitgaard Larsen  2004    306          38.07   
  Svømmeklubben Nord  38.65                 
17  Ida Jul Christensen  2004    303          38.19   
  Thisted Svømmeklub  40.64                 
18  Iben Bekken Nordbye  2004    294          38.59   
  Ullensakersvømmerne  41.77                 
19  Nikoline Alvilde Kristiansen Pflug  2004    280          39.22   
  SK Poseidon Porsgrunn  40.48                 
20  Ida Kristensen  2004    237          41.47   
  Thisted Svømmeklub  40.79                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
Mie Ø. Nielsen, 0.27.21, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Tican 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Sørensen  2002    648          29.66   
  Thisted Svømmeklub  29.49                 
Thea Søe Bach  2002    565          31.05   
  Thisted Svømmeklub  31.09                 
Camilla Brøgger-Andersen  2002    530          31.72   
  Aalborg Svømmeklub  31.97                 
Isabella Bach  2002    529          31.73   
  Holstebro Svømme Club  31.27                 
Ida S Olesen  2003    492          32.50   
  Aalborg Svømmeklub  32.12                 
Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    468          33.04   
  Aalborg Svømmeklub  34.72                 
Lærke Høgsted  2003    452          33.43   
  Svømmeklubben S 68  33.94                 
Ingrid Vie  2003    441          33.72   
  Elverum Svømming  32.74                 
Lise Lindemann-Larsen  2002    434          33.90   
  Thisted Svømmeklub  32.20                 
10  Daphne Sander  2003    427          34.07   
  Svømmeklubben Nord  33.33                 
11  Signe Thomsen  2003    415          34.40   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  33.82                 
12  Charlotte S. Jensen  2002    412          34.48   
  Svømmeklubben Nord  34.71                 
13  Camilla Kjær  2003    389          35.15   
  Thisted Svømmeklub  36.74                 
14  Mille Winther  2003    339          36.78   
  Svømmeklubben S 68  36.94                 
15  Signe Lauridsen Vorgod  2002    314          37.76   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  36.98                 
16  Emma Jensen  2003    311          37.85   
  Svømmeklubben S 68  37.47                 
17  Alexandra Peter  2002    300          38.32   
  Randaberg IL  36.62                 
18  Hanne Rugsveen  2002    281          39.17   
  Elverum Svømming  38.23                 
19  Ida Troldborg  2003    258          40.32   
  Svømmeklubben Nord  40.12                 
20  Henriette Arntsen  2003    212          43.00   
  Ullensakersvømmerne  43.29                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Mie Ø. Nielsen, 0.27.21, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Tican 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    868          26.91  Stævnerekord 
  A6  26.42                 
Ellen Nielsen  2001    599          30.44   
  Esbjerg Svømmeklub  31.49                 
Camilla Ottesen  2000    561          31.12   
  Aalborg Svømmeklub  30.63                 
Isabel Mass  1998    535          31.62   
  A6  30.05                 
Jonette-Theodora Kristiansen Pflug  2001    534          31.63   
  SK Poseidon Porsgrunn  31.13                 
Edle Irene Vidnes  2001    494          32.47   
  SK Poseidon Porsgrunn  31.78                 
Katja Korbo Petersson  2001    484          32.69   
  A6  30.80                 
Embla Sól Garðarsdóttir  2001    471          32.99   
  Esbjerg Svømmeklub  31.92                 
Othine Ruenes  2001    466          33.09   
  SK Team Sør  31.23                 
10  Alberte Kjærsgaard  2001    465          33.12   
  A6  31.82                 
11  Kristine Gellein Johnsson  2001    394          35.01   
  SK Poseidon Porsgrunn  35.73                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2018 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:18 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2018    Udskriftsdato  28 september 2018   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  19:40   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 september 2018         
 
 
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Hansen  2006    220  36.40        1:19.62   
  Thisted Svømmeklub  1:21.62                 
                     
William Haaning  2007    165  40.16        1:27.61   
  Thisted Svømmeklub  1:31.10                 
                     
Christian Stilling  2006    144  40.39        1:31.58   
  Thisted Svømmeklub  1:32.00                 
                     
David Dalehaug Aasland  2007    97  46.78        1:44.50   
  Mandal Svømmeklubb                   
                     
Simen Udland Nodeland  2006    41  59.11        2:19.36   
  Mandal Svømmeklubb                   
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Jørgensen  2005    362  31.35        1:07.45   
  Thisted Svømmeklub  1:10.39                 
                     
Christoffer P. Voldbjerg  2005    345  32.07        1:08.53   
  Aalborg Svømmeklub  1:06.84                 
                     
Kristian Kjær  2005    309  33.12        1:11.10   
  Thisted Svømmeklub  1:11.32                 
                     
Gustav Dalby Østerberg  2005    293  33.48        1:12.35   
  Aarhus Swim  1:09.93                 
                     
Søren Winther Hald  2005    240  36.61        1:17.34   
  Struer Svømmeklub  1:17.46                 
                     
Kasper Aareskjold  2005    240  35.15        1:17.35   
  Lørenskog-Rælingen KK  1:23.74                 
                     
Mikkel K. Kristensen  2005    218  38.57        1:19.79   
  Aalborg Svømmeklub  1:47.74                 
                     
Noah Skar  2005    194  38.56        1:23.04   
  Mandal Svømmeklubb  1:33.09                 
                     
Michael Jansen  2005    179  38.24        1:25.22   
  Ullensakersvømmerne  1:25.79                 
                     
10  Frederik Harbo  2005    146  40.74        1:31.18   
  Thisted Svømmeklub  1:37.37                 
                     
11  Morten Håbesland Klausen  2005    59  54.99        2:03.28   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Christian Toussi  2005              DSQ  Tyvstart 
  Ullensakersvømmerne  1:11.66                 
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktor Enevold Sørensen  2004    382  31.01        1:06.25   
  Thisted Svømmeklub  1:04.69                 
                     
Asger Mathiasen  2004    334  31.70        1:09.28   
  Thisted Svømmeklub  1:13.06                 
                     
Frederik Lund Hirsbak  2004    332  31.24        1:09.39   
  A6  1:08.56                 
                     
Gustav Hansen  2004    319  32.45        1:10.30   
  Thisted Svømmeklub  1:10.73                 
                     
Amund Helleren Haugstad  2004    319  32.87        1:10.35   
  Mandal Svømmeklubb  1:17.52                 
                     
Joost Rijkhoff  2004    303  32.86        1:11.58   
  Aalborg Svømmeklub  1:14.36                 
                     
Noah Tranum  2004    277  32.37        1:13.67   
  A6  1:09.41                 
                     
Sander Spetland  2004    264  35.10        1:14.88   
  Mandal Svømmeklubb  1:20.00                 
                     
Simon Kutsko Jensen  2004    189  36.19        1:23.64   
  Aalborg Svømmeklub  1:15.10                 
                     
10  Danilo Møller  2004    168  37.98        1:27.00   
  Svømmeklubben Nord  1:39.06                 
                     
Anders K. Kortegaard  2004              DSQ  Tyvstart 
  A6  1:10.79                 
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Knudsen  2003    448  28.76        1:02.83   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.80                 
                     
Mikkel Stilling  2003    397  29.81        1:05.38   
  Thisted Svømmeklub  1:07.05                 
                     
Alex Søndergaard  2003    365  32.08        1:07.24   
  Thisted Svømmeklub  1:04.78                 
                     
Simon Degn  2003    356  32.09        1:07.81   
  Aarhus Swim  1:06.88                 
                     
Haakon Handegaard  2003    342  31.72        1:08.70   
  Eidsvoll Svømmeklubb  1:08.60                 
                     
Victor Toftehøj  2003    330  32.04        1:09.52   
  A6  1:09.74                 
                     
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    317  32.08        1:10.47   
  A6  1:11.50                 
                     
Eirik Olsen  2003    311  32.14        1:10.92   
  SK Poseidon Porsgrunn  1:11.25                 
                     
Nicklas Bager  2003    270  33.18        1:14.38   
  Thisted Svømmeklub  1:13.07                 
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Bojesen  2002    598  26.43        57.04   
  A6  57.65                 
                     
Martin H. Abel  2001    590  26.86        57.32   
  Esbjerg Svømmeklub  56.80                 
                     
Oliver Nørgaard Frost  2002    578  27.11        57.71   
  Aalborg Svømmeklub  56.25                 
                     
Mads Kloster  2002    486  28.73        1:01.13   
  Thisted Svømmeklub  1:01.45                 
                     
Tobias Boström  2002    485  28.52        1:01.19   
  Esbjerg Svømmeklub  1:01.72                 
                     
Aksel Skrydstrup  2001    457  29.04        1:02.38   
  Aarhus Swim  1:10.90                 
                     
Titus Victor Phillipson  2002    439  29.14        1:03.23   
  SK Team Sør  1:00.61                 
                     
Rick Sol  2001    421  29.52        1:04.14   
  Elverum Svømming  1:02.42                 
                     
Luis Velasquez  2001    411  31.04        1:04.64   
  Esbjerg Svømmeklub  1:02.77                 
                     
10  Christian Bonde  2001    407  30.10        1:04.85   
  Aalborg Svømmeklub  1:10.94                 
                     
11  Christoffer Juul Jensen  2001    358  31.56        1:07.70   
  Svømmeklubben S 68  1:08.51                 
                     
12  Mons Eirik Bjerkan  2001    355  31.45        1:07.86   
  Team Sør Msk  1:07.95                 
                     
13  Christian Jørgensen  2002    267  32.65        1:14.58   
  Struer Svømmeklub  1:12.81                 
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolas Blanch  1997    621  26.25        56.33   
  Aalborg Svømmeklub  54.32                 
                     
Lasse Dall  1997    620  26.40        56.37   
  Esbjerg Svømmeklub  54.78                 
                     
Gustav Friberg  1997    616  26.89        56.48   
  Sigma Swim Birkerød  56.14                 
                     
Mikkel Gadgaard  1999    586  26.79        57.45   
  Esbjerg Svømmeklub  56.98                 
                     
Fredrik Frantzen  1999    585  26.43        57.46   
  SK Poseidon Porsgrunn  57.75                 
                     
Magnus B. Høgild  1999    578  27.45        57.69   
  Esbjerg Svømmeklub  58.42                 
                     
Christian Holm Jørgensen  1999    547  27.38        58.77   
  Esbjerg Svømmeklub  56.59                 
                     
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    536  27.04        59.16   
  Holstebro Svømme Club  56.94                 
                     
Jakob Mose  2000    515  28.17        59.97   
  Esbjerg Svømmeklub  59.61                 
                     
10  Rune Nørgaard  2000    513  28.26        1:00.06   
  Aalborg Svømmeklub  58.68                 
                     
11  Søren Villumsen  1998    510  27.57        1:00.15   
  Aalborg Svømmeklub  57.13                 
                     
12  Fredrik Håbesland Klausen  1999    468  28.39        1:01.91   
  SK Team Sør  1:01.60                 
                     
13  Magnus Rasmussen  2000    451  28.96        1:02.65   
  SK Poseidon Porsgrunn  1:01.60                 
                     
14  Frederik Jessen  1998    431  28.51        1:03.61   
  Aarhus Swim  1:01.44                 
                     
15  William Skjærum  2000    431  28.71        1:03.65   
  SK Poseidon Porsgrunn  1:05.68                 
                     
16  Dan Izhar-Larsen  1999    409  30.10        1:04.76   
  Aarhus Swim  1:01.99                 
                     
17  Martin Lønstrup  1993    272  33.56        1:14.20   
  Struer Svømmeklub  1:15.43                 
                     
Paul Greibesland  1997              DNS   
  Mandal Svømmeklubb  1:38.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2018 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:40 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2018    Udskriftsdato  28 september 2018   
  Stævne by  Thisted