Results for Thisted Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Thisted Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
12:38 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Mie Ø. Nielsen, 4.11.37, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Snedsted Turistfart |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iben Eline Wilhelmsen |
2006 |
|
338 |
1:19.08 |
2:45.32 |
4:11.62 |
|
5:36.65 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
5:52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maja Devik |
2006 |
|
321 |
1:18.82 |
2:45.59 |
4:14.34 |
|
5:42.22 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
5:33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Synne Fosse Jørgensen |
2006 |
|
179 |
1:36.24 |
3:24.04 |
|
|
6:55.84 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Mie Ø. Nielsen, 4.11.37, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Snedsted Turistfart |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Marie Thingberg- |
2004 |
|
593 |
1:06.25 |
2:17.15 |
3:28.94 |
|
4:38.99 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
4:32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Samanta Adele Pepevnik |
2005 |
|
549 |
1:07.42 |
2:20.02 |
3:33.70 |
|
4:46.34 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
4:41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
|
525 |
1:10.63 |
2:24.02 |
3:38.04 |
|
4:50.68 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Enya Ross Bustgaard |
2004 |
|
490 |
1:10.39 |
2:26.53 |
3:42.64 |
|
4:57.29 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
4:46.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
|
477 |
1:09.20 |
2:25.37 |
3:44.09 |
|
5:00.12 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
|
467 |
1:12.41 |
2:29.06 |
3:46.37 |
|
5:02.11 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura S. Olesen |
2005 |
|
447 |
1:12.66 |
2:31.11 |
3:50.26 |
|
5:06.59 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julianne Sandal Søbakk |
2004 |
|
425 |
1:16.66 |
2:35.53 |
3:55.07 |
|
5:11.71 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
5:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sophie Keser Bakken |
2005 |
|
422 |
1:14.35 |
2:34.00 |
3:53.19 |
|
5:12.66 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
5:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mina Mai-Linh Khuu |
2005 |
|
408 |
1:14.23 |
2:33.80 |
3:55.51 |
|
5:16.05 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
5:05.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ida Kristensen |
2004 |
|
395 |
1:13.94 |
2:34.35 |
3:57.11 |
|
5:19.55 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Karoline Iversen |
2005 |
|
388 |
1:15.70 |
2:38.77 |
4:02.06 |
|
5:21.43 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
5:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frida Lilletveit Vollen |
2004 |
|
386 |
1:16.02 |
2:38.49 |
4:02.23 |
|
5:22.09 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
5:21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Stine Mejdahl |
2005 |
|
378 |
1:18.00 |
2:41.36 |
4:04.09 |
|
5:24.26 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ida Jul Christensen |
2004 |
|
368 |
1:18.45 |
2:41.34 |
4:03.68 |
|
5:27.08 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Josefine Høgh |
2005 |
|
306 |
1:21.17 |
2:50.03 |
4:18.54 |
|
5:47.84 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
5:45.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Isabella Hauan-Zamora |
2005 |
|
304 |
1:23.66 |
2:52.19 |
4:21.64 |
|
5:48.78 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
5:49.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Hennie Netland Fuglestvei |
2005 |
|
243 |
1:28.53 |
3:05.08 |
4:41.53 |
|
6:15.71 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
6:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Selma Flesche |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
4:53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Mie Ø. Nielsen, 4.11.37, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Snedsted Turistfart |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
776 |
1:00.99 |
2:04.18 |
3:09.68 |
|
4:15.10 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
4:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
766 |
1:03.28 |
2:08.61 |
3:13.66 |
|
4:16.26 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
721 |
1:02.74 |
2:07.89 |
3:14.60 |
|
4:21.53 |
|
|
A6 |
4:21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Camilla Ottesen |
2000 |
|
658 |
1:06.21 |
2:14.85 |
3:22.66 |
|
4:29.57 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
647 |
1:05.48 |
2:14.20 |
3:22.36 |
|
4:31.02 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
|
622 |
1:06.79 |
2:16.79 |
3:26.39 |
|
4:34.61 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ine Marie Andersen |
2000 |
|
620 |
1:05.50 |
2:14.72 |
3:24.41 |
|
4:34.90 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
4:30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
|
619 |
1:06.60 |
2:17.06 |
3:26.90 |
|
4:35.06 |
|
|
Aarhus Swim |
4:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
617 |
1:06.80 |
2:16.39 |
3:27.38 |
|
4:35.37 |
|
|
A6 |
4:40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Charlotte Hansen |
2003 |
|
572 |
1:08.01 |
2:19.93 |
3:31.99 |
|
4:42.51 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
4:41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maren Helene Røsholm |
2001 |
|
566 |
1:06.69 |
2:18.57 |
3:31.59 |
|
4:43.48 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
4:52.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
552 |
1:07.79 |
2:21.46 |
3:34.16 |
|
4:45.86 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kristine Gellein Johnsson |
2001 |
|
550 |
1:08.15 |
2:20.55 |
3:33.65 |
|
4:46.15 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
4:42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Martine Børresen |
2003 |
|
493 |
1:10.61 |
2:26.30 |
3:42.26 |
|
4:56.73 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
4:51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Gro Sørensen |
2002 |
|
429 |
1:13.37 |
2:31.96 |
3:51.30 |
|
5:10.93 |
|
|
Aarhus Swim |
5:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Jensen |
2003 |
|
383 |
1:18.37 |
2:42.21 |
4:04.88 |
|
5:22.69 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
5:24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
296 |
1:23.74 |
2:54.78 |
4:25.17 |
|
5:51.87 |
|
|
Elverum Svømming |
5:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rebekka Valvik Christians |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2018 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:38 |
|